Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

hej! wczoraj wieczorkiem mieliśmy gości, a że mały od 15 nie spał to był taki smętny że szok. w końcu o 19 zasnął przy cycusiu :) i tak już na nockę spał sobie smacznie. obudził sie o 4.30 leżał w łóżeczku i kopał wesoło, w końcu wstałam żeby go przykryć, bo myślałam ze śpi a on cały rozbawiony sobie leżał, kopał i łapkami sie bawił :) po chwili wzięłam go do siebie, nakarmiłam i zasnął pięknie do 6.30 :D kochane stworzenie wiedziało że o 4 matka nie do zycia była :)teraz też sobie śpi. chyba po malutku wszystko wraca do normy :) o 11 na spacer pójdziemy to się wyśpi ze 3 godzinki i później ok 17 znów wyjdzie tym razem z tatusiem (no chyba zę tatuś znów w pracy dłużej zostanie to ze mną) oj duniu to widzę że nieciekawie masz. hmmm nie wiem czy na twoim miejscu wyprowadziłabym sie do tesciów czy czekała aż coś wynajmiecie. szczerze to chyba bałabym się że mężowi się spodoba u rodziców i ugrzęźniecie na stałe. mother ja biorę azalię ale to praktycznie to samo.lekarka mówiła ze plamienia a nawet krwawienia mogą być, ale u mnie jak na razie cisza, ani jednej kropelki :) a co do teściowej to niech się ugryzie!takie dzieci zawsze odreagowują takie wielkie spędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć!! U nas znowu pięknie więc znowu pranko. Mały zasnął więc mam chwilkę dla siebie. W nocy też fajnie spał obudził sie raz na karmienie a potem dopiero o 7 i już nie chchiał spać więc spoko się wyspałam. Też pójdziemy na spacerek ale narazie to czekam na kuriera dzwonił o 8 że jedzie ale do teraz go nie ma chyba jedzie przez Warszawę do wWisły. Dziewczyny małeny znowu robi się to samo na policzku i nie wiem już co to może być może uczulenie na marchewkę??Kurde nie mam już sił, ciągle mu się coś robi na tych policzkach czasami sobie myślę, że jestem złą mamą i dlatego on ciągle coś ma. Pozdrawiam was babulce idę robić obiad i trochę sprzątnąć bo w domu mam jakby tornado przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Któraś z was pytała o taki pamiętnik małego - ja cos takiego planuję robić kupiłam już zeszyt napisałam pierwszą stronę i muszę się zabrać za robienie tego do końca. Czas leci a pamięć też zawodzi więc póki pamiętam to muszę pisać!!jest to czadowa sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Gargamelka Jasio też je o wyznaczonych porach, codziennie tak samo. A ze spaniem jest tak: Wstaje po zmianie czasu o 7 rano, je. Około 9 idzie spać mniej więcej na 40- 60 min. Później co mniej więcej 2,5-3 godz. śpi po 30 minut. Dłużej nie daje raczej rady. Tylko w piątek, czy w sobotę ( n ie pamiętam dokładnie) położył się spać na dworku i spał bite 2 godz. non stop. Słoiczek u nas nie zastępuje posiłku, ponieważ Jasiek po godz. drze się w niebogłosy, że jest głodny, więc nie da rady :/ Co do jedzenia to tez jest nieciekawie, ciągle się rozgląda, wszystko chce widzieć, łapie butle albo w nią uderza, łapie smoka, że aż mleko wylatuje odpowietrzaczem. Normalnie mam czasami dość. I znółw mega marudzenie od wczoraj w dzień, nie chce sam leżeć i koniec. A tego posta piszę już chyba z 1,5 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.......im.dziecka ...term.por.. waga ur.. waga....cm...wiek Elmirka85......Aleks.......19.10.....2380.....6300.. ..63......4m10d Kasika1........Karolinka...22.10....3300......7000.. ...68.....5m green_gable...Mikołaj....29.10.....4010...ok7400.... ......3m i 2t mother..........Kacper....30.10.....3700.....7640... 67.....4,5 m Kasiula82........Amelka....30.10.....3200.... 6100...........4m i 2t Daffodile.......Lilianka.....30.10....3950......8690.... ?....4,5m KarolinkaLinka..Natan.... 1.11......3400.....8300....72....5m karuczek......Antosia......1.11......3270....7220.....68 ......4m2t happymama.....Zuzia.......3.11......3285....6500....66 .....5 m Ann 31...........Alicja.......6.11......3250.....6200...64...... .4m. agniesza26.....Olafek......9.11......3710.... 7100....73.......4m2t bonizz...........Piotruś.....9.11......3350.....7700 ...69.......3m 3t elwira elwira...Weronika...9.11......3300....5750...59......3m 3 tyg karola678.....Franciszek..11.11.....3300.... 7000....64......4 m-ce mysza1980.....Zosia........12.11...............5400 ..........2m i 2t agnesa1983...Kubuś.........12.11.....3410... 6800....68.....3m 3t edika9..........Nikola.......13.11.............. 3900.......... 2m i 24d Beata1987.....Zuzia........14.11.....3200.....7200. ..68.....4m4t kaaczuuchaa..Damianek...15.11.....2950.....6670....70,5. ...4m i17d magmall.........Zuzanka....16.11.....3960.... 6060.... 65....4,5m Marta1983.....Robiercik...16.11.....3270..... 5700..........4,5m Gargamelka....Antoś........18.11.....3750.....6300...58. ...4m i 2d MajkaMB1......Miłosz.......18.11.....2730.. +-5200 ...56... 2m,3t Jokasta........Jeremi.......19.11.....3300.....6600..... 4 m, 2 t **ewelka**......Wiktoria....21.11.....4650.....7000 ...72 ....3m20d maminka.1......Lenka.......21.11.....3400.....6200...67. .....3,5m **Vanilka**......Hubert.......24.11.....3760.....xxxx... xxxx....4m9d pingusia_22....Marika......27.11.....2570......5800 ...67..... 4m kajtoch.........Blanka.......27.11.....3700.....8900... 68....4m3t lorinka..........Zuzia........28.11.....3600.....6410... .........2m27d Małgorzata....Julek........ 28.11..... 4550..... 6860... ok.71... 4m 2t Anabelkaaa....Jaś............02.12.... 3700... ..6000... 67.......4m mała_agatka...Franek....... 3.12......3340... 7200.....67 ...4mies dunia26.........Kubuś.........4.12.....3.700... 6.200......66.....3mies. Maja_21........Wiktorek....7.12......3780.... 6000 ............ 3mies a u nas święta i po świetach, tylko 1.5kg na plusie jestem, bo jadłam dosłownie wszystko:P Mała odreagowywała to do wczoraj, była nieznosna wręcz, ale teraz już wróciło moje małe kochane dziecko:) bylismy wczoraj na szczepieniu, jak zobaczyłam ile waży, to mnie zatkało, lekarka stwierdziła, że wygląda i zachowuje się na pół roku conajmniej:P Blanka ostatnio wyrobiła sobie kosmiczne zwyczaje, jak usypiać, to na rekach, w pozycji pionowej, spiewając do mojego rękawa (który potem jest mokry od ramienia po łokieć:P), a jak jej daje butle, a ona w danym momencie nie ma ochoty jeść, to kaszle, jak butle zabieram, to się dumna smieje, i tak w kółko, szantazystka, a jedzenie zje dopiero jak jest całkiem zimne, cieplejszego nie tknie. Kaczucha, myslę, że obrze że rozstaliscie się teraz, a nie później, gdy dziecko zaczyna rozumieć, co się dzieje. A teraz ma cudowną matkę, i \"dobrego\" ojca, a nie piekło w domu. My, mimo że mieszkamy z moimi rodziccami i rodzeństwem, to jakoś się dogadujemy, żadnych awantur czy kłótni nie ma, mamy wydzielone swoje \"mieszkanie\" i nikt nam na ręce nie patrzy:] Duniu, a co do tego balkonu, to Twoj nie mial racji, rodzice jacy są, tacy są, ale u nich mieszkacie, więc w jakiś sposób pasuje im pomagać, a poza tym to była okazja dla babci, żeby się pobawiła z wnukiem, a Twoj ojciec napewno będzie Ci wdzięczny, że mu pomogłaś. A co do przeprowadzki do teściów, to bez sensu, Twoi się obrażą, a też nie wiesz, czy z teściami Ci się bedzie dobrze żyło, czy jeszcze gorzej... Marzeno, my też mielismy problem z policzkiem, ale dermatolog przepisała maśc, a dokładniej to chyba emulsję Advantan, po kilku dniach śladu nie było po podraznieniach i saczącej się plamie, mówiła też, że to morze być od pierza, wełny lub jedzenia, wełne wykluczam, bo w swetrach się do niej juz nie zbliżaliśmy, na naszych poduszkach też już nie spała, więc zmienilismy bebilon comfort na zwykły bebilon i już jest ok:D tk że może zapytaj lekarki o to, ok 20zl wow, matka nie reagowała na gadanie, to sama padła i spi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtoch a to jest na receptę ten Advabtan??Poślę ci zdjęcia na naszą stronkę to zobacz czy to było coś podobnego. No sporo urosła ta twoja kruszyna. My idziemy jutro znowu na szczepienie to zobzczę ile mały przytył przez tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzeno, Blanka miała raczej jedną wielka plamę, Arturek ma to rozsiane po całym policzku, ciężko mi stwierdzić, czy to to samo, chociaż moja na czole też miała w takiej rozsypce, z tym, że jej to ze zmianą mleka przeszło. jest to na recepte, a wskazania o stosowania to: wyprysk (atopowe zapalenie skóry, neurodermit), kontaktowe zapalenie skóry, wyprysk potnicowy, wyprysk niealergiczny, wyprysk u dzieci. Dermatolog jej to przepisała nie widząc tego, tylko moja mama byla z siostra i opowiedziala lekarce o tym,co ma Blanka, i bez zastanowienia jej wypisała na to receptę, bo bez recepty raczej tego nie dostaniesz. Ale skoro idziesz jutro do szczepienia, to pogadaj z lekarką, może akurat pomoże. A tak w ogóle, to co zdiagnozowała pediatra na jego policzku? Blance atopowe zapalenie skóry, przepisała hydrokortyzon, ale nie próbowałam go nawet, bo ten Advantan się nawinął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja pediatra stwierdziła że to z mleka kazała odstawić mi mleko i wszystkie jego przetwory i to co uczula tak zrobiłam ale mały miał to jeszcze gorsze poszłam do innego lekarza przepisał elosone ale to już mu nie działa na to. Ostatnio jak byłam u mojej pediatry to nawet u tego nie oglądła. Chyba pójdę z nim do dermatologa. Dzięki wielkie za info. On to ma skupisko takich krostek i robi się to takie czerwone. Nie wiem z czego to. Chyba przestanę jeść cokolwiek może mu to wtedy zejdzie. Ja karmię go piersią. Ah ci lekarze. nick.......im.dziecka ...term.por.. waga ur.. waga....cm...wiek Elmirka85......Aleks.......19.10.....2380.....6300.. ..63......4m10d Kasika1........Karolinka...22.10....3300......7000.. ...68.....5m green_gable...Mikołaj....29.10.....4010...ok7400.... ......3m i 2t mother..........Kacper....30.10.....3700.....7640... 67.....4,5 m Kasiula82........Amelka....30.10.....3200.... 6100...........4m i 2t Daffodile.......Lilianka.....30.10....3950......8690.... ?....4,5m KarolinkaLinka..Natan.... 1.11......3400.....8300....72....5m karuczek......Antosia......1.11......3270....7220.....68 ......4m2t happymama.....Zuzia.......3.11......3285....6500....66 .....5 m Ann 31...........Alicja.......6.11......3250.....6200...64...... .4m. agniesza26.....Olafek......9.11......3710.... 7100....73.......4m2t bonizz...........Piotruś.....9.11......3350.....7700 ...69.......3m 3t elwira elwira...Weronika...9.11......3300....5750...59......3m 3 tyg MarzenaMol.....Arturek....10.11.....4060...7000....65?.....5 m karola678.....Franciszek..11.11.....3300.... 7000....64......4 m-ce mysza1980.....Zosia........12.11...............5400 ..........2m i 2t agnesa1983...Kubuś.........12.11.....3410... 6800....68.....3m 3t edika9..........Nikola.......13.11.............. 3900.......... 2m i 24d Beata1987.....Zuzia........14.11.....3200.....7200. ..68.....4m4t kaaczuuchaa..Damianek...15.11.....2950.....6670....70,5. ...4m i17d magmall.........Zuzanka....16.11.....3960.... 6060.... 65....4,5m Marta1983.....Robiercik...16.11.....3270..... 5700..........4,5m Gargamelka....Antoś........18.11.....3750.....6300...58. ...4m i 2d MajkaMB1......Miłosz.......18.11.....2730.. +-5200 ...56... 2m,3t Jokasta........Jeremi.......19.11.....3300.....6600..... 4 m, 2 t **ewelka**......Wiktoria....21.11.....4650.....7000 ...72 ....3m20d maminka.1......Lenka.......21.11.....3400.....6200...67. .....3,5m **Vanilka**......Hubert.......24.11.....3760.....xxxx... xxxx....4m9d pingusia_22....Marika......27.11.....2570......5800 ...67..... 4m kajtoch.........Blanka.......27.11.....3700.....8900... 68....4m3t lorinka..........Zuzia........28.11.....3600.....6410... .........2m27d Małgorzata....Julek........ 28.11..... 4550..... 6860... ok.71... 4m 2t Anabelkaaa....Jaś............02.12.... 3700... ..6000... 67.......4m mała_agatka...Franek....... 3.12......3340... 7200.....67 ...4mies dunia26.........Kubuś.........4.12.....3.700... 6.200......66.....3mies. Maja_21........Wiktorek....7.12......3780.... 6000 ............ 3mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajtoch faktycznie duże to twoje dziecię :D dziewczyny powiedzcie mi bo zgłupłam do reszty najpierw daje jabłko czy gotowaną marchewkę??????? chcę w końcu zacząć dawać jakieś inne jedzonko maluszkowi i w niedzielę zamierzam zacząć tylko od tego czy tego? oczywiście jak nic mu nie będzie, bo przedwczoraj zjadłam kawałeczek zielonego ogórka i kupka była zieloniutka, wczoraj już ok. ale nie jestem pewna czy to po tym ogorku więc dziś znów testuję. no i jak to po nim to mam nadzieję ze do niedzieli będzie wsio ok i będę mogła w końcu coś mu dać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała agatko
ja bym dała marchewkę, a to dlatego, że nie jest taka słodka jak jabłko. Jak dziecko zacznie jeść jabłko to może nie chcieć jeść później marchewki. Wiadomo, wybierze to co lepsze. Poza tym lepiej zaczynać od warzyw, później owoce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatko, chyba jabłko, bo w słoiczkach jest samo jabłko, jabłko z marchewka, jabłko z bananem, jabłko z dynią, owocami lesnymi, brzoskwinią, a jak dobrze poszukasz to znajdzeisz jabłko z czekoladą:P żart, ale ogólnie to się od jabłka zaczyna, i powoli przechodzi na deserki z udziałem jabłka; tak samo jest z soczkami ale jesli karmisz piersią, to wprowadzanie nowych smakow zajecają dopiero po 6 miesiącu, nie wiem dlaczego:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, też czytałam ostatnio, żeby zacząc od warzyw, bo jak się w słodkim rozkochają, to potem z warzywami będzie problem, ale ile ludzi, tyle opinii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i kurde już sama nie wiem :O w mądrych poradnikach piszą o ekspozycji na gluten, że niby od 4 miesiąca mam podawać te 3 gramy na 100 ml innego pokarmu, ale JAK MAM TO ZROBIĆ KARMIĄC TYLKO CYCUSIEM?????? kurcze te schematy mnie wykończą!!! mój brat ma teraz 7 lat jak był malutki to od 4 miesiąca dawało się kleik i marchew i jabłuszko a też na piersi był. bo schematy się zmieniają jak w kalejdodskopie. i będź tu czlowieku mądry i pisz wiersze :( dziewczyny, które karmią TYLKO piersią kiedy coś innego dałyście i co???? mały mi już tak patrzy na wszystko co ja jem że czsem aż mi go żal :P jednocześnie sie boję bo on tą alergię ma....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała agatko
czytam inne tematy i np. osoba karmi piersią, dziecko ma 8-9 miesięcy i je wszystko. Olej schematy. Sama wiesz najlepiej co dać. Bez przesady. A nie dawać nic też sobie nie wyobrażam. I jakieś wyliczanki, że 3 g, bez przesady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja podobno mając miesiąc piłam rozcieńczone mleko krowie z drobnym grysikiem i jakoś nic mi nie jest, wiec z roku na rok coraz bardziej restrykcyjne się te schematy robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko na początek dzięki za odpowiedź a teraz ja spróbuję pomóc Tobie: ja miałam karmić do 6 mca ale mały wręcz płakał jak ja coś jadłam przy nim i zaczęłam po 5 mcu podawać, ja zczęłam od jabłka ale mu nie smakowało bo jest kwaśne za to marchewkę bardzo polubił i w każdej postaci i z dynią i ziemniakiem lubi bardzo choć zawsze pierwsza łyżeczka jest z krzywiącą się buzią ale potem smakuje, Kacper lubi też śliwkę tą z Hippa , schemat generalnie dlatego od 6 bo podobno im dłużej dziecko na piersi i im później się zetknie z innymi pokarmami tym mniejsze będzie ryzyko alergii, i tak w ten sposób powinnyśmy zacząć podawać od 6 mca i wszystko z opóźnieniem o 2 mce czyli zamiast w 4 to w 6 itd tylko ten gluten trzeba przemycić wcześniej, a z tymi alergiami to spróbuj różnych firm bo może różnie reagować dla pocieszenia po wprowadzeniu marchewki kupki przestały być zielone albo śluzowe i są stałe , marchewkowo-czerwone i śmierdzące:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też od niedzieli zaczynam małej podawać od nowa nowości i zaczynam od marchewki bo na jabłko jakoś nie miała smaka. Wkońcu juz skończyła 5 miesięcy ale dałam jej ostatnio flipsa i jak jej się skończył to płakała :-). Ale dałam jej jeszcze jeden i koniec. Jutro idziemy na szczepienie i uaktualnię tabelkę naszą bo nie wiem ile dokładnie mała waży. Ale z 7 waży :-). Ja nie wiem co zrobić aby moja mała piła wodę albo soczek.Bo nic nie chce ale co zrobić.Próbuję na siłę ale nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam🌻 my juz po szczepieniu!w kale nic nie wyszlo tylko typowe bakterie fizjologicznie zyjace w kupce:)takze juz nie wiem dlaczego maly ma takie kupy lekarz powiedzial mi ze poprostu tak trawi, ale ja jeszcze sprobuje tej biogaia o ktorej pisala maminka!:) MarzenkoMol pisalas chyba to Ty jak dobrze pamietam ze gotujesz malemu zupki i pisalas ze dodajesz selera!nie wiem czy wieszv ale seler jest bardzo alergicznym warzywkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co?dziś zadzwoniła do mnie siostra mojego męża-ta sama,która przed świętami zwyzywała mnie od najgorszych i mi wygrażała...z zapytaniem co dalej?no jak to co?mój mąż pojechał sobie w pi....u że tak powiem nie patrząc na to,że zostawia żonę z małym dzieciaczkiem, bo nie chciało mu się szukać tu pracy,bo ze swoich teściów zrobił sobie wrogów na własne życzenie i miał tego dość.siostra załatwiła mu pracę, on zrobił sobie jakiś kurs i teraz chcą żebym ja rzuciła wszystko i pojechała do niego-mieszkać u niej-z nią,w małym pokoiku(dla naszej 3).ona ma duże mieszkanie,ale bez przesady.mam rezygnować ze swojego samodzielnego mieszkania w imię mieszkania w maciupkim pokoju i czuć się ciągle niepewnie?przecież każdy wie,że u kogoś ciężko poczuć się swobodnie.mam zrezygnować z dorabiania sobie na urlopie wychowawczym u mojej siostry?jaki pracodawca zatrudni mnie w dni takie,kiedy mi odpowiada?mam iść tam wiedząc jaka z niej jędza?że jest zdolna do wszystkiego?nie daj Boże poszłabym bez Damianka do sklepu zostawiając go z nią i nie wpuściłaby mnie do swojego mieszkania i rozdzieliła z synem-z zemsty,bo ona jest do tego zdolna. mam wszystko rzucić i brać dzieciaka pod pachę i tłuc się na drugi koniec Polski bo mój mąż nagle nie widzi perspektyw mieszkania tu gdzie mieszkaliśmy.Bo nie wykazał na tyle dobrej woli aby poszukać tu pracy i załagodzić konflikt z teściami.I jeśli będę chciała się rozwieść to będzie moja wina,że małżeństwo się rozpadło.No kurna ale mnie znów zapieniła.ona nadawała a ja się nie odzywałam.Stwierdziła,że nie da się ze mną gadać i się rozłączyła.a mój mąż?olewka.chcesz rozwodu?no to ok,jak nie chcesz to przyjeżdżaj-innej opcji nie ma. przepraszam,że znów truje na ten temat,ale mnie nosi przez tą posraną rodzinkę.Gdyby mój mąż nie miał jak to mówią \"za uszami\", gdyby jego rodzina nie była tak nieobliczalna to pewnie przystałabym na taką propozycję,ale w takiej sytuacji NIGDY W ŻYCIU. ja Damiana karmię naturalnie,ale pediatra powiedziała,że jeśli wracam do pracy nawet na pół etatu (a wracam już we wtorek :( )to mam powoli przestawiać małego na inne jedzonko.jabłuszka już testowaliśmy i potrafi zjeść cały słoiczek.Ale też słyszałam,że przy naturalnym karmieniu to dopiero w 6 m-cu należy wprowadzać nowe rzeczy. Nie wiem co się stało ;) mały jak usnął ok 17 to śpi i śpi-a o tej porze to zwykle jest mycie i jedzonko-coś mu się dziś pokićkało ;) Jutro mamy W KOŃCU wizytę u neurologa. Karolina-ale Franuś to wykapany tata :) się rozpisałam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaczucha ja bym napewno nie zrobiło tego co chciała siostra twojego męża. A co ona jest jego adwokatem czy co że o tych sprawach z tobą rozmawia właśnie ona a nie mąż. Moje zdanie jest takie że chyba będzie ci lepiej samej niż mieszkać z mężem i jego siostrą. A ona to jędza chyba jest:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uaktualniam tabeleczkę, bo my dzisiaj po kolejnym szczepieniu, ważeniu, mierzeniu, etc... nick.......im.dziecka ...term.por.. waga ur.. waga....cm...wiek Elmirka85......Aleks.......19.10.....2380.....6300.. ..63......4m10d Kasika1........Karolinka...22.10....3300......7000.. ...68.....5m green_gable...Mikołaj....29.10.....4010...ok7400.... ......3m i 2t mother..........Kacper....30.10.....3700.....7640... 67.....4,5 m Kasiula82........Amelka....30.10.....3200.... 6100...........4m i 2t Daffodile.......Lilianka.....30.10....3950......8690.... ?....4,5m KarolinkaLinka..Natan.... 1.11......3400.....8300....72....5m karuczek......Antosia......1.11......3270....7220.....68 ......4m2t happymama.....Zuzia.......3.11......3285....6500....66 .....5 m Ann 31...........Alicja.......6.11......3250.....6200...64...... .4m. agniesza26.....Olafek......9.11......3710.... 7100....73.......4m2t bonizz...........Piotruś.....9.11......3350.....7700 ...69.......3m 3t elwira elwira...Weronika...9.11......3300....5750...59......3m 3 tyg MarzenaMol.....Arturek....10.11.....4060...7000....65?.. ...5 m karola678.....Franciszek..11.11.....3300.... 7000....64......4 m-ce mysza1980.....Zosia........12.11...............5400 ..........2m i 2t agnesa1983...Kubuś.........12.11.....3410... 6800....68.....3m 3t edika9..........Nikola.......13.11.............. 3900.......... 2m i 24d Beata1987.....Zuzia........14.11.....3200.....7200. ..68.....4m4t kaaczuuchaa..Damianek...15.11.....2950.....6670....70,5. ...4m i17d magmall.........Zuzanka....16.11.....3960.... 6060.... 65....4,5m Marta1983.....Robiercik...16.11.....3270..... 5700..........4,5m Gargamelka....Antoś........18.11.....3750.....7300...64,5. ... 5m MajkaMB1......Miłosz.......18.11.....2730.. +-5200 ...56... 2m,3t Jokasta........Jeremi.......19.11.....3300.....6600..... 4 m, 2 t **ewelka**......Wiktoria....21.11.....4650.....7000 ...72 ....3m20d maminka.1......Lenka.......21.11.....3400.....6200...67. .....3,5m **Vanilka**......Hubert.......24.11.....3760.....xxxx... xxxx....4m9d pingusia_22....Marika......27.11.....2570......5800 ...67..... 4m kajtoch.........Blanka.......27.11.....3700.....8900... 68....4m3t lorinka..........Zuzia........28.11.....3600.....6410... .........2m27d Małgorzata....Julek........ 28.11..... 4550..... 6860... ok.71... 4m 2t Anabelkaaa....Jaś............02.12.... 3700... ..6000... 67.......4m mała_agatka...Franek....... 3.12......3340... 7200.....67 ...4mies dunia26.........Kubuś.........4.12.....3.700... 6.200......66.....3mies. Maja_21........Wiktorek....7.12......3780.... 6000 ............ 3mies My się karmimy piersią i słoiczkami i kaszką. Pierwsze u nas poszło jabłuszko ze słoiczkowych. Potem jabłuszko z czymś tam i czymś tam ... A dopiero później jarzynki. Najpierw była marchewka z ryżem i potem już inne. Troszkę jemy słoiczków, a troszkę sama coś tam przygotowuję. Ach no i jemy łyżeczką. Oprócz tego wieczorem idzie butla z kaszką mleczno-ryżową (różnych firm). Podjadamy też chrupki kukurydziane i popijamy herbatką jabłkowo-melisową. Co do herbatki u nas na początku Antoś też nie chciał pić. Ale po prostu mniej więcej w połowie czasu między karmieniami dawałam mu z butelki pociągnąć nawet po łyczku, jeśli tylko tyle chciał. No i zasmakowało i teraz potrafi nawet 300 ml dziennie wypić. A po wizycie wszystko ok. Zaszczepiony, troszkę płakusiów było, ale znośnie. Pani doktor nie miała żadnych zastrzeżeń. Więc kolejna wizyta w czerwcu. Zmykam kaszkę robić Bąblowi, bo głodny już i pewnie śpiący. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jędza to mało powiedziane... kurka-mały ma katarek jednak :( oby nie wykluło się nic więcej. w końcu się obudził.wykąpany i najedzony ale spać już się nie chce :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja jak szła spać ok godz 19 to dziś dopiero teraz zasnęła. A ja już miałam dawno iść się kąpać i zrobić kurację ujędrniającą a teraz jest już późno i nie wiem czy zrobię bo godz bym musiała czekać a mi się tak spać chce bo wogóle się nie wysypiam. Dziś moja mała pierwszy raz przewróciła się sama na brzuszek :-).Jestem z niej dumna :-). Idę termos szykować i butelki. Miłych snów wam życzę mamuśki i waszym dzieciaczką tak samo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napiszę ciąg dalszy mojej sytuacji...a więc dziś również oczywiście w chwili kiedy wiedziałam,że nie ma ojca,zaniosłam mamie małego żeby móc w spokoju umyć łepek i wyprostować hery żeby być gotowa na 17 na koonferencje dla rodziców przed chrztem:O(na szczęście nie trwała długo) no i kiedy go zaniosłam oczywiście z pytaniem czy go popilnuje od razu zaczęła pierwsza tonem oficjalnym żebyśmy nie kupowali teraz aby po chrzcinach spacerówki Kubusiowi bo właśnie oni kupili i pokazała ją,że to na chrzciny.Ja oczywiście normalnie się odzywajac bez złosci powiedziałam że fajna i zapytałam czy mogłaby upiec jakieś ciasto na chrzciny???(bo ciasta,alkohol i owoce musowo samemu) a teściowa i mama szwagierki z którą robimy wspólny chrzest pieką właśnie na co ona mi odpowiedziała że nie ma zamiaru bo oni nie idą na przyjęcie a jedynie aby do kościoła i żebym nie liczyła że pójdą na to przyjęcie:O!!!!!!!!!!!!! ja na to aby odpowiedziałam;no to ładnie pokażecie wszystkim niema co!!!! a ona tylko na to:tak samo jak Wy pokazalisćie!machnęłam aby ręka i wyszłam spokojnie:O tak więc niezłe chrzciny mi się szykują!!!:( mam możliwość zmiany jeszcze co do ilości osób wiadomo od osoby się płaci ale mimo wszystko trudno najwyżej ale wolę na ten wszelki wypadek nie rezygnować z tych ich dwóch miejsc a nóż ale znam już swoich rodziców i wiem że skoro tak mi powiedziała,znaczy że ojciec tak zadecydował a ona nigdy mu sie nie sprzeciwi-jak pisałam to typ który musi mieć wszystkich sobie podporządkowanych i wedle jego zawsze wszystko musi być,nieważne że się myli,musi i już!I tak widzę przerobił i matke:O:O:O:O:O:O:O a co najlepsze,wczoraj dzqoniła do mnie babcia pytać jak cała sytuacja i żebym ją sama naprawiła nieważne że nie moja wina,że muszę się przemóc i 1wsza wyciąnąc ręke tak samo jak Wy radzizłyście no i że jeśli tego nie zrobię i rodzice nie pójdą na chrzest i oni nie przyjadą bo to dla nich też wielki wstyd!!!!!!:O i aby proszę Was wyobraźcie to sobie wszystko co mnie czeka i jak ja będę wyglądała w oczach rodziny męża i rodziny szwagierki:O:O:O przecież spalę się ze wstydu!!!!!!!:( odechciało mi się całych chrzcin i żałuję że nie zrobiło się malutkich w domu jedynie dla rodziców i chrzestnych:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaczucha aż nie skomentuje już tego telefonu i napiszę jedynie,że nie pojechałabym tam za jej namową za nic w świecie i odpowiedź i postawa Twojego męża typu przyjezdzaj jak chcesz jak nie to rozwód -to i tak wszystko jedno jak widać i olewa Was bo pokazuje że zwyczajnie niestety bardzo mi przykro ale mu nie zależy na WAS!!!:( współczuję że trafiłaś na takiego człowieka bo fajna z Ciebie babka i że się tak wyrażę aby pogratuluję mimo wszystko,że w czas się rozstajecie bo nie zmarnujesz sobie życia i będziesz miała jeszcze szansę poznać kogoś kto zasługuje na Ciebie-Ty na niego i ułożysz sobie jeszcze życie zobaczysz!!!! pisała któraś o herbatce jabłko-melisa mój ją wręcz kocha zwłaszcza tę z HIPPA bo BoboVita mimo że melisa-jabłko bardzo różńi się smakiem i jest gorsza. a z deserkami i wszystkim innym które odstawiłam jakiś czas temu ze względu na boleści brzuszka małego i ilość kup mimo,że normalnych to za duża to od dziś znów wprowadzam i jestem w szoku bo minął czas jakis a mały dziś marchewkę z jabłkiem tak wsuwał łyżeczką jakby to robił od miesięcy i ani jednej nie wypluł minimalnie nawet,wszystko ladnie połykał i śliniak aż czysty:) brzuszek nie bolał i super,jutro znowu.Po kaszce ryżowo-bananowej też super nie ma problemu a tę daję od przedwczoraj.Widać tfu tfu nie zacząć chwalić przed zachodem było za wcześnie a teraz ciut odczekałam i jak widać na razie już czas!:) Te kropelki co i Agę zainteresowały kupię i ja bo w linku który wkleiła Aga również mnie bardzo się spodobały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia ja cię rozumiem. Bo ja nie byłam w takiej sytuacji ale na swoim weselu mama mi w trakcie powiedziała że jej się nie podoba wogóle. Ja poczułam się okropnie. Nie sądziłam że ona mi tak powie. To tak mocno zabolało ale co zrobić. Przykro mi się strasznie zrobiło. Ale podniosłam głowę i bawiłam sie dalej. Więc zrób dobrą minę do złej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiek od dwóch dni normalnie chlusta, bo nie mogę napisać, że ulewa. Nie mam pojęcia od czego! Mleko to samo, słoiczki też... Agatko ja zaczęłam od marchewki i dobrze, bo Jasiek jakoś deserków nie toleruje... :/ Nie smakują mu tak jak obiadki. A co do schematów żywienia, to ja nie trzymałabym się ich tak sztywno. Kaczucha też pomysł z tą przeprowadzką. A w życiu bym się nie zgodziła. To on powinien dostosowywać się do Ciebie i dziecka, a nie Ty do niego! Co do herbatki, to Jasiek woli Bobovitę ( jabłko- mięta), ponieważ ta z HIPPa jest słodsza, ma cukier i glukozę :( A po niej Jasiek ma problemy ze zrobieniem kupy :( Dunia. Nie ma co. Moi rodzice pomimo wszystko pogodziliby się chyba. Twoi sa strasznie uparci. Nie martw się, może zdąży im przejść do Chrzcin, bo wyobrażam sobie, jak Ci smutno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunia...ja aż nie wiem co Ci doradzić w Twojej sytuacji,bo też nie jest wesola :( moja mama przedstawia podobny \"typ\" człowieka jak Twoj tato zdaje mi się-\"rób jak uważasz ale jak nie zrobisz jak ja chcę to się obrażę\",ciężki przypadek...wierzę,że wszystko się ułoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×