Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Bibi - masz racje .Gina powiedziała że mam sie nie martwic.Profilaktycznie brac Furagin ale tylko na noc.Zelazo jeszcze w normie jak dla mojej giny kazała sie dobrze odzywiac .I najwazniejsze mała jest główka w dół- bardzo sie ciesze .Kolejna wizyte mam za 3 tygodnie.Napisze cos rano bo teraz musze mala połozyc a maz poszedł na trening.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinek85
Tak was czytam i zastanawiam się co ile macie USG ciągle któraś pisze ile jej dzidziuś waży. Ja miałam robione dwa razy i ostatnie będę mieć w ok 36 tyg i wtedy lekarz powie mi czy dzidziuś leży prawidłowo i ile waży. Też chciałabym wiedzieć jaki teraz jest czy duży czy malutki ale mój lekarz i ja mamy zasadę im mniej tym lepiej bo nie udowodniono czy USG ma jakiś wpływ na dziecko. A z tego co wiem ze strony kosmetycznej to ultradźwięki i inne częstotliwości prądów są przeciwskazaniem do zabiegów w gabinecie kosmetycznym dla ciężarnych, a aparat USG to ultradźwięki. Jeśli chodzi o siarę to mam ją w niewielkich ilościach tzn. kropelka dwie od 6 miesiąca. Odkryłam ją wtedy przez przypadek bo chciałam wypróbować laktator jak on działa i jak wyleciała kropelka to się wystraszyłam, bo pomyślałam, że to nie możliwe, w 6 miesiącu. Ale znajoma uświadomiła mnie że ona też tak miała a od innej kobiety dowiedziałam się że siara u niej leciała od 5 m-ca. Pozdrawiam wszystkie mamusie czas leciu nie ubłaganie jeszcze trochę (miesiąc) i pierwsze kwietniówki może będą już po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No,byloby milo,nie mialabym nic przeciwko zeby za miesiac bylo juz po wszystkim.ale raczej nastawiam sie ze potrwa to dluzej.mimo ze termin mam najszybciej.wciagnelam sie w aukcje i wlasnie licytuje kilka rzeczy.jak to przyjemnie wybierac cala te wyprawke;) czytalam was przez kolejne miesiace z pracy,a od kiedy mam wolne sama szaleje;) mam nadzieje ze nie przesadze z iloscia wydanej kasy,bo to naprawde wciaga!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja dziś rano musiałam stać bo fachowiec przyszedł na 7:( no ale robota jakoś idzie:) jestem szczęśliwa że kuchnia jest już zrobiona i oddana do użytku:) ja mam wizytę w środę u gina i chociaż mi nie kazał to pójdę zrobić morfologię, niby zawsze było ok chociaż hemoglobina zawsze była w dolnej granicy normy a ostatnio nawet trochę mniej, ale gin zapewniała że jak dla ciężarnej to ok, ale od kilku dni regularnie piję sok z buraczków, marchewki i jabłek i zobaczymy jak to zadziałało:) co to usg to mam robione co miesiąc i cieszę się z tego bo w 21 tyg wyszły jakieś tam nieprawidłowości które dzięki temu że zostały wykryte tak wcześnie to mogłam wyleczyć:) mój gin robi każdej ciężarnej usg co wizyte i jeszcze żadna pacjętka nie ucierpiała z tego powodu:) ja mam w zasadzie całą wyprawkę już skompletowaną, tylko jeszcze wózek ale to po świętach i kosmetyki:) już nie mogę się doczekać kiedy będę prać i prasować ciuszki małej, ale to po remoncie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam na wizycie w 33 tc i sadzilam ze gin powie ze teraz mam czesciej do niej chodzic a ona ze wizyta za 4 tyg.... jak jest u Was z tym? ja juz koncze pranie, prasowanie, tez musze torbe do szpitala juz sobie spakowac po woli zeby w razie czego jeszcze tym sobie glowy nie zaprzatac... wogole jak bylam w piatek ogladac izbe przyjec to polozna pokazala mi pokoj gdzie robia lewatywke, calkiem ok, tzn lozko gdzie to robia, potem Cie tam zamykaja masz kibelek, prysznic umywalke, odswiezacz powietrza :)) licze kalorie uwazam co jem zobaczmy co z tego wyjdze. ktora s z Was mi kiedys pisala ze zamawiala rolety na allegro od kogo? Czy jak sobie zawiesze czy faktycznie troche chlodniej bede miec w pokoju bardzooooo slonecznym?? czy dalej bedzie zaduch a one tylko spowoduja ze bedzie ciemniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żurkowa ja mam rolety w całym domu,z tym że kupowałam w sklepie a nie na allegro. ale jeśli chodzi o ich działanie to na pewno jest chłodniej jak są od rana zasuniete w tych pokojach gdzie świeci akurat słońce. z tym że najlepiej kupowac jak najciemniejsze kolory, ja mam 3 kolory : zieleń, pomarańcz i c\\granatowe i te ostatnie najlepiej się sprawdzają w lato. nie znaczy to ze wogóle nie cuzć słońca czy gorąca ale jest o niebo lepiej niż gdyby ich nie było...ja już teraz nie wyobrażam sobie żeby ich nie było w pokojach... ja akurat kupowałam rolety wolnowiszące bo było o dużo dużo tańsze o tych dopasdowanych do okien - ale też są super do każdego okna kupowałam poprostu inną szerokosć( o kilka centymetrów większa niż ma okno z ramą) one wygladają jak te w aukcji ponieżej i są pofalowane na dole, ale były tez proste i np we wzorki http://www.allegro.pl/item329127711_rolety_wolnowiszace_najtaniej_promocja.html http://www.allegro.pl/item324909294_rolety_wolnowiszace_zimowa_promocja_tomy.html http://www.allegro.pl/item331339908_rolety_wolnowiszace_od_ss_bomba_cenowa_produc_ati.html http://www.allegro.pl/item326975320_rolety_roletki_wolnowiszace_extra_tkaniny.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny 🌻 jutro zaczyna mi się 36tc. Często myślę, że mały poczeka do maja :) choć 38tc zaczyna mi się z początkiem kwietnia. Żurkowa, ja kupowałam u tego gościa: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6517305 Na zdjęciach z remontu (link w poczcie) możesz zobaczyć. Od niego są te żółte które znacznie mniej światła przepuszczają niż ceglaste z Leroy Merlin. Ostatnio miałam wizyty u gina co 2 tygodnie, ale tą mam po 3 :) i tak samo jak u Ciebie w 37tc. Paulinek, ja nie mam często usg (miałam 4, z tego 2 dodatkowe- sprawdzenie czy krwiak znikł i po upadku ze schodów) teraz czekam na 3. z tych planowych (koniec 36tc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny 🌻 jutro zaczyna mi się 36tc. Często myślę, że mały poczeka do maja :) choć 38tc zaczyna mi się z początkiem kwietnia. Żurkowa, ja kupowałam u tego gościa: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6517305 Na zdjęciach z remontu (link w poczcie) możesz zobaczyć. Od niego są te żółte które znacznie mniej światła przepuszczają niż ceglaste z Leroy Merlin. Ostatnio miałam wizyty u gina co 2 tygodnie, ale tą mam po 3 :) i tak samo jak u Ciebie w 37tc. Paulinek, ja nie mam często usg (miałam 4, z tego 2 dodatkowe- sprawdzenie czy krwiak znikł i po upadku ze schodów) teraz czekam na 3. z tych planowych (koniec 36tc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam usg na kazdej wizycie .A co do czestosci wizyt to do tej pory miałam co 4 tygodnie a teraz kazała mi przyjsc za 3 tygodnie a pozniej sie okaze. Mam rolety w oknach bardziej ze wzgledów praktycznych bo mieszkam na parterze i kto idzie to sie gapi mi w okna ale od południowej strony swietnie chronia od słonca ja mam błekitne i pistacjowe oraz zółte. Zaraz wejde na allegro poszukac pałaka z zabawkami takiego do przypinania do wózka łózeczka i innych rzeczy jak sie na ktoregos zdecyduje to wysle wam link. Zurkowa ale dziwne ze kazała ci przyjsc za miecha który to bedzie u ciebie tydzien? Zreszta jak bedzie ci sie cos działo to przeciez i tak pujdziesz wczesniej wiec chyba terminem kolejnych wizyt nie nalezy sie przejmowac. Dzis od rana konczyłam porzadki swiateczne mam juz wszystko zrobione no oprocz gotowania.Tez mnie ciagnie do rzeczy młodej ale musze sobie to wszystko dawkowac -wiec do kwietnia daje sobie spokoj chociaz to dla mnie trudne. Po wczorajszej wizycie jestem bardzo pozytywnie nastawiona mam 7kg +.Widziałam twarz dzidziusia i mała wyglda podobnie do Wiki pewnie beda bardzo podobne przynajmniej na poczatku.Ide dokonczyc obiad iz robic kawke -ciagnie mnie tez do słodkiego musze pogrzebac w barku Wiki a do tego młoda kopie bardzo w zebra ale to nic dobrze ze sie odwróciła .Juz wole rodzic normalnie niz cesarka przynajmniej maz bedzie przy mnie-zreszta nie było tak zle !!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja myślę, że zależy to od przebiegu ciąży. Ja mam różne historie z ciążą i właściwie od jakoś 26 tygodnia mam wizyty co 2 tygodnie a inne kobietki u tej samej lekarz prowadzącej przy prawidłowym przebiegu chodziły rzadziej. Wiec jak macie rzadko wizyty to tylko sie cieszyć, bo to oznacza, że wszystko jest na pewno ok ;-) Więc bez paniki -:) Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peletka ja kupiłam coś takiego, bo w sumie w dobrej cenie a mam nadzieje bedzie wygodny w użytkowaniu, bo nie trzeba będzie wstawać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do dziewczyn które miały problemy z nerkami? wczoraj rano i teraz kłuje mnie coś tam z tyłu, jakby nerka, ale nie jestem pewna, wzięłam nospę ale nie przeszło? nie wiem czy to kręgosłup czy nerka? właściwie co sie czuje jak jest coś nie tak z nerką tzn. ma się zastój w nerce czy kolkę? co prawda jutro ide do gina ale chciałabym wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam usg na każdej wizycie. A częstotliwość chodzenia do gina wynika chyba stąd, że jak wszystko jest ok., to chodzi się co 4 tygodnie, a jak coś nie tak to częściej. Ale jak zwykle to jest różnie u każdego z lekarzy. 🌼 Ja dzisiaj zrobiłam do maluszka dwie wolne szuflady w komodzie. Wyrzuciłam kupe rzeczy (majty, staniki, rajstopy i skarpety), tyle się tego nazbierało i tylko miejsce było zajęte. Także zostawiłam najfajniejsze, a potem po połogu kupię sobie dużo nowych, bo trudno przewidzieć jaki nr będzie mi potrzebny. :D 🌼 Po Świętach biorę się ostro za pranie i prasowanie. Część rzeczy mam już przygotowanych, ale spora ilość czeka. Muszę jeszcze zajrzeć do kartonów i poszukać małych bluzek i spodni. Spodni mam tak dużo, że raz w miesiącu bym mogła prać, bo tyle się nazbierało po Bartoszu. Te malutkie (newborn) wyglądają jak nowe. Żałuję tylko, że część sprzedałam na allegro, bo w zasadzie nic nie zarobiłam, a dosyć fajnych ciuszków się pozbyłam. Ale co tam, będzie okazja, żeby nowe kupować. Ciuszki są ładne do tego czasu, kiedy dziecko nie zacznie raczkować, bo potem kolanka się wycierają. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak bywa! Ja dopiero po tym dzidziusiu zamierzam sprzedawac ciuchy na allegro.Co bardziej oryginalne to moze zostawie dla kuzynki ale takie sobie to popakiuje w paczki w wieksze ilosci i posprzedaje. Ja mam duzo ciuchów z HM ale ze Szwajcari dostałam od kumpeli która tam mieszka one sa zupełnie innej jakosci i wzorów niz te kupowane u nas.No i mam mnóstwo butów takich maciupenkich których chyba młodej nigdy nie załozyłam dostałam to znowu od szwagerki ktora ma rodziców w USA a oni sie kochaja w takich gadzetach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny w tak paskudną pogodę :( Stelka ja miałam kolkę nerkową i to takie dziwne ucucie ze zginało mnie w pół i nie mogłam złapać tchu. Najlepiej gdybys zrobiła badanie moczu. Jeśli chodzi o częstotliwość usg to ja mam raz w miesiącu i pierwszy raz słyszę że ultradźwięki z Usg są szkodliwe. Według mojej Pani ginekolog jest nieszkodliwe a wielu przypadkach wręcz może pomóc.. A jest to naprawdę bardzo dobry lekarz. Kobiety z całej Polski do niej przyjeżdzają, więc nie sądzę że mogłaby ryzykować i robić tak często badania, które szkodzą maleństwu. Poza tym mój 4 letni synuś ma raz na dwa miesiące robione dwa badania usg z tego względu że jest w 100% nieszkodliwe. Myslę więc że nie musimy się stresować jeśli badanie jest częste a jedynie cieszyć się że z maleństwami jest w porządku. Zurkowa ja wizyty mam podobnie jak ty nadal co 4 tygodnie. Jestem w 31 tygodniu. Kolejna wizyta w 33. Oczywiście gdyby coś mnie niepokoiło to mam dzwonić. Oprócz tych okropnych bóli w pachwinach nic mi na szczęście nie dolega. Jeśli chodzi o wagę to 17+ na razie. Ale i tak jest mi okropnie ciężko. Nie wiem dziewczyny jak to robicie że tak mało tyjecie :) Dobra pędzę do sprzatania. wpadnę potem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o nerki to boli z tyłu pleców poniżej żeber. Poproś kogoś żeby cię uderzył w plecy, tylko nie mocno. Jak to nerki to będzie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinek85
Nie udowodniono czy USG ma jakiś wpływ na dziecko, a nikt nie chciałby żeby jego dzidziuś był królikiem doświadczalnym. Jak miałam zajęcia praktyczne z ultradźwięków ( tzw wtłaczanie amułek w skórę twarzy) to pani mnie "wygoniła" i powiedziała że jestem zwolniona i że lepiej żebym nie przebywała w okolicach tych fal. Podobnie przecież działała mikrofala (te pierwsze wypusty) moja siostra jak była w ciąży podgrzewała sobie coś i stała na przeciwko i zrobiło jej się słabo. Mieliśmy wtedy starą mikrofalę miała 10 lat. Ponoć udowodniono, że te nowe nie promieniują tak i niby są bezpieczne. w Książeczce "zanim przyjdę na świat"-Pampers pisze, że do 32 tyg odwiedza się ginekologa co miesiąc do 36 tyg co dwa tyg a po 36 tyg wyzyty kontrolne odbywają się co tydz. I w sumie też tak jestem umawiana na wizyty jestem teraz w 34 tyg i jutro mam wizytę. A wcześniej byłam u mojego lekarza w 32 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinek85
Wiadomo, że jak coś się dzieje czy ciążą jest zagrożona to wizyty mogą być częściej. to podonie jak z usg niby 3 razy usg są normą a jak coś niepokoi lekarza to robi częściej lub jeśli kobieta chce zobaczyć dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camomilla22
mi jak mialam infekcje nerek niedawno klulo z prawej strony z tylu plecow mniej wiecej na wysokosci pepka.Nie moglam lezec na prawej stronie, jak chodzilam to tez bolalo.Bol przypominal mi bol w czasie ataku woreczka zolciowego, ktory mi wycieli laparoskopowo prawie 2 lata temu i w zwiazku z tym mam obawy -moze i glupie:)czy mi sie pepek nie rozejdzie-od 2 dni boli mnie w tamtej okolicy, cos ciagnie:/czy to jest normalny objaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za te opinie o roletaach:) to ja CC: powiedz mi jaki jest material sa grube?? tzn material, jest chlodniej w pokoju nie nagrzewa Ci sie dzieki nim? nie wiem o jakim linku w poczcie piszesz...:) wiec nie moge tych rolet zobaczyc:( ja dzis zaczelam 34 tydzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Canomila ja też nie mam woreczka żólciowego i mam dziwne rozpieranie pod pępkiem tam gdzie mam blizne po laparo... Mam kamicę nerkową i zdarzają mi się kolki i bóle w nerkach, są to okropne bóle, że ruszać się nie mogę nawet :-( biore nospe forte i troche pomaga, oraz biorę urinal i urosept.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja mam również usg co wizytę - czy jak do tej pory - co miesiąc. Lekarz nie robi tego badania specjalnie dla mnie, bo chcę dziecko zobaczyć, ale prawdza wszystkie narządy, zwłaszcza serce, mierzy częstotliwość jego bicia, mierzy główkę i mówi mi, ile waży w danym tygodniu. To jest u niego w standardowej wizycie, a cena za nią - jak sądzę, atrakcyjna, bo płacę 50zł. Uważam, że częstotliwość usg zależy wyłącznie od lekarza i od tego, jak podchodzi do sprawy prowadzenia ciązy w ogólności. Dziś byłam na spotkaniu organizacyjnym w szkole rodzenia. Ćwiczenia raz w tyg. godzinne i 3 dni po godzinie zajęć praktycznych. Bardzo ciekawie się zapowiada, a jutro już pierwsze zajęcia. U nas pogoda brzydka - śnieg popaduje i zimno. Pozdrawiam Was więc cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja moze orłem na studiach z fizyki nie byłam ale u nas mówili o rtg, o mikrofalach o ultradzwiekach i o pradzie zmiennym ze sa szkodliwe dla płodu ale o usg nie tzn nie wykazano szkodliwego wpływu ultarsonografu na płód.Wiec nie badzmy przewrazliwione na tym punkcie.Wokół nas jest tyle szkodliwych działan na które nie zwracamy nawet uwagi. Dzis przyjechała moja przyjaciółka ze szwajcarii- bardzo sie cieszymy ze spotkania nie mogłysmy sie nagadac.Ona tez planuje kolejna tzn2 ciaze ale zaczna starania dopiero w maju ciekawe jak szybko im sie uda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie< co za pogoda wrrr, mam chandre dzis 2 razy mnie rzucillo , normalnie nogi mi sie plataja , brzuch rosnie a ja nie mam zadnej kurtki na wiosne, nie wiem jaka kupic! chcialam jakis plaszczyk ale czy warto przeplacac jak to tylko na chwile ktoras pisze o nerkach, ja tez mialam kolke nerkowa tyle tylko ze mnie w plecach nie bolalo, tylko po prawej stronie tak jak wyrostek , nie moglam chodzic ani nogi podniesc, bolalo jak nie wiem, to na to bylam w szpitalu, robili jakies posiewy i wyniki byly ok, co do USG, moj mi robi co miesiac usg, nie zawsze takie szczegolowe ale zawsze slucha tetna, sprawdz serducho itp, po prostu zeby kontrolowac malenstwo, ponoc to nie ma wplywu na dzidzia, ja bym nie wytrzymala przez cala ciaze jakbym miala tylko 3 usg, a moj male jakies harce wyczynia w brzuszku, nie wiem jak u was ale u mnie to dopiero sie rozkreca, wali ,kopie, jedna noga w zebra druga nad pepek, az podskakuje, widac nawet przez sweter jak brzuch skacze, a jak mu popukam to oddaje z podwojona sila:) godzinami moge sie patrzec na brzuch, daje czadu, w nocy, w dzien caly czas, to raz sterczy noga, to za chwile brzuch sie przelewa w jedno miesce, super, ale meczy czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Majóweczki :) ja mam termin na 8 maja i chciałam Was o coś zapytać. kiedy miałyście robiony test obciążenia glukozą ? czy jeśli jestem w 33 tyg to już za późno na taki test? pozdrawiam wszystkie serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Odebrałam wyniki posiewu moczu i wyszło mi na 1ml wynik 100. I jest jakis nr antybiotyku 119. Nerki strasznie mnie bolą. Mam czarne myśli. Mój gin nie odbiera telefonu, chyba ma dyżur w szpitalu. 🌼 Muszę czekać do czwartku. plusia chyba Ty miałaś złe wyniki moczu, o ile dobrze pamiętam. Napisz mi jak możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów mnie nie było kilka tygodni bo niestety znów byłam w szpitalu i niestety musieli mi zrobic cesarskie cięcie.Mój synuś urodził sie w 32 tyg ciąży :( Powód ? bardzo silne zatrucie ciążowe. Białkomocz , potworne obrzeki twarzy i kończyń oraz bardzo wysokie ciśnienie tj.210/110 które zagrażało życiu zarówno mojemu jak i dziecka. Naszczęście wszystko skończyło sie dobrze. Wprawdzie waga dziecka to tylko 1560 g ale sam oddycha. I to jest bardzo ważne. Za to moge podziekować i Panu Bogu i cudownym lekarzom którzy podali mi celeston na rozwiniecie płucek.Niestety jeszcze nie mogę go karmić bo biorę silne leki przeciwcisnieniowe.Ale jest juz ze mną duzo lepiej.Utrzymuje laktacje i czekam aż bede mogła karmić.Jak narazie jest dokarmiany przez sądę bo wczesniaki nie maja odruchu ssania.Najgorsze dla mnie jednak jest to że ja wyszłam juz do domu a moje kochanie zostało w szpitalu na conajmniej miesiąc :(:( :( Pozdrawiam was wszystkie. 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybiara moja kochana :) a ja juz kilka razy o Ciebie tu pytalam :( biedactwo , ladnie przeszlas, nawet sobie nie wyobrazam co czulas, ale historia , SZOK normalnie, a czemu takie zatrucie skad to sie bierze?? przeciez bylo oki wszystko, najwazniejsze ze z malenstwem wszytsko dobrze:) a pobyt w szpitalu to dla niego najlpesze w tej chwili, wiec glowa do gory! wiem ze bys chciala go juz miec, ale najwazniejsze jest jego zdrowie:) trzymaj sie kochana, jestem z Toba, i 3mam kciuki za dzidka, na pewno dzielny chlopak :) pisz co sie dzieje na biezaco , pozdrowka gorace!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×