Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ZATSANAWIAM SIE NAD TYM

WEGETARIANIZM KTO ZA, A KTO PRZECIW??

Polecane posty

Gość Natura na wszystko dobra
Stary temat :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszeszkurde
Jestem jak najbardziej za. A ktory z miesozercow zlapie pyszna kure i ja zje. Mniam pyszna krew. Mniam te flaczki. A jaka watrobka smaczna. Natura nie stworzyla nas do polowania. Tygrysy, lwy np maja ostre szpony zeby itd. a my?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina Fenka
Cześć Wam;) Jak szukacie fajnego portalu o: Relacjach biznesowych, finansach, ZDROWIU, asertywności, odchudzaniu! Portal prowadzi kilka osób są świetne wykłady 4x w tygodniu w TV Sukces Osobisty;) http://sukcesosobisty.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
Karolina - naszym sukcesem jest dobre samopoczucie ja dziękuje za zaproszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozdrawiam hipokrytów
;) nie używajcie leków i kosmetyków hipokryci to pogadamy, tak są tam składniki zwierzęce ale to nie mleko i wełna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra dieta jak mało która
ja jestem przeciw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaWegasia
Jestem wegetarianką od 25 lat, przez tak długi okres czasu nauczyłam się gotować dania wegetariańskie różnorodne, smaczne i pełnowartościowe. Chętnie mogę gotować u Państwa, na co dzień bądź w formie cateringu. Mogę gotować u Państwa bądź u siebie i dowozić już gotowe dania (Warszawa i okolice) . Serdecznie zapraszam do współpracy. Katarzyna nr. 72616474

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaWegasia
Jestem wegetarianką od 25 lat, przez tak długi okres czasu nauczyłam się gotować dania wegetariańskie różnorodne, smaczne i pełnowartościowe. Chętnie mogę gotować u Państwa, na co dzień bądź w formie cateringu. Mogę gotować u Państwa bądź u siebie i dowozić już gotowe dania (Warszawa i okolice) . Serdecznie zapraszam do współpracy. Katarzyna nr. 726164742

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie no wolny wybór człowieka.Ale mięso napewno nie jest naturalne dla nas.Nie jesteśmy drapieżnikami.Drapieżnicy mają - -pazury -kły -ich kwasy żołądkowe są silne,przystosowane do trawienia mięsa,ludzkie są podobne do roślinożerców -jelita są 3 razy dłuższe niż kręgosłup ,ludzie mają 15 razy dłuższe,mięso szybko się rozkłada i mięsożercy szybko je wydalają,mięso w ludzkim organiźmie gnije=nowotwory -nie mamy pragnienia zabijania,dajmy dziecku królika i jabłko.Jaki będzie efekt?Z królikiem pójdzie się bawić,a jabłko zje.Do tego nie lubimy jeść mięsa w jego naturalnej formie,czyli surowej,po prostu jest niedobre.Smak mięsu dają przyprawy jak sól i zioła.Bez niego smakuje jak wodna tektura Pozostaje jeszcze kwestia moralności.Jak ktoś nazywa się mięsożercą ,bo je bezbronne zwierzęta roślinożerne jak krowa ,które są ładnie zapakowane w supermarketach i które je nie ze względu na przetrwanie,ale kubki smakowe to gratulations.Tacy mięsożercy jak ze mnie żyrafa. Wolicie jeść szare trupy zwierząt czy owoce o wszystkich kolorach tęczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem zwolenniczką spożywania wszystkiego, w tym mięsa, lecz w umiarze. Zazwyczaj ludzie tracą ten balans wybierając więcej wyrobów pochodzenia zwierzęcego, a jednocześnie całkowicie zapominają o warzywach. Ja ostatnio nauczyłam się, że wiele zależy od jakości mięsa, dlatego jak już mam wybrać coś dobrego to tylko tu - http://www.kiszeczka.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja właśnie od tygodnia nie jem mięsa innego niż ryba. Wczoraj nawet ugotowałam wegetariański rosół... mój mięsożerny partner powiedział że tak dobrego rosołu jeszcze w życiu nie jadł :D Ryby i owoce morza muszę sobie zostawić bo mam problemy natury reumatycznej. Kiedyś nie jadłam mięsa przez 1,5 roku. Ale miałam wtedy 13 lat, mama nie pochwalała mojego wyboru więc nie miałam co liczyć na to, że ugotuje mi wege posiłek... gotowałam sama, ale nabawiłam się niedoborów, ponieważ pulę składników miałam mocno ograniczoną (a nie było mnie stać na robienie sobie samodzielnych zakupów w tym wieku). W ciągu tego tygodnia 3 razy jadłam rybę, ale oprócz niej odkryłam całe morze smaków :D Może wyda się to dziwne, ale do tej pory nie przyszło mi do głowy sięgnąć po hummus, czy pasty warzywne, pierwszy raz próbowałam cieciorki i przekonałam się że nie cierpię soczewicy :P Z dnia na dzień myślę o tym ile rzeczy jeszcze można spróbować, jakie dania ugotować inie mogę się nadziwić kiedy czytam na jakichś forach, że wege "żrą trawę" i ograniczają swój jadłospis. Tak naprawdę ograniczają go mięsożercy, bo z przyzwyczajenia i wygody przestali szukać nowych smaków :) Jaja jem od kurek ze wsi, takich chodzących po trawie i grzebiących w ziemi, mleko mam również wiejskie, twaróg także (choć rozważam zrezygnowanie z mleka i jego przetworów - z jaj nie, bo moje jaja nie powodują cierpienia)... nie mogę za to nigdzie u siebie w mieście znaleźć tofu. To małe miasto, nie ma tu sklepów ze zdrową żywnością, jest netto, lidl i biedronka ale tam nie ma tego produktu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćWege
Często słyszę wypowiedzi doycząe wegeterian w sylu hipokryci,czy nikt nie rozumie,że wege nie musi oznazać fanayzmu.Nie jedząc mięsa możesz brać leki i nawet nosić buty skórzane ,chodzi o pomoc zwierzakom,nawet jeśli koś zmieni jadłospis z siedem razy w tygodniu mięcho, na raz w tygodniu ,to im więcej takich ludzi tym lepiej dla niewiniątek i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 50 lat wegetarianką zostałam przez przypadek. Ja byłam nastolatką w PRL gdzie mięso było na karki. Ciężko było zdobyć te karki i ogólnie do mięsa był kiepski dostęp.Sporadycznie je jadłam. Dlatego odzwyczaiłam się od mięsa i nawet po zniesieniu kartek już nie ciągnęło mnie do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Robiłam ostatnio przyjęcie z okazji urodzin dla moich koleżanek z roku i też postanowiłam, że wszystko będzie wegetariańskie. Dziewczyny na początku miały trochę obawy, że wyjdą głodne, ale nic takiego nie miało miejsca. Sztandarowym daniem były wegetariańskie burgery, ale nie chciało mi się iść smażyć samodzielnie, więc kupiłam wegeburgery z Biedronki od Vivera. Super skład i w smaku naprawdę dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Robiłam ostatnio przyjęcie z okazji urodzin dla moich koleżanek z roku i też postanowiłam, że wszystko będzie wegetariańskie. Dziewczyny na początku miały trochę obawy, że wyjdą głodne, ale nic takiego nie miało miejsca. Sztandarowym daniem były wegetariańskie burgery, ale nie chciało mi się iść smażyć samodzielnie, więc kupiłam wegeburgery z Biedronki od Vivera. Super skład i w smaku naprawdę dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na diecie wegetarianskiej od wielu lat, zimą i jesienią suplementuję d3. Caly rok suplemetuję b12 ale nie biorę jej codziennie. K2 nie trzeba suplementowac w trakcie diety wegetarianskiej. Obowiazkowo należy wykonywać badania kontrolne i w ten sposób dopiero dobierać suplementację.

https://suvibox.pl/blog/jak-bezpiecznie-przejsc-na-wegetarianizm-i-czym-zastapic-mieso/

Zerknij sobie również na stronę.Opisane jest tutaj jak bezpiecznize przejść na wegetarianizm oraz czym zastępować mięso 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dieta całkowicie wegańska od 3 lat  myśle, ze jem więcej białka niż kiedyś. Czasem tak raz na tydzień z „przyzwoitości” wypijam wegańskie białko. Jeśli chodzi o treningi, to mam wrażenie, ze dużo szybciej się regeneruje niż kiedyś, mimo tego, ze zaczęłam po przerwie ćwiczyć rok temu.

J est wiele składników odżywczych, które mają dobre własciwości:

https://www.fit.pl/dieta/pestki-cenne-wnetrze-dyni/18501

Jak pestki dyni 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×