Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

falsa jak brałam ibuprom to też mi się mały momentami wydawał spokojniejszy i tez się zastanawiałam nawet ale nie szukałam nigdzie i nie drążyłam tematu jaki wpływ maja te leki na dziecko. jak są dozwolone to chyba nie szkodliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) w pażdzierniku zostałam mama bliźniaków Łukaszka i Konradka :) Od jakiegoś czasu podczytuję wasz topic, zastanawiając się, czy można do Was dołaczyć ? Pozdrawiam wszystkie mamusie i ich pociechy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - ja bralam na zęba paracetamol i nic małemu nie było, ale też nie zwróciłam uwagi, czy jest ospały. AgataQ - witamy w naszym gronie:) Gratuluje bliźniąt, pierwsze bliźniaki na naszym forum!!! paula - nie łam się, ja miałam dzisiaj też ciężką noc. Mlody budził się co ok 1,5 godziny na zarcie. O 5 rano już miałam ze zmeczenia takiegi nerwa, że mało mu nie wprałam! Teraz siedze taka skapciała. W dodatku we wtorki i środy mam aerobik i czuję się zmęczona jeszcze fizycznie:) Ale jak przychodzi ranek i spojrzę w te śliczne oczka roześmiane to mi cała złość przechodzi:P Kocham tego mojego wariata nawet jak daje mi popalić:) Ale spróbuję kupić butelkę jednorazowego mleczka i dam mu na noc, może dłużej pośpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula01 jak moge cos doradzic...wydaje mi sie ze twoje malenstwo jest po prostu bardzo zmeczone.Kładziesz go spac po kapieli prawda?A przed bawisz sie i bardzo go pobudzasz...spruboj bawic sie z nim wczesniej a przed kapiela musi byc wyciszony.Czytalam w poradniku ze wieczorem kiedy dziecko powinno isc spac nie mozna dziecka pobudzac tylko wyciszyc-poczytaj mu cichutko ksiazke na dobranoc.I wsadzaj go do łozeczka zanim bedzie bardzo zmeczony.Wiem bo tak jest u mnie-jak za pozno malego do łozeczka wsadze i jest juz zmeczony to nie ma spania tylko marudzenie i płacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam panie witam mamę biźniaczków:) napisz nam kochana jak sobie radzisz, bo my z pojedynczymi egzemplarzami czasem nie dajemy rady a co dopiero podójne szczęście:) paula rzeczywiście tak jest że na pewnym etapie dziecko potrzebuje czegoś \"bardziej sytego\" a skoro franek skończył 4 miesiące to wprowadź powoli kaszkę albo zupkę i zobacz co się będzie działo. ja po 4 miesiącu na pewno tego spróbuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris_1978
czesc mamuski!! Wlasnie wczoraj weocilam po tygodniowym pobycie w szpitalu do domku. Mały mial zapalenie oskrzeli z dusznosciami. Te dusznosci zlapal z godziny na godzine. Wezwalam lekarza a ten od razu skierowanie do szpitala. Na szczescie jest lepiej, ale mamy fuull lekow w domku, dodatkowo inhalator i leki wziewne. Najlepsze jest to ze w szpitalu moj Bartus dostał zęby. Zeby bylo smiesznie ugryzł pielegniarza i to wlasnie pielegniarz wypatrzyl mu zabki. Bo to nie jest jeden tylko 5. Najgorsze jest to ze to nie wyszly jedzynki czy dwojki tylko z tylu. Dwa juz sie przebily 3 pozostale jeszcze nie. Młody wklada przez to cale piastki do buzi a smoczek trzyma bokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść! AgataQ: Cześć i jak ty sobie kobieto radzisz? Masz kogoś do pomocy?Nie wiem jakbym dała radę z dwoma takimi Krystiankami:) Czytałam, że bliźniaki rodzą się często przed terminem - jak było u Ciebie? U nas zaczyna się chyba też następny skok- marudny jest wielce i szaleje przy cycku - płacze i muszę z nim dodatkowo chodzić w trakcie ssania :) Masakra- zwłaszcza, że waży już pewnie około 8 kilogramów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26.10.2008 - może coś wtym jest co piszesz, bo mój maluch przed kąpielą zawsze szaleje na macie, z tatem jakieś śmiechy-chichy no i potem problem z zaśięciem. Zresztą chyba mamy ten skok, bo marudzi przy cycku i przy usypianiu nawet w dzień. doris - współczuję tego szpitala! Ale jaja, że u was już 5 zębów!!! Nieźle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doris_78..> kiedy urodził się twój mały że już mu ząbki wychodzą?.....ja czytałam że to nie wcześniej niż po 6 miesiącach.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiałam się czy w przypadku mojego synka to czasem nie będą ząbki bo od jakiegoś miesiąca bardzo się ślini i jakby mógł to by sobie rękę do łokcia włożył do buzi.....ale pani pediatra powiedziała że to jest fizjologia dziecka że tak się zachowuje.... Co do wszystkich dziewczyn co mają grypę......Pani pediatra powiedziała że jeśli gorączka jest do 38 stopni to bezwzględnie karmić. Jeśli będzie powyżej to mam wziąć 2 apapy i do łóżka.... Powiedziała że Apap to jedyny lek tego typu dla matek karmiących (ma stosunkowo niski poziom paracetamolu). Mi to pomogło-grypa dopadła mnie i mężą a malutki nawet katarku nie dostał;-) POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakoś sobie radzę .. chociaż czasem łapia mnie dołki ze zmęczenia, zwłaszcza wtedy kiedy mój śludny wyjeżdża na dłużej w delegację :( Ja niestety nie mam takiego szczęsścia jak Wy w karmieniu piersią i karmię mlekiem modyfikowanym. Przestałam karmić piersią jak chłopcy mieli 1,5 miesiąca, bo po prostu nie było już czym .. Ciążę zniosłam nad zwyczaj dobrze, do końca ósmego miesiąca pracowałam a urodziłam w 39 tc i 1 dzień. Pierworodny przyszedł na świat siłami naturi, drugi z chłopców przez cięcie. Generalnie okres ciązy wspominam bardzo przyjemnie i gdyby nie fakt, że mam już dwójkę to pewnie decydowałabym się już na kolejne ;), a tak to za jakieś 2 lata :) Aktualnie chłopcy mają już 3 miesiące i 6 dni i oprócz modyfikowańca piją soczek jabłkowy, jedzą tarte jabłko i banana. Spróbowali także już ze 3 razy kleiku ryżowego w modyfikowańcu :) , W przyszłym tygodniu zamierzam wprowadzić soczek z marchwii .. zobaczymy czy im posmakuje .. Nocy na razie nie przesypiają mi jeszcze całych, a i w dzień bywa różnie: czasem śpią równoczesnie, czasem tylko jedden i tak na przemiennie ;) śmieję się, że nie pozwalają mamie pobyć w samotności ;) No to w skrócie tyle co u mnie .. Dzięki za miłe przyjęcie. Mam nadzieję wpadać tu do was częściej, jak tylko czas na to pozwoli. Tymczasem życzę wszystkim Miłego Dzionka, a chorowitkom dużo zdrówka {kwiatek}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
taty się nie boi, pozostałych facetów tak :( Z ostatniej chwili: dziadek sie z nią bawi i jest cisza :) Agata...napisz coś więcej, jak ciąża,poród no i teraz jak są maluchy... doris... nie niesamowite ze Twoje dziecko dostało 5 zębów i z tyłu... Paula.... moim zdaniem Twojemu małemu nie wystarcza już tylko mleko, wprowadź już coś, to duży chłop. z tego wynika,ze dzieci nasze przechodzą teraz ten skok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26.10. - ja po kąpieli go wyciszam, przy kapieli nie ma szans- bo za bardzo lubi się kapać. Po kąpieli biore go do cycusia, poje sobie trochę.... kładziemy się na chwilę razem, przytulam go, on wtedy prawie usypia, jeszcze troche possie cycusia i kłade do łózeczka. Wtedy zaśnie na jakies 40 minut a potem sie budzi i ryk:( Goju - mój dzisiaj wstawał równo co 2 godziny. W zyciu tyle nie jadł - moze naprawde intesywnie rośnie. Co do ząbków, moj się ślini od 2 miesiaca zycia, przez moment wydawało mi się, ze coś tam jest, ale chyba jednak się myliłam. Mi wyszły zeby jak miałam 4,5 miesiąca, zobaczymy... Witamy Agatko, mi też \"groziły\" bliźniaki, bo w rodzinie było9 kilka par...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deli, podam mu słoiczki.... w końcu skonczył już 4 miesiące!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula, a ja nie jestem pewna czy to z jedzenia... Jak masz dostęp do wagi to sprawdzaj czy przybiera po np tygodniu albo 2 (zreszta lekarz też by ci pewnie kazał na razie karmić jak do tej pory i sugerować się tym czy przybywa mu na wadze). Moja Tośka od soboty zachowuje się podobnie - w dzień jak zawsze kochana i wesoła (nadal drzemki 20 min tylko), ssie dłużej (wcześniej po 5 była full, a teraz raz ciągnie 5 min a potem 20), a wieczorem jak trzeba iść spać to koncert, a właściwie aria operowa. I wiem że nic jej nie dolega, bo zaczyna wyć jak tylko damy znać że czas spać. I noszenie na rękach przestało pomagać - do tej pory to był złoty środek. Poryczy tak, poryczy, potem z łaski swojej nadal rycząc w końcu weźmie cyca i ciągnie go w nieskończoność. Ale jak już zaśnie to nadal przesypia 5-6h. Wiem że więcej je, bo widzę że ja mam więcej mleka. No i z dnia na dzień ubrania 68 robią się krótkawe (tydz temu wisiały...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zębów - różnie to bywa, mojemu szwagrowi zaczęły wychodzić jak miał 4 miesiące, ale o takim ewenemencie żeby "od tyłu" rosły to jeszcze nie słyszałam :-) Dobre :-) Koło 3 m-ca ruszają ślinianki, dlatego te dzieciaki nasze takie oplute są, a te łapki (i wszystko co pod ręka) w buzi to normalne na tym etapie, jeszcze jakiś czas tak będzie, ja też już w sliniaczki się zaopatrzyłam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marceli, czyli mamy potwierdzenie, że nasze dzieci intensywnie rosną, u mnie śpiochy z dnia na dzień robią sie za krótkie. A w rekach tez jest co nosić. Poza tym w poniedziałek była u nas moja chrzestna - moja ukochana ciocia. Mówiła, że przyda mi się obiektywne spojrzenie, na moje dziecko:), bo ja nie mam skali porównawczej. Zauważyła, że mały jest nadzwyczaj ruchliwy (dzisiaj w nocy znalazłam go 2 razy odwróconego o 180 stopni), przez co jest filigranowy - ale nie chudy i widocznie potrzebuje mleczka czesciej, bo dużo spala. O zasypianiu mówiła, to co wszystkie wiemy - im bardziej zmęczony, tym wieksze kłopoty ze zaśnieciem. Dzisiaj w tv tez był program o karmieniu. Mówili że to normalne, ze dziecko do 6 miesiąca! nie przesypia nocy bo jest głodne! Wyjątkami sa te dzieci, które noce przesypiają. No i jeszcze jedna uwaga mojej cioci - im więcej ja się denerwuje, że robie coś nie tak, tym bardziej mały jest nerwowy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie oglądałam tego programu. Ja rozumiem że to normalne, ale wieszjak spotykam sąsiadkę i jej chwalę młodą że mi tak ładnie przesypia noc (6h) to ona pyta o której ona zasypia (24 -1 rano) i łapie się za głowę, bo jej córka zasypia o 19-20 i śpi do rana... Tyle że jej dziecko jest na modyfikowanym (alergie) więc może jest bardziej najedzona... staram się nie denerwować, ale M. jest przewrażliwiony na punkcie jej płaczu, od razu się boi ze coś jej dolega. I muszę go prawie na siłę powstrzymywać przed wzywaniem lekarza (już widzę co by powiedział na wezwanie bo 3 miesięczne dziecko płacze...). Ja już się nawet zastanawiam wtedy nad zakupem smoczka, przynajmniej do zasypiania, ale jeszcze się nie złamałam... No i Tośka też szczuplutka jest, jak ja bym się tyle ruszała co ona to też pewnie bym była... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny mam pytanie z innej beczki. jak macie okres, tak regularnie jak przed ciążą czy nie? Bo ja już od 4dni powinnam mieć drugi jakby miało być regularnie ale niemam i już chodzę cała w nerwach a mój mąż to nawet po scianach :D AgateQ--> moja sąsiadka ma bliźniaki zawsze ją podziwiałam jak wychodziła z nimi na spacer. jeden szedł w jedną a drugi w drugą stronę a ona jakoś ich razem zbierała :) jeden jest taki cichutki i grzeczny a ten drugi mały diabełek. A twoi chłopcy róznią się zachowaniem czy jeszcze nie widać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
ja dostałam teraz dopiero taki normalny okres, już 5 dzien i ciągle go tyle samo... a wcześniej miałam tylko plamienia. Jak moja zaczyna płakac to wszyscy od razu ze głodna,ze dac flache, ale cos w tym jest, bo jak jest najedzona, tzn nazarta :-) to i jest spokojna. Jestęsmy już po tartym jabłuszku, zjadła ćwiartkę, ładnie buźkę otwiera, tylko ze z łyzeczki chce ssac, jak ze smoczka. A my bez smoczka uspokajacza to chyba nie dałabym rady jej uspokoic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorzystam z okazji, bo chłopcy śpią :) Doris, no to wielkie gratki dla Bartusia z okazji pierwszych ząbków !! Paula u mnie siostra mojej babci miała bliźnięta, potem trojaczki, niestety dzieci urodziły się zdecydowanie za wcześnie, a w tamtych czasach medycyna nie była aż tak dobrze rozwinięta jak teraz i wszystkie dzieci zmarły :( Na koniec urodziła córkę i syna, ale już każde z osobna i tylko te dzieci żyją. Deli26, jak wcześniej pisałam, ciążę zniosłam b.dobrze :) z lekarstw brałam wyłącznie wit. - prenatal kompleks i nic więcej. Sam poród też nie najgorzej wspominam, jedyne o czym chciałabym zapomnieć, to durnego lekarza, który mnie przyjąłi kazał oczekiwać na poród naturalny ( bo jak mówił, dzieci są odwrócone główkowo i nie ma zagrożenia dla mnie i dla nich ) i nie chciał od razu zrobić cesarki, bo niepotrzebnie męczyły się dzieci.. Może jutro na spokojnie opiszę Ci dokładnie jak to wszystko było. mamamalwiny, chłopcy są dwujajowi, ale są bardzo do siebie podobni. Jeśli chodzi o charaktery, to na tym etapie trudno cokolwiek stwierdzić. Bywa dzień, że Łukasz jest spokojny, a Konrad bardziej marudny, bywa, że jest odwrotnie, lub też, że oboje są grzeczni alebo oboje marudni ;) Wiem jedno .. bliźniaki to podwójne obowiązki i wydatki ale i naprawdę podwójne szczęście i podwójna radość :D :) Zwłaszcza właśnie kiedy do Ciebie uśmiechają, zagadują .. no naprawdę, nie wyobrażam sobie życia bez nich ! I tak pewnie może napisać każda z Was o swoich pociechach .. mimo, że czasem dają w kość, to jednak żyć bez nich nie można !!! Zmykam zjeść zupkę, bo padam z głodu, i jeszcze muszę chłopcą soczek zrobić, żeby mie,i świeżutki, jak się obudzą :) narazie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goa29
czesc Agateq! Podwojne gratulace!Jak ty biedna dajesz rade, czy masz kogos do pomocy? --.Doris gratulace z powodu zabkow!Zszokowalas mnie tymi zabkami, ze to nie przednie tylko tylne.Moja Oliwka od dwoch m-cy sie mocno slini i pakuje sobie lapki caly czas, ale pierwsza cora dopiero miala pierwsze 2 zabki w 7 miesiacu, a to podobno genetycznie sie wyrzynaja. A moja dzidzia dzisiaj pierwszy raz od dwoch m-cy obudzila si w nocy bo miala katar (zarazila sie ode mnie)ale dzisiaj juz widze ze nie ma moze jej przeszlo. Czekamy za hustawka fisher price papasan cradle,kupilam przez neta i mam nadzieje ze sprawdzi sie wieczorami bo ciagle mi mala marudzi przed snem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nową mamusię :) i to na dodatek podwójną :D u mnie w domu też było kilka par bliźniąt ale jakoś nam nie wyszło ;) No i chyba Goja miałaś rację bo już Szymkowi się odwidziało spać 4h w nocy i już zeszliśmy do 2,5h. A było tak dobrze :) Poszukuję pomysłu na prezent na roczek dla chłopca ... jakieś propozycje ?! Bo jestem bez żadnego pomysłu. Help....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rowniez witam podwojna mamusie:) polal --> kochanie, to nie jest tak, ze skoro spal 4h to bedzie tak juz co noc, ale wiesz teraz ze potrafi i wkrotce znowu przespi 4h a potem znowu i znowu i coraz czesciej az w koncu 5h itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goa29
-->pola moze jakiś jeżdzik albo ten szczeniaczek uczniaczek o ktorym wczesniej juz ktoras wspomniala. A ja 2 godziny temu dostalam "swoja" hustawke. Jest super lepsza niz myslalam i jak na razie malej sie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka2_2
ja również witam nową podwójną mamusię:-)Ja marzyłam o bliźniakach ale teraz nie wyobrażam sobie jakbym dała radę przy dwójeczce skoro czasami z jednym sobie nie mogę poradzić:-( PolaL a może rowerek taki w kształcie motorka albo jakiegoś zwierzaczka?Ja mojej chrześnicy na roczek kupiłam rowerek pieska i była bardzo zadowolona i nawet trochę jej posłużył:-) Doris nie chcę nikogo straszyć i siać paniki ale ponoć jak ząbki nie wyrzynają się w swojej kolejności czyli od przodu to nie dobrze.Czytałam że może być to objawem krzywicy. Miłego wieczorku a chorowitym powrotu do zdrówka i ciepłej kołderki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :) moje dryblasy już śpią :) ale się umordowali dzisiaj .. hehe .. Nie byliśmy dzisiaj na spacerku, bo pogoda dramat .. wszystko się kisiło, więc wietrzyłam chłopców przy oknie :) ( jak nie ma pogody, to zawsze tak robię ) zaraz po wietrzeniu, ja ich trochę zmęczyłam wygłupianiem się z nimi ;) i padli mi jeszcze tak ok. 17:00 na 0,5h, potem ekscytowali tsię nową zabawką - matą edukacyjną( bo właśnie dzisiaj kurier przywiózł -kupiłam na allegro przed wczoraj - super sprawa, polecam, choć widzę, że niektóre mamy już używają :) ), że myślałam, że nie zdąrzę ich wykąpać, bo dosłownie padali na pyszczki .. :) :D a teraz już słodko chrapusiają :P To fajnie, że śpią, może wreszcie jakiś film obejrzę .. Polal, no jak mam w domu męża to on mi pomaga, choć generalnie nie narzekam .. już potrafię sobid zorganizować dzień z nimi dwoma ;) Falsa, Wisienka, witajcie - miło Was poznać :) Polal a może taki ślimaczek :) http://www.allegro.pl/item547299516_fisher_price_spiewajacy_slimak.html Zmykam już .. DOBRANOC WSZYSTKIM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam sie pochwalic ze przyszedl dzis moj zamowiony wczoraj wozek! jest lepszy niz myslalam, pojezdzilam z malym troche po mieszkaniu bo tata byl rano na spacerze a ja nie wychodze, nadal mnie goraczka meczy (apropo wisienka --> dzieki!). no wiec moge szczerze go polecic. tata dzisiaj robil nawet obiad, oskrobal ziemniaki na rowne kwadraty i wstawil gole piersi do piekarnika.upiekly sie to je posypal przyprawa i tak zadowolony i dumny z siebie podal az go musialam pochwalic :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×