Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Szklana, jetem myślami z Toba. Zycze szybkiego powrotu do zdrowia. Uprzejmie donosze ze swoja mala caluje w poliki, czułko, szyjke, glówke ale nie w usta bo Aligator by mnie zjadł. Heheheh. Jeszcze raz zycze szybciutkiego powrotu do zdrowia. Dobrze ze masz kochanego mezulka ktory dzielnie przejoł obowiazki. Pochwal go za to. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagusia - jak najbardziej mozna stosowac przy karmieniu bo to sa czopki homeopatyczne. U mnie smutek.... Maly pije juz teraz tylko raz w ciagu dnia z piersi i to maksymalnie 7-8 minut z obu...coraz gorzej...tak mi zle...tak chcialam karmic piersia i to jak najdluzej a tu raptem trzy miesiace...ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagusia - jak najbardziej mozna stosowac przy karmieniu bo to sa czopki homeopatyczne. U mnie smutek.... Maly pije juz teraz tylko raz w ciagu dnia z piersi i to maksymalnie 7-8 minut z obu...coraz gorzej...tak mi zle...tak chcialam karmic piersia i to jak najdluzej a tu raptem trzy miesiace...ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItajcie, u mnie weekend fatalny:( Mała nie je!! wcale nie chce jeść!!!!!! Ani piersi, ani butli, nie chce i koniec, pije rano, wieczorem i raz w nocy a w ciągu dnia nie chce:( W 3 tyg. przybrała 100 gram. Jutro idziemy pobrać krew i badanie moczu mamy. Boję się jak to dalej będzie. Przepraszam, że tak tylko o sobie, ale ciężko mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw sie zaktualizuje i juz biore sie za czytanie co tam u was Nick..............tc…..ur.....por..waga/wzr...imię. .sk.tyg..akt .waga Ważka............35...08.01...cc...1560/41......Anastazja...10...4050 julka2384........35...09.01...sn...3350/54......Adaś...?...5220 piksip.............37...12.01...cc...2650/51......Emilka ...13...5400 Igmik..............37...14.01...cc...2675/49......Pola...3 m 2 d...5050 Haydi..............37...22.01...sn...2800/51......synuś... Agagaguś.........38...23.01...cc...2950/54......Piotruś... kasiula29.........39...24.01...sn...3660/53......Erwin... Mama3............39...26.01...cc...2970/53......Kamilka...7 SzklanaGłowa....37...26.01...cc...2750/51......Franka...8...4390 edycia86r........37...26.01...cc...2770/51......Milenka...11...4850 Iskierka...........37...28.01...sn...3160/52......Michaś... czarna35 ........38..29.01....sn...3050/54......Marcel... Mia 82 ............39...29.01...cc...2990/56......Gabrysia...12...4450 Adulka.............38...30.01...cc...2500/53......Milenka... Stokrotka.........39...30.01...cc...2920/54......Laura... Mandzia...........39...30.01...cc...3120/55......Agatka... Kasiulkapb........40...31.01...sn...3690/57......Marika... Lutówka..........40...01.02...cc...3700/55......Kubuś... *iwonka*...........40...02.02...sn...3580/53......Magdalena...7...5000 Rosołek............40...03.02...cc...3040/57......Zuzia...6 Sikorka............39...05.02...??...3250/52......Maja... dagusaia82........41...05.02...sn...3970/61......Martynka...10...5600 Kluska=)..............39...06.02...sn...3250/54......Maja... czarna owieczka...40...06.02...sn...3675/55......synek...7...5200 mama17luty..........38...06.02...sn...3200/51......Karol...11...6500 Malinova..............40...07.02...sn...3500/54......Weronika...7...4920 hipek..................38...08.02...sn...3150/53......synek...6...4960 PrzyszlaMama23....40...09.02...sn...3100/50......Nicolas...6...4700 kasia130285.........39...09.02...cc...3150/55......Sebastian... Basienia..............40...10.02...cc...3660/56......Wiktoria...9...??? Hałaśliwa.............38...10.02...cc...2720/51......Leah... fusyta................41...10.02...sn...3100/59......Natasza...6...4690 Nadia277.............39...10.02...sn...4010/56......Filip... gruel..................39...12.02...sn...3600/53......Natalka... Adrianna29..........39...13.02...cc...3850/57......Jagna... klonik22..............40...14.02...cc...3300/53......Hania... Salwia.................40...15.02...sn...4350/59......Szymuś...7...6400 Olka_.................41...15.02...sn...4150/55......Izabela...8...5110 asia26łódzkie.......40...16.02...sn...3230/56......Wiktoria... viola nowa forum...40...16.02...sn...4010/56......Majuś... doddotka............40...16.02...sn...3770/58......Nikodem... Pimboli...............40...17.02...cc...2450/47......Nadine... basia4379...........41...17.02...sn...3720/57......synuś... lamamma.............37...17.02...sn...3600/57......Zosia... up-83.................39...19.02...cc...3160/55......Kubuś...4 Zabajona ............40...24.02...sn...3750/57......synuś... balbina ...............41...24.02...cc...4050/57......Kacper...4...4750 robur.................39...26.02...cc...3550/56......Milena... marteczka1980.....41...02.03...sn...3550/50......Calogero... Alicja111.............40...02.03...sn...3700/56......Emilka... monis30..............40...04.03...cc...3400/55......Weronika...4...4010 konwalia9............41...05.03...sn...3825/52......Oliver...7...5700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po weekendzie,poodpoczywałam sobie.Wczoraj grill.Zuza 5 h na powietrzu,cały czas spała. Igmik,no to pięknie,że się pobawiłaś,a niunia nawet nie zauważyła braku mamy. A nie martwiłaś się podczas zabawy co tam u Polci? My idziemy w czerwcu i sierpniu,jestem ciekawa jak Pulcherka zareaguje, no i ja...czy nie będę wciąż myśleć o niej... Szklana wracaj szybko do zdrowia,mam nadzieję,że Franka nie załapie paskudztwa. Iskierko mam ten sam problem.Tylko ja już przestałam się przejmować. Na początku bardzo przeżywałam,płakałam nawet. Ale doszłam do wniosku,że głową muru nie przebiję,tak chyba musiało być.Robiłam wszystko,co mogłam,a teraz już jestem pogodzona-pokarm mi zanika i już. 3 miesiące non stop ściągałam (jeszcze to robię póki coś jest)...3 miesiące lepsze niż nic. Mój mąż mówi,że mnie podziwia, bo gdyby to on był matką to dawno już przeszedłby na modyfikowane :) Piksip a byłaś u lekarza? Idź jak najszybciej. Mnie też niepokoi to,że Zuzka mało je (przez 5 tyg. przybrała tylko 600g.). Dzisiaj mała zrobiła coś niesamowitego.Mianowicie usiadła z pozycji półleżącej. Zrobiła to kilka razy.Nawet wołałam męża, bo nie wierzyłam własnym oczom,pomyślałam,że jestem nieobiektywna albo stuknięta...Ale on potwierdził...Nie wiem teraz co robić,czy stopować ją kiedy się wyrywa,czy pozwolić ćwiczyć.Wydaje mi się,że to dużo za wcześnie na takie wyczyny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny napiszcie obojetnie cos na o moj meil cos mi sie pokrzanilo ze skrzynko chce zonbaczyc czty przychodzi cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robur u mnie tez coś nie tak dziś z mlekiem w piersiach – jakby mniej... :( sama już nie wiem – dobija mnie to ze nigdy nie wiem czy dzieciątko zje tyle ile potrzebuje... na dodatek dziś Gaba była wyjatkowo niespokojna, ja niewyspana i oczywiście dół bo wydaje mi sie ze coś nie tak z laktacją :O Dagusia moja Gabcia właśnie ma takie fazy ze odrywa sie od piersi – wlepia we mnie oczka, uśmiecha sie i gaworzy – coś ostatnio cięzko skupić sie jej na jedzeniu... wszystko ją interesuję – popije chwilę, a jak zaspokoi pierwszy głód, to zaczyna sie „zabawa” Moja Gaba nie ma chęci do siadania, nie przewraca się z plecków i krótko wytrzymuje w pozycji na brzuchu – podnosi się ale szybko sie męczy i złości – dam jej jeszcze trochę czasu zanim zaczne sie martwić :) Poamrańczowa a kiedy przypada drugi skok – moja Gaba jest w trakcie 13 tyg – może to ten skok? Igmik, Dagusia – dziecie sie pięknie spisały – super, ze mogliście tak pobalowac :) Boela – ale się Piotruś wymęczył przez żółtaczkę – nie wiedziłam ze można to tak cięzko przechodzić. A powiedz jak chcesz miec czas tylko dla siebie przy maleństwei ;)? No chyba ze maleństwo z M :) Wazko no to wielkie porządki za Wami :) ależ ten Twój Aligator niesamowity – pamiętam jak myl okna w zimie – w minusowej temperaturze :) u nas od 3 dni strasznieee wiejeeee Mie też bardzo zasmuca krzywda dzieciątkek – strasznie sie wrażlwa zrobiłam na tym punkie – przewrażliwiona. Ja do pracy nie wracam wcześniej jak we wrześniu – no chyba ze powoli sobie coś zacznę wcześniej dłubac -ale nie sądzę :) nie wiem jak to będzie – na razie sobie tego nie wyobrazam – wstepnie mamy zarezerwowaną juz sprawdzoną nianię, muszę sie z nią umówić w najbliższym czasie. Szklana biedaczyszko!!!!!!!!!!!! Oj astma musi być uciążliwa, a ta infekcja, raju strasznie Cię rozłożyło :( wracaj szybko do zdrowia... trzymam mocno kciuki żeby oszczędziło Franię! Ja staram się powstrzymywać od całowania w usta, ale zjadłabym gabcię w całosci :) Iskierko wiem, że Ci smutno – ale cóż zrobić i tak udało Ci się karmić całe 3 miesiace – malutki dostal to co najcenniejsze. Ehhh tyle mamy zmartwien przy karmieniu naturalnym, a myślałam ze to takie proste – naturalne... Ja dziś miałam straszny dzień – Gaba wstała tradycyjnie o 6 – tylko ze przed 3 w nocy urzadzila pobudkę – odzwyczaiłam sie, w sobote obudziła sie o 4 – nie miałam kiedy odespac, a dziś byla taka niespokojna, nie mogła spać, była marudna, płaczliwa – nawet teraz ma problem z zaśnięciem a przeciez zasypiała juz pieknie o 20 30 :( co to się porobiło – nie wiem. Wije u nas halny – może się to jej udziela – mi głowa pęka od tego wiatru. Mam tylko nadziję ze to nie jakas infekcja atakuje mi dziecko i stad ten niepokój. Jutro idziemy na szczepienie to sie wszystko okaże. Oj dala mi dziś Gabcia popalić :( miałam juz serdecznie dośc, a musiałam byc spokojna i cierpliwa zeby nie bylo jeszcze gorzej. Nastawiam się ze i dzisiejsza noc moze byc niespokojna. Jestem tak zmęczona ze az zła, wszystko mnie wkurza :( na dodatek mam zmartwienie czy mi się laktacja nei zaburzyła, czy możliwy jest teraz kryzys laktacyjny? M mi kupił karmi – ide sobie strzelić, Gaba chyba własnie usnęła – jest 21 18. dobranoc zmykam Ps teraz to juz jestem wsiekła – maż mi tu jakąś instalacje puscił na kompie i wszystko się ślamazarzy – nie moge wysłać tego posta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Byliśmy dzisiaj na kontroli u gp, maly b. ladnie przybiera na wadze klocek mój maly, 7 tydzien a on już prawie 6kg wazy nic dziwnego ze nie mogę go dlugo nosci jak on coraz ciezszy jest, generalnie wszystko bez zmian z jego zdrowiem aj już nie mogę się doczekac kiedy będę w pl to wtedy pochodzimy po specjalistach i może wszystkie wątpliwości się rozwieja w koncu Dagusia super ze weselicho się udalo i malutka tak dlugo spala, co do ulewania ja bym dawala tylko cyca bo jak ulewa po butli to znaczy ze jest najedzona po cycu Szklana a ty tez się wybawilas no to swietnie Mia fajnie ze tak beztrosko spędziliście dzien ze znajomymi ja tez już nie mogę się doczekac jak pojade do mamy Robur jak jestes zdecydowana do karmienia piersia to nie poddawaj się tak lekko wkoncu się wszystko unormuje zycze wytrwałości Igmik no to faktycznie tylko po zazdrości malutkiej super ze wszystko się udalo i się wybawiliście wkoncu razem Wazka to się naszorowaliscie w mieszkanku ale jak tesciowa przyjezdza to prawie jaki sanepid hihi Szkalna kuruj się i wracaj szybko do zdrowka Iskierka dobre i trzy miesiące ja karmiłam tylko przez pierwszy miesiąc Czarna co do kleikow to ja nie mam pojecia może poczytaj na necie ale wydaje mi się ze od 5-6 miesiaca Piksik glowa do gory na pewno mala się już niedługo poprawi Rosolek ja czytałam ze dzieci karmione cycem mniej przybieraja na wadze niż dzieci karmione mieszanka wszystko zalezy jakie jest mleko Uciekam spac bo padam dzisiaj dobranocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazka ale Ci zazdroszczę. Mój mąż to palcem by nie ruszył w domu a co dopiero mówić o myciu okien :( . Wszystko w przyszłości spadnie na mnie, bo jak na razie mam luzik (mieszkamy z moimi rodzicami).No cóż \"widziały gały co brały\". Szklana życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Rosołku rozwoju dziecka nie zachamujesz. Niech ćwiczy sama. Nie przejmuj się że za wcześnie. Są różne opinie na ten temat. Lekarz mojej znajomej, której dziecko jest 2 dni młodsze od mojego Piotrusia (Z 21 lutego ), zalecił by pomagali dziecku siadać ciągnąć delikatnie za rączki. Moje złotko też już próbuje siadać.Na razie niezdarnie. Asekuruję go jedynie by się nie przegibnoł. Mia można mieć czas tylko dla siebie jak maleństwo śpi.Ja jestem mało wymagająca. Jak ma się męża 24 godziny na dobę to docenia się czas kiedy go nie ma. Nie trzeba nic robić, albo można robić wszystko po swojemu.No nieważne. Do czwartku spokój :). Halny bardzo na ludzi wpływa. Jak widać na dzieciaczki też. Wiatr ustanie to i Gaba się troszkę uspokoi. Ja w górach nie mieszkam, ale i do nas resztki tego wiaterku docierają. Głowę dziś chciało urwać. Ciekawostka:Podczas Halnego odnotowuje się największą liczbę samobójstw i morderstw w afekcie. Ludzie nie wytrzymują psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy gośc
Zarejestrowany: 01-2007 Skąd: Warszawa Postów: 3 328 Przyjaciół: 11 Skoki rozwojowe -------------------------------------------------------------------------------- Oto opis skoków, o który prosiłyście Czarne tygodnie oznaczają okresy marudzenia i czasem dziwnych i niezrozumiałych zachowań maluchów (hmmm.... trochę duzo tego czarnego na wykresie ) Tygodnie z piorunem to "punkty kulminacyjne" czyli już wiemy kiedy z domu uciekać i nie wracać. a podczas tygodni ze słoneczkiem mamy małego aniołka, kochanego cukiereczka zadowolonego z życia. (tekst skopiowany z http://www.strefamamy.pl/pl/ ) Opisujemy tu 7 skoków rozwojowych, jakie występują w ciągu pierwszego roku życia dziecka. Nie są to okresy związane z rozwojem fizycznym, ale rozwojem układu nerwowego czyli psychicznym. Rozwoj mózgu i systemu nerwowego sprawia, że dzieci poddawane są jeszcze wiekszym bodzcom, doznaniowym niz dotychczas. Stad stres, trudnosci w zasypianiu i ogolny niepokoj. Nie martw sie, to potrwa ok tygodnia. Kazdy skok poprzedzony jest bezposrednio okresem, kiedy dziecko jest marudne, ma problemy ze spaniem i wymaga wiecej uwagi od rodziców. Moze niekiedy sie wydawac, ze dzieci nawet cofnely sie w swoim rozwoju, natomiast, gdy nastepuje sam skok czesto ma sie wrazenie, ze dziecko nauczylo sie wielu nowych rzeczy doslownie przez jedna noc. Na poczatku okresy sa krótkie, moga trwac pare dni a im dziecko jest starsze, tym okresy te sa dluzsze. (Uwaga: dzieci urodzone np. 2 tyg pozniej przechodza swoj skok 2 tyg wczesniej i odpowiednio dzieci urodzone wczesniej przechodza to pozniej. Wszystko zwiazane jest z rozwojem mozgu dziecka). Okresy skokow: 5 tygodni (wrazenia), 7-9 tygodni (wzory), 11-12 tygodni (niuanse), 14-19 tygodni (wydarzenia), 22-26 tygodni (relacje- lek separacyjny), 33-37 tygodni (kategorie), 41-46 tygodni (sekwencje) Jakie sa symptomy kolejnego skoku? Przewaznie dziecko "chce z powrotem do mamy", zaczyna byc marudne, wymaga ciaglej uwagi, gorzej je, gorzej spi lub nagle przestaje robic to czego sie juz nauczylo tak jakby cofalo sie w swoim rozwoju. Taki kryzys jest dla mamy i dziecka bardzo stresujący bo z punktu widzenia dzidzi nagle wszystko się w jego światku zmienia i jest przestraszone, stąd to wiszenie na mamie i cycku- bo tam czuje się najbezpieczniej. Mamy czują się sfrustrowane ciągle płaczącym dzieckiem, i nie rozumieją co się z nim dzieje. __________________ Łucja po drugiej stronie brzucha rozrabia od 4.07.2007 :) "Jest w zadowoleniu dzieci coś tak doskonałego, że nic nie może z nim konkurować" 26-10-2007, 12:35 #2 (permalink) Ankami mamy lipcowe'07 Zarejestrowany: 01-2007 Skąd: Warszawa Postów: 3 328 Przyjaciół: 11 Odp: Skoki rozwojowe -------------------------------------------------------------------------------- Skok w wieku 5 tygodni Dziecko zaczyna byc bardziej uwazne i ”obudzone”, wszystkie zmysly sa wrazliwsze niz wczesniej. Od tej pory dziecko slyszy, widzi czuje zapach i smak zupelnie inaczej niz dotad i to moze sie mu wydawac niezrozumiale i przerazajace. Jedynym sposobem wyrazenia tego strachu jest krzyk i placz oraz szukanie bezpieczenstwa w ramionach rodziców. Nowe umiejetnosci: - Patrzy slucha uwazniej i dluzej - Jest bardziej swiadome dotyku, zapachów - Usmiecha sie po raz pierwszy lub czesciej niz przedtem - Uklad pokarmowy moze funkcjonowac lepiej np dzecku odbija sie rzadziej, rzadziej wymiotuje - Moze plakac prawdziwymi lzami po raz pierwszy 8 tydzień Dziecko zaczyna rozróżniać wzory w dźwiękach, zapachach i smaku, zauważa, ze jego dłonie należą do niego i jakie to uczucie gdy trzyma sie rece ponad glowa czy przed sobą. Dziecko zaczyna mieć kontrolę nad swoimi ruchami ale nadal są one nieskoordynowane. Nowe umiejetnosci: - Podnosi glowe - Przekreca sie ze strony na brzuch i plecy - Kopie nózkami i macha raczkami - Chce siedziec na Twoich kolanach - Dotyka przedmiotów - Próbuje złapac przedmiot - Trzyma przedmiot - Patrzy na ludzi wokół - Patrzy na wyraz twarzy - Patrzy na przedmioty, które sie świecą - Wydaje krótkie dźwieki i słucha siebie samego - Lubi słuchać piosenek Nie wszystkie dzieci umieja robic to wszystko – rózne dzieci preferuja rózne czynnosci i róznie intensywnie je cwiczą. 12 tydzień Jak wcześniej możesz zauważyc, że dziecko jest bardziej krzykliwe, marudne, spi i je gorzej lub jest cichsze niz przedtem. W wieku 12 tygodni dziecko wkracza w swiat zniuansowany: dziecko uczy sie rozumiec delikatne różnice i zachowywac sie zróżnicowanie. Może np. słyszec róznice w tonie głosu, zauważac jak zmienia sie światlo w pokoju, kiedy slonce skryje sie za chmure. Zauważysz, że ruchy dziecka są bardziej miękkie kiedy wyciaga rączki, by coś schwycić lub gdy odwraca głowe śledzac jakis ruch. Nowe umiejętnosci: - Potrafi skoordynowac ruchy oczu i glowy sledzac ruch - Podnosci sie do pozycji siedzacej trzymajac sie Twoich dloni - Odpycha sie obiema nózkami lezac w foteliku lub na kocu - Łapie przedmioty obiema raczkami - Wklada wszystko do buzi - Oglada i bawi sie rączkami - Zauważa, że może piszczeć i zmienia ton glosu - Robi bąble ze śliny - Wyraźnie daje do zrozumienia, że jest znudzone gdy np - zbyt dlugo patrzy na ta sama zabawke 19 tydzień Marudne okresy zaczynaja byc coraz dluzsze, moga trwac az do 6 tygodni i zacząć sie juz w 14-tym tygodniu. Dziecko zaczyna rozumieć zdarzenia, w sensie krótkich sekwencji przechodzących z jednego w inny wzór. Innymi słowy moze np nauczyc sie wyciagnac reke po zabawke, zlapac ja jedna reka, potrzasnac, przekrecic i wlozyc do buzi. Inny przyklad to fakt, ze dziecko moze laczyc dzwieki w sekwencje – np mamama, tatata. Nowe umiejetnosci: - Przekreca sie z pleców na brzuch lub odwrotnie - Próbuje raczkowac - Podpiera się na rękach i podnosi tulów - Lubi ruszać ustami, wypina jezyk - Może wziąć przedmiot do jednej reki i przelożyc go do drugiej - Wkłada rzeczy, reke mamy, taty do buzi, zeby je zbadac, ugryzc - Próbuje uderzać zabawkami o stól - Zrzuca swiadomie zabawki na podloge - Szuka rodziców - Reaguje na własne odbicie w lustrze radością lub strachem - Reaguje na wlasne imie - Rozumie słowa - Wymawia nowe dzwieki vvv,sss, zzz, rrr itd - Używa spółgłosek - Wyciąga rece, gdy chce by je podnieść - Cmoka ustami, gdy jest glodne - Odpycha butelke/piers gdy sie naje - Moze przesadnie reagować np zakasłac jeszcze raz gdy rodzice zareagowali na poprzednie zakasłanie 26 tydzień Okres marudzenia moze zacząć się już około 23 tygodnia i trwać około 4 tygodni. Typowe dla tego okresu jest na przyklad to, ze dziecko zle spi i wydaje sie miec koszmary senne, jest nieśmiale w stosunku do obcych, nie ma apetytu, nie chce, zeby zmieniac mu pieluche czy ubranie. Dużo sie teraz dzieje – dziecko zaczyna widzieć i rozumieć różne relacje/stosunki. Zauważa fizyczną odleglość pomiedzy przedmiotami i pomiedzy ludzmi. Pierwszą rzeczą, która dziecko zauwaza i na co reaguje jest odleglość pomiedzy nim samym a rodzicami. Świadomość, że mama i tata niebezpiecznie zwieksza ta odleglość a w dodatku samemu niemozna miec na to wpływu moga byc dla dziecka przerazajace. Bardzo absorbujaca i interesujaca jest obecnie obserwacja położenia róznych rzeczy wobec siebie – rzeczy moga byc w sobie wzajemnie, na sobie, pod soba itd. Dziecko zaczyna zauważać jak wpływać na rozwój wypadków, co robic żeby sie cos dzialo. Wyłącznik swiatla jest super dla tego rodzaju eksperymentów! Dziecko zaczyna zauwazac, ze niektóre rzeczy/sytuacje sa ze soba zwiazane. Np ze klucz przekrecony w dziurce w drzwiach wejsciowych oznacza, ze tata jest w domu! Dziecko zaczyna rozumiec, gdy cos jest ”nie tak” np gdy ludzie zderza sie ze soba – to moze byc zabawne – ale i przerazajace. Fizycznie dziecko zaczyna lepiej koordynowac swoje ruchy, raczkowanie idzie mu coraz lepiej. Bardzo wazne jest, by pamietac, ze dla kazdego dziecka swiat relacji bedzie innym – wlasnym- przezyciem – calkowicie opartym na tych umiejetnosciach, które dziecko zdobylo w poprzednich skokach rozwojowych. Nowe umiejetności: - Siada samo - Chwyta male przedmioty za pomoca palca wskazujacego i kciuka - Umie uderzac dwoma przedmiotami o siebie trzymajac je w oby dłoniach - Wyjmuje zabawki ze skrzynki i wklada je do skrzynki - Przenosi wzrok z jednego obrazka na drugi w ksiazce z obrazkami - Obserwuje ruchy osoby, która sie dziwnie zachowuje - Patrzy uwaznie na szczególy np na metke przyszyta do misia - Nasladuje machanie raczka na pozegnanie - Protestuje, gdy mama czy tata wychodzi __________________ Łucja po drugiej stronie brzucha rozrabia od 4.07.2007 :) "Jest w zadowoleniu dzieci coś tak doskonałego, że nic nie może z nim konkurować" 26-10-2007, 12:36 #3 (permalink) Ankami mamy lipcowe'07 Zarejestrowany: 01-2007 Skąd: Warszawa Postów: 3 328 Przyjaciół: 11 Odp: Skoki rozwojowe -------------------------------------------------------------------------------- 36 tydzień Okolo 36-40 tygodnia Twoje dziecko zaczyna zauwazac i rozumiec, ze swiat mozna podzielic na grupy. Dziecko zauwaza, ze rzeczy moga miec cechy wspólne np moga brzmiec lub pachniec podobnie. Niektózy badacze uwazaja, ze w tym wieku zaczyna rozwijac sie inteligencja. Kiedy dziecko zaczyna dzielic swiat wedlug kategorii jego sposób myslenia zaczyna być podobny do myslenia doroslych. Dlatego zaczynamy lepiej rozumiec wlasne dzieci poniewaz myślą w podobny sposób do naszego. Nowe umiejetnosci: - Pokazuje, ze rozpoznaje ksztalty - Pokazuje, ze uwaza, iz cos jest zabawne – za pomoca - gestów czy odglosów - Pociesza/przytula swoje zabawki - Robi miny do wlasnego odbicia w lustrze - Po raz pierwszy jest zazdrosne gdy mama lub tata przytula inne dziecko - Bierze inicjatywe do zabawy 46 tydzień W 46 tygodniu ( 44-48 ) dziecko zaczyna znajdowac i tworzyc sekwencje za pomoca swoich zmyslów. W poprzednim skoku dziecko czesto rozbieralo przedmioty na czesci po to, by je zbadac – obecnie zacznie je w tym celu skladac – na przyklad budowac wieze z klocków zamiast rozbierac zbudowaną wieze. Twoje dziecko zaczyna laczyc zdarzenia – np zebranie swoich ubranek z podlogi i wlozenie ich do kosza na brudna bielizne. Zauwazysz, ze dziecko zaczyna rozumiec, ze niektóre zdarzenia zazwyczaj nastepuja po sobie i ze wie, jakie nastepne zdarzenie nastapi po poprzednim. Nowe umiejetności: - Wskazuje na i chce byś nazywal rzeczy - Mówi ”nie” gdy nie chce czegoś zrobić - Umie udawać głosy zwierząt - Mówi ”mmm” gdy chce jescze jeść - Wie, co pasuje do siebie i może włożyc okrągły klocek do okrągłej dziury - Patrzy na lampę i wyciąga do niej rece, gdy naciskasz na włącznik - Próbuje rysowac na papierze - Próbuje uczyc sie chodzic pchajac np chodzik czy krzeslo - Znajduje coś do wspinania jesli chce się do czegoś dostać - Schodzi tyłem z kanapy czy schodów - Próbuje celować gdy rzuca pilka - Wyraźnie daje do zrozumienia, ze chce się z Tobą bawić i wyraźnie sie z Tobą bawi - Szuka przedmiotu, który ukryłaś - Ukrywa przedmiot samo, czeka i śmieje sie gdy go znajdziesz - Uzywa szczoteczki do zebów - Daje Ci posmakować, to, co samo je. __________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik super ze mala byla grzeczna i mogliscie sie pobawic co do zjedzenia lub zacalowania tez mam ten sam problem hehe boela nie wiem czy bym miala sily na 10 ale jak bym tyle razy zaszla w ciaze to napewno bym kazde urodzila.nigdy bym nie usunela to wiem napewno . szklana o jejku ja caluje mojego przystojniaka czasami w usta dzieki ze napisalas ze nie powinno sie musze sie opamietac ale jego urok tak na mnie dziala hehe zycze zdrowka iskierka zacznij odciagac mleczko pompom dobra jest reczna z avent ja teraz nia robie i mam tyle samo mleka co przez elektryczna piksik nie martw sie bedzie dobrze rosolek ja mam to samo raz maly caly tydzien w dzien zje przez nakladki a kolejny tydzien nie chce wiec odciagam i tak w kolko zawsze odciagam na noc i w nocy .Moze dociagniesz do 4 miesiaca chodz by z 1 butelka wlasnego mleczka zawsze to lepiej niz nic .Nie rezygnuj z nocnego odciagania mleka to bardzo wazne dla podtrzymania laktacji ja jak darowalam sobie noc to automatyczniej mniej mleka mialam teraz odciagam zawsze o 20 i 4 lub 5 tak jak maly wstaje i teraz zaraz musze odciagnac kolejne mam dosc napewno ty tez ale my mamy musimy sie poswiecac ja bede karmic 4-6 miesiecy kupuje malemu takie cos http://images.google.de/imgres?imgurl=http://www.fisher-price.com/img/product_shots/J7739_b_1.jpg&imgrefurl=http://www.fisher-price.com/de/babygear/product.asp%3Fc%3Dbgsw_cs%26id%3D35568&usg=__4is6QVtuARfykgISJ_OPyCzQWE4=&h=243&w=243&sz=9&hl=de&start=32&um=1&tbnid=AF3NNineD8fqcM:&tbnh=110&tbnw=110&prev=/images%3Fq%3Dfisher%2Bprice%2Bschaukel%2B3%2Bin%2B1%26ndsp%3D18%26hl%3Dde%26sa%3DN%26start%3D18%26um%3D1 bo w tym lezaczku co mamy nic nie ma ciekawego i tylko siedzi a i tak juz niedlugo bedzie za maly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomaranczowy gosc
Przyszla - tez podobny lezaczek z fischer price. 3w1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczowy masz to ?? i jak sie spisuje ja wczoraj to zamowilam i czytalam dobre opinie o tym tymbardziej ze to jest 3 w 1 i dluzszy tez na starsze dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam piękne panie :) Konwalia ten Twój mały to nie taki juz mały hehe ładnie sobie waży :) na pewno wszystko jest ok ze zdrówkiem Boela no rzeczywiście jak się ma M 24/ dobę to można miec czasem dośc :P mój wychodzi między 8 a 9 i wraca do domu między 17 a 18, ale pasuje mi jak w weekendu jest w domku bo wtedy ja mam więcej luzu, gdyby tak wracał do domu w tygodniu ok 15 to byłoby idealnie :P No ten halny to okropieństwo – dziś nie wieje i dziecko mi spi, zobaczymy co będzie dalej – mamy na 12 45 wizytyte u lekarza, szczepienie wiec pewnie dzis będzie marudna z innego powodu hehe każdy powód jest dobry zeby pomęczyć mamusię ;) Pomarańczowa moja gaba urodziła sie w połowie 29 tyg – czyli jeżeli teraz mamy środek 13 tyg – to pewnie przechodzi skok rozwojowy pt. Niuanse! Wyglada na to ze ja musze odejmowac jeden tydzień. Super tekst – dzieki! Przyszła Mamo a co to jest za wynalazek? Mojej Gabci wystarcza w leżaczku pałak z zabawkami – zmieniam je i zawsze jest zadowolona, nie trzeba bujać, czy wibrować :) ale pewnie niedługo sie znudzi, coć kto wie – póki co lubi w nim urzędowac, oczywiscie nie za długo – trzeba jej zmieniac otoczenie tak co 30 min. Dagusia a jak sie Twojemu maleństwu podoba leżaczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój leżaczek wyglada tak jak ten na 2 i 3 zdjęciu. Co to jest ten wielki stelaż? Huśtawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomaranczowy gosc
Mia - tam jest napisane, że jezeli dzicko np. urodzilo sie 2tyg po termnie to trzeba odjąc te 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomaranczowy gosc
Mam, ale troszke inny - leżonko dla noworodka, leżaczek - bujaczek z zabawkami dla niemowląt + wibrator, muzyczka przy uchwycie i 3 funkacja to krzesełko do 18kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, Byliśmy wczoraj u ortopedy z niunią i na szczęście wszystko jest w porządku. Obudziłam się w nocy z bólem gardła-mam nadzieję, że Polę nie złapie. Wczoraj biedna tak się spłakała w samochodzie, że nie mogła się uspokoić. Cała się spociła. Jak wysiadłyśmy to musiałam ją wziąć na rączki, bo jeszcze płakała a w wózku nie chciała leżeć. Wiaterek trochę wiał, ciepły ale to wiatr. Mam nadzieję, że jej to nie zaszkodzi. Kurcze musiałam ją wziąć na ręce tak żałośnie płakała. A mnie gardło boli chyba przez klimę, która była na weselu. Boela jak się czujesz bez męża? Odpoczęłaś już? Super, że czopki działają. Ważko teściowa przyjeżdża to i porządek musi być. Ja wiem ,że nasz Kluska już pracuje ale przestała już do nas zaglądać :( Szklana kuruj się biedaczko. Nie martw się Frani nic nie będzie. Ja też nie mogę się powstrzymać, żeby niuni mojej nie całować w usteczka. Staram się tego nie robić chociaż czasami nie mogę się powstrzymać. Iskierko nie martw się. Trzy miesiące to naprawdę dużo. Malutki skoro nie chce pic z cycunia, to znaczy, że modyfikowane nie jest złe. Głowa do góry. Pisip a byłaś u lekarza? Może wyniki coś powiedzą. Koniecznie daj nam znać co z malutką. A może zęby jej wychodzą i dlatego nie ma apetytu? Rosołku ale małałaś dobrze z grillem .My rozpoczynamy sezon 1 maja. Ja myślałam na początku o niuni na weselu. Ale o 22 NM zadzwonił do rodziców i malutka spałą. Naszły mnie nawet czarne myśli ale szybko się otrząsnęłam i starałam się dobrze bawić. Zuza przytyła tyle i Pola w 4,5 tyg i nasza lekarka nic nie powiedziała na to, że to mało. Skoro sama się Zuzia podnosi, to nie musisz chyba jej stopować. Ona wie co robi. A swoją drogą to niezła jest, niezła.... Mia może to kryzys laktacyjny, który przychodzi w 3 miesiącu. Poczekaj chwilkę i nie martw się na zapas. Konwalio synek nieźle waży. Kiedy moja Pola dobije do tak pięknej wagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik-fajnie,ze Pola byla grzeczna i moglas sie pobawic na weselu.Grzeczna dziewczynka. Szklana-zdrowiej szybko.Mam nadzieje,ze Franke omina wszystkie bakterie i zarazki.Co do calowania w usta...hm..tez sie czasem nie moge powstrzymac:) Mia-u nas ostatnio tez taki okropny wiatr wial,do tego mieszkamy na gorze i gwizdalo okropnie.Na dole w miasteczku chyba nie az tak mocno. Ja dostalam w weekend te elektroniczna nianie z kamerka i jestem bardzo zadowolona,wlaczam sobie podglad i nie latam co 20 minut do pokoju sprawdzic czy z niunia wszystko w porzadku.Pisalam wam,e jestem na tym punkcie przewrazliwiona i jak jest za cicho to sie martwie:P Ale teraz luzik. Od dwoch dni moje dziecko po kapieli sie drze jak chce ja nakarmic,zasypia i budzi sie po jakiejs polgodzinie,i wtedy je.Chyba zmeczona jest czy co?Pierwszego dnia probowalam ja nakarmic na sile,bo mi sie wydawalo,ze bedzie glodna i tylko sie obie gorzej wnerwilysmy,wczoraj odpuscilam,zostawilam i zasnela.jak sie obudzila,zjadla pieknie i spala dobrze.No coz,chyba sama wie czego potrzebuje:czy jest to jedzenie,czy spanie.Odpuszczam w takim razie:) Nadine spi sobie teraz w kolysce,a ja zrobilam zakupy przez neta i mam wolne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ho mamunie Igmik - uważaj na to gardło żebyś nie miała jak ja :( I niuni nie obściskuj. Ja też tak miała parę razy z franką że musiałam wziąść na ręce cała spoconą :( i też się martwiłam ale na razie tfu tfu ok. One strasznie się pocą jak płaczą nie. A w aucie to najgorzej już. Igmik żeby sie powstrzymać od całusków wyobraż sobie czarne zapróchnicowane u małej. Mnie ta wizja skutecznie odstraszyła. Dziś teściowej zabroniłam też całować po rączkach bo ona do buzi je wkłada przecież a dorosli mają zarazki. Ja mogę ją całować po rączkach ale innym nie będę pozawalać. Kurde moxe jestem przewrażliwiona ale niech mała ma przynajmniej 6 miesięcy a na razie zakaz. u mnie już lepiej. Noc była krytyczna bo miałam 39 stopn i kwadratową głowe. Poduszka wydawała mi sie z kamienie, ale zjadłam dwa apapy o 3 w nocy i spadła uff. od rana lepiej ale jeszcze dziś w łóżku. Teściowa przyszła i robi mi obiad a ja oczywiście już 3 o pranie natawiłam w między czasie... ale staram się odpoczywać. Słabo się czuję ale w porównaniu do wczoraj to mi się zdaje że jestem super zdrowa znacie to uczucie jak gorączka spada. Ale muszę uważać. Do małej nie podchodze za bardzo i już tak tęsknię za przytulankami!! My mamy leżaczek bez zabawek ale mam różne i jej przykręcam i zmieniam jak Mia bo Franka też max 30min i nuda, Mamy też chuśtawkę taką z fisherprice - kupa kasy (dziadkowie kupili :) i dużo miejsca zajmuje. Chyba ja porzyczymy chętnie mojej siostrze i Antkowi :) Franka ją lubi ale nie jakoś bardziej niż leźaczek. MIa - śmieszna ta pisenka. Muszą ją puścić małej, ona uwielbia jak mówie do niej takim głosikiem. Pani pediatra nasza umie robić super głos jak z kreskówki i franka pęka zawsze przy niej ze śmiechu :) M pojechał z niunią na pobranie krewki a w czwartek wizyta. Trzymajcie kciuki za żelazo... Dziś kontrola bioderek, ale się nie boję. Zawitkowski 3tyg temu powiedział że super a ja mu wierzę :) Jak mnie bolały te cycki parę dni temu zadzwoniłam do ginka i kazał mi wziąść lek na zatrzymanie laktacji. Kupiłam go - na receptę ale nie wzięłam bo się bałam bo ma skutki uboczne, zresztą doktorek też mnie przestrzegł, że mogę się żle czuć ale kazał zażywać i jak mleko przestanie lecieć to przyjść do kontroli. Koleżanka mi zadzwoniła przerażona wczoraj i mówi - zjadłaś te tabletki? Ja na to, że nie.... o ona że uff bo gadała z dziewczynami i dwie miały taką opcję, że przy drugim dziecku niemiały wcale mleka! A brały przy pierwszym ten lek. ufff jakoś intuicja mi podpowiedziała. Czasem mi leci kropelka czy dwie ale powoli już zanika samo mleczko i tak jest lepiej niż mi już nie twardnieje a z kapusty którą okładałam parę dni temu cycki ( w sensie z tego co zostało z głowki!) tesciowa dziś zrobiła mi kapustkę zasmarzaną. To tak chyba na pożegnanie laktacji :) Franeczka robi kupy na pełnym luzie codziennie i bez kłopotu. Ten bebilon confort chyba działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimboli a żeby widzieć dzidzię w kamerce to musi być światełko zapalone czy tam jest taka mała lampka wbudowana? Ja też tak mam że jak za cicho to chodzę i zaglądam. My to jednak jesteśmy wszystkie walnięte na punkcie naszych dzieci ale przynajmniej dzięki forum wiemy że to normalne :) Ale dziwnie z tym nie jedzeniem po kąpieli. :) Moja też płacze jak wychodzi z wanny ale do momentu aż butla nie wyląduje w buzi, czyli całe ubieranie i smarowanie w płaczu. Nie wiem jak to wyeliminować. Móże karmić w wannie hheee Kąpałyście się już w dużej wannie z maluchami? POLECAM!!! Ostanio byłam w wannie z mała, i było super. Oczywieście najpierw wzięłam prysznic i byłam w kostiumie kąpielowym dla higieny. Mam zdjęcia to wam wszucę na maila. Super sprawa tylko potrzeba drugiej osoby, która ogarnie maluch po kąpieli a wy się musiecie też wysuszyć przed karmieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×