Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

i jeszcze taka moja rada jak cos ciezszego typu wlasnie lozeczko chcecie kupic i ma to byc wysylka - nie zawsze jest koszt podany na aukcji, zanim zalicytujecie zapytajcie sprzedajacego ile wysylka bedzie kosztowac bo zdarza sie tak ze po zapytaniu dowiadujemy sie ze np. 70 a nawet raz usyszlaam 90 zł !!! Lepie ustalic to PRZED.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po ponad miesiacy przyjmowania żelaza w tabletkach wyniki dalej mam złe:( hemoglobina troche się podniosła bo z 9.3 do 10 ale krwinki czerwone spadły, oby nie czekał mnie szpital:(( soczek powinnaś dostać tytul allegrowicza miesiąca:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
we wtorek, nie wiem w sumie jakie są konsekwencje anemii w ciąży bo nic nie mogę znależć w necie, ale chyba nie jest za dobrze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy anemia wpływa na dziecko ale na 100% wpływa na matke. Jestes osłabiona podatna na infekcje moze wystapic apatia no i słaby przyrost wagi dziecka moze byc tego wynikiem wiecej nie wiem. Skonczyłam z tym oknem byłam na spacerze i mam serdecznie dosc a miałam jeszcze w planie prasowanie firan.A le to juz odpada w dniu dzisiejszym. A jaka jutro ma byc pogoda bo jak taka jak dzis to biore sie za sypialnie tzn zmienie sobie posciel i tez okno umyje na szczescie tam mamay małe. W poniedziałek chyba wezme wolne i pojedziemy z mezem do Kraka na zakupy.Potrzebuje rower dla młodej u nas straszna tandetai kosmiczne ceny. Nie chce zapeszac ale wydaje mi sie że moj dzidzius sie odwrócił i juz nie jest ułozony posladkowo bo zaczoł kopac tak powyzej pepka a mnie na dole .No jestem ciekawa a wizyta dopiero za tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedobór żelaza ma też wpływ na dziecko, dziecko w ostatnich tygodniach ciąży magazynuje w wątrobie żelazo na pierwsze dwa tyg życia, przynajmniej tak czytałam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ijeszcze to ze zalowalam niektorych z was ze maja remont to i siebie zaluje, od dzis moj zrywa stare obicie scian z przedpokoju bo wymyslil ze musi obic czyms nowym , jakims korkiem czy cos, mam z glowy nastepne pare dni, spokoj, cisza i swieze powietrze w domu zegnajcie, jutro was poczytam kochane papa ide spac bo umre z przemeczenie, wszystko musialam czyscic i myc z kurzu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki, jak się czujecie? mnie dzisiaj od rana pęka głowa - znowu przez pogodę i ciśnienie, chyba musże się poratować kawką, a od kilku dni już nie piłam i zaczęłąm się odzwyczajać, bo o ile w ciąży można sobie pozwolić na jedną słabą dziennie tak przy karmieniu piersia to jednak odpada więc lepiej się za wczasu przyzwyczaić do życia bez tego trunku...ale jak już tak strasznie głowa boli to wolę kawkę wypić niż wziąć tabletkę... ja jestem na etapie prania ubranek od 2 dni, jak już wyschną to wemę się za prasowanie - czego nie lubię ale jak mus to mus. mam już przygotowane półeczki na te ubranka i stwierdzam, zę mam chyba wszystko z ubranek w najmniejszych detalach i nie musże nic już kupowac, dokupiłam tez ostatnio ręczniczke z kapturkiem na llegro za 6zł z myjką gratis, bo mam jeden po córci ale jeden to było mało, bo co kilka dnimusiałam go prać i jak sechł to nie miałam czym małej wycierać po kapieli.. zostało mi tylko kupić kosmetyki, kilka przyborów nowcyh typu, nozyczki do paznokci , szczotka do włosków i gruszka do noska wiem, która jest dobra sprawdzona więc na pewno ja kupię znów...poza tym można by kupić niedługo jakieś pieluszki, ja kupię pampersy newborn - jak mała się rodziła to używałam i ch i byłam bardzo zadowolona, więc teraz tez je kupię, a jak maluch podrośnie to zmienie na inne tańsze. jeśli chodzi o anemię to nie leczona ma wpływ na dziecko, jak coś wiecej się dowiem to dam znac ale jak się bierze żelazo to nie ma się czym przejmować, ja tez biorę od miesiaca, myslę ze to częśta przypadłosć kobiet w ciaży... wiecie jak ta pogoda taka ładna się robi i jak świeci słonko od rana to ja mam taką ochote wziać się do roboty: umyć okna, uprac dywan i wiele innych wiosennych porządków...ale nie mogę bo to za cieżka robota dla mnie - musze się oszczędzać ze względu na tą moją krótką szyjkę i założony krążek - i tak mnie krew zalewa bo chciałabym a nie mogę...no ale jak mus to mus dziecko jest ważniejsze.. uciekam narazie tą kawkę wypić i trochę posegregować częśc prania, odezwę się jak mnie ta głowa nadstanie troszkę. mam nadzieję ze chociaz wy się dobrze czujecie, życze miłego dzionka : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinek85
W czy pierzecie ciuszki dla dzidziusia w płatkach mydlanych czy proszkach dla dzieci?? I czy urzywacie płynu do płukania?? (przeznaczonego dla dzieci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja piorę ubranka w normalnym proszku z tym że nastawiam na 3 płukania potem, tak samo robiłam jak moaj córcia się urodziła na samym początku a po 2-3 miesiacach już nawet ni epłukałam kilkakrotnie tylko prałam jej ubranka razem z naszymi - nic jej nie było więc było to dużo dużo wygodniejsze. teraz ze wzgledu na to że ubranka leżały 3 lata moczyłam je najpierw w wodzie z mydlem i dopiero wrzuciłam do pralki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kareczka nie ma co panikować. Ja w poprzedniej ciąży miałam wciąż około 9 hemoglobiny, a Bartuś urodził się zdrowy i duży, bo miał 3675 i mierzył 60 cm. Rozwija się znakomicie i tylko raz był chory, jak miał 9,5 miesiąca, ale to chyba przeze mnie, bo ja miałam zapalenie oskrzeli. Jak możesz to pij sok z buraka z Hortexu - super sprawa, bo dużo żelaza. Ja niestety nie mogę, bo mam objawy zatrucia. No, ale cóż trzeba jakoś się poświęcać dla dziecka. Anemia źle wpływa na kobietę. Mi faktycznie strasznie włosy wypadały i ogólnie byłam bardzo osłabiona. Teraz mam hemoglobiny 10,1 najwięcej 10,7 i też jestem osłabiona. Maluszek w brzuszku rośnie i mam tylko nadzieję, że wszystko będzie dobrze. 🌼 paulinek ja będę prała, tak jak poprzednio wszystko w proszku Lovela bez żadnych płynów do płukania. Tylko kocyki, poduszeczki i \"mijate\" rzeczy będę płukać w Lenor sensitive (taki biały z rysunkiem dziecka), ale to dopiero jak skończy 3 miesiące. A potem jak skończy pół roku to będę płukać właśnie w tym płynie. 🌼 dzisiaj kupiłam sobie koszulę do karmienia. Czerwono-szarą z guziczkami, ale ogólnie nie jestem zadowolona, bo wydaje mi się, że przepłaciłam (32 zł) a na allegro są po 23 zł + koszty przesyłki. Przy 2 sztukach wychodzi dużo taniej. Ale jak to mówią chytry dwa razy traci. Kupię jeszcze 2 sztuki i chyba tym razem na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soczek37: mnie wlasnie dzis tez peka glowa......ja kawy wogole nie pije. za to apap biore jak cos ( ale moze 5 szt od poczatku ciazy) ja mam jeden recznik z kapturkiem i mysle ze starczy mam tez inny bez kaptura w razie czego. mam malo miejsca wiec ogranicza do mim rzeczy - to co byc musi. mi przyszedl dzis ten termometr do ucha - brardzo fajny. a jaka gruszka soczek jest dobra?? ja mam tak samo z ta pogoda, pamietam jedna niedziele bylo pieknie na dworze az mialam sile robic, tyle energii a w taka pogode...porazka ja teraz wypiore w proszku dla dzieci potem bede prac w normalnym z tym ze z plukaniem dodatkowym, a teraz w tym dla dzieci bo boje sie ze akurat bedzie miala jakies uczelnie - okaze sie w szpitalu i co? wszytsko bedzie wyprane wyprasowane ale nic do ubrania bo wyprane wzlym proszku a potem w domy to po \"jendej\" rzeczy bede sprawdzac czy nic sie nie dzieje - mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi :) iskierka nadziei.: jakie mas zobjawy zatrucia? bo ja u siebie tez widze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item322348036_1155_gruszka_do_nosa_canpol_z_miekka_koncowka.html http://www.allegro.pl/item323080314_gruszka_aspirator_do_nosa_dla_niemowlat.html tutaj na allegro te gruszki z przesyłka wychodza bardzo drogo, ja kupowałam w sklepie za 5-6zł a teraz widziałam niedawno w rossmanie te same za 6-7zł więc nie opłaca się zamawiać na allegro... bo są też tańsze nawet z tej samej firmy ale nie mają tej miękkiej końcówki więc warto na to zwrócic uwagę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, u mnie od wczoraj popołudnia dopadły mnie bóle podbrzusza, wzięłam wieczorem nospę i nadal nie ustają, nie ma przerw, po prostu cały czas czuję ból i kłucie. I chyba brzuch mam trochę twardy. Nie wiem czy mam się martwić, wizytę mam dopiero w czwartek. Miałyście coś takiego? Słyszałam, że lepiej na początek używać gruszki do noska, bo teraz bardzo popularna jest Frida, ale powiem szczerze, że bałabym się jej używać, może jak maleństwo będzie większe. Ja zamierzam wyprać wszystko w Jelpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie zadzownili do mnie ze szpitala ze mam infekcje :-( To przez bakterie mialam te skurcze. Teraz jade odebrac recepte. Pozdrawiam wsyzstkich,pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinek85
plusia a co to za infekcja?? dróg moczowych?? bo mnie ostatnio czasami brzuch na dole pobolewa a miałam zle wyniki moczu ale lekarz przepisał mi tabletki na grzybice bo podejrzewa że może baktrie te pochodza z dróg rodnych i jeśli nadal bedzie źle z tym moczem to bedziemy leczyc drogi moczowe - tak powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bede prac wszystko w Loveli do tego kupiłam tez płyn do płukania Lovela ale zamierzam póżniej przejsc na Silan sensitive. Teraz tez namocze ciuszki w płatkach bo sie 4 lata przelezały a potem wypiore i na 2 płukanie. Mysle ze na poczatek tez mi gruszka wystarczy i woda morska do czyszenia noska przy katarze bede myslała nad czym drastyczniejszym. Posprzatałam dzis sypialnie łacznie z umyciem okna i powieszeniem swiezych firan, mam terz wywietrzona iz mieniona posciel tak że dzis bedzie sie dobrze spało.Ja robie wszystko ale po mału i tylko troche dziennie oprócz zmeczenia wieczornego nic mi nie jest nawet po wczorajszym balkonowym oknie udało mi sie przespac cała noc bez sikania. Jak bede miała wszystko posprzatane to wezme sie za pranie i prasowanie ciuszków dla malca.Oprocz porzadków przed swietami nic nie bede miała do robienia bo swieta spedzamy u mojej mamy no nie liczac farbowania jajek zrobienia nadziewki no i pujscia z koszykiem do koscioła.Maz ma wolne w swieta wiec bede miała troche wiecej czasu dla siebie bo on sie mała zajmie .w poniedziałek jedziemy do Kraka na 100% wiec moze zrobie reszte zakupów dla małej -zobaczymy czy cos bedzie fajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovela ale zamierzam póżniej przejsc na Silan sensitive. Teraz tez namocze ciuszki w płatkach bo sie 4 lata przelezały a potem wypiore i na 2 płukanie. Mysle ze na poczatek tez mi gruszka wystarczy i woda morska do czyszenia noska przy katarze bede myslała nad czym drastyczniejszym. Posprzatałam dzis sypialnie łacznie z umyciem okna i powieszeniem swiezych firan, mam terz wywietrzona iz mieniona posciel tak że dzis bedzie sie dobrze spało.Ja robie wszystko ale po mału i tylko troche dziennie oprócz zmeczenia wieczornego nic mi nie jest nawet po wczorajszym balkonowym oknie udało mi sie przespac cała noc bez sikania. Jak bede miała wszystko posprzatane to wezme sie za pranie i prasowanie ciuszków dla malca.Oprocz porzadków przed swietami nic nie bede miała do robienia bo swieta spedzamy u mojej mamy no nie liczac farbowania jajek zrobienia nadziewki no i pujscia z koszykiem do koscioła.Maz ma wolne w swieta wiec bede miała troche wiecej czasu dla siebie bo on sie mała zajmie .w poniedziałek jedziemy do Kraka na 100% wiec moze zrobie reszte zakupów dla małej -zobaczymy czy cos bedzie fajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinek, 🌼 wczoraj bylam u gina w klinice, ale na miejscu wszystko wygladalo super. Pobrano wczoraj probki a dzis juz sie okazalo ze sa bakterie gram dodatnie :-( Przyjmuje kowepenine i tak przez tydzien. Mialam dosc sline regularne skurcze (podobnie zaczynal sie u mnie porod) ciagniecia w dole brzucha, promieniowanie w dol i ogolnie nieprzyjemne, zcesto wystepujace po sobie skurcze macicy. Niezaleznie od tego czy byl wieczor czy ranek, pojawiala sie fala tych skurczy a kazdy trwal po 1,5 minuty. Dlatego pojechalam do szpitala. Podlaczali mnie do aparatury, skurcze sie zarejestrowaly,ale nie bylo w tym nic niepokojacego zdaniem polzonej. I lekarz i polozna badaly brzuch i ich zdaniem byl wciaz miekki, gdyby pod wplywem dotyku zaczalæ natychmiastowo twardniec to bylaby juz cos nie tak, ale szyjka macicy byla rowniez ok wiec mnie tylko uspokoili. No a dzis probki wykazaly gronkowiec zlocisty :-( Mam andzieje, ze terapia antybiotykowa zakonczy ta dziwna fale skurczy... Wczesniej mialam wiele probek moczu,a le zadna nigdy nic nie wykazala!!! Podobnie wczoraj, wsyzstko bylo jak tzreba i dopiero wymaz z szyjki macicy wyjasnil pochodzenie skurczy, wiec jak macie podobnie to moze jednak zmuscie lekarzy do dodatkowych badan. W sumie niby dla dziecka taka infekcja jest nieszkodliwa, ale po co sie meczyc z pzredwczesnymi skurczami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam ciągle wrażenie że wszyscy mi robią na złość, że nikt mnie nie kocha :-(( i mam juz dość sama siebie ... w dodatku nikt mnie rozumie !!! buuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciągle jestem rozdrazniona przez te moje cukry,zastrzyki z insu i klucie się w palce,boli mnie doslownie wszystko :-( a mm zamiast przytulic pocieszyć to jeszcze mnie wkurza ... a ja jego swoim marudzeniem i czepianiem się niby o wszystko, szkoda gadać :-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikitka, uszy do góry. Będzie lepiej, chłopy często nie potrafią zrozumieć co czujemy. Jeszcze troszeczkę wytrzymasz, dużo masz ostatnio stresu (ten cukier i podejrzenie ospy) ale dasz radę! Ja po spotkaniu z położną wiem tylko tyle, że to jaki będę miała poród zależy teraz w dużej mierze od mojego synka. A on mi się po brzuchu przewala tak, że chyba się jeszcze nie zdecydował na konkretne ułożenie choć nogi ma raczej u góry :). Jutro wizyta u tej niestabilnej ginekolog z menopauzą :( . Mam zamiar wziąć wszystkie wyniki z karty bo w 36tc idę na prywatną wizytę do kogoś innego :). Pozdrawiam, z okazji dnia kobiet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech nie wyświetlają mi się w postach kwiatki itp. a później wypowiedzi wyglądają trochę bez sensu. Przesyłam kwiaty z okazji wczorajszego święta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) trochę poczytałam co pisałyście:) u mnie remont na całego i jestem wściekła bo fachowiec wyjechał na weekend i będzie dopiero jutro a przez jego powolność od tygodnia jestem pozbawiona zarówno kuchni jak i łazienki, tylko kibelek na szczęście został! jak dobrze pojdzie to we środę będę meble do kuchni wnosić, a teraz od rana do wieczora u teściowej siedzę i już mam dość, bo codziennie muszę gotować obiady na 10 osób - tyle ich tam mieszka razem - dzieci szwagra fajne ale ja nie mam siły żeby cały dzień biegać za rozbieganą dwulatka i bawić siedmiomiesięcznego bobasa któremu idą zęby!:( szwagierka idzie do pracy a teściowa uważa że skoro i tak siedzę i nic nie robię to mogę się zająć dziećmi i jeszcze obiad ugotować, a mi jest głupio powiedzieć nie:( a mam juz tego dość:( ale jeszcze tylko dziś i jutro i koniec tego, zresztą jak małydziś będzie marudził to powiem wprost że nie mam siły go nosić, tym bardziej że od wczoraj krełup mi nawala:( no dobra koniec żalów, ale tylko tu moge ponażekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×