Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

milainna - myślę, że jeśli twój lekarz powiedział, że jest dobrze to nie masz co sie martwić:) Jeśli miałabyś cukrzycę to na pewno by ci powiedział od razu! A te normy w badaniach to troszkę muszą być zawyżone. Nie martw się:) A urlopu to ja po porodzie nie wykorzystam, bo umowa mi się skończy, więc poobijam się latem:) Ale gdybym pracowała na umowę na czas nieokreślony to na pewno byłoby to dobre rozwiązanie. Ale mi dzień zleciał błyskawicznie! Zawsze tak leci przed końcem roku. Nie nudzę się przynajmniej:) Na wakacje wysiedze się na maxa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pracuje caly dzien przy komputerze i ginka malo co sie ze mnie nie smiala kiedy sie jej spytalam czy to szkodzi dziecku czy nie :D wiec chyba nie ma problemu wczesniej tak mowiono bo komputery byly inne, ale teraz z tymi nowszymi nie ma zadnego problemu. Ja ten test potrojny tez mialam robiony jak juz kiedys o tym pisalam i wiem ze na nastepny raz na pewno nie bede chciala robic. Aha a jesli chodzi o zostawienie dziecko niance czy w zlobku.. to ja niestety nie bede miala wyboru, dziecko pojdzie albo do niani albo do zlobka juz od 3ciego miesiaca :( wolalabym sama sie nim troszke zajac ale nie mamy wyboru.. Z nastepnym dzieckiem bede mogla sobie przerwac prace troszke dluzej, ale teraz nie moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milianna --> test potrojny to wynik z krwi, nie mam pojecia z czego wyciagaja te pomiary ale do tego potrzena jest probka krwi a osoby w tym samym wieku wcale nie maja takich samych wynikow. 5% testow wychodzi pozytywne niestety i wtedy mozna sie zdecydowac na dalsze badania wod, ale to juz nie moje zmartwienie bo jak tylo dostalam wynik, ze nie potrzebne sa dalsze dzialania w tym kierunku to tak o tym zapomnialam. prawie kazdemu wychodzi z zakresu 300-600, jeszcze nie spotkalam nikogo komu wyszlo ponad 1000 tak jak jest podobno dla mojego wieku. masz racje, to jest tylko niepotrzebny stres i tak jak karo juz nie bede tego wiecej robic w przyszlosci. a co do ujemnych skutkow siedzenia przy komputerze to nie slyszalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, dziewczyny ktore juz mialy polowkowe usg : czy powiedzial wam lekarz ile wazy dziecko? Bo ponoc wlasnie wtedy juz moga wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardziej przy monitorze niż przy komputerze ale w sumie to w domu czasem się siedzi dłużej niż w pracy ;) test potrójny fakt z krwi ale do obliczeń wykorzystuje się czynnik ryzyka między innymi właśnie wiek i dlatego wychodzi prawdopodobieństwo a nie pomiar rzeczywisty ;) więc nie ma co sobie zaprzątać głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo mi na każdym usg sprawdzają wagę maluszka i rośnie zdrowo 119g w 14-16 tc, 380g w 20tc, 530g w 22tc, a w 24tc już waży 799g jest ponad normę a waga jest ustalana na podstawie pomiarów i to tylko do połówkowego poźniej już po 6 miesiący wszystko nie będzie się zgadzać bo już jednakowo dzieciaczki nie rosną i inaczej każdemu rośnie główka brzuszek nóżki więc ostatnie prawidłowe pomiary są właśnie na połowkowym ;) tak mi tłumaczył lekarz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karo --> mnie nie powiedzial ile wazy ani ile mierzy. mimo ze wszystkie inne pomiary mam, i te pomiary prawie idealnie pasuja do wieku dziecka. milianna --> pewnie masz racje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak tam wasze, jak to określiła któraś z nas \"siusiawki\" ;)) bo ja już jej nie widzę :) brzuszek mi zasłania :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha to ja bede wiedziala w sobote ile wazy moja dzidzia :):) i nareszcie bede wiedziala (mam nadzieje) czy to na 100% chlopczyk czy sie pomylil za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miliana teraz możemy jedynie w lustrze sobie popatrzeć heheh jak się kilka dni temu goliłam to jakoś dałam radę a resztę na czuja hehe mnie po tych badaniach wyszło ryzyko 1:700 czy jakoś tak ale to nie były testy z krwi. wazne że markery wad genetycznych są nieobecne. wiek jakieś tam znaczenie jednak ma ale przez to rzeczywiscie nie jest wiarygodne to ryzyko. karo mi teraz wyszło że mały waży 425 gr a jest 21 tydź. jutro wchodzę w 22. i tam pisze że wszystko w normie więc się nie martwie. dzieci przecież się rodzą między 2 a 5 kg więk jakaś różnica musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem na nk ze względu na pracę mamy zakaz :( co najwyżej mogę was sobie pooglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robiła któraś z was krzywą cukrową? bo to przypada na 24tc i podobno zalecane wszystkim ciężarnym bez względu na wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie robilam i nie wiem czy tutaj ginka mi da zlecenie, zobaczymy za tydzien jestem z nia umowiona na 18.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo właśnie to jest tak że to cukrzyca typowo ciążowa inna od zwyklej i przejawia się w ciązy a poźniej nawet zanika, trzeba pilnowac żeby nie oddziałowało to na dzidzie a wykonuje się ją w ok 24tc poziom cukru na czczo i godzinę po wypiciu 50g glukozy, ma nie przekroczyć 140 powtarza się przy 75g jeśli wynik jest zły i mi własnie wyszedł 147 a gin powiedział że w normie a wcześniej cukier też miałam ponad 110 na czczo więc nie wiem czy nie zbagatelizował tego traktując mnie rutynowo tym bardziej że dzidzia rośnie za szybko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milianna - jak to za szybko?? raczej bylby problem jakby za wolno rosla ale ze za szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam wynik 147 po glukozie a gin powiedział że wszystko w normie a norma jest do 140, sąsiadka miała 142 i znalazła sie u diabetologa chodzi teraz z glukometrem i mierzy poziom cukru po kazdym posiłku, ja miałam od początku podwyzszony sukier powyżej 110 na czczo i nic boję się troszkę bo maleństwo waży ponad normę o jakieś 2 tygodnie a nie jem za wiele bo wogóle nie mam apetytu i często mam dni że zjem tylko posiłek dziennie :( a za szybko jak rośnie dzidzia przy cukrzycy to też niedobrze cieszę się że nie ma niedowagi ale boję się o tą cukrzycę i nie wiem czy lekarz zbagatelizował czy faktycznie nie ma paniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem co bym na twoim miejscu zrobila.. Mysle ze bym probowala ufac lekarzowi, no ale wiem ze latwo sie mowi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wyczytałam że to badanie przeprowadza się między 24 a 28 tyg i nie wiem czy któraś na forum miała juz to robione. Szczerze mówiąc to byłabym tak jak ty zaniepokojona bo jeśli jest ponad normę to na pewno nie jest normalne. Powinnas się miliana skonsultowac z innym gin albo poszukaj w necie, bo z tego co się orientuje to na czczo masz za duzo, powinno być chyba do 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na czczo powinno być do 110 jednak a nigdzie nie znalazłam co zrobić przy podwyższonym wyniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam za kazdym razem badany cukier w moczu i ostatnio mialam podobno lekko podwyzszony bo 2.8 (nie wiem czego), ale w probce 2 godziny pozniej juz bylo w normie, podobno nie mam sie tym przejmowac jak sie nie powtarza to w dalszych badaniach, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam jeszcze to: "Na samym początku ciąży ginekolog kieruje kobietę na badanie, które pozwala oznaczyć poziom glukozy w surowicy krwi. Jest wykonywane na czczo. Nawet jeśli jego wynik jest zupełnie prawidłowy, każdej kobiecie między 24. a 28. tygodniem ciąży powinno się przeprowadzić test doustnego obciążenia glukozą (50 g). Po godzinie od wypicia wody z glukozą pobiera się krew i oznacza poziom stężenia glukozy. W czasie tego badania kobieta nie musi być na czczo, nie ma także znaczenia pora dnia ani czas, jaki upłynął od ostatniego posiłku. Za prawidłowe uznajemy stężenie glukozy w surowicy krwi poniżej 140 mg%. Jeśli poziom cukru wynosi od 140 do 180 mg%, należy wykonać test obciążenia 75 g glukozy. Nieprawidłowe wyniki oznaczają konieczność wizyty w poradni diabetologicznej. Jeżeli natomiast test obciążenia 50 g glukozy jest nieprawidłowy, ale wynik drugiego testu jest prawidłowy, w 32. tygodniu ciąży należy wykonać jeszcze raz test obciążenia 75 g glukozy." i jeszcze to "PRZESIEWOWY TEST OBCIĄŻENIA GLUKOZĄ Wykonuje sie go miedzy 24 a 28 tygodniem ciąży . Test polega na oznaczeniu poziomu glukozy we krwi na czczo , a następnie w godzinę po wypiciu szklanki wody z rozpuszczonymi 50 gramami glukozy .Nieprawidłowe wyniki mogą świadczyć o cukrzycy ciężarnych . Prawidłowa wartość dla tego parametru to : 105 mg% na czczo oraz poniżej 140 mg% w godzine po podaniu glukozy ( PORADNIK DLA KOBIET W CIAZY oprac. przez Instytut Matki i Dziecka ) na tej stronce jest jeszcze wzmianka : http://www.narodziny.med.pl/podstaw.htm Test na tolerancję glukozy. W przypadku pozytywnego wyniku diagnoza bywa jednoznaczna - cukrzyca ciążowa. Lekarze zalecają wykonanie tego badania rutynowo pomiędzy 26 a 28 tygodniem ciąży. Wykonuje się go wcześniej jeżeli kobieta ma: * podwyższony poziom cukru we krwi (badany na czczo) lub moczu, * miała podwyższony poziom cukru w poprzedniej ciąży * lub jeśli płód gwałtownie rośnie i przybiera na wadze w stosunku do czasu trwania ciąży, co może być spowodowane i wskazywać na wystąpienie u kobiety cukrzycy " może się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Właśnie wróciłam z badania połówkowego. No i mamy zdrowego chłopaka :) wyniki są ok, tylko kanał rodny mam zasłonięty i jak sie nie przesunie to będzie cesarka - dla mnie tam może byc :) wazne ze bobas zdrowy i bardzo ruchliwy :) całusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdzikm --> gratulacje! wazne ze bejbi jest zdrowe, wpisz je do tabelki, o ... przepraszam! jego:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdzikm - gratulacje zdrowego chlopczyka :) dziewczyny - mam pytanie : jak tam u was z zebami? Mnie od kilku dni boli zab wlasnie sie zapisalam do dentysty ale niestety dopiero na 23.06 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01.milianna.........31.................... ...............29.09 02.paula01..........31.......Gdańsk..... ..............01.10 03.gandziulka......22.......Warszawa.... ...........04.10....F...Julia 04.Natalie86.......22........Poznań.... ..............05.10....M...Mikolaj 05.78aga78..... ...29.......podkarpackie ...........05.10 06.oliwkabambino..28......Kalisz....... ..............06.10 07.goga78...........29......Warszawa... ............07.10 08.mlodaMAMUSIA..21......Siaradz Bielefeld........07.10..M..Brajan 09.future............30......pomorskie. ..............09.10 10.PrEsTiDiGiTAt..28.......Wrocław....... ..........10.10 11.emi81....... ....27.... ..warm.maz.. .............10.10 12.artigiana........25.......małopolski e.............10.10..M..Oliwier? 13.wisienka2_3....23.......Słupsk...... ..............11.10 14.ProVitamina....24.......Białystok... .............11.10 15.deli256..........26.......zach.pomo rskie........12.10.....F...Natalia 16.Klm...............26......Warszawa ................13.10 17.Martha1977.....31.....Szczecin..................15.10 18.cioteczka-klo..23......Legionowo................15.10 19.Marceli123......25......Warszawa... ............15.10 20.Cassandra......25......Gdańsk....................16.1 0 21.mamamalwiny....30......Warszawa...............16.10.. .M...Florian? 22.Izdebnik..........42......Kraków.... ..............18.10 23.Karo91............24......Francja.. ...............19.10..M..Damian? 24.Kami25...........25......Słupsk..................1 9.10...F...Michalina 25.justa150..........28......Piekary Śląskie.........20.10..M..Kacper?? 26.nisia128..........28......Oświęcim. ...............20.10 27.lillen...............24......Warsza wa...............14.10..F...Zosia 28.kamika_25.......25......Kaszuby...................21. 10 29.Dżagusia84s.....24......Bielsko-Biała............22. 10 ..M...Oliwier 30.Karola31_GD.....31......Gdańsk...................24.1 0 31.kitka76...........31......Gdynia....................2 5.10... F (?) 32.26.10.2008.......29.....Wschowa................26.10 ..M...Hubert?? 33.nefre.tete........22......Aleksandri a,Egypt....27.10 34.magdzikm........30......Redditch (UK)...........27.10...M........? 35.usana.............27......Boston... ................28.10...M........? 36.anioleczek.......26......Warszawa.. .............28.10 37.goja27.10........26......Wrocław... ..............28.10 38.falsa...............27......Cardiff.................. ..30.10...M......? 39.PolaL..............28......Gryfino ........ ..........30.10 40. myszka028.......31.....Zakopane.................31.10 41. doris_78.........30......szczecin..................01.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01.milianna.........31.................... ...............29.09 02.paula01..........31.......Gdańsk..... ..............01.10 03.gandziulka......22.......Warszawa.... ...........04.10....F...Julia 04.Natalie86.......22........Poznań.... ..............05.10....M...Mikolaj 05.78aga78..... ...29.......podkarpackie ...........05.10 06.oliwkabambino..28......Kalisz....... ..............06.10 07.goga78...........29......Warszawa... ............07.10 08.mlodaMAMUSIA..21......Siaradz Bielefeld........07.10..M..Brajan 09.future............30......pomorskie. ..............09.10 10.PrEsTiDiGiTAt..28.......Wrocław....... ..........10.10 11.emi81....... ....27.... ..warm.maz.. .............10.10 12.artigiana........25.......małopolski e.............10.10..M..Oliwier? 13.wisienka2_3....23.......Słupsk...... ..............11.10 14.ProVitamina....24.......Białystok... .............11.10 15.deli256..........26.......zach.pomo rskie........12.10.....F...Natalia 16.Klm...............26......Warszawa ................13.10 17.Martha1977.....31.....Szczecin..................15.10 18.cioteczka-klo..23......Legionowo................15.10 19.Marceli123......25......Warszawa... ............15.10 20.Cassandra......25......Gdańsk....................16.1 0 21.mamamalwiny....30......Warszawa...............16.10.. .M...Florian? 22.Izdebnik..........42......Kraków.... ..............18.10 23.Karo91............24......Francja.. ...............19.10..M..Damian? 24.Kami25...........25......Słupsk..................1 9.10...F...Michalina 25.justa150..........28......Piekary Śląskie.........20.10..M..Kacper?? 26.nisia128..........28......Oświęcim. ...............20.10 27.lillen...............24......Warsza wa...............14.10..F...Zosia 28.kamika_25.......25......Kaszuby...................21. 10 niespodzianka 29.Dżagusia84s.....24......Bielsko-Biała............22. 10 ..M...Oliwier 30.Karola31_GD.....31......Gdańsk...................24.1 0 31.kitka76...........31......Gdynia....................2 5.10... F (?) 32.26.10.2008.......29.....Wschowa................26.10 ..M...Hubert?? 33.nefre.tete........22......Aleksandri a,Egypt....27.10 34.magdzikm........30......Redditch (UK)...........27.10...M........? 35.usana.............27......Boston... ................28.10...M........? 36.anioleczek.......26......Warszawa.. .............28.10 37.goja27.10........26......Wrocław... ..............28.10 38.falsa...............27......Cardiff.................. ..30.10...M......? 39.PolaL..............28......Gryfino ........ ..........30.10 40. myszka028.......31.....Zakopane.................31.10 41. doris_78.........30......szczecin..................01.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamika, ja tez lubie niespodzianki ale zawsze robie wszystko zeby sie dowiedziec wczesniej co to za niespodzianka haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×