Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

hejka...a ja dzisiaj szczepiłam moją córcię...była potem trochę niespokojna ale to chyba głównie przez stres...teraz już jest ok na razie nie gorączkuje...szczepiłam hexą..mała waży 6150 ma 69cm obwód główki i klatki po 41cm, mam kąpać mała w płynie do kąpieli oilatum lub emolium , mam odstawić w związku z drobną wysypką u małej (mało widoczna) całkowicie nabiał i masło na 2 tygodnie i zobaczyć czy się poprawi a potem stopniowo wprowadzać nabiał i obserwować, na wysypkę mam maść robioną z witA i hydrokortyzionem a koło oczu mam robić neomycyną i tu mam pytanie do kk...to jest maść z antybiotykiem i nie mam do niej przekonania ...co o tym myślisz ??? może nie stosować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna, faktycznie mam co dźwigać :)) :)) Troszkę mnie ta waga przeraża... Na całe szczęście już troszkę zwalnia mały bo w 3 tyg przybył 1300g a nie 1800 jak wcześniej :)) Ale i tak jak pójdę za miesiąc na szczepienie to będzie już z 10 kg :((.... Cóż zdrowy chłopina z niego :) No i nikt mi przynajmniej nie marudi, że mam za mało mleka albo za chude, jak płacze czy marudzi :)) Sysunia a co mała ma wokół oczu że dostała maść z antybiotykiem??? Ogólnie to w maściach ocznych jest bardzo małe stężenie antybiotyku i spokojnie można stosować:)) A ja nie mam jak zbytnio pisać bo namiętnie czytam książki :)) Im straszniejsze thrillery medyczne tym bardziej wciągają :)) Wrzuciłam na NK zdjęcia mojej Kuseczki :)) Te z jazdy Matiego konnej są z wczoraj :)) Synuś się zakochał w koniach i jak nam finanse pozwolą to przynajmniej 1-2razy w tygodniu będzie miał lekcje. Oczywiście na razie na kucach, ale tych pełnowymiarowych:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście miało być Kluseczki :)) :)) :)) Mój mału też nie chce leżeć na brzuszku (bo może ma za duży :)) ) Jedyna szansa by wytrzymał 3 minutki to jak postawię mu przed nosem zabawkę z dużym lusterkiem, by mógł śmiać się do siebie. O spaniu na brzuszku nie ma szans ... Ach, nie pochwaliłam się .. Ludwiś mimo swojej masy zaczął się znów przewracać z brzuszka na plecki :)) Kiedyś to już mu wychodziło ale wtedu ważył z dobre 3 kg mniej :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no karola widziaam twoja Kluseczka:) słodki jest:) moja na razie ani mysli przewracać się z brzucha na plecy..tylko główke podnosi i przewraca w prawo i lewo..kiedy dziecko powinno się samo obracać, bo coraz więcej z Was pisze że dzieciaczki sie same przewracaja a moja ani mysli:( dzisiejsza noc było super, tak jak wczoarj mała tylko raz sie budziła, widzę że wróciły jej stare zwyczaje:):)i o dziwo dalej spi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka spokojnie każde dziecko ma swoje tempo rozwoju. Książkowo to koło 4-5 miesiąca, więc ma jeszcze czas. Ja mam wrażenie że Ludwiś zrobi wszystko by na brzuchu nie leżeć, więc i swoją wielką pupcię stara się przewrócić :)) :)) :)) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Dziewczyny czy Wasze maluszki wymiotują czasem? Moja wczoraj po południu była bardzo niespokojna a wieczorem strasznie chlusneła. na szczescie jak dalam jej cyca to pila i potem juz bylo dobrze ale mnie wystraszyla bardzo. Od czego to mogło być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bibi spokojnie jak tylko raz to się przydarzyło to pewnie nic poważnego. Poza wirusówką wymioty powoduje np silne rozciągnięcie żołądka. Może mała miał sporo powietrza, trochę wcześniej wypitego mleka i stąd ten incydent. poobserwuj małą, jak się będzie to powtarzało to udaj się do lekarza bu zbadał małą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi tak się czasmi zdarza i nie wiadomo od czego, moja mała miała juz 3 takie przypadki, tylko raz to moja wina była bo zaraz po jedzeniu za bardzo ja \"wymęczyłam\". jeżeli jest to sporadyczne i potem nic sie nie dzieję to wydaje mi sie że to nic takiego. widzę że chyba ja najwiecje sie udzielam, co wcale nie swiadczy o tym że zaniedbuje dziecko:) po prostu ona bardzo duzo spi, a nawet jak nie śpi to potrafi sie samo sobą zająć, ostanio oglada swoje raczki:) no i zaczęła pluc sliną:) smiesznie to wygląda, bo nie to że jej wycieka ta slina, ona nia po prostu pluje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola ona wczoraj tak co chwlkę dojadała. Na razie jest w porządku. W nocy jadła 2 razy i nic, rano tylko ulała troszkę ale to zwykłe ulanie było. Rano też zrobiła ładna kupkę a teraz spi. Dzięki Karola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój też teraz śpi, wstał najpierw o 5.30 potem 9.30 pobawił się trochę potarmosił osiołka za vszy i grzywę i zasnął:)) karola kiedy ty masz czas na czytanie???? podziwiam:)) ja tylko kvpvję książki z zamiarem przeczytania, jvż mi się trochę nazbierało:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już jestem po wizycie u chirurga dziecięcego, ale ze starszym synusiem. Trochę płaczu było, ale nie było aż tak źle. Także rodzinny mnie nastraszył, że to stulejka, a chirurg mówi, że to przylejenie napletka. No i będzie miał zabieg dopiero wtedy, jak całkowicie przestanie nosić pampersy (nawet te na noc). Także musimy jeszcze czekać. Mamy przepisaną maść BANEOCIN i smarować 2 razy dziennie przez 8 dni. Tylko nie dopytałam, jak mam dokładnie smarować :( No i te straszne wyniki moczu, - czyli krwinki białe - osiane !!! to przez zapalenie. Ale co to dokładnie znaczy te osiane???? Karola ratuj :) Także doustnie ma Bactrim i siusiakowo Baneocin. Mam nadzieję, że to nie za dużo tych antybiotyków. Jeżeli chodzi o ściaganie napletka, to doktór małemu też kazał. Ale Adasiowi nie idzie za bardzo. Byłam dzisiaj zdziwiona jak moje małe chłopaki wytrzymały podróż. Do doktora jechaliśmy 50 km w jedną stronę i czekanie itp. i jakoś spokojnie wszystko poszło. Na szczęście moja mama była ze mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym czytaniem książek to naprawdę podziwiam i zazdroszczę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dzieci biorą rączki do buzi i za daleko włożą to też mogą spowodować wymioty. Ostatnio mój tak palca głęboko włożył i miał taki odruch wymiotny na szczeście nic nie wyleciało bo w porę mu wyciągnęłam rączkę, zresztą dawno jadl i moze nie miał by za bardzo czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czytam na dworze jak synuś spi. Ostatnio czytam " Dyscyplina bez krzyku i bicia" a później dokończę "Oblicza zazdrości" Karola podaj link do swojej NK jak chcesz bo ja Ciebie nie mam a chciałabym zobaczyć Twojego Ludwisia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide wlasnie zaraz po skierowanie na usg glowki dla mojego synka mi sie udalo juz 31,5 kg zrzucic :) ale w ciazy utylam 32 kg :(( ale basen 3 razy w tyg w tym 4 razy bo odbraniam ale na basen zaczelam chodzic teraz od lipca ja wlasnie sobie kupuje ksiazke http://www.allegro.pl/item404649113_gry_i_zabawy_dla_niemowlakow_j_silberg_hit_.html ponoc bardzo fajne, ale zamwiam na empik.com i odbieran u siebie w miescie za 30,49 zł wiec taniej. i chce mate fishera price rainforest ta duza, ktoras z Was miala ja i jak zadowolona?? Dzidzi sie podoba?? Czy ta mata jest taka ze jak dziecko ubrudzi mozna wytrzec szmatka czy od razu do prania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jeszcze bo becikowe nie bylam... a chrzciny bede w pazdzierniku w 2 niedziele, szkoda ze tak pozno ale tak wyszlo, meza siostra jest w irlandii i wtedy sa tansze bilety...aha...coz juz nic nie zrobie, ale nie podoba mi sie jak takie duze dziecko do chrztu idzie a tak w ogole chcialam Wam cos powiedziec, ostatnio wyczytalam o taniej aptece, w necie, zamawisz w necie odbierasz u siebie w miescie w normalnej aptece u mnie we wrocku jest chyba 15 aptek gdzie mozna odberac wiec nie ma dodatkowych kosztow a jest duzo taniej: np. oilatum 500 ml po 53 zł frida 21 vita K po 27 emolium 400 ml do ciala emulsja 39 zl naprawde tanio wiec zajrzyjcie moze uda sie Wam zaoszczedzic jak mi, jak macie jakies pytania piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow żurkowa zazdroszczę tych kg na minusie, ja przytyłam niewiele mniej bo ok 25-27 kg a schudłam po porodzie ok 10-12 i dalej nic:():(powiedz jak ty to robisz że tak schudaś? masz jakąś dietę czy ćwiczenia??ja tez bym tak chciała, nie tylko brzuch, który wygląda jak w 5 miesiący ciąży, mnie przeraża ale moja uda i ten celulit:( moglabym sie tak wyciąć od cycków do kolan:) no ciekawa może byc ta książka, może też zamówię:) a która matę chcesz ta trójfunkcyjną? czy ta tylko do leżenia? ja sama sie zastanawiam którą kupić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinek to linka na mój profil na nk :)) http://nasza-klasa.pl/profile/7772800 Ja właśnie przez 45 minut krążyłam po mieście, bo wracając od mamy obaj moi chłopcy się pospali i musiałam poczekać aż mąż wróci do Białego :)) Nie mogłam stanąć bo Ludwiś od razu się budził, a bak to już chyba nawet z oparów benzyny oczyściłam :)) Mam nadzieję że dojadę do stacji benzynowej :)) Dziewczyny nie wydawajcie zbyt dużo kasy na matę, bo jak maluch zacznie raczkować to już będzie zbędna. A ja czytam gdzie popadnie. Na spacerach - maszerujaąc za wózkiem, podczas karmienia małego, jak mały leży pod karuzelką itd. Strasznie wciągają mnie książki Tess Gerritsen i Robina Cooka. Jak ktoś lubi thrillery medyczne, gdzie co 10 ston ktoś ginie, a co 5 ston są dokładne opisy sekcji - to polecam :)) Może jestem dziewna ale mnie to wciąga :)) Co do wagi to udało mi się zrzucić jakieś 15-16 kg, więc zostało jakieś 3... Teraz mama mnie wyciągnęła na Rolletic (masarze na maszynie) i przynajmniej trochę celulitu się pozbyłam :)) Na jazdę na rowerze treningowym już mi jakoś czasu brakuje... Mam nadzieję że niedługo się znów zmotywuję, bo w pażdzierniku mam ślub przyjaciółki i chciałabym choć z 10kg jeszcze zgubić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola apropo tych masaży na maszynie jeśli chodzi o te drewniane obracające się na których przyjmujesz jakąś pozycję to koleżanka chodziła efekty były ale na początku ok 5 zabiegów może i więcej miała ścisłą dietę i okazało się że później już to nie działało a nawet przytyła i w sumie nadal tak samo wyglądała. Po pierwszych masażach miała takie zakwasy... Jak masz zamiar tam chodzić regularnie to daj znać co jakiś czas jak na ciebie to działa. Podziwiam Cię Karola że czytasz horrory ja to nie mogę bo zaraz przez kilka nocy miałabym koszmary. Filmów strasznych też nie mogę oglądać... :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liliankas super córeczka a Ty tez laseczka, nie powiedzialabym że niedawno urodziłaś:) jejku dziewczyny jak wy to robicie?? buu,..ja taka gruba jestem, ładniej wyglądałam w 9 miesiącu ciąży.. a z ta husta to super sprawa, jak bym chciała sobie uszyc to jakie ona ma wymiary??chyba sobie taka sprawię..ale sama:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kk...mojej małej yskakują takie krostki, które podrażnione materiałem robią się czerwone...podobno uczulenie na nabiał...mam odstawić na 2 tygodnie i obserwować...moja mała dziś była bardzo niespokojna i przez to też nerwowo jadła potem dość mocno się jej ulewało...czy to zachowanie może być spowodowane wczorajszą szczepionką ??? kk czy to ty pisałaś, ze te państwowe szczepionki są produkcji koreańskiej, czy dużo dzieci ma po nich jakieś objawy uboczne ??? ja szczepiłam hexą...ale moja koleżanka twierdzi, że lepiej szczepić państwowymi bo są przetestowane na nas i wiemy już że są dobre ??? sama nie wiem co myśleć... aha Ludwiczek to naprawdę duży chłopak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam pytanie odnośnie szczepionek, znowv pnevmokoki karola co myślisz o tych szczepieniach??? nasz synek do żłobka chodził nie będzie, ale chodzi mi o skvpiska lvdzkie takie jak sklepy, avtobvsy miejskie itd, ja nie mam prawa jazdy i czasem będę mvsiała jechać z małym avtobvsem i nie wiem co robić :(( jedni mówią, że warto, inni, że nie bo to nagonka firm farmacevtycznych, najgorsze jest to, że nie chcę ładować w małego niepotrzebnych szczepionek, a za kilka lat okaże się, że są one np szkodliwe, ale z drvgiej strony chciałabym fvnkcjonować w miarę normalnie w tym społeczeństwie i nie vnikać lvdzi, w końcv kto z nas był szczepiony na pnevmokoki czy meningokoki, a jakoś żyjemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kk bardzo dziękuję Ci za odpowiedź.Dałaś mi bardzo poważny argument że szczepienie nie jest konieczne, więc szczepić raczej nie będę tym bardziej, że dzis spotkałam mojego rodzinnego lekarza i powiedziała dokładnie to samo.Uspokoiło mnie to bardzo;) Mam pytanie do dziewczyn, które szczepiły swoje dzieciaczki Hexa. Jaką szczepionką szczepicie po raz drugi?Hexą czy Infanrix 5 w 1.Karola czy to nie jest tak że jak decyduję się na Hexa to ma byc Hexa cały czas?Nasz lekarz powiedział że następna szczepionka to ma być Infanrix 5w 1 a ja zdurniałam bo byłam przekonana że jak Hexa to Hexa. Ja też zastanawiam się nad matą dla mojego synusia i też mi się podoba mata rain forest:)ale zastanawiam się czy jest sens kupowac taką droga matę..Narazie zamówiłam na allegro leżaczek i książkę Język niemowląt :) sysunia wydaje mi się, że lekarz mi przepisła identyczną maść dla synka , po 2 dniach widziała dużą poprawę.Szybciutko wszystko zeszło. Potem pomyślałam, że podam Małemu zwykłe mleko ( bo teraz jest na Bebilon Pepti 1) no i podałam i znów go wysypało.Od tej pory myję go tylko w Emolium i piorę wszystko w płatkach mydlanych.Nadal ma rączki i nóżki czerwone na schyłkach:( ale chyba go to nie boli.Ja latam za nim cały czas i go smaruję. Żurkowa dzięki za te adresy na pewno się przydadzą,a w której aptece odbierasz leki?Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale wydaje mi się, ze pisałaś, że mieszkasz gdzieś koło Astry?Bo jak tak to mieszkamy blisko siebie:) Nie wiem jak Wy dziewczyny, ale ja albo jestem źle zorganizowana, albo nie wiem już co..mam wrażenie, że czas mi przecieka przez palce i wszystko robię w pośpiechu a i tak nie mam na nic czasu.Npiszcie jak wygląda Wasz dzień:) Lecę spać :) Pozdrawiam mocniiutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola masz ślicznego synusia:) Pozwoliłam sobie zajrzeć mam nadzieję że nie masz nic przeciwko.Ma takie same cudne spodnie na szelkach jak mój synek:) Zurkowa Twojego syneczka tez obejrzałam śliczny i też mam nadzieję że nie masz nic przeciwko:) Kareczka ja narazie nie szczepię synka, jakoś się boję ładować tyle szczepień takiemu małemu człowieczkowi.Nawet nie wiesz jak bardzo Cię rozumiem, ja to normalnie mam obsesję na punkcie bakterii i na przykład do zaludnionych marketów nie wjadę wózkiem,jeżdżę tylko rano albo wieczorkiem.Najważniejsze żeby mi tu nikt nie chuchał i dmuchał nad wózkiem, jak coś to uciekam!Tłumaczę sobie, że to chore i staram się przełamać, bo jak wcześniej pisałam, nie da się tzrymac dziecka pod kloszem, a nawet nie powinno się. Może jak skończy roczek to go zaszczepię, wtedy mam zamiar iśc do pracy, a że praca z dziećmi to zaszczepić pewnie będzie trzeba, ale pomyślę o tym w styczniu. Teraz juz naprawdę dobranoc bo jak się nie wyśpię to juto będę krecik;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olinkaka: odbieram w tesco na dlugiej tam w aptece, dzis wlasnie bylam:) tak mieszkam kolo astry, a Ty? Tzn ja dokladnie za kortami na metalowców:) mi tez tak leci czas ze masakra...a jak wyjde z malym na dowr to juz w ogole nie mam czasu na nic ja mam juz od dawna ksiazke JEZYK NIEMOWLAT fajna, mam tez ZAKLINACZKA DZIECI tez T.Hogg, a najlepsze....zamowilam sobie teraz w empiku :)) PERFEKCYJNA PANI DOMU:)))))) pewnie, ze nie mam nic przeciwko:) Po to sa tam fotki zeby je ogladac:) olinkaka: na NIC go nie szczepisz?? ...bo jak tak to jestsmy dwie, ja narazie poza tym co dali mu w szpitalu nic mu nie dawalam, tez sie boje. Boje sie szczepic i boje sie nie szczepic, ale juz o tym pisalam powtrzac sie nie bede

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×