Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Beatko to tak jak mój Miłosz ma 2 miesiace i 2,5 tyg. i waży 4700 moze już pre gram wiecej bo tyle to ważył w czwartek tydzień temu :) więc też z niego chudzinka i wszystkie ubranka są na niego za szerokie :( nawet jak sa na długosć dobre to są szerokie bo on drobniutki jest :) ja jeszcze ubieram ubranka na 56 cały czas są dbre teraz są dokładnie w sam raz to tak za tydzień max 2 będą już za małe iprzejdziemy na wieksze :) choc niektóre 62 też już są dobre - zależy od producenta :) przeważnie te z nex, baby gap, onesize są ok a te z H&M i tych polskich firm jeszcze sa za duże :) a jakie pieluszki używacie? Jaki rozmiar? My przeszlismy z new born 1 (2-5 kg) na new born 2 (3-6 kg) ale jak skończymy tą paczke (100 pampersów - to tak za 2 tyg.) zmienimy na activ baby 3 (4-6 kg) myślę ze bedą lepsze bo mają rozciagliwe boczki i żałuje ze kupilismy te przejściowe 2 aż dwie wielkie paczki po 100 sztuk :/ bo one jako jedyne mają nie rozciagliwe boczki i wydaje mi sie zę go troche cisną a jak luzniej zapnę to spadaja albo je przesikuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku faktycznie macie maleńkie dzieciaczki :D czy tylko moje stworzonko tak rośnie??? ale on długi był jak sie urodził i tylko chudzinka z niego była, ale szybciutko się wziął za nadrabianie i troszkę mu się za bardzo nadrobiło :P co do pieluszek to ja mam Moltexy - 4-10kg. są porównywalnej wielkości do Pampersów 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej jakie dużaki macie. Mój nie waży jeszcze nawet 5 kg, ale lekarz powiedział, że toodpowiednia waga. Jest po prostu filigranowy:) Każde dziecko jest inne. Mój ma 2.5 miesiąca Nosi ubranka na 62 raczej, tylko niekróre na 56 są dobre a użwamy Happy 1, choć zakupiłam już 2, mimo to jedynki są jeszcze dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Karolinka dziś przekręciła się z brzuszka na plecy:):) Jeszcze nie szczepiłam, bo u nas grypa panuje na całego i zdrowe dzieci przyjmują dopiero od poniedziałku. Mała za dwa tygonie skończy 4 miesiące i niech mi ktośą powie kiedy to zleciałó?! My nadal na cycu, ale już chyba niedługo, bo macierzyński na uczelni mi się kończy i trzeba będzie wrócić:((( Strasznie mi smutno z tego powoidu, aż mi się chce płakać, poważnie. Dostałyście jużą okres?? BO u mnie wciąż nic. Co do pampersów to my nosimy 3 i to od dawna, a rozmiar 68 około. Całusy dla wszystkich 😘 i dla Agi {+}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kilogramków to u mnie lecą oj lecą....jak ostatnio się wazyłam to 63 było, czyli 2 mniej niż przed ciążą, 14 mniej niż w dniu porodu :) a od tego czasu pewnie z 1 jeszcze zleciał :) ale nie mam z czego się cieszyć bo brzuch nadal duży i skóra wisi :O ale co tam, i on spadnie :) do wakacji......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie z kilogramami to tragedia bo stoję w miejscu i nic się ruszyć w dól nie chce. Ja używam pampersów rozmiaru 2 ale jak skończę tą paczkę to przechodzim na 3 bo te już są takie małe. Jesli chodzi o moja mała ( a mam ją teraz na rękach) to ona nie jest duża. Gdzie tam u mnie 70 cm długości. Jak 63 cm będzie to bedzie dobrze. od dwóch dni to katastrofa bo nic nie umiem zrobić bo mała sypia tylko po 15 minut. A jak u was jest ze spaniem?ma czerwone powieki ale nie zasnie. ja nie wiem co jej sie przestawiło. w nocy spi cały czas tylko budzoi sie co 3 czasem 4 godziny na jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A najlepsze jest to źe jak jestem zła na nią to ona się patrzy na mnie i się uśmiecha. wtedy mi złość przechodzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LIlka urodzila sie prawie 4 kilo wiec wogole nie uzywalam tych najmniejszych pieluszek, rozmiaru 2 uzywalismy gora miesiac, teraz ciagle uzywamy 3-ki. Moj Olaf byl tylko na cycku i w wieku 6 mcy wazyl prawie 10 kilo:) byl grubszy niz Lilka. a urodzil sie mniejszy Kasika ja nie moge na siebie patrzec..za malo sie chyba ruszam bo nic nie chudne..katastrofa,..nic od porodu nie schudlam..taki mam wredny organizm ze aby stracic na wadze to musze wrecz glodowac:O biore sie porzadnie za siebie bo wiosna tuz tuz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! no i moja siostra wyjechała :( a tak fajnie było :( no ale cóż niedługo ja jadę do poznania na całe2 tygodnie :D zastanawiam sie tylko bo miałam jechać za tydzień w sobotę ale moze już w tą niedziele pojadę, bo mam zjazdy na uczelni i nie chcę juz tak dużo opuszczać. ale zobaczymy :) też postaram się jakieś zdjęcie zamieścić. może się uda. wasze pooglądam w poznaniu bo u mnie nie chcą się otwierać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja w koncu nie wiem ile Lilka wazy bo nie mieli szczepionek wczoraj...:O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..wiec odprawili mnie z kwitkiem:O powinno im zalezec zeby miec szczepionki bo w koncu zarabiaja na tym tak wiec zaszczepie dopiero w 2 polowie lutego bo w niedziele wyjezdzam na tydzien a nie chce szczepic pzred samym wyjazdem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daff, gdzie wyjeżdzasz? Ja też bym chciała:) A tak w ogóle to ciężki mam okres, bo za 2 tygodnie mam do oddania pracę dyplomowową- 50 stron. Zachciało mi się studiów podyplomowych i teraz mam. A nie pochwaliłam Wam się ze w piątek byłam na koncercie Marii Peszek, fajnie tak oderwać się i wrócić na chwilę do poprzedniego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy mam pytanie do Was! czy Wasze dzieciaczki w nocy chrapią i charczy im coś ciągle w gardełku głośno jakby nie mogły że tak nazwe odcharknąć?????????? i czy któremuś maluszkowi zauważyłyście że nie ładnie pachnie z ust??? nie wiem co to jest i martwie się bo przecież nie mają ząbków a tak jedzie z buzi:O lekarka zaglądała w gardełko czyściutkie nic tam nie ma jest zdrowy więc co to może być????????? przyjmowanie leków,żelaza w syropie????kurcze zachodze w głowe i nie wiem :( Mój bąbel wczoraj skończył 2 miesiące i waży 5.300 a jak długi to nie wiem ale poszedł w gore ze hej bo spioszki po kolei za małe:O a z przyjęciem do szpitala na te okropne badania kontrastowe musimy czekać na wolne miejsca najwcześniej pod koniec lutego:O nie wiem jak ja ten pobyt z nim wytrzymam w tym szpitalu mimo że to 2dni ale mam na myśli ten płacz i zachodzenie się które już widze :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jokasta ja chyba predko sie nie wyrwe na zaden koncert..jakos nie ma chetnych do popilnowania Lilianki..moze za rok:) no chyba ze mi sie uda w tym roku wyrwac na Castle Party-bardzo bym chciala! co do wyjazdu-jedziemy do Jaworza kolo Bielska-dostalismy wyjazd od tescia:) osrodek z basenem i innymi bajerami, bardzo sie ciesze bo nie bylam na takim wyjeżdzie hmm no nawet nie pamietam kiedy bylam wiec baardzo dawno:) wszystko juz mamy oplacone lacznie z zarciem :) Dunia mala chrapie bardzo rzadko. Zwykle nawet jej nie slychac jak spi..i nie czuje zadnego zapachu z buzki..nawet u starszego synka ktory przeciez od dawna ma zabki. Przypuszczam ze to moze byc albo jakas infekcja, albo cos z brzuszka? U nas w przychodni nie mierza dzieciakow nigdy...dopiero na bilansie dwulatka, i to tak \"dokladnie\" ze Olafowi odjeli 10 cm :P:P a w szpitalu nie bedzie tak źle! najgorszy jest 1 dzien. Bylam z Olafkiem ponad tydzien, naprawde nie bylo tak tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesza chciałam cos madrego napisac ale jakos nie potrafie...bardzo mi przykro....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasika 1 gratuluje sukcesów Karolinki-moja Mała jeszcze sie nie przekreca ale coraz lepiej chwyta zabawki,potrzasa nimi,zauwaza coraz wiecej-ostatnio dostrzegła sie w lustrze,śmieje sie do kwiatkow na kołdrze i coraz dłuzej bawi sie sama.Lubi dzwiek odkurzacza wiec sprzatamy razem(Tosia w chuscie) wreszcie odzyskałas sypialnie,ja jeszcze sie boje,mała roznie sie budzi,przewaznie raz ok 4 ale potrafi i 3 razy byc głodna co do wagi to własnie z niej zeszłam i ku mojej radosci zgubiłam 2 kg,jeszcze zostały mi 3-a juz zwatpiłam bo nie chudłam od dłuzszego czasu,zainwestowałam nawet w nowe spodnie(wieksze oczywiscie) pozdrawiam ciepło jeszcze sie miałim zapyt. Agatki jak z ulewaniem Franka? pisałas ze wprowadziłas karmienie co 3 h,pomogło na jego dolegliwosci? Dunia-tak jak ktoras pisała-brzydki zapach moze byc od infekcj albo od bakterii w brzuszku,jesli charczy to moze zalega mu głeboko wydzielina ... moja mała chrapie,mruczy ale to dlatego ze ma "wiotka krtan",ma tak od urodzenia i niedługo jej przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie ❤️ agnieszko wyrazy współczucia u nas w zasadzie w porządku. ta dieta machewkowa;) jest super ja zrzuciłam 5 kg w miesiąc a mały przytył prawie kg na moim chudym mleku:) my nosimy rozmiar 68 choć zależy od producenta bo i ten bywa ciasny,a pieluchy jeszcze 3 choć zaczyna je przesikiwać po nocy, dziś jakoś śpi długo a jak się budzi to marudzi i znów zasypia dodałam świeże fotki takie 3 miesięczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mother ja dziś mam kompletnie inaczej. mały zasypia na 5-10 minut, potem się budzi jest marudny senny ale nie spi :( chce jesc co pół godziny, je i szarpie cyca bo tak na prawde głodny nie jest. ech jakis nie swój jest dzisiaj. karuczek - z tym ulewaniem to zależy od dnia czasem przebieram po 7-8razy w ciągu dnia bo cały mokry jest a czasem ani razu. nie wiem od czego to zależy. co do jedzenia co 3 godziny to on tyle nie wytrzyma :) kilka razy mu się zdarzyło ale ogólnie w dzień je co 2 max 2,5 godziny, no chyba że ma taki dzień jak dziś to co pół godziny :( jak był mniejszy to ciągle miał pieluchę pod brodą żeby nie wymiotował na ubranka, ale teraz jak już odkrywa piąstki to coraz częściej jest bez niej i dlatego ciągle przebieram :P ale co tam. już się przyzwyczaiłam do tego jego ulewania i przyjełam ze tak musi być i już :) nawet w nocy ze 2 razy zmieniamy ubranka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatko, Twoja malutka identycznej wielkosci jak moj synek - tez ma 2 mies. i 3 tyg. i wazy 5 kg :) i tez z tym sypianiem to ciezko :/ w dzien to roznie raz spi po godzinie i 2 godz. pzerwy a raz nie chce spac wcale i tak tylko przysypia na 20-30 min i tyle a w nocy to coraz lepiej :) najpierw pobudki co 2 godz. teraz asypia tak koło 23-24 i spi przewaznie do 4 potem zasypia koło 5 i spi do 8 ale to tez różne bywa jokasta mój synek jak miał 2,5 miesiaca wzył 4700 a teraz tylko ubranka 56 są jeszcze dobre a te na 62 wciaż troszeczke za duze ale tuz tuz i za tydzień bedą ok z tym ze w 56 dalej sie miesci :) bo chudzinka z niego tylko na dugosci przybiera bo miał tylko 51 cm a teraz to 56 ma na 100% Kasika gratuluje postępów Karolinki, Wofgóle widzę zę wasze maluszki już chwytają zabawki a mój nic :( owszem interesuje go karuzela w łózeczku i nawet po 3 razy jak mu nakręce pod rząd to sie nie nudzi :) wiec chwilkę oddechu można złąpać (ale to nie zawsze działa) za to zabawek wcale nie chce dotykac tylko na nie patrzy (???hmm???) co do kilogramów to tragedia :/ niestety jak schudłam zaraz po porodzie i potem do zakończenia połogu od tego czasu stoje w miejscu a nawet mi sie dzis po spodniach wydawało ze znów przytyłam :/ koszmar jeszcze 6 albo i 7 mam do z rzucenia :/ ale tak to jest jak sie 17 kg tyje w ciazy a teraz sie nic nie ruszam i jak chce kupić orbitreka to mi akurat zwolnieniami w robocie męża straszą :/ to szkoda tak wydać 1000 zł jak by go zwolnili to ta kasa sie przyda na ważnejsze wydatki i tak ja idę w odstawkę (znowu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha a co do charczenia w nocy mój mały od kiedy ma katarek to cos tam charczy i dzis tak mi sie wydawało ze chyba mu nie ładnie z buzi pachnie ale pewnosci nie mam czy to z jego buzi było ;) bo ja też przed wąchaniem zębów nie umyłam :P więc zobaczę jutro bo tak to nie zauważyłam nic takiego a charczenie to mi sie wydawało że od katarku ale kto to wie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka współczuję śmierci babci. Agnesa mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy i że zabieg u maluszka jednak nie będzie konieczny. Ja nie wiem ile Marika teraz waży bo przez tą grypę nie była ostatnio ważona, ale napewno nie przybrała teraz za dużo bo malutko jadała. Co do rozmiaru to nosi 62 lub 68, z 56 już dawno wyrosła. Pampersy mamy 3 już od 2 tyg bo dwójki były za małe. Teraz używamy Bella happy i muszę powiedzieć że są dużo lepsze od tych z Biedronki, bo nie są takie sztywne. Marika jeszcze kaszle, już naprawdę nie wiem kiedy jej to chorubsko przejdzie. Co do zabawek to trzyma je chwilkę ale jak jej wsadzę w rączkę ale nie bardzo się nimi interesuje. Jesli ja nimi grzechocze to tak wodzi wzrokiem, ale jeśli ona to nie. Za to bardzo dużo \"gada\" Uwielbia rozmowy szczególnie z dziadkiem- potrafi mówić z nim godzinę. Co do charczenia to małej charczy teraz przy chorobie, wcześniej nigdy jej nie charczało. A brzydkiego zapachu z ust nie ma. Jeśli chodzi o moje kilogramy, to nie wiem ile teraz ważę ale schudłam sporo bo mieszczę się już w spodnie z przed ciązy. Jeszcze boczki mi troszkę zostały, ale już nie jest źle:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majka mój maluszek ma prawie 3 miesiace (za tydz bedzie maila)i wazy 5700 mały grubasek z niego:P:) dawno sie nieodzywałam!!!ale dzis nadrobie czytanie!!u nas po staremu od kilku dni Franuś jest strasznie marudny!!dziasełka go swędzą bo wszystko do buzi bierze i sobie trze!!!mały dziś pierwszy raz śpi w swoim łóżczku!!:))ciekawe jak dłógo pośpi:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edika9
hej mozna sie dołaczyc? tez mam corcie z listopada. dokladnie 3 miesiace konczy 13-tego. a moze ktoras z was urodzila 13.11.2008??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edika, zobacz w tabelce z okolic listopada. Ja urodziłam 19, ale na pewno któraś z dziewczyn ma dziecko z 13. Teraz trochę mniej piszemy ale zapraszamy do nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki moze utworzymy tabelke w ktorej bedziemy zapisywac ile nasze maluchy maja tyg i jaka wage i wzrost co wy na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×