Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Cześć Ciekawe czy mnie jeszcze pamiętacie?! Cierpie ciagle na brak czasu, rzadko czytam o pisaniu nie ma mowy. Wróciłam miesiąc temu do pracy, malutka chodzi do żłobka i jak na razie jest ok. Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie, buziaczki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Dziękuję że trzymacie za nas kciuki. Był u nas dziś lekarz. Zamówiłam wizytę domową i pani Dr. powiedziała że bardzo dobrze zrobiłam że dziecka nie zostawiłam bo z takim podejściem to by mi go nie wykurowali zbyt szybko. A odnośnie mojej męża i mamy choroby to rotawirus chyba jest bo ta pani Dr. która u nas dziś byla powiedziała że w szpitalu na Niekłańskiej dużo dzieci z wirusai jest i mogliśmy się zarazić i do domu przywieźć. Jakby nie patrzeć kilka godzin tam spędziliśmy a to starczy żeby każde gówienko złapać :( Ale ogólnie Robert czuje się lepiej za to ja dziś ledwo chodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marto to jest prawda że w szpitalu właśnie można najwięcej chorób złapać i chyba lepiej że synka wzięłaś do domku bo wiem jaka moja była jak miała rotawirusa. Po prostu katastofa ale my teraz z zaparciami się zmagamy. Moja już na noc śpi od godz 18.30. Teście pojechali sobie na weekend do Poznania. Chcieli małą wziąć ale nie pozwoliłam. A ja teraz czekam na mojego a on rano w niedzielę jedzie do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała agatko nie pamiętam czy to t pisałąś o tej okropnej skórze na brzuchu. Jeśli tak to bo robisz z tym? Używasz kremów albo coś innego? Ja po tej ciąży mam też okropnie mało jędrne piersi i też nie wiem co z tym robić. Najlepiej na plastyke zbierać :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Nareszcie weekend..w pracy dłuży mi się niemiłosiernie...co prawda pracuję 7godz. bo karmie..ale to jakaś maskra... Na szczęście Amelka ma się już lepiej w złobku..śmieje się, opowiada..ale najdłużej była 4h..a gdzie to do 8h (musze liczyc dojazd do pracy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Z małym siostry jest dobrze. Dali go jej dopiero dziś przed wizytą. Powiedzieli jej że był niedotleniony ale robili mu dziś jakieś badanie mózgu i nic nie zostało uszkodzone. Mam nadzieję, że nie ściemniają. Urodził się malutki bo waży zaledwie 2300. Siostra mówi że wygląda jak stary dziadek, jest strasznie pomarszczony i ma suchą skórkę. Ja też na jej miejscu bym to gdzieś zgłosiła, bo mogło to mieć o wiele gorszy finał, dobrze że maleństwo żyje. Marika zaczęła pokazywać fochy, jk się jej czegoś nie da to zaciska pięści, dziąsełka i sztywnieje, ja też tak ponoć robiłam jak byłm mała więc ma to po mnie he he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 🌻 Martuś fajnie ze u Was coraz lepiej z Robercikiem, a Wam serdecznie wspolczuje:( Pingusia normalnie pod mor i powystrzelac!!!!!!!!!!brak slow! pewnie swoje doktoraty kupili na bazarze!!!!!!! Beatko oj biedna naprawde ta Twoja zuzia idz kochana masz racje do lekarza z tym moze cos doradzi Ci! Kasiula fajnie ze mala juz tak nie placze i coraz bardziej sie przyzwyczaja!Ja zawsze bylam przekonana ze jak kami sie piersia mozna pracowac 6h!ale chyba cos mi sie pomerdalo:) Kajtoh nie zgodze sie z Toba w kwesti z tym powstrzymywaniem malcow przed wczesniejszym chodzeniem i wstawaniem na nozki!Mam przyklad na swojej rodzinie maly mojej siostry tez szybko zaczynal wstawac na nogi chodzic jak jezdzila do ortopedy wszystko bylo wporzadku!ale jak powiedziala ze maly juz sam wstaje kazal mu nie pozwalac tylko nosic na rekach gdyz jest za maly jeszcze na to i w pozniejszym wieku moze miec problemy!ale ona rowniez powiedziala ze nie bedzie go w niczym chamowac i pozwalala mu stawac w lozeczku itp. w tym momencie maly ma 3 latka i kuleje na jedna nozke, stawy biodrowe jeszcze nie byly gotowe na tak wczesne stawanie:( USG u nas wyszlo bardzo dobrze nie potrzebie w szpitalu napedzili nam tylko strachu jak to Pani dr robiaca nam teraz usg powiedziala ktos poprostu zrobil to nie kompetentnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesza, czytałam osiągnięcia rozwojowe w 7 miesiącu i na tej podstawie stwierdziłam, że takie podciąganie się jest normalne. Nie przyszło mi do głowy wtedy, że biodra czy inne stawy mogłyby być nieprzygotowane na to. Mój błąd:( Tylko do jakiego czasu ograniczać dziecko? Sama, trzymając ją pod ręce, spaceruje z nią, i gdy ma się czego trzymać, stoi, z tym, że sama się jeszcze nie podciąga. Ale teraz na przykładzie Twojej siostry zaprzestanę takich zabaw:( Swoją niekompetencją można krzywdę dziecku zrobić.. I super, że na USG wszystko ok, może faktycznie przy pierwszym badaniu się pomylili, ale zawsze warto wszystko sprawdzić, bo a nóż widelec.. Beata, co do przeciekania nocnych pampersów, to może spróbuj jej na noc rozmiar większy zakładać? Chyba że w tych większych Zuzia tonie jeszcze:P Co do kupy, to podałam mojej kilka dni temu Bebiko, bo mój tata się pomylił w nazwach jak kupował, ale powoduje straszne zaparcia u małej. Może spróbuj zmienić mleko? Z tym że skoro Zuzia tolerowała Bebiko wcześniej, to nie wiem dlaczego teraz jej się tak odwidziało.. Pingusiu, bardzo się cieszę, że z małym już jest ok, teraz jak ona będzie chciała się dowiedzieć o co naprawdę chodziło i dlaczego doprowadzili do niedotlenienia dziecka, to będzie miała z tym problemy. Każdy lekarz broni dupy drugiego.. Blanka teraz zasnęła w kojcu, bo M śpi jeszcze i nie chciałam jej sypialni kłaść, bo przed spaniem zdarza jej się koncertowanie. Wczoraj zasnęła o 18, ale przed 21 obudziła się w pełni gotowa do zabawy, więc z pół zamkniętymi oczami męczyłyśmy tego żółwia do którego się wrzuca klocki w różnych kształtach. Nie sądziłam, żę moje dziecko jest już takie kumate i próbuje dopasować klocki. Co prawda wpycha je w poprzek, ale zabawę przy tym ma niezłą:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beato ja też tak uważam A co do zatwardnień u malucha to możesz podać śliwkę ze słoiczka daj soczku jabłkowego... Może to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajtoch Ja piernicze poprostu noz sam otwiera sie w kieszeni! nie rozumiem jak mozna pomylic smoczek do butelki ze smoczkiem zwyklym do ssania chyba ta pielegniarka za duzo najadla sie czekoladek z alkoholem!PARANOJA W TEJ NASZEJ SLUZBIE ZDROWIA SIE DZIEJE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiecie co sie dzieje z Anabelka macie do niej jakies namiary bo jakos tak momentalnie skonczyla pisac!moze ma cos nie tak z interkiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! no masakra co się w tych szpitalach dzieje!! ale w Zgierzu dokładnie ten sam preceder miał miejsce. dzieci odstawały smoczki od butelek z wsadzoną do środka tetrową pieluszką żeby powietrza nie zasysaly :O dobrze ze z dzidzią ok, ale ja bym tgo tak nie zostawiła! tak nie można traktować ludzi!!! martuś to wracajcie szybciutko do zdrowia! beatko nie mam pojęcia dlaczego Zuzia tak się męczy. może faktycznie idź do lekarza coś może podpowie. co do brzuszka to ja tylko mustela smaruję taki zelem poporodowym i dodatkowo kremem na rozstępy. rozstępy już są małowidoczne (a mialam okropne, czerwone na całym brzuchu). ale skóra jeszcze wisi torchę :( nam wczoraj maly padł o 20.30 i obudził sie już o 1, potem o 4 i już wyspany był, ale pobawiliśmy sie trochę i o 5.30 zasnełiśmy jeszcze i tak do 7 pospaliśmy :) teraz mi padł. wcześniej też już zasnął ale R wyhodził z pokoju i oczywiście narobił takiego hałasu ze mały się obudził i całą godzinę mi marudził :( ale w końcu zasnął :) wczoraj dokończył ten słoiczek marchewki :) aż płakał jak się skonczyła! nic mu po niej nie jest! żadnych nowych krostek, kupka śliczna (marchewkowa :P ) więc jeszcze dziś dam marchew a jutro dam gruszki na deser i marchew na obiad:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>agniesza26: Współczuję siostrze i dziecku, bo jednak z nóżkami kłopoty wpływają na kręgosłup i całą postawę. I rozumiem Twoją troskę o inne dzieci, po takich doświadczeniach w rodzinie. Nie zgodzę się jednak do końca z tą teorią, że nie wolno dziecku pozwalać wstawać samemu. W rożnych rozwojowych schematach jest napisane, że dziecko w 7 miesiącu życia może już się samo podciagać do wstawania. Po prostu jak i z innymi rzeczami jest to sprawa indywidualna. Oczywiście jesli robi to samo, a i tak dobrze jest je zachęcać jednak do brykania po podłodze. My oboje z mężem jako dzieci bardzo wcześnie wstawaliśmy. Mąż to jak miał 8 miesięcy to już dreptał trzymany za dłonie. Nic nam nie ma jeśli chodzi o nogi. Co wiecej, ja mialam zwichnięte bioderko jako noworodek i byłam przez 4 miesięcy w szynie. A nawet po tym wczesnym wstawaniu nic się nie stało. My sądzimy, że nasz Szkrab po nas ma to wczesne wstawanie. My staramy sie pilnować, żeby zbyt długo nie stał przy meblach i dużo się bawimy raczkując z małym. Ale on i tak wstaje co chwilkę. Hihi gdybym go miała nosić na rękach po to, żeby nie wstawał, to chyba całymi dniami miałabym go na rękach. A to też niezdrowe i nie sprzyja rozwojowi motoryki. Czasem ciężko tak naprawdę zadecydować co jest lepszym rozwiązaniem i bardziej pomoże niż zaszkodzi dziecku. Dylematy mamuś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej utwierdziłam się tylko w przekonaniu, że tworzycie bardzo zgrany zespół, do którego nie każdy ma wstęp. Przykro mi i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej elwiro nie jestes jedyna ja tez tak uwazam ciezko sie tu wbic dolaczyc i zwyczajnie pogadac ,dziewczyny sie zzyly i tak jakos wyszlo ze zostala ich tylko garstka , reszta albo nie ma czasu ,albo tylko czyta.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mała dziś znów kupki zrobić nie umie i tak jak któraś z was napisała to może to być od mleka bo nie dawno zaczęlam 2 i takie coś ale jutro idę do lekarza bo to tak długo być nie możę. Śliwkę je, brzoskwinię i gruszkę ale ten owoc to wogóle na nią nie działa a jabłko zatwardza. Nie ma co czekać. Agatko czytałam że ta skóra to ona tak szybko nie wsiąknie do środka a kremy to nie sprawią ze ona zniknie. Rozstępy też mam mało widoczne. A to wszystko przez małą zawartość kolagenu w skórze :-(. Dziewczyny my pamiętamy o was bo jak się niektóre nie odzywaja to przywołujemy je ale czasem ciężko napisać do wszystkich. Ja też czasem nie dostaję odp na pytanie i źle nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze nie kazdy ma czas, aby zagladać tu codziennie i pisać!wiadomo!dla mnie kafe jest ostatnio jedynym oknem na swiat!dlatego pisze tu czesto!wiadomo te ktore czesciej pisza latwiej jest zapamietac, te ktore mniej wiadomo trudniej!jest nas tu spore grono!bardzo dlugo nie odzywala sie do nas ostatnio green-gable a że kiedys wszystkie wymienilysmy sie nr gg wiec widzialam ze akurat jest dostepna wiec do niej napisalam bo jak dla mnie brakuje mi osob ktore pisaly od samego poczatku praktycznie ciazy! Nie myslcie dziewczyny ze jest tu jakies grono dziewczyn ktore tylko miedzy soba pisza!jesli nie odp. nieraz na jakies pytanie ktoras z nas nie znaczy ze akurat tylko Wam sie nie odpisuje Ja rozniez nie raz nie dostalam zadnej odp.na jakies pytanko:P lorinko codziennie cie widze jak jestes dostepna na gg ale jak sama pisalas nie masz czesto czasu wiec zawsze jak mialas chwilke do nas zagladalas! BUU naprawde mi smutno ze tak myslicie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwirko uważam że bardzo źle myślisz. Czasem się czyta i nie widzi niektórych postów. Sama czytam co drugi bo czasu nie mam i szkoda mi wolny czas na kompie spędzać. Więc się nie obrażaj i niech nie będzie Ci przykro. Ja też czasem tylko coś nabazgrze i nie oczekuje że każdy mi odpowie bo od tak pisze posta żeby wiedziały że żyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wioem czemu ale ktoś musiał złą skopiować bo ostatnio uaktualniałam i widzę że znowu jest źle podane. nick.......im.dziecka ...term.por.. waga ur.. waga....cm...wiek Elmirka85......Aleks.......19.10.....2380.....7500.. ..71.....7m Kasika1........Karolinka...22.10....3300......7700.. ...72.....6m i 2t green_gable...Mikołaj....29.10.....4010...ok7400.... ......3m i 2t mother..........Kacper....30.10.....3700.....8300... 71.....6 m Kasiula82........Amelka....30.10.....3200.... 7350...........6m12d Daffodile.......Lilianka.....30.10....3950......8690.... ?....4,5m KarolinkaLinka..Natan.... 1.11......3400.....9400.....?.....7m karuczek......Antosia......1.11......3270....7220.....68 ......4m2t happymama.....Zuzia.......3.11......3285....6500....66 .....5 m Ann 31...........Alicja.......6.11......3250....7200... 68...... .6m. agniesza26.....Olafek......9.11......3710.... 8200....78/79...6,5m bonizz...........Piotruś.....9.11......3350.....7700 ...69.......3m 3t elwira elwira...Weronika...9.11......3300....6700...67......6mc 3 tyg MarzenaMol.....Arturek....10.11.....4060...7000....65?.. ...5 m karola678.....Franciszek..11.11.....3300.... 7900....67.....5.5m-ca mysza1980.....Zosia........12.11...............5400 ..........2m i 2t agnesa1983...Kubuś.........12.11.....3410... 7600.....76.....5m 4d edika9..........Nikola.......13.11.............. 3900.......... 2m i 24d Beata1987.....Zuzia........14.11.....3200.....7800. ..69.....6m1t kaaczuuchaa..Damianek...15.11.....2950.....7300....76. ...6m i 4d magmall.........Zuzanka....16.11.....3960.... 6600.... 69....6m Marta1983.....Robiercik...16.11.....3270.....7500..........6,5m Gargamelka....Antoś........18.11.....3750.....7300...64, 5. ... 5m MajkaMB1......Miłosz.......18.11.....2730.. +-5200 ...56... 2m,3t Jokasta........Jeremi.......19.11.....3300.....6600..... 4 m, 2 t **ewelka**......Wiktoria....21.11.....4650.....7500...80 ....6m maminka.1......Lenka.......21.11.....3400.....6800...67. .....5m **Vanilka**......Hubert.......24.11.....3760.....xxxx... xxxx....4m9d pingusia_22....Marika......27.11.....2570......6600...ok 72... 6m kajtoch.........Blanka.......27.11.....3700.....10kg.... .73......6m lorinka..........Zuzia........28.11.....3600......6410.. . .........2m27d Małgorzata....Julek........ 28.11..... 4550..... 7940... ok.73... 6m Anabelkaaa....Jaś............02.12.... 3700... ..7500... 69.......5m4d mała_agatka...Franek....... 3.12......3340.... 8600.....72 ......6mies dunia26.........Kubuś.........4.12.....3.700.... 6.200......66.....3mies. Maja_21........Wiktorek....7.12......3780..... 6000 ............ 3mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam tak samo jak Agnieszka i MArta. Bo tak jak Aga pisze to te co często piszą się pamięta. NP Dunia z nami często pisała a teraz się nie odzywa. Np na gg wiem że Aga ma ciasto z owocami :-) i myśle że z chęcią bym zjadła :-D. Nie ma tu podziału. Naprawdę. Ja czasem też czytam co drugi post bo czau nie mam a chce tak przelecieć i coś napisać. Z naszej klasy np wiem że Daff na nią zagląda ale tu nie pisze bo czasu jej brak przy dwóch dzieciach i ja to szanuje ale myslę że wróci do nas jeszcze. I wszystkie które czytaja nas chodź raz odezwijcie się. Była Anabelka. Mucha, Mysza i inne i teraz as troche tylko zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.......im.dziecka ...term.por.. waga ur.. waga....cm...wiek Elmirka85......Aleks.......19.10.....2380.....7500.. ..71.....7m Kasika1........Karolinka...22.10....3300......7700.. ...72.....6m i 2t green_gable...Mikołaj....29.10.....4010...ok7400.... ......3m i 2t mother..........Kacper....30.10.....3700.....8300... 71.....6 m Kasiula82........Amelka....30.10.....3200.... 7350...........6m12d Daffodile.......Lilianka.....30.10....3950......8690.... ?....4,5m KarolinkaLinka..Natan.... 1.11......3400.....9400.....?.....7m karuczek......Antosia......1.11......3270....7220.....68 ......4m2t happymama.....Zuzia.......3.11......3285....6500....66 .....5 m Ann 31...........Alicja.......6.11......3250....7200... 68...... .6m. agniesza26.....Olafek......9.11......3710.... 8200....78/79...6,5m bonizz...........Piotruś.....9.11......3350.....7700 ...69.......3m 3t elwira elwira...Weronika...9.11......3300....6700...67......6mc 3 tyg MarzenaMol.....Arturek....10.11.....4060...7000....65?.. ...5 m karola678.....Franciszek..11.11.....3300.... 7900....67.....5.5m-ca mysza1980.....Zosia........12.11...............5400 ..........2m i 2t agnesa1983...Kubuś.........12.11.....3410... 7600.....76.....5m 4d edika9..........Nikola.......13.11.............. 3900.......... 2m i 24d Beata1987.....Zuzia........14.11.....3200.....7800. ..70.....6m3t kaaczuuchaa..Damianek...15.11.....2950.....7300....76. ...6m i 4d magmall.........Zuzanka....16.11.....3960.... 6600.... 69....6m Marta1983.....Robiercik...16.11.....3270.....7500....... ...6,5m Gargamelka....Antoś........18.11.....3750.....7300...64, 5. ... 5m MajkaMB1......Miłosz.......18.11.....2730.. +-5200 ...56... 2m,3t Jokasta........Jeremi.......19.11.....3300.....6600..... 4 m, 2 t **ewelka**......Wiktoria....21.11.....4650.....7500...80 ....6m maminka.1......Lenka.......21.11.....3400.....6800...67. .....5m **Vanilka**......Hubert.......24.11.....3760.....xxxx... xxxx....4m9d pingusia_22....Marika......27.11.....2570......6600...ok 72... 6m kajtoch.........Blanka.......27.11.....3700.....10kg.... .73......6m lorinka..........Zuzia........28.11.....3600......6410.. . .........2m27d Małgorzata....Julek........ 28.11..... 4550..... 7940... ok.73... 6m Anabelkaaa....Jaś............02.12.... 3700... ..7500... 69.......5m4d mała_agatka...Franek....... 3.12......3340.... 8600.....72 ......6mies dunia26.........Kubuś.........4.12.....3.700.... 6.200......66.....3mies. Maja_21........Wiktorek....7.12......3780..... 6000 ............ 3mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewuszki jak otwprzylam stronke to maly mi zaczal w klawiature klikac i mozliwe ze czyjs wpis usunal jak tak to z gory przepraszam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Elwira ,Lorinka! dodałam zdjęcia na strone,tez długo nie pisałam,nie mam GG jeśli chcecie to piszcie -odpowiem:) i chętnie \"powiem\" co u mojej Niuni-pozdrawiam\"mało aktywne\"-m__jakmonika@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś ostatnio pisał o jogurtach dla takich maluchów i są te jogurty od 6 miesiąca. Są smaki jagoda, gruszka i malina. Jest ich 4 sztuki po 100 gram i ja kupiłam za 7.99 ale tylko na spróbowanie. Takie coś jest dobre dla kogoś kto karmi sztucznie i na spacerku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuczek mysle ze lepszego imienia dla swojej Tosi poprostu nie mogliscie wybrac!idealnie do niej pasuje!!a to zdjecie z talezem poprostu jest masowe!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj wiem Agniesza! sama co patrze na to zdjęcie to jestem wzruszona-TO OSTATNI bezZębny usmiech mojej córci-w dwa dni wyrosły jej dwa zęby kolejne dwa szykują się do wyjścia-bidula budzi sie co 2godz w nocy musZe ją lulać i smmarować paszczę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj juz ululany normalnie zasypia mi znowu z placzem a jak go wkladam do lozeczka to dostaje jakiejs spazmy placzacej:( musze klasc sie z nim na lozku i spiewac mu wkolko aaa kotki dwa a on mnie maca po buzi (znowu wrocil do macanka tak poza tym:( ). Karuczek ale ida jej na gorze??Bo moj tez juz ma dwa krolicze dolne zeby i szukam teraz jakis na gorze bo marudny jest strasznie i do tego wszystko pcha do buzi ale to tak pcha ile normalnie da rade zmiescic!juz nawet pilota nie dostaje bo ostatnio tak go pchal do buzi ze az zwrocil!i tak ma ze wszystkim jak wklada raczke to cala!czy wasze tez tak maja?? Ale ja mam wrazenie ze mojemu idzie dolna dwojka bo ma wyraznie podpuchniete to miejsce!hyyy ale to by bylo dziwne moim zdaniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko a te zatwardzenia moga byc faktycznie po mleku!bo jesli zrezygnowalas z kaszek itp. rzeczy a dajesz jej wiekszosc rozluzniajacych stolec produktow to mozliwe ze to moze byc jednak od mleka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×