Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

hej , ja tez jestem, cos mnie brzuszek dzis boli:( ale to nic powaznego pewnie ale tak mnie ciagnie cos w nim,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zurkowa mi sie wydawaalo ze cycki to mi pekna niedlugo , doszly chyba do kulminacyjnego rozmiaru....i sie zmniejszyly:) normalnie jakby troche powietrza z nich uszlo, i juz mnie staniki nie cisna, tak ze pewnie u ciebie tez tak bedzie,pozdrowka cos nie mam humoru dzis wrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje sie na tapiku:-) dobry pomysł. Dzisiaj miałam tą wstretną glukoze, i zrobiłam tak jak podpowiedziała mi Grzybiara i jakoś poszło.ale z tym czekaniem to przesada po godzinie pobieranie krwi , i po nastepnej znów:-(Dziewczyny ja sie bardzo zle czułam jak mi ten cukier już spadał, czy któraś z was tez tak miała?Pozdrawiam majóweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam majoweczki Nie chce nikogo załamywać ale biust to nam jeszcze urośnie, ale to po porodzie. Tak jak już pisałam wcześniej moja bratowa urodziła 6 m-cy temu wiec jestem na bieżąco. Przed porodem kupiła staniki do karmienia, które po porodzie okazały sie duuuuuuuuuuzo za małe. Co do samopoczucie to równiez nie czuje sie najlepiej. Zaczynają mnie bolec plecy, a co jakiś czas brzuch robi mi sie twardy tak sam z siebie, po jakimś czasie to mija. No i oczywiście ta kość łonowa :( nic przyjemnego jak więcej chodzę to dość mocno boli. Taki chyba nasz los cierpieć dla wyższego celu :). Mój facet mówi na mnie \"inkubator\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja też jestem już na nowym topiku. Weronix, mnie to czekanie dopijało, ale musiałam \"odsiedzieć\" tylko jedną godzinę, po której było pobranie krwi, a potem ok 30 min na wyniki (bo to sylwester był, więc się babki spieszyły), najgorsze, że mi głowa pękała, z nosa leciało i bolało gardło - marzyłam o łóżku tylko. Ja jestem w 23 tyg 4kg na plusie. Dziś mnie koleżanka pyta, czy mam termin na lipiec:-) No, jeszcze czego.. PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia 79, ty to moze mnie boli kosc lonowa a nie dol brzucha? bo jak sie rozchodze to potem mi zle wstac itp, tak mnie uciska wlasnie tak na dole w okol pachwin, no bo ani nie mam uplawow ani nie mam twardego brzucha a dzideks ie rusza to pewnie moze ta kosc, ooo kiedys pisalam ze nie czuje ruchow po prawej stronie a nagle wlasnie w tym samym dniu lububu z prawej az brzuch podskakiwal, dzis zaczelam studiowac poradniki dla mlodych mam, takie tam o pielegnacji itp, no i tak czytam o tym 1 karmieniu itp i sie poryczalam, i tak ryczalam chyba z 10 min. dobrzez ze nikt nie widzial:-/ takie mnie wzruszenie ogarnelo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franceska--------27-------monachium-------------19.07-- -------25.04--C Mickey-----------32--------Gdynia------------------20.07 ----------28.04--S coral bay-------33--------nowy sącz-------------- 25.07----------01.05--C wiolaj------------28--------warszawa-------------- 25.07 ---------01.05--C mała82----------25--------Skierniewice------------25. 07---------01.05 to ja CC---------25---------Szczecin----------------15.07--------- 01.05 inez_82---------26----------elblag-------------------28 .07---------03.05 Żurkowa----------24------Wrocław-----------------26.07-- -------03.05--S plusia------------31--------Szwecja----------------- 25.07----------04.05--C Monia79----------28------Wejherowo--------------26.0 7---------04.05--C malagorzalka----33------Poznań-------------------28.0 7---------04.05 Grzybiara--------34------Przemyśl------------------28.07 ----------04.05-? marzenie31-----31--------słupsk-------------------30.07- ---------05.05--C kareczka--------26--------Łódź---------------------30.07 ----------05.05--S magmal-----------26---------Opole------------------30. 07----------05.05--C Sloneczko5050--23---------Konin------------------28 .07----------05.05 kathi81----------26---------Łódź--------------------01.0 8 ----------08.05 zizusia-----------24---------rzeszów---------------03.08 ----------10.05 peletka----------31-------nowy targ----------------05.08----------12.05--C czarna-----------24---------Konin--------------------05. 08--------12.05--S bajabaja---------29----śląsk cieszyński-----------22.07----------13.05 sysunia27--------28------ok. Gliwic-----------------06.08---------13.05--C Alexxxandra-----28----------Śląsk-------------------07. 08.--------14.05. iskierka..........27........wlkp......................08 . 08.........15.05 madeline80------27--------kraków------------------09.08 ----------15.05 weronikx........33.......Wrocław...................08.08 ..........15.05 olinkaka----------28------Wrocław------------------8. 08-----------16.05 renka07----------31--------wielkopolska-----------19.08- ---------22.05--C stelka------------ 27----------brzeg-----------------15.08-----------22.05--S madamagda------23-------Wrocław. --------------15.08----------24.05 JoannaWM----34-----------Wrocław----------------18.08.-- -------24 .05 bibi2--------------29--------Dąbrowa Górnicza----19.08---------26.05--C soczek37--------27------Ostrowiec św.------------22.08----------29.05 stelka już jesteś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o cycuszki...to mi też bardzo urosły:) kupiłam sobie taki specjalny stanik na ciążę w triumph rosnący razem z biustem nazywa się chyba bella mama albo coś w tym stylu i jestem bardzo zadowolona:) Dziewczyny a co robicie, żeby Wam cycusie nie zwiotczały i żeby się rozstępy nie porobiły??? Ja staram się przy każdej kąpieli hartować piersi masując je szorstką stroną gąbki, często smaruję oliwką i ostatnio kupiłam sobie krem dla kobiet w ciąży przeciw rozstępom z firmy Pharmaceris w aptece...niestety150ml kosztuje 35 zł ale ja jestem bardzo zadowolona a krem jest dość wydajny...smaruje nim tylko brzuch i piersi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :)... dobrze sie stalo z nowym topikiem. Ja dzis w pracy ledwo wysiedzialam. Wczoraj zrobil mi sie na nodze zylak i caly czas boli :/. nie wiem czy moge czyms posmarowac - musze zadzwonic do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sysunia27 ja w pierwszej ciąży smarowałam tak brzuch i piersi a rozstępy zrobiły mi się na udach (nie jaieś bardzo widoczne ale jednak są) Teraz używam oliwki i smauję się cała, mam nadzieję że mi wiecej nie pkaze sie rozstępów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoannaWM ja też mam żylaka.:) Venoruton żel jest bezpieczny i naprawdę przynosi ulgę. Jesli cię boli to pewnie gin przepisze Ci detralex (dosyc drogie tabletki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franceska--------27-------monachium-------------19.07-- -------25.04--C Mickey-----------32--------Gdynia------------------20.07 ----------28.04--S coral bay-------33--------nowy sącz-------------- 25.07----------01.05--C wiolaj------------28--------warszawa-------------- 25.07 ---------01.05--C mała82----------25--------Skierniewice------------25. 07---------01.05 to ja CC---------25---------Szczecin----------------15.07--------- 01.05 inez_82---------26----------elblag-------------------28 .07---------03.05 Żurkowa----------24------Wrocław-----------------26.07-- -------03.05--S plusia------------31--------Szwecja----------------- 25.07----------04.05--C Monia79----------28------Wejherowo--------------26.0 7---------04.05--C malagorzalka----33------Poznań-------------------28.0 7---------04.05 Grzybiara--------34------Przemyśl------------------28.07 ----------04.05-? marzenie31-----31--------słupsk-------------------30.07- ---------05.05--C kareczka--------26--------Łódź---------------------30.07 ----------05.05--S magmal-----------26---------Opole------------------30. 07----------05.05--C Sloneczko5050--23---------Konin------------------28 .07----------05.05 kathi81----------26---------Łódź--------------------01.0 8 ----------08.05 zizusia-----------24---------rzeszów---------------03.08 ----------10.05 peletka----------31-------nowy targ----------------05.08----------12.05--C czarna-----------24---------Konin--------------------05. 08--------12.05--S bajabaja---------29----śląsk cieszyński-----------22.07----------13.05 sysunia27--------28------ok. Gliwic-----------------06.08---------13.05--C Alexxxandra-----28----------Śląsk-------------------07. 08.--------14.05. iskierka..........27........wlkp......................08 . 08.........15.05 madeline80------27--------kraków------------------09.08 ----------15.05 weronikx........33.......Wrocław...................08.08 ..........15.05 olinkaka----------28------Wrocław------------------8. 08-----------16.05 renka07----------31--------wielkopolska-----------19.08- ---------22.05--C stelka------------ 27----------brzeg-----------------15.08-----------22.05--c madamagda------23-------Wrocław. --------------15.08----------24.05 JoannaWM----34-----------Wrocław----------------18.08.-- -------24 .05 bibi2--------------29--------Dąbrowa Górnicza----19.08---------26.05--C soczek37--------27------Ostrowiec św.------------22.08----------29.05 mała poprawką z synka na córeczkę :) a jednak moja intuicja się nie sprawdziła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie szczególnie do dziewczyn które były na usg 3d, chodzi mi o to że jeden wynik brzmi "indeks mózgowo-łożyskowy 1,1 (dolna granica normy)" i tego sie czepiał gin, że jest w dolnej granicy normy, czy któraś miała taki wynik i co wasz lekarz na to, bo może mój to wyolbrzymia???kazał jeść dużo mięsa i w ogóle białka, mówił że na razie to nic się nie dzieje, ale zaraz po tem mowil że to sie leczy...więc sama nie wiem co jest grane??jak możecie to napiszcie coś, ja od wczoraj o niczym innym nie myślę i się zamartwiam:) mój m jest kochany bo kupił dziś z 10 kg piersi z kurczaka i kazał jeść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka27*** ja miałam usg 3d ale robiła mi je moja lekarka i nie mam takiego opisu, wiem Ze sprawdzała wielkość mózgu u dzidziusia i przepływ krwi w pępowinie i łozysku i powiedziała że na obecną chwilę jest wszystko w porządku. A jakie oznaczenie ma ten index? to ja zobaczę na płycie czy mam coś takiego. dziwny ten Twój lekarz, uważam że jeżeli coś jest blisko dolnej granicy to jednak jest w normie bo po coś te granice są i jeżeli nie jest poniżej normy to jest ok. Poza tym istnieje w medycynie coś takiego jak granica błędu. Nie martw się na zapas bo stres tylko może zaszkodzić dzidziusiowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sysunia no moje urosly o jakies 2 numery, a zawsze i tak mialam duze bo 85 C, ale teraz nie sa juz tak nabrzmiale, bo byl moment ze myslalam ze pekna, a co do szorowania szorstka gabka to brrr, skora na piersiach jest za delikatna chyba, ja robie sobie delikatny peeling, ale nie szoruje mocno piersi, potem wcieram krem na rozstepy i oliwke, na te czesci ciala najbardziej narazone , o i na piersi fajnie jest stosowac naprzemiennie natrysk cieply i zimny, bo za mocno trzec to boli przynajmniej mnie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi m tez tak powtarza ale martwię sie na pewno wszytko ok :) dlatego pytam czy ktoś jeszcze miał takie badanie:) wiem że któraś z dziewczyn z wrocławia byla na joanitow na tym usg 3d? żurkowa to bylas TY?miałaś taki opis ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, juz na nowym topiku... Mnie lapie infekcja gardla i przez to chodze podirytowana. Ale przynajmniej ostatnio troche zaczelam sie ruszac i moze perystaltyka mi sie poprawi. Od samego siedzenia w domu w okresie swiat tylko tluszczykiem obroslam :-P Z tymi skurczami macicy, to ja narazie nic nie mam ale podczas pierwszej ciazy pamietam ze pod wplywem wiekszego wysilku miewalam czesto a zaczelo sie u mnie w okolicach 7 miesiaca ciazy. Skurcze moga wystepowac juz od 24 tyg. ciazy i sa wtedy normalnym objawem. Z wielkoscia biustonoszy juz pisalam najlepiej miec kilka rozmiarow, to co sie kupi teraz mozna uzywac po pierwszych miesiacach od porodu, ale nie po samym porodzie, bo dopero na trzeci dzien produkcja mleka sie zaczyna na dobre i wtedy piersi to juz w ogole przypominaja dwa gigantyczne arbuzy (moje wlasnie byly takich rozmiarow, potem sie unormowalo...) Czasem tez sie zastanawialam jak ja jeszcze nie peklam! Pod wieczor czuje jak mi ciagnie skore na brzuchu, moze dlatego, ze mam wtedy zazwyczaj pelny zoladek... Stelka, pierwszy raz slysze o tych pomiarach, ale najlepiej jak sie uspokoisz i skonsultujesz z innym lekarzem, bo jesli sie za abrdzo zamartwiasz to lepiej by Ci ktos rozwial Twoje watpliwosci. A czy mozesz zadzownic do swego lekarza zeby Ci wyjasnil w czym problem a potem ewentualnie umowil na dalsze badania? 🌼 Minimonia ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no może tak zrobie:) ale tak sobie po necie szukalam i wiele dziewczyn mialo tak że mialo taka norme jak ja i u jednych gin nie robil problemu a u innych mowil tak jak moj ze wiecej miesa itd tak sie zastanawiam ze moze on próbuje mnie naciagna na kolejne badanie, bo to kolejna kasa, sama nie wiem, choc lekarz wydawal sie ok :) a moj biust jak urosnął na samym początku tak na razie ok, stoi w miejscu:) w sumie na razie tak o jeden rozmiar więcej :) my zaczynamy się zasatnawiać nad imieniem, bo jak zaczynamy juz płeć to jakos lepiej i na razie jesteśmy zgodnie co do jedenego...Julka,Julia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myslłam ze kosc łonowa to tylko moja przypadłosc atu widze ze cała populacja ciezarnych cierpi do tego ta siara wyciekajaca i brudzaca pizame trz mnie dotyka w3iec znowu norma -to jednak uspakaja ze nie tylko jedna osoba cierpi na cos. Stelka co do badan to sie nie martw jakby było cos zle to by cie kerwoała dalej a tak to wcinaj białko i tyle moze dzidzius jest drobny i trezba mu troche konkretnego zarcia ja sie na tym indeksie nie znam ale wiem ze 1,1 to jeszcze norma i u nas takich problemów nie robia ale ja to wiem od kumpweli a nwet nie wiem czego to norma. A ja jeszcze kolacyjke wciagne a potem komapnko i spanko. jesli chodzi o moje 4 kg do przodu to chyba u mnie to norma bo w pierwszej ciazy tez przybierałam na wadze do 7 mc po kilo a potem po 2 tak wiec suma na koniec była +9. za to miesiac po porodzie przytyłam 5kg tak mnie mama z tesciowa dokarmiały teraz sie nie dam bo potem przez 1,5 roku te 5kg zrzucałam. A ;piersi smaruje kremem ale i tak mam rozstepy z poprzedniej ciazy.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałam, że już te piersi mi nie urosną, a tu widze, że jednak się myliłam:(( no ale co zrobić jakoś przeżyję, ludzie mają gorsze problemy. Ja używam kremu na rozstępy Palmers i takiego samego balsamu z tej serii, miałam też krem Ziajka mama, dla kobiet w ciąży, jak narazie rozstępów nie widać, ale lepiej dmuchać na zimne:)) Polecam stronę z bielizną www.wyprzedazebielizny.pl ja tam kupuje i jestem zadowolona bardzo, a ceny są naprawde przystępne:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie w ten wiosenny dzionek .U nas w górach temperatura +8 naprawde jest ciepło i słonecznie bardziej jak w marcu niz w styczniu.jestesmy juz po sniadanku i zaraz wybieramy sie na zakupy a potem na sanki tylko nie bardzo wiem jak sie ubrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Bibi czy nadal bierzesz detralex? Jaka dawke i jak czesto?. Ja tez kiedys bralam po 1 tabl dziennie. Mam problemy z nogami - bola :/, do tego juz zaczynam lekko puchnąc. .. Kurcze chcialam troche popracowac , ale widze ze siedzenie 8 h przy biurku nie wychodzi mi na dobre :/. Poza tym dzis piekna pogoda wiec wybiore sie na spacer - to na pewno dobrze zrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peletka, kup sobie wkladki laktacyjne, to przynajmniej jeden problem bedziesz miala z glowy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim! JoannaWM ja znam detralex z pierwszej ciązy, wtedu wyszedł mi okropny żylak pod kolanem i bardzo mnie bolał ale nie pamiętam ile razy dziennie a nie chcę Cię w błąd wprowadzać. Teraz jeszcze mi nie przepisała lekarka a właśnie muszę zgłosić że zaczynają mnie nogi boleć. Siedzenie nie jest dobre. Joanna a czy Ty musisz pracować? Nie mozesz iść na L4? Ja od początku ciąży jestem na zwolnieniu dlatego Zeby te żylaki mi się nie rozwinęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bibi moge isc na zwolnienie, bylam przez poltora miesiaca ale chcialam jeszcze popracowac. Pojde w poniedzialek do lekarza. Bylam teraz na spacerze a nogi mam ciezkie jak z olowiu. Wlasciwie to ogolnie sie kiepsko czuje, na nic nie mam nastroju :/, jakas jestem taka nijaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja tu na chwilę, bo muszę się szykować na Chrzciny do bratanka. Będę miała na 100% CHŁOPCA ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ Także Bartuś będzie miał brata albo Sebastiana (nie podoba się mojej drugiej połówce) albo Adasia. Pozdrawiam P.S. Będę miała zastrzyki z żelaza, brrrrrrrrrrrrrrrrr Znowu to samo, co dwa lata temu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iskierka dopisałam do tabeli, że będziesz mieć syna:) franceska--------27-------monachium-------------19.07-- -------25.04--C Mickey-----------32--------Gdynia------------------20.07 ----------28.04--S coral bay-------33--------nowy sącz-------------- 25.07----------01.05--C wiolaj------------28--------warszawa-------------- 25.07 ---------01.05--C mała82----------25--------Skierniewice------------25. 07---------01.05 to ja CC---------25---------Szczecin----------------15.07--------- 01.05 inez_82---------26----------elblag-------------------28 .07---------03.05 Żurkowa----------24------Wrocław-----------------26.07-- -------03.05--S plusia------------31--------Szwecja----------------- 25.07----------04.05--C Monia79----------28------Wejherowo--------------26.0 7---------04.05--C malagorzalka----33------Poznań-------------------28.0 7---------04.05 Grzybiara--------34------Przemyśl------------------28.07 ----------04.05-? marzenie31-----31--------słupsk-------------------30.07- ---------05.05--C kareczka--------26--------Łódź---------------------30.07 ----------05.05--S magmal-----------26---------Opole------------------30. 07----------05.05--C Sloneczko5050--23---------Konin------------------28 .07----------05.05 kathi81----------26---------Łódź--------------------01.0 8 ----------08.05 zizusia-----------24---------rzeszów---------------03.08 ----------10.05 peletka----------31-------nowy targ----------------05.08----------12.05--C czarna-----------24---------Konin--------------------05. 08--------12.05--S bajabaja---------29----śląsk cieszyński-----------22.07----------13.05 sysunia27--------28------ok. Gliwic-----------------06.08---------13.05--C Alexxxandra-----28----------Śląsk-------------------07. 08.--------14.05. iskierka..........27........wlkp......................08 . 08.........15.05--S madeline80------27--------kraków------------------09.08 ----------15.05 weronikx........33.......Wrocław...................08.08 ..........15.05 olinkaka----------28------Wrocław------------------8. 08-----------16.05 renka07----------31--------wielkopolska-----------19.08- ---------22.05--C stelka------------ 27----------brzeg-----------------15.08-----------22.05--C madamagda------23-------Wrocław. --------------15.08----------24.05 JoannaWM----34-----------Wrocław----------------18.08.-- -------24 .05 bibi2--------------29--------Dąbrowa Górnicza----19.08---------26.05--C soczek37--------27------Ostrowiec św.------------22.08----------29.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna ja Ci powiem że też od kilku dni mam jakiegoś doła i też się czuję jakaś taka nijaka :( może to hormony w nas buzują. Mam troche słabą hemoglobinę i łykam żelazo, może od tego taki nastrój :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) U mnie dzisiaj tak ciepło było że pomyślałam że zdejmę czapkę :) Ale jednak wolę nie ryzykować przeziębiemiem :( Po tym USG ostatnim jakiś tgwardy mi się zrobił brzuch :( i ciężki ale naszcescie juz mi przeszło :) Bardzo się wystraszyłam :(.Palce nadal zdretwiałe mam ale da się żyć ;) Pochłaniam ogromne ilości jabłek :) momi że potem mam okropne wzdęcia ;) hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×