Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

My mamy rozliczenia nie całe 500 zł i dostaniemy wszystko ze względu na mnie bo jestem bezrobotna ale np za rok kolejny będzie więcej. Małą już śpi sobie ale popuszcza co jakiś czas a nie chce wogóle mi herbatki pić :-( A napiszcie mi jakie są objawy odwodnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko, z tego co pamietam to na pewno zmiejszona ilosc moczu(mozna latwo zauwazyc ze dziecko sika mniej, mocz moze byc tez ciemniejszy), skora staje sie wiotka, usta suche,zaraz znajde wiecej to Ci wkleje.Ale przede wszystkim z tym moczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OBJAWY I PRZEBIEG Do odwodnienia ustroju dochodzi już wtedy, gdy utrata wody wynosi 1% ciężaru ciała. Widoczne objawy odwodnienia występują przy zmniejszeniu masy ciała o 3%, natomiast przy utracie masy ciała wynoszącej powyżej 10% objawy te mają ciężki, zagrażający życiu dziecka charakter. Im mniejsze dziecko tym szybciej dochodzi u niego do odwodnienia. Najczęstszą przyczyną odwodnienia ustroju u dziecka jest biegunka i/lub wymioty. Odwodnienie może wystąpić również w przebiegu gorączki, zwłaszcza w upalny dzień, jeśli dziecko nie otrzymuje zwiększonej ilości płynów. Ponadto odwodnienie rozwija się w również przebiegu nierozpoznanych, lub źle leczonych schorzeń takich jak: cukrzyca, moczówka prosta, niewydolność nerek. Jeżeli znana jest aktualna masa ciała dziecka, to najprostszym sposobem określenia stopnia odwodnienia jest zważenie dziecka. Niewielkie odwodnienie zwykle nie daje zauważalnych objawów klinicznych. W odwodnieniu umiarkowanym dziecko może być niespokojne, pobudzone, jest spragnione, pije łapczywie. W czasie płaczu nie ma łez, a błona śluzowa jamy ustnej i język są suche, obłożone nalotem. Ciężko odwodnione dziecko jest senne, apatyczne, wiotkie, ma zaburzenia świadomości, często jest tak słabe, że nie potrafi samodzielnie pić, nie krzyczy lub głos jest chrapliwy, ujęta w dwa palce i puszczona skóra brzucha nie powraca natychmiast na swoje miejsce. Ważnym wskaźnikiem odwodnienia w biegunce, wymiotach, gorączce jest skąpe moczenie lub całkowity brak oddawania moczu. WEZWIJ LEKARZA, GDY... Podejrzewasz ciężkie odwodnienie, dziecko ma uporczywe wymioty, nie przyjmuje płynów doustnie, pomimo pojenia stan dziecka pogarsza się, a biegunka się nasila. LECZENIE DOMOWE W biegunce z niewielkim lub średnim odwodnieniem przez 4 godziny należy dziecko poić tzw. doustnym płynem nawadniającym, nie podając mieszanek mlecznych. Wyjątkiem są dzieci karmione piersią, u których karmień nie przerywa się, tylko skraca czas ich trwania. Doustne płyny nawadniające (DPN) dostępne są one w aptece pod nazwą Gastrolit lub Saltoral. W razie braku dostępności tych płynów można zastąpić je letnią, osłodzoną herbatą z dodatkiem szczypty soli i szczypty sody oczyszczonej. Jeżeli jest to możliwe do słodzenia herbaty należy użyć glukozy, a nie zwykłego cukru. Objętość płynu jaką powinno wypić dziecko wynosi 50-100 ml/kg masy ciała. Dodatkowo po każdym stolcu biegunkowym lub wymiotach podajemy 5-10 ml/kg masy ciała płynu. U dzieci wymiotujących płyny powinny być chłodne, podawane w niewielkich porcjach – 1 łyżeczka co 3-5 minut. Brak akceptacji smaku płynu zwykle pojawia się u dzieci bez odwodnienia, jeśli doszło do odwodnienia dzieci zwykle piją DPN bez protestów. W razie oporu można podawać zamiast DPN herbatę, mus jabłkowy, jogurt, natomiast soki owocowe, płyny gazowane, coca-cola są przeciwwskazane w leczeniu odwodnienia. Po 4 godzinach nawadniania można stopniowo powrócić do podawania mieszanek mlecznych (początkowo karmić mniejszymi porcjami ale częściej) lub do pełnego karmienia piersią. U starszych dzieci wprowadza się lekkostrawną dietę opartą o ryż, sucharki, mus jabłkowy, stopniowo ją rozszerzając o produkty mleczne, gotowane warzywa, mięso, tak aby po kilku dniach powrócić do normalnej diety dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie atopowe zapalenie skory tez jest spowodowane takimi rzeczami jak pisze karola!ostatnio lekarz przepisal mi kropelki dla malego a okazalo sie ze przy atopowym zapeleniu nie mozna ich uzywac:( nalezy unikac przepisze z ksiazeczki ktora dostalam od alergologa!: - dobor odziezy zalezny od temp. otoczenia, aby uniknac nadmiernemu poceniu, -unikanie kontaktu z czynnikami drazniacymi skore:glownie welna, substancjami chemicznymi i zapachowymi, -nie powinno uzywac sie poscieli zawierajacej pierze, -eliminacja alergenow pokarmowych-powinna byc oparta na wnikliwej obserwacji reakcji po ich spozyciu lub po kontakcie z nimi! AZS objawiamsie: -zmiany wypryskowe pod postacia zaczerwienienia,obecnosci nadzerek i strupkow! -suchosc skory( w okresieniemowlecym dotyczy skory twarzy i owlosionej skory glowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję że mała nie odwodni się bo biegunki nie ma często. dziś 3 razy zrobiła a sikać to sika. Lekarz jeszcze powiedział że jak do czwartku nie przejdzie to mamy przyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! dziś po raz pierwszy od dawien dawna mały miał problem z zaśnięciem na nockę. ale w końcu się udało :) dziś miał jakiś dzień ulewania bo strasznie się z niego lało po każdym jedzonku, czasem tak jest a czasem już prawie wcale nie ulewa. nie wiem od czego to zależy :( daff no cycki to mam wielkie :P a co do tego ze chuda, hmmmm myślę ze to zasługa dobrze dobranego stroju, bo skóra na brzuchu wisi i w ogóle brzuch jak w 4 miesiącu ciagle mam :( a łapki to chude jak patyczki, to samo z nogami :P beatko mam nadzieję ze po lekarstwach szybko małej przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Lila taka grzeczna ze az sie zastanawiam gdzie tu jest haczyk...bo jakis musi byc...moze to jakas cisza przed burza???:O od jakiegos czasu mnie zadziwia...zwlaszcza jak ja porownuje do Olafka:) mloda zawsze sama zasypia, w ciagu dnia spi 3 razy nawet po 3 godziny czasem, w nocy wstaje co prawda 2x ale po jedzeniu/piciu od razu komar. jak nie spi to sie sama ladnie bawi, wogole ciagle usmiechnieta, nawet jak jej katar sciagam to nie placze.. gdzies tu jest haczyk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daff nie ma haczyka;-) Ciesz się że masz spokojną córę a nie szukasz dziury w całym he he. No chyba że może jak stanie na nogi to da Ci popalić;-) Ja się cieszę, że mała taka grzeczniutka, a powiem wam że bałam się nieprzespanych nocek, kolek, płaczu cały dzień, a tu nic narazie(odpukać) mała usmiechnięta, śpi pięknie choć teraz znów zaczęła mi się budzić o 4 na jedzonko, najwidoczniej samo mleczko już jej nie wystarcza. Marzenka moja miała kiedyś trądzik ale wyglądał zupełnie inaczej, także wątpię żeby to było to... Bardziej chyba jakieś uczulenie. Agatka widzisz każdemu inne pieluchy pasują, u nas happy się sprawdzają:-) Aha wysyłałam kiedyś zdjęcia na pocztę i nie doszły:-( Dzieciaczki wszystkie śliczne, rosną jak na drożdżach i widać zminy w wyglądzie:-) Zaraz wyślę jeszcze raz zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dziewczyny, co do Arturka Marzeny... u nas lekarz wyraźnie powiedział, że to trądzik niemowlęcy, a Jaś miał tak samo i już nie ma... Lekarz powiedział, że może przyjmować różne postaci- zaskórniki, rumieniowe plamy i grudki. Betko rozliczając się dodajesz do pita PIT/O i tam wpisujesz liczbę dzieci. Na jedno przysługuje chyba 1172 zł zwrotu, czy jakoś tak. U nas będzie więcej, bo ja pracowałam do lipca, a A pracuje cały czas, więc będziemy mieli całą kwotę zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz ja się źle czuję dziewczyny. Już dwa razy wymiotowałam i jest mi niedobrze. Mała w nocy jadła o 24 i od razu po jedzeniu kupka sama woda :-(. Troche potem hercatki mi wypiła i dziś 100 ml razem z smectą. Jeszcze dostała acodilak. Teraz sobie śpi. Ma 37 i 2 kreski temperatury. Jak wstanie to czopek jej dam bo wkońcu jej nie zaszkodzi. A dziś jeszcze kupki nie robiła. Może będzie coraz lepiej. W nocy spać mi nie chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To Anabelka w kolejnym roku też mogę wziąć tą kwotę na dziecko? Czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej my wybieramy się dzisiaj na trzecie szczepienie! nO i dowiem się ile Aleks waży:-) jest taki kochaniutki. Wiecie co ja od kilku lat byłam troszkę nerwowa (może wybuchowa to lepsze określenie:-) ) a dzidzia tak zmienia człowieka. Wystarczy że spojrzę na niego i od razu mi robi się ciepło na serduszku i czuję taki ogrom miłości- ach...macierzyństwo to najwspanialsze co mogło mi się przytrafić;-) :-) :-) Ja na diecie bo do wagi sprzed ciąży zostało mi 2 kg ale żeby wyglądać dobrze to muszę jeszcze 12 schudnąć (bo ja głupia przytyłam PRZED ciążą:-( ) odchudzam się od listopada i schudłam dopiero 10 kg ale taką dietę żebym się pilnowała to dopiero od lutego stosuję więc może będzie jakoś to szło pisałyście coś o czerwonej herbacie- ja dawniej ją piłam ale czy można teraz ja pić gdy karmię piersią czy nie bardzo? (mały nie ma żadnych problemów z brzuszkiem nawet jak zjem kapustę) Mam kolejny problem- bo mały nie chciał z nikim zostać i darł się wniebogłosy gdy tylko dziadkowie go na ręcę wzięli - to mu przechodzi, bo coraz dłużej wytrzyma- więc ja głupia miałam nadzieję że w końcu gdzieś z mężem razem wyskoczymy a tu kolejny problem: mały nie chce mi pić z butelki. jak próbuję mu cokolwiek podać butelką to ma jakby odruch wymiotny płacze i nie chce wcale jeść (próbowałam tak dawać mu glukoze, rumianek, mleko moje odciągnięta- i nic nie zje). Mam butelkę lovi canpol babies i taką zwykła i dawniej z obywdu pił a teraz z żadnej. Macie jakiś pomysł co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko za rok też możesz odliczyć sobie tę kwotę na dziecko, ale jeśli masz możliwość w tym roku odliczyć, jeśli jest z czego, to odlicz, bo tak to Ci pieniążki za ten rok przepadną. To odlicza się co rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elmirka, a może wypróbujesz ten smoczek przypominający kształtem brodawkę, jeśli nie używasz takiego? Moja kuzynka ma ten sam problem, ale na jej mała narazie nic nie działa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anabelko bo widzę że ty w temacie. Jak można odliczyć tą ulgę na dziecko? podobno za 2008 r to ostatni kiedy można za cały rok dziecko które urodziło w trakcie jego trwania (tzn nie ważne w jakim miesiącu) mąż pracuje cały czas. JA też (mam umowe na stałe więc cały zeszły rok pracowałam (od lipca na L4) Dochody mamy takie że rodzinne ani płatny wychowawczy nam się nie należy. Czy wiesz jaką kwotę mogę odliczyć sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elmirko niby nie wolno pić czerwonej herbaty jak się karmi piersią bo takl pisze na ulotce ale jak czytałam teraz na internecie to jak różne kobiety się pytały lekarzy to pisało że oni nie widzą przeciwskazań. Więc musiałabyś się spytać lekarza czy możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym roku nie mam możliwości odliczyć za dziecko bo mam tylko nie całe 500 zł rozliczenia bo mąż pracował w różnych zakładach i tylko tyle się uzbierało ale w przyszłym roku będzie lepiej :-) Ja też jestem na diecie i piję czerwona herbatkę i jest juz od 2 tyg 3 kg mniej więc nie jest źle. Zbliża się lato i trzeba jakoś wyglądać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że mała ma rotawirus bo wszystko by się zgadzało ale taki lekki bo tej biegunki nie ma tak dużo a tylko raz wymiotowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie wirusy biegunkowe sa niestety zarazliwe:( co do czerwonej herbaty to wiem ze roibos mozna spokojnie pic(herbata z czerwonokrzewu), jak juz to niewskazana jest pu-erh..ale roibos na pewno mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rozliczalam sie wspolnie z mezem. jesli macie wystarczajaca kwote podatku to mozecie odliczyc calosc na dziecko, wypelniajac dodatkowo PIT/0. i tam mozna na jedno dziecko odliczyc 1173, 70 zl. ja rozliczalam sie sama. kupilam plyte do rozliczania pit-ow z Gazeta Prawna. tam wszystko liczy sie samo, wystarczy sprawdzic samemu, czy nie ma bledow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elmirko..ja Olafa uczylam do butelki jak mial 7 mcy bo mialam ten sam problem co Ty..nauka trwala 2 tyg, ciezko to szlo,...a jak juz sie nauczyl, to nie chcial piersi:( zadne aventy, nuki sie nie sprawdzily..wydalam wtedy kupe kasy na smoczki butelki..w koncu zalapal zwyklego kauczukowego canpola ale tak jak pisze-2 tyg to trwalo.Na poczatku dawalam mu moj pokarm w butelce, nic innego nie chcial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! maluch spał mi w nocy do 3 :D czyli całe 6 godzin bez przerw!!! już daaaaaawno tak długo nie spał. niestety od 4 o kupkę walczył :( no ale cóż nie można mieć wszystkiego :P co do nauki butelkowego pica to ja nie pomogę. mały pije z niej wszystko co tylko podam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!! Co do tej wysypki arturka to już sama nie wiem. Odstawiłam nabiał i wszystko co z nim związane, kakao, orzechy i nic dalej to samo a nawet gorzej. Smaruję mu to kremem emolium, oilatum sofl albo linomagiem tak kazała lekarka i dalej nic. Kurde czemu u nas nie ma żadnego porządnego lekarza??Aha i na dodatek go to swędzi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturek spi w nocy gora 4h a potem juz sie budzi co godzine. W dzien spi po 30 min maks 3 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenko napewno arturek ma AZS jesli to go swedzi!moj maly mial identyczna potem to coraz bardziej sie rozszerzalo i w koncu wygladal jak jedna wielka duza truskawka!!strasznie sie drapal! Ja sadze ze to jest na tle pokarmowym bo nie tylko produkty mleczne uczulaja trzeba bardzo uwazac na jajka, ryby, orzechy. u nas tez po odstawieniu nabialu wysypka byla nadal!!dopiero przygasla jak odstawilam produkty maczne. mysle ze powinnas pojechac do alergologa dzieciecego nawet gdzies prywatnie poszukaj moze w luxmedzie! z tego co wiem to nieleczona alergia moze doprowadzic do astmy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.......im.dziecka ...term.por.. waga ur.. waga....cm...wiek Elmirka85......Aleks.......19.10.....2380.....5600.. ........3m Kasika1........Karolinka...22.10....3300......6200.. ........4m green_gable...Mikołaj....29.10.....4010...ok7400.... ......3m i 2t mother..........Kacper....30.10.....3700.....7500... .......3m i 1t Kasiula82........Amelka....30.10.....3200.... 5500...........3m i 2t Daffodile.......Lilianka.....30.10....3950......8000.... 67....3m 3t KarolinkaLinka..Natan.... 1.11......3400.....7000...........3m i 3t karuczek......Antosia......1.11......3270....61 00...........3mi2t happymama.....Zuzia.......3.11......3285....6500....66 ...3,m 2t agniesza26.....Olafek......9.11......3710.... 6600....71.......3,3m bonizz...........Piotruś.....9.11......3350.....7100 ..........3m i 1t elwira elwira...Weronika...9.11......3300....5300..........3m karola678.....Franciszek..11.11.....3300.... 6000............3m mysza1980.....Zosia........12.11...............5400 ..........2m i 2t agnesa1983...Kubuś.........12.11.....3410... 6580...........3m 5d edika9..........Nikola.......13.11.............. 3900.......... 2m i 24d Beata1987.....Zuzia........14.11.....3200.....6000. ..63.....3m 16d kaaczuuchaa..Damianek...15.11.....2950.....5900....70 ....3m i 3d magmall.........Zuzanka....16.11.....3960.... 5410... 63....3m Marta1983.....Robiercik...16.11.....3270..... 5100............3m MajkaMB1......Miłosz.......18.11.....2730.. +-5200 ...56... 2m,3t Jokasta........Jeremi.......19.11.....3300.....5160..... .....3 m **ewelka**......Wiktoria....21.11.....4650.....6400 ...70 ....3m pingusia_22....Marika......27.11.....2570......5160 ...?..... 3m kajtoch.........Blanka.......27.11.....3700... ok6500... 66...2m3t lorinka..........Zuzia........28.11.....3600.....6410... .........2m27d Małgorzata....Julek........ 28.11..... 4550..... 6295... 66... 2m i 3t Anabelkaaa....Jaś............02.12.... 3700... ok5500... 62... 2m11d mała_agatka...Franek....... 3.12......3340... ok6100..ok65 ...2m i 3d dunia26.........Kubuś.........4.12.....3.700... 5.950......65.....3mies. Maja_21........Wiktorek....7.12......3780.... 6000 ............ 3mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzenko kiedys tez pisalas ze maly ma problemy z wyproznieniem robi kopke co kilka dni to tez moze byc powodem alergicznym:( albo jest biegunka albo problemy z wyproznieniem tak przynajmniej alergolog mi mowila!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatka jeśli to rotawirus to nie dawaj żadnych czopków!!! smecte 3razy dziennie po 1/3saszetki, acidolac lub dicoflor 2 razy 1/2saszetki to wszystko do czasu normalizacji stolca. I co baaardzo ważne jak najwięcej przepajaj w ciągu dnia,staraj się nawet na siłe jeśli mała nie chce i najlepiej rumiankiem[nie koperkiem! } myśmy wyplenili rotawirusa wreszcie,kupki normalne tyle,że często nawet3-4w ciągu dnia. Ale za to własnie wróciliśmy od lekarza:(mały się ode mnie zaraził niestety ale mimo katarku,kaszelku nic tam w płuckach nie ma,teraz aby go podleczyć muszę żeby go nie wzięło mocniej jak mnie bo mi mało klatki nie wyrwie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunia a dlaczego rumiankiem ? bo wkońcu on rozwalnia. ja smecte mam dawać pół szaszetki raz dzennie i acidolak szaszetke dziennie. teraz mała po jedzeniu zrobiła kupkę. sama woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×