Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość misheeela110

mam 17 lat jestem w ciazy

Polecane posty

Gość misheeela110
jeszcze pare dni temu bylam 17 latka jak wszystkie inne...teraz jestem mamusia:) szok szok szok... i radosc...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz wielkie szczęście, że masz tak wspaniałą rodzinę. \"Czuć\" klasę. Zresztą samo Twoje podejście do tematu daje poczucie, że ma się do czynienia z kimś odpowiedzialnym. Zobaczysz, że dasz sobie radę ze wszystkim. Masz dobrą wolę i chęci, więc cóż... \"skazana jesteś na sukces\" ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam czytalam od poczatki i czekalam az napiszesz co rodzice powiedzieli.... tak myslalam ze ich reakcja bedzie taka:) moja mam sie cieszyla ale tez miala minke nie taka fajna.. ja zaszlam w ciaze majac 18,5 teraz mam 23prawie i mam fajna corcie i meza :) gratuluje i ciesz sie bo dziecko to najwiekszy skarb a wszystko sie ulozy tak ja w moim przypadku wierze w to:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misheeela - cieszę się, że masz to z głowy. Czekałam na wieści od Ciebie, pompując przy okazji mleczko laktatorem ;) Na jutro ;) Najtrudniej Ci będzie jutro rano wstać i wyjść do rodziny. Rodzice sobie wszystko w nocy obgadają, będzie już mniej uroczyście, mogą coś się czepiać, ale potem będzie już tylko z górki. A Ty się nie zamartwiaj, tylko połóż się do łóżka i pogłaskaj brzusio :) Zobaczysz jak błogo będzie, mimo wszystko :) Jakoś wspólnymi siłami dacie radę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misheeela110
dziekuje za ciepłe słowa:)) uwazam ze mam szczescie majac takiego chlopaka i doceniam moja rodzine :) teraz tylko sie zastanawiam jak to jest ze slubem przed 18ką ;) bo to oczywiste..ze dziecko bedzie mialo normalna rodzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misheeela110
no wierzcie mi ze czuje sie nieswojo ;) a co to bedzie jutro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misheeela110
bardzo dziekuje ze sie zainteresowaliscie moim tematem i ze mnie nie skrytykowaliscie z góry... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art. 10. § 1. Kodeksu rodzinnego Nie może zawrzeć małżeństwa osoba nie mająca ukończonych lat osiemnastu. Jednakże z ważnych powodów sąd opiekuńczy może zezwolić na zawarcie małżeństwa kobiecie, która ukończyła lat szesnaście, a z okoliczności wynika, że zawarcie małżeństwa będzie zgodne z dobrem założonej rodziny. OTO JAK SIę ZABRAć Postępowanie w tej sprawie ma charakter nieprocesowy. Wszczyna się je wyłącznie na wniosek zainteresowanej nieletniej. Rodzice i partner nieletniej są uczestnikami postępowania, ale nie mogą jej reprezentować. Wniosek składa się w wydziale rodzinnym i nieletnich sądu rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania tej osoby, a w przypadku braku miejsca zamieszkania — w miejscu jej pobytu. Pismo należy zatytułować „Wniosek na wyrażenie zgody na zawarcie związku małżeńskiego”, jako załączniki należy przedłożyć odpisy skrócone aktów urodzenia nieletniej i jej partnera. Nie ma jednolitego wzoru takiego wniosku, należy jednak przestrzegać kilku podstawowych zasad: • pismo adresujemy do Wydziału Rodzinnego właściwego dla miejsca zamieszkania wnioskodawcy Sądu Rejonowego • należy wymienić imię, nazwisko oraz miejsce zamieszkania wnioskodawczyni i uczestników postępowania (jej rodziców i partnera) • w treści należy wpisać prośbę o udzielenie zezwolenia małoletniej (imię, nazwisko, data i miejsce urodzenia), córce (imiona i nazwisko rodziców), na zawarcie małżeństwa z partnerem (imię, nazwisko, data i miejsce urodzenia partnera) • w uzasadnieniu wniosku należy wpisać ponownie datę urodzenia wnioskodawczyni (odsyłając do załączonego odpisu aktu urodzenia), krótki opis jej obecnej sytuacji (uczy się, pracuje itp.), krótką charakterystykę związku z partnerem oraz główny powód wystąpienia z wnioskiem (np. ciążę, trudną sytuację rodzinną itp.). W przypadku ciąży należy załączyć zaświadczenie od lekarza. Jeżeli partner ma stałą pracę, dobrze jest poinformować o tym w uzasadnieniu i załączyć zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach wystawione przez pracodawcę. Dobrze jest poinformować także o zgodzie rodziców nieletniej na ślub, o ile ją wyrazili • na końcu wniosku należy wymienić załączniki. Nie można także zapomnieć o odręcznym podpisie. Do wniosku należy dołączyć dowód uiszczenia opłaty w wysokości 100 zł. Opłatę można uiścić bezgotówkowo na konto sądu (numery rachunków bieżących dochodów sądów dostępne są na stronie www.ms.gov.pl), bezpośrednio w kasie sądu lub za pomocą znaków opłaty sądowej. Uiszczenie opłaty w kasie sądu potwierdza pracownik kasy stosowną adnotacją na oryginale wniosku. Znaki opłaty sądowej należy nakleić na wniosku, w wolnym miejscu. Na podstawie art. 103 Ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. z dnia 1 września 2005 r.) można ubiegać się o zwolnienie z kosztów sądowych z powodu trudnej sytuacji materialnej. W tym celu osoba ubiegająca się o zwolnienie musi złożyć wniosek na piśmie lub ustnie do protokołu w sądzie, w którym sprawa ma być wytoczona lub już się toczy. Do wniosku (również tego ustnego) trzeba dołączyć oświadczenie, że nie jest się w stanie ponieść kosztów sądowych bez uszczerbku utrzymania koniecznego dla siebie i rodziny. Oświadczenie to trzeba złożyć na specjalnym formularzu. W razie oddalenia wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych nie można ponownie domagać się zwolnienia, powołując się na te same okoliczności, które stanowiły uzasadnienie oddalonego wniosku. Ilość rozpraw uzależniona jest od liczby przesłuchiwanych świadków. Oprócz nieletniej, jej partnera i rodziców sąd może zadecydować o przesłuchaniu także innych osób bliskich przyszłym małżonkom. Sąd może także zarządzić przeprowadzenie przez kuratora sądowego wywiadu środowiskowego w celu ustalenia warunków, w jakich żyją osoby ubiegające się o udzielenie zezwolenia. Postanowienie o udzieleniu zezwolenia zawiera określenie osoby wnioskodawcy oraz osoby, z którą małżeństwo ma być zawarte. Zezwolenie sądu ma charakter nieodwołalny — nie można go ani zmienić, ani uchylić w trybie wznowienia postępowania. Postanowienie to przedstawia się kierownikowi urzędu stanu cywilnego, który na jego podstawie wydaje zaświadczenie o braku podstaw do zawarcia małżeństwa. Na skutek zawarcia małżeństwa osoba niepełnoletnia uzyskuje pełnoletność i nie traci jej w razie unieważnienia małżeństwa. Osoby niepełnoletnie mogą zawrzeć ślub kościelny, nie będzie on miał jednak skutków prawnych. Ksiądz zamierzający udzielić ślubu takim osobom musi wystąpić do ich rodziców o pisemną zgodę. Wymagana jest także zgoda biskupa ordynariusza na zawarcie małżeństwa, które nie może być uznane według prawa państwowego. W wyjątkowych przypadkach biskup może udzielić zgody na zawarcie małżeństwa małoletnich bez wiedzy ich rodziców albo wobec ich uzasadnionego sprzeciwu. Podstawa prawna: 1. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. — Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. z 1964 Nr 9, poz. 59 z późn. zm.) 2. Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. — Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 Nr 16, poz. 93 z późn. zm.) 3. Ustawa z dnia 17 listopada 1964 r. — Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. z 1964 Nr 43, poz. 296 z późn. zm.) 4. Ustawa z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. z 2005 Nr 167, poz. 1398) 5. Rozporządzenie ministra sprawiedliwości z dnia 31 stycznia 2006 r. w sprawie sposobu uiszczania opłat sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. z 2006 Nr 27, poz. 199) 6. Kodeks Prawa Kanonicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misheeela110
i mam nadzieje ze ten topic nie zgasnie... na pewno bede na nim pisać:) i was rowniez zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misheeela110
Chemical dzieki to mi wszytko wyjasnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sprawy - znalazłam to w internecie, zapis ze stycznia tego roku, więc chyba aktualny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misheeela110
ide... położyc sie :) jutro sie odezwe :) całuje was:) 🌼 dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc misheeela110 ; ] z zapartym tchem przeczytałąm własnie Twój temat ..od samego początku .... szczerze ? na początku poomyślalam jako malolatce któa \"wpadła\" z biegiem ....linijek przesuwających się ,, przed oczami doszlam do wnisoku ze jestes ...wrazliwa ale madra mloda kobieta ...i doskonale dasz sobie rade z nwoa sytuacja - najwaznijesze ze nie pomyslalas o najlatwiejszym rozwiązaniu -aborcji .... Wzielas odpowiedzialnosc na sbie ..stres...przekaznie wiadomosci najblizszym .! Zachowalas się jak dorosla osoba. Dlatego wię ,że uda Ci się stworzyc wspaniala rodzine a Twoje dziecko bedzie mialo kochajaca mamę ... Co doślubu widzisz tu mam odmienne zdanie ...od Ciebie ; ] daj dziecku nazwisko ojca ...a sama wstrzymaj się z tą decyzja ,,, nawet do kilku lat ..... dziecko owszem bedzie zawsze was łaczyc bedzie czescia Was .... kimś - z Was obojga... Ale co zmieni papierek ? Slub ? Badzcie raze , uczcie się siebie ..uwierz mi kochana...gdy dziecko przychodzi na swiat .... zmienia się zycie o 360 stopni . Nie podwazam /waszej milosci !! ale daj jej ...się wzmocnić - umocowac - !! Teraz badzcie dalej ze sobą jak dotychczas a decyzje o slubie niech Wam przyniesie wsplolne zycie ...a nie pojawienie się dziecka .... Sory za literowki ale miala juz isc spac ..i trafilam na kafeterie i Twoj temat .. pozdrawiam Cię ...🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misheeela110
bardzo mi pomogliście!!!!! :))) 🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominisiaaaaa
naprawde z calego serudszka Ci gratuluje!!i zycze Ci wszystkiego dobrego dbaj o siebei i o maluszka:&pozdrawaim i bede tu zagladac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misheeela110
_acha_ tobie rowniez dziekuje za zainteresowanie:) ja tez juz spadam spac... co do slubu to najpierw ochloniemy... potem porozmawiamy o tym i na pewno dam znac na forum co i jak:) DOBRANOC! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spij dobrze :) I pamiętaj ,że nosisz skarb pod sercem i uśmiechaj się szeroko szczególnie do tych ,którzy będą to negatywnie odbierać . Śmiej się i ciesz !! Znam trzy 17 letnie mamy ..... nie jedna jest lepszą i bardziej opikuncza od statecznej pani .... Noś głowę .... dumnie ...rośnie w Tobię życie ... Gratuluję i życzę wszystkiego naj ! Bede do Ciebie zaglądać : )) i jako mam z doswiadczeniem moze czasami pomogę :) Dobranoccccccccccc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorry ale mi sie to jakos
dziwnie czyta. Jak wypracowanie nt - nie usuwaj ciazy, zawsze wszystko sie ułozy - sytaucja modelowa. Ja bym chyba w takiej sytuacji wolala gadac z siostra, rodzina, chlopakiem( skoro wiedza) a nie z kafeterią. Byłas u gina w NIEDZIELĘ? I czekalas do srodka nocy, zeby zawiadomic chlopaka? I obwiescic swiatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluję podejścia rodziny widocznie strach miał wielkie oczy. Ale też nie ma się co dziwić że nie skakali z radości. Na pewno mieli poważne plany wobec ciebie że najpierw się ustatkujesz potem założysz rodzinę, wyszło inaczej ale widzę że raczej będziesz mogła liczyć na ich wsparcie a najważniejsze że i na wsparcie ojca dziecka i że chcecie mu zapewnić dobry dom i kochającą się rodzinę to się teraz najbardziej liczy. A wiec dbaj o siebie i maleństwo bo wychowanie dziecka to ogromna odpowiedzialność i wyzwanie. No i skoro się z chłopakiem cieszycie no to gratuluję i życze ci byś udowodniła wszystkim którzy mają cię za kolejną małolatę z brzuchem że się mylili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam temat. Niestety wczoraj niedoczekalam ale dzis już nadrobilam zaleglosci w czytaniu i ciesze się ze wszystko tak dobrze się ulozylo :) Teraz autorko musisz dbać o swojego małego czlowieczka :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betix
to nie jest jeszcze koniec swiata . nie ty pierwsza i nie ostatnia. rodzice gdy sie dowiedza to napewno nie beda zadowoleni no ale po jakims czasie oswoja sie z ta sytuacja i naoewno ci pomoga. no ale jesli czulas sie na tyle dorosla zeby kochac sie z chlopakiem to teraz musisz byc na tyle dorosla aby powiedziec to rodzicom.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty-dejzi69
dejzi69- już ci chyba ktoś napisał ,żebyś stara ruro nie wypowiadała się swoim prymitywny językiem w ten sposób o innych!!!! misheela110- jestem pełna podziwu do Ciebie i Twojej rodziny:D Niestety niewielu jest ludzi z taki podejściem jakie masz ty i twoi bliscy:( Życzę powodzenia i dbaj o siebie jak najlepiej potrafisz bo tym samym dbasz o mluszka:) Wszysko będzie ok, zobaczysz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez przesady. dziewczyna sobie poradzi. nawet lepiej ze będzie miala teraz dziecko. jak skonczy szkołę i studia, dziecko będzie odchowane i nic jej nie przeszkodzi w karierze. to duzy plus. ja niestety teraz dopiero jestem w ciąży (25l) i załuję, ze nie wcześniej. teraz mma \"pauzę\" w pracy niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty-dejzi69
Jakbyśmy śmiały się podszywac pod ciebie!!!! jeszcze tak nisko nie upadłyśmy!!! Do prymitywów nie ma się co zniżać i tak jak pisały poprzedniczkiZNAJDŹ SOBIE INNE FORUM BO NIKT NIE MA OCHOTY CZYTAĆ TYCH TWOICH DURNOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misheeela110
Dzień dobry =) Nie bede zwracała uwagi na wredne komentarze osób, które powierzchownie przeleciały po temacie i doczytaly nawet najwazniejszych rzeczy ;/ zajmijcie sie swoimi problemami! bo tak sie sklada ze ja z ciążą problemu nie mam! Dziekuje tym ktorzy mnie wspieraja i nie wchodza tu po to zeby mnie bluzgać. Ja niedawno wstałam...chociaz mama budzila mnie i pytała czy ide do szkoły wczesniej ,ale wolalam zostac w domu. Powoli sie przyzwyczajam do nowej sytuacji ;p dziś nie bede miala czasu zeby dluzej posiedziec na kafe, dlatego pisze teraz i wieczorkiem na pewno zaglądne:) Ide do lekarza,później trzeba rodziców mojego chłopca odwiedzić, a przyznam ze tego to sie jeszcze troche boje. Bo mimo ze nastawieni do mnie zawsze byli pozytywnie to moga nie zachowac sie jak moi rodzice... już wiedzą...przynajmniej tyle. maja pierwszy szok za soba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misheeela110
MaMani dbać o siebie bede!:) dlatego ide do lekarza dziś. I odstawilam wszystko co nie zdrowe;P bo np. zawsze lubowalam sie w CocaColi ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty-dejzi69
Witaj misheeela110- dobrze że możesz liczyć na wsparcie rodziców:) A jak dzisiaj atmosfera w domu- mam nadzieję że dobrze??:) Trzymaj się ja lecę do pracy:) Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko a ty teraz maturę zdajesz? tak poza tym to gratuluję :) i cieszę się że rodzice się nie zezłościli i że twój chłopak zachował się jak na dorosłego mężczyznę przystało :) i że się cieszy z maluszka tak samo jak ty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×