Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Moon__

Kto bierze ślub w sierpniu 2009 ?

Polecane posty

a my w czwartek idziemy upewnic sie co z sala, chcialabym od razu i do ksiedza isc, w ogóle to chciałbym wszystko zaąłtwic jak najszybciej zeby sie nie martwic ze mi ktos zabierze np fotografa czy resztea i jeszcze samochod bedziemy mieli, mojego narzeczonego wujek powiedzial ze nas zawiezie samochodem jak sobie kupi, ale ma na to ponad rok to moze cos znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Veroniqa_23
Moja data: 29.08.2009 :-) Sala, kamerzysta + fotograf, orkiestra ---> zamówione POZDRAWIAM WSZYSTKIE PANNY MŁODE :-) (przyszłe :-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my dlatego mamy termin 15.08 bo jak pojechalismy do naszej sali w lutym to okazało się że tylko ten termin był wolny w sierpniu. chcieliśmy 1.08 ale w żadnej okolicznej sali nie był juz wolny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Veroniqa_23 widze ze tego samego dnia bedziemy najszczesliwszymi kobietami pod słoncem, jak tak patrze ile macie juz zrobione, zamowipone to sie boje ze sie zdaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na dniach już zaklepiemy fotografa i kamerę... czy 1,5 tysiąca za fotoreportaż i video to dużo? jeszcze nie wiem, czy w cenę wlicza się sesja plenerowa... mój pomysł zresztą jest taki, by samą sesję zrobić innego dnia w miejscu odległym jakieś pół godziny od naszego miasta i z innym fotografem, co do którego byłabym pewna że robi piękne sesje Ten którego bierzemy robi za to świetny fotoreportaż - do godziny trzeciej robi gdzieś około 3000 z których wybiera 1600 i je obrabia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moon - 1500 to niedużo za te 2 rzeczy raczej. ja za fotografa (cały dzień + plener) płacę 1200 zł. kamerzysty jeszcze nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my za sam plener plus zdjęcia z kościoła i błogosłąwieństwa płacimy 700zł, tylko obrobione na płytce, wywołanie każdego zdjęcia(takiego portretowego) złotówkę,ale narazie nie chcemy. a za płytkę 1500zł plus jakieś drobne dodatki typu dodatkowy koplet, etui, zdjęcia na płytce etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arla i wojtek
My też bierzemy ślub 08.08.2009 roku. Niedawno zdecydowaliśmy się na taką datę, ale udało nam się zarezerwować salę, zespół, teraz rozglądamy się za kamerzystą i fotografem no i została nam jeszcze do zaklepania godzina w kościele.Chcemy wziąć ślub w małym kameralnym kościele i dlatego nie spieszymy się z wizytą u księdza bo wiemy, że uda nam się załatwić to pozytywnie. Nie ma specjalnej nerwówki, spokojnie wszystko zapniemy na ostatni guzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arla i wojtek---> to fajna datę wybraliście:) my zaczęliśmy załatwiac tak końcem lutego żeby wszystko na spokojnie organizowac i jak narazie się udaje:) a do księdza to dopiero we wakacje albo po:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila.p
Ja tez jestem sierpniowa :) (15.08.09) Jestem nowa na forum wiec witam wszystkich serdecznie...ja jak na razie mam sale orkiestre kucharke i msze zalatwiona.. Za fotografem mial latac moj luby ale mu jakos sie z tym nie spieszy wiec chyba sie sama za to zabiore.. teraz szukam firmy do ustrojenia sali.. Sukienka to jeszcze odlegla sprawa ale juz jest wybrana (agnes model 1630).. pozdrawiam kamila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila p witaj:) ja też już mam firmę dekorującą salę:) a sukienki to chyba prędko miała nie będę.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagaa dużo płacicie za firmę dekorującą? U mnie korzystanie z takich usług nie jest szczególnie rozpowszechnione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moon_, płacimy 1500zł.. wydaje mi sie że to nie jest dużo..mamy w tym pokrowce na krzesła(3zł od krzesła), świeczniki z kwiatami, serwetki(nie papierowe,tylko z jakiegoś materiału). w tym są już żywe kwiaty, materiały, obrusy, świeczniki,wazony,przed wejściem na sale kule kwiatowe, dekoracja schodów,bukiety( aż 3 bo mamy duży stół) na stół prezydialnny, dekoracja z materiałów i kwiatów za Państwem Młodym, girlandy kwiatowe na suficie,dekoracja stołu na szampana, stołu na tort, stołu na trunki, stół dla dzieci z balonami helowymi i słodyczami,trochę kwiatów i materiłu przy noclegach( bo mamy też tam noclegi)pierwsze myślałam że to dużo,ale jak mi te Panie policzyły ile sameżywe kwiaty kosztują to się nawt nie zastanawialiśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ma firme dekoracyjna za 700zl.. i myslalam ze to jest drogo.. niby taniej o polowe kwoty niz dagaa ale tez bedziemu miec o polowe mniej dekoracji.. Bedziemy miec podwieszany sufit w kolorze bialym i zlotym.. balonowe winogrono w kazdym rogu sali i po srodku.. do tego obrusy, serwetki, swieczniki, i kwiaty na kazdy stól.. wszystko w barwach bieli i zlota.. nie ubieramy krzesel bo to bedzie dodatkowy koszt ok 400zl. a krzesla tragiczne nie sa.. no i jeszcze w cene wchodzi przystrojenie domu panny mlodej.. mi wesele prawie calkowicie funduja rodzice i dlatego musze zrezygnowac z wielu udogodnien bo nie chce zeby sie zadluzali przez moje wesele.. Kurcze do ślubu jeszcze tyle czasu a tu juz trzeba za wszystkim latac... i jeszcze studia na glowie.. ojoj.. milego dnia pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KITEK280
Nasza data to 01.08.2009r; chciałam 08.08, ale ten termin był już zajęty w restauracji którą wybrałam. Prócz sali mamy na razie załatwionego kamerzystę i fotografa. Po długim weekendzie chcemy podpisać umowę z kwartetem smyczkowy (będą grali na ślubie) i z dj'em. makijażystkę mam wstępnie zarezerwowaną. Reszta dopiero po wakacjach tzn. firma dekorująca będzie zamówienia na sierpień 2009r. przyjmowała dopiero po wakacjach (biorą 1500 za wystrój kościoła i sali), Nad samochodem jeszcze się zastanawiam, ale po wakacjach trzeba się będzie już zdecydować. No i jeszcze trzeba będzie zamówić ciasta u babki, która piecze na takie imprezy (ma strasznie dużo zleceń i lepiej tego nie zostawiać na ostatnią chwilę) Suknię mam już upatrzoną (zamawiać będę dopiero w lutym/marcu) Zaproszenia, tort, i inne pierdołki zostawiam sobie na przyszły rok. Co do wódki to na dzień dzisiejszy wybieramy Pana Tadeusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my chcemy albo Pana tadeusza albo Palace Vodka. Kościół u nas dekorują, więc o to się nie martwię. Kuzynka pracuje w salonie samochodów to na wypożyczą jakieś fajne autko:) My będziemy miec z balonów tylko taki a\'la łuk przed wejściem na salę i balony helowe dla dziecie(jakieś motylki, puchatki, barbie itp). a na suficie, filarach i stojakach same zywe kwiaty, bo tak chcieliśmy:) Pani mi wyliczyla że za same kwiaty to 700-800zł(bukiet 1,5 metrowy na stół prezydjalny kosztuje ok 150zł, a potrzebujemy 3..)i za Młodą Parą chcemy z kwiatów też coś tylko nie wiem jeszcze czy jakieś serce z kwiatów czy coś..tego nie zdecydowaliśmy:) na suficie oprócz matriałów i girland z kwiatów będą kule z wikliony i powplatanymi kwiatami. i te stoły na torta,kieliszki i trunki też będą z kwiatami. Dekorację, orkiestre, kamerzystę , fotografa, kucharką i obrączki sami płacimy. a reszte nasi rodzice po połowie. wyliczyliśmy wstępnie że ok 30tys. więc moi rodzice 10tys, przyszli teściowie 10 tys i my 10tys:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KITEK280
No to nas też cała impreza wyjdzie około 30tyś. Niestety musimy sobie sami za nią zapłacić. Co do dekoracji to ja chcę materiały na suficie, za młoda parą taką kurtynę świetlną. Stół prezydialny (kwiaty). stoły dla gości - kolorowy materiał przez środek i kwiaty). Poza tym jeszcze pokrowce na krzesła. Dekoracja wejścia ponoć jest gratis. W firmie na wyliczyli że kompleksowa usługa (kościół i sala) to koszt 1500 zł. No ale zobaczymy, bo cena może się zmienić, jak będziemy podpisywali umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitek, my uż podpisaliśmy umowę:) i też chcę kolorowy materiał przez środek stołów:) chcemy jweszcze dla każdego z gości taki prezencik(nie wiem jak to siuę fachowo nazywa:) ) obok talerzyka:)znaleźliśmy też panią któa razem z pokrowcami na krzesła chciała 700zł..ale to co nam pokazała to była porażka:) też chcemy żeby za nami były światełka:) ale mamy taką dużą ścianę że musimy tam wymyślic coś jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KITEK280
Dagaa - ja długo szukałam firmy dekorującej. To co zaoferowały niektóre firmy to tragedia. Dekoracji tyle co kot napłakał, a kasy za to chcieli dużo za dużo. W końcu znaleźliśmy tą, której dotychczasowe realizacje nam się spodobały. Zamówienia na 2009r. firma będzie przyjmować w listopadzie - wiadomo podrożeją kwiaty itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"nasza\" firma miała już nawet na 2010 rok zapisy..trochę dziwne ale.. my wybraliśmy herbaciane i kremowe róże, a róże raczej zawsze są w jednakowej cenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KITEK280
Widać każda firma kieruje się innymi zasadami. Też mnie to zdziwiło. Jak pojawia się klient to powinni z nim podpisać choćby umowę wstępną. Tym bardziej, że kwiatów na sali będziemy mieć mało, trochę na stołach dla gości i bukiet na stole prezydialnym. Jak by mi tak bardzo nie zależało na tej akurat firmie, to posuzkałabym sobie jeszcze innych. I chyba tak zrobię, bo skoro piszecie, że niektóre firmy przyjmują zamówienia na 2010r. to trochę mnie to zastanawia, czemu akurat ta "moja" firma nie przyjmuje na razie zleceń na 2009r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my podpisaliśmy umowę, daliśmy zaliczkę( wysokośc my ustalaliśmy),były z nami na sali pomierzyc wszystko co i jak, doradziły co jeszcze można zrobic, na co głównie zwrócic uwagę, w syczniu przyjada do mnie czy mam może jakies nowe pomysły albo one coś nowego nam zasugerują, dekorowac będą salę w piątek ok godz 18 i tak długo aż będie tak, jak nam się podobac będzie:) a w poniedziałek przyjadą wziąc wypożyczone rzeczy, i wtedy jakby ewentualnie coś zniknęło z ich rzeczy to dadzą nam wcześniej cennik ile takie drobnostki kosztuja, za plamy itp my nie odpowiadamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KITEK280
Dagaa zauważyłam, że jesteś z Bielska-Białej. Super! Ja jestem z okolic Cieszyna, ale większość rzeczy związanych ze ślubem załatwiam właśnie w bielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitek, fajnie:) mój narzeczony pochodzi z cieszyna:) widzę że jak ja się będę stresowac, Wy już będziecie po:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KITEK280
Dagaa My w zasadzie już jesteśmy "po". Tzn. 2 lata wzięliśmy cywilny. A teraz trwają przygotowania do ślubu kościelnego i wesela. To trochę większe wydarzenie niż cywilny, no i większy stres. Cywilny mieliśmy "skromny" tzn. nie robiliśmy wielkiej imprezy. Tylko my i świadkowie (w sumie 8 osób). Ale za to cywilny braliśmy w Krakowie, taką mieliśmy "fantazję".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha:) to fajnie:) gdzie robicie wesele, jeśli mogę spytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KITEK280
Wesele robimy w "Gościńcu Zamkowym" w Kończycach Małych. Bardzo mnie zauroczyło to miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie:) my szukaliśmy fajnego lokalu tak na 110 osób i żeby najlepiej byłay na miejscu noclegi dla 30-40 osób..znaleźliśmy jedno miejsce,ale nam nie spasowało,bo za mało miejsca do tańczenia i 2 sale do siedzenia dla gości a tak nie chcieliśmy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×