Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytajacaaa242424

ZWROT 1250 zl na dziecko ?

Polecane posty

Gość pytajacaaa242424

Czy to prawda, ze w tym roku przypada 1250 zl zwrotu z podatku na kazde dziecko ? Tak podobno obiecal PiS, czy cos o tym slyszeliscie ? Prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takale nie myl z tym
że dostaniesz na ręke 1145 zl dokładnie za dziecko na łapke-to jest zwropt jesli wychodzi Ci podatek-kolejny pzepis dla bogatych,bo zeby dostac całóść musiałabys miec ponad 30 tys dochodu netto za 2007 rok-jesli masz to gratuluje,bo ja nawet 2 zl nie dostałam-jedna wielka ściema:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gvkngjkng
No i bardzo dobrze,że odpis na dziecko dostana tylko Ci co dosc dobrze zarabiaja.Dosc już cwaniactwa w Polsce,ze biedaki mający duzo dzieci zyja na koszt panstwa i swoich dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzeczywiście 2500 zł dochodu
to bogactwo:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ile się dostanie jak się miało np. 12000 złoty dochodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgodnie z art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. z 2000 r. nr 14, poz. 176 z późn. zm.) w brzmieniu nadanym nowelizacją z 5 września 2007 r. od podatku obliczonego na zasadach ogólnych można odliczyć kwotę stanowiącą iloczyn liczby wychowywanych dzieci i dwukrotności kwoty zmniejszającej podatek w pierwszym przedziale skali podatkowej. Oznacza to, że w rozliczeniu z fiskusem za 2007 rok. można odliczyć 1145,08 zł na każde dziecko (2 x 572,54 zł). Prawo do odliczenia ulgi nie zostało uzależnione ani od liczby wychowywanych dzieci, ani od wysokości osiąganego dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli za jedno dziecko
1145 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak sie rozliczyć gdy jestem w swietle prawa samotna matka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie wiem czy
2500 to malo-ja zarabiam 1000 zlotych netto,nie jestem naciągaczka na dzieci -mam jedno,więc nie wiem jaka ze mnie cwaniara:-P ZA 12000 nie masz nic:-O Jako samotna matka sie rozliczałam-zaznacza sie na pierwszej stronie "w sposób przeiwdziany dla osób samotnie wychowujących dziecko"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chodzi ot oze mało ale to
nie bogactwo zadne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj ja bym
z chęcia wzięła 2,5 tys na rękę-zamiast moich 1200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może nie bogactwo
dla kogos kto ma takie pieniadze-ale jak ja mam 1 tys na rękę plus 300zl alimenty -na siebie z dzieckiem to ledwo starcza-corka chodzi do szkoły,wynajmuje mieszkanie-nie korzystam z żadnych MOPS-ów itpI czasem dziwie sie,że nie mam długów,problemow z rachunkami,a dziecku niczego nie brak...fakt,ze odbywa sie to kosztem wielu wyrzeczen,liczę ,ze kiedys i nam sie powiedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem dlaczego nic skoro w ustawie pisze inaczej. Wkleiłam tutaj link z internetu i tam pisze, że ma znaczenia ile zarabiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może nie bogactwo
Wanda no ja miałam 12 tys dochodu za 2007,ale nie mialam odlkiczen od podatku i nie moglam sobie dziecka odliczyc,bo podatek nie wychodził-tak więc nie dla kazdego:-OJ a dostałam tylko zwrot podatku,ktory płacił za mnie szef (PIT-4)Czy Ty juz sie rozliczyłas z fiskusem?Dostałaś zwrot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może nie bogactwo
aha-zapomnialam...duzo tez zalezy od skladki zus-im jest wieksza,tym wieksza szansa na zwrot podatku.Ja mam ta najniższą-szef zgred:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
ulgę na dziecko odlicza się od podatku - czyli żeby odliczyć pełną kwotę trzeba mieć odpowiednie dochody. Więcej zarabiasz - więcej odliczasz. Nie zarabiasz - nie odliczasz. http://podatki.wp.pl/kat,8791,title,Wyzsza-ulga-na-dzieci-w-PIT-za-2007-r,wid,9181520,wiadomosc.html?ticaid=156dc ustawy trzeba czytać ze zrozumieniem - zapis "Prawo do odliczenia ulgi nie zostało uzależnione od wysokości osiąganego dochodu" mówi o tym, że prawo do odliczenia mają WSZYSCY podatnicy rozliczający się się na zasadach ogólnych (tj. według skali podatkowej: 19%, 30%, 40%). Przepis mówi tyle, że nie ma żadnego kryterium dochodowego, aby móc skorzystać z ulgi - NIE MÓWI, że KAŻDY odliczy dokładnie 1145,08 zł, podobnie jak nie każdy parę lat temu mógł odliczać maksymalną kwotę ulgi mieszkaniowej. Żeby odliczyć całą kwotę - trzeba mieć podatek dochodowy w odpowiedniej wysokości. Składka ZUS nie ma z tym nic wspólnego. były wcześniej pomysły ograniczenia prawa do ulgi tak, żeby mogly z niej skorzystać jedynie osoby osiągające niskie dochody (podobnie jak uprawnienia do zasiłku rodzinnego które uzaleznione są od dochodu), ale to nie przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izak24 W-w
A czy ja coś dostanę jeśli dochód mojego męża w poprzednim roku wyniósł ponad 55000 ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micha26
Witam , mam pytanko razem z żona jesteśmy zatrudnieni na najniższą krajowa 1276 zł. Czy ktoś wie czy będzie nam się należał jakiś zwrot na dziecko ??? A jeśli tak to jaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfkglglgl
Spójrz na pasek, ile płacisz zaliczki na podatek dochodowy miesięcznie, pomnóż to razy 24 i zobacz, jaka otrzymasz kwotę. Ludzie, myślcie trochę, to nie boli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona_2
Czemu pomnożyć przez 24? Przecież rok ma 12 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zafsdsssfdf
bo przez 24 i juz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa skala podatkowa PIT, która zacznie obowiązywać 1 stycznia 2009 r., zmieni wysokość limitu ulgi na dzieci (ulgi prorodzinnej). Wysokość odliczenia wyznacza dwukrotność kwoty zmniejszającej podatek w pierwszym przedziale skali. Kwota zmniejszająca w 2009 roku wynosić będzie 556,02 zł. A zatem ulga na jedno dziecko wyniesie w 2009 roku 1112,04 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i cd: Przypomnijmy, że w 2008 roku ulga na dzieci to 1173,70 zł, zaś w rozliczeniu za 2007 rok było to 1145,08 zł. A zatem ulga na dzieci będzie w przyszłym roku niższa nawet od tej, z której mogliśmy korzystać w pierwszym roku obowiązywania tego odliczenia. To cena, jaką musimy zapłacić za niższe stawki PIT. O wiele istotniejsza niż zmiana limitu jest planowana zmiana zasad obliczania ulgi na dzieci. Przede wszystkim ulga ma być odliczana proporcjonalnie. Odliczenie będzie przysługiwało za okres od urodzenia dziecka do końca okresu, w którym przysługuje ulga (np. ukończenia przez dziecko studiów). W przypadku dzieci, które dopiero się urodziły albo tych, które przestały w ciągu roku spełniać warunki uprawniające rodziców do korzystania z ulgi (np. stały się pełnoletnie i nie uczą się dalej albo też są pełnoletnie i przestały się uczyć, albo ukończyły 25 lat), oznacza to zmniejszenie kwoty przysługującego odliczenia proporcjonalnie do okresu, w którym te warunki były spełnione. Jeśli zatem np. dziecko studiuje i ukończy 25 lat w kwietniu, ulga będzie przysługiwała rodzicom tylko za cztery miesiące. Podobnie gdy dziecko urodzi się w grudniu, rodzicom ulga będzie przysługiwała tylko za grudzień, a zatem odliczą zaledwie 1/12 ulgi. Dziś w takich przypadkach ulga przysługuje rodzicom za cały rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfkglglgl
fiona_2 Czemu pomnożyć przez 24? Przecież rok ma 12 miesięcy. Dwie osoby razy 12 miesięcy. Możesz pomnozyć przez 12 i potem przez 2. Wyjdzie na to samo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzejo
jezeli dziecko mi sie urodzilo w pazdzierniku to bede mógl w 2010 odliczyc mala od podatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejo-tak,ale tylko od pazdziernika do grudnia-niestety,nie za caly rok,bo dziecka np we wrzesniu jeszcze nie bylo-dopiero za 2010 odliczysz całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×