Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Beata-ja też mam uda usłane rozstępami-ale to tylko kwestia przejścia do wody z szatni-mnie też było wstyd-ale szczerze-to nikt nie zwracał na mnie uwagi-Damian skupiał ją na sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i wcięło mi posta... Maminko myślę że nie masz się co przejmować, mała waży prawidłowo. U mnie jest nieco inna sytuacja, bo Marice zaniedługo wg siatki centylowej grozi niedowaga także staram się ją trochę podpaś, zaczęłam jej dawać kaszę 2 razy dziennie i zobaczę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale extra od razu forum ożyło:)!!!! Mój maly ostatnio w ciagu 5tyg. przybrał na wadze niecale 100g:( Lekarz w przychodni do ktorej nalezalam wczesnej nie widzial w tym nic dziwnego, uszu chorych tez nie widzial wiec co to za lekarz:) Natomiast drugi stwierdzil ze maly ma niedobor witaminek i przepisal nam multisanostol!maly mial po tym na poczatku wilczy apetyt teraz juz sie to unormowalo ale w ciagu 2tyg. przybral mi 400g:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam taki dość poważny problem, synek jak śpi zaczyna krzyczeć przez sen trwa to ok 20 minut i w żaden sposób nie mogę go dobudzić, krzyczy z zamkniętymi oczami a ja z nim, próbowałam go polewać wodą, klepać, uderzać, nic nie wybudza go, potem nagle otwiera oczy i jest już dobrze, uspokaja się i możemy isć dalej spać, ale te chwile krzyku są dla mnie przerażające, już było tak kilka razy, nie daję rady psychicznie z tym krzykiem, zaczęłam się zastanawiać czy może ktoś go zauroczył? wierzycie w uroki i takie podobne? w ciągu dnia nic się nie dzieje wcześniej się coś takiego nie zdarzało a od ok 2 tyg co 2 dni lub nawet 2 razy dziennie, nie wiem co z tym zrobić, szukać\" mądrej baby\"? pytałam znajomą miała też taką sytuację i odczyniali uroki nad małą, nie wiem czy wierzyć czy nie, zaczynam się bać każdej nocy, piszcie proszę co o tym myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karuczek, dzięki za jadłospis, mnie też się przyda. :) Mother, nie wiem, co o tym myśleć. Sama byłabym przerażona takimi krzykami :( Spróbuj może dawać Viburcol na noc, ale nie mam pojęcia, czy to coś pomoże... :( Agniesza, super, super... ...tylko, że ja teraz nie nadążam czytać :p ;) Dziś znów mój maluch był marudny, a szczególnie po południu. Spał kiepsko, cycał kiepsko, łyżeczką też jadł kiepsko. Z przed wieczornej drzemki obudził się z płaczem i nie mógł się uspokoić przez dłuższą chwilę. Wziął go tatuś, żebym mogła dokończyć wieszanie prania, ale jak tylko pojawiłam się w polu widzenia, to Julek w ryk i patrzył na mnie takim błagalnym wzrokiem, jakby chciał powiedzieć \"mamo, zrób coś, bo mnie coś dolega\". Aż żal było patrzeć na dziecko, tylko, że ja nie wiedziałam akurat wtedy o co chodzi. Dopiero potem zaskoczyłam. Mojemu Julkowi idzie 5-ty ząb. Szok! Nasmarowałam dziąsła żelem i od razu inne dziecko! :) Jak tak dalej pójdzie, to do końca 1-go roku będzie miał pełną klawiaturę :p Podaję małemu dodatkowo po 2,5 ml wapna codziennie, bo w takim tempie idą te zęby, że boję się o ich jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm... mother bardzo dziwne. Najgorse to że go nie możesz dobudzić... A jesteś pewna że on w tym czasie śpi? Ja tam w uroki raczej nie wierzę, według mnie to powinnaś się z nim udać jutro do lekarza bo ta niemożność wybudzenia jest martwiąca. A może ma za dużo wrażeń w ciągu dnia i tak je odreagowuje? Albo go coś boli?Uciekam spać. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to dziś kupuję Bebilon 2 i chyba od razu tą dużą bo taniej wychodzi bo kosztuje 38 zł a mała 20 zł. A ja wczoraj zastosowałam się do jadłospisu karuczka :-). I mała mleko tylko 2 razy dostała bo nie mam kaszek mleczno ryżowych a jak się przebudziłą to dałam jej sinlak (o 23) i w nocy mleko (o 4). Muszę te kaszki kupić. A karuczek podajesz swojej słoiczki z bobowity owoc i mleko np. aromatyczne owoce z jogurtem? Moja ostatnio w ciągu 6 tyg przybrała na wadze aż 800 gram. Tylko że jej waga i wzrost znajduje się na 50 centyli czyli na środku a teraz dzieci już mniej będą przybierać na wadze i 500 gram w 7tyg to jest ok. Mother ja też bym szła z tym do lekarza bo nie wiadomo dlaczego się tak dzieje. Musiałabyś może jak są te krzyki przemyśleć cały dzień. Może właśnie jakieś wrażenia sprawiają że tak się dzieję. Tylko dziwne jest to że nioe da się go przebudzić. Nie dziwię się że psychicznie wysiadasz bo ja też bym tak miałą. Jeśli chodzi o kwestię uroków to nie wiem co napisać ale coś w tym może być. Bo pamiętam jak moja siostra była mała i przyszła sąsiadka i od razu po jej wyjściu ona plakała niesamowicie przez dłuższy czas i nie dało się uspokoić. Kaczucha może masz rację i warto jechać na ten basen. Ale zrobię to jak mój przyjedzie i bez teściów. My wczoraj podaliśmy syrop i powiem wam że rano już kupa była zanim ja się obudziłąm. Jeszcze zbita ale wiadomo że to od razy tak ekstra nie zadziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mother odnosnie uroków nie daj się zwariować :) Mój syn tak samo czasem ma i tylko muzyczka z mojego telefonu go wybudza więc włączam mu mp3 i juz spokój jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja sobie teraz śpi :-). Ja mam chwilę wolnego. A powiedzcie mi na ile mniej więcej dni wam starcza ten duży bebilon? U nas właśnie pada deszcz. Pogoda do niczego. Po prostu katastrofa :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! mother nie wiem co to może być :( ale też bym ze strachu umarła! Franio czasem się budzi z krzykiem, ale jak tylko do niego podchodze to się wybudza i jest ok :) też bym się na basen przeszła, ale ciągle a to ja podziębiona a to teraz mały :( a już mam taką ochotę, bo 7 miesięcy już nie byłam a zawsze chodziłam co najmniej 1 raz w tygodniu. u nas choroby ciąg dalszy. kurcze tak się zastanawiam czy jechać z małym do lekarza. niby ma tylko katar, zadnej gorączki, jest pogodny, nie płacze, je dużo. czasem pokasłuje ale to nie wiem czy zwraca na siebie uwwagę czy kaszle, bo w nocy tego nie ma. myślę o tym bo jak nie dzis to dopiero w piątek będe mogła jechac, bo jutro lekarka zdrowe dzieci przyjmuje, w czwartek świeto no i w pt chorutki są. gdyby nie to że w środę byliśmy i 70 zł daliśmy to bym się nie zastanawaiła, ale tak znów kasę dać...zwłaszcza ze wydaje mi sie ze to nic powaznego. mi Franio przez 4 tyg przytył ostatnio 800 gr. i urósł prawie 5 cm!!! wczoraj tą marchewke z ziemniakiem dałam i jest ok :)więc kolejne danie mamy :) pingusiu dziękuję za odpowiedź w sprawie chrztu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Baeta - Bebilon 2 bezapelacyjnie :classic_cool: stosowałam Nan HA na początku i były z Nim same problemy :o mother - jakies 4 lata temu jak jeździałam z moim obecnym mężem do jego rodziny na wieś na wakacje to tam był taki chłopczyk Mikołaj... miał wtedy ze 2 latka i była identyczna sytuacja. Nagle w nocy podczas snu krzyk i płacz na śpiąco. Nic nie było w stanie go uspokoić ani obudzić. Po 20 min noszenia i przytulania przez jego mame czy tate zapadała cisza i spał dalej, ale te 20minut to masakra. Nie wiem czy to jest to samo, ale zadzwoniłam teraz do tej \"cioci\" zapytać... i tak: oni byli u lekarza wtedy i dowiedzieli się tylko tyle, że niektóre dzieci tak mają, że możliwe iż to jakiś koszmar codziennie ten sam :o nawet małego nie budzili tylko nosili i przytulali. Wyrósł z tego :) ale \"ciocia\" dodała żebyś jednak skonsultowała z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko! wydaje mi sie że firma\" słoiczkowa\" nie ma znaczenia-ja najczęściej kupuje hippa i gerbera bo Tosia lubi ich potrawy,czasem M kupi bobowity i mała też je-dla mnie najważniejsze jest podawanie słoiczków odpowiednich do wieku,urozmaiconych a nie firma co do uroków to w nie nie wierze,spróbuj może przeanalizować czy nie byłaś zdenerwowana ,czy nie miałaś jakiegoś stresu-dzieci są jak barometry bardzo reagują na nasze złe samopoczucie.Albo młody opanował jakąś kolejną ,umiejętność,możę rosna zeby i płacze przez sen,może we śnie wracaja smutki dnia np.wizyta u lekarza...? Dziewczyny byłam wczoraj u chirurga szczękowego cała szczeka mnie boli,zabrał się do ratowania moich zebów okazało się,,ze mam spartaczona jeszcze z czasów podstawówki górną 7,trzeba było wywalic stary amalgamat,wyciać kawaek dziasła,założyc formówke,zszyc wsztstko do kupy.Prawy polik mam strasznie spuchniety nie moge nic jeść i pić,z mówieniem tez kiepsko:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja już wstała i spojrzałam na jej dziąsło górne i jest ząbak :-). A lekarz mi wczoraj nie kazał dawać kaszki ryżowej tylko grysik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! U nas duża puszka bebilonu wystarcza na tydzień (7-8 dni), jak Lenka pije mleko 3 razy dziennie po 150ml. I co któryś dzień wykorzystuję też mleko do zrobienia kaszki - zależy czy podaję jej mleczno-ryżową,kukurydzianą i tp. czy np, tylko ryżową, kukurydzianą itp. I najtaniej jest w rossmanie, zwyczajnie kosztuje ok.35 zl, a teraz to nawet jest promocja już dość długo i kosztuje 33,50pln za dużą puszkę, więc całkiem dobrze to wychodzi. A teraz moja maleńka bawi się sama na kocyku, rozbraja zabawki, sprawdza co chwila czy jestem i się śmieje do mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj karuczek to ty biedna jesteś. musisz wytrzymac ten ból. ja kupuje słoiczki z gerbera, hippa i bobovity. bo sa jeszcze inne np little ale nie znam tej firmy i nie kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my na basen chodzimy z Lenką już od dawna i bardzo się jej to podoba. Już nawet nurkowanie ma za sobą :) I dość często biorę ją do siebie do dużej wanny. Pluskania jest przy tym ogrom i niesamowita frajda :) Mi się wydaje, że warto oswajać dzieci z wodą już od maleńka. w sprawie krzyków w nocy nie pomogę, nie spotkałam się z czymś takim. Ale to może tak jak z lunatykowaniem. Dzieci często to mają i wyrastją z tego. Więc może rzeczywiście lepiej nie budzić w czasie tych krzyków tylko poczekać aż miną i synek zasypia dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ze słoiczków daję hippa. bobovita ciągle ma a to mleko, a to soję, a to selera. to samo gerber. poza tym nawet sama marchew z hippa jest bardziej słodka niż z gerbera. mi bardziej hippowa smakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helol dziewczyny dzieki za odzew w sprawie skrzynk(Marta wyslala mi juz namiary)niestety nie moge na nia wejsc pisze ze blad logowania czy jaos tak ...wiec odpuszczam szkoda chcialam poogladac dzieciaczki :) maminko mysle ze nie masz sie czym przejmowac mysle ze przybieranie to indywidualna sprawa i nic sie nie stanie jesli delikatnie odbiega od normy ;) pingusia podawalam jej kaszke na mleku modyfikowanym przewaznie zjada 100ml wiecej nie chce pluje i gryzie smoczek od butelki doje jeszcze cycem idzie spac i po godzinie budzi sie na cyca zje i spi wczoraj spala 3godziny wiec moze zaczna sie jej te przerwy wydluzac (bo miala juz tak ze budzila sie co 3godziny ) a czasem ma tak ze wypije kilka lykow i trzyma cyca na zasadzie smoka wiec odkladam ja do lozeczka ona po chwili sie wybudza i znowu to samo smoczka definitywnie nie przyjmuje ------------------------ kaczucha my tez chodzimy na basen Zuzce bardzo sie tam podoba chodz przerazaja ja przebieralnie i ten rumor na basenie wode uwielbia a spi po basenie 3 godziny :D ja tez mam uda z rozstepami ale nieprzejmuej sie tym zreszta tu w anglii ludzie nie przejmuja sie zbytnio wygladem i jak chca to po prostu ida na basen po mimo otylosci np;) mother moj synek tak mial zaczelo sie ok 4 miesiaca zycia a skonczylo ok 7/8 plakal przez sen krzyk niesamowity i przerazajacy ja bralam malego na rece i czekalam az przejdzie bo co innego mozna zrobic ? pozniej mial podobne napady ale okolo 2 roku zycia wybudzal sie w nocy zawsze pomiedzy 1 a 3 i byl wscielky i krzyczal niechcail sie przytulac , nie chcial pic nie chcial misia niczego co mogloby go uspokoic wtedy moj P zajowal sie nim bo ja nie bylam w stanie i tak samo przeszlo i jak narazie jest wszystko ok ja nie wierze w zabobony odczyniania itp u mojej zabkow jak nie bylo tak nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nasze forum sie ruszyło. Dwa dni nie zagladałam u teraz siedzę i czytam a Zuzia juz marudzi ;-) Znowu robi się ciepło i mam pytanie czy smarujecie maluchy kremami z filtrem. ja do tej pory stosuje krem Hipp nie wiem czy on ma jakies filtry. I nie wiem co teraz kupić tak na spacery to z filtrem 30 czy 50 czy moze to za duzo albo za mało :-( Proszę o jakąś podpowiedz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magmall musiałabyś sie z sklpie zapytać o krem z filtrem dla takich dzieciaczkóe. Ja też muszę się zabezpieczyć wkońcu w to. A znów szef zalega z wypłatą. Za kwiecień stałą dał, za maj nie i nie dał reszty za kwiecień i maj :-(. Ale niby w tym tyg ma być wyrównane wszystko. A no faktycznie forum ruszyło jak za dawnych czasów. Lorinko ja tak dziś z ciekawości sprawdziłam dziąsła i zobaczyłam punkcik i musiałam sie przekonać czy nie mam zwidów :-). I znów próby zobaczenia były i widze dwa punkciki na górze więc dwa ząbko wychodzą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magmall my nic nie używamy, zwykły krem bambino tylko (on ma niby faktor 5). Powinno się używać ale ja nie chcę jej tak straszliwie skóry rozleniwiać. Nie ma żadnego uczulenia od słońca no i też cały czas w słońcu nie jest więc narazie odpuszczam.Ale jeśli chodzi np o wypad nad wodę czy w jakieś miejsce gdzie cienia praktycznie nie ma to będę używać. Agatko może podaj Frankowi wapno, deflegmin żeby na oskrzela nie poszło i nasvil na katar(jeśli mu bardzo dokucza) i poczekaj jeszcze z lekarzem. A Tobie proponuje jeśli też jesteś przeziębiona wapno Vicalvit z wit D, po nim szybko przechodzi. Beatka mi też starcza na ok tydzień ta duża pucha. W tesco jest po 35zł, jeśli gdzieś je tam masz. Lorinka a spróbuj jeszcze to mleko \"nocne\" dać bez kaszki jak wypije ze 150 to może będzie spokój na troszkę dłużej. A tą pocztą to próbuj bo to niemożliwe żebyś się zalogować nie mogła, może robisz spację albo wpisujesz pol znaki? A u nas ząbków nie ma, nawet nic ich narazie nie zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dokładnie dziewczyny! piszemy aż miło :D :D :D pingusiu maluchowi daję i wapno i nasivin. da tego zakraplam nosek wodą morską i ściagam ciągle i maścią majerankową pod nochalkiem smaruję i do picia herbatkę majerankową mu zrobiłam :) pije sobie strzykaweczką i dziś już 2 razy po 15 ml mi wypił! jak na niego to baaaaaardzo ładnie :) bo on w ogóle pić nie chce! a od 3 dni mały nie chce mi wieczorm jeść kleiku z butelki. ściagam mleko i daję troszkę kleiku i tak sobie pił na wieczór. ale nie chce. siedzi, gryzie smoka, kręci się i nic nie pije! myślę sobie moze głodny ni jest! ale potem do cycusia sie dopada. więc wczoraj zrobiłam bardziej gęste i łyżeczką dałam. pięknie cały kleik ze 120 ml mleka zjadł, aż mu się uszy trzęsły :)więc moje dziecko odkąd poznało że fajnie jest jeść łyżeczką nie chce butli! a i dobrze! tylko jak R sam z nim zostanie to moze problem być, ale i to myślę że się rozwiąże jakoś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka twój napewno się nauczy dawać małemu jeść łyżeczką. A poza tym to nic skomplikowanego :-). A co do picia to moja też nie chciała miesiąc temu pić a teraz już 100 ml wypiła :-) Moja znów śpi :-). Taka pogoda po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka 🌻 Jak milo normalnie extra:) dziewuszki mam pomysla:) Lorinko daj swojego maila i jak bedziemy wysylaly zdjecia na nasza skrzynke to od razu mozemy wyslac lorince na jej prywatna skrzynke zeby sobie poogladala nasze maluchy, skoro tak dlugo nie moze sie zalogowac a chcialaby zobaczyc nasze maluchy:) U nas upał normalnie jest chyba ze 30stopni siedze z malym kolo domku pod ogromnym parasolem on sobie spiocha a Ja mam chwilke na interek!:) Ja rozgladalam sie juz za filtrami dla malucha i taki dobry kosztuje od 50-60zl ale nic nie znalazlam dla atopowcow niestety i dla dzieci ze sklonnoscia do alergii:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis tez bylam z malym u ortopedy wszystko dobrze:) teraz mamy sie zglosic dopiero jak maly zacznie chodzic:) Co do krzykow nocnych!U Duni jest ten sam problem:( Ja Wam moge tylko napisac na wlasnym przykladzie gdyz jak bylam mala z dnia na dzien zaczelam zrywac sie w nocy piszczec w nieboglosy i niczym ani nikt nie mogl mnie dbudzic!to byl okres jak moja mama wspomina straszny dla nich!jezdzili ze mna po roznych lekarzach, znachorach, itp. rzeczy, lali wosk , palili jakies chrusty nic nie pomagalo ja dalej co noc sie zrywalam i piszczalam!lekarze wymyslali ze tata bije moja mame Ja to widze i tak odreagowuje w nocy!!co bylo nie prawda!! Dopiero jednego razu bylam przeziebiona i pojechalismy do nas do osrodka zdrowia byl tylko lekarz ktory badal obraczka zawieszona na sznureczku!i wtedy zadal moim rodzicom pytanie jak Ja sypiam!moja mam zaczela opowiadac!Dal namiary na jednego dziadka bo powiedzial ze u nas w domu jest promieniowanie zyly wodnej i na mnie oddzialowuje!przyjechal dziadek i wybadal swoimi rozdzkami ze mamy skrzyzowanie dwoch zyl wodnych!zalozyl odpromienniki i jak rekal odjol przestalam sie zrywac w nocy a moi rodzice w koncu odetchneli z ulga! wczoraj podalam Duni namiary na stronke internetowa gdzie mozna kupic taki odpromiennik wlasnie te odpromienniki orpacowal ten dziadek co 24lata temu wybadal u nas ta zyle:)Ja tez bede go teraz sobie kupowala bo on nie tylko sciaga promieniowanie zyl wodnych ale rowniez TV, kompa czy mikrofalowki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Beatko, a Twoja mała ma już ząbki na dole, ze rosną górne? Czy tutaj kolejność jest obojętna? U nas zębów nie było, nie ma i na razie chyba nie będzie... więc nie znam się totalnie :D Agnieszko - w te żyły wodne czy tam cieki wodne też akurat wierze... U mnie w rodzinie był podobny przypadek, że komuś to pomogło. Lorinko - Dobry pomysł byś podała swojego e-maila i jak będzie się wysyłało fotki na naszą pocztę to i do Ciebie się wyśle :D Chyba, że nie chcesz zaśmiecać swojej skrzynki to załóż sobie jakiegoś nowego na szybko :P Marta jak Robert ?? Karuczek - współczuje bólu szczęki, bolała mnie kiedyś W PODSTAWÓWCE, a taki ból, że pamiętam do dziś :o Ja podaje słoiczki zazwyczaj Gerbera, tam jest wszystko bardziej zmiksowane. Np Hipp czy Bobo-Vita po 7m-cu mają już spore kawałki, a Natan nie ma tych zębów więc jakoś wole podać Gerbera bardziej zmiksowanego, chociaż czasami moja mama kupi kilka słoiczków wtedy są różne firmy, a Natan i tak zjeada wszystko :D Nie byłam nigdy z małym na basenie, a żałuję :( może namówie Ł i pojedziemy... ale jakoś tak nie wiem... jak mam się na ten basen zabrać, co wziąć itp? :o jakaś nieogarnięta jestem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×