Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

🖐️ moje dziecię śpi, więc wpadlam się przywitac;) ostatnio chroniczny brak czasu na wszystko, choć mała grzeczna... ale szkoda mi czasu na kompa. JAk nie zabawa, to prasowanie, sprzątanie, spacer.... z tym ostatnim ostatnio u nas jest super, bo zima cudna! mam pompowane koła i choć czasami ciężko, to widoki w parku niesmowite! zresztą zaraz wyślę fotkę na maila;) powiem szczerze, że jak mała śpi, to ja ostatnio znowu zaczęłam nałogowo czytać książki no i oglądać nowości kinowe:) właśnie dzisiaj obejrzałam \"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona\"- polecam... ciepły, fajny film. poza tym u nas po staremu. Jutro idę z Zosią do lekarza, bo trochę mnie niepokoi to, że mała czasami przy jedzeniu płacze.... nie wiem czym to może być spowodowane... dziewczyny- Wasze Maluszki są śliczne! Daff- Lilianka jest cudowna! no i waga imponująca! no i nie wiem, czy mam rację, ale chyba do Taty podobna, co? Jokasta- u mnie macierzyński kończy się 31 marca, pożniej mam 69 dni wypoczynkowego, a potem idę na wychowawczy.... przynajmniej do końca roku. Później może teściowa zajmie się Zosią, to będę mogła wrócić do pracy.... niestety nie mam innego wyjścia.... jeśli chodzi o opiekunkę w Warszawie, to musiałabym wydać na nią większą część pensji,.. więc skórka za wyprawkę. Z drugiej jednak strony cieszę się, że mogę posiedzieć z nią w domu. JAk narazie nie narzekam! Agniesza- gratuluję zakupu;) Anabelka- w kwesti okresu- nie pomogę- karmię piersią i jeszcze nie miałam :P dziewczyny- czy WAsze dzieciaczki też już chcą siadać? Zosia ciągle podnosi głowę z leżenia, a jak tylko złapie moje dwa palce, to się gnojek mały podnosi.Czy to aby nie za szybko? Ona ma 3,5 miesiąca... 22marca chrzcimy małą.... nie mam pojęcia jak ją ubrać... zależy od pogody, ale pewnie jakiś jasny ciepły kombinezonik kupię i będzie... macie jakieś pomysły? no i jeszcze jedno- menu na obiad!!! błagam o propozycje- jakieś łatwe oczywiście! miałam robić w restauracji, ale jak mi cenę krzykneli, to mi szczęka opadła! będzie jakieś 10-12 osób... znowu się rozpisałam....cóż pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G.Gable co masz na mysli piszac ze za wczesnie? moja malutka nie wygina sie, wydaje mi sie ze zachowujhe sie normalnie. Ake i tak pojdziemy z nia do naszego neurologa, bo on tez pediatra jest a mala ma kaszelek, wiec chyba skonsultujemy z nim na wszelki wypadek..chociaz nie widze u Lilki zadnych anomalii.Lekarka w przychodni tez nic nie widzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...poza tym ze jest za tlusta:P Mysza, Olaf tak sie podciagal jak mial wlasnie 3,5 mca, wiec chyba normalne to w tym wieku, a dodam ze wysportowany to on nie byl:P Lilka jeszcze sie nie podciaga jak ja chwyce za raczki, ale pewnie niedlugo zacznie siadanie chyba ok 7 mca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ale te wasze dzieciaczki duze a moja taka kruszynka :-) Ale dokarmiam sztucznym i będzie lepiej. Spróbowałam to mleko ale ono jest nie dobre :O teraz już wiem dlaczego Zuzia się tak krzywi przy jedzeniu ;-) Co do powrotu do pracy to plan miałam taki sam jak wiele z was. Po macierzyńskim urlop wypoczynkowy (za 2008 i 2009) a potem kilka miesięcy wychowawczego i żłobek a ja wracm do pracy. Ale plany w pewnym stopniu uległy zmianie. Zadzwoniła do mnie moja \"wspaniała\" szefowa i powiedziała że jeśli planuje powrót do pracy to po jak tylko wrócę to mnie zwolni :o Jednym słowem nie mam do czego wracać Bardzo załuję bo lubie swoją pracę a tu taka \"niespodzianka\". Jedyny plus to taki że bedę miała więcej czasu dla dziecka. Ale i tak potem będzie trzeba szukać nowej pracy. Jestem wściekła za podejście mojej szefowej Taka polityka prorodzinna w mojej firmie :( Ale się rozpisałam ale musiałam się wygadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza1980 mój Jaś już od dość dawna próbuje siadać złości się jeśli nic mu z tego nie wychodzi... :/ magmall ale jak to Cię zwolni? Dlatego, że zaszłaś w ciążę i urodziłaś dziecko? Jak to wyjaśniła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Po wizycie u lekarza jestem zmartwiona. Synek przybrał na wadze tylko 100 gram w 3 tygodnie. Dziś dałam mu już marchewkę w słoiczku. Zjadł połowę. Okazuje się że ma liczne bakterie w moczu więc jutro rano zanoszę mocz na posiew. Może od tego nie przybiera na wadze, anemii nie ma bo morfologia wyszła idealnie. Szczepienia przez to nie mieliśmy bo przy bakteriach nie wiadomo co to jest. No zobaczymy. Napiszę jak będę coś wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście nie wiem :P ale moja siostra cioteczna 4 lata temu urodziła synka i lekarz jej powiedział, że jej pokarm nie wystarcza jej synkowi, ponieważ jest " za chudy" i dlatego Krystian tak mało przybywał na wadze. I musiała przestać karmić piersią. Najlepiej jakby lekarz stwierdził jaka jest przyczyna tego, że Twój Robercik nie tyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie jak tak czytam, to wszyscy raczej się wypowiadają, że nie ma czegoś takiego jak chude mleko matki, ale sama nie wiem... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( będę musiała nad tym pomyśleć może jakoś się uda przecież się nie odchudzam jem normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magmall, mój waży 5200, też nie dużo...ale to jest dobra waga, zobacz sobie w siatce centylowej:) Anabelkaaa, ja nie miałam jeszcze okresu, a karmię piersią i dokarmiam sztycznym. Marta- może masz mało pokarmu, ja tak miałam..i zdecydowałam się na dokarmianie, dokarmiam 3 razy mlekiem modyfikowanym, poza tym piersią. Daff- mi też frida nie pasuje, mały drze się....nie mogę wyjąc. Na czym polega mechanizm katarka? Mysza, ja chce wrócić od wrzesnia, neistety będę musiała zatrudnić nianię, bardzo się tego boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziewczyny ile kosztują chrzciny w lokalu? U mnie ma być 30 osób, gdzie ja zmieszczę tyle ludzi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część! Oglądałam zdjęcia maluszków- rosną jak na drożdżach!!! Karolinka twojemu małemu można pozazdrościć włosków! Ja też wrzuciłam kilka fotek. Uciekam kąpać małą, jutro się odezwę.Dobrej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daff powiem Ci ze czuje sie bardzo dobrze po tych lekach gorzej czulam sie po duzych dawkach witaminy B6 na to zachamowanie pokarmu!! Beatko ten Dicoflor i Nifuroksazyd mozna kupic bez recepty:) Ogladalam foteczki i sa superanckie jutro tez cos dodam bo dzis juz padam na lozko:) Hyyy z tego co wiem to nie ma czegos takiego jak chude mleko czy tez malo wartosciowe!!wiadomo ze jak sie nic nie je tak jak Ja juz prawie nic nie jadlam jak maly mial ta alergie to i mleko nic nie warte ale i tak maly i lepiej na cycusiu przybieral na wadze niz na butelce! moze Martus faktycznie maly ma cos nie tak z tymi bakteriami i dlatego tak marnie przybral a moze faktycznie trzeba go bedzie troszke dokarmic i bedzie oki doki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez z tego co wiem to mleko matki nie moze byc chude-chyba ze mama karmiaca jest chora czy cos.Musi byc inna przyczyna. Marta a Robercik czesto je? jelsi to przez te bakterie to maly dostanie leki i powinno byc ok🌼trzymam kciuki! Jokasta, Katarek to takie rurki z plastikowym czyms;) jedna koncowke wklada sie do rury odkurzacza,a druga przytyla do noska( ta od noska mozna zdejmowac i czyscic, sa 2 sztuki).Spokojnie-to jest tak zbudowane ze nie zrobisz krzywdy dziecku!Katarekz nosa jest wyciagany dzieki sile ssacej odkurzacza;) na ten sprzecior zalecila pani laryngolog-jak Olaf mial zapalenie krtani i MEEEGA katar-musielismy chodzic do gabinetu na sciaganie kataru bo zadna frida nie dawala rady:O i wtedy nam zalecila to kupic.Nie bylo jednak w zadnycm sklepie(ponoc niektore SMYKI spzredaja),wiec zamowilam na allegro.. naprawde fajna sprawa, jak przykladam Lilce do noska to mala nie zdazy zorientowac sie co sie dzieje i juz jest po wszystkim. a z frida zanim cos zassalam to juz mi galy wylazily na wierzch;) Mysza, Lilianka podobna jest do..tescia;) tak kazdy mowi;) do mnie to co najwyzej od pasa w dol:) za to Twoja corcia to cala mamusia!!!! jak 2 krople! a tak poza tym..to mysle ze Lilianda straci waleczki jak tylko zacznie jesc zupki i sie wiecej ruszac, z Olafem tak bylo-a ten to dopiero bl wieprzek!:D G.Gable pewnie chodizlo Ci o to ze mala za wczesnie pupe podnosi? w wodzie jest po prostu latwiej, bo woda wypiera, dno wanienki jest antyposlizgowe no i mamusia podtrzymuje klatke piersiowa wiec latwiej podnoesc pupsko:P poza tym Likka jest tu jednymz pierwszych dzieciakow, a u takich maluchow to nawet 1-2 tyg robia roznice mimo to widze ze mala jest silna,bo Olafek w jej wieku tyle nie potrafil. Dzieci sa rozne i to jest normalne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuźwa jak ja pisze..jakbym conajmniej nawalona byla:O:O wybaczcie literowki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.......im.dziecka ...term.por.. waga ur.. waga....cm...wiek Elmirka85......Aleks.......19.10.....2380.....5600.. ........3m Kasika1........Karolinka...22.10....3300......6200.. ........4m green_gable...Mikołaj....29.10.....4010...ok7400.... ......3m i 2t mother..........Kacper....30.10.....3700.....7500... .......3m i 1t Kasiula82........Amelka....30.10.....3200.... 5500...........3m i 2t Daffodile.......Lilianka.....30.10....3950......8000.... 67....3m 3t KarolinkaLinka..Natan.... 1.11......3400.....7000...........3m i 3t karuczek......Antosia......1.11......3270....61 00...........3mi2t happymama.....Zuzia.......3.11......3285....6500....66 ...3,m 2t agniesza26.....Olafek......9.11......3710.... 6100...........3m bonizz...........Piotruś.....9.11......3350.....7100 ..........3m i 1t elwira elwira...Weronika...9.11......3300....5300..........3m karola678.....Franciszek..11.11.....3300.... 6000............3m mysza1980.....Zosia........12.11...............5400 ..........2m i 2t agnesa1983...Kubuś.........12.11.....3410... 6580...........3m 5d edika9..........Nikola.......13.11.............. 3900.......... 2m i 24d Beata1987.....Zuzia........14.11.....3200.....5800. ..63.....3m 9d kaaczuuchaa..Damianek...15.11.....2950.....5900....70 ....3m i 3d magmall.........Zuzanka....16.11.....3960.... 5410... 63....3m Marta1983.....Robiercik...16.11.....3270..... 5100............3m MajkaMB1......Miłosz.......18.11.....2730.. +-5200 ...56... 2m,3t Jokasta........Jeremi.......19.11.....3300.....5160..... .....3 m **ewelka**......Wiktoria....21.11.....4650.....6400 ...70 ....3m pingusia_22....Marika......27.11.....2570...... 4700 ......... 2,5m kajtoch.........Blanka.......27.11.....3700... ok6500... 66...2m3t lorinka..........Zuzia........28.11.....3600.....6410............2m27d Małgorzata....Julek........ 28.11..... 4550..... 6295... 66... 2m i 3t Anabelkaaa....Jaś............02.12.... 3700... ok5500... 62... 2m11d mała_agatka...Franek....... 3.12......3340... ok6100..ok65 ...2m i 3d dunia26.........Kubuś.........4.12.....3700.... 5300.............2m i 5d Maja_21........Wiktorek....7.12......3780.... 6000 ............ 2m i 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej;) wpadłąm się przywitać 🖐️ Daff- niestety jesteś pierwszą osobą, która mówi, że mała jest do mnie podobna :P wszyscy dookoła twierdzą, że Zosia jest podobna albo do moego M, albo do mojego taty :O ciekawe... poza tym, masz rację- dzieci są różne i nie trzeba chyba zytnio z innymi porównywać... JOkasta- co do chrzcin, to chyba zależy od lokalu i od miasta (przede wszystkim). Ja poszłam do takiej nie jakiejś super restauracji i dowiedziałam się- 65 zł sam obiad+deser. NAtomiast obiad+deser+przekąski+napoje- ok.100zł/osobę! Tym sposobem stwierdziłam, zę mam ich w dupie i robię obiad u siebie. Będzie 10, góra 12 osób. Sami najbliżsi. Jeśli któraś z Was robiła takie przyjęcie w domu, to napiszcie proszę, co podawałyście... jakoś nie mam weny....zresztą nie lubię takich imprez :O cóż... Marta- to prawda co piszą dziewczyny- nie ma za chudego mleka... trzymam kciuki za Robercika;) na pewno szybko nadgoni;) Lorinka- napisz coś kochana, a nie tylko zmieniasz tabelkę 🌼 niektóre dziewczyny zupełnie zniknęły z kafe... szkoda :( życzę miłego dnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marto! prawdopodobnie Robert nie przybiera ze wzgledu na bakterie w moczu-nie ma czegos takiego jak za chudy pokarm-kazda mama ma najlepszy pokarm dla swojego dziecka.Miałam z moja mała tez syt ze nie przybierała i w pierwszej kolejnosci nalezało wykluczyc bakterie w moczu-okazało sie co prawda ze u nas jest inny problem,ale bakterie sa najczestsza przyczyna małego przybierania-dostaniecie leki i bedzie ok-nie martw sie!!!i karm cycusiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza my robimy chrzciny w domu, 8 marca. Gotować będzie u mnie znajoma kucharka, będą flaczki, roladki schabowe, kotlety z piersi kurczaka, barszcz czerwony z krokietami, jakieś surówki, sałatki, ciasta, tort. U mnie też w sumie sami najblizsi, ale wyszło ponad 20 osób :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza- dowiadywałam się i u nas też drogo 70-80 zł, obiad plus deser:( No,ale gdzie ja zmieszczę 30 osób i kto będzie to przygotowywał. 2.5 tysiąca wyjdzie-brr. Daff- zgubi, zgubi jak będzie biegała.....nie martw się. Twoja śliczny wieprzek, a mój śliczny chuderlak.....:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza, nie widzialam Twojego meza i taty;) ale na zdjeciach malutka jest taka podobna do Ciebie ze szok! a moze Wy wszyscy jestescie do siebie podobni;)? dzisiaj jade na zakupy i wezme pierwsze sloiczki dla malej;) a pieluchy to chyba musze juz 4ki kupic:O:O:O:O bo ledwo zapinam 3ki..:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Myszko! u mnie bardzo sie sprawdziła(na komuni starszej corci) wynajeta Pani kucharka-gotowała u siebie w domu ,do mnie z gotowym jedzeniem przyjechała rano,podgrzała i było gotowe jak wrocilismy z koscioła-polecam,nie pamietam ile jej płaciłam,ale nie była to kosmiczna kwota-pozdrawiam ps.mi tez sie wydaje ze Zosia jest podobna do taty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jokasta a jakim mlekiem dokarmiasz? Mój po Bebiko płakał :( Boję się żeby to nie były bakterie coli!!! Daff on co jakieś 3h je. W nocy dziś przespał 7h wstał i zjadł poszedł dalej spać teraz znowu zjadł i sobie leży w łózeczku. Słyszałam że ryby są bogate w tłuszcze i poprawiają kondycję pokarmu hihi więc od jutra przez tydzień ryby tylko jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta, mysle ze Robercik je prawidlowo, mozesz go w sumie nawet czesciej przystawiac bo na piersi nie wiadomo ile zjadl, ale jak pisze Karuczek-to wszystko pewnie wina bakterii. Lila po bebiku tez plakala, u nas sprawdzil sie Bebilon Comfort. Chyba niedlugo zamienie go na zwykly bebilon bo mala nie powinna juz miec kolek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! 🌻 Marta, ostrożnie z tymi rybami, bo jak wiesz to wszystko potrafi uczulać - nie za dużo na raz. Mój Julek też słabo przybierał na wadze na początku, ale ja miałam mało pokarmu. Teraz już jest O.K. i ostatnio przybrał 1,2 kg w 6 tygodni. Koniecznie musisz wyleczyć te bakterie w moczu. Do tego możesz zwiększyć częstotlowość karmienia - nawet co 2 godziny w dzień. Karmienie w nocy jest bardzo ważne ze względu na wyższy poziom prolaktyny we krwi. Hormon ten odpowiada za produkcję mleka i dzięki nocnym karmieniom zwiększa się ilość wytwarzanego mleka, więc może skróć trochę tą przerł nocną. Nie ma czegoś takiego jak \"za chude mleko\"! Mój Julek ostatnio słabo jada w dzień, bo go bardziej interesują kwiatki na parapecie, cienie na ścianie i nie wiadomo co jeszcze. Przez parę minut ssie normalnie, a potem rozgląda się nie wypuszczając cycka z buzi (auć!), a jak próbuję go siłą przytrzymać, to gryzie :p Najlepiej i najdłużej ssie na pół śpiąco. Nadal czas karmienia wieczorem i w nocy dochodzi do 40 minut prawie. W dzień 20 minut i koniec, bo nie mam zamiaru narażać się na kolejne pogryzienia :p W nocy najdłuższa przerwy wynoszą 4 i 5 godzin. Ten przybór wagi u niego to właśnie z wieczornych i nocnych karmień. W dzień karmię co 3-3,5 godziny, wieczorem co 2-2,5 godz. przed snem. Marta, na pewno wszystko będzie dobrze. Ja okresu jeszcze nie dostałam, bo karmię piersią. Katarku nie mieliśmy jeszcze, a jak czasem coś w nosku charczy, to wystarcza sól fizjologiczna i delikatny masażyk. Daff, ja Twój Olaf miał niedrożne kanaliki łzowe, to jak długo to trwało? Mój Julek ma jeden kanalik niedrożny i zastanawiam się, czy już lecieć do okulisty, czy jeszcze trochę poczekać, może się sam odblokuje. Robię kilka razy dziennie okłady z rumianku i masuję kącik oka, ale na razie jeszcze to nic niedało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta- Nan1, Jeremi nie ma zadnych dolegliwości po nim i cyca też ciągnie. Ale jak piszą dziewczyny- spróbuj napierw może z karnieniem częstszym i leczeniem bakterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×