Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ModnaMelpomena

co sądzicie o strajku nauczycieli?

Polecane posty

Gość M.K
28 minut temu, Gość Antypodwyżka napisał:

Strajk nauczycieli trwa już trzeci tydzień, a ja nadal nie wiem o co im chodzi... Chcą podwyżek za co? Za to że przychodzą na 3 lub 4 godziny dziennie, za to że mają 6 tygodni wolnego w wakacje, za to że śmieją się bezczelnie z uczniów, za to że potrafią powiedzieć Ci prosto w oczy że do niczego się nie nadajesz? Praca nauczyciela w domu polega na powtórzeniu materiału na następny dzień, co zaimuje mu góra 3-4 godziny... Po za tym dziejsi nauczyciele studiując wiedzieli może nie co do grosza ale mniej więcej ile będą zarabiać. Moim zdaniem podwyżki dla nich są niepotrzebne, a strajk... przynajmniej my jako uczniowie posiedzimy sobie w domu, choć szczerze mówiąc będziemy mieli dużo zaległości. Pozdrawiam. 

zawsze chodzi o to samo KASA,KASA,KASA,KASA...…..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz

Jestem rodzicem dziecka uczącego sie w klasie maturalnej,syn traci zaufanie do ludzi pełniących role nauczycieli.Przez strajk być może straci szansę na osiągnięcie swoich życiowych planów .Nie tak może wyglądac strajk,niech przedstawiciele szkół jadą pod sejm i tam palą opony blokują ulice ,a nie kosztem uczniów to ma się odbywać.W końcu pracujemy całym narodem na ich pęsje ,nauczyciel nic nie produkuje nie powiem że nie jest ważny,edukacja jest bardzo ważnym elementem rozwoju ,ale nóż się otwiera gdy patrzę na tych psełdo nauczycieli strajkujących,strajkują ci którzy są krzykaczami i nadużywają swojego stanowiska w celu osiągnięcia kożyści to powinno być karane,prawdziwy nauczyciel zrobi wszystko dla dobra ucznia a nie odwrotnie ,wykożysta sytuację do osiągnięcia celu.To jest szantaż.Na miejscu rządu dał bym uprawnienia dyrektorom szkół do klasyfikowania uczniów ,strajkującym dał umowy śmieciowe jak pracuje duża ilość ludzi w polsce.Prawdziwy nauczyciel to ważna osoba,ale bez przesady nie żyjemy przed wojną gdy uważano nauczycieli za nadludzi,ale pewno tacy byli bo starali się dla uczniów ,byli dla nich jak ojciec lub matka.Czy zwykły Kowalski jest gorszym człowiekiem ,bo zbiera śmieci za 1600 zł. on nie ma czasu strajkować bo musi wyżywić rodzinę.Jeśli w naszych nauczycielach jes jeszcze cień prawdziwego nauczcielstwa to niech nie krzywdzą pokolenia ludzi ,któży chcieliby ukończyć szkoły ,osiągnąć swoje życiowe cele i płacić uczciwie podatki przeznaczone też na pobory naucz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
3 godziny temu, Gość tomasz napisał:

Jestem rodzicem dziecka uczącego sie w klasie maturalnej,syn traci zaufanie do ludzi pełniących role nauczycieli.Przez strajk być może straci szansę na osiągnięcie swoich życiowych planów .Nie tak może wyglądac strajk,niech przedstawiciele szkół jadą pod sejm i tam palą opony blokują ulice ,a nie kosztem uczniów to ma się odbywać.W końcu pracujemy całym narodem na ich pęsje ,nauczyciel nic nie produkuje nie powiem że nie jest ważny,edukacja jest bardzo ważnym elementem rozwoju ,ale nóż się otwiera gdy patrzę na tych psełdo nauczycieli strajkujących,strajkują ci którzy są krzykaczami i nadużywają swojego stanowiska w celu osiągnięcia kożyści to powinno być karane,prawdziwy nauczyciel zrobi wszystko dla dobra ucznia a nie odwrotnie ,wykożysta sytuację do osiągnięcia celu.To jest szantaż.Na miejscu rządu dał bym uprawnienia dyrektorom szkół do klasyfikowania uczniów ,strajkującym dał umowy śmieciowe jak pracuje duża ilość ludzi w polsce.Prawdziwy nauczyciel to ważna osoba,ale bez przesady nie żyjemy przed wojną gdy uważano nauczycieli za nadludzi,ale pewno tacy byli bo starali się dla uczniów ,byli dla nich jak ojciec lub matka.Czy zwykły Kowalski jest gorszym człowiekiem ,bo zbiera śmieci za 1600 zł. on nie ma czasu strajkować bo musi wyżywić rodzinę.Jeśli w naszych nauczycielach jes jeszcze cień prawdziwego nauczcielstwa to niech nie krzywdzą pokolenia ludzi ,któży chcieliby ukończyć szkoły ,osiągnąć swoje życiowe cele i płacić uczciwie podatki przeznaczone też na pobory naucz

Kowalski nie ma takich narzędzi szantażysty jak nauczyciele, z winy których uczniowie stracą rok / nie zdobędą wymarzonej pracy / nie dostaną się na studia. Co może zrobić Kowalski śmieciarz? Nie wywieźć śmieci? Będą stały koło bloku lub administracja szybko załatwi nową firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
8 minut temu, StaryLewak napisał:

Tylko temu co jej nie ma. Wnioski wyciągnij sam.

cyt ,, Mi tam wszystko jedno bo mnie na wszystko stać " tylko teraz tak co rozumiesz przez pojęcie ,,stać mnie na wszystko''? na co? na basen przed domem, ostatnio się zastanawiałem czy sobie taki by nie sprawić ale okazało się że taki co by mnie zadowolił to od 100tyś + ….. no faktycznie nie stać mnie na takie luksusy....natomiast ,,bieda" to jest pojęcie przez każdego z osobna inaczej odbierane...lewica jak i prawica nie wiem co tam jeszcze może jakaś prosta lub wsteczna górnica i dolnica….to są organizacje które zwalczają się na wzajem i takim jak ty i tobie podobni robią wodę z ( tu mam problem) z czym?.... natomiast moja osoba (M.K) to inicjały nie ma tu żyda w logo ani innej chwały..... więc może skup się na ostatnim poście ,,nic nie zrozumiałem, ODPUSZCZAM" i po sprawie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
22 minuty temu, StaryLewak napisał:

Zobaczymy co powie zwykły kowalski którym neiwątpliwie jesteś skoro sie wypowiadasz w jego imieniu gdy od września będzie musiał co miesiąc pół wypłaty przeznaczyc na opłacaenie liceum syn. Bo do tego zmierzaja ci, którzy nie chcą aby protest nauczycieli przyniósł skutek pozytywny.

Gdzie ja się wypowiadam w czyimś imieniu, jełopie?
Piszę tylko, że Kowalski (o którym piszecie, że jest śmieciarzem i zarabia 1600) pewnie by chciał wyższą pensję, ale nie ma możliwości tak zaszantażować rząd, by dostał podwyżkę. Nauczyciele mają.
Moje zdanie jest inne, a mianowicie takie, że szkoły powinny zostać sprywatyzowane. Wtedy nauczyciele będą mieli takie możliwości jak ja zarabiać tyle, co ja - a nawet więcej.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

30 procent podwyzki pensji to za duzo.to tylko 72 godziny pracy przez 4 tygodnie .kazdy chcialby tyle zarabiac co nauczyciele i przy tym pracowac tak malo godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
11 minut temu, StaryLewak napisał:

Nie, bieda to jest pojęcie odbierane przez wszystkich tak samo i oznacza ono problemy przy spełnieniu podstawowych potrzeb życiowych. Jak chcesz żebym nie czytał twoich postów stawiaj więcej bezcelowych znaków interpunkcyjnych.

 

btw. czemu wy tam na prawicy zawsze staracie się przeinaczyć wypowiedzi tych, którzy plują na wasze obrzydliwe zachowania? Jest różnica między "nie zrozumiałem" a "nieczytelne".

odpuszczasz?.... bądź honorowy i odpuść...

,,czemu wy tam na prawicy'' gdzie jest napisane że ja jestem( w-na) prawicy? gdzie? praworęczny -to się zgodzę....kropki stawiam żeby ci przypomnieć o umowie...….

,,bieda" co to jest? jak ,,normalnie'' żyjesz ale co to znaczy normalnie? dla mnie normalnie to jest dom ,basen ,auto z salonu najlepiej z USA bo cienię sobie wygodę a nie passat czy ford s-max 2.5T (na marginesie nie kupujcie go bo się zawiedziecie) i na koncie 40-70 tyś żeby starczyło na leczenie w razie choroby.....i mi brakuje do tego auta z salonu ,dom remontuję  na koncie 10tyś -co jak bym na wczasy pojechał to by oznaczało że będzie tam o,ooo

a ty piszesz o śmietnikach skrajnych wypadkach, tak to jest bieda ale takiej w Polsce nie ma...

ps..  są wyjątki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naik

Witam ktoś tam pisze że  60 nauczyciel  ma uczyć A jak poprzedni rząd  podniósł  wiek nauczycieli że do 67 lat mieli pracować  to co A po drugie rzadko  kto zarabia ponad 32zl za 45 min pracy A pomimo to dodatki też są nie małe  A i na święta socjal po 1100 na rękę  to co podają  że takie małe pensje mają  to pokazują podstawę A policzyć  z dodatkami to  to za 45 min pracy wynosi ponad 40 zł na rękę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

a co Wy o tym sadzicie .Zaraz cała Polska wyjdzie i będzie strajkować.Już się zaczyna .Pracownicy  mopsu już szykują się do strajku .A co za tym idzie wstrzymanie 500 plus itp .Czy to nie chore co się zaczyna dziać w naszym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
12 minut temu, StaryLewak napisał:

Co mogę napisać, chyba nic.

 

Przeprowadź się na ukrainę tam się za wszystko płaci.

A Ty zapłać nauczycielom ze swojej kasy. 😛 Nie rozdawaj lekką rączką kasy innych podatników.

Nawiasem mówiąc, gdyby uczyli w szkołach prywatnych, pensje mieliby wyższe. Obecnie mają wystarczającą podstawę. Jedyne co, to powinni mieć możliwość uzyskania podwyżki, jak normalny pracownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
13 minut temu, StaryLewak napisał:

Gardzę twoim honorem.

 

Nie użyłem słowa normalnie tylko po to aby po raz kolejny nie przypomnieć ci o twojej wykolejonej wyjątkowości. A to, że coś tam sobie cenisz świadczy tylko o tym jak skrajnie prawicowe poglądy sobą reprezentujesz i jak wiele pragnień dałeś w sobie zainstalować przez wielkie korporacje. Można tobą manipulować tak łatwo jak kobietą wręcz. 

wiesz co…. ja cię nie straszę ale ta ,,wyjątkowość" na ten dołek w którym teraz siedzisz z TOY-TOY się zbliża  ,nie ciesz się za bardzo bo na drzwiach nie będzie kółeczka tylko kwadracik 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik hurtowni

Jak patrzę na tych strajkujących nauczycieli to się zastanawiam nad jednym. Dlaczego nikt z rządu nie wyjdzie i nie powiem im, że zawsze mogą się zwolnić jak im nie pasuje !!! Przecież tak się dzieje w każdej innej pracy. Jak komuś nie pasuje to niech się zwolni !!! Idąc na nauczyciela wiedzieli jakie są zarobki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik hurtowni
4 minuty temu, StaryLewak napisał:

Od września 800 złoty na liceum syna co meisiąc.

co masz na myśli ? W głowach im się przewraca !!! Strajk obraca się przeciwko nim samym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik hurtowni

Jeszcze napisze jedno. Nauczyciele dyplomowani mają dobre zarobki !! Sami mi to niejednokrotnie powiedzili - nie chcą być jednak łamistrajkami w oczach kolegów i dlatego niechętnie strajkują. Mam 2 rady dla nauczycieli:

- jak nie pasuje to won !!

- jak chcecie strajkować  to na wakacjach bo macie wtedy na to czas nie krzywdząc dzieci !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
6 minut temu, StaryLewak napisał:

Dlaczego wy polacy kopiecie pod sobą dołki sami? A te wasze anegdotkiz  życia prywatnego, te wasze rozległe znajomości pozwalające wam na pracę w hurtowni.

 

Sądzę, że poza płaceniem podatków będzie was stać na posłanie dzieci do liceum prywatnego.

chwila ,,wy " ? a ty to kto ? mi zarzucasz zaczynanie zdania z małej litery a jak się do Polaka sam odnosisz? stań na baczność zasalutuj dopiero otrzymasz od narodu Polskiego zgodę na sianie propagandy żydowskiej.....i tak jak ci tu moi rodacy napisali ,,swoją kasę rozdawaj" a od naszej kieszeni 3 kroki w bok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
28 minut temu, Gość pracownik hurtowni napisał:

Jak patrzę na tych strajkujących nauczycieli to się zastanawiam nad jednym. Dlaczego nikt z rządu nie wyjdzie i nie powiem im, że zawsze mogą się zwolnić jak im nie pasuje !!! Przecież tak się dzieje w każdej innej pracy. Jak komuś nie pasuje to niech się zwolni !!! Idąc na nauczyciela wiedzieli jakie są zarobki.

zgadzam się z Tobą .NIE pasuję niech się zwolnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pracownik hurtowni
6 minut temu, Gość gość napisał:

zgadzam się z Tobą .NIE pasuję niech się zwolnią

Tylko czego im tego nikt otwarcie nie powie ? Jak takie kozaki to niech się przebranżowią. Ale tego nie zrobią bo będą zapierdzielać jak inni. DO ROBOTY A JAK NIE PASUJE TO WY..... Dodam że nie jestem wyborcom pisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
7 minut temu, StaryLewak napisał:

Dobrze antysemito.

 

Do polaka się odnoszę tak jak na to zasługuje.

i vice versa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobieta 123
Dnia 27.05.2008 o 10:51, dr HOUSE napisał:

Wszyscy na nauczycieli narzekają ale...wyobraź sobie mieć 60 lat i uczyć wf!? Albo robic eksperymenty chemiczne? Toć to paranoja!Dziecko ma lat np 12 a ich nauczycielka 60! To jak babcia! Jak mają odszukać wspólny język???? A pensje...Też marne! 1500zł na rekę to marnie przy bankowcu zarabiajacym 4000tys!!!!

Nikt nikomu nie wybrał zawodu. Moją córkę wf-u uczyła Pani, która była na emeryturze,  bo sprawiało jej to przyjemność.  Każdy niech robi to, co uważa.  Przez tyle lat nauczyciele mieli jeszcze mniej i strajkowanie nie przyszło im do głowy. Interesujące jest to, że wybrano taki moment. Ja jestem przeciwko strajkowi.  Może dlatego,  że mam w rodzinie nauczyciela, który ma dość konkretną pensje.  Od 13 korki i w miesiącu wychodzi spora pensja i pierwszy przystąpił do strajku. Ja jestem oburzona tym. Kiedy ja całe wakacje pracowałam na swoją wypłatę,  ten na Rodos wypoczywal sobie i byczyl się. By jednego roku mieć wolne 2 maja,  innego roku muszę iść do pracy. Ja po świętach Bożego Narodzenia pracuje do końca roku,  a ten sobie na wczasy jedzie.  Do tego ferie, których ja oczywiście nie mam, jeśli chce mieć urlop latem . Nauczyciele pracują 7 miesięcy w roku,  a kaska leci za cały rok. Jeszcze jeśli nauczyciel jest z powołania, tali który kocha młodzież,  jakoś można wszystko przebolec. Ja jednak spotkałam się z takimi,których otwarta buzię słychać na drugi koniec ulicy. Oczywiście jestem za tym, by nagradzac nauczycieli,  ale tych wybitnych. Nie każdego, bo nauczyciel, a nauczyciel, to jest różnica.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

a co po strajku .RODZICE będą siedzieć z dziećmi i nadrabiać zaległości i do tego mnóstwo zadań domowych.A jak nie odrobi dziecko zadania to dostanie pałę .I będzie pała za pałą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pracownik hurtowni
6 minut temu, Gość Kobieta 123 napisał:

Nikt nikomu nie wybrał zawodu. Moją córkę wf-u uczyła Pani, która była na emeryturze,  bo sprawiało jej to przyjemność.  Każdy niech robi to, co uważa.  Przez tyle lat nauczyciele mieli jeszcze mniej i strajkowanie nie przyszło im do głowy. Interesujące jest to, że wybrano taki moment. Ja jestem przeciwko strajkowi.  Może dlatego,  że mam w rodzinie nauczyciela, który ma dość konkretną pensje.  Od 13 korki i w miesiącu wychodzi spora pensja i pierwszy przystąpił do strajku. Ja jestem oburzona tym. Kiedy ja całe wakacje pracowałam na swoją wypłatę,  ten na Rodos wypoczywal sobie i byczyl się. By jednego roku mieć wolne 2 maja,  innego roku muszę iść do pracy. Ja po świętach Bożego Narodzenia pracuje do końca roku,  a ten sobie na wczasy jedzie.  Do tego ferie, których ja oczywiście nie mam, jeśli chce mieć urlop latem . Nauczyciele pracują 7 miesięcy w roku,  a kaska leci za cały rok. Jeszcze jeśli nauczyciel jest z powołania, tali który kocha młodzież,  jakoś można wszystko przebolec. Ja jednak spotkałam się z takimi,których otwarta buzię słychać na drugi koniec ulicy. Oczywiście jestem za tym, by nagradzac nauczycieli,  ale tych wybitnych. Nie każdego, bo nauczyciel, a nauczyciel, to jest różnica.  

Podpisuje się pod tym obiema rękami. Rząd im coś tam dał to powinni zamknąć reje i do roboty a nie słuchać tego swojego krzykacza strowanego politycznie. Za rok by znów postrajkowali i znowu by coś wywalczyli. Ale im mało i od razu chcieli by kokosy dostać. Każdy dzień strajku wpływa na ich niekorzyść !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
1 minutę temu, StaryLewak napisał:

Spokojnie, od września będzie wystarczyło zapłacić, nic nie będzie trzeba robić.

może jak ten żyd, zaprezentujesz jak wygląda edukacja w Izraelu....kto płaci ,ile itd....to jeszcze mogę zrozumieć a ty nasz pieniądze już tu rozdajesz.....co wy tam szkolicie ,jak zabić araba żeby nie cierpiał a może odwrotnie żeby cierpiał...jak to tam, nawijaj posłuchamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
16 minut temu, Gość Kobieta 123 napisał:

Nikt nikomu nie wybrał zawodu. Moją córkę wf-u uczyła Pani, która była na emeryturze,  bo sprawiało jej to przyjemność.  Każdy niech robi to, co uważa.  Przez tyle lat nauczyciele mieli jeszcze mniej i strajkowanie nie przyszło im do głowy. Interesujące jest to, że wybrano taki moment. Ja jestem przeciwko strajkowi.  Może dlatego,  że mam w rodzinie nauczyciela, który ma dość konkretną pensje.  Od 13 korki i w miesiącu wychodzi spora pensja i pierwszy przystąpił do strajku. Ja jestem oburzona tym. Kiedy ja całe wakacje pracowałam na swoją wypłatę,  ten na Rodos wypoczywal sobie i byczyl się. By jednego roku mieć wolne 2 maja,  innego roku muszę iść do pracy. Ja po świętach Bożego Narodzenia pracuje do końca roku,  a ten sobie na wczasy jedzie.  Do tego ferie, których ja oczywiście nie mam, jeśli chce mieć urlop latem . Nauczyciele pracują 7 miesięcy w roku,  a kaska leci za cały rok. Jeszcze jeśli nauczyciel jest z powołania, tali który kocha młodzież,  jakoś można wszystko przebolec. Ja jednak spotkałam się z takimi,których otwarta buzię słychać na drugi koniec ulicy. Oczywiście jestem za tym, by nagradzac nauczycieli,  ale tych wybitnych. Nie każdego, bo nauczyciel, a nauczyciel, to jest różnica.  

i ja się pod tym też podpiszę (M.K)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Ja jestem przeciw rozdawnictwu oraz zrzucaniu skutków własnych wyborów na rząd.

A Ty się jednoczysz z każdym, z kim się nie zgadzasz i kto Twoim zdaniem źle postępuje, tylko dlatego, że jest Polakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
8 minut temu, StaryLewak napisał:

Mam podswójne obywatelstwo, urodziłem się w polsce. Nie czuję się częścią waszego narodu, ale mam do niego sentyment.

 

Edukacja w izraelu jest w pełni publiczna. 

 

Za mało jadu antysemito.

nie dziwie się narodowcom naprawdę mimo że uważam to za zbyt ostry język….dla tego zostaw Polskę dla Polaków....macie swój kawałek w którym się rozpychacie na prawo i lewo ale to nie moja sprawa i w tym temacie ja się nie wypowiadam a ty jak ten paso-żyt taka nazwa nawet słuszna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pracownik hurtowni

Ale nie długo wypłaty więc może to nierobom uświadomi, że jak się nie pracuje to kasy się nie dostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
3 minuty temu, Gość Pracownik hurtowni napisał:

Ale nie długo wypłaty więc może to nierobom uświadomi, że jak się nie pracuje to kasy się nie dostaje.

mają rodziny, zawsze ktoś pomoże.... nikt chyba z nas nie chce aby głodowali .. .trzeba być człowiekiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M.K
5 minut temu, StaryLewak napisał:

Ja nie pracuję i dostaję. W czym problem?

w tym że zerujesz na Polakach.....gdyby nie USA (kuszner) to ten twój majątek należało by rozdzielić dla nauczycieli czemu ja bym nie protestował a ciebie pierwszym transportem do nowego domu wysłać....tak jak stoisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
16 minut temu, StaryLewak napisał:

Tak i dlatego bronię tu sprawy polskiej. Ale jak widać niepotrzebnie, wolicie oligarchię w stylu ukrainy.

Nieprawda, bo ze mną się nie jednoczysz. Kłamiesz. 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×