Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_x_

Wakacje z malym dzieckiem,doradzcie prosze!

Polecane posty

Gość Tessa.
Figlokluby... no tak, też dość duzo o tym słychać. Przyznaję, że oferta ciekawa dla rodzin z dziećmi. I choć z reguły ciężko mnie przekonac do czegoś nowego, to chyba w tym roku dam sie namówić. :) A do jakich krajów się wybieracie Forumowicze? Sceptyczna1207 - co do samolotu... chyba najtrudniejszy pierwszy krok. My nasze dzieci zabraliśmy rok temu po raz pierwszy i choć było duzo przygotowań i lot z przesiadką (dodatkowy stres), przezylismy to bez przygód i juz się nie boimy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sceptyczna1207- A jaki konkretny masz problem z samolotami? Bo jak by na to nie patrzec, to najszybszy srodek transportu. Przeciez nie pojedziesz z dziecmi 2 dni i 2 noce autokarem lub scisnieta w aucie? Innych opcji nie ma. A podroz samolotem jest nieskomplikowana- przyjezdzasz na lotnisko, oddajesz bagaz i martwisz sie juz tylko o dzieci, ktore przed wejsciem na poklad swietnie sie bawia na lotnisku. W samolocie leca bajki na monitorkach, stewardessy donosza jedzenie i picie - ciagle sie cos dzieje. Dzieci zajmuja sie soba, wyglada przez okno lub bawia sie zabawkami, ktore maja ze soba w swoich plecaczkach czy torbach. Po 2-3 godzinach jestes na miejscu i po stresie. Jeszcze tego samego dnia idziesz z dziecmi na chwilke na plaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olander
A czy 3-latek może skorzystać z tych figloklubów, może ktoś wie więcej, proszę o informację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba sie dowiedziec dokladnie- sa kluby, ktore przyjmuja od 3 lat, ale sa i takie od 4 lat. Spotkalam sie i z tym i z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seneka
figlokluby są dla dzieci 4-7 i 8-12 lat i nad każdą grupą czuwa jeden animator, to tak ogólnie z tego co przeczytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość @lamakot@
a może taki 3-latek chodzić na zajęcia z rodzicem? przynajmniej tak na początek, na chwilkę.... może te zajęcia są tak zorganizowane, że 3 letnie dziecko też będzie zainteresowane? mam na myśli program zajęć... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackmagic
wyjazd z dziećmi to naprawdę wielkie wyzwanie, więc jak czytam wasze opinie, gdzie jechać i jak sobie zorganizować wspólny czas, to chyba nie będzie tak źle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morelowiec
na szczeście czasem biura podrozy wpadna na to zeby troche odciazyc rodziców i organizowac dzeciom jakies zabawy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapracowanaMama_
Moim zdaniem biura podrozy jeśli chcą być na rynku konkurencyjni musza proponowac coś dla rodzicow z dziecmi. Ile jest przeciez rodzicow zapracowanych przez cały rok, pozno wracaja z pracy, dziecko w przedszkolu labo z nania w domu. Takie rodzic chce pobyc z dzieckiem, a wspolny wyjazd to jest dla dziecka i rodzica swietny sposób na spedzenie ze soba czasu. A oczywiście jeszcze lepiej kiedy rodzic ma jakas czesc tego wyjazdu dla siebie, bo tez ma prawo do wypoczynku. Także zorganozaowany wyjazd typowo dla rodzicow z dziecmi uwazam za bardzo trafiony pomysl. Takie oferty sa potrzebne, przynajmniej dla mnie na pewno i ciesze się ze biura zdały sobie sprawe i takie ofety są już na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, biura podrózy powinny bardzo szybko reagować na zapotrzebowanie klientów i odpowiadać na nie przygotowaniem specjalnych ofert (zwłaszcza, że w ostatnim czasie mamy prawdziwy baby boom). Podobnie z resztą jest w hotelach i pensjonatach, które również stają sie miejscami przyjaznymi maluchom. Jak np.w primaverze gdzie jest specjalna oferta właśnie dla rodziców z dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wycieczki_z_dzieckiem_sa_super
Może nie starajmy się robić tam problemów gdzie ich nie ma. posiadanie dzieci nie powinno być jakimś dla nas ograniczeniem przed wspolnymi wyjazdami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlusiaF
Przecież dziecko to nie kłopot, to radość! I skro mamy z nim gdzie i jak wyjechac, to faktycznie nie wiem, po co tyle narzekań, zwłaszcza że decydując się na dziecko raczej wiedzieliśmy co nas czeka. Ja w tym roku wybieram ofertę all-in, pakuję naszą 5-latkę i smigamy na Peloponez dobrze się bawić! Btw - może wie ktos, co ciekawego jest tamże w okolicy hotelu Kinetta Beach Resort? co warto zobaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto napewno szukać takich wakacji, w biurach podróży które oferują specjalne programy dla rodzin z dziećmi. Zawsze są dodatkowe atrakcje, zniżki etc. A dzięki temu i rodzice i dzieci są zadowoleni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama maluszka_
Moim zdaniem warto szukać takich ofert, króre zawierają ustalony plan zabaw dla dzieciaków. Ważne jest aby zorganizować im czas, pokazać im jak mogą się bawić. Może warto pytać pracowników biur podrózy czy mają takie plany zabaw, to może nam podpowiedzieć czy mają coś już z góry ustalone i są przygotowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sąsiadka465
@AlusiaF, znajomi moi jadą tam, gdzie Ty, tez z dzieckiem. Jesli chodzi o okolicę hotelu, to Zatoka Sarońska jest bardzo blisko Aten, a wiadomo że to jedna z kolebek naszej cywilizacji (przynajmniej moim zdaniem ;P) i mówią coś jeszcze o rejsie do Nafplio... Jesli chodzi o dzieci - zorganizowane zabawy - w Figloklubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dor-ot-a
ja polecam Krynice Zdrój - bardzo fajne okolice właśnie dla rodzi z dziećmi, można jechać zarówno latem jak i zimą, mam już sprawdzony apartament do którego chętnie wracamy www.apartamentkrynica.com.pl - dla dzieci mają fajny plac zabaw w pobliżu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hippie pippie
to, co polecę co prawda nie będzie Turcją, ale czasem warto nieco zmodyfikować plany, a nawet od nich odejść :) Tak serio, byłam jakiś czas temu na świetnym wyjeździe, co do którego miałam mnóstwo obaw, bo z małym dzieckiem, bo nikt w moim otoczeniu nie wyjeżdża z maluszkami i też wszyscy mnie straszyli. A tu gitara, ja i mąż wypoczęci, dzieciak przeszczęsliwy. Byliśmy z alfastarem na Krecie w niewielkiej miejscowości Gournes, tj. 10 km od Haraklionu, kameralna spokojna miejscowość, która jednocześnie jest świetną bazą wypadową, by eksplorować resztę wyspy. Mieliśmy bardzo komfortowy apartament rodzinny w hotelu prowadzonym przez dwójkę sympatycznych braci, dziecko szalało z animatorami, a my pławiliśmy się w błogim spokoju. Wyjazd wręcz genialny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta karska
Polska, najtaniej, na miejscu opieka zdrowotna i klimat do którego dziecko jest przyzwyczajone. Zobacz np. to - http://www.zielonapolana.com.pl/weekend_czerwcowy.php W ten sposób możecie dziecko zabrać na wakacje za friko, a i tak ma pełne wyżywienie w cenie. Poza tym sauna, kort, basen - ogólnie jest co robić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wątła
Mam dwójkę dzieci - w wieku 1 rok i 3 lata. 2 miesiące temu byliśmy z BeeFree w Egipcie na wypoczynku i naprawdę było super. Moim zdaniem wszystko zależy od podejścia. Z byle jakim biurem bym się nie wybierała, na własną rękę też nie, ale ze sprawdzonym biurem - czemu nie :) Było bardzo fajnie, dzieciakom też się podobało :) Wiadomo - nie było mowy o imprezkach do białego rana, ale rodzina to rodzina - są ograniczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iova
My do tej pory wakacjowaliśmy w PL, ale syn własnie skoczył 4 lata i chyba to juz jest wiek, żeby gdzies wyjechać, bawić się z innymi dziecmi w klubiku, i dać troszkę odpoczac rodzicom :) szukamy miejsca na przyszłoroczny wyjazd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuhha
Jeśli szukacie klubów dla dzieci z polskimi animacjami to zerknijcie na oferty filgoklubów Rainbow Tours. Mają kadrę przeszkolonych polskich animatorów i organizują dzieciakom czas w wielu hotelach. Wiem, bo moja koleżanka była takim animatorem w zeszłe wakacje i wyglądało to naprawdę ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matko ludzie co wy wypisujecie to po co dzieci rodzicie jak probujecie sie ich pozbyc.ja tam jezdze z dziecmi i nie wiem w czym jest problem.zawsze mamy wózek i jaki problem spi sobie a my siedzimy kolo basenu czy nad morzem.najlepiej zrobic sobie dzieci i wydziwiac ze sie nie da i szukac gdzie je zostawic.sami sie zostawcie o******lacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonimowa86
Moja kuzynka m 3 letnie dziecko (moje jest w drodze :) ) i jeździ od niepamiętnych czasów na wczasy z biurami podróży. Ktoś tu wcześniej wspominał o Figloklubach z Rainbow Tours - ona właśnie z tego korzysta i zachwala sobie bardzo. Mówiła, że dziecko było zachwycone! Planuję za 2 lata wyjechać z moim maleństwem, może skorzystam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelia_2
Też zainteresowałam się Figloklubami. Fajnie, że biuro pomyślało tez o najmłodszych. Na razie rozważam dwa miejsca: hotel Porto Ada w Kalabrii oraz Aloe Club Resort na Fuerteventurze. Czy ktoś z Was był w tych miejscach, a szczególnie korzystał tam z Figloklubów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariasl
Ja dopiero zamierzam zabrać moje 4-letnie dziecko na wczasy zagraniczne i lecieć pierwszy raz z nim samolotem. Ale jak tak widze, to ludzie naprawdę z maleństwami podróżują i raczej nie jest to większy problem :) raczej pytanie, czy rodzic odpocznie przy takim maluszku w ciepłych krajach, zmiany klimatu itp. My teraz myslimy o jakimś biurze z ofertą dla rodzin z dziećmi, żeby synek mógł się bawić z rówieśnikami. W tej ofercie rainbow tours animacje są po polsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajjra
Tak, sa po polsku i z podziałem na młodszą i starszą grupę. Myślę, że to dobre rozwiązanie, po 1) dolecisz samolotem na miejsce w kilka godzin zamiast tłuc się samochodem, no a jakie atrakcje w samolocie! :) 2) możesz troszkę odetchnąć na wakacjach w CIEPŁYM miejscu, kiedy dziecko jest pod dobrą opieką :) Amelia, ja byłam rok temu własnie na Fuercie. Maluchy zadowolone, my również, do dziś wspominamy te wakacje, niestety teraz nie uda się tego powtórzyć, ale może za rok znowu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta09090
Ktoś napisał, że w figloklubach Rainbow Tours przyjmują tylko dzieci od 4 roku życia. Guzik prawda - moja córa niedawno skończyła 3 lata i też mogła brać udział w zajęciach, z tym, że musiałam przy tym być. Nie dziwota - animatorka to nie niańka. Z racji tego, że siedziałam z małą, trochę posłuchałam i faktycznie, zajęcia ciekawe i rozwojowe. Przede wszystkim dziecko coś wynosi z wycieczki, ciekawostki i legendy o kraju, do którego przyjechało, ćwiczy pracę grupową z innymi dziećmi, przygotowuje pamiątki itp. Czasem mam wrażenie, że nasze przedszkolanki powinny się szkolić od tych animatorek, bo poziom zabaw znacznie wyższy, także intelektualnie, od tych tradycyjnych przedszkolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona zesnu
Jak podrośnie do 2 latek to możesz zainteresować się zajęciami dla dzieci organizowanymi przez biura podróży. W tym sezonie byłam w Egipcie z Rainbow Tours i skorzystałam z ich figloklubu dla dzieci. Polecam - fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co myslicie o wyjezdzie do Egiptu z rocznym dzieckiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×