Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

nikitka,no to super,wszystkie sie z toba cieszymy.ja wczoraj dostalam od poloznej domowe sposoby na kaszel,jak np.kompresy z cieplego oleju z oliwek,wyprobowuje,bo niestety kaszel troche mnie meczy,a chcialabym sie juz cieszyc wiosna w zdrowiu.zdrowka dla wszystkich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikitka no to cudowne wieści...przynajmniej nie musisz się teraz stresować... franceska...życzę dużo zdrówka i żeby kaszel poszedł sobie precz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuję jeszcze raz za wsparcie ;-)) bardzos ię ciesze, że to nie ospa!Co ciekawego dziś porabiacie ?Ja byłam na spacerze i bardzo zmarzłyśmy z córcią, bo wieje i nawet śnieg troszkę popadał ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinek co do tych koszul to jak bylam teraz w szpitalu to wlasnie panny nie polecaly, ze lepsze sa na rozpinane guziki bo z tych to czasem conieco ci samo wypada :) tn cycuszki lubia sie peletac na zesznatrz a ze stanikiem jest w niej niewygodnie ale to zalezy od upodoban kazdej indywidualnie, ja sama kupilam na guziki bo w sklepie tez mi sprzedawczynie takie polecily, co do witamin to ja mam prenetal i magnez b6, kwas foliowy to sie lyka do 3 mca ciazy, potem zreszta jak sie ma witaminy to one zawieraja wszystkie pierwiastki np kwas foliowy tez, wiec dodatkowo raczej nie wolno lykac samego bo to juz bedzie wieksza niz dopuszczalna norma na dzien, a magnez jest dobry dodatkowo przeciwskurczowy, wyniki akurat ja mam w normie ale na tych wspolczynnikach to sie nie znam ale jak lekarz mowi ze ok to pewnie ok:) na rozstepy nie mam rady bo sie jeszcze ich nie dorobilam i sie ciesze ale jeszcze prawie 2 mce wiec pewnie dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zizusia, rozstepy moga sie pojawic anwet po porodzie, u mnie tak wlasnie bylo :-( Nikitka, super wiesci, a co do imion to oba sa grzechu warte! Nazwij synka Michal Grzegorz lub Grzegorz Michal :-D Francesca, podobo mi sie ten niemiecki system :-) Ja tez w sumie moge isc wczesniej na macierzynski (ale nie musze bo aktualnie jestem na obecnym) 8 tyg przed porodem, ale jak wybierze sie wczesniej te macierzynskie dni to sie ich ilosc kurczy na potem, wiec za pierwszym razem troche oszczedzalam :-) Z tym krwawieniem piersi to glowna przyczyna jest taka ze podczas karmienia dziecko nie chwyta calej brodawki, a tylko sam sutek. Trzeba po prostu przerwac karmienie wkladajac malenstwu maly palec do buzi i delikatnie skorygowac, tak zeby cala otoczka znalazla sie w buzi malucha- cala tajemnica udanego karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia masz racje co do rozstepow, szczerze powiedziawszy to oczysiscie bym ich nie chciala miec, ale co to w porownaniu z innymi problemami, oby ich nie bylo, uroda i tak przeminie predzej czy poźniej, a najwazniejsze zeby dzieciaczki nasze byly zdrowe:) co tam jakies rozstepy, potem i tak bedziemy szalec z radosci jak sie dzidki urodza nawet nie bedziemy myslec o takich detalach:) moja kuzynka 6 lat temu urodzila dzis ma 28 lat a rozstepy tragiczne, taki brzuch ma poorany, ale nie idzie na zabieg narazie (bo to mozna jakos usunac) bo moze jeszcze bedzie miec dzieciaczki, meza ma kochanego co mu wisi to jaki ma brzuch i to jest najwazniejsze, a po to sa stroje jednoczesciowe kap[ielowe i mozna smigac po plazy:) ba ja nawet przed ciaza nie lubilam sie publicznie obnazac, i chyba tytlko gwiazdy filomowe zaraz po porodzie maja brzuch jak deski, ale z taka kasa kazdy by mial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie co do imion mi sie grzes podoba bardzo:) michas tez a le ojciec chrzestny mojego malego to michas juz :), grzesia bym wybrala:) a wy jak mi doradzicie ja najbardziej bym chciala Eryka mojemu Antoś sie podoba , a Wam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciesze sie ze to nie ospa:) Bylam dzis we wrocku w ASKOCIE na sztabowej i kupilam fajne staniki do karmienia http://www.bielizna-benefit.pl/product_info.php?cPath=64_76&products_id=309 ten bialy pierwszy i czarny tez taki i po 29,99 wiec fajna cena i fajnie leza, ja biore bez fiszbinow bo one mnie tylko denerwuja, mimo ze mam duze piersi to jakos fiszbiny pod pachami mnie denerwuja czuje je, a ten jest 100% bawela, warto - do dziewczyn z wrocka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie Eryk podoba:) A ze nie lubie takich "zwyklych imoin" to w sumie ani Grzes ani MIchal mi sie nie podoba :(( Ale to nie mi ma sie podobac, co nie ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jakby był chłopak to by był Michałek ale znam bardzo duzo fajnych Grzesiów wiec obstawiam Grzesia. A mnie od wczoraj boli strasznie kosc łonowa głównie jak chce wchodzic po schodach albo szybko isc i do tego kłuje mnie cos pod lewymi żebrami tak jakby kolka.Byłam juz nawet dzis u lekarza pierwszego kontaktu i pod zebrami tam jest sledziona ale ona nie boli to bardziej miesnie odkregosłupowe czy miedzyyzebrowe daja o sobie znac . Dzis ide zapisac sie na masaz pleców moze cos mnie popusci.Gorzej z tym kroczem ale jak sie zmieni pogoda to wierze ze bedzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazdy lekarz zaleca inaczej,ale ja do trzeciego miesiaca bralam normalny kwas foliowy,a teraz taka mieszanke foliowego z jodem.i to sie bierze jeszcze przez caly okres karmienia.poza tym non-stop magnez i nawet czasem rozpuszczam sobie w wodzie i go pije.lekarz powiedzial ze mi nie zaszkodzi,skurczy nie mam,ale trzeba zapobiegac:) caly czas sie cos dzieje, nie mam czasu by liczyc dni.mala tak kopie,ze az mnie to meczy.wczoraj po pracy bylam w kinie i strasznie mi dawala w kosc.kopie tak ze brzuch faluje,znacie to:) siedze w pracy i ewidentnie mi sie juz nie chce...ten ostatni tydzien do macierzynskiego to juz taka glupota i formalnosc.zaczynam 33tydzien dzisiaj-ladna cyfra;)! plusia,przeslalam kolezance ktora ma problemy z piersiami twoja rade, ale to brzmi za prosto,u niej jest juz chyba troche dalej posuniete.w przyszlym tygodniu bede miala czas by ja odwiedzic,to sie dowiem jak sie czuje. na rozstepy poza zapobieganiem w postaci olejkow i kremow,a potem zaakceptowania i w ostatecznosci operacji laserowej nie ma sposobu.ja nie mam,smaruje sie od pazdziernika codziennie i moze mi to wynagrodzi.moja mama nie miala,ale ona do tego zupelnie nie przywiazywala wagi,dziwi sie ze my tyle o tym mowimy:) no tak, nikt nie chce miec czerwonych paskow,ale niektorzy nic nie moga poradzic;( plusia,tez myslalam ze popracuje dluzej,a potem bede miec wiecej dni na po porodzie,ale tu sie tak nie da przesunac.szesc tygodni przed i osiem po.zreszta pracowanie dluzej juz by mnie nie bawilo.czekam z utesknieniem na te szesc tygodni:) no i jeszcze mam urlop ewentualnie na czas po urodzeniu. mnie tez sie bardziej podoba Eryk, zizusia 24, chyba sie twojemu narazimy tym naszym glosowaniem:) peletka,moja kolezanka miala dlugo te bole w kosci lonowej,bywaly lepsze i gorsze dni,ale ogolnie obciazenie dzieciaczkiem daje sie we znaki.ja jeszcze tego nie czuje,ale kolka tez jest podobno normalna i ta pojawia mi sie od czasu do czasu.glupie,bo nastawialam sie na dlugie spacery jak juz bede na macierzynskim,a one nie zawsze sa takie przyjemne. zostaje dzis w pracy tylko pol dnia,naprawde mi sie nie chce!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim:) Dołanczajac się do Waszej dyskusji to i Michał i Grzesiu mi sie podobają, ale wybrałabym Grzesia bo Michał to strasznie masowo teraz wybierane imię. Ja wole imiona takie tradycyjne ale nie dawawane w danym czasie co drugiemu dziecku. Eryk tez ładne, ale jak juz pisałam wole bardziej tradycyne. Jesli chodzi o lekarstwa to do 3 miesiaca przyjmowałam tylko folik,a od 4-go tylko prenatal. Później jak sie okazało, ze mam troche podwyzszone cisnienie to ginka dołożyła mi magnez, a na ostatniej wizycie po obejrzeniu wyników krwi jeszce zelazo. Tak więc teraz zażywam 1 tabl. dziennie prenatalu clasic, 1 magnezu i 3 razy dziennie po 1 tabletce zelaza( ASCOFER)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinek85
Skoro te koszule do karmienia nie są takie dobre to lepiej kupie sobie na guziczki Ja od samego początku łykam FEMINATAL i teraz dodatkowo mam zlecony magnez na kurcze łydek. Wydaje mi się że powinnam brać jeszcze żelazo mam niską HGB 11,4 i cały czas spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja akurat pod choinke dostalam 3 koszule do karmienia tzn 2 koszule na guziki i jedna bardzo fajna pizamka z dziurkami w bluzce tyle mam duzyyy biust i bez stanika pod spodem wlasnie piersi mi wychodza mam nadzieje ze shcudne to biust spadnie tez, zreszta jak sie wkurze to zaszyje te dziury bo pizamka fajna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, trochę już odpoczełam od ciążowych tematów (ciągle czytając co na forum) i wracam do pisania. To już 34tc. Dziś mam kolejne spotkanie z położną. Bardzo się cieszę, bo może odpowie mi na kilka pytań typu: jak mały leży? No i ogólnie ją lubię. Z fajnych rzeczy w tym temacie to strona SpinningBabies.com albo poprostu wpiszcie sobie w google belly mapping :). Fajna zabawa ale nie jestem pewna czy dobrze rozpoznałam ułożenie małego. Pogoda dziś brzydka ale za to czwartek więc sobie wymyśliliśmy z kochanym, że idziemy zwiedzać muzea bo jest wolny wstęp. Później do cukierni :). Z leków które ja brałam to: 1. kwas foliowy (jakies 4 miesiace przed i pierwsze 3 miesiące ciąży) 2. Rutinoscorbin i Duphaston (3 opakowania) jak był ten krwiaczek pod jajem płodowym. 3. Prenatal (własnie kończę drugie opakowanie :P więc coś jakby 1/4 zalecanej dawki) 4. magnez lub aspargin jak miałam skurcze łydek 5. Nospę przez 4 dni po upadku ze schodów 6. Apap chyba z 4 razy jak mi głowa pękała 7. Teraz biorę Prenatal DHA też tak raz kiedyś bo i tak jem ryby :) W poniedziałek idę na wizytę u mojej ginekolog :( już mi się nie chce. Przynajmniej się dowiem ile ważę i czy wyniki mam ok. W ten poniedziałek byłam zrobić badanie moczu, morfologię i CRP (białka fazy ostrej - akurat bez sensu szukanie u mnie zapalenia jakiegoś jak się przeziębiła ale cóż niech jej będzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też dopadł ból kości łonowej, tragedia, ledwo co się ze sklepu doczłapałam do domu, boli strasznie, czy jest na to jakiś sposób????? jakieś ćwiczenia rozciągające albo coś w tym rodzaju??? czytałam gdzieś, że dzieci pod koniec ciąży przesypiają 90% dnia, mojego synka to się chyba jednak nie tyczy, chyba, że tak skacze przez sen:) mi bardzo podoba się Eryk, chciałam tak dać synkowi na imię, ale mąż stwreirdził, że to imię dla szklanych dzieci, cokolwiek to oznacza, sam nie potrafił wytłumaczyć:) paulinek powiedz lekarzowi o tej hemoglobinie, ja też mam za niską i biore żelazo bo lekarz stwierdził, że to anemia, ale ja miałam poniżej 10, dziś robiłam morfologię i zobaczymy czy się coś poprawiło, dziewczyny czy lekarz potrafi po badaniu takim ginekologicznym powiedzieć na przykład, że poród niedługo nastapi?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żurkowa ja z doświadczenia powiem że 20 podkładów może nie starczyć, ja sama kupuje 30 sztuk czyli 3 paczki po 10szt i jeszcze jakieś większe podpaski opakowanie ( to tylko do szpitala) bo potem do domu to tez podpasek trochę pójdzie... jak rodziłam pierwszym razem to tam niby w szpitalu dawali trochę podkładów swoich ale raz były u pieklegnierek raz nie było więc zawsze lepiej mieć swoje.. jeśli chodzi o to czy przy badaniu ginekologicznym lekarz moze stwierdzić czy poród się zbliza to pewnie że tak, jak szyjka się rozpulchnia zgładza i mozę być widać( czuć w przypadku lekarza) rozwarcie delikatne to moze ci powiedzieć że wkrótce urodzisz, słyszałam o przypadkach ze babki poszły na kontrolę ( pod koniec ciąży ) i juz z gabinetu jechały prosto na porodówkę bo akcja porodowa się już zaczynała a one nie były tego świadome...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o koszule do karmienia to już kiedyś wam pisałam że dużó lepsze sa te rozpinane, bo z tych z otworami lubią uciekać (wyłazić) cycuszki, szczególnie w szpitalu po porodzie kiedy ilośc pokarmu się gwałtownie zwięsza... ja dzisiaj byłam w piwnicy i się rozczuliłam, bo tam mam schowane łóżęczko dla maluszka - już bym chciała je postawić w domu, no ale poczekam jeszcze, zrobię to koło połowy maja, posegregowałam sobie ubranka po mojej córci i przygotowałam do prania, popiore poprs\asuję powolutku, poukładam w szafkach i bede miała spokój, bo jak mi brzuch podrośnie więcej to moze już nie bedę miała takiego zapału. to samo z pakowaniem torby do szpitala, myślę że za jakies 3 tyg zacznę ją pakować i co jakiś czas dokłądać to co niezbędne.. teraz rozglądam się za jakimiś bluzkami cieńszymi bo z ciażowych mam same swetry a tylko patrzeć jak zrobi się ciepło i na brzuszek już nic się nie zmieści..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja mysle ze tak w 2 polowie kwietnia urodze, wiec zaczynam juz kupowac wszystko. tzn. dzis wlasnie pozamawialm posciel na necie teraz zamawiam inne rzeczy, musze poprac poprasowac alw zrobie to ja przyjda pieluszki zeby od razu tez wyprac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wylałam sobie troche wrzątku na brzuch, mam czerwony i piecze, myślicie, że może to mieć wpływ na dziecko???????????????????:((( jade dziś do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kareczka nie wiem kurcze bo ost sama troszke poparzylam brzuszek bo robilam obiad i za bardzo przytulilam sie do garnka ale mala szramka byla wiec nie panikowalalam , jakby byla wieksza to tez bym poszla do lek., a co innych urazow to w ost 3 dniach sparzylam reke mam wielki pecherz o zelazko, skaleczylam sie 3 razy w pelce, mam zabandazowane, porazka jaka niezdara ze mnie , i na dodatek obierajac cebule polecial mi noz i zcielam pol paznokcia z kciuka az do polowy wiec nie mam paznokcia tylko mieso brrr no mi tez eryka bardziej sie podoba, co do boli kosci lonowej to tez mam, w ogole nap dzis dluzej pochodzilam to mnie dolem strasznie brzuch ciagnie przez chwile i sie napina macie tez tak?? franceska moj tez daje mi w kosc, porazka juz czasem mnie to denerwuje bo ani siedziec a ni lezec, rozmawialam z pannami w 9 mcu ciazy i mowily ze to wcale nie takie pewne ze pod koniec ciazy ruchy zanikaja i mniej czuc bo maluch nie ma msca, ponoc wtedy czuc kazde wypiecie , jak sie wypreza, i ja wlasnie tak teraz odczuwam juz nie takie kopniaki ale falowanie, uciskanie, przesuwanie, ponoc nawet jak spi to sie rusza, a jak leze na bokach to czuje az na plecach prawie smeranie ale az nieprzyjemne i czy wy tez macie takie wieczorne dusznosci bo mi czasem to zle nawet odetchnac tak gleboko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jadłam na samym początku Prenatal, potem Folik, od 4 miesiąca Feminatal N, a dziś kupiłam sobie Feminatal METAFOLIN +DHA. Zapłaciłam 25,00 - w opakowaniu jest 30 tabletek z witaminami i jodem i 30 kapsułek z DHA. No i od jakiegoś czasu jem 3x2 tabletki Asmagu i 3x1 tabletce nospy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do niezdarności to w tym tygodniu zbiłam dwie szklanki. No i przy chodzeniu to jest ciężko. Cały czas się potykam o wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak juz tak mówimy o braniu tabsów to ja; 1. 3miesiace przed i pierwsze 4 ciazy kwas foliowy 2. od 4 miesiaca feminatal n 3 od 6,5 miesiaca żelazo pod tytułem Tardyferon Fol 1X 2x aspargin na skurcze 4. Obecnie nie biore juz nic na skurzce bo mi przeszło teraz tylko żelazo i feminatal i 2X vit b2 bo mi sie zajady robiły to tyle. Podkłądów to raczej duzo schodzi i lepiej miec wiecej niz mniej i pozniej sie prosic. Ja dzis byłam na masazu górnej czesci plecó i szyji i teraz czuje sie cudownie.Co do kosci łonowej to raczej nic sie nie da zrobic musimy to przecierpiec - mi najbardziej pomaga ruch jak sie zastoje to starsznie boli . Ja bede prac ciuszki w przyszłym tygodniu i prasowac tez bo wtedy mam zamaiar tez posciel przebierac i firanki zmieniac wiec jak juz sie dorwe do grubszego prasowania to chciałabym miec hurtem to zgłowy. Ja mam smoczek dla małęj bo był w komplecie z butelkami ale to nie znaczy ze jej bede dawac od razu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy pisalam, ale mam regularne skurcze codziennie, utzrymuja sie ok. godziny no i jutro jade z tym fantem do kliniki. Wczoraj i dzis to nawet doszly promieniujace klucia w dole brzucha, wiec sie przejmuje :-( Odezwe sie jutro juz po wizycie,narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×