Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lulu2008

NIEPŁODNOŚC???-nieudane starania o dziecko!

Polecane posty

Trzeba mieć czas na te kilka dodatkowych zajęć:) A czas na myślenie jet zawsze.Chociaż nie chcemy to jednak myśli wracają jak bumerang):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalona chmurka
No właśnie z tym czasem jest średnio.Aczkolwiek myślę cały czas o tym żeby zapisać się na jogę albo zumbę. Teraz jeszcze mam nadzieję że przyjmą mi córkę do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi się wydawało że nie mam czasu na nic a wcisnęłam jeszcze prawko, kurs Photoshopa i fitness. wieczorem byłam tak padnięta że o myśleniu nie było mowy, spałam jak dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Straszna cisza tutaj ostatnio. U mnie następny miesiąc do d.... Po ostatnim usg lekarz stwierdził ze ten cylk jest bezowulacyjny - byc może przez badanie drożności. Mam jeszcze mała nadziej że się pomylił ale... Szukam więc dalej. Mam pytanie do tych bardziej doświadczonych. Kiedy robi sie badanie nabprzeciw ciała? Pytłam mojego lekarza o te badanie i powiedział mi że mnie to nie dotyczy, bo wykonuje sie je gdy kobieta ma poronienia. Pytałam też o inne badania które mogę jeszcze zrobić, bo już mam dość tego że nie wiadomo gdzie jest przyczyna. Powiedział że jedynie badanie śluzu. Wie może któraś jak to badanie wyglada? Już naprawdę nie wiem co dalej robić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z12piętra
Witam:) My z mężem staramy się od 7 miesięcy i nic;/ Nie myślimy o tym zbyt intensywnie, po prostu przestaliśmy się zabezpieczać no ale widać, że niepotrzebnie się w ogóle zabezpieczaliśmy:( Ostatni okres spóźnił mi się prawie 2 tygodnie,ale niestety przyszedł:( Chyba czas wybrać się do specjalisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aallaa80 badanie robi sie na przeciw ciala i u faceta i u kobiety a badanie na wrogi sluz nazywa sie test PTC natomiast na przecie ciala u faceta robi sie test MAR o i le o to tobie chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betttys
aallaa80 - skoro nie znajdują przyczyny - choć wiem ze jest to strasznie irytujące , aż by sie czasem chciało żeby co znaleźli, choć to głupie - generalnie mysle ze skoro nic nie znajduja to tylko kwestia czasu i dwie kreseczki sie pojawia, radzę wziąć głęboki oddech i myśleć pozytywnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betttys
z12piętra - zawsze warto a nawet trzeba isc do dobrego lekarza, zeby upewnic sie ze wszystko jest w porzadku, ale wbrew pozorom 7 miesięcy to nie jest długo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudenka1980
a mi pierwsze ivf sie nie udało - poleciało strumieniem, przepłakany cały dzień. Czekam jeden cykl i próba nr 2. ehhhh jakie my musimy być silne kobitki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Nie wiem czy dobrze zrobiłam ale wybrałam sie ostatnio do innego lekarza. Ponoć naj naj itp itd... Nie jestem co do tego przekonana no ale ...Wzięłam wszystkie badania i chciałam sprawdzić co powie inny fachowiec. I wyobraźcie sobie że nawet nie spojrzał na wyniki na badania, powiedział że on w nie nie wierzy, zdziwiło mnie to trochę ponieważ były robione w szpitalu w którym pracuje- kazał je powtórzyć w klinice- oczywiście daje sobie spokój . Ale wiecie co mi przepisał Metformax 500, jest to lek na cukrzy i w ulotce nawet nie ma wzmianki o jego innym działani. Wpisałam więc w wyszukiwarce i wiecie że ma bardzo dużo pozytywnych opinii. Ponoć pomaga przy PCO - ale ja tego nie mam wiec to też trochę dla mnie dziwne. Brała któraś z was ten lek?? Słyszałyście coś więcej. Oczywiście zostaje przy swoim poprzednim lekarzu- nawet nie przyznam się że byłam u innego. Ale jestem zdezorientowana. Teraz już sama nie wiem czy to brać czy dać sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betttys
aallaa80 - może powiedz swojemu lekarzowi ze słyszałaś o takim leku, albo ze jakaś znajoma go brała, zobaczysz co on na to :) a co do lekarzy to tak to bywa z takimi naj naj :] tez miałam podobne doświadczenie, sama wizyta kosztowała tyle ze musiałam w pośpiechu szukac bankomatu :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bettys- masz rację będę musiała tak zrobic przy najbliższej wizycie powiem że koleżanka brała. A do tej pory sie wstrzyman z braniem. A co do naj naj lepszego lekarza to masz rację, ten też bagatella 200 zł i w sumie nic mądrego mi niepowidział. Wysłał mnie do kliniki oddalonej o 200 km na badania. Jeżeli bym wiedziała że to jedyne wyjście do oczywiście że bym pojechala, ale jakoś nie czuje takiej potrzeby. Daliśmy sobie czas do końca roku, może akutat się uda, jeżeli nie bedziemy myśleli o jakiejś klinice. Nam lata uciekaja. Ja już nie jestem pierwszej młodości a mój M tymberdziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dzewczyny pomożecie mi moze wy wiecie cos na ten temat Ostatnio okres mialam 03.03.2012 był on spóźniony bo powinnam dostac 26.02.2013 a od wczoraj bolą mnie piersi tak jak tydzien przed okresem zawsze cz to możliwe ze za ok tydzien znowu dostane okres? dodam ze miesiaczki mialam zawsze regularne. czy moze byc to rpzyczyna ze zmienił mi sie cykl czy cos. W ciązy raczej nie jestem ponieważ do stsunku doszło 25.02.2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobietki od września 2012 przestałam brać plastry evra. Staramy się o dziecko od tamtej pory i jak narazie nic. U gina byłam ale stwierdził że wszystko jest oki. Narazie podchodzimy do tego na luzie, choć miałam też nastroje płaczu i paniki. Okres mam nieregularny wiec ciężko mi obliczyć dni płodne dołączam się do forum bo jakoś tak łatwiej będzie nam wspólnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olllusssss- zrób tes ciążowy, on wyjaśni wszystko. Zancio 002- od wrześnie minęło dopiero pól roku, przedewszyskim udaj się do dobrego lekarza. Mówia że dopiero po roku starań można cokoliwek zrobic, ale bez wizyty u lekarza nic nie bedziesz wiedzial. Środki antykoncepcyjne niby nie wpływaja jakoś destrukcyjnie na nasz organizm' ale to jest niby. Ja brałam 10 lat i też teraz mam problem, nikt mi nie powidział że to ich wina ale.... Z pierwszym dzieckiem nie miałam problemu. Dobry lekrz do pierszorzędna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olllusssss- zrób tes ciążowy, on wyjaśni wszystko. Zancio 002- od wrześnie minęło dopiero pól roku, przedewszyskim udaj się do dobrego lekarza. Mówia że dopiero po roku starań można cokoliwek zrobic, ale bez wizyty u lekarza nic nie bedziesz wiedzial. Środki antykoncepcyjne niby nie wpływaja jakoś destrukcyjnie na nasz organizm' ale to jest niby. Ja brałam 10 lat i też teraz mam problem, nikt mi nie powidział że to ich wina ale.... Z pierwszym dzieckiem nie miałam problemu. Dobry lekrz do pierszorzędna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aallaa80 ja nie bralam Metformax 500, ale duzo o nim slyszalam. To rzeczywiscie lek dla cukrzykow, ale przy okazji oslabia otoczke pecherzyka, wiec jest wieksze prawdopodobienstwo ze on peknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cvb- też tak słyszałam o tym leku ale jakoś nie mam do tego przekonania. A Ty nie pytałaś nigdy lekarza o ten lek? Z tego co pamietam u Ciebie też pęcherzyki same nie pękaja. Nie próbowałaś dociec co jest przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to nie :) zreszta ja sobie wynalazlam castagnusa, dzieki ktoremu nawet bez zastrzyka pekaja pecherzyki. Moze nie wszystkie ale te dominujace. Do tego biore bromergon, wiec prolaktyna tez miala w tym swoj udzial. A tak na marginesie, to ilu lekarzy tyle szkol leczenia nieplodnosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betttys
olllussss - przyczyn może być wiele, a możesz jej nigdy nie znaleźć, organizm to nie zegarek szwajcarski i czasem tak bywa, dopóki tylko czasem nie ma problemu, jesli sie bedzie powtarzac koniecznie skonsultuj to z lekarzem. Jedną z najczestszych przyczyn jest stres, ale jesli faktycznie dostaniesz wcześniej okres to warto wybrac sie na usg zeby dla spokoju sprawdzić czy wszystko ok, no i oczywiscie jesli masz jakies przypuszczenia to test ciążowy tez nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betttys
zancia002 - od wrzesnia to faktycznie niewiele, zwłaszcza ze niektórzy robią sobie nawet 3 miesiące przerwy miedzy odstawieniem antykoncep. hormonalnej a staraniami. Co by nie mówic organizm potrzebuje troche czasu zeby po hormonach sie "wyregulować", dla mnie najlepszym dowodem no to ze tabletki potrafia namieszać jest fakt ze przez prawie połtora roku po odstawieniu wlosy wypadały mi garściami i żaden lekarz nie znalazł innej przyczyny niz odstawienie tabletek, oczywiscie od wszystkich slyszalam ze istnieje taka mozliwosc ze niektórzy tak zareagują na odstawienie, szkoda ze nikt wcześniej tej mozliwosci mi nie przedstawił:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niby niewiele ale dla mnie to jak wieczność :( tyle osób pisze że za 1,2, czy 3 razem się udało a u nas nic ... staram się poznawać swoje ciało ale kurde ten nieregularny okres wszystko psuje czasem co 30 dni czasem co 40 :( można zwariować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betttys
zancia002 - podejdź do tego spokojnie bo psychika potrafi byc najwiekszym wrogiem. Cykl 40dniowy to troche długi, konsultowałas to z jakims lekarzem? chociaz po tabletkach musi troche minac zanim wszystko wróci do normy. Głowa do góry, bedzie dobrze, w sumie to pocieszajace w pewnym stopniu ze w ciąże nie zachodzi sie ot tak odrazu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoje ciało wie najlepiej kiedy masz owulacje nawet przy nieregularnym cyklu:) To za 1,2 czy 3 razem teraz to już jednak udaje się niewielu osobom, to taki jakiś znak czasu chyba.. większość teraz mieści się w przedziale od 7 w górę.. Jaka jest przyczyna tego nieregularnego okresu?? Drugie pytanie to na podstawie czego gin stwierdził, że jest ok? Robili Ci jakieś badania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo zależy też od rodzaju tabletek... Czasem faktycznie lepiej nie zachodzić w ciążę od razu po odstawieniu tabletek. Ja np w jednym miesiącu odstawiłam tabletki a w następnym zaszłam w ciążę. Ciąża ta trwała 10 tygodni. Kto wie, może właśnie dlatego, że wszystko stało się za szybko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zancia002- mi lekarz na pierwszej wizycie tez powiedział ze wszystko jest ok. Utrzymywał tak przez kilka miesięcy i nie zauważył ze cykle sa bezowulacyjne. Więc powtarzam przedewszystkim dobry lekarz. Czy jest wszystko ok można stwierdzić dopiero po badaniach, chociaż nie dokońca ja miałam już różne i dalej nic. Cvb ja zamówiłam Zioła Ojaca Sroki.- już piłam je 3 miesiące i wtedy pecheżyki szybciej dorastały. W ostatnim miesiącu nie piłam bo nie zdążyłam kupić, i mimo że brałam clo to z ledwościa urósł jeden ale dopiero w 15 dc mialam zastrzyk. Wiec może coś w tych Ziołach jest:-) Trzeba w coś wierzyć:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz twierdzi że po odstawieniu antykoncepcji musi sie wyregulować do pół roku bodajże.Ostatnio miałam okres 20.02 i teraz dostałam 19.03 wiec może zaczyna się regulować :) Zmieniłam troszke tryb bo chodze na aerobik, i pewnie też przez to sie opóżnia. mąż dostał awans i stresuje się więc to również źle wpływa na jakość plemników :D U gina jak byłam to zbadał mnie i powiedział że jestem czyściutka :) z pół roku przed planowaniem miałam badanie usg moich narządów rozrodczych stwierdził że wszystko super tylko rodzić dzieci .Cytologie ok. Dopominałam się o badanie moczu i krwi to powiedział że nie ma po co robić gdyż wszystko jest w porządku. Poczekam jeszcze pare miesięcy jak nie będzie efektów naszego baraszkowania to wybiore się ponownie do lekarza a i jeszcze kwas foliowy oczywiście łykam ale dopiero niecały miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zancia- poczekaj jeszcze, wszystko może samo się ureguluje. Będziesz się martwiła po roku. Tak jak sugeruja specjaliści. Chociaż ja zaczełam ssie badać dużo wcześniej i nie żałuje. Wszystko jest rozciągnięte w czasie. Leki tez muszą mieć czas żeby zaczęły działać. Czasem warto odpuścić i poczekać na to co przyniesie los. Ja nie należałam do cierpliwych, wszystko bym chciała mieć już, teraz sie uczę pokory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×