Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Ja biore metoclopramidum na mdlosci cholerka zjadlam kolacje, 2 kanapeczki, zaraz pekne chyba i mnie mdli ałaaa:O a wiecie co mnie najbardziej dobija? kiedy po poludniu robie sie strasznie spiaca i chce sie polozyc wtedy budzi sie moj synek...maatko czuje sie wtedy jak z krzyza zdjeta:O czasem czuje sie strasznie przytloczona tym macierzynstwem, czuje ze nie mam sil i nie dam rady...:( wena do sprzatanie mnie opuścila-przydalaby sie jakas perfekcyjna pani domu zeby mnie zachecic:D lece bo mi skreca zolądek aaaaa:O:O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a ja dopiero teraz czuję się że żyję. A wcześniej to umierałam. Głowa to mi pękała :-(. Nie powinnam była brać tabletki ale bym nie wutrzymała i myślę że mi nie zaszkodzi raz :-). Ja jem normalnie. Mdłości mam ale zawsze od tego jak jestem głodna. Jutro mam pare spraw do załatwienia i nie mogę się tak czuć jak dziś bo inaczej nigdzie nie wyjdę :-0. Jeśli chodzi o balsam na rozstępy to ja nic nie biorę. Po pierwszej ciąży została mi tylko mała kreska nad pempkiem :-). Ja się budzę do toalety w nocy ze dwa razy a kiedyś wogóle nie wstawałam ale bo zrobić. Ja idę juz spać więc dobranoc dziewczyny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny;) ja jak zwykle, wróciłam po pracy i padłam na dwe godziny;) pospałam sobie i pewnie zaraz tylko zmienie pokoj i pojde spac dalej;) w pracy ledwo daję sobie radę. Spać mi się chce jak nie wiem co, jak sie za bardzo zmecze, to pobolewa mnie brzuszek:( staram sie wiec oszczedzac.... w pracy wiedzą i przyjęli to pozytywnie, dlatego nie pozwalają mi za bardzo szaleć... szef tylko pyta codziennie, czy juz jadlam śniadanie, czy pije soczki, i wrzeszczy na tych, ktorzy po kryjomu palą apierochy w pokojach;) śmiesznie jest, ale fizycznie naprawdę źle się czuję. ja nie wymiotuję, aleprzez prawie cały dzień mam mdłości i źle znosze niektore zapachy:( bardzo to męczące... mam jakies dziwne przeczucie, ze nie do konca dobrze sie odżywiam, że za mało witamin zjadam.... sama nie wiem.... tylko ten wzdęty brzuszek i brak luźniejszych ciuszkow mnie dobija....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszli chodzi o pielegnację, to ja jeszcze nie stosuję niczego, ale chyba sie przymierzam. zamierzam kupic jais dobry balsam Lierac, albo Mustelę.... jeszcze nie wiem. folik biorę na noc, ale mdlosci mam takie same, jak mialam kiedy bralam rano. w nocy juz tak często nie wstaję do łazienki. moze za mało piję. Teraz mam tak, ze juz nie wiem, na co mam ochotę. woda mi juz nie smakuje, herbatki rozne tez coraz mniej.... ja chce zielonej herbaty!! :(:(:( Beata1987. Proponuje na bole glowy zrobic sobie oklad na czolo, albo jesli masz czesto bole glowy, to porozmawiaj z lekarzem, moze poleci ci jakies tabletki. moze homeopatyczne. Sama nie bierz żadnych lekarstw, zwłaszcza przeciwbólowych. Pamietaj, ze najbardziej zakazane są środki zawierające ibuprofen. Jesli juz cos bierzesz, to lekarze przepisują takie z paracetamolem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daffodile! jesli chodzi o mieszkanie, to ja mam to samo! jakby przeszedł huragan. Odkąd wróciłam po zwolnieniu do pracy, nie mam czasu na nic w domu.... to straszne. Marzy mi sie, zeby ktos za mnie posprzatał... moze ktos miz robi taki prezent na urodziny;) zapalcie światełko o 21.37 dla JPII ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalwa
Widzę że większość z Was prowadzi normalne, aktywne życie. Ja od 2 tygodni tylko leżę. Miałam plamienia i dostałam zwolnienie "leżące" :( Plamienia minęły ale schiza pozostała i ciągle jestem w strachu. Generalnie postanowiłam się nie przemęczać do końca I tr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalwa niestety i ja ciągle leżę. Czasem sobie gdzieś wyjdę na chwilkę ale tak to leżę w łóżeczku non stop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata, mozesz brac APAP, ale zadnego ibupromu, tylko leki na bazie paracetamolu (APAP jest bezpieczny) ja tez bym chetnie polezala..tak sie źle czuje:( ostawilam leki na mdlosci bo i tak mnie muliło a mialam strasznie wzdety i bolesny brzuch:O:O:O jak nigdy w zyciu...zobaczymy jak bedzie bez lekow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!! Wczoraj wziełam co miałam pod ręką bo ja nie mam częstych jak narazie bóli głowy ale ten był tak mocny że nie wytrzymałam. W poprzedniej ciąży miałam codzienne bóle głowy ale takie lekkie i nie wziełam żadnej tabletki ale wczoraj nie poradziłabym sobie bez niej a apap jest do niczego bo jest za słaby. Ale dziś jest super. Głowa mnie nie boli i jadę na miasto załatwić parę spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie dziewczynyy czy wy pijecie mleko? I ile tak dziennie? Bo ja piję codziennie mimo że nie lubię mleka ale staram się chodź szklankę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bry:) beata ja nie pije mleka bo nie lubie i zmuszac sie nie bede ...czasem wypije kakao albo slaba kawke z mlekiem no i lubie maslanke ale tez bez przesady wczoraj przemek kupil mi w polskim sklepie bo mialam taka chec :D moj synek jej posmakowal i stwierdzil ze to :zlosliwe mleko:D:D:D kurcze w zeszlym tygoniu sie wazylam teraz widze ze brzuchol troszke sie powiekszyl i zastanawiam sie czy cos przytylam waga jest nie zbedna ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam młode mamuśki  . Od kilku dni podglądam Was na tym topiku ale jakoś nie miałam odwagi wtrącić się do rozmowy . Mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swojego miłego grona hehe Mam 27 lat . Od 2lat jestem szczęśliwą mężatką ( a razem jesteśmy 10 lat prawie ) a o maleństwo starałam się z mężem chyba z półtora roku i jak już dałam sobie spokój i wzięłam się za odchudzanie , pachhhh i okazało się że jestem w ciąży . Jestem bardzo szczęśliwa . W chwili obecnej to 7-8 tydzień . U lekarza byłam już 2 razy i dzięki i Bogu moja kruszynka na tą chwilę prawidłowo rozwija się u mamusi w brzuszku  . Podobnie jak mysza1980 mam okropne mdłości ,jednak nie wymiotuję . Ale umęcza mnie cholery na maxa . Szczególnie z rana czuję się do bani ponieważ jestem strasznie przeczulona na zapachy . Mało na co mam ochotę i tak naprawdę to na siłę jem . Kwas foliowy brałam już pół roku przed ciążom ale w trakcie ciąży od samego początku również zajadam folik. Z witamin stosuję centrum Materna i tran z Wit A i D. Czy przyjmiecie mnie do grona szczęśliwych ciężarówek hehe . A ha wg lekarza termin porodu mam na 15 listopad  . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze że to moje pierwsze dziecko . Jestem czynna zawodowo . Prowadzę własną 1 osobową firmę doradztwa finansowego i zaczynam się martwić że ciężko będzie mi znaleźć kogoś odpowiedzialnego i kumatego do pracy . No a miesiąc za miesiacem ucieka . Narazie doskonale radzę sobie sama ale co się stanie jak będę musiała leżeć ( odpukać ) . Jest to rzecz która spędza mi sen z powiek . No ale staram się być optymistką i już w kwietniu polecę do UP zorientować się w temacie i może uda mi sie przeszkolić jakąś ambitną młodą osóbkę :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Nie zdążylam głowy podnieść i już mi niedobrze było.. Tragedia hehe. Co do mleka, ja nie pije ponieważ zawsze po nim miałam poważne problemy żołądkowe tj, rozwolnienia. Tak więc jeżeli coś to tylko w postaci kakaa.. Zajadam się serkami Danio tam jest nabiał, jajka jem cczasem.. Dziewczyny powiedzcie mi w jakich produktach jest zawarty kwas foliowy? Chcę kupić i jeść żeby przynajmniej troszkę wspomóc organizm :) słyszałam coś kiedyś o rybach.. Ale czy wędzoną można jeść taką na kanapeczki??? oo mniam ale mnie naszła ochota na taką rybecznę tylko czy można??Czy któraś z Was wie coś na ten temat? Bardzo proszę o poradę... wklejam tabelkę i podaje wagę jak chcecie wpisujcie jak nie to nie :) Daffodile....... 27......Wojkowice............8.......01.11 Kasika1.........23......Rzeszów…............9..... . . .02.11 Milla77..........30......Warszawa............9... ... .02.11 mother..........25......Warszawa...........9........04.1 1 happymama....26......kiedyś Legnica................06.11 Marta1983.....21......Warszawa...........9.........13.11.....65kg MarzenaMol....23......Wisła.................7.........14 .11 Jokasta........ 31..... Gdynia............... 7......... 14 11 mysza1980.....28......Warszawa.....................15.11 Beata1987.....21......Lubliniec..............7.........1 6.11 lorinka..........21......Blackpool.............6........ .19.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta1983 -gdzieś przeczytałam aby unikać wędzonych ryb tj makrela i ryb z puszek czyli tuńczyka itd -ale najlepiej byłoby zapytac o to lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze a właśnie na makrele mam wielką ochotę :(( Zobaczę poszukam po interneie może jeszcze coś wynajdę.. Jak się czujecie dziewczynki? Ja mam w ustach smak jakbym orzechów się najadła hehe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryby są smacznym i wartościowym składnikiem naszego pożywienia. Niestety, pewne gatunki, nie są zalecane w ciąży. Mogą zawierać one metale ciężkie oraz inne pierwiastki pochodzące z zanieczyszcznonego środowiska. Ryby, których należy unikać: okonie szczupaki sandacze miętusy wątróbki z dorsza, innych ryb węgorze surowe owoce morza ryby zimnowędzone oraz wędzone, niewiadomego pochodzenia, niezbyt świeże Ryby, które można spożywać bez ograniczeń: ryby, pochodzące z otwartych mórz, oceanów, np. dorsz, makrela, sielawa potrawy ze śledzi, paluszki rybne, kawior łososie morskie, oceaniczne ryby hodowlane sieje śledzie, poch. z połowów oceanicznych świeże ryby, z renomowanych wędzarni surowe ryby, np. sushi można spożywać pod warunkiem, że są świeże, poch. z renomowanego sklepu, baru, restauracji Mięso Unikaj: surowych, półsurowych mięs, drobiu, jaj wątróbek ! ! ! ! ! (zawierają b. duże ilości wit A.) tatara, surowego, mielonego mięsa nie spożywaj na zimno mięs, które powinny być podgrzane ! uważaj na podroby, spożywaj tylko świeże, z renomowanych firm, sklepów zwróć uwage, czy mięso z grilla jest dostatecznie dopieczone ! Mleko i sery Bez ograniczeń można spożywać: sery żółte białe topione Feta, pod warunkiem, że wyprod. go z pasteryzowanego mleka Należy unikać: niepasteryzowanego mleka i serów z niego wyprodukowanych miękkich i półmiękkich serów pleśniowych (camambert, gorgonzola, brie) Inne zasady: Pamiętaj, że bakterie i pasożyty, pochodzące ze źle przygotowanych potraw mogą zaszkodzić Twojemu dziecku ! Zwróć uwagę, czy jedzenie jest dogotowane i dopieczone ! Potrawy gotowe, do podgrzania powinny być odpowiednio długo przyrządzane, wg. przepisu. Nie zapomnij, że kuchenka mikrofalowa podgrzewana nierównomiernie ! Regularnie, często, myj ręcę podczas gotowania. Wykorzystuj świeże i świeżo zapakowane produkty. Myj owoce, warzywa, obieraj, jeśli to jest możliwe. Zachowaj szczególną ostrożność podczas zagranicznych wojaży ! Nie odchudzaj się podczas ciąży ! (Toksyny, będące skutkiem odchudzania moga uszkodzić płód oraz zaszkodzić Tobie !). Jeśli sporo przybywasz na wadze, ogranicz spożywanie ciastek, śmietany, chipsów, cukierków, dużej ilości tluszczu. Skopiowałam to z tej strony :http://www.babyboom.pl/ciaza/zdrowie/produkty_nie_zalecane_podczas_ciazy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc dziś kupuje makrele :D mniam.. Teraz idę się kompać później się odezwę na 18 mam umówionego fotografa.. Trzeba podpisać umowe żeby termin zarezerwować hihi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta ja wiem ze orzechy zawieraja kwas foliowy i najlepiej je spozywac na surowo niestety sa tez wysoko kaloryczne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlaśnie o to mi chodziło że gdzies przeczytałam że wędzona makrela ma w sobie śladowe ilości szkodliwych metali ciężkich - ale tu chyb też zależy gdzie kupujemy . Smacznego życzę hehe . Kusicielko smaka mi na rybkę narobiłaś . Pewnie jakbym ja kupiła to i tak oczami bym ją tylko jadła :-( bo nie mam apetytu cos :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dajcie proszę znać czy mogę tutaj z Wami być .Bbo tak jakoS mnie zignorowałyście troszkę i nie wiem może wolicie byc same :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna- aj. Pewnie, że możesz. Dopisz się do tabelki. Gratuluję. Ja też będę mieć pierwszego potomka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile....... 27......Wojkowice............8.......01.11 Kasika1.........23......Rzeszów…............9..... . . .02.11 Milla77..........30......Warszawa............9... ... .02.11 mother..........25......Warszawa...........9........04.1 1 happymama....26......kiedyś Legnica................06.11 Marta1983.....21......Warszawa...........9.........13.11 .....65kg MarzenaMol....23......Wisła.................7.........14 .11 Jokasta........ 31..... Gdynia............... 7......... 14 11 mysza1980.....28......Warszawa.....................15.11 Beata1987.....21......Lubliniec..............7.........1 6.11 lorinka..........21......Blackpool.............6........ .19.11 fajna-aj........27......Zachodniop...........7 i pół tyg :-) ..15.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jokasta- to wyglada na to że ty urodzisz 14 tego listopada a ja zaraz po tobie 15 tego ) hehe:-) . Ja strasznie się boje porodu . Mam koleżankę, która jest fryzjerką ,a jak wiadomo u fryzjera wszystkie ploty usłyszysz , więc jakich ja się tam opowieści o porodach i ciążach nasłuchałam to aż strach się bać . No ale nie daję się zwariować i dla mojej kruszynki zniosę kazdy ból ( chyba :-) ) . A jak wasze nastawienie do tej kwestii ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja przed wami 13 :) Nie poszłam do sklepu bo niezbyt się czuje ugotowałam sobie rosołek zjadłam kawałek śledzia w occie z cebulką i mi niedobrze... Chyba za bardzo pomieszałam.. Orzeszki są kaloryczne ale to co i tak przytyje :) a na ten czas mdłości mogą mi pomóc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mother
Witam cieplutko przyszłe i obecne mamusie:) Ja wstałam dziś wcześnie rano tzn. o 13 i wzięłam się do roboty mieszkanie już błyszczy tylko brzuszek trochę boli:( sprzątnęłam nawet w szafach i zaraz ruszam do pracy późno dziś skończę ale jutro znów śpię do 13:) mam dziś chęć na pierogi z serem śmietanką i cukrem. Tak jakoś dziś na słodko:) co do ryb bardzo smakuje mi łosoś smażony lub wędzony i tuńczyk niestety ten w pomidorach z puszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mother
Jutro pojadę na zakupy. w 36 nie wchodzę w 38 też nie nawet 40 zaczyna być ciasna:( i piersi mi strasznie rosną z 75c na 80d i to jeszcze nie koniec:) czas zacząć rozsądnie liczyć kalorie a jeśli chodzi o nabiał to mocno słodkie kakao da się wypić, na mleko patrzeć nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak szczerze powiem nigdy nie lubiłam ryb.. Czasami zdarzało się że zjadłam właśnie wędzoną makrele a tak to nieeee... Brzydziłam się rybami mogłam łowić, zatłuc rybe, obrobić i usmażyć ale żeby zjeść? o nie nie było mocnych żeby mnie namówili. A teraz? Jakoś tak mnie nachodzą rybne potrawy.. Wiecie co uśmiałam się bo wyczytałam w m jak mama jakie potrawy się je na chłopaka a jakie na dziewczynę.. Zaraz wam tu przytoczę..Tylko poszukam gazetki i się naprodukuje z pisaniem ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×