Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Mia 82 a ha . odbijanie. no więc z tym noszeniem to różnie bywało. czasami od razu się odbi8ło, a czasami musiałam go ponosić nawet 10-15 min. najlepiej lekko poklepywać po pleckach to szybciej powinno się dzidzi odbić. ja myślę, że jak nie jest do końca najedzona to wtedy nie chce jej się odbić. ale to tylko moje przypuszczenia. z każdym dniem nabierasz wprawy i powinno być tylko lepiej. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki ja nadal w dwupaczku:) jakos tak nie mialam sily pisac.ale podczytywalam. ja caly czas w ruchu i juz nie mam sily.jestem wszystkim zmeczona. a tu trzeba sie dziewczynkami zajac, obiad ugotowac, posprzatac, uprac. nikt mi nie pomaga. maz pracuje caly dzien, wraca okolo 17 i tez zmeczony. przez 2 miesiace mieszka juz z nami tesciowa,przyleciala ze stanow i juz z nia nie moge. wylatuje 7 marca:) nie to zeby mi pomoglo, nic nie robi bo mowi ze u niej w stanach to sie nie prasuje, zazwyczaj jada u corki, odkurzac tez nie musi bo jest klimatyzacja to kurzu nie ma itd. aaaaaaaaaa no i ma zmywarke do naczyn.:( wiec nie jest przyzwyczajona do tych czynnosci. dama z amaeryki hahaha. no dzisiaj to moj mezus sie na nia zdenerwowal bo zadzwonila do niej siostra zeby obiad z jej rodzina zjadla. (o mnie nie pomysleli).i ja ja musialam odwozic. wczoraj zle sie czulam i mialam lekkie skurcze. nie zastanowila sie ze moze powinna zostac ze mna w domu, bo gdyby cos sie dzial to przynajmniej z dziewczynkami w domu by zostala. buuuu... ja chce moja mamusie... bedzie tu 20 lutego to mi pomoze ostatnio mam nowy objaw . czuje tak jakby moja pani szanowna dretwiala:P nie jest to mile uczucie. prawie chodzic nie moge bo caly czas mnie tam na dole kluje. brzuch mam prawie miedzy kolanami hhihihi. co do odbijania to moje dziewczynki ja kladlam w pozycji lekko siedzacej na kolankach i im sie odbijalo. funkcjonuje tez lekkie poklepywanie po pleckach. nigdy nie kladlam na brzuszku bo sie balam ze sie przekreci i nie bedzie mogla oddychac. jak maja wzdecia trzeba masowac brzucholek. martwie sie jak to bedzie jak moj syneczk sie urodzi i czy dam rade. ale tak sobie mysle ze skoro dalam rade sama samiutka z dwiema dziewczynkamito i z trzecim skarbem sobie poradze. dla nas mamus nie ma rzeczy niemozliwych, szklana malenstwo jeszcze nie zlapalo rytmu. powoli sie nauczy kiedy trzeba spac zeby mamusia sobie odpoczela.przykro ze zle sie czujesz. musisz odpoczywac bo wszystko w srodku jest jeszcze swieze i nie mozna szalec:) mia co do diety to ja nie moge pomoc bo nie mam zielongo pojecia, moje dziewczynki nie chcialy mamusiego cycuszka(a ja cierpliwosci nie mialam) teraz bedzie inaczej. bedzie cyc i juz. Rosolek gratuluje:) buziole dziewczynki dobrze ze jestescie to przynajmniej moge liczyc na jakies wsparcie. czy ktoras z was ma to dretwienie pani szanownej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc jeszcze raz nie weszlo mi i teraz napisze malo zeby sie przywitac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec, ja mam sie dobrze. Od wczoraj wieczorkiem jestesmy w domku Mala ma sie dobrze choc mam duze problemy z jej zalatwianiem.tz z jego brakie, Lewatywy w szpitalach zrobuly swoje. Nic nie pomaga(cieplo, masowanko, spanko a brzuszku)Dam rade. Ma baktrioze wiec co czynic.Nie spac, nosic, masowac i nie pic kawy!!ech, nie jest latwo ale mala jest kochana i to jest pocieszeniem tej calej sytuacji. Wiele z Was sie juz rozpakowalo. Dwa tygodnie mnie nie bylo a tu takie kolosalne zmiany. Moje wielkie i serdeczne gratulacje. Julka ciesze ze sie u Was juz dobrze. Halasliwa Tobie gratuluje zdanego egzaminu, Mam ciezko z tym dostepem do sieci ale od teraz juz bede czesciej zagladac I bedzie lepiej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczka podziwiam cię, że dajesz radę. ja czasem wymiękam, choć mam jedną córeczkę. Jesteś super dzielna. A teściową się nie przejmuj. Tylko szkoda, że nie ma ochoty ci pomóc... Moja teściowa z kolei bywa tak złośliwa, że czasem nie wiem co odpowiedzieć :( Mimo, że tak naprawdę dobra z niej kobieta, potrafi dopiec...Ale co zrobić. W jakim wieku są Twoje córeczki??? Mia - no tak, milion wątpliwości. Wszystko będzie dobrze. Kilka dni i się lepiej poznacie z Gabunią. Najważniejsze, że wychodzi Wam karmienie i możesz odpocząć w nocy. To jest bardzo ważne. Szybciutko dojdziesz do siebie. Szklana - ty się trzymaj kobietko!!! Rana się szybko zagoi na pewno. Prześlij jakieś foteczki Twojwą malutkiej w tym ślicznym pokoiku :) Mia ty też. ;)) Pooglądam z wielką przyjemnością takie cudności ;) Julka - wierzę Ci, że choroba takiego maleństwa jest okropna i można się wykończyć. Ale już macie to za sobą. teraz tylko trzeba uważać na Adasia. Ale duży z niego chłopak, to dacie radę :) Wazka - super, że już w domku jesteście. Zaglądaj i zdaj relacje jak tam sobie radzicie. A co z resztą dziewczyn??? Balbinko - jak tam żyjesz??? No i co z Kluską??? Monis też się nie odzywa :( Mnie dziś w nocy brzych bolał, tak jak przed okresem. Już się w sumie cieszyłam, że może coś się zaczyna dziać... Ale nic kurna... Sprzątam dalej mieszkanie, piorę pieluszki, ręczniczki, ubranka, bo sobie myślę, że nie zaszkodzi przeprać kilka razy :) Na co mój mąż się przygląda podejrzliwie... No i zaczęły się telefony z pytaniami czy coś się przypadkiem nie dzieje. A ja od razu, że jak coś, to damy znać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazka-fajnie,ze sie odezwalas.Myslalam o tobie wczoraj.Twoja corunia juz niedlugo konczy miesiac,jak ten czas leci. Ja dzis mialam kontrolne ctg,wszystko ok,w sobote nastepne i tak juz do konca co dwa dni. Jakos tu dzis cicho,ciekawe co z Przyszla mama-miala jechac do szpitala i sie nie odzywa,moze urodzila? :) Ja jestem spiaca ostatnio,wysypiam sie niby,a po godzinie,dwoch mnie lamie i z powrotem do lozka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka cieszę się że u Was już lepiej :) Szklana najtrudniejszy pierwszy miesiąc, pomału złapiecie wspólny rytm, poza tym nie wróciłaś jeszcze w pełni do sił. Pamiętam że nasz mały tez ciągle płakał a zaczął juz w szpitalu a ja razem z nim. Nieprzespane noce, ciągłe noszenie na rękach z powodu kolki bo nic nie pomagało. Trochę to trwało zanim jako tako zaczelismy sie w tym wszystkim odnajdywać. Pewnie teraz czeka nas to samo ale pocieszam się tym, że to szybko minie. Ważko podziwiam Cię że jesteś tak dzielna i dajesz sobie sama radę, nie narzekasz, nie skarżysz się na nic. Nareszcie jesteście razem w domku, zobaczysz z kupką lada moment też się unormuje. Mamusie i dzieciaczki Nick.......tc....data narodzin...poród....waga/wzrost......imię dziecka Ważka...........35.........08.01.......cc........1560/41 .........Anastazja julka2384........35.........09.01.......sn........3350/5 4 ........Adaś piksip.............37........12.01.......cc........2650/ 51.........Emilka Igmik.............37.........14.01.......cc........2675/ 49.........Pola Haydi.............37.........22.01.......sn.........2800 /51........synuś Agagaguś........38.........23.01.......cc.........2950/5 4........Piotruś kasiula29.........39........24.01.......sn.........3660/ 53.........Erwin Mama3............??.........26.01.......cc.........2970/ 53........córcia SzklanaGłowa...37.........26.01.......cc.........2750/51 .........Franka edycia86r.......37.........26.01.......cc.........2770/5 1.........córcia Mia 82 ...........39.........29.01.......cc.........2990/56........ .Gabrysia Adulka...........38??.......30.01.......cc..........2500 /53........Córcia Stokrotka.......???.........30.01.......cc.........2800/ 52.........Córcia Kasiulkapb......40.........31.01.......sn..........3690/ 57.........Marika Rosołek..........40.........03.02.......cc.........3040/ 51.........Zuzia Oczekujące Nick............wiek.....woj...........tc......data porodu.....+kg/plec karenk.........33.....łódzkie........25.....28.01.09.... ......+7/synek Kluska=).......26....łódzkie..........39....02.02.09.... ..+18/CÓRKA/MAJA LUTÓWKA.....24....świętokrz..39..01.02.09..+10/synek/JAK UB FILIP fusyta.........33...podlaskie..39!..02.02.09..więcejniż 17!!!/babsztylek *iwonka*.......28......lubelskie......39......02.02.09.. .....+14/córeczka Monia...........22.....lubelskie.......28.....04.02.09.. .....+10/córcia basienia.......28......śląskie.........40......04.02.09. .....+13/Wiktoria Karella.........27......mazowieckie..31.....06.02.09.... ...+7/Jaś ? mandzia.......28......łódzkie.........38.....06.02.09... ...+11/córeczka salwia..........29......Wrocław.......40.....08.02.09.. ...+20/szymuś malinova.......35......śląskie.........40.....09.02.09.. .....+11/córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..37....09.02.09....+9 /synek basia4379.....30......śląskie.........39......09.02.09.. .....+14/synuś Olka_...........28.....kuj-pom........39.....10.02.09... .....+16/? asia.............26.....łódzkie.........37.....11.02.09. .......+10/Wiktoria lamamma.......30.....pomorskie.....37.....12.02.09...... ...+15/Mania klonik22........26....lubelskie..36..13.02.09.15/niespo dzian/filip/hania *Iskierka*......28.....wlkp.............23.....14.02.09. ........+11/synek doddotka.......25.....wielkopolskie..35.....12.02.09.... ...+16!!/synek Nadia277.......27.....śląskie..........34.....15.02.09.. ......+9/synek Sikorka.........29.....BremenDe......32.....16.02.09.... ...+14/Maj a PrzyszlaMama23......MannheimDE...39.....16.02.09.......+ 10/Nicolas balbiina ........24 ....Częstochowa..38.....16.02.09........+6/Kacper mama 17 luty..33.....lubelskie........38.....17.02.09...+17/Karol Szymon viola nowa.....23.....mazowieckie...38.....17.02.09........+17/Maj a Pimboli.........27.....Schwarzwald/DE..39..18.02.09..... ..+10/Nadine katia-84.......24.....małopol.........38....18.02.09.... .+13,5/Aleksandra marteczka1980...28...sciacca......36......20.02.09...... .+16 /synek kasia130285..24....małopolskie......36.....21.02.09..... .+9/Sebastianek Kathey.........27.....Warszawa......30.....22.02.09..... .+7/córeczka kamasutra.....21....wielkopolskie...27......23.02.09.... ..+13/synek dota25........29......pomorskie......21.....24.02.09.... .....? halasliwa......27......Warszawa.....31.....25.02.09...+1 5/niespodzanka Zabajona......31......warm.maz.....36.....26.02.09.....+ 14/synek konwalia9.....28......Dublin...........36.....26.02.09.. ..+11/Oliverek up-83..........25......Kraków..........37.....26.02.09.. ...+13/synek robur..........31......zach.pom.......36.....26.02.09... ..+10/córeczka monis30.......29......Warszawa......33.....27.02.09..... +13/Agusia alicja 111.....27......WLKP............36.....27.02.09.....+16/Emil ka myszkinson...26.....Gdańsk...........27.....27.02.09.... ..+5/Kazik Adrianna29...29.....Wrocław.........37.....27.02.09..... .+18/Jagna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama 17 luty serdecznie dziekuję Ci za rady w sprawie diety! Położna mówiła ze można wode z cukrem lub bez albo herbatkę – ja kupiłam herbatke zeby dzidzi smakowała, ale Ty masz rację co do pićka – lepiej niech nie pozna czegos slodszego jak mleko mamusi – podam jej wode mineralna przegotowaną. Marteczka oj niedobra ta twoja teściówka :) dzidzia wyraźnei szykuje mamusię na przyjscie na świat :) szkoda ze nie doświadczyłam tych wszystkich końcowych objawów, nie wiem co to czop, jak odchodza wody – ale za to mam już swoją niunieczkę :) Twoim dziewczynkom widać odbijałao sie bez problemu... kurcze a moze jak dziecię jest na piersi to mniej powietrza łyka... choć moja to chyba łyka, bo je tak łapczywie ze az czkawkę łapie. A kto miałby sobei dac rade skoro nie Ty podwójnie doświadczona mamusiu :) Wazko kochana dużo siły Wam życze na ten trudny okres ❤️ jeszcze troche i minie to co najtrudniejsze, zleci zobaczysz – tymczasem bądźcie dzielni!!!!!!!!!!!!!!! buziaków sto dla malusiej słodziaśniej Nastki 👄 (zawsze mi się podobało to zdrobnienie od Anastazji :) ) bardzo Cię tu Wazko brakuje - czekamy na Ciebie :) A i uwga: odpadła dziś pępowinka :) jeszcze coś tam głebiej żywego chyba jest, dokladniej przyjrze sie przy najbliższym przewijaniu albo przykapieli -ale kikucik odpadł – połozna podpowiedziała co robić z pępuszkiem – zupełnie inaczej niz radzili w szkole rodzenia i w szpitalu – tak minimalnie sladowo krewki było- ale polozna uprzedzila ze tak bedzie – ja tak sie bałam o ten pępuszek – teraz niech sie oczysci do końca i bedzie szaleństwo w kąpieli. Kurcze wiecie co nasza mała zrobiła przy każdej z 3 kąpieli... nasikała – na szczescie na koniec – a jakby tak na poczatku to woda do wymiany, prawda? Nikt nie chciałby sie kapac w swoich siuskach. Mała w kąpieli starsznie fika – nie wiem czy sie jej podoba, ale wczoraj zafundowałam jej po osuszeniu i zmianie ręczniczka masaż z oliwka – byla zachwycona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimbolu, Malinova, Up 🌼 czekamy razem z Wami na malenstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Ja mam totalną masakrę.W poniedziałek moja gin powiedziała po badaniu,że rozwarcie na 2 cm,szyjka przygotowana i że jak nie urodzę do czwartku to mam zgłosić się do szpitala na zapis. Byłam w szpitalu i położna po badaniu mówi,że nie ma żadnego rozwarcia i szyjka też nie gotowa......helllooo o co chodzi? I w ogóle mam dół straszny,bo myślałam,że coś się zacznie,a tu nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helo!! Przedewszystkim gratuluje wszyatkim mamusiom które juz urodziłiy, ja jeszcze w dwup[aku. Nie mam czasu na czytanie ..ale dzis weszłam i zobaczyłam pytanie dot diety i żółtaczki. Po pierwsze Mia jesli karmisz tylko i wyłącznie piersią a dziecko ma zółtaczke, nie dawaj nic do picia nawet samej wody, tylko Twój cycus. No chyba ze dokarmiasz inaczej to juz co innego. A co do diety: z drobiu to tylko indyk unikaj kurczaków (sa napakowane hormonami) oczywiscie bez przesady raz na jakis czas nie zaszkodzi, ale warto to wiedziec. A tak to królik i nietłusta wieprzowina tez oki. Wołowina uczula - bo od krowy ...tak samo uwazajcie na rosołki z wołowinki, bo po nich tez kolki dzidza moze miec. Rybki tez mozna ale lepiej pieczone albo got na parze, lub zupke z rybki :) Tak samo z nabiałem ostroznie i w ograniczonej ilości np. kubeczek jogurtu naturalnego 1xw tyg, jaja 2-3 tygodniowo, twaróg nie wiecej niz 100g raz w tyg itp z warzyw: marchew, buraki pietruszka por kukurydza, (seler w niewielkich ilosciach) Owoce: jabłka gruszki, (banany są róznie tolerowane), ale nawet cytrynke do herbaty mozna (oczywiscie w niewielkich ilosciach) dzem: jabłkowy, aroniowy, jagodowy, porzeczkowy, gruszkowy. ciasta, piaskowe biszkoptowe drozdzowe - wszystkie wczorajsze herbatniki bez dodatków, landrynki bez mleka i laktozy Oczywiscie to tylko tak groznie brzmi, ale ogólnie kazdego dnia mozesz próbowac wprowadzic jhakąs jedna nowosc i sprawdzac czy uczula czy nie i jak dzidziulek sie zachowuje :) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno pyt Wiem ze były tu dziewczyny z trójmiasta badz okolic: GDzie rodziłyscie o ile wogóle sie juz rozpakowałyscie? no i czy polecacie szpital?? lub gdzie zamierzacie rodzic i czy dlatego ze blisko czy ze słyszałyscie dobre opinie?? bo juz sie troche motam i nie wiem który szpital wybrac?? pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basienia rzeczywiście dziwne jest to, że tak się różnią ich opinie... Musisz chyba czekać cierpliwie, aż coś się zacznie dziać... Z tego co patrzyłam to masz jeden dzień \"opóźnienia\". Wyobrażam sobie, że można się wściec :/ Mam nadzieję, że szybko się coś u Was rozkręci. Wiesz - to w sumie czasem sekunda i się dzieje. Trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ściągawka karmiącej mamy Wydrukuj i powieś na lodówce NAPOJE Pij bez obaw: – wodę mineralną niegazowaną, – słabą herbatę lub bawarkę, – herbaty owocowe i ziołowe, – kawę bezkofeinową albo słabą, normalną, – soki owocowo-warzywne, – kompoty, – jogurty naturalne, kefiry, maślanki Unikaj: napojów gazowanych (zawierają dużo cukru a bąbelki w nich zawarte mogą powodować kolki) MLEKO i PRZETWORY MLECZNE Jedz ostrożnie: jogurty naturalne, kefiry, maślanki, mleko zsiadłe, sery białe (mogą wywoływać reakcje alergiczne) OWOCE Jedz bez obaw: – banany, – brzoskwinie, – jabłka, – maliny , – jeżyny, – porzeczki, – agrest, – soki, dżemy, jogurty, galaretki z tych owoców Uważaj na: – truskawki, poziomki, cytrusy (uczulają) – gruszki i pestkowce, np. śliwki, morele, czereśnie, wiśnie (niekiedy mogą powodować bóle brzucha i kolki) – owoce suszone (konserwowane chemicznie) – soki, dżemy, jogurty i galaretki z tych owoców WARZYWA Jedz bez obaw: – ogórki, – buraki, – marchewkę, – ziemniaki, – kapustę pekińską – kukurydzę, – pietruszkę, – koperek, – soję, – szpinak, – młodą fasolkę szparagową, – dynię, – kabaczek, – cukinię, – wszystkie rodzaje sałat Uważaj na: – cebulę i czosnek - mogą zmieniać smak mleka; cebula powoduje wzdęcia – kapusta, kalafior, groch, fasola, brokuły, bób - mają właściwości wzdymające i mogą powodować kolki u dziecka – pomidory i seler - zawierają silne alergeny – paprykę, chrzan, pory, grzyby PIECZYWO – jedz zwłaszcza ciemne i pełnoziarniste Uważaj na: pieczywo z konserwantami KASZA, RYŻ, MAKARON – wybieraj zwłaszcza te pełnoziarniste – jedz kilka razy w tygodniu JAJKA – ugotowane, zarówno na miękko jak i twardo – 2-3 razy w tygodniu Uważaj na białko – jest bardziej alergogenne niż żółtko RYBY – jedz najlepiej morskie (ugotowane lub pieczone) – dwa razy w tygodniu Unikaj: – surowych ryb, np. sushi – konserw rybnych i ryb marynowanych Ściągawka karmiącej mamy MIĘSO Jedz bez obaw (dwa razy dziennie): – mięso białe (drób, mięso z królika) – chudą wieprzowinę, jagnięcinę (kilka razy w tygodniu) – mięso grillowane lub duszone Unikaj: – tłustych wędlin, mięsa smażonego, – cielęciny i wołowiny (jeśli dziecko ma skazę białkową) SERY – jedz ostrożnie, są ciężkostrawne Uważaj na: – sery pleśniowe – pikantne sery i twarożki – w przypadku skazy białkowej u dziecka wyeliminuj produkty mleczne, ale musisz wtedy pamiętać o przyjmowaniu preparatu wapniowego TŁUSZCZE Używaj bez obaw: - masła (tylko i wyłącznie; nie stosuj żadnych substytutów), – oliwy z oliwek oraz oleju rzepakowego (najlepiej niskoerukowego) Unikaj: – smalcu i oleju arachidowego SŁODYCZE – możesz jeść w ograniczonych ilościach Uważaj na: miód, czekoladę, kakao, mak ORZECHY – uważaj zwłaszcza na orzeszki ziemne i pistacjowe; zawierają silne alergeny, mogą wywoływać nawet reakcje wstrząsowe ALKOHOL – wódka i inne wysokoprocentowe alkohole są zabronione – możesz sobie pozwolić na kieliszek wina czy małą szklankę piwa od czasu do czasu PRZYPRAWY i DODATKI Przyprawiaj bez obaw: – świeżymi ziołami, – koperkiem, natką pietruszki, szczypiorkiem, – majerankiem, – kminkiem, – innymi łagodnymi przyprawami ziołowymi Uważaj na: – barwniki, konserwanty, słodziki polepszacze oraz inne sztuczne dodatki do żywności – paprykę, pieprz, chilli, musztardę, ocet (mogą powodować bóle brzucha i kolki), – majonez, – ketchup – sól i cukier (w dużych ilościach) Obserwuj, jak na Twoją dietę reaguje maluch - jeżeli po spożyciu jakiegoś pokarmu zauważysz u niego niepokój, objawy kolki jelitowej lub wysypkę, to pokarmu tego powinnaś unikać dopóki układ pokarmowy malca nie dojrzeje na tyle, aby go tolerować. wiecej na stronie http://babyonline.pl/niemowle_karmienie_piersia_dieta_karmiacej_mamy_artykul,1175,0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważka powodzenia we wspólnych zmaganiach z Nastką!!!! Julka to dobrze, że już w domku jesteście!!! Mia co do żółtaczki to mi położna kazała kupić glukozę 75 g i tak. Codziennie w 100 ml wody miałam rozpuszczać 2 łyżeczki glukozy i 3x dziennie po 1 łyżeczce dawać Poli a resztę sama wypić w cągu dnia, np z herbatą. Powiedziała mi, że dzieci, które leżą w szpitalu na żółtaczkę też dostają glukozę dożylnie, bo ona wytrąca bilirubinę z krwi. I tak wypiłam te 75 g w 1,5 tyg. Też słyszałam,że dzieci karmionych piersią się nie dopaja. A dziś byliśmy u lekarza i jak za tydz jej żółtaczka nie zejdzie to mała dostanie skierowanie na morfologię i poziom bilirubiny. Gratuluję Gabci nowego pępolka. Poli odpadł równo po dwóch tyg życia. Na mierzenie i ważenie Poli musimy poczekać do pon. Ach dzisiaj głupio wyszło z tym lekarzem. Generalnie popłąkałam sobie bo naraziłam dziecko na wirusy i bakterie. Wyobraźcie sobie, że pani w rejestracji zapisała nas na kontrolę do dzieci chorych-nie zdrowych. Masakra a my myśleliśmy, że tak ma być. Coś nam nie grało ale skoro tak nas pokierowali to założyliśmy że jest dobrze. Ech.... Trzymajcie dziewczynki kccuki żeby nasza malutka niczego nie załapała. Człowiek uczy się na błędach-mam nadzieję, że nasze dziecko nie poniesie konsekwencji naszej głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o bekanie, to Polcia słabo beka, ale nawet jak sobie beknie, to i tak jej się ulewa,. Zatem Mia rady Twojej położnej dla mnie bezcenne. Już dziś malutka leżała i spała na brzuszku i właśnie puściła tatusiowi na kolankach zabójczego pruta. Szklana na pewno jeszcze rozpracujecie z Franką swój rytm dnia. Hałaśliwa trzymam kciuki, żeby wszystko się udało. Basienia a to psikus. Hmmm swoją drogą ciekawa jestem, który lekarz ma rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama 17 luty i Marteczka na pewno niedługo doczekacie się swoich maleństw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze migdały podobno poprawiają smak mleka i wzbogacają jego wartość. Dobrej nocki życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitel
Sikorka i Jas urodzila dzis Majeczke, wszystko ok, waga 3250, 52 cm.\buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik nie martw się na zapas - karmisz piersią więc Polcia dostaje m.in. różne przeciwciała i komórki odpornościowe, na pewno nic jej nie będzie. Własciwie to u mnie w przychodni (nowowybudowany obiekt) są co prawda osobne wejscia dla dzieci zdrowych ale wszystkie poczekalnie łączy wspólna rejestracja na środku obiektu więc te zarazki i tak \"fruwają\" w powietrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje Sikorka!!!! 🌼 Mamusie i dzieciaczki Nick.......tc....data narodzin...poród....waga/wzrost......imię dziecka Ważka...........35.........08.01.......cc........1560/41 .........Anastazja julka2384........35.........09.01.......sn........3350/5 4 ........Adaś piksip.............37........12.01.......cc........2650/ 51.........Emilka Igmik.............37.........14.01.......cc........2675/ 49.........Pola Haydi.............37.........22.01.......sn.........2800 /51........synuś Agagaguś........38.........23.01.......cc.........2950/5 4........Piotruś kasiula29.........39........24.01.......sn.........3660/ 53.........Erwin Mama3............??.........26.01.......cc.........2970/ 53........córcia SzklanaGłowa...37.........26.01.......cc.........2750/51 .........Franka edycia86r.......37.........26.01.......cc.........2770/5 1.........córcia Mia 82 ...........39.........29.01.......cc.........2990/56........ .Gabrysia Adulka...........38??.......30.01.......cc..........2500 /53........Córcia Stokrotka.......???.........30.01.......cc.........2800/ 52.........Córcia Kasiulkapb......40.........31.01.......sn..........3690/ 57.........Marika Rosołek..........40.........03.02.......cc.........3040/ 51.........Zuzia Sikorka..........39.........05.02.........?..........3350/52.........Maja Oczekujące Nick............wiek.....woj...........tc......data porodu.....+kg/plec karenk.........33.....łódzkie........25.....28.01.09.... ......+7/synek Kluska=).......26....łódzkie..........39....02.02.09.... ..+18/CÓRKA/MAJA LUTÓWKA.....24....świętokrz..39..01.02.09..+10/synek/JAK UB FILIP fusyta.........33...podlaskie..39!..02.02.09..więcejniż 17!!!/babsztylek *iwonka*.......28......lubelskie......39......02.02.09.. .....+14/córeczka Monia...........22.....lubelskie.......28.....04.02.09.. .....+10/córcia basienia.......28......śląskie.........40......04.02.09. .....+13/Wiktoria Karella.........27......mazowieckie..31.....06.02.09.... ...+7/Jaś ? mandzia.......28......łódzkie.........38.....06.02.09... ...+11/córeczka salwia..........29......Wrocław.......40.....08.02.09.. ...+20/szymuś malinova.......35......śląskie.........40.....09.02.09.. .....+11/córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..37....09.02.09....+9 /synek basia4379.....30......śląskie.........39......09.02.09.. .....+14/synuś Olka_...........28.....kuj-pom........39.....10.02.09... .....+16/? asia.............26.....łódzkie.........37.....11.02.09. .......+10/Wiktoria lamamma.......30.....pomorskie.....37.....12.02.09...... ...+15/Mania klonik22........26....lubelskie..36..13.02.09.15/niespo dzian/filip/hania *Iskierka*......28.....wlkp.............23.....14.02.09. ........+11/synek doddotka.......25.....wielkopolskie..35.....12.02.09.... ...+16!!/synek Nadia277.......27.....śląskie..........34.....15.02.09.. ......+9/synek PrzyszlaMama23......MannheimDE...39.....16.02.09.......+ 10/Nicolas balbiina ........24 ....Częstochowa..38.....16.02.09........+6/Kacper mama 17 luty..33.....lubelskie........38.....17.02.09...+17/Karol Szymon viola nowa.....23.....mazowieckie...38.....17.02.09........+17/Maj a Pimboli.........27.....Schwarzwald/DE..39..18.02.09..... ..+10/Nadine katia-84.......24.....małopol.........38....18.02.09.... .+13,5/Aleksandra marteczka1980...28...sciacca......36......20.02.09...... .+16 /synek kasia130285..24....małopolskie......36.....21.02.09..... .+9/Sebastianek Kathey.........27.....Warszawa......30.....22.02.09..... .+7/córeczka kamasutra.....21....wielkopolskie...27......23.02.09.... ..+13/synek dota25........29......pomorskie......21.....24.02.09.... .....? halasliwa......27......Warszawa.....31.....25.02.09...+1 5/niespodzanka Zabajona......31......warm.maz.....36.....26.02.09.....+ 14/synek konwalia9.....28......Dublin...........36.....26.02.09.. ..+11/Oliverek up-83..........25......Kraków..........37.....26.02.09.. ...+13/synek robur..........31......zach.pom.......36.....26.02.09... ..+10/córeczka monis30.......29......Warszawa......33.....27.02.09..... +13/Agusia alicja 111.....27......WLKP............36.....27.02.09.....+16/Emil ka myszkinson...26.....Gdańsk...........27.....27.02.09.... ..+5/Kazik Adrianna29...29.....Wrocław.........37.....27.02.09..... .+18/Jagna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj źle wpisałam wagę... Gratulacje Sikorka!!!! Mamusie i dzieciaczki Nick.......tc....data narodzin...poród....waga/wzrost......imię dziecka Ważka...........35.........08.01.......cc........1560/41 .........Anastazja julka2384........35.........09.01.......sn........3350/5 4 ........Adaś piksip.............37........12.01.......cc........2650/ 51.........Emilka Igmik.............37.........14.01.......cc........2675/ 49.........Pola Haydi.............37.........22.01.......sn.........2800 /51........synuś Agagaguś........38.........23.01.......cc.........2950/5 4........Piotruś kasiula29.........39........24.01.......sn.........3660/ 53.........Erwin Mama3............??.........26.01.......cc.........2970/ 53........córcia SzklanaGłowa...37.........26.01.......cc.........2750/51 .........Franka edycia86r.......37.........26.01.......cc.........2770/5 1.........córcia Mia 82 ...........39.........29.01.......cc.........2990/56........ .Gabrysia Adulka...........38??.......30.01.......cc..........2500 /53........Córcia Stokrotka.......???.........30.01.......cc.........2800/ 52.........Córcia Kasiulkapb......40.........31.01.......sn..........3690/ 57.........Marika Rosołek..........40.........03.02.......cc.........3040/ 51.........Zuzia Sikorka..........39.........05.02.........?..........3250/52.........Maja Oczekujące Nick............wiek.....woj...........tc......data porodu.....+kg/plec karenk.........33.....łódzkie........25.....28.01.09.... ......+7/synek Kluska=).......26....łódzkie..........39....02.02.09.... ..+18/CÓRKA/MAJA LUTÓWKA.....24....świętokrz..39..01.02.09..+10/synek/JAK UB FILIP fusyta.........33...podlaskie..39!..02.02.09..więcejniż 17!!!/babsztylek *iwonka*.......28......lubelskie......39......02.02.09.. .....+14/córeczka Monia...........22.....lubelskie.......28.....04.02.09.. .....+10/córcia basienia.......28......śląskie.........40......04.02.09. .....+13/Wiktoria Karella.........27......mazowieckie..31.....06.02.09.... ...+7/Jaś ? mandzia.......28......łódzkie.........38.....06.02.09... ...+11/córeczka salwia..........29......Wrocław.......40.....08.02.09.. ...+20/szymuś malinova.......35......śląskie.........40.....09.02.09.. .....+11/córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..37....09.02.09....+9 /synek basia4379.....30......śląskie.........39......09.02.09.. .....+14/synuś Olka_...........28.....kuj-pom........39.....10.02.09... .....+16/? asia.............26.....łódzkie.........37.....11.02.09. .......+10/Wiktoria lamamma.......30.....pomorskie.....37.....12.02.09...... ...+15/Mania klonik22........26....lubelskie..36..13.02.09.15/niespo dzian/filip/hania *Iskierka*......28.....wlkp.............23.....14.02.09. ........+11/synek doddotka.......25.....wielkopolskie..35.....12.02.09.... ...+16!!/synek Nadia277.......27.....śląskie..........34.....15.02.09.. ......+9/synek PrzyszlaMama23......MannheimDE...39.....16.02.09.......+ 10/Nicolas balbiina ........24 ....Częstochowa..38.....16.02.09........+6/Kacper mama 17 luty..33.....lubelskie........38.....17.02.09...+17/Karol Szymon viola nowa.....23.....mazowieckie...38.....17.02.09........+17/Maj a Pimboli.........27.....Schwarzwald/DE..39..18.02.09..... ..+10/Nadine katia-84.......24.....małopol.........38....18.02.09.... .+13,5/Aleksandra marteczka1980...28...sciacca......36......20.02.09...... .+16 /synek kasia130285..24....małopolskie......36.....21.02.09..... .+9/Sebastianek Kathey.........27.....Warszawa......30.....22.02.09..... .+7/córeczka kamasutra.....21....wielkopolskie...27......23.02.09.... ..+13/synek dota25........29......pomorskie......21.....24.02.09.... .....? halasliwa......27......Warszawa.....31.....25.02.09...+1 5/niespodzanka Zabajona......31......warm.maz.....36.....26.02.09.....+ 14/synek konwalia9.....28......Dublin...........36.....26.02.09.. ..+11/Oliverek up-83..........25......Kraków..........37.....26.02.09.. ...+13/synek robur..........31......zach.pom.......36.....26.02.09... ..+10/córeczka monis30.......29......Warszawa......33.....27.02.09..... +13/Agusia alicja 111.....27......WLKP............36.....27.02.09.....+16/Emil ka myszkinson...26.....Gdańsk...........27.....27.02.09.... ..+5/Kazik Adrianna29...29.....Wrocław.........37.....27.02.09..... .+18/Jagna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
up- moje dziewczynki to jeszcze male. starsza 6 latek skonczyla w lipcu a mlodsza 4 w sierpniu. dziewczyny dzieki za mile slowa. maly dal mi dzisiaj takiego skurcza ze az goracem sie zalalam, tzn. zrobilo mi sie strasznie goraco i tak jakby cala krew na twarzy mi sie skoncentrowala.. to moj 28 tydzien jesli dobrze licze. z dziewczynkami dotarlam do 34 i 35 wiec takich objawow nie mialam:) dziewczynki kolorowych snow ja pod prysznic i do lozeczka. dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn 38 tydzien.:P juz na oczy nie widze:P dobranoc aaaaaa... jeszcze o maila zapytam bo chce zobaczyc wasze pieknosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼🌼🌼 SIKORKA I JAŚ GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BRAWO!!!!!!!!!!!!!! Majeczko witamy!!!!!!!!!! 🌼🌼🌼 Basienia to dopiero rozbieżne opinie :) nie sądze żeby ginek sie mylił, kurcze dziwna sprawa... ale spokojnia dzidzi na pewno juz wkrótce wyruszy na druga stronę brzuszka 🌼 forumowe cioteczki dzidka serdecznie zapraszają :) Dota 25 dzięki za opinię w sprawie dokarmiania... no ja wlasnie nei jestem przekonana do tego podawania picka butla- moja mała jest tylko na piersi i póki co wolałabym tego nie zmieniac boję sie ze sie jej odwidzi. Mojej przyjaciółki mała tez miała taka złółtaczke i przeszła – nic nie dopajała. Wolę teraz nie wprowadzać butli – skoro mała jest coraz mniej zółta to chyba zrezygnuje z przyspieszacza w postaci wody. Za jakis czas bede uczyc mała łapac butle ale to za jakies 2-3 miesiace – po to zebym mogła zdomu wyjsc i odciagnac pokarm – ponoc czasem cycuszkowe dzidki wcale nie maja ochoty na cianiecie z butli :) al ena razie wole nie ryzykowac – nie bede dopajac – jeszcze te kilka dni kombinacji wszystko by popsło. Co do kurczaków to rzeczywscie lepiej unikac, dziś upiekłam sobie piers indyka – doprawiłam kminkiem majerankiem i tymiankiem, ociupinke soli dodalam – mam nadzije ze te zioła nie zaszkodza – nie jestem pewna tymianku. Bardzo Ci dziękuję za rady w sprawie diety – złoże to wszystko do kupy, wydrukuję i powiesze na lodówce. Ugotowałam sobie zupke na udku z kurczaka z marchewka, pietruszka i zimniakami, dodałam troche kaszy, moze ociupinke jogurtem zabiele i doprawiłam ziołami jak wyzej – zaraz pójde spróbowac co to wyszło i dokończyć. Co myślicie o tych ziołach? Mama 17 luty dzięki za ściagawkę! Igmik dzieki – podoba mi sie taka metoda – jutro kupimy glukoze. A łatwo sie podaje piciu z łyżeczki? Będe jej to podawac na koniec karmienia 3 razy dziennie i sama wypiję reszte – ja nic nie słodze i tak na prawde w ogóle nie dostarczam sobie cukru w napojach – herbata niesłodzona i woda. Kurcze u nas ten pępek cos szybko odpadł – dziś mała kończy tydzień... no ale nic sie tam nie sączy i nie ranki więc moze tak szybko sie zagoił – ta połozna co była u nas poleciła robić tak: patyczek do uszy maczac w spirytusue spożywczym 90% (nie rozeińczać) podnosic delikatnie kikutka i tam pod spodem gdzie zywa tkanka przemywac patyczniem kilka razy dziennie (takie coś zółte na patyczku zostawało), powiedziala ze zakraplanie z wierzchu, czy przemywanie z wierzchu gazikiem leko mija sie z celem bo spirytus zostaje na martwej i suchej tkance a nie tu jest potrzebny. Na początku bałam sie tej metody ale okazala sie bardzo wygodna – nic nie skapuje na skórkę brzuszka a pępuszek jest dokładnie oczyszczony – terz jeszcze przemyje mocniejszym spirytusem, jak juz tam nic a ni nie bedzie to po jutrze bede przemywac takim zwyklym aptecznym. Igmik to nie wasza głupota – nie myśla tak – ktos powinien was uprzedzić ze trzeba powiedziec ze to zdrowe dzieciatko – ja tez bym nie wiedziała, nas uprzedzila połozna ze trzeba to zawsze zastrzegac przy rejestracji – trzymam kciuki zeby Polci sie nic nie przyplatala – na pewno nieczego nie złapała – staraj sie nie martwić ❤️ igmik nasze tez zaczęla purki puszczac po tym brzuszkowaniu, wczesniej tego nie robiła – tylko kurcze nie bardzo chce na tym brzuszku lezec – ale twardo zmuszam ja chwileczkę przed każda drzemką :) Dziewczyny kochane jestescie – dziekuję za wszystkie rady!!!!!!!!!!! Dzis kąpiel poszła nam rewelacyjnie – mała była wyraźnie zadowolona, tatus trzyma coraz lepiej i mała nie nasikała do wanienki – tatus wczesniej chyba za chłodna wode przygotowywał – tak na styk i zanim poszło pełne zanurzenia to woda była za zimna – dzis pokierowała mamusia i woda była dla dzidzi idealna ;) no i pisklaczek nie popiskiwał :) mojej małej starsznie szybko marzną nóżki i jak juz zmarzna to sie mała troszkę niecierpliwi, jak tylko nózki ubranie – spokój jak reką odjął. Martwi mnie tylko to ze sie jej nie odbija... nosimy do 15 minut – chyba trzeba spróbowac dłuzej – tylko jakoś sił na dluzej nie mamy – słabe rączki :P muszą sie wyćwiczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla Sikorki!!!!🌻 Dzięki Malinowa za pocieszenie❤️ Marteczka zaraz ci namiary wysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia ja wiedziałam, że mam iść do dzieci zdrowych i tak też powiedziałąm w rejestracji. A że byłam pierwszy raz w tej przychodni to myśleliśmy oboje z N, że tak to ma wyglądać. Co do bekania ja nosiłam nawet 30 min a i tak jej się nie odbijało. Z Polą jest tak jak ma się odbić, to się odbije po paru chwilach a jak się nie odbije prawie od razu, to sie nie odbije i już. Polcia też za bardzo nie lubi na brzuszku ale właśnie leży koło mnie i się przekręca z boku na bok i jest na brzuszku. Twoja zupka i indyk na pewno malutkiej nie zaszkodzą. My z pępkiem robiliśmy dokładnie tak jak Ty i trwało to tyle. A u Gabci widocznie miało to trwać tydzień:) Ciekawa jestem Jak Hałaśliwa się czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problemu z piciem z łyżeczki nie było. Tylko ja to robiłam przed karmieniem, żeby malutka miała ochotę - i miała oj miała. Tak sobie wciągała ten płyn i tak słodko ciumkałą, tylko trzeba uważać, bo jak poleci za dużo i za szybko, to może się zakrztusić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Mia, Szklana macie racje głupolek ze mnie. Takie mnie głupoty napadają na końcówce. Macie racje że odchodzące wody to na porodówce nic dziwnego i pewnie wszędzie były. Tak mnie coś napadło i tak się zastanawiałam czy jak mi odejdą na korytarzu czy mam udawać że to nie moje i sobie iść czy po prostu się tym nie przejmować i tyle. Dzisiaj to mi się wydaje śmieszne, ale napadają mnie jakieś dziwne stany ostatnio. Nie zaglądałam dzisiaj do Was bo odebrałam już wyniki posiewu z pochwy i z odbytu i nie miałam chęci na nic :( Z posiewu z pochwy nic patogennego nie wykryto, niestety z posiewu z odbytu wyrósł ten paskudny paciorkowiec. Ciągle o tym myślę i nie daje mi to spokoju. Już sama się zastanawiam czy nie doszło do pomyłki i nie pomylono wymazówek :( Rozmawiał już z koleżanką i mam pobrać sobie znowu posiew z pochwy i dać jej do badania i będzie jasne. No i już się strasznie tym przejmuję. I jak tu nie wierzyć snom :( No właśnie co się dzieje z kluską? :( Sikorka ogromniaste grarulacje z narodzin Mai :) Mnie nic nie boli i nic nie wskazuje na to żeby mała chciała już wyjść. A ja z każdym dniem coraz bardziej się boję i jestem pełna obaw i niepokoju :( Przepraszam Was za te moje smuty, ale dzisiaj inaczej nie potrafię. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×