Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

mi się nigdy nic w lumpeksie ciążowego nie udało upolować. Ale przyznam, że często kupuję rzeczy dla dzieci. Te maleńkie i tak zawsze musialam uprać w goącej wodzie, a dzieciaki ta szybko rosną, że spokojnie takie śpioszki posłużyły moje córce,a niektóre zostały i dla tego maluszka co się na świat szykuje :) A z tym usg i kremami to nie wiedziałam. Pytam, bo ostatnio się dowiedziałam, że nie wszystkie kremy na ciąże można stosować, że niektóre w składzie mają coś, ale co to już zabijcie nie wiem. A mnie ostatnio tak swędzi brzuszek i całe nogi, że potrafię drapać godzinami. Chyba mam suchą skórę, albo się rozciąga po porostu. Do oliwki się nie mogę przymusić, bo się po niej czuję tłuściutka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z ta sucha skora mam od samego poczatku ciazy (no doslownie 2 tyg po owulacji cala sie drapalam). Czasami jest nie do zniesienia, wierce sie na fotelu non stop! a nogi tez drapie i drapie, az potem sa cale czerwone..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Laski. Ja ostatni tydzien przelezalam w szpitalu. I wiecie co Wam powiem? Bylam durna ze 8 tygodni rzygalam jak kot i nie pojechalam do szpitala wczesniej. Tylko niepotrzebnie sie wymeczylam. Na szczescie juz jest lepiej. Teraz wymiotuje tylko z rana a potem caly dzien jest ok choc jestem jeszcze oslabiona (w koncu 10 kg mniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezu ProVitamina to nieźle cię przetrzebiło przez ten czas!!! Kuruj się i zbieraj siły na noszenie coraz większych ciężarów:) A o tym, czy kremy zaburzają usg to trzeba poczytać na opakowaniu. Tam wszystko jest napisane. mamamalwiny - smaruj się, bo jak masz taką suchą skórę to szkoda żeby zaczęła pękać. Ja oliwką smaruję się na mokro a potem się wycieram i nie mam takiego tłustego filmu. Ale skóra i tak się wysusza bardzo szybki, wystarczy jak ominę jeden dzień i już swędzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Provitamina współczuję szczerze. Szkoda, że wcześniej nie doczytałam, że ty tak cierpisz :( Moja siostra tak miała. Przez całą ciążę wymiotowała i ciągle leżała w szpitalu pod kroplówką bo wiecznie była odwodniona. Ale chłopak jej się jak dąb urodził i już ma 4 lata. Więc i u ciebie to się zakończy o.k, tylko się dopajaj jak najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jesli jestescie pewne ze to tylko sucha skora, to smarujcie sie. Ale wczoraj przeczytalam w gazetce ciazowej od kolezanki, ze swedzenie moze byc objawem cholestazy czy czegos takiego nie pamietam dokladnie terminu i nie nalezy tego lekcewazyc...niestety nie wczytywalam sie dokladniej bo mnie nic nie swedzi (moze ramiona troche jak wyjde z wanny, bo faktycznie wysuszone sa strasznie, ale nie zeby az tak jak opisujecie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też czytałam że to może być niebezpieczne, ale znów gdzie indziej piszą, że w 3 pierwszych miesiącach to normalne, więc jeszcze nie panikuję. A z tymi kremami to nie wolno stosować tych z witaminą A Pędzę na fotel dentystyczny. Dziś ostatnia wizyta do rozwiązania, ale najgorsza, bo już bez znieczulenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przed chwila wyczytałam na jakiejś stronce, żeby kąpiąc się polewać swędzący brzuch letnią wodą, a potem posmarować balsamem lub oliwką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zeby nie siac paniki - wlasnie poskakalam po necie i sie okazuje, ze prawdopodobienstwo tego czegos jest znikome w zasadzie w tak wczesnej ciazy jak nasze (pojawia sie tak kolo 20 tyg i pozniej). Czyli jednak pozostaje smarowanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny spokojnie cholestaza swędzi tak że odrożnia się to natychmiast od przesuszonej skóry....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam od lekarza i miałam robione badanie gentyczne i wszytko jest w jak najlepszym porządku! Lekarz wykluczył prawdopodbieństwo zespołu downa, mierzona była tez przezierność karku i wszytko jest dobrze! w ogóle ma on bardzo super sprzęt bo wyobraźcie sobie, że widziałam dzidzie w usg 3d! efekt naprawdę niesamowity.Fakt, że wisyta kosztuje 200zł!a Wy ile płacicie? Dzidzia ma 6,10 cm i jest bardzo ruchliwa :) machała rączkami i nóżkami jak szalona ;) zmartwiła lekarza jednak poziom toxo igg ponieważ jest on podwyższony i zalecił dodatkowe badanie na awidoczność i wtedy będzie wiadomo czy chorowałam przed czy w czasie ciąży :( jak w czasie będę musiała brać jakieś tabletki :( badanie będę robić dopiero w czwartek bo robią je raz w tygodniu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mnie też nogi i dół brzucha swędzi ale to na pewno z przesuszenia. właśnie poszukam sobie jakiegoś kremu na allegro. jakie polecacie dziewczyny? ten z AA dobry jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami super że z dzidzią ok. na pewno w 3D to niesamowity widok... u nas takie jest w katowicach i kasztuje-180-200zł właśnie. a wybieracie się na badania prenatalne? po 20 tyg się je zdaję się robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa - ja używam tego z AA od ok. 6 tyg. i jestem zadowolona. Dobrze nawilża skórę. Ale mam niestety stare rozstępy z okresu dojrzewania, więc trudno mi ocenić czy jest super. Producent zapewnia, że likwiduje ten krem również istniejące rozstępy, ale tego efektu u mnie nie ma. Na brzuchu nie pojawiły mi się żadne, ale to jeszcze za wczesnie na to. Skóra jest na pewno bardziej elastyczna i to się czuje już po kilku dniach. W ogóle jestem zdziwiona, że wy płacicie za usg! Chyba że chodzicie prywatnie. Bo ja mam na kasę chorych i za darmo. A już będę miała robione trzecie usg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzę prywatnie do lekarza i też juz miałam robione 3 usg!A llekarz jest fantastyczny tak jak jego sprzęt dlatego chodzę prywatnie! A tak wizyta u innego lekarza kosztuje 100zl- jeśli chodzi o Słupsk. Dzis głowa mi pęka i chciałam się położyć, ale obiecałam koledze, że go zastąpie na solarium, więc zaraz uciekam i będę tam aż do 21 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa150 - a ja czytałam, że prenatalne robi się tylko kobietom po 35 r.ż., lub gdy jest zagrożenie jakąś chorobą genetyczną! Bo to jest niebezpieczne badanie dla płodu. Na pewno nie jest to rutynowe badanie i musi być wskazanie lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami - nie wpominaj o solarium, bo mi tego brakuje:) Zawsze byłam opalona a teraz czuję się jak trup, taka blada jestem... Ale dla dziecka wszystko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja27.10 --> nic nie mów! mi także brakuje solarium! co ja bym dała za12 min leżenia pod lampami ;) bez make-up czuję się fatalnie- blada i do tego jeszcze te krostki na całej buzi :/ ale cóz takie uroki ciąży :) Jak fajnie się patrzy na te maleństow- usg mam nagrane na płycie i mogę co chwilę oglądać :) SUPER!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami - ale masz fajnie z ta płytą:) Chociaż ja będę miała zwykłe usg a nie 3D ale i tak się nie moge doczekać! A krostki to tez mam na twarzy, pogorszyła mi się bardzo cera. Bez podkładu nie ma szans na wyjście z domu! Miałam kupić sobie samoopalacz lub balsam brązujący, ale tyle mam tych mazideł, że już nie chce mi się kolejnych nakładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o badania prenatalne - to zalezy czy sa inwazyjne czy nie. Te inwazyjne sa rzeczywiscie niebezpieczne dla dziecka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach dobrze, że za pół godziny kończę pracę, bo już mi burczy w brzuchu. A w domu mam pyszny kapuśniaczek, mniam, mniam... pogoda niestety się nie poprawiła - leje jak z cebra! Dobrze, ze mam takiego kochanego teścia i przyjedzie po mnie samochodem, bo zanim doszłabym do domu to przemokłabym całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że wszystkie ciężarówki odpoczywają od komputera:D I bardzo dobrze! Ja już zamykam interes i mykam na pocztę! Do jutra, papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już po dentystce i po spacerku w lumpeksie :D Ale mnie tu któraś nakręciła aż postanowiłam zajrzeć. Opłacało się kupiłam sobie mnóstwo fajnych swetrów za grosze, bo akurat rano dostawa była. najważniejsze, że wszystkie \"przyszłościowe\" i prawie nówki :) Tak w ogóle to ja jestem zdziwiona tym co tu piszecie o USG. ja chodzę prywatnie, dziś zapłaciłam 100zł, ale później będę chodzić do sprawdzonego znanego z tv specjalisty i płacić duużo więcej. Ale chodziłam do niego z Malwiną to i teraz też go nie zdradzę. Przez cała ciąże mialam 3 usg i nawet mi do głowy nie przyszło, żeby robić ich więcej. Czy to jest potrzebne? A dlaczego wy chodzicie na Usg genetyczne? Ja nigdy na takim nie byłam i nawet nikt mi nie zaproponował żeby na takie pójść. To ginekolog o takim decyduje czy same mamy? A tak w ogóle to czym się rózni od zwykłego? Kurcze ja jakaś zacofana jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja to jeszcze ci dopiszę, że mi w państwowej warszawskiej przychodni i tak kazali zapłacić 60 zł, a jak chciałam sobie zrobić zadarmo w szpitalu położniczym to mogłabym dopiero w lipcu :D To jednak się nie pomyliłam z tym usg genetycznym to ty o takim pisałaś? A samoopalacz polecam ja mam taki Soray z filtrem spf. delikatnie brązuje i WYSUSZA KROSTKI :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jeszcze raz co do tej suchej skory to tez zauwazylam u siebie od jakiegos tygodnia a jak do tej pory to uzywalam tylko oliwji. Bede musiala wybrac sie na zakupy i kupic jakis krem na rozstepy dla mam. Mi to sie dopiero nic niechce balagan w domu bo w trakcie remontu kuchni jestem a za oknem tez nie za ladnie zimno i bez slonca:( A co do zakupow w lumpeksie to polecam ja sama wczesniej tez pare razy sie niezle obkupilam i dochodze do wniosku ze jak sie dobrze posuka to sie znajdzie nawet niezle ubranka i nie zniszczone. lece pomoc troche w kuchni pappaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam późnym wieczorkiem! :) No tak, odpoczywamy od komputera, za dużo siedzieć nie można. Mi dzisiaj dzień minął na lataniu po meblowych bo niedługo się przeprowadzamy :). Znaleźliśmy fajne mebelki w Ikei :). Co do kremów, ja mam tłuściutką cerę, więc brzuch sam siebie nawilża, nie potrzebuję póki co żadnych kremów. Ale pomyślę o zakupie, żeby choć trochę zmniejszyć rozstępy :). A co do krostek.. no comment, wyglądam jak nastolatka. Zawsze miałam problemy z cerą, ale teraz to już masakra. Ale podobno w 2 trymestrze piękniejemy, więc mam cichą nadzieję, że zejdą już niedługo. A rzeczy póki co, jeszcze się mieszczę, schudłam przed ciążą i trochę rzeczy mam z okresu "większej grubości" :D. A tuniki są super, mam dwie z H&Mu i naprawdę nieźle leżą. Jak będzie cieplej, będą służyć jako sukienki :D. mamamalwiny-gratulacje udanego USG :). Ja moje cały czas przeżywam i masz rację, te fikanie nóżkami i rączkami jest bezcenne :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam prozbe czy jest ktos na tym forum kto zna opinie na temat Instytutu Matki polki w Lodzi??? ja mam tam rodzic ale chciaLA ´bym sie najpierw dowiedziec cos o tym szpitalu i warunkach tam panujacych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×