Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

*paciorkowca- a nie gronkowca- oczywiście.... to przez te wszystkie artykuły o choróbskach...juz mi sie mieszac zaczęło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a te badanie na posiew powinno byc obowiazkowe, tak samo jak toxo i cmv. Szkoda ze w Polsce nie sa. Ponoc 50% ludzi jest nosicielem roznych bakterii. Kobieta przy porodzie moze zarazic dziecko....moja lekarka w poprzedniej ciazy mi nie zlecila tego badania:( a ja nie bylam swiadoma...tym razem jej zapytam, mam nadzieje ze mozna zrobic prywatnie nawet jesli jest to dmuchanie na zimne Maja popieram dziewczyny-wszystko trzeba prac, w nowych ubraniach jest mnostwo chemii!!!Ja piore w programie dla dzieci- w 65 st i z podwojnym plukaniem. co do wlosow to jeszcze 1,5 roku temu mialam czarne do pasa..teraz wrocilam do blond i zapuszczam-znow chce miec takie dlugasne:)dobrze ze mi szybko rosna.Ale sie nieźle nameczylam-mialam 2 dekoloryzacje i musialam prawie cale sciac....a to dlatego ze jestem naturalna blondynka, a kiedys zachcialo mi sie zcarnych..nie powiem-super sie w nich czulam, ale farbowanie co miesiac odrostow doprowadzalo mnie do szalu!! Mnie jednak najlepiej poprawia humor kupowanie ciuchow;) dzis znow poszalalam...szafa peka w szwach a ja ciagle kupuje!!!;p AGniesza widac ze dzielna z Ciebie kobietka i masz dobre serce❤️ Vanilka, gratuluje!!!!!!!🌻:D aha, cytologia nie pokazuje zadnych bakterii, trzeba zrobic osobne badanie!!czytalam ostatnio na ten temat!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile badanie na posiew powinny być obowiązkowe i są ale np.w Stanach. Na wszystkich stronach o tym co wyczytałam pisze że każdy gin. swojej pacjentce w ciąży powinien zlecić to badanie a tu niestety nie każdy jeszcze gin.prowadzący ciężarną o tym pamięta czy ma to na uwadze a na tyle noworodków które już zmarły przez takiego gronkowca zaraziwszy się od matki przy porodzie powinno to być obowiązkowym badaniem każdej ciężarnej jak np.mocz czy hemoglobina. Prywatnie może każdy bez skierowania je zrobić ot choćby jak ja w LUXMEDZIE za 30zł ani to nie majątek ani jakieś skomplikowane badanie,w poborze jak cytologia.Jedynie należy o taki pojemniczek poprosić swojego ginekologa lub kupić w aptece,mysle że bez problemu dostanie,sama robisz i zanosisz do laboratorium. Mi akurat dał ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A te badanie nawet jak nie jest obowiązkowe to jest refundowane przez NFZ czy trezba iść prywatnie je robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta ja nie wiem ja z refundowaniem bo ja od początku ciąży wszystkie badania robię prywatnie w luxmedzie za które wiadomo płace ale jak to w luxmedzie idziesz robisz i płacisz bez skierowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie a ja mam lekarza prowadzącego państwowo więc nie wiem czy nawet jak poproszę to mi coś takiego zrobi :D może powie że nie jest refundowane i że prywatnie mogę sobie zrobić. Zobaczymy. Fajnie by było gdyby przy wizycie mógł taki wymaz pobrać. Jak do cytologi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia dzieki za info. Chyba w wielu krajach jest to badanie obowiazkowe bo np znajoma z Hiszpanii tez miala (i miala bakterie-maly dostal antybiotyk) szkoda ze u nas w Polsce sie na zdrowiu i zyciu oszczedza...:( bede we wtorek u ginki,ciekawe co mi powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do badania mój dr wpisał mnie w program dla ciężarnych w Wawie jest to całkowicie refundowane przez miasto. Posiew miałam z programu za darmo i każde badanie krwi i usg wszystko gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a poza tym jak miałam kiedyś upławy to przed leczeniem miałam posiew i to było w poradni K państowej w Wawie myślę że to zależy od lekarza bo oni są rozliczani z każdego skierowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanilko - ja też gratuluję serdecznie! mówiłam że będzie dobrze :D dojechałam szczęśliwie, ale dziś już na nic nie mam siły. jutro doczytam do końca o czym pisałyście. dobrej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bry.jestem jestem-w pracy bylam....ano jeszcze nie mam wybranego szpitala. jakos malo przychylne opinie slyszalam o szpitalu na Jaczewskiego,ale o reszcie same dobre opinie.w zwiazku z tym nie wiem poki co i jak.a Ty rodzisz w lublinie?gdzie? :) zmykam.zmeczona jestem.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Dziś będę ciuszki prasować ale tylko z jednego automatu bo drugi nie wstawiam bo jest zimno.I pogoda jest do niczego. Ja nie wiem nic o posiewie. Czy to jest posiew moczu czy co? Mnie dziś troche tak dół brzucha pobolewa ale mam no-spe i jak co to sobie wezmę. U tesciów monitor się zapsuł więc dostęp do kompa mam tylko u mamy. My już wiemy jakie meble kupimy w przyszłym miesiącu i trzeba pokój malować przed przyjściem na świat dziecka. Miałam dziś bardzo głupi sen. Sniło mi się że urodziłam już córkę i mój mąż przyszedł tylko na chwile zobaczyć dziecko bo powiedział że mu się właśnie rodzi drugie z inną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata posiew robi się z wydzieliny z pochwy. Takim patyczkiem zbierają materiał do badania i na podstawie tego... Słuchajcie a mi się dziś śniło że urodziłam. Hahaha co śmieszniejsze nie miałam pampersów i latałam za nimi jak głupia nigdzie w sklepach nie było mój brat zabrał mi dziecko i oddać nie chcial coś strasznego w końcu zabrałam swojego synusia i do piersi przystawiłam :) Ten uśmiech był niedoopisania kiedy karmiłam go piersią... U mnie w przychodni też jest taki program ale ja do niego od początku nie należałam dopiero jakieś trzy tygodnie temu się dowiedziałam od położnej że jest takie coś ale nie wiem czy mozna dołączyć w każdej chwili czy nie? Teraz zmykam coś zjeść bo jestem tak głodna że w brzuchu kiszki marsza grają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki :) ja oczywiscie nie moge sie wypowiedziec na temat posiewu bo u mnie tego nie robia 😠 wiec nie pomoge a jak tak czytam jakie sa tego skutki to az sie boje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek babulce kochane:) w ten paskudny,zimny i deszczowy dzionek:O apropo jakiejś deprechy się w końcu nabawimy:P Kaaczuuchaa ja rodzę w Lublinie na Lubartowskiej,już tam leżałam na patologii,tam mój gin. pracuje więc i rodzić też tam chcę:) a ja dziś do Lublina jadę wreszcie wizyta i dopytam wszystko swojego gina o tego paciorkowca skoro on nie raczył mi nawet powiedzieć co to wogóle,może żeby nie martwić?! nie wiem sama,w sumie wiem wszystko na ten temat ale potrzebne mi szczegóły odnośnie tylko mnie w takiej sytuacji jak się odbywa podczas porodu i co z tym podaniem tego antybiotyku jeśli np.poród złapie mnie w domu i muszę dojechać te 50km do Lublina...poza tym liczę na usg bo ost.było w lipcu kiedy dzidzek mi ważył 500g jeszcze:) no i jadę z wynikami dlatego ciekawam czy jakaś ta cukrzyca ciążowa się mnie nie czepiła... napiszę po powrocie a że wizyta na 15potem chcę do luxmedu zajechać co do echa serca bo muszę jeszcze zrobić to wieczorkiem się odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zapytam lekarki we wtorek,mam do niej pelne zaufanie i zrobie jak ona mowi...to dobra kolezanka mojej tesciowej, jest tez swietna lekarka i zastepca ordynatora..mam wiec nadzieje ze nie zbagatelizuje tego badania..no zobacze co powie Ostatnio coraz gorzej mi sie oddycha i zgaga meczy...pluca i zoladek scisniete..nie moge sie doczekac 9 mca, brzuszek powinien opasc wiec bedzie sie lepiej oddychalo... za 2 tyg zaczynam 9 mc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziś to są straszne pustki. Ja jestem u mamy i mi się nudzi. Nawet na kompie nie ma co robić a grać to mi się juz nie chce ale co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia ja tak samo dziś mam wizytę u ginekologa. Mam nadzieję że mi wszystko wytłumaczy z tym posiewem i przynajmniej gdzieś skieruje żebym sobie zrobiła. Ja jak zawsze jak chodzę do ginekologa to o czymś zapominam dlatego dziś mam z kalendarzu wszystkie pytania zapisane haha. Będzie miał ze mnie brecht :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jez mam okropne trudności z oddychanie. Siedząc nawet czasem tchu nie umiem złapać. Wtedy muszę się koniecznie położyć. A ja do dziewiątego miesiąca mam jeszcze cały miesiąc bo weszłam dopiero w 8. Ale jeszcze troche i bedzie po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej kochane laseczki musimy się trzymać :) Przemęczymy się z oddychaniem i będzie super. Mnie zgaga męczy od dawna, nawet w nocy jak się budze musze pójść do lodówki łyka zimnego mleka się napić bo inaczej nie wyrabiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja zgagi jako takiej to nie mam. Czasem się zdarzy ale mnie nie męczy. W poprzedniej ciązy to po prostu nie wyrabiałam ale teraz jest ok. gorzej właśnie z tym oddychaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyno to wystarczy relaks ładnie się ułożyć i z oddychaniem też nie ma problemu. A jak mnie zgaga dopadnie to człowiek nie wie co ma ze sobą zrobić :( to jest takie pieczenie że nie da się opisać. Czasem aż na wymioty mnie bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja cie Marta rozumiem bo ja przez to też przechodziłam. Ale jeszcze tylko troche i skończy sie ta zgaga :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oby oby :D Dziewczyny mam apel... Nie znacie może miejsc pracy gdzie dobrze płacą? Mąż szuka pracy na stałe jest po studiach znaleźliśmy się w nieco ciężkiej sytuacji która po prostu odbiera nam siły do wszystkiego. Jakby któraś coś wiedziała na terenie Warszawy piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Dużo ostatnio o tym posiewie rozmawiacie.Ja miałam już to robione z 2 tyg.temu.Myślę że o to chodzi? Badanie bakteriologiczne wymaz z kanału szyjki macicy.Pobranie jak przy cytologi,czeka się ok.tygodnia na wyniki,czy się coś wyhoduje.Mi wyszło tak:Gardnerelli vaginalis-nie wyhodowano,Trichomonas vaginalis-nie wyhodowano,Flory bakteryjnej patogennej-nie wyhodowano.Wyhodowano grzyby drożdżopodobne i na to mi przepisał globulkiClotrimazolum i maść Pimafucin dla mnie i dla męża.Ale powiedzcie mi,czy to jest na tego paciorkowca?bo to chyba najgorsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×