Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

zdublowalo mi sie... w szpitalu tzreba bylo miec tylko swoje chusteczki, jakis krem do pupy i pieluszki, ale jak komus braklo to dawali szpialne-tzn normalne pampersy.... mnie nawet odpowiada ze nie trzeba miec swoich ubranek, jeden klopot mniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! wczoraj się już nie dodzwonilam do lekarki, ani na komórkę ani na stacjonarny. dziwne bo zawsze odbierała. no ale nic. po południu już mi brzucholek nie twardniał, więc myślę ze wszystko ok. wzięłam no-spę profilaktycznie na noc. nie wiem czy dziś też brać, czy lepiej nie? maluszek szalej jak zawsze ostatnio, także raczej nic złego się nie dzieje. miałam jutro jechać na uczelnie zawieść moją pracę promotorce, ale chyba sobie daruję i po prostu dziś mailem jej prześle. nie wiem jak bym zniosła cały dzień łażenia po mieście, bo musiałabym rano o 8 jechać autobusem, na 9-9.20 bym była, potem na 10 bym sie z nią spotkała i do 16 bym musiała czekac na spotkanie informacyjne w szkole rodzenia. a to troszkę za dużo. zwłaszcza po wczoraj. także prześlę i już. mysza ja też tak myślę w czym na weselu wystąpię. dostaliśmy zaproszenie na 11 października, mi się średnio uśmiecha iść, ale wiem że R bardzo na tym zależy, więc choćby na klika godzin się pojawimy. co do ubioru dzidzi przy wypisie, to tak jak marta uważam że nie ma co przesadzać:pieluszka, body, jakiś cieplejsze śpioszki i kombinezonik wystarczą. do tego oczywiście czapka i pielucha na twarz i można jechać. zwłaszcza że pewnie do samochodu daleko nie będzie, a potem zaparkuje sie przed drzwiami do domu i już maluszek będzie w środku. najważniejsze to zeby dzidzi nie przegrzać, no i nie wychłodzić oczywiście. nie ma co przesadzać ani w jedną ani w drugą stronę :) marzenko - widzisz a tak się martwiłaś :) no to chociaż ta glukoza jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze takie pytanko czy wam tez tak okropnie pogorszyła się cera??? od początku ciaży miałam z nią problemy,ale teraz to aż żal patrzeć na czoło :( jednocześnie policzki są tak suche że smaruję je kremem po 5 razy na dobę i nic :( ech a podobno cera ma się poprawić w ciąży i włosy mają nie wypadać i paznokcie mocnijsze....a u mnie dupa, nic tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko, u mnie nic sie nie zmienilo z cera Marzena, super ze wyniki sa OK!! wczoraj odebralam wyniki krwi i mi sie poprawila:) branie zelaza pomoglo:) tymczasem zbieram sie moze pojade z Olafkiem do babci, niech polata po ogrodzie... 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Ja godzinkę temu wstałam i juz po śniadanku jestem ale wczoraj wieczorem to się okropnie czułam. Bolał mnie brzuch, wymiotowałam, było mi jednocześnie duszno i zimno. Okropne uczucie. Jeśli chodzi o szpital to u nas trzeba mieć wszystko ze sobą dla dziecka. Nawet oczywiście ciuszki. po prostu wszystko. Ale ja już mam przygotowane ubiorki do szpitala dla małej tylko kosmetyków nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie się cera nawet troche poprawiła bo teraz mam mniej suchą i mniej jakiś zaczerwienień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) co do ktg to jak lezalam w szpitalu w 26 tygodniu to robili mi je dwa razy dziennie wiec chyba mozna robic je przed 30 tygodniem. A na wypisie tez mam napisane podejrzenie o porod przedwczesny czy zagrozenie porodem przedwczesnym, mialam miekka szyjke i rozwarcie w zewnetrznej czesci chyba na 1,4 cm, po 2 tygodniach brania lekow poszlam na konsultacje i lekarz mi powiedzial,ze to rozwieranie itd sie zatrzymalo ale w kazdej chwili moze zaczac postepowac.bralam luteine 2 razy dziennie,magnez 4 razy dziennie, kwas foliowy i cos tam jeszcze chyba:) aha nospe 3 razy ta wieksza dawke,teraz czuje tak jak wczesniej twardnie brzucha w dolnej i srodkowej czesci, i mi mowili,ze to sa skurcze.. a jak w szpitalu powiedzialam,ze boli mnie biodro i promieniuje ten bol do kregoslupa to powiedzileli mi,ze to tez sa skurcze,ale nie wiem czy to mzoliwe, bo to bolalo mnie dzien i noc, potem przestalo-po wyjsciu, a teraz przenioslo sie na drugie biodro:) beata1987- a jakie ogolne zalecenia dal ci lekarz? daffodile- dziekuje ci za odpowiedzi :) ja tez smaruje fissanem i do tego mustella, zwykla oliwka:) co do opowiesci o narodzinach to niestety nie widzialam:( ale tez bym pewnie plakala:) mala agatko- u mnie z cera to roznie, czasem mi cos wyskoczy na brodzie i nie chce zejsc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi w szpitalu powiedzieli że w moim tyg czyli 29 się ktg nie robi. Oni są po prostu śmieszni. Jak przyszłam do szpitala to pierwsze co to miałam usg i na nim wyszło że z dzidzią jest wszystko ok. A szyjka ma długość 34 mm więc jest długa. Potem miałam robione badanie ginekologiczne i szyjka jest twarda i zamknięta więc ja nie jestem aż tak zagrożona tym rozwieraniem. Tylko ja miałam skurcze porodowe które mogły by prowadzić do rozwierania się szyjki. Ja mam dużo leżeć i brać 2 razy dziennie dophergan i nic więcej mi nie mówili i za 2 tyg do kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewuszki:) co do ubioru dzieciatka ze szpitala to mam pytanie bo widzialam takie fajne grube body z dluga nogawka i do tego gryby kaftanik w komplecie no i czapeczka:) na to zaloyc jeszcze kombinezon... ale wlasnie sie zastamnawiam jaki kombinezon kupic bo w zasadzie to chcialam nie kupowac kombinezonu tylko taki spiworek na zime z czapka z polaczonymi nogami i by odrazu do wozka byl... ale niewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała agatko mi tez cera sie popsula jedynie policzki wygladaja w miare... a tak to krostki mam nawet na plecach i dekolcie choc z tego ostatniego troche zeszlo... problemy z cera to dla mnie jaka plaga mam nadzieje ze to minie po urodzeniu Hubercika:) wiecie co chcialam wam powiedziec ze coraz bardziej podoba mi sie imie Oskar niewiem czy nie chcialabym zmienic... watpie czy moj by sie zgodzil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nie pisze bo dopadl mnie len:( zaczelam puchnac dzis w nocy przez sen sciagalam pierscionki :o i widze ze moje stopy tez sie powiekszyly wiec chyba juz tak przedporodowo zaczynam puchnac i definitywnie koncze ze slodyczami na miesiac bo w pazdzierniku przywoza pierniczki do sklepow ja tez nie bede przeginac z ubiorem malej body +spiochy+kombinezon +czapeczka wystarczy vanilko ja mialam dla melgo taka kurteczke z dopinanym \"workiem\" dobre to bylo ale do czasu bo wyrosl i korzystalismy z kurteczki teraz tez o tym mylse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa no i jeszcze wazne pytanie do was... bo ja niewiem... na poczatku dla maluszka jakich pieluszek bedziecie uzywac?? tetrowych czy moze pampersikow new born itd... i jakiej firmy sa dobre... czekam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lorinko a wlasnie o tym mysle bo on w wozku pojezdzie z tym i to bedzie praktyczne choc 3 -4 mies bo wiosna przyjdzie.. ale za to po porodzie jade do tesciowej na miesiac tzn do swiat a do niej droga od szpitala to godzinka czasu i newiem czy zapne synka w fotelik niewiem czy wszystkie foteliki sa takie same niby mam juz fotelik ale on jest w lodzi i przyjedzie do mnie ok 20 wrzesnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanilko chyba wszystkie foteliki zapina sie miedzy nozkami dziecka wiec ten spiwor nie zda egzaminu , ale w samochodzie jest cieplo wiec proponuje ci zalozyc kurteczke i przykryc kocem albo kombinezon tylko moze sie didek zgrzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bede uzywac pampersow z malym tez ich uzywalam i sa ok tylko mam problem z rozmiarem nie wiem jaki kupic bo dla synka te newborn byly za male

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie dzwonilam do mojej promotorki. troszkę mnie załamała bo powiedziała że na obronę we wrześniu to już szans nie mam. mam jej przesać pracę, ona przeczyta i zobaczymy, ale raczej na październik mam się szykować. no ładnoie cały sierpie ń jej nie było, nie można się było skontaktować a teraz jest za późno. no nic październik też może być, tylko z podyplomowymi się komplikuje ale co tam. później dyplom doniosę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pieluszek to ja kupię pampersy, co do rozmiaru to zobaczymy jak duży maluch wg usg będzie. ale tak czy tak kupię tylko małą paczkę, wiem że bardziej opłaca się kupic te megapaki ale jak będzie go uczulało, odparzało to można szybciej zmienić. poza tym rozmiar też może szybciutko sie zmienić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Do nas do szpitala nie każą zabierać ciuszków dla maluszka . No z wyjątkiem tych które ma przywieźć mąż przy odbiorze maluszka ze szpitala . Nie wiem jaka będzie pogoda ale ja miałam w planie ubrać maluszkowi : pieluszka, body na długi rękaw , pajacyk welurowy , cieńka czapeczka + grubsza czapeczka i do tego kupiłam śliczny płaszczyk ( ocieplany ale nie przesadnie aż w stylu kurtki puchowej ) do tego pieluszka na buzię i ciepły kocyk . Ale sama jeszcze nie wiem . Wszystko zależy od pogody . na w razie co zimowy kombinezon także mam . Co do skurczów to ja mam je bardzo rzadko a jak już wystąpią to zazwyczaj dają uczucie kolki . Maluszek coraz mniej się rozpycha . Nie wiem czy to dlatego ze ma już mniej miejsca czy może jest leniwy . ( Ale ogólnie czuję ze ktoś sobie mieszka w moim brzuszku ) . Na śniadanko zrobiłam sobie zupkę mleczną z ryżem , za chwilę w szamię jakiegoś owoca ale mam straszną ochotę na jakąś rybkę –tylko skąd ją. Hmmm chyba wywieszę kartkę i polecę do sklepu obok zapytać o makrelę wędzoną bo umrę jak za chwilę nie wsadze sobie rybki do buzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała Agatko, Na jakie studia podyplomwe się wybierasz? Nie martw się dyplom na pewno będziesz mogła doniesć po obronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idziemy na doradztwo zawodowe i personalne. wiem że będę mogła donieść później. już się umawiałam w nowej szkole że obronię sie we wrześniu, dam im zaświadczenie z dziekanatu ze się obronilam i w ciągu miesiąca doniosę dyplom. a tak znów muszę nakręcić, że zaświadczenie przyniosę w październiku...ech. ale co tam. nie ma tego złego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziewczyny na początek kupię pieluchy z firmy pampersy i te jedynki. Myślę że nie będą za małe. A potem większe. zależy jakie duże dziecko urodzę. ja gotuje właśnie zupę grzybowa :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesa1983
Dziewczyny ale mam podniesione ciśnienie!!!Jak mnie też strasznie wku...jak wszyscy na około dają mi "dobre"rady jak wychowywać dzieci.Kubuś sie jeszcze nie urodził a ja wiecznie słyszę jak mam go wychowywać i sie nim zajmować.Okropnie mnie to wkurza!!!Jak sobie tylko pomyślę co to będzie pózniej jak maluszek przyjdzie na świat to aż mnie skręca ze wściekłości(okropnie jestem na tym punkcie wyczulona).Najgorsze jest to że teraz mieszkamy w rodzinnym mieście mojego męża (jest tu cala jego rodzina) a z moich bliskich nie mam przy sobie nikogo:(Niby jego rodzinka jest ok ale denerwuje mnie to że cały czas daja mi te swoje "dobre rady".Przecież to ja jestem jego matką i chyba wiem czy będę wiedziała co jest najlepsze dla mojego dziecka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesa1983
zapomniałam jeszcze dodać najlepsze...moja teściowa ostatnio mi oświadczyła że jak tylko urodzę to ona od razu przyjedzie do szpitala mi pomóc przy dziecku.Nawet nie spytala czy sobie tego życzę czy nie po prostu sama zadecydowała.Myślałam że padnę.gdybym kogoś potrzebowała do pomocy to juz prędzej poprosiła bym o to swoją mamę.Będzie mnie baba tylko dodatkowo stresowała swoją obecnością.Ale jestem zła!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnesa to odmow tesciowej grzecznie acz asertywnie:) ja sobie nie wyobrazam czegos takiego.... raz czy drugi ladnie i grzecznie sie odmowi i moze to zalatwi sprawe:)az sie zagotowalam w srodku, tez nie zycze sobie takich \"dobrych\" rad.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnesa nie denerwuj się tak :) wiem co przeżyqwasz ja mam to samo. wysłuchaj, pokiwaj główką i rób swoje. ostatnio mi cioteczka dala radę żebym dużo bawarki piła to dużo mleka będę miała. no to jej powiedziałam że to chyba po porodzie, a ona nie teraz, bo przecież to mi się \"skumuluje w piersiach na później\" :P albo rada w stylu jedz dużo zup, same zupy praktycznie bo dziecko chore będzie i umrze. a i najlepsza. jak jej powiedziałam że boli mnie kręgosłup to ona na to że w sumie dzidzia mogłaby się już urodzić - to połowa 6 miesiąca była. jak jej powiedzialam że za mała jest, to ona \"no przecież pokarmisz i urośnie\". nie docierało do niej że ona jeszcze nie ma sprawnych płucek, ze jszcze musi się rozwijać w środku. \"no przecież to już jak człowiek wygląda, tylko taki mały\". normalnie ręce mi opadły po godzinie tłumaczenia że to nie jest w pełni dojrzały człowiek. w końcu dałam sobie spokój, ciocia wie lepiej :D (76 letnia bezdzietna rozwódka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja właśnie pochłonełam obiad, dosłownie! już taka głodna bylam, że nie wiedziałam za co się wziąć :D :D :D a przecież o 12 jadlam jogurt i jabłko. no ale co tam takie uroki ciąży. normalnie nigdy nie byłam tak szybko głodna, a teraz to co pół godziny moglabym jeść i ciągle mi mało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesa1983
Pewnego razu dziecko było gotowe,żeby się urodzić. Więc któregoś dnia zapytało Boga: Mówią,że chcesz mnie jutro posłać na Ziemię,ale jak ja mam tam żyć,skoro jestem takie małe i bezbronne? Bóg odpowiedział: Spomiędzy wielu aniołów wybiore jednego dla Ciebie. On będzie na Ciebie czekał i zaopiekuje się Tobą. Ale powiedz mi, tu w Niebie nie robiłem nic innego tylko śpiewałem i uśmiechałem się, to mi wystarczało, by być szczęśliwym? Twój anioł będzie Ci śpiewał i będzie się także uśmiechał do Ciebie każdego dnia. I będziesz czuł jego anielską miłość i będziesz szczęśliwy. A jak będe rozumiał, kiedy ludzie będa do mnie mówić, jeśli nie znam języka, którym posługują się ludzie? Twój anioł powie Ci więcej pięknych i słodkich słów niż kiedykolwiek słyszałeś, i z wielką cierpliwościa i troską będzie uczył Cię mówić. A co będe miał zrobić, kiedy będe chciał porozmawiać z Tobą? Twój anioł złoży Twoje ręce i nauczy Cię jak się modlić. Słyszałem,że na Ziemi są też źli ludzie. Kto mnie ochroni? Twój anioł będzie Cię chronić, nawet jeśli miałby ryzykować własnym życiem. Ale będe zawsze smutny, ponieważ nie będe Cię więcej widział. Twój anioł będzie wciąż mówił Tobie o Mnie i nauczy Cię, jak do mnie wrócić, chociaż Ja i tak będe zawsze najbliżej Ciebie. W tym czasie w Niebie panował duży spokój, ale już dochodziły glosy z Ziemi i Dziecię w pośpiechu cicho zapytało: O, Boże, jeśli już zaraz mam tam podążyć powiedz mi, proszę, imię mojego anioła. Imię Twojego anioła nie ma znaczenia, będziesz do niego wołał: "Mamusiu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesa1983
aż się popłakałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Byłam wczoraj na USG i wreszcie widziałam moją Córeczkę..Mam już 100% pewność odnośnie płci ;) i z czystym sumieniem mogę kupować różowe ubranka ;) Amelka nie należy do najmniejszych..wagą wyprzedza termin o 2 tygodnie.. dziwne, bo ja z mężem raczej do wielkich się nie zaliczamy ;) Termin przesunął mi się na 01.11 , a wymiary HC 285MM (31 TC) AC 266MM (30TC5D) BPD 79,8MM (32TC2D) FL 60,00MM (30TC6D) WAGA 1684 gram i niestety muszę leżeć..szyjka mi się skraca (2cm) i rozchodzi mi się kość łonowa... a teraz mam taki power..biegałąbym tylko po sklepach i kupowała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×