Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Agnieszko bardzo mi przykro z powodu twojego ojca. Napewno jest ci ciężko. Mi tez się wydaje że mój lekarz jest jakich dziwny. Nie wiem co robić ale co zrobić. On wszytsko robi inaczej. Np na dziąsła nie kazał nic dawać. Nowości dopiero od 6 miesiąca i do picia mogę małej rozcięczć kompoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesza jesli pojdZiesz ze skarga do komendanta na tegho policjanta to bedzie mial przesrane moze mu premie zabierze.... jaki dziad bez serca wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Zuzia też robi strasznie ciemne zielone kupki i też zastanawiam się czy to od nowego jedzenia marchewka i jabłko czy to od żelaza. Bo wszystkie te nowości zbiegły się w tym samym czasie. Teraz odstawiłam żelazo i czekam na reakcję ;-) Agnieszko chyba ty podajesz żelazo czy u was tez była taka reakcja? Miałyśmy isć na spacer ale moje maleństwo padło i śpi czekam aż się obudzi. Szkoda takiej pięknej pogody. A z nowych umiejętności to Zuzia wczoraj pierwszy raz wsadziła palec od nogi do buzi :D :D Była bardzo zadowolona :-) Jak na razie jeszcze nie powtórzyła tego po raz drugi chociaż cały czas próbuje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleks bierze żelazo już długo- i na poczaatku przez kilka dni miał zielone kupki i problem z ich zrobieniem- przez kilka dni a potem organizm chyba się przyzwyczaił bo już jest ok A co tu takie pustki- każdy sprząta przed świętami? my wczoraj sprzątaliśmy łazienkę jeszcze tak to mamy wszystko gotowe- ale wiadome- kurze odkurzanie mycie podłóg w piątek trzeba powtórzyć:-( Mój mężulek dziś wyjątkowo od 12 do 20 w pracy (zawsze pracuje od 8-16)i jakoś tak mi dziwnie że dopiero o 20 będzie wdomku. Byłam z moją kuzynka - Aleksa chrzestną na długim spacerku,ona ma 16 lat i lubię jej słuchać bo przypominają mi się moje \"młode\"lata. Bo mam 24 a czuję się czasem jakbym była już starą krową:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! a ja byłam dziś w Łodzi i w końcu dyplom odebrałam! pozałatwiałam też masę spraw a potem wróciłam do moich chłopaków. R wziął urlop żebyśmy mogli w końcu po urzędach pobiegać. Franio jest coraz pogodniejszym dzieckiem! dziś tak sobie siedział z tatą i zanosił się śmiechem nie wiadomo z czego :P najpierw zaczął się śmiać a potem śmiał się z własnego śmiechu i tak sam się nakręcał :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga ja złożyłabym chyba skargę na tego faceta, przecież to debil jakiś! U nas dzisiaj tez zielonkawa kupka mimi Dicofloru. Czy myslicie, że może to wiązać się ze zmianą firmy słoiczków? Druga noc z rzędu przespana cała przez Jasia i już 3 razy dzisiaj sam zasypiał, więc jestem zadowlona, a teraz siedzi przed TV, ogląda i pluje, tzn. robi tfffffuuuu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też muszę moją pochwalić bo dziś pierwszy raz zasnęła sama na noc :-). Trochę kręcenia się było i różne rzeczy ją interesowały np. rękaw ze spiochów ale dała radę. Nie wiem od czego ale małej na policzku wyszły dwie krostki czerwone a srodek biały. Wy piszecie że wasze dzieciaczki potrafia już przekulać się z plecków na brzuszek a moja tego nie umie :-(. Potrafi na bok ale na brzuch ani razu jej się nie udało. Za to na brzuchu ona cuda wyprawia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamusie a raczej dobry wieczór:))dawno niepisałam ale odkad u nas taka śliczna pogoda to my cały czas na dworzu!!!i tak jakos brak czasu na pisanie:( mój maluszek to fajowy jak tylko go połoze na podlodze to sie turla z plecow na brzuch i odwrotnie pełza do tyłujuż niemoge go nawet na chwile zostawic na kocu!!!bo zaraz go tam niebedzie!!!:))mamy juz od ponad miesiaca stałe posilki o regularnych godzinach co ułatwia nam funkcjonowanie bo wiem kiedy musze byc w domku na obiadku:))!!!wcina flipsy i wafelki takie od lodów:))a najbardziej mu smakuja jego palce od nóg non stop ma je w buźce:))juz wprowadziliśmy mięsne obiadki!!!ślicznie przesypia noce i wogóle jest suuuuper:))a nawet dałam mu juz danonki zajada z apetytem:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Aga na tego psa też bym złożyła skargę i na doktora też! a co! na tym świecie trzeba walczyć o swoje! Kupki zielone mogą być po żelazie nawet czarne! jeśli nic się nie wprowadziło do diety i żelaza też dziecko nie bierze to podobno trzeba iść do pediatry bo to może być coś grożnego mój maluch ma teraz 2 drzemki w ciągu dnia o 11 do 13 i potem o 17 i idziemy spać 0 21 az do 9:) mamy tylko problem z zasypianiem bo bez cyca nie uśnie jest płacz i wycie wręcz, jak przyzwyczaiłyście swoje bobasy do zasypiania samemu? od tygodnia daję małemu po troszku marchewki:) jabłko jakoś za kwaśne a marchewkę wcina:) drugie pytanie do was dziewczęta: jak sprać tą marchewkę???? nawet kupka marchewkowa nie schodzi!!! dziś przyszła mikrofalówka za punkty z bp:D fajna taka z bajerami:) a od mojego P dostałam malakser taki odbajerzony z funkcjami do wszystkiego:) tyllko brakuje mi jeszcze robota do sprzątania i będzie super;p no to ciao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko Twój lekarz jest taki jak mój ja też miałam wprowadzać od 6 m-ca ale że mały bzikował jak ja coś jadłam to postanowiłam zacząć wcześniej, na ząbki zalecił tylko schłodzone gryzaki lub kostki lodu, tak podobno jest zdrowiej ale czy lepiej dla malucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z moim lekarzem to jest katastrofa. Małej krostki zeszły. Więc od jutra ponownie zaczynamy dawać nowości. Kupki dziś były żółciutkie. Mam pytanie. Czy podajecie witamine C bo ja zawsze rano 5 kropel? Ja dzis położyłam małą na łóżko i nic nie robiłam a wiem że spiąca była bo tarła oczy. Kręciła sie w prawo i lewo i zasnęła. A w dzień zasypia przy butki. Wiem że śpi 2 godziny po przebudzeniu i potem już różnie ale tylko raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i muszę się pochwalić. Na wadze mam już 5 z przodu :-). Dawno wogóle nie było tu Daff, Marty i Karolinki. Co u Was dziewczyny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i jeszcz jedno. Bo moja mała przestała gaworzyć. Już nie mówi gugu czy coś i nie wiem czy wszystko ok jest ale powie NIE :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko moje małe też przestało gaworzyć zaczyna mówić ma i jak się go łaskocze mówi NIE:) czasem coś jak dad a wcześniej było tak ładnie:) i zaczął pluć!zwłaszcza jak dam za dużo marchewki to pluje na wszystko! ale zaczyna bardziej się poruszać wczoraj podparł się kolankami i stał na czterech a brzuch wisiał ok 8 cm nad ziemią:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj odnośnie zielonych kupek pytałam specjalnie lekarkę podczas badania do szczepienia które znowu odłożone no ale nic zielone kupki mogą być to nawet normalne choćby od mleka itd nie szkodzą aby były bez śluzu!to samo mówiono w szpitalu także zielenią ja się nie przejmuje:) za to dziś narobiłam mojemu niuniowi :( 😭 aż sama bym sobie w mordę dała😡 dziś jak dałam drugi dzień małemu papki marchew z ryżem(za namową lekarki)ale,że wczoraj super na niego zareagował to nie sądzę =,że dziś był powodem tego co się działo ale nie wykluczam(apropo takie papu moment zagęszcza kupe) w każdym razie robiłam dziś sok z jabłek bo rodzinka obdarowała taką ilością,że szkoda mi było pozwolić aż zgniją zanim się zje a taki sok to samo zdrowie.Wyszło mi z sokowirówki parę butelek plastikowych po wodzie(po rozlaniu) i jakoś tak z mamą wpadłyśmy,żeby małemu takiego soczku dać rorobionego z wodą bo przecież te soczki z bobofruta też np.jabłko i marchewka a smakowały mu,już wlewałam do butelki i chwile się zawachałyśmy,że te z bobofruta np.itd to są przecież PASTERYZOWANE! no ale tak po chwili stwierdziłyśmy,że przecież jabłka się ściera i je to ta samo na jedno wychodzi a już mu przecież ścierałam jabłuszko i nic nie było a dziś po wypiciu tego(tak myślimy że to wina tego soku) po jakiś 3godzinach po spanku zaczął tak płakać non stop nawet nie miałam jak podać mu lekarstewka na ból to był zaraz już taki straszny nie płacz a jeden pisk nad piski:( non stop aż zachowywał się tak jakby już nic nie kontaczył i nie czaił co się dzieje:Omieliśmy już jechać do szpitala na izbę ale tak czekałam momentu paru choć sekund aż wreszcie dam radę mu wsadzić butelkę z rumiankiem i lekarstwem i się udało po kilkudziesięciu min. położyłam go potem mimo dalszego wrzasku żeby zdjąć pieluche i nóżkami robić okręgi bo to zawsze mu pomagało i się załatwiał po parunastu min. takiego ćwiczenia ale popił wreszcie,załatwić się nie załatwił ale pomogło lekarstewko.Ja akurat wyleciałam spod prysznica do niego jak sie zaczynało a był w tym czasie z mężem i z tego wszystkiego zrobiłam sie calusia mokra na nowo z nerwów i strachu:O coś takiego zdarzyło się raz po zmianie mleka ale dawno i zapomniałam co to w ogóle mocny płacz z powodu brzuszka ale to był pisk najzwyklejszy,myślałam że mmi serducho pęknie a mąż latał od nas po przedpokoju,góra,dół i spowrotem tak samo nie wiedział co zrobić z sobą przy tym pisku:( i stwierdziliśmy wszyscy,że odstawiam te marchwianki,soczki własnej roboty itd na jakiś czas bo to co dziś na codzien bym osiwiała i padła na zawał z mężem razem i po co dziecko osierocić:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już myślałam że to tylko tak moja przestała gaworzyć. Właśnie moja jeszcze powie DAD :-).A na brzuchu to robi fokę -). O Tak juz pupe podnosi i nawet udało jej się do przodu przesunąć dobre 20 cm :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-) Aguś przykro mi z powodu Twojego taty. Nie zbagatelizujcie tego urazu głowy, bo moja babcia jakiś czas temu upadła na ulicy, na tomografii nie wyszło nic, a teraz ostatnio często mdleje i okazało się, że po tamtym wypadku zrobił się jej krwiak. Też miała kłopoty z pamięcią. Upomnijcie się za jakiś miesiąć o kontrolną tomografię. Ja zdycham, nie wiem czy się przeziębiłam czy to może już alergia na pyłki ale z nosa mi się leje, gardło mnie boli i wogóle jestem taka nie do życia. Wogóle to w końcu sobie skojarzyłam że od maja zaczyna się wielkie pylenie, a ja bez tabletek ani rusz i chyba muszę powoli zacząć odstawiać Marikę od piersi. Boję się, że zacznie mi teraz chorować przez to. Z małą na spacerku jest normalnie tragedia, nie chce leżeć we wózku, krzyczy tak strasznie jakby ją conajmniej coś bolało. Na spacerku siedzimy na ławce, bo za cięzko żeby ją nościć cały czas. Do sklepu chodzę jak mała uśnie, choć i tak wczoraj mi się w sklepie obudziła i był jeden wrzask, a jeszcze się jakaś kobieta nad nią pochyliła i już wogóle krzyk wniebogłosy. Kot w końcu przestał mi się dobijać, raz tylko skrobnie, wyjdę dodam mu suchego i spokój:-) Nie spodobała mu się perspektywa spania w klatce hi hi. Beatka my dajemy tylko witD, nic więcej. A właśnie jak ubieracie dzieciaczki do spania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.......im.dziecka ...term.por.. waga ur.. waga....cm...wiek Elmirka85......Aleks.......19.10.....2380.....6300.. ..63......4m10d Kasika1........Karolinka...22.10....3300......7000.. ...68.....5m green_gable...Mikołaj....29.10.....4010...ok7400.... ......3m i 2t mother..........Kacper....30.10.....3700.....7640... 67.....4,5 m Kasiula82........Amelka....30.10.....3200.... 6100...........4m i 2t Daffodile.......Lilianka.....30.10....3950......8690.... ?....4,5m KarolinkaLinka..Natan.... 1.11......3400.....8300....72....5m karuczek......Antosia......1.11......3270....7220.....68 ......4m2t happymama.....Zuzia.......3.11......3285....6500....66 .....5 m Ann 31...........Alicja.......6.11......3250.....6200...64...... .4m. agniesza26.....Olafek......9.11......3710.... 7100....73.......4m2t bonizz...........Piotruś.....9.11......3350.....7700 ...69.......3m 3t elwira elwira...Weronika...9.11......3300....5750...59......3m 3 tyg karola678.....Franciszek..11.11.....3300.... 7000....64......4 m-ce mysza1980.....Zosia........12.11...............5400 ..........2m i 2t agnesa1983...Kubuś.........12.11.....3410... 6800....68.....3m 3t edika9..........Nikola.......13.11.............. 3900.......... 2m i 24d Beata1987.....Zuzia........14.11.....3200.....6800. ..66.....4m4t kaaczuuchaa..Damianek...15.11.....2950.....6670....70,5. ...4m i17d magmall.........Zuzanka....16.11.....3960.... 6060.... 65....4,5m Marta1983.....Robiercik...16.11.....3270..... 5700..........4,5m Gargamelka....Antoś........18.11.....3750.....6300...58. ...4m i 2d MajkaMB1......Miłosz.......18.11.....2730.. +-5200 ...56... 2m,3t Jokasta........Jeremi.......19.11.....3300.....5160..... .....3 m **ewelka**......Wiktoria....21.11.....4650.....7000 ...72 ....3m20d maminka.1......Lenka.......21.11.....3400.....6200...67. .....3,5m **Vanilka**......Hubert.......24.11.....3760.....xxxx... xxxx....4m9d pingusia_22....Marika......27.11.....2570......5800 ...67..... 4m kajtoch.........Blanka.......27.11.....3700.....8200... 68....4m lorinka..........Zuzia........28.11.....3600.....6410... .........2m27d Małgorzata....Julek........ 28.11..... 4550..... 6790... ok.71... 4m Anabelkaaa....Jaś............02.12.... 3700... ..6000... 67.......4m mała_agatka...Franek....... 3.12......3340... 7200.....67 ...4mies dunia26.........Kubuś.........4.12.....3.700... 6.200......66.....3mies. Maja_21........Wiktorek....7.12......3780.... 6000 ............ 3mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata gratuluję 5 z przodu....ja też na diecie...ale jeszcze trochę do takiego wyniku. Mój mały to grubasek, przybrał w ciągu 6 tygodni 1400 i waży 6600- aż się boję.....co będzie jak będzie w takim czasie tyle przybierał. Z małym chodzimy 2 razy dziennie na spacery, w południe na 2-3 h i około 17 na godzinę, 1.5. Nogi mi z..... wychodzą. 18 kwietnia mamy chrzciny, będzie 30 osób, zamówiliśmy już kucharkę, bo ja nie będę się użerać z przygotowaniem jedzenia na tyle ludzi. Dunia- zamówiłam to ubranko, tylko teraz się boję, czy nie będzie za ciepłe na taką pogodę. Happymamo- piękna ta Irlandia zielona, czasem mi się tęskni. W niedzielę byliśmy w Pucku nad morzem....uwielbiam te spacery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. My znów przyzwyczajamy się do przespanych nocek, oby na dobre :D Jaś wstał o 8.20 i teraz lezy i gawędzi do siebie :D Karola jak to wcina flipsy i wafelki? Bez ząbków? :P Mother ja do prania do Jelpa dodaję trochę Vizira Absolut do kolorów, bo Jasia nie uczula i wszystko się świetnie spiera :D Jasiek też ma to swoje NIEEE, szczególnie jak leży sam i nie może usiąść, to woła NIEEE. Albo przy łaskotkach właśnie :D Nawet zdarza mu się \"mówić MEME, MEME. Co do BP to nam wczoraj przyszedł blender Philipsa. Bardzo fajny, z trzepaczką do białek i śmietany i z siekaczką do warzyw i innych. Co do wagi, to jestem zła! Ważę już tylko 54 kg, więc znów mam niedowagę :( Nie wiem już co robić, żeby przytyć. Pingusia Jasiek tez nie bardzo chce w wózku leżeć, ale babcia kupiła mu przedwczoraj taką grzechotkę do wózka, która=a zaczepia się od jednejgo boku do drugiego i powiem sczezrze, że miałam nawet pół godz. spokoju, mogłam pranie wywiesić i posiedzieć trochę w ogrodzie, a Jasiek sam się bawił. Jaś śpi w takich śpiszkach i kaftaniku piżamkowym. Beatko u nas też tylko witamina D. No to wyszedł mi esej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! ja do spania zakładam małemu pampersa i pajacyka. nie jest mu ani za ciepło ani za zimno, więc przy takim ubranku zostajemy na razie :) co do kropelek to ja daję Devicap 1 kroplę, Juwit C 5 kropelek i Cebion multi 5 kropelek. ale ten cebion daję co 2 dzień bo jakoś tak dużo mi się tych witaminek wydaje, a lekarce nie ufam wcale, więc... beatko gratuluję wagi :) ja też zrzuciłam kolejny kilogramek :D i mam już 57 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jokasta jak zdejmiesz marynareczkę to zostanie w koszulce na której jest też kamizeleczka do zdjęcia takze nie będzie za ciepło tym bardziej w kościele:) a co do wagi maluchów mój od okresu 4tyg.od wyjścia ze szpitala przybrał aby 100gram :O nie mogę się nadziwić negatywnie bo od tego czasu zaczął jeść kaszki,kleiki,deserków troszkę i tylko tyle?!:( mi już do wagi sprzed ciąży zostało aby 3kg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do nocek to ja wstawałam dziś 2 razy, o 1 i o 3 no i o 6 pobudka na dobre :) ale w końcu śpimy sami bo maluch kocha swoje łóżeczko i jak nie chce mi się wstac i go przenieść to robi cyrki i się budzi co 20 minut a jak tylko przeniosę go do łóżeczka to śpi po 3 godziny :) on tak jak tatuś musi mieć duuuuuużo przestrzeni :P wieczorem zasypia sam, ale nadal w wózku. jest mi tak po prostu wygodniej. a w dzień różnie, ale najczęściej pada przy cycusiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy 2kropelki wit.D i że leci strasznie szybko wkropla mi się czasem i 4 cebion mieliśmy po 5kropelek a teraz cebion multi to tego po 3kropelki z witamin.to tyle bo poza tym mamy acidum folicum,wit.B6 i furagin na stałe:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć... ja tylko na chwilę...chciałam się wyżalić,że...zostałam samotną matką ;( mąż mnie zostawił i ani myśli wracać pomimo tego,że inaczej się umawialiśmy...nie wiem co to za człowiek,że tak poprostu może zostawić maleńkiego synka,nie patrzeć na to jak rośnie,nie wychowywać go i nie cieszyć się tym,że jest :( już wszystko jasne,nic się nie ułoży.no nic. trzeba żyć dalej.3majcie się ciepło mamuśki,Wesołych Świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas nieciekawie- mały mi si e rozchorował- ma katar i kaszle, a nie ma dzis naszej pediatry, to wieczorem z mezem pojedziemy na dyzur bo lepiej niz teraz go ciagnac wozkiem taki kawal bo maz w pracy. A wasze dzieci jak byly przeziebione to co podawaliscie? i jak długo je meczyło? a na dodatek dzis ide na pierwsze wykłady na prawko na 16:30 na ok 3 godz- nigdy Aleksa jeszcze na tak długo nie zostawiałam a do tego pierwszy raz chory- biedna dzidzia. smutno mi ze go musze zostawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matko święta Kaczuchaaa jak to Was zostawił????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? co Ty mówisz?????? może chwilowo macie jakieś problemy jak to się zdarza w małżenstwie ale się może ułoży??pobędzie sam,przemyśli i wróci?!!! jesteśmy z Tobą a Ty się 3maj nam twardo zwłaszcza dla synia bo on wyczuje wszystko choć wiem że strasznie Ci ciężko i źle?!musisz przetrwać ten okres! 🌼dla Ciebie 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×