Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

hej, hej:) już nie będę chwalić małej jak ona to cudownie przesypia noce, bo zrobiła dzień dobry godzinę temu i dopiero teraz zasnęła, ofc na mojej poduszce więc jestem skazana na kompa, żeby nie zasnąć na stojąco:) co do wody, to ja od początku używam wody z kranu, nie mam żadnego kamienia czy osadu, więc nie bawię się w osobne gotowanie mineralki:) nadmiar wit D również może spowodować pocenie, więc najlepiej zapytaj o to lekarza. Aa, i my wit D bezpośrednio do buzi podajemy, lekarka nam powiedziała, że to za mała ilość, żeby rozpuszczać w mleku:) moja waga też mnie wkurza, dobiłam 57, czasem uda mi się osiągnąć 56, ale to tylko na chwilę:P przy 165 to teoretycznie dobra waga, ale sam brzuch mi pewnie z 4kg waży, których muszę się pozbyć:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
...ja tak samo jak kajtoch od używam wody z kranu. Na początku (przez pierwsze 3,4 m-ce) też używałam Żywca tej 5l ...aż kiedyś w sklepie mój mąż się pyta po co ja w ogóle tą wodę kupuję skoro ona ma taki straszny osad (bo ma :o) i, że nasza woda z kranu takiego osadu nie ma. Wtedy pamiętam nie kupiłam i zagotowałam kranówkę (zawsze gotuję ją min 5min) i faktycznie osadu jest minimalna ilość! Tak już przy tej wodzie zostaliśmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Jak ubieracie malucha, gdy jest tak jak teraz ?! (ostatnio) czyli np. dziś ... jest te 15 stopni, ale szaro, buro pochmurno i WIETRZNIE ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rajstopki, spodenki, buciki, bluzeczka z długiem rękawkiem, bluza, ew kurtka, i czapeczka na uszy. Staram się jej nie przegrzewać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie ogladalam ksiazeczke zdrowia malego i tam na samym poczatku jest napisane ze ciemiaczko powinno zrosnac sie do 18miesiaca zycia wiec jeszcze kuuupe czasu maja nasze dzieciaczki na to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam was już dawno pytać o czkawkę, ale sklerozaaa:P wasze pociechy często łapią czkawkę? i od czego? bo Blanka jest małym termostatem, jak tylko jej ciut chłodniej, to od razu czka, kilka razy dziennie nawet, i pomaga tylko ciepłe mleko/soczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maly ma tylko wtedy czkawke kiedy sie mocno rechtoli:)ale tak ogolnie to bardzo zadko go dopada nieraz ma 2 razy dziennie potem dlugo dlugo nie ma az w koncu gdzies go zlapie!ale jak go zlapie to szczeka i szczeka i przestac nie moze nic mu nie pomaga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też już używamy wody z kranu. Moja ma czkawkę w dwóch przypadkach. czyli kiedy jest jej zimno ale to rzadko i wtedy wystarczy kocykiem przykryć i gdy się bardzo mocno śmieje i wtedy picie dajemy. Moja już sobie godzine śpi. Ale ma nadal problem z kupką mimo że śliwke je i brzoskwinie. Już nawet nie daje jej takiej zwykłej herbaty tylko kupiłam brzoskwiniową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! u nas piękny poranek więc na szybko pranie zrobiłam małego i nasze, bo juz zarastam brudem1 przez ostatni deszcz nic nie piorę bo nic nie schnie :( eh ale na popołudnie znów deszcz zapowiadają, może choć troszkę wyschnie :) co do ubrania to ja zakładam małemu jak jest tak chłodno jak wczoraj body z długim rękawkiem, cieplejszą bluzę, spodenki albo rajtuzki, skarpetki i buciki. na dwór oczywiście jeszcze kurteczkę i czapkę. czyli nadal trzymam się zasady jedna warstwa więcej niż ja :) co do czkawki to mój mały czkawiec czka średnio 4-5 razy dziennie! czy jak się chłodniej zrobi, czy jak się zakrztusi, czy jak się śmieje mocno, jak za dużo gada, jak się zachwyca....itp itd :) ogólnie często czka! a chciałam go pochwalić od 3 dni budzi się w nocy tylko o 4 na jedzonko i potem o 6 ale to zwykle wstajemy :) choć w sobote zasnął jeszcze i p0spaliśmy do 7.30 :D przed spaniem dostaje 120 ml mleczka z kleikiem ryżowym z butli i potem dopija cycusiem i śpi pięknie :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulżyło, czyli ogólnie niemowlaki często łapią czkawę, bo już myślałam, że moja jest jakoś wybitnie uzdolniona:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka w brzuszku mnie co rano budziła czkawką, widocznie im zostało:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Wszystkiego Najlepszego 🌻 dla Waszych maleństw z Okazji Dnia Dziecka :D ha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, wczoraj cały dzień myślałam o tym, żeby złożyć listopadowym dzieciaczkom życzenia, a dziś mi wyleciało:P Wszystkiego naj, naj najlepszego❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NOO KOCHANE i My doczekalysmy sie prawdziwego Dnia Dziecka w koncu mozemy podarowac swoim pociechom jakies prezenciki ale i nie tylko przede wszystkim milosc, serdecznosc, poczucie bezpieczenstwa i wiele innych znakomitosci o ktorych by tu pisal i pisal:):)!!! takze wszystkim dzieciaczkom duuuuzo duuuzoo zdrowka, szybkiego bezbolesnego zabkowania:P no i co tez wazne przesypianych nocy hehe (chyba tego to bardziej nam mamom zycze:P)BUZIACZKI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć babeczki :) Byłam dziś z Julkiem w mojej firmie wypełnić trochę kwitów. Tyle cioć i wujków na raz, to dawno nie było. Julek przechodził z rąk do rąk i był zachwycony i byłam tam 1,5 godziny! :D Byłam też w sklepie dziecinnym i kupiłam kubek-niekapek, a przy okazji, na samym wejściu Julek dostał książeczkę - taką z twardymi i grubymi kartami :) Bardzo to było miłe :) Zaraz potem wracaliśmy do domku i dziecko zasnęło, więc wybrałam drogę okrężną przez park. Królewicz spał 1,5 godziny! Podjechałam wózeczkiem pod blok i czekałam, aż królewicz się obudzi... stałam tak jakieś pół godziny :p Raczej nie robi sobie takich długich drzemek w dzień, ale widać zmęczyło go towarzystwo i sklep :p Dołączam się do życzeń dla naszych maluchów, bo to przecież ich pierwszy Dzień Dziecka. Oby ich dzieciństwo było takie, że z przyjemnością będą wracać do niego wspomnieniami, jak już dorosną. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życzę wszystkim dzieciaczką wszystkiego naj w okazji Dnia Dziecka :-). Moja mała dziśmiała takie zaparcia że cały czas pierdziała ale po kąpieli udało jej się wystękać kupke :-(. Dziś zrezygnowałam z kaszki ryżowej i sinlaca bo tak być z tą kupką nie może. Biedna tak się męczyła. Na dzień dziecka przyjechała chrzestna małej a widziała ją ostatnio na chrzccinach i jak wzięła ją na ręce to się rozpłakała. A mój Ł przyjechał po miesiącunie widzenia się i na jego widok zaczęła się śmiać na cały głos :-). Moja mała dziś w łóżeczku złapała się za szzeble i siadać chciała :-). A jak leży i bierze się ją za ręce to siada ale od razu idzie na nogi i stać chce :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 🌻 My juz na nogah:) maly wstal o 6.18 obudzil tate na szkolenie bo bysmy zaspali a maz mial na 7!telefon mu sie normalnie sam popsuł w nocy nastawił sobie budzik i dziś rano nie zadzwonił:( odkad mąż kupił do sypialni rolety 100% zaciemnienia maly śpi nam do 7-7.30 dziś tylko wstal wcześniej.no ale w nocy niestety 4 razy je dziś jadł tylko 3:)ale też jak szybko wstawałam mu dziś robić w nocy jeść to mleko zamiast do butelki wsypalam obok i nie wiem ile nalalam wody czy 150ml czy 140ml.:P no i dzięki tym roletom mały mi dlużej śpi w dzień z 20min. przeszliśmy na 1h do 1,5h:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko biedna ta Twoja Zuzia z tymi zatwardzeniami! A może podajesz jej coś ze słoiczków gdzie zawarte jest np. masło albo coś z białka mleka krowiego bo przy skazie białkowej często występują zatwardzenia! U nas jak na razie nigdy mały nie miał problemu z zatwardzeniami!wiem że też pomaga czysta przegotowana woda na zatwardzenia. W ogóle mój mały nie chce jeść owoców:( od razu bierze go do zwracania.na razie próbowałam owoców ze słoiczka aż go trzęsie i od razu ma odruch wymiotny:(na razie nie mam swoich owoców jedynie zamrożone śliwki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ogóle tu jakieś pustki się zrobiły! Ani Anabelka się nie odzywa nie wiem normalnie:(a o reszcie już nie wspomne!!!!!!dziewuszki bo nam topik padnie i co Ja biedny żuczek bez Was będę robiła!!buuuuuuuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! no i pochwalilam smyka a on mi w nocy dziś znów oszalał i jadl co godzinę :( ale to dlatego ze wczoraj klek zjadł o 20 a poszedł spać dopiero o 22 i to na dodatek bez cycusia zasnął! więc głodny był :) teraz sobie śpiocha. wczoraj zostawiłam małego na łózku dosłownie na 30 sekund i mi się skulał na podłogę :( płacz był straszny ale nic się nie stało! zaraz jak sie uspokoił zaczłą się śmiać, szalał jak zawsze, więc tylko się wystraszył. choć chyba ja bardziej bo to jego pierwszy taki wypadek był. normalnie mało zawału nie dostałam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja drugi dzień w pracy...buuuu, Amelka nie przyzwyczaiła się do żłóbka, ten tydzień mąż ma opiekę i wozi ją dalej po troszku ;( Całą sobotę płąkała i zaliła się biedaczka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszko ja jestem i nie zamierzam opuszczać Was :D umre z nudów i z braku możliwości pogadania z kimś innym niż synio jak Was nie będzie :D właśnie odzywać się ale już!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno Amelka z czasem coraz bardziej będzie się przyzwyczajała do nowej sytuacji!mimo że nasze dzieciaczki jeszcze są bardzo małe to myślę że i tak one dobrze wiedzą co jest grane i tak łatwo nie idzie ich przekabacić!:) Trzymam kciuki aby Amelka szybko polubiła nowe otoczenie tak jak na samym początku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja drugi dzień w pracy...buuuu, Amelka nie przyzwyczaiła się do żłóbka, ten tydzień mąż ma opiekę i wozi ją dalej po troszku ;( Całą sobotę płąkała i zaliła się biedaczka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja się odzywam, ale tylko na sekundę, bo kończę śniadanie, daję małemu kaszkę i lecimy na rehabilitację. Nie zamierzam przestać się odzywać. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja drugi dzień w pracy...buuuu, Amelka nie przyzwyczaiła się do żłóbka, ten tydzień mąż ma opiekę i wozi ją dalej po troszku ;( Całą sobotę płąkała i zaliła się biedaczka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, hej:D ja się nie zamierzam wycofywać, tylko mój ma teraz sesję, więc rzadko kiedy mam wolnego kompa, a jak się wakacje zaczną to już w ogóle będę się odzywać jak on będzie pod prysznicem chyba:P Agatko, miałam Ci wczoraj pisać, że pochwaliłaś Frania i skończy się dzień, a raczej noc matki:P ale nie chciałam krakać:D Kasiula, Amelce na początku wydawało się to nowe, a co nowe to zazwyczaj fajne, ale pokapowała się teraz, że ona tam, mama tu. Ale powinniście ją konsekwentnie wozić, choćby na godzinkę codziennie, w końcu polubi ciocie, tylko że to może trwać i trwać... A moja mała też o 6 się obudziła, ale zjadła śniadanko, zasnęła, obudziła się na 40 minut i nadal śpi:P ale maruda była, więc pewnie cały dzień będzie taka... Bo wczoraj cudowne dziecko miałam, grzeczne, uśmiechnięte, świętowała chyba swój dzień:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×