Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

hej hej , widzę, że przyjemny ruch na forum :) odezwały się Mamy, które jakiś czas nie zaglądały, no to ja też, u mnie różnie, Jagódka odrabia za Julka- on nie chorował prawie nic, z nią ciągle jakieś bieganie po lekarzach, terapia Vojtą bo źle się podpiera na brzuszku, posiew moczu, bo mało przybrała, usg przezciemiączkowe..eh, nie ma to jak profilaktycznie pójść do lekarza :) zawsze coś znajdą, co na wszelki wypadek nie zaszkodzi sprawdzić :P ale w sumie jestem za! Ja z pytankiem do Was, bo nie znam się wcale, czy inhalator z nebulizatorem przydaje się do zwykłych tradycyjnych inhalacji, czy tylko do przewlekłych przeziębień czy astmy?? Czy da się tam oprócz soli, używać ziół, olejków do inhalacji???? chciałam kupić taki firmy Medel, może nawet z nebulizatorem do zatok- na katar...Przypuszczam że dzieciaki i tak odchorują jak pójdą do przedszkola, na razie to głównie katary.... Warto ?? na co zwrócić uwagę??? była tu już dyskusja o typach, ale jakoś nie mogę się zdecydować czy kupić i co....pomocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camomilla - napisałam Ci wiadomość na NK :) Karola- przeżyłaś prezentacje ? Uświadomiłaś rodziców ??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Nk napisało: Poniższe dane zostaną wprowadzone do bazy serwisu przez pracownika w ciągu najbliższego miesiąca. Link z nową placówką, zostanie przekazany w wiadomości zwrotnej. Chyba będziemy jedyną taką "klasą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaaa, Czarna i Elunia, Wy to mnie nie denerwujcie z ta wagą :P:P:P:P Moja najfajniejsza waga, w wieku ok 20 lat, to było właśnie 50 kg , super się wtedy czułam, ok 23 lat zaczęłam stopniowo tyć i przed ciążą gdy miałam 28 lat ważyłam 60 kg, w ciąży przytyłam 20 kg, trzy miesiące po porodzie spadło do 63 a potem to już szło w górę i tak przy wzroście 164 cm ważę prawie 70 kg :(:(:(:( ale mam nadzieję że jeszcze poczuję sie jak "laska " :P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie myślałam że z tą NK będzie tyle zamieszania :P ale może w końcu się uda :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia, 9300 to i tak dużo jak na nią :) tymi piersiami się za mocno nie przejmuj. W usg jamy brzusznej nic złego nie wyjdzie- to chodzi o to, że szuka się guzów zarodkowych... Ale jak brałaś tabletki antykoncepcyjne karmiąc to na 99% stąd się to wzieło. .ja bym poszła tylko jeszcze z małą do ginekologa dziecięcego by zrobić rozmaz cytologiczny, i usg narządu rodnego. Wykład poszedł super :) Mi i nauczycielom się podobało, nie wiem czy rodzicom też :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka, pseudokrup jak rozumiem to podgłośniowe zapalenie krtani??? przyczyna to wirus lub podrażnienie (refluks, ciałoobce), nie ma co dawać antybiotyku. Za to warto na samym początku dać zastrzyk ze sterydu domięśniowo i poinhalować Pulmicortem (lub innym sterydem), kolejne dni to już tylko inhalacje ze sterydu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
któraś pytała o prezent na dzień babci i dziadka - my zrobiliśmy kubki ze zdjęciami chłopaków, Szymo będzie miał laurki zrobione w żłobku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem o co chodzi z tą NK do końca ale mam nadzieje ze na kafe nic nie podacie takiego zeby nas ktos rozszyfrował i na Nk tak samo...wiecie chodzi mi o to żeby nas nie skojarzono czy to tutaj czy tam:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja miałam dzis wyskoczyc na zakupy ale jakos mi sie nie chce ruszyc z domu. Za kilka dni mam urodziny i chciałam sobie cos na te starzejące sie latka kupic:P:P:P:P A moj Kuba wkoncu zaczał gadac, tzn gadał od dawna ale teraz to juz wszystko prawie powtarza, nie do konca dokładnie, jeszcze przekreca ale sie stara i nieźle mu idzie... No i cały czas maniak puzzli, nic innego go prawie nie interesuje, całymi dniami układa puzzle i to czasem takie trudne ze ja mam problem:P:P Ostatnio dostał takie powyżej 5 lat trudne jak cholera bo 150 czesci i takie malutkie obrazki na nich, ludzie miniaturki i wogole trzeba sie nieźle przypatrzec zeby cokolwiek poszukac a ona sobie radzi i sam ułozy:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusika- to ja pytałam o prezenty , dziękuję za odpowiedź :) Czarna- chcemy na NK założyć taką jakby majówkową klasę :) no właśnie o tym pisałam kiedyś żeby na tej klasie czasem nie było linku do forum, myślę że Paulinek o to zadbała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika widzialam Twoja wiadomoscwczoraj,ale jak tylko przeczytalam padl mi net.Teraz mam slaby sygnal ze nie moge wogole sie dostac na nk:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mnie nie dopiszecie do tej grupy w NK, bo usunęłam jakiś czas temu konto...chyba, że założę fikcyjne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola, no wlasnie a co do tego usg ginekologicznego to jak to u tak malego dziecka wyglada? Musze tez powiedziec, ze Kinia tak jak i Dagmarka miala sklejone wargi sromowe, tzn zauwazylam ze zaczynaja sie sklejac, wiec posmarowalam Oekolp'em i jest juz lepiej i odstawilam. Kurcze przepisujac antytabsy karmiacej nikt nie powiedzial mi ze takie rzeczy maga sie dziac z dzieckiem, a ja jestem na 99,99% przekonana ze to ina tabsow. Tzn. przy Dagmarce tylko podejrzewalam, ale skoro Kinia miala to samo to juz jestem prawie ze na bank pewna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa... i ide za godzine do ginki zalozyc te spirale i normalnie mnie az trzesie juz z podenerwowania, a wina w tym ze ja glupia czytalam opis jak sie zaklada te moja spirale i sie troszkie przerazilam ta instrukcja, mam nadzieje ze bedzie ok. Niby nie boje sie bolu przy zakladaniu ale jednak jestem podenerwowana> Trzymajcie kciku za mnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie a juz myslalam ze sie kafe popsula na dobre, widoczne byly same niki tylko tak ogolnie napisze, mam nadzieje ze u Cynki sie ulozy:) iskierka- oby chorobska przeszly czarna-dobrze ze wyniki ok sorki ze tak sie nie wglebiam , ale znow mamy rozne jazdy, tzn malemu nic a nic ta wywypka nie przechodzi do tego to zaognione miejsce na rece swedzi go szczegolnie w nocy, juz nie wiem, za tydz. do urologa a moj M juz jakis rok temu skarzyl sie na bol kostki , stawu , na rgt nic nie wyszlo, potem przeszlo, a ost mial obrzmialy palec duzy u tej nogi, czerwony i bardzo go bola, teraz znow kostka, nic w nia nie zrobil, nie uderzyl, itp, a boli go ze nie moze nic, najgorzej rano , a jak rozchodzi to nawet nawet, i lekarz podejrzewa dne moczanowa:( jutro ma miec badania w tym kierunku, i znow nerwowka, z tego co czytalam ma typowe objawy, a to cholerstwo juz na cale zycie, oby to nie to bylo...dostal chorobowe, do konca stycznia ale nie wiem czy pojdzie bo on nie bardzo chce itp, i pilnuje zeby nie chodzic na zadne chorobowe ech bylam dzis z malym u mojej babci-jego prababci, kupilam klasyczny prezent, czekoladki i pieknego stroczyka, a babcia jeszcze nie miala, i ucieszyla sie bardzo:) jutro reszta babc i prababcia schorowana, ale mysle ze po kwiatku i tak sie uciesza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:-) mam zaległości w czytaniu bo ostatnie dni minęły mi pod znakiem sracz.. i braku sił:-( to chyba zatrucie pokarmowe bo Szymusiowi na szczęście nic nie było:-) Zastanawiam się czy nie zapisać Szymusia do prywatnego przedszkola na pół roku, zanim nie dostanie się do publicznego od września, akurat jest miejsce a ja mogłabym wrócić spokojnie do pracy bo teściowa już opowiedziała się kategorycznie na NIE, nawet 4 h dziennie się nie zgodziła, szkoda gadać... W piątek jest w tym przedszkolu bal karnawałowy i jesteśmy zaproszeni zobaczyć jak tam jest, byliśmy tam też kilka razy w ubiegłym roku na zajęciach dla dwulatków i wszystko OK tylko drogo:-( Podpowiedzcie mi jakieś przebranie dla Małego? Później poczytam co u Was bo muszę kuchnię posprzątać i coś poczytać na jutro na studia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia, tabletki nie mają wplywa na zlep warg sromowych, raczej rodzaj pielęgnacji.. Najwięcej ponoć po Sudokremie się skleja. Ale prawda jest taka, że większość matek nie rozchyla warg sromowych i nie myje tam dostatecznie często... No i pampersy w których jest pełno chemii i najczęściej dziecko nosi je aż nasiąkną mocno, więc mają kompres z moczu... Dobra idę spać bo zasypiam na stojaco :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku a ja zaspałam dzis do pracy:P:P noc mieliśmy wesołą, prawie nic nie spałam, Tomek za dużo czekolady zjadł:P:P muszę za to babci podziękować:P:P:P Akinom to sie nie zastanawiaj tylko załatwiaj to prywtane przedszkole, nawet jak byc miała wyjśc na ) z kasa to i tak tylko pół roku :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia i jak po spirali???? Ja tam za wiele nie czułam jak mi gin zakładał bo mnie znieczulił, tylko ze troche musiałam z rozłożonymi nogami poleżec zanim mi założył i te sznurki uformował:P:P: Kurcze nie wiem czy teraz bede miała neta bo z neostrady konczy mi sie umowa i nie wiem czy przedłuzyli automatycznie czy nie...chciałam wogole zrezygnowac i wziąść tak jak pisałam z laptopem ale co wyjdzie z tego to nie wiem. A jutro mamy dwóch nerfologów, jeden na NFZ drugi prywatnie, zobacze który lepszy i do którego bedziemy jeździc z Leną bo niestety troche pojeździmy:( Dobra uciekam bo troche chate ogarnac musze, miłego dzionka pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Karola bylam na tym usg Ginekomatii czy jakos tak i co sie okazalo :-( Kinga ma jajniki w postaci pecherzykow i niestety ale bylo widac tylko prawy jajnik i wyszlo ze jest on powiekszony, a inne narzady typu watroba, nadnercz, nerki, sledziona itd sa w normie. Lekarz wykonujacy usg powiedzial ze mam isc do pediatry ktory wypisze mi skierowanie do endokrynologa dzieciecego. Niestety u nas w miescie nie ma takiego i bedzie nas pewnie czekac dojazd do jakiegos wiekszego miasta Karola doradz mi cos i napisz co teraz, mam okropne wyrzuty sumienia ze moze to od moich tabsow i czemu mimo moich prosb lekarka sie tym predzej nie zainteresowala? Co teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) wczoraj byłam na usg i będzie Julek:), już jak tylko zobaczyłam jego twarzyczkę to widziałam, że chłopak:P M zadowolony, dla Oli już dawno mówilismy, że w brzuszku jest braciszek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juusta- to super , będzie parka :):):):) Klaudia- nie znam się na tym wszystkim, ale na pewno to nie do końca jest wina pigułek, nie obwiniaj się . Wszystko będzie ok :) A jak spirala ? Czarna - a Wy jak po wizytach ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom - ja nie w temacie przebrań, ale wiem że ostatnio jest moda na wypożyczanie takiego stroju , w Rzeszowie kosztuje to ok 25 zł, nie wiadomo tylko czy u Was jest taka wypożyczalnia . My tez idziemy za tydzień na bal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spirala? Zakladanie bylo nieprzyjemne ale niebyl to bol tylko takie uczucie ciagniecia itd. Po wlozeniu wziernika samo zalozenie spirali trwalo jakies 2 minuty. Po powrocie do domu przez godzinke czy poltora troszkie mnie bolal brzuch tak jak na okres, ale juz jest ok. Nie czuje tego i maz tez nie wyczuwa jak sie kochamy. Poki co jest ok, byle nie wypadla lub sie przesunela, Po nastepnym okresie mam przyjsc na usg sprawdzic czy cie nie przesunela lub nie chce wypasc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia to się zdarza... ostotnio miałam pacjentkę 13-miesięczna z opisem usg jak u was... Wysłałam ją do ginekologa, zrobiłam badania hormonów... dostała też skierowanie do endokrynologa... Musisz poszukać lekarzy... Jeżeli to będzie jedyny objaw, a wyniki będą ok, to wtedy się obseruje tylko dziecko... A ja ledwion żyję :P Głowa trochę boli, mam zakwasy okropne :P :P :P Całą noc tańcowałam z kolegą :P :P :P Jak weszliśmy o 23 na parkiet to zeszliśmy o 3 :) :) :) Wytańczyłam się za wszystkie czasy :) Było super!!!! Ledwo dzisiejsze wykłady wysiedziałam :) :) :) Dzieciaki u M zostają, pies u mojej ciotki, więc chyba za chwilę idę spać :P :P :P Rano wstanę to posprzątam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa super ze parka:) Fajnie jest mieć i jedno i drugie:P:P Gartulacje:) My po wizycie ok, byłam tylko u jednego lekarza i to prywatnie z Poznania, ordynator nefrologi dzieciecej, podobno bardzo dobry specjalista wiec juz do tej drugiej nie pojechałam bo podobno nie warto... Narazie dał kupe leków, bactrim, urotrim, furagin, vita butin, herbatke z pokrzywy i mamy sie leczyc narazie tak. Na nastepna wizyte kazał skombinowac zdjecia z cystografi(ma je szpital) zeby sam mogł okresllic co i jak bo wiadomo opis jest raczej umowny i lekarze moga róznie ten refluks zinterpretowac... Mowi ze bywa ze i 2 /3 stopien trzeba zabiegiem potraktowac:(:(:( mam nadzieje ze u nas tak nie bedzie. Niestety leczenie jest długie, nie raz znudzi mi sie podawanie tych wszystkich leków, ale co robić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×