Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Marsjanka czasem pisze na naszym prywatnym forum wrzesniowek wiec mysle ze u niej ok tylko po prostu nie ma czasu. hmm to moze i ja sie zmierze..brzusio mam sporo wiekszy niz w poprzedniej ciazy ale to ponoc normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam problem z kurtka.Co prawda zapinam sie ale ledwo ledwo i smiesznie wygladam. Jak wielorybek.:P a musze codziennie wychodzic z Olafkiem, mnie pozostalo jeszcze jakies 6 tyg do porodu i zastanawiam sie co by tu kupic zeby mi dupa nie marzla..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie Daff, mi tez nakrycie potrzebne głównie na spacery z małym i do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Green Gable, nawet najlepsze kosmetyki nei pomoga..jesli maja Ci wyjsc to i tak wyjda...to wszystko zalezy od hormonow. Co nie znaczy ze nie warto sie smarowac wcale, bo moze bedzie ich przynajmniej mniej.Ja przytylam w poprzedniej ciazy tylko 8 kg a rostepy wyszly mi 4 dni przed terminem,smarowalam sie od 1 mca.Kolezanka przytyla 22 kg i nie smarowala sie niczym, nawet zwyklym balsamem bo nie lubi..i nie ma nawet 1 rozstepa. Nie ma sie czym zamartwiac, co ma byc to bedzie, z czasem rozstepy zbledna i beda niewidoczne. ja mam 98 cm w najszerszym miejscu..szok myslalam ze wiecej!!! w poprzedniej ciazy dobilam do 102:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam 98 cm w brzuchu a wszyscy mi mówią, że jest duży. Pewnie się nie znają;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba zmienimy imie na Elizę..:P cholera im blizej porodu tym wiecej imion zaczyna mi sie podobac;) oboje z mezem lubimy imie Wiwianna ale cholera jaki jest skrot do tego!!????????????:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jokasta,mnie tez mowia ze duzy, a juz na pewno wiekszy niz wczesniej:) chociaz ja widuje wieksze brzucholki. Moj jest jakis spiczasty i mocno do przodu, tak mi sie wydaje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daff, mój też taki jest, w ogóle po bokach nie mam nic dodatkowego ( że tak się wyrazę), wszystko do przodu. Być może takie szersze brzuszki wydają się mniejsze. Sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuszki na chłopaka są szpiczaste wystające do przodu i wydają się mniejsze zgrabniejsze, a na dziewczynki są takie rozlane po boczkach :)) i wydają się większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak widać to się nie sprawdza. Ja nie mam nic po bokach i będzie syn, a Daff ma podobny i będzie córa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!! Byłam dzisiaj u gin i wróciłam bardzo zadowolona!!Maluszek waży 2300 wymiary się noremują i nie ma już takich dużych rozbieżności jak wcześniej!!Wody się zwiększyły ale bardzo mało tak więc bardzo się cieszę!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenko, cieszę się z Tobą. Ja niestety nie dowiem się chyba ile mój mały waży, bowiem mój ginekolog nie podaje wymiarów tylko stwierdza czy są odpwoiednie do danego tygodnia ciąży:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) nie pisałam kilka dni bo mój luby w domu i inne zajecia uskuteczniałam:) w piątek byłam u gina i wszystko ok. teraz tylko czekam do 19 kiedy to ide na usg. od piątku jakos tak marnie się czułam i na dzień dzisiejszy kapie mi z nosa i drapie w gardle. byłam dzis po zwolnienie ,ale gin nie zaproponował konkretnych leków..tylko mleko z miodem i tp. mam nadzieję,ze gorzej już nie bedzie bo nie dośc,ze nocki cieżkie przez rwe to i jeszcze teraz z tym zapchanym nosem...tragedia moze wiecie-można sie wikiem nasmarowac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Ja się od początku ciąży niczym nie smaruje i mam dość sporo takich sinych rozstepów i już nawet na udzie się pojawiają :-(. Ale poczekam do rozwiążania i wtedy coś kupię. Ja dziś byłam u koleżanki która dwa tyg temu urodziła synka i jest super. Ja też już naprawdę chciałabym mieć moje maleństwo przy sonie. Tylko moja koleżanka ma mało pokarmu i jej synuś jest cały czas głodny i ciągle ssie pierś. Ale dziś była u niej położna i kazała raz dziennie dać mleko Nan aktiv. Aby po prostu pierś miała czas aby się napełnić. Jak ja byłam dwie godz to dwa razy kupkę zrobił :-). A dla mnie jest bez różnicy czy miałabym się dziewczynką opiekować czy chłopcem. Takie dzieciaczki są super. Tylko chłopcy potem się bardziej buntują. U mnie jest strasznie zimno i po prostu nie mam już ciuchów na taką pogodę. Muszę sobie sweter kupić. Ja jutro mam wizyte u ginekologa i jestem ciekawa co on mi powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wymiarów brzuszka to myślę że to przede wszystkim zależy od tego ile nasze brzuszki miały w obwodzie przed ciażą. mój ma 112 cm, co daje 30 cm więcej niż przed ciążą :) bylam dzisiaj u koleżanki, nie widzialyśmy się ze 2 lata, a wczoraj tak nas wzięło na spotkanie. powiedziala mi że w maju też będzie miala maluszka :) udało jej się zajść w 1 stymulowanym cyklu, także bardzo ładnie :) jejku jak tu zimno!!! normalnie zamarzam! ja chodzę w takiej wieeeeeeeelkiej kurtce którą kupiłam w 1 klasie liceum kiedy miałam fazę wielkich ubrań. sądzę że uda mi się w niej dochodzić do końca ciąży. szkoda tylko ze ona niema żadnego ocieplenia i tylko od wiatru chroni a pod nią muszę zakładać ciepłe swetry, które ledwo mi się zapinają :P uciekam pomóc mamie późny obiad zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasiella to jakieś STREPTOCOCCUS AGALACTIAE nie wiem co to dokładnie a globulki wcześniejsze były jakieś na zamówienie w aptece mi robili i nie pomogły a te ostatnie nazwy niestety nie pamiętam bo już skończyłam brać i wywaliłam opakowanie takie duże pomarńczowe jajowate w pudełku biało czerwonym chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze- naprawdę jest zimno. Ja na szczęście mam taki płaszcz, ponczo...duże...i w nim się poruszam, a buty z tamtego roku, bo kupiłam zamiast 36 to 37 i teraz jest ok. Ale ogólnie wielkością garderoby nie grzeszę. 10 października dostajemy klucze do nowego mieszkania, no ale i tak mnie czeka pobyt u rodziców, ponieważ na początek trzeba chociaż panele położyć, pomalować ściany etc....Mam nadzieję, że zdążymy ze wszystkim. Trzeba się przecież jeszcze przeprowadzić i wyposażyć pokój małego. Aj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Ja mam ogólnie zapchany nos od początku ciązy :o tzn. najbardziej jak wstaje rano... bo w dzień jest w miarę ok. Któraś też tak ma?? W środę tj. pojutrze mam wizytę u gina. Co prawda chodzę do niego co 3 tyg czyli powinnam iść w środe, ale dopiero za tydzień. Przyspieszyłam jednak wizytę, bo chcę zapytać o te twardnienia brzuszka i w związku z tym zbadać szyjkę... czy nic złego się z nią nie dzieje przez te twardnienia, bo są dni, ze twardnień mam możeeee 3, a są takie dni, że mam ich 8, 10 lub nawet 15 :( Lepiej dmuchać na zimne więc wizyta będzie wcześniej, a i ja jestem dzięki temu spokojniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta, chyba na odwrot bo ja przy Olafku nie mialam spiczastego brzuszka;P a tak poza tym nie wierze w przesady:) Marzena Mol zazdroszcze usg-2300 to juz calkiem duzy dzidzius:) ja mam usg pojutrze, normalnie az mnie skreca tak nie moge sie doczekac:) Jokasta,spytaj lekarza o wage, zwlaszcza pod koniec ciazy-warto wiedziec na jakie duze dziecko sie nastawiac:) u mnie bylo tak ze w 36 tc Olaf wazyl 2600 wiec myslalam ze urodze ok 3200 dziecko (ponoc w 9 mcu przybiera 600g) a wyszedl 3750:) bylam w szoku jak w szpitalu przed porodem zrobili mi usg:) Czarodziejko, mysle ze mozna, a juz na pewno mozesz sobie kupic tantum verde, tez pomaga. Beatko, mysle ze jak Twoja kolezanka bedzie dawala malemu mieszanke to bedzie miala coraz mniej pokarmu....tak to niestety bywa w praktyce. Pokarm wytwarza sie pod wplywem ssania...maly ma dopiero 2 tyg wiec jak jej zalezy na karmieniu piersia to dobrze by bylo zeby jak najczesciej przystawiala,moze wszystko sie unormuje..a jak nie-to trudno nie ma sie co zamartwiac,butelka to nie koniec swiata i nie ma sie co obwiniac...wiele moich kolezanek nie moglo karmic piersia a maluchy byly zdrowe i pieknie rosly. aha, jak jest malo pokarmu to warto sciagac miedzy karmieniami-bedzie go wtedy coraz wiecej.Dlatego tez najlepiej nie odciagac za duzo jak mamy nadmiar bo zacznie go tylko przybywac:) u mnie + 6 st na dworze:( nie pamietam zeby we wrzesniu bylo tak zimno....pamietam ze jak sie Olafek urodzil 2 lata temu to jeszcze caly wrzesien bylo goraco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! NO i stało się! Dopadło mnie jakieś wredne przeziębienie, z nosa mi się leje, w gardle drapie że hej...Nie za bardzo wiem czym sie bezpiecznie kurować oprócz cytryny, soku malinowego itp.Głowa mi pęka.Jeszcze ta pogoda jest dobijająca- pada od wczoraj bez przerwy. Miałam się w tym tygodniu zająć wyprawką, bo nic mam nie gotowe a tu kicha-nie mam siły... Dzidzia mi się strasznie wierci jak nigdy dotąd, może się w końcu przekręci-jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×