Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Ja się nie sugeruję skarpetkami bo wtedy jak lekarz coś palnął to to raczej na chłopaka było :) Ja od początku biorę folik i centrum materna no i różnie o witaminach mówią i doradzają ale jak już zaczęłam te brać to nie zamierzam zmieniać, a poza tym ten najważniejszy okres jak maleństwo potrzebowało najwięcej kwasu foliowego już minął i nie wiem czy jest sens zmieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa--> pokoik prześliczny :) słodziutki i taki wzruszający normalnie! kamika--> cierpliwości, kilka dni i będziesz widzieć swojego maluszka! artigiana--> dobrze że się odezwałaś :) i że dzidzia harcuje w brzuszku :) usana--> tylko pozazdrościć urlopu! My dopiero zaczęliśmy pracę, więc żadnego urlopu nie dostaniemy, najwyżej w weekend nad morze (mamy do niego \"aż\" 4 km ;) ) a mój narzeczony z kuzynem właśnie montują szafę dla dzidzi :) będę mogła poukładać już lumpki, a przed porodem będzie wielkie pranie i prasowanie :) mama z kuzynką zgłosiły się na \"ochotniczki\", więc super! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do witamin, ja przed zajściem w ciąże przez 2 miesiące brałam kwas foliowy i brałam go aż do 20 tygodnia, a teraz łykam elevit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przed ciaż brałam przez 2 miesiace kwas foliowy , i doteraz biore feminantal, lekarz powiedział, że mam go brac do końca ciąży i pije jeszcze taką dobrą herbatke z hipa dla kobiet w ciaży mozna ją pić na cieplo i na zimno i tez ma witaminy przede wszystkim zelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz w domku i na wakacjach :):) my jedziemy na tydzien nad morze w poniedzialek. Ale bedzie fajnie troche poleniuchowac. Na plazy raczej nie bedziemy sie wylegiwac bo jedziemy na polnoc to nie bedzie tak cieplo ale pochodzimy sobie na plazy :):) Artigiana - fajnie ze sie odezwalas. :) wlasnie myslalam ze to te skurcze i nie martwilam sie zbytnio. dzisiaj nawet jeszcze nie mialam. Ja witaminki biore takie \"gynefam\" ale nie wiem czy tez sa w polsce. biore je od poczatku. w tych witaminkach jest tez folik. a taki \"prosty\" folik bralam tylko miesiac przed ciaza. Te witaminki chyba sie bierze tez po porodzie jesli sie ma zamiar karmic piersia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magslom
Witajcie, co do witaminek, ja do 17 tyg. brałam Kwas foliowy i tran, a teraz feminatal +DHA. Na osttaniej wizycie, a więc 2 tyg. temu lekarz przepisał mi też Aspragin na skurcze łydek. Jednak Aspraginn odstawiłam, bo po tym dostałam strasznej biegunki, przynajmniej tak mi sie wydaje, ze po tym. Nie wiem, moze nie nalezało łaczyc tego z witamianmi!? No a skurcze mam co 2 dzień, zdąże nogę rozruszać po jednym, nastepny atakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) dawno nie pisałam , ale czytam was regularnie :) miłego weekendu zycze wszystkich mamusiom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasem slysze serduszko w dopplerze, ale to nie za kazdym razem, i musze szukac okolo 15 min. nerwa nie mam bo czuje jak se wierci dzidzia i kopie, wiec wiem, ze wszystko ok, ale szczerze mowiac gdybym zaplacila za niego wiecej to bym sie wkurzyla bo to wcale nie jest taka rewelacja jak to opisuja.. ale nic, dzieciaczek daje o sobie znac, czuje go kilka razy dziennie, to juz nawet nie chce mi sie szukac tego serduszka :) dzisiaj jedziemy na poszukiwanie wozka, zycze wszystkim milego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli256
z witaminek to biorę Femintal N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. A my dziś dzień zaczęliśmy od pogotowia. Na szczęście nie ja. Mąż przy tym remoncie nadwyrężył rękę coś mu chrupnęło. No i dziś palcami nie rusza i boli. Pojechaliśmy a tam szok. Pogotowie w Krakowie zlikwidowane. Zgłupieliśmy. Przyjmują tylko SORy i to jeszcze do 24 godzin od wypadku. Paranoja. W miejscu pogotowia zrobiony jakiś oddział urazowy. Udało nam się na szczęście wcisnąc tam i to bez skierowania dzięki...mojemu brzuchowi :D Ratownik medyczny się ulitował nad nami i załatwił nam wizytę żebysmy nie musieli po całyk Krakowie za SORem jeździć. Mężuś rękę dostał w gips ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris_1978
Witam wszystkie kobietki! Ja bardzo mało sie udzelam ale czytam was bardzo regularnie. Ostatnio byłam u gin i powiedzial mi, ze kwas foliowy to mam brac do 30 tyg ciazy. Wiec grzecznie lykam. Co do wagi to jestem z siebie dumna nie przytylam ani kg a nawet mam mniej niz na poczatku o 0,5 kg. Ciesze sie, z tego bardzo bo od zawsze mialam problem ze zbyt duza waga. Wszyscy mowia, ze ciaza mi sluzy. Dziecko rozwija sie dobrze ale usg bede miala dopiero 20 lipca. Juz sie nie moge doczekac kiedy zobacze swoja kruszynke no i oczywiscie jaka jest plec:) Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W weekendy jak zawsze pustki na kafe.... a ja jutro piję glukozę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris_25
Ostatnio gin podpowiedział mi, ze jak pojde pic glukoze to zebym sobie wziela ze soba cytryne. Wtedy latwiej to przelknac. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris_25
w koncu chyba udało mi sie zaczernic nick. Bo tak cały czas mylilam nicki. Ale tu dzisiaj spokojnie. Wszystkie spicie czy wyleglyscie na spacery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem czy ta cytryna tak pomaga. Ja mialam wkręconą i ledwo nadal mogłam przełknąć to świństwo. A za 6 tygodni powtórka .Blehhhh:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie nic nie wiadomo na temat badan z glukoza, nikt mi nic o tym nie mowil, wiec pewnie nie bede miala... zreszta tutaj przysluguja ci 2 badania usg, w 12 i 20 tygodniu ciazy i potem juz nie ma takich badan, no chyba, ze ciaza zagrozona, albo blizniacza albo wypadek sie mialo.. no ale mam nadzieje, ze uda mi sie jeszcze poogladac ziutka w 28 tygodniu, bo moj chlopak ma znajoma co robi usg w szpitalu i powiedziala, ze nam zalatwi jeszcze jedno. prywatnie to taka kasa, ze lepiej nie pytajcie. a taki wozek nam sie wczoraj widzial: http://www.toysrus.co.uk/Product.aspx/bruhome/brutravel/brutravelgraco/722243

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa--> moja siostr używała z tj firmy podobnego wózka tylko starszy model i była z niego bardzo zadowolona :) W sumie przywiozła go do Polski i jak zjeźdża na wakacje to jeszcze służy maluchom ;) A ja w piątek zaliczyłam kolejną wizytę u lakarza, niby wszystko ok :) kolejny kg nabyty. Więc w sumie wagowo też nie jest źle bo wypada mi na miesiąc 1kg. Ale zrobił mi cytologię w wersji dla ciążarnych , no i mam małe kropelki krwi juz 3 dzień. Niby to normalne ale jak mi do tej pory nic nie dolegało, to teraz się martwię ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) no wiadomo jak to jest, week end to tu nikomu sie na necie nie chce siedziec ;) Kami - ja test z glukoza mialam kilka dni temu i szczerze mowiac nie wydawalo mi sie to az tak straszne do przelkniecia. oczywiscie nie jest to jakis soczek ale da sie przelknac.. po prostu jakbys pila cukier.. falsa - fajny wozek ale nie bedziesz miala do tego gondoli? bo ja mysle ze jednak sie przyda bo na tym foteliku ponoc nie mozna za dlugo dziecka zostawiac (ponoc max godz 30) wiec jak sie gdzies jedzie, w goscie czy co.. My dzisiaj mamy taki glupi dzien gdzie nic sie nie robi i wogole.. leze teraz na kanapie z laptopem i leniuchuje.. a jutro wreszcie jedziemy na kilka dni nad morze :):) buziaki dziewczyny 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, polal - nie martw sie. przeciez jak lekarz mowil ze tak ma byc to tak ma byc, i tyle ;) glowa do gory !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karo --> nie operuj mi tutaj takim slownictwem bo nie wiem o co chodzi i co to jest \"gondola\":D, ten wozek to jakby 4 w 1 - gleboki, z fotelikiem do samochodu i na wozek, spacerowka i jeszcze taki jaki spiworek co jak maluch jest wiekszy to mozna go na polsiedzaco wozic, ma wszystkie funkcje ktore widzialam w innych wozkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, ta gondola to wlasnie taki gleboki - gdzie dzidzius moze byc na lezaco :) ale gorac u nas dobrze ze nie wybieramy sie na poludnie bo bym sie z hotelu nie ruszyla!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laseczki. doris_25--> a taka cytryna to nie przekłamuje wyników badań? hmmm wydawało mi się, że to własnie chodzi o to , żeby było słodko nie kwaśno. Ja jeszcze nie robiłam a zaczął mi się 25 tc, a wy w którym tę glukozę robicie? A folika już nie łykam od jakiś 2 czy 3 tyg. za to ostatnio dostałam niedokrwistości i przepisała mi SORBIFER. Brała to któraś? Strasznie jest drogi i podobno czernieją po nim ząbki :( W ogóle ostatnio koleżanka mi powiedziała, że jak sięłyka dużo żelaza w ciąży to dziecku wychodzą ciemne mleczaki. Myślicie, że to prawda? Słyszałyście coś o tym kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do witamin to ja od kiedy wiem, ze jestem w ciazy to biore ProNatal, zestaw witamin, mineralow i kwasu foliowego, nie lykam juz nic poza tym, zamierzam je brac jeszcze w czasie karmienia. A tu jeszcze troche na temat folic acidu jakby ktos sie pytal jak dlugo lykac..: Nie tylko dla przyszłej mamy O kwasie foliowym zwykło się mówić w kontekście planowania ciąży. To błąd, bo ta wyjątkowa witamina, pomaga zapobiegać m.in.: * niedokrwistości * miażdżycy * zawałowi serca * innym chorobom układu krążenia * niektórym nowotworom (m.in.: rakowi okrężnicy, gardła, jamy ustnej, piersi) Bezpieczna dawka 0,4 mg dziennie jest zalecana każdemu, także mężczyznom. Kwas foliowy bierze udział w powstawaniu „hormonów szczęścia” (substancji neurostymulacyjnych) serotoniny i no adrenaliny. Pierwsza – uspakaja, relaksuje, pomaga spokojnie zasnąć, wprawia w dobry nastrój, druga – napędza do działania, aktywizuje organizm. Pomaga zachować równowagę psychiczną i zapobiegać depresji. Na niedobór kwasu foliowego (poza wymienionymi wyżej) są narażone osoby palące papierosy, stosujące doustną antykoncepcję hormonalną oraz często opalające się (także w solarium). Jakie mogą być skutki i objawy niedoboru kwasu foliowego? Poza wymienionymi wyżej zaburzeniami rozwoju płodowego, u dorosłych i dzieci niedobór kwasu foliowego może powodować: * anemię megaloblastyczną (objawy: uczucie przemęczenia, kłopoty z koncentracją) zaburzenia psychofizyczne (lęki, stany depresyjne, uczucie niepokoju, bezsenność, kłopoty z pamięcią i koncentracją) * zaburzenia w obrębie układu pokarmowego (nudności, biegunka, brak apetytu, niedożywienia na skutek złego wchłaniania) * bóle głowy * „kołatania” serca * zahamowanie wzrostu u dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym folikiem - to zapomniałyście dodać, że branie kwasu foliowego ma wpływ na rozwój dziecka tylko w pierwszym trymestrze. Potem już nie działa. Ale jest obecny we wszystkich tabletkach dla kobiet w ciąży. Ja biorę prenatal i tam też jest kwas foliowy. Nienawidzę tych tabletek, bo mi śmierdzą i odbija mi się po nich, ale kupiłam takie duże opakowanie i szkoda mi wyrzucić. A widzę, że działają, bo nie mam żadnych niedoborów witamin. Postanowiłam zacząć sobie ćwiczyć, że by zahamować przyrost wagi. I zrobiłam sobie sesję jogi. Mam taką płytę dvd, z którą się ćwiczy. Musiałam tylko zmodyfikować trochę parę ćwiczeń. Ale po pół godzinie jogi czuję się zrelaksowania i rozluźniona. Mam nadzieję, że starczy mi silnej woli i chęci:) Byłąm też dzisiaj na zakupach, bo złapałam strasznego doła, jak nagle przestałam się mieścić we wszystkie spodnie! No i kupiłam sobie fajne rybaczki w h&m. Chyba przechodze w nich całe lato:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwas foliowy potrzebny jest orgaznizmowi tak samo jak inne witaminy, szkoda tylko, ze ja swoj zaczelam brac dopiero w 6 tygodniu.. przypisal mi go lekarz, ale kwas wchodzi w sklad moich witamin to odstawilam te od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - dobrze, że odstawiłaś folik przy witaminach, bo ja na początku brałam i to i to i się źle czułam. Chyba za dużo tego kwasu foliowego, bo było mi ciągle niedobrze! Jejku znowu poniedziałek. Mój mąż ma tydzień urlopu, bo dzisiaj zaczynamy budować ganek na nasze piętro i wpada ekipa budowlana. Biedny już od samego rana jeździ z taczką i wozi piasek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Goja serdecznie współczuję. My wlaśnie skończyliśmy remont ale moja bidulka poszła dziś do pracy z gipsem na ręce....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×