Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

wiecie ja tak usypiam Olcie-kaszka, kapiel, piżamka i biorę ją na ręce, czasem sie wyrywa ale w końcu ulega, i ją trzymam na rękach taką przytuloną i przez jakież 5 min opowiadam jej co się zdarzylo w ciągu dnia, co bedzie jutro, itp, co mi ślina na język przyniesie:P, potem ją kładę do łóżeczka, mówię dobranoc i wychodzę, za jakiś czas zasypia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camomilla_22----> podziwiam Cię, jak sobie wyobrażę, że jest jeszcze jeden maluszek co krzyczy co 3 godziny, albo częściej, przypomnę sobie to ściąganie mleka....., okładanie się kapustą.....a tak położę Olcię spać i wiem, że mam spokój do rana:D, no ale niedługo i tak zabieramy się za kolejnego maluszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cammomilla, współczuję... Może pomyśl o chuście... zawsze to łatwiej bo ręce wolne... Co do pieluch to mam mieszane uczucia... Powinnam kupić jedną BumGenius czy FuzziBunz i wtedy porównać... Nie przemakają, więc ok, ale mój dużo pije i sika co chwilę... Dziś u mamy puściłam go w majtkach (wolałabym bez, ale ciąga się za "Wacka", jak tylko nie ma pieluchy czy majtek :P ) no i zmieniałam mu majteczki co 5 minut :P :P :P W pieluszce spoko godzinkę a nawet 2 wytrzyma... miałam okazję dziś kupę z niej zmywać (bo poszłam robić kolację Mateuszowi i nie zauważyłam że mały stęka :P ) i zmywa się szybko... Ale zastanawiam się czy od tej microfibry, PUL i polarów mały się zaraz nie odparzy... Zobaczymy- będe informowac was na bieżąco... Ale swoją drogą, to sporo roboty z tymi pieluchami :( :( :( Pampka zakładasz, zdejmujesz po 3-4 godz i do kosza... A tu zmieniasz dużo częściej, co chwilę zdejmujesz i na nocnik sadzasz, potem trzeba jeszcze codziennie prać... Zastanawiam się na ile starczy mi zapału...... :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam WAS NA WYRYWKI, BO JAKOŚ BRAK MI CZASU... jUTRO POSTARAM SIE NADROBIĆ... Cholera Kaps lok mi się włączył... Akinom na bank nie ma grzecznych dzieci- no chyba że upośledzone czy autystyczne :P :P :P Zainteresowanie światem, przedmiotami codziennego użytku, psucie, rozwalanie, głupawka, wchodzenie wszędzie- to prawidłowe objawy u dziecka w tym wieku!!!! Nasze małe łobuzy mają łobuzować ile wlezie!!!! A 9-10 latek nie powinien i prawnie nie może zajmować się dzieckiem!!! Zapewne teściowa naciąga rzeczywistość :P :P :P Bo zapewne Twój M na spacer brał brata jak ten miał 3-5 lat... a nie kilka miesięcy... A jeżeli nawet to źle to świadczy o niej jako matce- bo po pierwsze niszczyła dzieciństwo Twojemu M i narażała zdrowie i życie maleństwa... Linki wrzucę jutro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kareczka --> Poważnie się zastanawiamy nad sprzedażą 2 mieszkań tu i kupieniu 1 tam.. ech.. camomilla --> Chusta Cię oswobodzi :P :P Serio - może to jest wyjście. Karola, u nas zazwyczaj pielucha starcza na 2-3 godziny, a i ponad 4 się zdarzyło i luzik. W Bumgeniusie też masz mikrofibrę i polar. Nat taki wrażliwiec, więc bardziej ufam bambusom i jak na razie jest rewelacyjnie. Coś słabo wytrzymują te Twoje kieszonki, albo takiego strażaka masz :P Może spróbuj dołożyć wkładkę bambusową do środka? Jakbym miała zmieniać co godzinę, to bym podziękowała. Karolcia kochana - ja brata zabierałam na spacery jak był malutki. Pamiętam jak o woziłam w gondoli, potem w spacerówce. Na początku miałam tylko taką ulgę, że jak młody zrobił kupę, to dawałam mamie znaki firanką w oknie (była na polu za domem) i przychodziła go przewinąć. Wiem że tak nie powinno być, ale bywa :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynka, ale Ty jestes Dziewczyną... A chłopy to inna bajka.... Mój Lusiek faktycznie pije jak szalony i leje jak Strażak Sam :P :P :P :P Cynka pytałaś o cene... Te co mam to wylicytowałam- 6 sztuk za 24$ więc ok 13pln za sztukę... Tanio, więc nie narzekam... Mam pytanko co do bambusa- ty masz takie całe bambusowe + otulacz, czy z materiałem PUL na zewnątrz??? No i zastanawiam się czy kupić lepiej więcej tanich czy kilka droższych... Firmowe to po 18-20$za sztuke chodza... Sa też fajne (chyba) Kushies... http://www.walmart.com/catalog/product.do?product_id=11018293 te mi się najbardziej podobają... A tu fajne bambusowe... http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=3366495 i jeszcze tekie http://cgi.ebay.com/12-Super-Soft-BAMBOO-One-Size-Cloth-Diapers-12-Inserts_W0QQitemZ170351290442QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item27a9ba684a&_trksid=p3286.c0.m14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie taniocha. Mnie szlag trafia, że u nas tak drogo - pewnie kwestia popularności itd, ale to samo mamy ze wszystkim co ma "eko" w nazwie. Żeby być eko, to trzeba zarabiać sporo kasy :o Ja mam bambusowe + otulacz wełniany. Ten link co podałaś do bambusowych - to są Bambinexy - ja mam włśnie te i jeszcze Totbots'y - też bambusowe. Babinex'y są na rzepy - w otulaczu to nie ma znaczenia w sumie, tylko trzeba pamiętać, żeby je spinać przed praniem i wkładka jest luźno. Acha - są troszkę węższe w kroku. Dla mnie są ok jedne i drugie. Bambus max chłonności zyska po ok 10 praniach, dlatego przed pierwszym założeniem warto 1-2 razy wyprać. U nas są po 45zł. Te ostatnie mnie zaskoczyły ;) Zastanawiałabym się jak to będzie z ich praniem. bambus wytrzyma wszystko i warto czasem dosypać sody do prania, żeby był miękki. Pul jednak niższa temp. prania i ogólnie ostrożniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynka, zaskoczyły Cie te kieszkonki bambus + PUL??? Ja się właśnie nad nimi zastanawiam, bo cena jak na 12 pieluch i 12 wkładów jest spoko... Zapewne dziś lub jutro je kupie i mam nadzieję że będe zadowolona. No i kuszą mnie te Kushies... A z drugiej strony te co mam sa ponad połowe tańsze... Jak zawsze obawiam się, że wydam kupe kasy i ... zapał mi minie... :( :( :( Ja tak jakoś mam. U Ciebie to inna sprawa, bo Nat nie toleruje jednorazówek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola jak zapał Ci minie to nic :) odsprzedasz komuś najwyżej. A moze kupić te tanie a wkłady dokupić bambusowe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieliśmy dziś podpisywać umowę u notariusza i dupa, okazało się, że mam nieważny dowód :( bo po ślubie nie wymieniłam, a miałam na to ponoć 3 miesiące, tylko, że wszędzie posługiwałam się starym i odpisem aktu małżeństwa, aż do dziś buuuuuuuuuuuuuuuuuuu no i muszę czekać na wymianę dowodu, świetnie ech:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola, wiesz, jak się nad tym zastanawiam, to wydaje mi się coraz bardziej kuszące, no i ta cena jest fajna.. Słuchaj, czy ja bym się mogła podczepić pod zamówienie? Oczywiście jeśli to nie problem? Mogłabym wziąć jeden komplet, albo gdybyś chciała, to możemy wziąć jeden na pół czy jakoś tak podzielić. Co Ty na to? No i my wyjeżdżamy wtorek - środa,więc pieniądze wysłałabym Ci od razu, a pieluchy puściłabyś do mnie dopiero we wrześniu, albo na adres w Jastarni ;) Przesyłkę jak najbardziej finansuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Pisze tak na szybkiego, bo mala sie pewnie za chwile obudzi.Mecza ja te kolki i mecza...po tych kropelkach na chwile jest lepiej,popierdzi a potem znowu to samo.Myslalam jz o chuscie ale boje sie ze ona sie do niej przyzwyczai i potem bede musiala caly czas ja w niej nosic,nie wiem sama juz. Co do usypiania Claudii to nie pomaga ani zupelna cisza ani opuszczone zaluzje,ani prosby czy grozby ,wczoraj po 18 juz tarla oczy i nic zasnela po 21. ja wlasnie licytuje te pieluchy ale to chyba jakas lipa,co wpisze kwote to wyskakuje mi ze ktos juz dal wiecej mimo ze max cena mniejsza od tej co dalam janic juz nie rozumiem.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camomilla --> A może po prostu przestaw jej spanie na 21-szą? Może po 19 mała nie jest wystarczająco senna i niepotrzebnie się obie męczycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camomilla- spróbuj podac krople sab simplex- ja je pod niebiosa bede chwaliła... niejednemu dziecku skutecznie pomogły...cyna ma racje ze spaniem...u nas tez w wakacje z 19 zrobiła sie 21-21.30 pora do spania... moje dziecko wyglada jak weteran wojenny..poobijana ze szok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynka to na które masz ochotę??? Ja chyba te bambusowe kieszonki... Co do zamówienia nie ma sprawy. Możecie też same zamówić i podpytać o cenę wysyłki do Polski... A jak coś to zamówię, wyślą do mego taty, on do mnie a ja do was :P :P :P :P :P Spoko... Dogadamy sie kto i jakie.... Te z Chin to do Polski mozna wysłać... Myslę że i tych tanich też warto troszke kupić... Zobacze tylko czy się dupcia nie odparzy małemu... jak coś Cyna to napisz mi swój tel na NK, bo na wakacjach zapewne bez netu będziesz - przyda Ci się odpoczynek od kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KArola - ja też te bambusowe kieszonki. Tak jak pisałam - albo cały komplet, albo jeśli chcesz, to się podzielimy (jeśli się boisz od razu cały kupować dla siebie). Tel. Ci napiszę i oba adresy na wszelki wypadek :) Super!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, to może ja faktycznie sklep z pieluchami założę :P :P :P :P :P :P Nawet nazwę już mam :) :) :) Ekokupa :P :P :P :P :P :P Dobra koniec żartów... Cynka ten klient ma na sztuki, po 6, 12, 18, 24... Niezależnie jak liczyć to za 1 pieluchę wychodzi 8$... Czyli jak za pieluchę i wkład bambusowy to chyba ok. Stelka otulaczy to ja zbytnio nie widziałam, ale jak coś to spojrzę... A my dziś mieliśmy bilans i szczepienie- Priorix... o mały włos a bym nie poszła... bo oczywiście zapomniałam :P Wnioski- szczepienie nie bolało- nawet nie pisnął :) Masa ciała już ok tzn. 12.300g, więc nieco poniżej 97centyla, wzrost ok 79cm więc 75-90c... Jednym słowem już ok :) :) :) :) :) Cynka, ja dziś testuję czas aż mały zacznie piszczeć lub coś pocieknie... i mimo wypitego ok 1 litra wody w czasie spaceru :P już ponad 2 godziny ma jedną pieluchę :) Chyba zaraz pójdziemy się kąpać, więc dłuższe testowanie jutro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camomilla kup sobie chustę bo przy dwójce nie wyrobisz, ja zamierzam, bo własnie boje sie takich sytuacji że mały płacze a starsza coś chce:P tzn ja sobie sama planuje uszyc i tu pytanko do Karoli jaki mam materiał kupić??? no i dziewczyny (Karola i Cyna) teraz to mam metlik w głowie z tymi pieluchami:( z angielskim u mnie słabo, nie mam czasu siedzieć słownikiem:P to ile kosztuje szt bambusowej kieszonki? a ile takiej najtańszej? i co w sumie polecacie, bo juz testujecie?????:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola --> Nazwa rewelka :D :D Cena jak najbardziej w porządku - u nas kieszonki zazwyczaj ok 70zł kosztują (a wkład z mikrofibry). To ja chętnie 12szt przygarnę.. Myślę sobie, że jakby się okazało, że słabo chłonne te wkłady, to zawsze można dokupić dodatkowe wkłady bambusowe - i tak się opłaci. stelka --> Ale Ty zakręcona jesteś ostatnio :D Cenę masz wyżej u Karoli - 8$ za sztukę. ja już CI napisałam wszystko co mogłam, w sumie i tak każdej mamie i dziecku co innego może przypasować, więc zawsze możesz wziąć 2-3 rodzaje i sobie potestować. Dziewczyny, czy któraś zna Jastarnię? Niewiem czego się tam spodziewać pod względem zaopatrzenia sklepów (słoiczki dla Nat), czy jest tam jakaś stołówka/bar mleczny, żeby zjeść coś prostego i zdrowego i czy jest jakiś większy sklep? Może któraś się orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tych pieluchach to sie mozna na serio pogubic:Pdlatego prosze Karola zapodaj tego linka do sprzedawcy u ktorego bralas pliss nigdy nic nie kupowalam na ebayu ani nie placilam tym ich paypalem ale chyba to nie jest trudne:Ptak sie zastanawiam jak z waluta ten system sam przelicza? co do chusty to musze sie rzeczywiscie rozejrzec i sie sprezyc i kupic,bo jak czesciej bede miec taki sajgon jak wczoraj to nie wyrobie. Te kropelki sab simlex to sa na recepte?Bo jak cos to poprosze mame to mi przywiezie za poltora tygodnia,teraz sezon urlopowy to prawie wszystko pozamykane i watpie zebym je znalazla tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna wiem wiem, ale juzobie zakodowałam co chce i znowu cos nowego, a nie chce testować, wy mjuz testujecie i widzicie co jest ok:P kieszonki chce do żłobka a po domu otulacz i wkłąd bambusowy, dlatgo pytałam Karole czy maja tam otulacze bo jak maja to pewnie też taniej:) karola wybacz mi to zakręcenie, ale rozumiem że 20 szt tych tanich kieszonke to ok 100 dolców? a czy Ty je też testujesz? tzn te tanie? wiecie ostatnio po prostu nie wyrabiam remont, sprzątanie i nie skompletowana wyprawaka dla Tomeczka nie wspomnąc że nie mam już wolnej szafki na jego ciuszki, a mąz mi własenie oświadczył że jestesmy spłukani po remoncie, i to dosłownie, w portfelu zostało mu chyba 80 zł, a tu tyle wydatkow jeszcze:P:P:P a ja jeszcze chce nowy wózek.... Karola no własnie, jak juz robisz zakupy w stanach to czy znasz jakąś strone z wóżkami??? konkretnie chce kupic taki co mozna dziecko w gondoli w aucie przewozic, bez przekładania to fotelika???u nas taki wozke srednio 3000 zł. kupiłabym nawet uzywany ale by taniej było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camomilla te kropelki tylko w Niemczech mozna kupić, ja je miałam i szczerze mówiąc u nas nie działały:P co do pieluch dlatego tyle pytam bo już sie pogubiłam tzn w tych kieszonkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camomilla, w Polsce sab simplexu nie kupisz, wiem że w Niemczech i Czechach. Jeśli nie masz możliwości zakupu mogę Ci pomóc, tylko daj znać na e-maila magmal81@tlen.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka, w USA nie używają zbytnio wózków z gondolą, więc nie pomogę... A ja już to mozna kupić wózek STROKKE czy jakoś tam, ale on z gondolą to ok 2000$ kosztuję (wszystkie gwiazdy go używają) Co do testów pieluch to ja mam te tanie z Azji i chyba są ok... za 24 szt 109$ + wysyłka za Free więc wychodzi ok 5$/ sztukę... Wkłądy z mikrofibry- chłoną bardzo dobrze.... Pileuchy na rzepy wychodziły ok 7 $ za sztuke, Bambusowe kieszonki 8 $/ szt... Staram się szukać sprzedawców co mają darmową wysyłkę, bo czasem liczą sobie nawet 30$ za wysyłke do USA... Z Chin najczęściej wysyłają do wszystkich krajów, więc można sobie bezpośrednio zamówić. Aaaa, u tego sprzedawcy od kieszonek bambusowych, są też wersje Premium- z regulowaną bardziej długością (więcej zatrzasków)... i wtedy są droższe (za 12 szt - 124$) Stelka, ja mam chustę z flaneli - kupiłam sobie pościelową flanelę w hurtowni (20zł/m.b.) i pofarbowałam farba do tkanin... Miekka, wytrzymała i tania.... No i to bawełna... Cammomilla nie bój się chusty!!! Mała jest już przyzwyczajona do noszenia, bo 9 miesięcy kołysałaś ją pod ❤️ Teraz na bank w chuście się uspokoi, kolki miną, Ty będziesz spokojniejsza i wszystko będziesz mogła zrobic z malutką przymotaną do Ciebie... To wielka wygoda!!! Dobra czas się kąpac i do pracy, bo dziś znów sama w Klinice jestem, a wypisów cała moc dziś :( :( :( Będę siedzieć cały dzień przed kompem :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Cynka---> wy sie do Jastarni wybieracie??, a powiedz jak z noclegami, macie jakiś już zarezerwowany? bo my 8 sierpnia też się chyba tam wybieramy tylko my to tak w ciemno, na miejscu zamierzmy jakiś nocleg znaleść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juusta --> My akurat mamy taką sytuację, że zaprosiła nas znajoma, której mama tam ma dom i wynajmuje kwatery. Więc my za darmochę się tam lokujemy na miesiąc :P Ale myślę że w ciemno będzie ok, tylko musicie wchodzić i oglądać kwatery zanim się zdecydujecie. W sumie my do tej pory co roku gdzieś w ciemno jeździliśmy - nawet do Pragi na Starówkę na Święta, czy Węgry, Rumunia i nigdy nie mieliśmy problemu żeby znaleźć coś przyzwoitego. Nawet lepiej, bo czasem można się na miejscu rozczarować jak robisz rezerwację przez net, a tak to oglądasz i jak Ci nie pasuje, to idziesz dalej. Tak myślę tylko żeby znajomej dać trochę kasy za codzienną okupację pralki i nie wiem ile będzie ok :P A tak w ogóle, to może się wymienimy telefonami (przez NK) i jak się wybierzecie, to się spotkamy gdzieś na miejscu? Byłoby fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynka--->no to super, my takdobrze nie mamy:), my też zawsze w ciemno, czy to Polska czy zagranica, a jak samochodem to zawsze coś się znajdzie, jak nie w tej to w innej miejscowości, na NK napiszę tylko trochę później, bo na razie w robocie jestem, trzeba trochę popracowąć:D, no pewnie że bardzo chętnie się spotkam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola dzięki za info o flaneli, tylko mi napisz jeszcze czy ta chusta to z podwójnego materiału czy wystarczy pojedynczo i tylko obszyć, i jak możesz przypomnij wymiary:P co do pieluch to jak te tanie sa ok, to poproszę 20 szt:) sama nie mam odwagi zamawiac a to głównie przez mój angielski:P i jak możesz to napisz mi na NK nr konta, to od razu prześle Ci kase, tylko napisz czy zł czy dolar?wole teraz zapłacić bo mąz akurat dzisiaj kosi swoją pszenice więc bedzie kasa, a póxniej to nie wiadomo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka ok zamówię i napisze :) Flanela pojedynczo wystarczy. Możesz kupic np 5m i zrobic 2 chusty, lub kupic 3m, przekroic na pół wzdłuż (tak by wyszły pasma 70cm szerokości) i zszyc ale z zakładem na srodku, lekko przepikowac... ja tak zrobiłam i mam wzmocnienie na środku, więc na dupci się nie rozciąga... Wymiar końcowy to 70cm szerokości i 4,6-5,6m długości... w zależnosci od Twoich obwodów... Ja mam chyba ok 5 m... Boki lekko podłóż i obszyj. warto jeden bok długi jakos oznaczyć- albo wykończyć innym kolorem nitki, albo tak jak ja pofarbowac, to bardzo ułatwia motanie :) powodzenia!!! Jeju a ja jeszcez zalegam w pracy, choć o 14.05 powinnam skończyc... Mam papierów całą górę do skończenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja na moment, dawno mnie nie było, ale naprawde cieżko mi znależć czas zeby odpalić kompa, a nawet ochoty nie ma jak wciągu dnia cały dzien przed komp sie siedzi... u nas jakoś leci, kuba fajniutki chłopak, coraz to bystrzejszy sie robi, zaskakuje mnie co dzień czymś innym... ostatnio troche z nim kłopotu miałam był bardzo nerwowy ale okazało sie ze to ząbek i na dodatek kieł mu przebijał i to dlatego..ale teraz jak mu przebił już ok jest... w pracy róznie, troche sie boje bo maja zwalniać, kryzys nawiedził i nasz bank, no i osoba z najgorszymi wynikami ma odlecieć, mi ostatnio sprzedaż idzie, ale podpadłam dyrektorowi i nie wiadomo czy niedługo bezrobotna nie zostane.... cyna podczytałam ze do jastarni jedziesz, my byliśmy w tamtym roku jak kuba miał 4 miesiące więc jesli chodzi o zaopatrzenie sklepów w słoiczki to pojecia nie mam bo my wtedy na cycu ONLY byliśmy... sklepów jest jednak sporo, knajpek też różnych, bary są, jedzenie różne, ryb cała masa, ceny dość wysokie w porównaniu z innymi nadmorskimi miejscowościami....moim zdaniem troche przereklamowana ta jastrania jest ale ogólnie miło wspominam pobyt w jednym miejscu mają przepyszne gofry, jadłam je normalnie tonami i wtym roku bedziemy w rozewiu i mysle ze do jastarni na gofry dojedziemy bo to nie daleko....my za 2 tygodnie jedziemy wiec się moze spotkamy ty wiem ze zdrowo sie odżywiasz i gofry moze nie dla ciebie ale jakby co to taka duża niebieska knajpa gdzie można zjeśc wszystko od śniadania po kolacje dobra koncze byków pełno pisze bez ładu i skadu ale nie chce mi sie i tyle podrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×