Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

no to nie będę się zamartwiać, jak wasze bąble też tak jedzą. Faktycznie nie pomyślałam, że w pieluchach to wyjdzie a są ciężkie od sików no i kupa też często idzie. Tfu, tfu, nie chcę zapeszyć, ale mój maluszek śpi od 20.30! uspokoił sie trochę jak zaczęłam go karmić przed kąpaniem. Wtedy się nie denerwuje a my się nie spieszymy, bo jest głodny. No i może dzięki temu go brzuszek nie boli, bo potem doje spokojnie i nie lyka jedzenia zachłannie. człowiek do sie swojego dziecka do końca życia będzie uczyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj w dzień mało śpi. Fakt że śpimy do 10/11, nastepnie śpi na spacerze 2 godziny a później moze z pół godziny. Czy wasze dzieci maja swoja ulubioną strone? mój się przekręca na prawo z całym kregosłupkiem, trochę sie martwie - ale pewnie sama sobie wkręciłam od ostatniej wizyty u lekarza. W przyszłym tygodniu jeszcze raz pójdę sie dopytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana zwłaszcza nową forumowiczkę :) My byliśmy wczoraj na szczepieniu. 2 nakłucia w nózki, wtym ten nieszczęsny Euvax, którego nie udało mi się uniknąć, ale dziwnym trafem seria identyczna co 1raz. Mały popłakał tylko w gabinecie, potem zapomniał i spał jak niemowle :) W niedzielę skończył 6 tyg. Wazy 5400 czyli +1900 od momentu wypisu ze szpitala. Jedno co mnie martwi to ten nieprzechodzący katar. Lekarz kazał podawać mi eurospal, ale nie wiem co robić, bo to ryzykowny lek no i faszerować takiego malucha syropkami od małego? Teraz marudzi strasznie i nie da się mamie wyspać. ale może go podtucze i mi sięuda oko zmrózyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Dziewczyny moja mala od wczoraj tak marudzi cały dzień , że szok , prawie wogóle nie śpi zasypia na poł godziny i znowu 2 godziny marudzenia , moze dlatego , że nie bylismy wczoraj na spacerze , zauważyłam , ąe jak z nią wychodze to zdecydowanie lepiej potem spi.Za to w nocy nie moge narzekac zasypia o 20 i budzi sie o 3 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamalwiny - 1900? o matko:) moj niewiele ponad kilogram... wogole zauwazyłam że Franio \"subtelnieje\" robi sie mniej pucułowaty, tylko taki delikatny no i mniej przybiera na wadze, ale ponoć ja i moj mąż byliśmy szczupli, wiec moze on też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula moja mala na prawa strone glowke przeklada ciagle, pazdz.mamo- u mnie mleka juz drugi tydzien brak mala przybiera na wadze ale ja mam wrazenie ze nic nie mam, Viola- moja mala od 3 dni w dzien nie spi tylko jak jest na rekch i nieruchomo siedze...teraz od 3 dni 1 raz spi godzine ale i tak przez sen steka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i zaraz jedziemy na kontrole i szczepienie ale mala ma katarek nie wiem czy ja zaszczepia, czytalam ze wasze dziedzie marudzily troche po szczepieniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neea, ale tylko gówkę wygina? moj jakby cały sie wygina.... od 3 maz ma urlop, wyrobimy Frankowi ksiażeczkę roomowska i pojdziemy się zapytac, czy to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! goja--> nam na kolkki bardzo pomógł ten sab simplex. Mała pierdzi jak stara, robi kilka kupek dziennie gdzie wcześniej robiła 1 i trzeba było ją wspomóc czopkiem, no i przede wszystkim nie pręży się tak i nie płacze! moja dwie znajome natomiast były u homeopaty, który przepisuje kuleczki na te kolki i też jak ręką odjął! Tak się zastanawiam nad tą wizyta u \"kuleczki\"! pisałyście o pierwszych uśmiechach i nasza Michasia od ponad tygodnia świadomie się uśmiecha i coraz częściej wydaje odgłosy typu agguu ;) uśmiałam się z Waszymi tryskającymi cyckami :) usana--> nakręć maluszka! to będzie pamiątka dla Ciebie :) a może później dla jego żonki ;) u nas śniegu po kostki i nadal pada! więc werandowanie nam tylko zostaje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
neea moja tez nie spi8 w dzien, tym bardziej, ze oduczam ja noszenia na rekach.marysia pręży się niestety cały czas podaje jej bobofit i herbatke na trawienie i chyba dzieki temu robi 1 kupę dziennie a tak bardzo chcialaby wiecej. Marysia po szczepieniu zasnęla na spacerze ale potem strasznie plakala chyba miesien ją bolał bo w tą nóżkę nie można było jej dotknąć cała rozdrazniona była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula- i glowke i cala sie wygina ze musze sama na sile jej odkrecac w druga strone! co do spania to naprwade koszmar w dzien zwlaszcza nic nie moge zrobic nawet minuty nie polezy tylko z rana ma dobry humorek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neea, moj identycznie. Ze spaniem też - rano jest taki słodki i wesolutki, a po południu brak mi sił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do wyginania, to wygina się w kapieli i przy przewijaniu, teraz np śpi i jest ułożony równiutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaśka też wygina główkę i aż czasem mnie przeraża! często patrzy do tyłu i główkę najczęściej kładzie na prawą stronę jak leży na pleckach! była właśnie u mnie położna. Wypytałam ją o te szczepionki i mówi, że warto na rotawirusy, a na pneumokoki niekoniecznie bo to już jest za dużo dla takiego maluszka! Teraz śpi od 10! pewnie zaraz się obudzi na jedzonko! co 3 godziny się budzi i drze się na cały dom ;) taka głodna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie, że moj też jak lezy na plecach to w prawo częściej wygina główkę. Czasem też cały się wykręca, ale to najczęściej jak jest głodny i szuka piersi. Kami - zazdroszczę ci, że twoja to tak spi 3 godziny:) Mój to różnie, w dzień ma drzemki po godzinie, dwie. Teraz śpi już ponad godzinę a ja czekam na niego ze spacerkiem:P Wczoraj znowu udalo nam się przetrwać bez płaczu:) Fakt, że od 22 do 1 w nocy maluch nie spal, ale przynajmniej nic go nie bolało. Dzisiaj moja teściowa była u ginekologa i rozmawiała z naszą położną o tych jego wieczornych wariacjach. Położna powiedziała, że to nie wygląda jak kolka. Raczej jak przemęczenie, nadmiar bodźców. Trochę mnie to pocieszyło, bo przynajmniej nie wiąże się to z bólem. Ja juz postanowiłam z szczepionkami - biorę 5w1 i na rotawirusy. W poniedziałek idziemy się szczepić. A w ogóle moje dziecko nie ma ciemieniuchy i nie wiem, czy wszystkie dzieci ją mają, czy to jeszcze czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami25 -a gdzie ty kupiłaś te krople? bo tez słyszałam , że są skuteczne , ale sklad maja taki jak ifacol tylko silniejsze sa dlatego ja daje małej więcej infacolu ,a ktos mi mówił , ze te kropelki o których piszeszmozna kupic w Czechach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami - czytalam też o tym sab simplexie, ale oczywiście u nas tego nie ma:( Mój maly śpioszek się budzi:) Troszkę śnieg prószy, ale nie na tyle, zeby nie wyjść z domu. ja sama się wtedy lepiej czuję. A w ogóle to jestem już taka przmęczona, ze wieczorem to normalnie z kijem do mnie nie podchodź! Okropna się zrobiłam i nawet na męża krzyczę. Wczoraj to mu zabroniłam dziecka dotykać, zeby go nie obudził! Az potem sama się zorientowałam, że przesadzam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat kuzynka była u swojej siostry w Niemczech i moja siostra poprosiła, żeby mi kupiła te kropelki. Dzięki mojej siostrze je mam bo ona taka zapobiegliwa jest i jak mała płakała i się prężyła to ona odrazu w internet i czytała co jest najlepsze ;) moja koleżanka pisała mi, że przez allegro zamówiła, ale ja chyba bym się bała!wypytam ją co i jak i dam znać! Mała zjadła, pogadałyśmy sobie i znowu śpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale cudna noc! Maly zjadl o 1:30 rano. O 1:45 juz spal. Obudzil sie na nastepne karmienie o 7:40! I zaraz potem oproznil dwa kamienne cycki. A zwykle tylko jeden mu wystarcza, i to nawet niekamienny;) Kami, a filmik moze i zrobie. Ale tylko dla siebie i meza. Juz wyobrazam sobie reakcje malego na ten filmik: Bleee, mamy mleko! Zreszta zrobilam pare zdjec jak maly ssie cycka. Ale to sa zdjecia, ktorych nikt nie bedzie widzial. A ja je uwielbiam. Zreszta uwielbiam patrzec jak maly je. Taki szczesliwy i spokojny wtedy jest. I ten profil ma taki sliczny:) U nas deszcz:( A ja tez staram sie malego na spacer codziennie brac. Ale jak sie nic nie zmieni to dzien bez spacerku bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde 4h snu :) niewobrażalne ja dla mnie... my jemy co 1,5-2h.... moze kiedyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a witam nowa forumowiczkę ;) Szymek wczoraj skończył miesiąc. Jutro idziemy do ortopedy - możecie podzielic sie co lekarz robi z maluszkami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!! Moj Bartus spi od godziny 10. Juz pomalu sie buzi, pewnie zoładek domaga sie kolejnej porcji bebiko;) Pozdrawiam wszystkie mamusie i ich niunie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile ja bym oddala za 4h snu! moje dziecko ostatnio to nie chce lezec, tylko by na dupce siedzial albo jeszcze lepiej lubi byc trzymany w pozycji pionowej. jak go klade to zaraz w ryk! probowalam go miedzy poduszki wciskac, ale to nie siedzenie tylko polsiedzenie a on sie tak nie da oszukac..no to go tak podtrzymuje a ten se siedzi i patrzy wokolo i robi takie \"uuuuuu\". ratunku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj byłam na szczepionce zniósł je bardzo dzielnie i na razie jest spokojny, ale na wszelki wypadek kupiłam czopki przeciwbólwe, tez w sumie zastanawiałam się nad rotawirusami, ale mi z kolei połozna powiedziała, że jeśli dziecko jest \"domowe\" czyli nie bedzie chodzic do żłobka i jeśli w domu jest czysto to nie potrzebna jest ta szczepionka a z drugiej strony ta cena i w końcu nie zaszczepilismy Matiego i tak w przychodni zapłacilismy za skojarzona szczepionke 90 zł. Mój maluszek waży juz 5700 czyli 2400 przybrał od wyjścia za szpitala :-) taka kuleczka z niego bo ma 58 cm. Niestety ma skaze białkowa tak myslałam jak szłam na kontrole bo zrobiło mu sie na brwiach takie cos dziwnego oprócz tego ta ciemienucha :-( a wczoraj z kolei zaczełam dzien inaczej bo na 8 rano poszłam do fryzjera i zrobiłam sobie grzywkę i cały dzień miałam ubaw jak moje kochane maleństwo mi sie przygladało jakbym była ufoludkiem ;-) pozdrawiam wszystkie dziewczynki i dziękuje za miłe przyjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - mój też lubi jak się go pionowo trzyma. Wtedy robi takie wielkie oczy i się rozgląda naokoło:) Hmmm raz miałam takie 4 godziny snu... Ale niestety tylko raz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilday - to mój na mnie tak patrzy jak założę okulary:P Na codzień noszę soczewki, więc przyzwyczaił się do mamy bez szkieł a tu wieczorem nagle pojawia mu się jakas obca baba:D:D:D Ściągam je wtedy, zeby go nie dezorientować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilday--> wyczytałam, że na ciemieniuchę najlepiej stosować pochodne mocznika, ktróe można kupić w aptece w postaci emulsji- niestety nie podali konkretnej nazwy.Emulsje smaruje się raz w tygodniu i pozostawia na 30 minut do godziny, po czym myje się szamponem. Czynność trzeba powtórzyć za tydzień i problem znika! Napisali też, że nie pomaga natłuszczanie kremami, oliwkami. goja--> mam to samo raz soczewki, raz okularki i mała patrzy tak dziwnie ;) chyba się zastanawia czy to na pewno ja ;) a kiedy będziesz szczepić maluszka? my będziemy szczepić na rotawirusy bo położna powiedziała, że warto. Odpuszczamy pneumokoki bo powiedziała, że to już za dużo dla maluszka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a jak u was z praca? kiedy wracacie do niej? Ja mialam wracac w styczniu, ale wzielam 6 miesiecy wiecej urlopu wychowawczego, na szczescie! Nie dostalismy na razie miejsca w zlobku, nian tez duzo nie ma.. a pozatym nie wyobrazam sobie go takiego malenkiego zostawic komus na caly dzien... Wiec ja wracam do pracy na lato, moze nawet na wrzesien 2009.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilday-skaza białkowa to nie tragedia. My też mamy. Na zmiany skórne polecam krem oliatum soft. Cudnie działa. Dziewczyny....za 5 tygodni będziemy w swoim nowym mieszkaniu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×