Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Gość pażdziernikowa mama
hej dziewczyny, a ja dzisiaj bałam się bo pierwszy raz nie byłyśmy na spacerze byłam ciekawa czy Marysia zaśnie no ale zasnęła:) nas jutro czeka wizyta u lekarza i szczepionka:(mam nadzieję że maść znieczulająca pomoże mojej kruszynce. Cieszę się, że znowu ją zważymy i będę wiedzieć czy dobrze je. moja Marysia pokochała już kąpiele( okazało się, że za mało wody wlewaliśmy do wanienki i jej zimno było) :) ale za to jak ją wyciągamy i pielęgnujemy to już jej się tak nie podoba i płacze:( może też coś źle robimy???/ JA na razie nawet o seksie nie myślę, bo śpię sama z Marysią a jej tatuś w innym pokoju:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pazdz.mamo ja jak malwusie kapiie to sama radosc jak wyjme do ubierania to koszmartaki placz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewno tez nie kazda z was zaszla odrazu ja staram sie juz 8 miesiac....wiec nie ma tak lup siup... kiedy ja bylam po porodzie tez mowilam ze niewiem kiedy sie zdecyduje, oj kobieta zmienna jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki :) Pazdziernikowa mamo i nea - moj Damianek tez kapiel uwielbia ale ubieranie i pielegnacja to tez placz straszny... My dzisiaj bylismy u lekarza bo balismy ze maly sie przeziebil, ma taki zachrypniety glos jak placze! ale lekarz powiedzial ze wszystko w porzadku.. wiec nie wiem zkad taki glos... Wazy juz 5 kilo :) a popoludni bylam u gina na wizycie poporodowej.. a wiec wszystko w porzadku, wiec chyba dzisiaj sie skusimy na male co nieco z mezem ;) ale troche sie boje bo jak gin mnie badal to dosyc bolalo... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja odstawilam tabletki i za 2 tygodnie bylam w ciazy. juz mialam pierwszy okres po porodzie mimo karmienia piersia wiec nie jestem zwolenniczka metody \"jak Bog da\" bo nie mam zamiaru wpisywac sie na topik \"sierpien 2009\" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa to dobry masz organizm.... ja nie bede sie rozpisywac o moim bo to wasz topik..... ale mam nadzieje ze wpisze sie na ten sxierpien 2009:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a musze sie pochwalic ze to wasze podczytywanie na cos sie zdalo , polecalala chyba falsa obym nie sklamala ten oilatum p,łyn do kapieli z parafina, zawsze uzywalam dla malego mydelko z tej firmy i jak pojechalam do przyjaciolki to ona miala ten oilatum płyn do kapieli i przetestowalam rewelka i kupilam i zarowno kapie malego w tym jak i siebie skorajest super nie trzeba balsamu:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
dziewczyny, chciałam zapytac czy nie wiecie jak czesto mozna podawac herbatke koperkowa na dzien bo mala juz dzisiaj jedna wypila ale dalej sie prezy nie wiem czy dodatkowo moge jej np.dac plantex???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pażdziernikowa mama -ja daje mojej małej codziennie herbatkę koperkową i jak sie pręzy to dodatkowo planteź takze myśle , że spokojnie mozesz jej dać . Moja mała dzisiaj przegieła spała w ciągu dnia tylko 2 godziny ja juz nie mam sily czemu ana tak mało śpi , w nocy spoko budzi sie na karmienie tylko 2 razy , ale tak od 7 rano koniec nie zaśnie i rób , co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
dzięki bardzo:) no i miłej nocki Wam życzę.Ja już z małą spadam do łóżka, mam nadzieję, że razem zaśniemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my dziś byliśmy u pediatry i Michasia waży 3800 czyli kilogram do przodu od urodzenia! Pani doktor powiedziała, że ma brzydki i duży pępek i dała nam skierowanie do chirurga. Odrazu pojechałiśmy i pępek został podwiązany i niby w ciągu 2-3 dni ma odpaść! Oby!!!! a w nocy po każdym jedzonku była godzinka noszenia na rekach bo mała się prężyła i wierzgała nóżkami :( daję jej te kropelki espumisan, ale chyba nie pomagają i moja siostra poprosiła kuzynkę, która na weekend była w Niemczech, żeby kupiła sab simplex ( wyczytała że to bardzo dobre i zachwalane kropelki) zoabczymy czy pomogą! a jak podajecie witaminę a+d3? bo nie pamiętam jak ta doktor mi zaleciła! oj gamoń ze mnie! zapisała nam też preperat na pleśniawki bo niestety od soboty Michasia je ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my na plesniawki dostalysmy roztwor gencjany smarowalam nia buzke troche smiesznie wygladala taka fioletowa ale po dwoch dniach zeszlo. a no i zmienilysmy smoczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas koszmarna noc! Od 19 do 1 w nocy mały tak strasznie się męczyl i płakał!!! Miał okropna kolke, myslałam, ze wyjdziemy z siebie! Ja juz nie wiem, kazdego dnia jesy coraz gorzej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja, skarbie nie martw sie naprwde to przejsciowe u na s bylo tak samo 3 dni wycia po pare godzin....nawet 2 lekarzy wezwalam i nic....po takim ciezkim okresie kolki lagodnieja. badz cierpliwa wiem ze to trune jak sie jest wykonczonym ale przeczekaj ten okres. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i piszcie dziewczyny jak wyjsc z kryzysu laktacyjnego?slyszlyscie o tym? ja mam caly czas malo mleka mala sie niby na jada ale cyce jak flaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszcie jak wyjs z kryzysu mlekowego? ja mam cyce puste jak flaki. mala sie niby najada ale jak malo mleka to czyje dyskomfort i stres ze moze mi zabraknac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to zawsze po 2 posty wypisuje bo komputer mi pokazuje ze poprzedniego nie wyslal albo ja taka ciemna ze nie umiem sie nim obslugiwac!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja wpadłam sie pochwalić prezentem od meza:) Dostałam odkurzacz, ktory sam sprząta, takie ufo sie kreci po domu i zbiera więcej niz zwykły odkurzacz:). Małemu na kolki strasznie pomaga ta gripe water, ale kupy nadal zielone - najprawdopodobniej od tego własnie. W czwartek na 15,30 mamy szczepienie. Neea moze wiecej pij? no i herbatki laktacyjne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wpadłam na chwilę pochwalić się...wyprowadzką z dzieckiem do drugiego pokoju. Zabrałam rzeczy małej i lóżeczko i przeniosłam się. Mam dość tego że wszyscy mi mówią że jestem zlą matką. Teściowa- bo śmiem z dzieckiem co niedziela nie gonić do kościoła, znajoma, że dziecko jeszcze nie ochrzczone a teraz do tego dolaczył i mój mąż. Byłysmy dziś na szczepieniu, chcialam by mała nie dostała auvaxu B, ale w tym totalnym tam dzis zamieszaniu kompletnie zapomniałam o to zapytać i dostała ten auvax. Zadzwoniłam po wszystkim do męza żeby mu powiedzieć o całości a on napadł na mnie że przecież miałam tego dopilnować i od słowa do słowa obraził się i rozłączył. Mam dość, na prawde - psychicznie nie wyrabiam dziewczyny. Wszystko moja wina. Dodatkowo okazało się że mala ma uczuleie na białko i jak do 6 tygodni to nie zniknie to bede musiała ją odstawić od piersi i podawac butelkę. - Przynajmniej Bartek bedzie miał kolejny powód żeby mi powiedzieć co ze mnie za matka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artigana.... Ty nie możesz się załamać, bo to Ty nas najczesciej podtrzymujesz na duchu. Więc prosze tu mi nie mówić takich rzeczy!!! Czyli te krosteczki to jednak uczulenie? mojemu jakby schodziły i juz sie nie czerwienią. Zobaczymy co powie lekarka. Ja szczepię infa coś tam hexa - dali mi to wyboru jeszcze infa cos tam hib i Prevener - czy jakos tak. Hib 95 zł, Hexa 155 i to preve... 260 - ale nasza lekarka mówi że na preve nie czuje bluesa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula - mała dostała wczoraj uczulenia i nawet wiem po czym, po francowatym mięsie wołowym. Jak tu się nie załamywać kiedy nawet własny mąz jest przeciwko mnie. Taki jest teraz cięzko obrażony ze od rana się nie odezwał nawet zeby zapytać jak mała zniosła to szczepienie. Cholerny tatuś roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do tesciowej, to moja twierdzi, że jestem złą matka, bo nie dokarmiam małego butlą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cze dziewczyny skąd wy macie tyle czasu na pisanie hihih.Zazdroszczę. Moj mały jest tak zajmującym dzieckiem....no chociaż teraz śpi uffff. Na poprawę laktacji homeopatyczne granulki ricinus Communis skuteczne i tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artigiana--> nie łam się kobieto! jesteś świetną matką i Ty wiesz co jest najlepsze dla Twojego dziecka i nie przejmuj sie opinią innych!!! ja do kościoła z małą też bym nie poszła- skupisko ludzi i co druga osoba przeziebiona albo kij wie co!!! co do chrzcin to my myśłimy dopiero o lutym i nikt mi nie powiedział, że późno czy coś podobnego! moje dziecko i nikt nie będzie mi mówił co i kiedy mam robić! u nas dziś super noc! mała się budziła tylko na jedzonko i nie było już prężęnia. nie wiem czy te kropelki sab simplex tak szybko pomogły, ale wydaje mi się, że tak :) daję sie 15 kropelek do każdej butli! i kupek jest więcej! my jesteśmy kilka dni u siostry i wczoraj i dziś byłam na solarium :) już zapomniałam jak uwielbiam się opalać :) o 16 kosmetyczka i niedługo fryzjer, ale to bliżej świąt :) juto wacamy na naszą cud wioseczkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artigiana--> kobieto nie daj się! :) ja to bym wzięła tego twojego męża za głowę i kilka razy mocno potrząsnęła. Zę teściowa i znajoma to jeszcze nie dziwne, ale własny rodzony mąż? Mój wczoraj chciał gazetkę poczytać a ja mu smędziłam za uchem, żeby mi zlew cifem wyszorował i wszystko wokół. On wyszorował a wieczorem awantura wielaka, że on czasu dla siebie nie ma tylko do pracy a po pracy nawet na kompie nie posiedzi ani gazety nie poczta bo coś żona chce. i że dziś jak wróci to nic go nie interesuje tylk komputer a potem zamierza się wyspać. to ja się wkurzyłam i powiedziałam że nikt go nie zmusza do siedzenia do północy i głaskania żonki za kolanka :D a jak się wkurze to dziś wyjdę na ploty z koleżanką i zostawie go z dzieckiem więc nici z kompa, a potem się wyśpię pierwszy raz od miesiąca :) Porzemyślał i mu przeszło :) A chrzciny planujemy w styczniu, ale znam ból, bo juz jak byłam w ciąży wszyscy pytali, kto będzie chrzestną a kto chrzestnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a o co chodzi z tym auvaxem? to coś strasznego? My mamy szczepionkę w poniedziałek ale nikt mi nic wybierać nie kazał, tylko mam się zastanowić czy zwykła z 3 wkuciami, czy skojarzona z 2 wkuciami za 57 zł. A prevenar to na pneumokoki, ale to chyba dla dzieci po 2 roku życia. maluchy dostają jakąś w 3 dawkach czyli teraz i po jakimś czasie jeszcze 2. Tak mi mówił nasz pediatra. Malwinę prevenarem szczepiłam jak szła do przedszkola. Polecam dla spokoju ducha, chociaż droga cholernie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamamalwiny - we wrześniu była głosna sprawa bo rodzice oskarżyli przychodnie że ich dziecko zmarło własnie po podaniu auvaxu ale sekcja tego nie potwierdziła. Myślałam że mi sie dziecko wykończy. O 13;00 obudziła się z takim rykiem że myslałam że mi padnie. Tak ją bolało po szczepieniu. Dostała czopek, teraz trochę spi. Płakałam razem z nią. A Bartek się nie odezwal....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prev.... to tez szczepionka skojarzona... moze na pneumokoki to ten sam producent? U nas w przychodni daja Ci po prostu do wyboru kilka rodzajów szczepionek skojarzonych. Tymi Państwowymi wogole nie chcą szczepic. Na rotawirusy tez weźmiemy, tak na wszelki wypadek, nie będę sobie w razie czego w brode pluc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam maśc emla, znieczulającą - ale nie wiem gdzie posmarować:( Takze ten pierwszy raz będzie bez znieczulenia, poźniej sie wywiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×