Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzydkie_kolanko

ciemne kolana i łokcie

Polecane posty

Gość brzydkie_kolanko

Mam ten problem od dziecka.Jako dziecko uwielbiałam się bawić na kolanach, "na klęczka" odrabiałam lekcje, bo tak było mi wygodnie. Teraz mam 25 lat i ciemne kolana i łokcie. Nie znoszę gdy mężczyzna chce mnie dotknąć mojego kolana, bo skóra na nim jest twarda i niemiła. Wiem że skóra w tych częściach ciała jest wrażliwsza, gromadzi się tam obumarły naskórek? trzeba używać pumeksu. Nie piszcie że sie nie myję i dlatego tak mam, bo o higienę dbam aż nadto. Znacie jakieś kremy, które zmiękczyły by skórę kolan i je "wyczyściły"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aa może
jakiś pilling jak do stóp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzydkie_kolanko
heeej nie ma nikt więcej jakiegoś pomysłu????? Naprawdę kolanka mam brzydkie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tak miałam
piling trzy razy w tygodniu w tych miejscach codziennie na noc gruba warstwa kremu lub balsamu nawilżającego i tak pozostawić do wchłoniecia po tygodniu zauważysz poprawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzydkie_kolanko
dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Odczuwam straszny dyskomfort związany z tymi kolanami, z pumeksem ktoś mi doradził, ja mam takie kolanka od dzieciństwa, więc się nie dziwcie, że już różnych rzeczy się łapałam:( Ale może z tym pumeksem to i racja, mogłam przyzwyczaić. Kremować to kremuje kremem glicerynowym, trochę niby lepiej było, bo miększe były,choć nie jaśniejsze, potem miałam strasznie zabiegany czas i już tak systematycznie tego nie robiłam i z powrotem :/ Co to ten hasceral ??? Warto go kupić? Używał ktoś jeszcze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..................ja
A co do kremu to polecam Neutrogenę przeciw starzeniu się skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzydkie_kolanko
ale ja mam dopiero 25 lat, nie starzeje się jeszcze..chyba.. Chyba że skóra na kolanach starzeje się szybciej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poodnoszę
co z tym hasceral-em?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masc hasceral
jest rewelacyjna, "zluszcza" obumarly ciemny naskorek pozostawiajac miekka gladka jasna skora. stosowalam tydzien i po problemie nie pozostalo wspomnienie. aha im wiecej bedziecie tarly peelingami pumeksami!!!, i czym tam jeszcze, tym bardziej skora rogowacieje, ciemnieje robi sie szorstka i gruba i "przerasta". aha masc jest niedroga ok 13 zlotych a tubka spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzydkie_kolanko
DZIĘKUJĘ masc hasceral :* Mam nadzieje, że mi to pomoże, dzięki Tobie zobaczyłam światełko, że może w końcu kiedyś będę mieć śliczne kolanka :) jest nadzieja, jutro napadam na apteke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .......ja
Ja mam 20, używam właśnie tej Neutrogeny na łokcie. Chciałaś pomocy, więc napisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to teraz ja
nakladaj maseczke ze startego ogorka z odrobina jogurtu - rozjasnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzydkie_kolanko
.......ja a ta neutrogena pomogła??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...........ja
Zwykle peeling i normalny krem np. Nivea nic nie dawał, teraz smaruję Neutrogeną - mi bardzo pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzydkie_kolanko
Hasceral - kupiłam, stosuję i za bardzo różnicy nie widzę :( Może chciałabym efekt za szybko? Stosuję 2 razy dziennie po myciu rano i wieczorem wcieram. Proszę o więcej pomysłów, w międzyczasie tym Hasceralem smarować będę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, miałam tez kiedyś problem z kolanami, skóra się tam łuszczyła i były szorstkie. Przy okazji wizyty u dermatologa pokazałam to mojej pani doktor, a ona mi poleciła wtedy krem Cerkoderm 15 - jest to krem z mocznikiem, który złuszcza skórę, przy okazji ją nawilża i natłuszcza. Mi pomogło, ale nie wiem, jak będzie u Ciebie, tym bardziej, że piszesz, ze masz to od dawna. Ogólnie dobre będą wszelkiego rodzaju kremy nawilżające, ale nie takie drogeryjne, ale takie z apteki, np. http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7467 albo http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10505 Stosowałam oba, bardziej przypadł mi do gustu ten z Iwostinu :) Poza tym myślę, że warto spróbować tzw. emolientów, można je dostać w aptece, jest bardzo duży wybór, więc najlepiej zapytać farmaceuty :) emolienty doskonale nawilżają skórę i tworzą jakby barierę ochronną :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzydkie_kolanko
Bardzo dziękuję za odpowiedź L*A*V*E*N*D*A, na pewno wypróbuje, muszę coś z tymi kolanami zrobić. Ja także byłam u dermatologa kiedyś, powiedziała, że to nie jest żadna choroba ani nic i żebym po prostu po myciu kremowała, nic konkretnego mi nie poleciła. Nie bardzo pomogło samo smarowanie. Zapytam w aptece o te emolienty, będę pisać jak coś mi pomoże i się polepszy. Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam. I piszcie jak coś odkryjecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slyszalam ze ciemne \"brudne kolana\" robia sie od choroby tarczycy a dokladniej od niedoczynnosci...;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pilarix
pilarix (krem) to sposob na takie problemy jak ciemne kolana i łokcie. Eliminuje szorstkosc skóry, przyspiesza regeneracje zmienionej skóry i intensywnie nawilza. stosuje sie 2x dziennie. Zbliża sie wiosna zaczniesz odkrywac kolanka wiec jakos musza one wygladac. Naprawde polecam pilarix, mi on pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maść robiona
maść robiona od dermatologa z mocznikiem. Podaję skład: Vit A 6,0 Urea 20,0 Aquae pur 20,0 Lanolini 10,0 Parafini liq 10,0 Wazelini albi ad 100,0 Ponadto kontrola hormonów u endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie wczoraj w carefourze
a nie pomyślałaś, ze to np. skutek problemów z tarczycą? - tzw. choroba brudnych łokci? Idx do dermatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bas25
ja mam ten sam problem, z tym, że kolana mi nie rogowacieją, mam delikatne, mięciutkie kolanka ale skóra na nich jest ciemniejsza. Z tego co piszesz to masz to od dziecka, więc widocznie tak Cię natura zabarwiła. Jeśli bardzo chcesz to jakieś kremy rozjaśniające możesz wypróbować ale nie trzyj ich pumeksem ani żadnym peelingiem. Najlepszy jest normalny naturalny peeling do ciała z kawy. Kupić jakieś najtańsze badziewie, byle kawa była mielona, zaparzyć ze 2 łyżki stołowe kawy, poczekać aż opadnie na dno, kawę wylać a fusy zatrzymać, dolać do nich trochę żelu pod prysznic albo jakiegoś płynu, żeby przy wcieraniu miało poślizg i takie coś można sobie ze 2 razy w tygodniu robić. Ja sobie kupiłam wosebę mieloną za 6 zł i mam peeling na pół roku. Poza tym po kofeinie jakby mi cellulit trochę się zmniejszył na udach. Ja już po lekarzach latałam, po kosmetyczkach, sklepach z kosmetykami i nic. Lekarz powiedział, że sinizna chorobowa to zupełnie inaczej wygląda niż moja, ja mam tylko więcej pigmentu na kolanach. Kosmetyczka mi powiedziała, że to jest tak jakbym miała pretensje do natury, że mi dała zielone oczy a ja bym wolała niebieskie. Akurat tam mam ciemniejszą skórę i tyle. W sumie lepiej mieć ciemną skórę na kolanach niż pod oczami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a na łokciach co robiłaś że też masz ciemne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupilam w Rossmanie orginalna wazeline 100 % i bardzo ladnie pozbylam sie zgrubien, mam delikatne kolana, natomiast niestety mam brzydkie ciemne. U mnie tarczyca Hoschimoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę pytać w aptece. Są mascie z mocznikiem fajnie zluszczajace i do tego krem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×