Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Oj Czarna, na razie nie mam na to szansy :P Ale wszystko przede mną :P :P :P :P Jeszcze kiedyś będę miała z kim pić poranną kawkę :P Na razie raniutko to ja piję czarną kawę a moi mężczyźni piją zbożówkę :P :P :P :P Dobra wracam do mycia podług... bo już po herbatce- jak zawsze ekspresowej i ekspresowo wypitej :P :P :P Ale cóż przynajmniej mam chwilę by wyszorować na kolanach terakotę :P :P :P :P Grunt że humor mam super :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale byk- PODŁÓG oczywiście!!! sorrki, nie zauważyłam przed wysłaniem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna - moja ma też taką skórę - od czasu do czasu: sucha, szorstka w dotyku, zwłaszcza na brzuszku, na bokach, jakieś plamki na rękach i nogach. Lekarka stwierdziła, że to zmiany takie trochę atopowe: dostaje zyrtec i maść z wit A. Jest dużo lepiej, jak to podaję. A ja w domu na L4, bo Hanka ma oskrzela...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój po ponad 2 miesiącach chodzenia do żłobka bez przerwy, załapał infekcję... chociaż ja też ponad tydzień ledwo żyłam, to nie dziwie się, że załapał to ode mnie. Od niedzieli ma gorączkę, do 38 C. Poza tym niesamowity kaszel i dostał antybiotyk. No cóż, bywa... Muszę się pochwalić, że z dnia na dzień zaczął wołać siku i kupkę... a uczyliśmy go sadzania na nocnik od ponad roku, a tu jak widac dorósł do tego sam i od ponad miesiąca nawet w nocy budzi się i mówi, że chce siusiu ;) Dziewczyny, mam pytanko?! Siusiak Karola jest na końcu zwężony i troszkę zaczerwieniony. Pokazał go lekarzowi, on stwierdził, żeby mu ściągać i poczekać do bilansu 4-latka... ??? Tak długo czekać?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inez idź z małym do chirurga lub urologa, może da Wam Triderm i problem po 3 miesiącach minie. Mija, mały może mieć zap ucha, slinianek, węzłów chłonnych lub zwykły przykurcz. Jak go nie boli za mocno to pewnie to nic strasznego. Posmaruj mu jakimś naproxenem czy ketonalem w żelu i powinno byc ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Karola za odpowiedź. Zaczne szukać urologa, chociaż... mój m ma znajomego urologa w Olsztynie - czas na odwiedzenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki bardzo. wygląda na to, że to przykurcz, bo nie narzeka na ból, ale dalej się pilnuje, by nie skręcać głowy w lewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ! jak podczytywalam to nic nie ruszalo do przodu, jak przestalam to piszecie, wiec i ja napisze :) stelka-ale ci fajnie z tym wyjazdem :) a ja jestem matka bluszcz jednak i nawet jakbym mogla chyba bym nie pojechala hehe karola- masz kobieto werwe, tak 3maj, a dni zwatpienia? kazdy ma , coz takie zycie, ale ty masz ich malo:) wspolczuje tych jelitowek, okropna sprawa kika- pytala raz czy mozliwa jest choroba lokomocyjna u malych dzicie, jak najbardziej, sama majac 7 mcy nie moglam przejechac nawet kilku km, i mialam tak do liceum, nigdy na zadnych wycieczkach nie bylam, 15 km i wymioty, a potem sennosc po awiomarinie, buuu, koszmar, teraz juz ok, ale niem oge np podczas jazdy patrzec w dol, pisac sms albo czytac bo od razu mnie drze canomilla- fajna przygoda z ta pralka, u nas tez nieraz lubi sobie odejsc z miejsca ale nie ma gdzie upasc jeszcze bym cos poodpowiadala na posty to zapomnialam ktore kogo dotyczyly inez-a eryk jest pod stala kontrol.a urologa, i triderm mam smarowac w kazdym mcu po 5 dni, ale poki co stulejki nie bedzie mial zabiegu na ta stulejke, ale napletek ma dlugi i tak wywnioskowalam po jego gadaniu ze kiedys go to czeka, ale nie kazal odciagac , do tego nieraz wlasnie koniec jest zaczerwieniony , rivanolem mozna itp, jak mu odciagnal w gabinecie to oczy zrobilam bo nigdy nie widzialam "tego" w srodku u eryka i az mi sie smiac chcialo z tego mezczyzny mojego:D dzis bylismy na wizycie u alergologa (pani) , fajna babka, pokazalam zdj tej wysypki itp, ogladala go i : tamto to byla raczej alergia kontaktowa, bo najbardziej w miejscach gdzie cialko sie ociera i przylega do ubran, moze winna byc woda bo wtedy po roztopach nie byla zbyt czysta, do picia nie dawalam jasne, ale kapiel byla, jej to wyglada na taka wlasnie pokrzywke, itp, sucha skora : obstawia zmiany atopowe, i alegrie pokarmowa jednak, dzis to az mial taka z bialym suchym nalotem, mamy znow nowe specyfiki: olejek do kapieli, jakies saszetki atopic , ale dop na jutro zamowione, i balsam z La roche (drogi ze hoho), a za 2 tyg testy skorne , a nastepnie wziewne, bo maly mi kicha, zwlaszcza rano i powiedziala ze mu zrobi, wiec poczekamy, zabiore mu jakies zabawki, naklejki to wytrzyma te testy, tak mi powiedziala, zeby go czyms zajac:) karola bo ona mi nie kazala przez tydzien od dzis malemu nie dawac mleka ! (? czemu tylko przez tydz?) ale o tym nie ma mowy :( bo bedzie krzyk i watpie ze maly wytrzyma, bo teraz taki niejadek, myslisz ze moge to zignorowac i nmp po testach ewentualnie ograniczyc, niby zawsze trzymam sie zalecen, ale to bedzie koszmar :( jak wygladaj te testy wziewne? ja sie dorobilam jakiejs infekcji kobiecej, a z fajnych wiadomosci, to schudlam chyba z 4 kg albo lepiej:) i juz od ponad mca jem male ilosci, jakos wiecej nie moge i nigdy po 17, super sie czuje, ale spodnie mi leca tez co kupilam niedawno, w te co juz sie nie miescilam dawno juz ok, kurtki i plaszcze luzne, nawet taki plaszcz co mialam tez pare lat teraz idealny a w tamta zime ciasny byl, i tak sie zmotywowalam ze tymbardziej uwazam na to co jem:) ale do 12 kg karoli mi daleko hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o masz ,nie dosc ze literowki to pomieszalam z tym siusiakiem ze szok mam nadzieje ze sie domyslicie o co mi chodzilo bo nie chce mi sie od nowa pisac, co tam u cynki, wiecie cos? i u reszty szczesliwa odezwij sie, iskierka, kto tam jeszcze no kazda niech sie zamleduje co dawno sie nie odzywala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki Latopic saszetki, balsam Lipicar La roche, i jakis olejek do kapieli, latopin no i sformuluje karolka do ciebie te pytania:wiesz cos o tym Latopicu? przepisala znow drogi krem, a my mamy Cethapil od dermatologa, i mysle ze to bardzo podobne, i jeszcze go mam, i mysle ze nic sie nie stanie jak najpierw mu skoncze ten Cethapil a dop pozniej kupie to drugie, co myslisz o tym mleku? co nap. wczesniej w poscie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze nie kazala dawac mleka wlasnie przez te saszetki, tzn przez ten Latopic , ze jak ma jesc to mleka wtedy nie? ojej ale naprodukowalam wybaczcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc laseczki :) oj mało czasu mam ostatnio :P praca, praca, praca i. . . dzeci :P:P kurcze nie wiem juz co z tym Tomkiem, wczoraj juz niby ok, a dzisiaj o 4 pobudka i kupa za kupa i brzuszek bolał, dostał smecte i dopiero mu przeszło. . . .dziwne bo tylko on ma. . . . .ale wiem że w żłobku cos krąży bo każde dziecko tam ma co jakiś czas biegunkę. . . .jak przychodze po dzieci to tylko0 słyszę że rodzice sie skarżą na biegunki. . . . a to jest że jedno dziecko skończy drugie i piate zaczyna i znowu wraca do pierwszego .. . . . pewnie panie nie maja czasu na przestrzeganie czystości bardziej niz zwykle, a szkoda bo kurcze nigdy to nie mi nie. . . . KAROLA pytanie czy jak Tomek na tak biegunkę to czy mogę go szczepić?????????? jestem z nim umówiona na piątek na zaległe mmr i sama nie wiem co robić????????????????????? no i po tak szybkiej pobudce rano byli jako piersi w żłobku o 6 :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola to i ja z pytaniem do ciebie. Bo Miłoszowi nie przechodzi coś to zapalenie ucha. Dwa tygodnie temu zaczęła lecieć ropa, miał płukane uszy i dostał Augmentin es, po tygodniu nie było poprawy, po kolejnym tygodniu znów zaczęła się lać ropa i dostał Zinnat (w tą sobotę) i dziś w nocy nie spał płakał i łapał się za uszy i znów jest ropa. Już nie wiem co to może być. No i mimo antybiotyku brzydko kaszle i rano ma zielony katar. Co mu można jeszcze dać? Dziś zmieniamy laryngologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj z tymi choróbskami, u nas Szymuś ma katar i kaszel, mnie boli gardło i wszyscy dookoła chorują:-( Zizusia ja też jestem matka bluszcz;-) dzisiaj byliśmy ostatni dzień w przedszkolu, stwierdziłam, że jeszcze zostanę pół roku z Szymusiem w domu:-) jak zobaczyłam go wśród tych przedszkolaków w większości starszych to pomyślałam, że pół roku dla dziecka to niesamowicie dużo, a mi szybko zleci tym bardziej, że przyjdzie wiosna i będziemy dużo czasu spędzać na działce:-) Panie w przedszkolu też tak postawiły sprawę, żeby dać mu jeszcze to pół roku. Różne są dzieci i różne są mamy, niektórzy są z tych bluszczowatych;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a ja już wiem co dolega mojemu dziecku. Co prawda wiedza ta kosztowała 70 zł ale było warto. Ma zapalenie ucha zewnętrznego. A już ryczałam dziś z bezsilności. No najważniejsze że zdiagnozowany porządnie to i leczenie odpowiednie dostanie. Za to Szymko był dziś w żłobku po długiej przerwie i taki słodziak z niego, stęskniony wrócił i tylko by się przytulał. Teraz pojechał z tatą na zakupy. A ja jutro idę do fryzjera i może zmienię kolor z blond na jakiś ciemny, i mam zamiar ostro je nożyczkami potraktować ale czy się odważę to zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na moment bo zaraz ide do łózka. Jutro jade(chyba jade) na rozmowe w sprawie pracy do której wogóle nie mam ochoty iść:( Złożyłam podanie w piatek a dzisaj juz dzwonili zebym przyszła..... Oczywiscie bank, ogromne wymogi itd... Pojade chyba tylko zeby sobie przypomniec jak rozmowy wyglądają i ile zaproponują :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez Claudia chora.Od soboty ma bardzo mocny,mokry kaszel.w poniedzialek bylam u lekarza to nie bylo tej naszej lekarki tylko jakis na zastepstwie.Spojrzal w gardlo, ze czerwone,przepisal antybiotyk i syrop chyba wykrztusny(nie znam sie na tym:P) po ktorym bardzo mocno kaszle.Ale te moje dziecko takie ze nawet nosa nie umie wydmuchac.Pokazywalam 100 razy jak ma robic to albo dmucha buzia albo wciaga w druga strone.Jutro zadzwonie lepiej do tej naszej lekarki,bo powinna juz byc to moze przepisze jakies inhalacje.Po tych lekach co bierze nie widze wogole poprawy. To tyle u nas:)Pralka juz na chodzie tyle ze teraz strach isc do lazienki jak wiruje,bo cos tam sie zmoczylo i jest niesamowicie glosna,ze slychac ja nawet na ulicy przy zamknietym oknie:P Ale moze bede miec za pare dni nowa tzn z 3 miesiecznym stazem,bo jakis tam znajomy Mz sie przeprowadza i chce sie pozbyc wszystkich mebli.Niestety na nowa taka jaka bym chciala z wyswietlaczem lcd i min 8-9kg nas nie stac chwilowo przez tego mojego zeba.Rachunek za dentyste mam na 500 e :o:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie poczytam was później wpadłam tylko by poinformować was że mamy swoją NK, wysłałam kilka wiadomości do was niestety tylko do 4 dziewczyn, bo reszte nie kojarze z NK tak wiec najlepiej będzie jak napiszecie do mnie lub do Karoli wiadomość i podpiszecie się pseudo z kafeterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja tez sie zapisalam u mnie szpital: M wrocil z pracy z goraczką i mege kaszlem, takim jak przy oskrzelach , a maly zaczal kaszlec od popoludnia, kurcze teraz caly czas lezy, a zwykle o tej porze wulkan energii, pokasłuje i robi sie cieply, a na spacerze dzis bylismy bo tak pieknie bylo, wypralam 2 razy to ciuszki wyschly na polu, a tu chorobska jakies znow co jest z tymi chorobami, widze ze nasze dzieci choruja w tym samym czasie, jakas czarna seria, jelitowki, kaszle a to mnie dziwi ze zawsze zaczynali od kataru , M i maly a tu nagle sam kaszel no nic ide dogladac sytuacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jedna z was (A.A) zarejstrowała się jako gość nie wiem czy to pomyłka czy tak ma być??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola jesteś niesamowita i rozkwitasz ;) Nie mam coś weny do pisania wiec koncze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to może Agulcia ????? Cyba ona jest z Poznania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej no ja tak ostatnio sie chwaliłam że dzieci zdrowe a tu karola dzisiaj w nocy gorąca jak czajnik była, po nurofenie spadło ale kaszlala strasznie, przed wyjściem do pracy naszykowałam mężowi tone syropków dla niej. . . . z rozkazem pobytu w domu:P no zobaczymy. . . akurat jej koleżanka i ze żłobka i bloku od wczoraj tez gorączkuje. . . wiec sie pewnie zaraziła . . . . nie wiem co jest ostatnio, mam nadzieje że to wina suchego powietrza. . . .ale moje dzieci strasznie piją w nocy, karola to sama sobie wstanie po kubek i sie napije, ale Tomek to się drze wniebogłosy aż nie dostanie wody. . . .i tak od miesiąca. . . . . co do NK mam nadzieję że was odnajdę, w pracy nie mam dostępu a domu dzieci bronią mi dostępu do neta:P:P:P:P jak coś to ja jestem bez zdjecia głównego i mam prawie tylko inicjały Kt. a wnazwiasku juz nie pamiętam:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz non stop panują jakieś choróbska.Wczoraj babka w przedszkolu mi mówiła, że niedawno był jakiś wirus:O i mamy fuksa bo przyszliśmy zaraz po. Taka pora wszystko wyłazi bo odwilż:O A i tak marzec, kwiecień to chyba te miesiące najgorsze. Ja właśnie siedzę w domu, młody w przedszkolu tylko na 3 godziny.Mam nadzieję, że nie przyniesie niczego. Mam w planach zabrać go na basen jutro. czaran jak po rozmowie?? zizusia a jak skóra Eryka?/lepiej?? Ja wczoraj padłam o 18 i spałam do rana:P Zdrowia dla dla Wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, moje chlopy byly u lekarza, M sie zarejesterowal wiec malego tez zapisalam, poszli razem, bo nieladnie mi kaszle i do tego mial wysoka goraczke cala noc, prawie nie spal, po paracetamolu troche spadlo, M ma zapalenie gardla, maly tez, do tego pasukna wydzielina z zatok splywajaca po gardle, a nie ma kataru, kaszle i goraczkuje, dala mu Summamed, bo znow weekend,M teraz ma tez ponad 38 stopni, ja latam kolo nich a najgorzej jak sama mnie zlapie, maly nic nie je, teraz tez cieply torche, co za pogoda dzis paskudna, deszcz snieg buuuuuuuu mija-wysypka zniknela, ale skora jest w tych mscach nie do konca wygojona, musi sie zregenerowac,do tego moco suche raczki-dlonie-ramiona , uda, lokcie i taki liszajki po buzi:(:( ja juz szalu dostaje, kapielw olejkcah, potem natluszczanie, cos do picia ma na AZS, zobaczymy po testach, nie wiem, malutki byl jakos nie bylo tak, a teraz maskara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam na tej rozmowie.... Tylko problem w tym ze nawet nie jestem do pracy tam przekonana wiec za bardzo sie nie wysilałam:P:P Mają dzownic jesli wogóle beda brac mnie pod uwage i wtedy drugi etap w regionie:) Przypomniałam sobie chociaz jak rozmowy wyglądają, maglował mnie prawie 50 minut!!!!! No ale wymagania to mają, w zasadzie to poszłam na stanowisko takie jak agulcia ma a wiec doradca kredytowy ale po rozmowie wogole mi sie to nie spodobało i powiedziałam ze nie widze siebie w takiej roli:P:P:P I teraz mysle tylko zeby nie dzwonili bo nie bede wiedziała co zrobic:P Tak naprawde odzwyczaiłam sie od pracy, boje sie powrotu, zostawienia dzieci w domu i wogole wszystkiego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna ja jestem spec.ds rynku samochodowego ;) a jaki to bank? może mój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×