Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szukanie dziury w całym

Kafe - nasz świat równoległy

Polecane posty

slyszalas moze o tym ze matka i niemowle rozumieja sie bez slow? zielona mam dwójkę dzieci i znam sporo mam i wybacz- owszem matka może rozpoznać płacz dziecka, może się domyślać co mu jest bo je zna ale ile razy bezradnie rozkłada ręce i mówi- nie wiem o co mu chodzi, nie wiem co mu jest ......... poza tym chyba nikt nie chciałby być zrozumianym tylko przez jedną osobę gdyby tak było dzieci po prostu by się nie uczyły- bo po co a jednak się uczą- same siebie, intuicyjnie wiedzą, że chcą nadawać wszystkiemu nazwy i chcą być zrozumiane owszem mimika i spojrzenie to duży dodatek do komunikacji ale tu na kafe głównie posługujesz się słowami słowa bez otoczki mogą istnieć i jest się dobrze zrozumianym sama otoczka, spojrzenia i gesty są niewystarczające- może w podstawowych sprawach wystarczy głębokie spojrzenie albo wskazanie paluchem- ale to bardzo ograniczona komunikacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jednak się uczą- same siebie, intuicyjnie wiedzą, że chcą nadawać wszystkiemu nazwy i chcą być zrozumiane tobie sie zdaje ze chca , ladujemy im do glowy nazwy barw i nazwanie dla naturalnych odczuc , chwalimy i mowimy ze to dobre i wlasciwe ponoc Einstein nie powiedzial slowa do 6 roku zycia , "nieoplakane" skutki tego znamy wszyscy :P Jackson - zyl w swoim wlasnym swiatku- pozostawil po sobie wiecej niz caly peczek gadajacych glow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak- oczywiście zielona- mi się tylko tak zdaje....... słaby z ciebie obserwator nieumiejętność mówienia do któregoś tam roku życia o niczym nie świadczy- mój syn zaczął mówić bardzo późno i widziałam jak się dręczy, gdy nie może dogadać się z rówieśnikami żyjemy w społeczeństwie- czy nam się to podoba czy nie- musimy się komunikować- chcemy się komunikować ty też chcesz- gdyby tak nie było nigdy byś nie weszła na żadne forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mow za siebie ike , ty moze chcesz sie zalewac pustymi slowani od rana do nocy, co inni tu robia - pozostaw innym od wyboru :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mow za siebie ike , ty moze chcesz sie zalewac pustymi slowani od rana do nocy, nie skomentuje, kto zazwyczaj zalewa swoje topy pustymi pierdołami..... ale ok w takim razie co tu robisz? po co piszesz? po co rozmawiasz z innymi? np ze mną :P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie komentuj i nie czytaj :) nie szkoda ci czasu na moje puste topy ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja nie siedzę na twoim topie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ike , ja odpowiadam na twoje zaczepki :) nie chce cie ignorowac , mam zbyt wiele szacunku dla ludzi, nawet tych z taktyka zaczepno-wkurwiajaca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja cię nie zaczepiam zielona rozmawiam o potrzebie nadawania nazw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusiu bardzo dobre stwierdzenie co innego nie móc komunikować się werbalnie- a co innego nie chcieć zawsze wolimy komunikować się słowami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nie siedzisz - to skad wiesz o pustocie tegoz przybytku ? doniesli ci ? :classic_cool: :D trzymaj sie ike , milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet tych z taktyka zaczepno-wk**wiajaca to nie moja taktyka jest zaczepno- wkurwiająca:) to ty tak ją odbierasz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to że nie siedzę, nie znaczy, że nie zaglądam ba nawet czasem się wypowiadam:D ale czasem też coś zwiedzam z ciekawości- i mimo , że zwiedzam- nie twierdzę, że to co zwiedzam mi się podoba albo do mnie trafia ostatnio przeżyłam to w giżycku zwiedzając twierdzę boyen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co wybieracie? luska , jak ci obraz nie potrzebny - ja wybralabym radio na twoim miejscu :P ile tam ekspresji komunikacyjnej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem jak można deprecjonować tak wspaniałe narzędzie jakim jest mowa ludzka. Przecież to jest nieskończona możliwość budowania zdań, wyrażeń, wypowiedzi itd. i zawsze złożyć z wyrazów coś nowego, jakiś ciąg wyrazów, których nikt przed nawmi w takiej kolejnosci nie postawił. Mozłiwosci sa praktycznie nieograniczone. Już nie wspominajac oniuansach typu gra słów, skojatrrzeń, wieloznaczność, ironia, żart słowny itd. itp. Bardzo fajna sprawa ta ludzka komunikacja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo najłatwiej, najlepsze narzędzie dokładnie nie rozumiem czemu mamy pozbawiać się tak wielkiego uproszczenia w komunikacji jakim jest język chyba tylko dla wyimaginowanej inności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielona czegoś nie rozumiesz nikt nie odrzuca innych środków wyrazów twierdzimy tylko, że nie zastąpią one komunikacji werbalnej w codziennym życiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusiu to dość oczywiste jest- no ale niektórym warto jednak pewne rzeczy podkreślić:) czasem nawet parę razy...............:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×