Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

no ciekawe co tam u klaudii?? Kasiacool o tych narządach to nie słyszłam ale przy obydwu płci napewno nie można sadzać wczesniej bo później żebra będzie dziecko mieć takie wystając tu w miejscu brzuszka. Ogólnie puki samo dziecko nie siedzi pewnie to nie sadzamy ja przy namniej tą zasadę stosowałam. cwiczyłam owszem ale nie podpierałam poduszkami. Dziecko jak będzie gotowe i jego kręgosłup to wtedy sadzamy. A ty ćwiczysz dziudziusia lewa rączka do prawej nóżki i odwrotnie?? A jeszcze taka ciekawostka z ddtvn dzieciom nie polecają kubków niekapków i smoczków bo powodują zgryz otwarty bo dziecko inaczej układa język za to karmienie piersią dzieci dobrze wpływa na ich zgryz a później na mowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej paulinek szkoda. iskierka-no bo 2 malych dzieci tak ma i juz, ja sie tez chwale ale to nie znaczy ze mozna czasemszalu dostac, nawet sie gaz nauczyl odkrecac choc ciezko, bo trzeba najpier kurki wcisnac do srodka, masakra, dre sie tez czasem bo rece opadaja, wszystko absolutnie wszystko musi byc rozwalone bo inaczej jest zle KAROLA!!! i dziewczyny doradzcie mi!!! bo w naszym pojeb...osrodku czasowo nie ma telefonu i dupa, maly dostal wczoraj syrop-przewciwkaszlowy , no ale nie mial katararu a dzis w nocy mial tragiczny i teraz tez, no i kaszle ale to juz taki bardziej suchy kaszel , ale sprawia mu trud bo sie oderwac nie da, no i boje sie zeby ten katar nie osiadl, no i nie wiem czy nie rozsadniej byloby mu dawac syrop ale wykrztuscny< PROSZE napiszcie jak myslicie, a ty Karola?? noc u nas byla fantastyczna:(:(:(:(:( maly zasnal o 22.30 bylam szczesliwa bo padalam z nog, no ale o 23 sie zaczelo, katar, dusilo go , z nosa sie lalo, kaszel, i tak do 3 nie zmruszylam oka, tylko nosilam, tulilam, dawalam pic, wyciagalam kozy, potem chwila drzemki i jazda od nowa, goraczka, wstawalam dawalam ibufen, woda morska, aspirator, krople i tak na zmiena, co go podnioslam to ten wolal "aaaaa" ze chce spac, a za chwile placz bo kaszel:( o 7 tak mu sie lalo z nosa ze cala pielucha mokra byla, padlismy tak przed 8 ja do 10 on do 11, teraz go meczy katar i kaszel karola czy po 3 dawkach antybiotyku jest juz poprawa? tzn powinna byc? tez jestem ciekawa co u klaudii, a maly tak na mnie kicha prycha ze mokra jestem wiec zobaczymy czy sie zaraze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulinek tez to ogladalam, ale wiesz co jakby tak zaczac sluchac wszystkich to by zwariowac mozna, kazdy co innego, przeciez jak mdzieci pija z niekapka to jest chwilka nie maja go caly czas w buzi, nosens, smoki ok , ale kubki? uwazam ze jak cos jest stosowane z umiarem to chyba nie szkodzi, zreszta u nas juz coraz wiecej pijemy ze zwyklych kubeczkowm, ale to nigdy nie mam pewnosci kiedy sie mu chce pic, czy sie nie obleje, itp a tak to mu stoi kubeczek i podchodzi i pije, mam y tez ten bidonik,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sie zastanawiam czy wszystko ok jest z Laura..& miesiecy dawno skonczone a ona sie nie obraca ani z brzuszka na plecy ani na odwrot.Jedynie to tam na boczek czasami.Jedyne to jak jak ja przytrzymam za raczki to juz chce wstawac.W sumie kazdy inaczej sie rozwija,ale nie wiem:(Claudia jak byla w jej wieku to pamietam ze juzdawno sie obracala.Chcialam sprawdzic jak tam na topiku lipcowek 2009 ale masakra!!Baby sie od paru miesiecy wyzywaja od szmat,grubasow i podobnych,topik nie istnieje praktycznie.Szoking:PU nas oaza spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej no ciekawe co u Klaudi?? zizusia u nas jak był katar i męczący kaszel to rano flavamed a popołudniu i wieczorem sinecod, on fantastycznie wstrzymuje kaszel, bo rozszerza oskrzela czy cos, u nas zadziałał bo Ksrola tez całanoc kaszlała a po sinecodzie nie, tylko nie wiem czy on na recepte czy nie no i mielismy kropleki robione z antybiotykiem na katar ale otrivin tez super ottyka nosek:) kasiacool pierwszy raz słysze z tymi narządami:P ale ziecko samo jst gotowe do siadania, pamietam że Karola miała 4,5 miesiąca jak siedziała ale ograniczałam jej to i tak na dobra sprawe pozwoliłam jak miała p.ół roku:) natomiast synek juuz by sam siedział no ale 3 miesiące to stanowczo za wcześnie.. co do odbekania w nocy ja tego już nie stosuje bo jak synek je spokojnie przez sen właściwie to i tak nie ma czym beknąc:P a nawet jak to go podnosze do odbicie dopiero jak widze że on potrzebuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camomilla no własnie nie wiem co porobiło się z tymi nowymi topikami sierpniówki2009 też na wrzesniówkach 2009 tez było nie miło i przestałam tam pisać, zajrzałam ostatnio na październik 2009 a tam dziewczyny wyniosły się na zamknięte forum, jakos chyba niewiele topików jest tak fajnych jak nasz:):):):):):)....a co do przewrotek to spokojnie córcia ma jeszcze czas, pamiętam że moja Karola właśnie chyba do 6 miesiąca mało co robiła a później poszła jak burze i w wieku 8 miesięcy już sama wstawała nawet:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canomilla faktycznie nie ma sie co martwic moim zdaniem, ja czekalam az maly podniesie glowke na brzuszku do 5 mca, :) niby mialam skierowanie na rehab. ale poczekalam tak mi doktorka poradzila, kazde dziecko inaczej, moja chrzesnica z wrzesnia 08, nie razckowala w ogole a chodzi super, moj tez nie byl "wygimnastykowany" tez pozno sie przekrecal za to teraz nadrabia........ stelka popytam w aptece tez syrop co mi dala doktorka pisze (!!!) od 3 lat buu, ze nieswkazane u malych dzieci (rubital sie nazywa) czyli dobrze zrozumialam? w dzien wykrztusny na noc przeciwkaszlowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, z tymi zaleceniami to się zmienia jak w cyrku. Ja kiedyś czytałam, że niekapki ze sztywnym dziobem są ok, a te z miękkim nie (Zawitkowski chyba tak twierdził). Jako ciekawostkę, wkleję Wam info od znajomej doradcy laktacyjnego, która się wozi po różnych szkoleniach i konferencjach: "Najnowsze zalecenia (opracowane prze WHO na podst. ponad 400.000 porodów): SUCHA PIELĘGNACJA czyli nie zaleca się już wielokrotnego przemywania spirytusem ani jakimkolwiek innym preparatem odkażającym. Okazało się, że taki sposób postępowania powoduje dłuższe zawilgocenia więc opóźnia odpadnięcie. W szpitalu, gdy matka jest razem z dzieckiem oraz w domu należy po prostu trzymać ten pępek suchy i zapewnić dostęp świeżego powietrza. Gdy noworodek nie jest razem z mamą lub występuje zaczerwienienie wokół pępka (co świadczy o nadkażeniu) zaleca się stosowanie jeden raz dziennie antyseptyku (najlepiej chlorheksydyna lub oktanisept, ten ostatni preparat do kupienia bez recepty). Jeżeli w trakcie pielęgnacji dojdzie do zabrudzenia moczem lub kałem - tylko przemycie wodą z szarym mydłem i dokładne osuszenie. No i koniecznie myć ręce przed przystąpieniem do pielęgnacji. " kasiacool --> Ja też pierwsze słyszę o tej szkodliwości siadania w związku z kształtowaniem narządów :D :D Generalnie zasada jest taka, żeby nic nie przyspieszać. Nie sadzać dziecka, kiedy samo nie potrafi tego zrobić, nie obkładać poduchami byle siedziało "samo" itd. Jak usiądzie sama, to ok - tzn. że jest już gotowa. To samo z chodzeniem - nie stawiać, nie prowadzać, nie sadzać do chodzika itd, dopóki sama nie zacznie stawać i chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizusia --> Trochę zajrzałam z ciekawości. Wow :o :o :O Rynsztok do kwadratu. A co mnei ajbardziej uderzyło, to to, że tam panny obrażają swoje dzieci nawzajem - że którejś tam dziecko jest grubasem itd. Matulu kochana, no trzeba być za przeproszeniem przyrypanym :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cynka albo tekst (tez tylko luknelam bo az zal czytac) ze cyt."jest zła bo urodzila szpetne dziecko " ! kasiacool -tez tak samo uwazam, nic na sile ,na wszystko przyjdzie czas a o tych narzadach tez 1 slysze a moj kicha, kicha, kicha kicha...........i kaszle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany, ja też weszłam, przeczytałam sobie dosłownie jedną stronę i mam dosć. Nie wyobrażam sobie zebyśmy my sie tak oczerniały, ale tam chyba jedna zaszalała i reszte skłóciła..nie wiem bo wiele nie czytałam i nawet mi sie nie chce. Pamiętam ze u nas też dawno temu zawitały pomarańczki i coś tam chciały wskurać ale jakoś wszystko szybko minęło...no i działamy już jakieś 2,5 roku! Kupa czasu i oby tak dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sie biore za synka...tak stwierdziłam ze póki czas to musze odzwyczaić go od nałogów.. No i dzis w dzien dałam mu bidon z herbatką(bo do tej pory sama butla ze smokiem) i ma w dzień pić z niego. Butelka ze smoczkiem only na spanie! NO i zabrałam mu smoczka bo tak ostatnio do niego przywykł że ciągle w dzień wołał, chcociaż ja sie strałam tylko do zasypiania. Ale dziś nawet do zasypiania mu nie dałam i jakoś zasnął. Powiedziałam mu że ptaszki zabrały smoka i teraz biedne ptaszki będą znienawidzone przez Kube, no ale tak na szybko ptaszki mi do głowy przyszły:p Następnie wykorzystałam pomysł kiki z rajstopkami, bo sikania też mam zamiar go oduczyć w pampki. trzymajcie kciuki na mnie bo zdesperowana jestem tylko że brakuje mi często cierpliwosci i boje sie że znowu sie poddam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku jaki hardcore na tym topiku!!!! szkoda gadać zizusia tak u nas tak było rano syrop wykrztusny a na noc przeciwkaszlowy i zadziałało:) Czarna dobre stwierdzenie dziecko i nałogi:P:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KArola...jak będziesz miała chwilkę to prosiłabym Cię o poradę...dzisiaj mała dostała biegunki po antybiotyku najprawdopodobniej - ale takiej, że z pampersa wyciekło po nogach i skarpetkach..., zadzwoniłam do mojej pediatry, żeby się dowiedzieć czy może 3 dawki tego antybiotyku wystarczą (sumamed forte-zapalenie gardła i migdałków bez nalotów ropnych, bez kaszlu i kataru) ...no i powiedziała mi, że skoro po pierwszej dawce nie miała już gorączki i dobrze się czuje to mogę odstawić bo 3 dawki wystarczą...a co Ty o tym sądzisz????????????? nie chciałabym nawrotu choroby ale też nie chciałabym nie potrzebnie podawać jej większych ilości antybiotyku... ...dziewczyny a jak wasze doświadczenie co byście zrobiły na moim miejscu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe co u Klaudii? Trzymamy kciuki kochana za Ciebie i dzidzię!! Ja dziś do gina idę. Torbę spakowałam pokój przygotowałam i czekam na rozpoczęcie. Wieczorem Was poczytam dokładnie miłego popołudnia teraz to ja kawkę piję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka, no i kazalm kupic ten syrop M, ale babka w aptece powiedziala ze od 3 lat, nono i nie kupil a moj tez co mam tez od 3 pisze czy ty mialas syrop?! bo sa i kropelki od 7 mcy dla dzieci, ale tego nie powiedziala w aptece , a ja na necie czytalam ? sysunia, no jak my mielismy summamed, to tylko 3 dawki byly, ale ty masz 5, a poczytaj ulotke jak tam pisze, chyba ze sa 2 rodzaje summamedu 3 i 5 dawkowy, bo czasem daje sie 5 dawek, czytnij sobie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za podpowiedzi dziewczyny.Zuzka sama siedzi u mnie na kolanach ale tak na pol leząco choc czasem woli prosto i siedzi. Fajnie że choć tu moge o coś zapytać. Próbowałam popisac na swoim roczniku ale tam podobnie jak na tym z lipca- masakra jakas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizusia, w ulotce pisze, że zazwyczaj podaje się 5 dawek, ale decyzja należy do lekarza, Karolka miała antybiotyk w zawiesinie do sporządzenia 20ml, dodawałam 9,5ml wody do proszku...ja już dzisiaj nie podałam antybiotyku...(czyli zakończyłam na 3 dawkach) mam nadzieję, że wszystko będzie ok...oczywiście po konsultacji ze swoją pediatrą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizusia tak miałam kropelki dawałam po 15 na raz:) działało super:0 Karola w nocy w ogóle nie kaszlała... sysunia ja raz miałam tzn Karola taki 3 dniowy antybiotyk, nazwy nie pamietam, ale mi sie wydaje że trzeba antybiotyk do końca wybrać, owszem temp może spadła po 1 dawce ale choroba nie jest do końca wyleczona....co do kupek to normalne, my też teraz to przerabiamy, lejące sie i śmierdzące:P:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiacool nie ma sprawy:) niby jesteśmy majówki 2008 ale tu juz sporo maluszków jest w wieku podobnym do Twojej córci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haris daj znać po wizycie co i jak:) no to dziewczyny która następna w kolejce do zaciążenia:) wiecie nachodzą mnie mysli o 3:P:P:P .....ale dopiero za 5 lat:P:P:P:P tak w ogóle duzo osób jak słyszy w jakim wieku mam dzieci albo mi współczuje albo mówi że jestem kilerka:P:P:P nikt nie chce wierzyć że ja planowa chciałam mieć dzieci z taką różnica wieku:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizusia, kup sinecod w kropelkach i dawaj 15 przed snem, na pewno bedzie spokój z kaszlem, bo on super dziala, też nie raz podawałam Hani)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka --> tak trzymać :) Dziewczyny, powiedzcie mi - mleko "zwykłe" krowie to można od 3 roku życia, czyli po ukończeniu 2 czy 3 lat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna--- ja jakas porąbana chyba jestem:) jeszcze 3 lata temu bym postawiła na karierę zawodową, a teraz sama siebie nie poznaje :P:P:P:P:P co do mleka to chyba raczej od 2 rż, nasza czasami zaliczy jak tatus je łatki na mleku to podjata wtedy z wielkim smakiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jeny ale przekichane mamy z tym katarem i kaszlem, niestety dzis nie dostal tych kropelek , ale jutro kupi , az sie boje nocy jak maly bedzie oddychal tym nosem chociaz je normalnie to mnie cieszy, az sie dziwie, bo dorosly nie ma apetytu a on wcina ladnie, i kwasne owoce , i zupa byla ogorkowa to sie zajadal co do mleka to moj tez czasem podje od nas, u nas nie mam mowy poki co o innym mleku bo on je w nocy, wiec najwygodniej dawac mu to, ja do spania ide z termosem z goraca woda, z duzym kubkiem z zimna do studzenia, ulewam polowe do butelki przegotowanej,zeby byla chlodna maje z ciepla w nocy i robie mleko...........i konca nie widac dziewczyny a swoja droga ale nienawisc przez niektorych ludzi przemawia na kafe,(inne topki) normalnie sie w glowie nie miesci :)stelka hehe to do roboty :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynka, po 3-roku życia, czyli po 3 urodzinach... Oczywiście jak troszkę w czymś zje to nic się nie stanie... np jak do placków dodasz. Ogólnie to mleko krowie jest niezdrowe... Summamed, bardzo często daje się w 3 dawkach... tak była na początku zarejestrowany i reklamowany. Co do Sinecodu, to w kroplach można dawać... Ogólnie jak lek jest od 3 r.ż. tzn że nie przechodziły badań na maluchach i tyle... Trzeba zwyczajnie przeliczyć dawkę na kg masy ciała i tyle... A z uwagi na biegunkę daj dużą ilość Probiotyku... Jejku, spojrzałam na te forum wrześniowe- masakra!!! Ze też im się chce... :( Stelka, to może razem zaciążymy :) :) :) Jak zdam egzamin specjalizacyjny :) czyli po listopadzie 2011... Nie będzie Tobie za wcześnie???? :) :) :) Po co czekać 5 lat :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh Karola kilerka nie jestem:P:P:P:P:Pa Ty chcesz zacząć starania w 2011 czy później???:) Zizusia u nas jest tak że na noc wstawiam butelkę z woda do podgrzewacza a mleko mam w takim pojemniku na mleko, odmierzona odp dawkę i jak trzeba to m robi córci mleko, róznie to u nas bywa ale częściej potrzebuje mleka w nocy niz nie:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale własnie zrobiłam numer:P:P:P moczyłam dzisiaj pieluchy w vaniuszu no i chciałam wyprać, to włozyłam do pralki, kurcze tak sie napieniło że zalałam całą łazienkę:P:P:P chyba powinnam był najpierw wypłukac póxniej prać:):P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×