Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

A wiecie co,to jest zabawne,bo na poczatku same chlopaki sie posypaly,a teraz jest wiecej dziewczynek. Co do fryzjera,to ja mam co prawda ciemne wlosy,ale wybieram sie do fryzjera na balejaz,a co tam,tez chce dobrze wygladac w ciazy:) Julka,to rzeczywiscie przykre co piszesz.W ciazy mozna czuc sie bardzo samotnie,jesli partner trzyma sie na uboczu,ale tak jak pisala ktoras z dziewczyn:niektorzy mezczyzni po prostu nie widza dzidzi w brzuchu jako kogos realnego,to sie pewnie zmieni jak wezmie swoje dziecko na rece.Wiem,ze ty potrzebujesz teraz wsparcia,chociazby ze wzgledu na te plamienia i tym bardziej mi przykro. Moj maz nasze dziecko zaczal traktowac bardzo realnie po pierwszym usg.Teraz najbardziej zajmuje go mysl jak mala bedzie wygladac:czy bedzie miec niebieskie oczy(po nim),czy zielone po mnie;)Twierdzi,ze to bedzie coreczka tatusia,niech bedzie,byle by zdrowa byla. Z wychodzeniem nie mamy problemow,bo w sumie od poczatku naszego zwiazku wszystko robimy razem,przyjaznimy sie z malzenstwami,wiec na wspolnej imprezie nawet to chlopaki swoje,a my swoje sprawy obgadujemy.Chyba zle bym sie czula,gdyby zostawial mnie sama w domu,bo wiadomo,ze w ciazy nawet jak sie dobrze czujemy,to nie zawsze chce sie wychodzic. Ja to w ogole mam teraz syndrom gniazda i sprzatam,ukladam,gadam z kwiatkami;)Ale w sobote jedziemy na urodziny,wiec wyrwe sie troche z czterech scian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze Julka, trudny ten Twój mąż.Mój jest tak zainteresowany,że czyta \"M jak mama\" :) i wie więcej ode mnie.A jak w sklepie nie chcę czegoś oglądać dla dziecka, to krzyczy co ze mnie za matka, skoro się tak mało interesuję.Może ten Twój facet po prostu zgrywa twardziela lub ciężko mu pogodzić się z nową sytuacją, w której już przecież się znaleźliście? Ale dziewczynki mają rację: musisz z nim rozmawiać i jasno artykułować swoje potrzeby, bo inaczej nie trafia do tego męskiego gatunku Farbowanie...Mój lekarz na początku ciąży zabronił,więc tego nie robiłam, ale u mnie to nie problem, bo mój naturalny kolor jest ciut ciemniejszy od tego, którym farbowałam.Nie widać więc odrostów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki, Ja już po urlopie i już pierwszy dzień w pracy. Podczytywałam Was cały czas ale brakowało czasu na odpowiedź zatem wybaczcie, że nie odniosę się do tematów które poruszyłyście jak mnie z Wami nie było. Byłam wczoraj na usg vpołówkowym. Bebuś zdrowy i rośnie książkowo. Niestety znów nie ujawnił co ma między nóżkami-tym razem siedział na pupie z głową przy pępku i za nic w świecie nie dało się go podejrzeć. Jutro idziemy na usg 4d może wtedy się ujawni. Moje przeczucia mówią jednak, że dopiero jak się urodzi, to dowiemy się czy to synuś czy córcia. Zrobiłam sobie wczoraj wyniki i chyba mam za niską hemoglobinę. Jutro idę na taką normalną wizytę to się dowiem, czy przyjmować coś dodatkowo czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka głowa do góry. Twój mąż na pewno sie zmieni jak zobaczy waszego bobaska. Tylko nie stresuj się już tak bardzo. Czarna owieczko z Twojeo opisu dolegliwości to chyba wynika, że jest to zapalenie cewki moczowej a nie pochwyy ale lekarz to w tym wypadku najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGMIK witaj po urlopie - ciesze sie ze z dzidkiem wszystko w porządku, ale to mały psotnik nie chce sie ujawnic hihihi - może jak go ładnie poprosicie to jutro pokaze czy jest dziewczynka czy chłopcem - trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie usg połówkowe trwało bardzo szybko ale lekarz zmierzył dzidziusia i zważył-ma już 447 gr. Obejrzał wszystkie kosteczki, zmierzył żołądek, pęcherz moczowy, popatrzył na serduszko. A na koniec dał mi taki wydruk z kompa z wymiarami dziecka. No i termin mi się przesunął z 1 na 2 lutego ale jutro zaktualizuję tabelke, po zważeniu mojej osoby z lokatorem. Myślę, że usg 4 d bedzie dłużej trwało, chociażby dlatego, że będę za nie płacić i to nie mało bo 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehe haha
IGMIK - pewnie miał doła, pogoda źle wplywa i na dzieci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i chcę się Wam pochwalić, że w poniedziałek Bebuś urczył kopniaczkami swojego tatusia i wczoraj też:-) No i teraz też nie śpi, chociaż chyba nadal jest ułożony tak jak wczoraj bo coś majstruje przy moim pęcherzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehe haha
Skąd się biorą dzieci według dzieci Krzyś, 6 lat: Ale z pana dzieciak! Dzieci biorą się z brzucha mamy. A w brzuchu mamy są różne składniki. Komórki, ale nie takie do rozmawiania... Julcia, 5 lat: Dzieci? Jakby Ci to powiedzieć? Z jedzenia się robią, z picia niektórego, z komórek... Jakich? Witaminowych. W kapuście są witaminy. W owocach też. Musi być dużo witamin. Nikola, 6 lat: Żeby urodzić dziecko, trzeba się dobrze odżywiać. Jeść banany, śliwki, jabłka... aż brzuch bedzie duży. Ale żadnych słodyczy. Dlaczego? Bo wtedy się popsuje rączka. Piotruś, 4 lata: Dzieci biorą się z gadania. Kiedyś mama mówiła do taty: Ty nie gadaj tyle, tylko uważaj, bo z tego gadania będą dzieci. Ale tata chyba tak specjalnie się zagadał, bo na urodziny dostałem braciszka zamiast pieska. Ola, 5 lat: Dzieci dostaje się za karę. Jak byłam na wakacjach u cioci, to ciocia mówiła do wujka: Lepiej bądź dziś grzeczny, chyba, że chcesz mieć drugie dziecko. Wujek potem był cały dzień na grzybach. Jaś, 6 lat: Na dziecko trzeba się zapisać do szpitala. Najpierw do szpitala idzie mama, a potem tata idzie z kwiatami. Tata musi mamę wypisać ze szpitala i wtedy, razem z mamą, dostaje od szpitala dziecko. A kwiaty zostają w szpitalu. Justynka, lat 5: Dzieci się klonuje. Trzeba iść do parku na spacer, nazbierać tych motylków do przyklejania do nosa, wydłubać ziarenka i połknąć. I te klony potem rosną w brzuchu u mamy. U taty nie, bo tata nie ma czasu na spacery. Mareczek, lat 6: Słyszałem, że dzieci się rodzą z plemników. Plemniki to takie ziarenka, które trzeba zasiać, a potem się czeka dziewięć miesięcy. Trzeba najpierw wstrzyknąć do pupy, najlepiej u lekarza. Sonia, lat 5: A na podwórku mówili, że dzieci biorą się z seksu. Pan i pani idą na spacer, biorą sie za ręce, patrzą, potem dają sobie buzi. I to jest seks. A jak ten seks robi mama i tata, to potem jest dziecko. Kasia, lat 6: Coś ty, to nie żaden seks, seks jest na golasa i z seksu nie ma dzieci. Mama i tata muszą być w ubraniu, to mogą się całować i wtedy jest miłość. I z tej miłości biorą się dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia-ja też trzymam mocno kciuki!!!! Powiem Wam, że sie trochę stresowałam przed tym usg, bo gdyby były jakieś nieprawidłowości w rozwoju maluszka, to powinno ono je ujawnić. No i podświadomie sie denerwowałam, nie spałam w nocy rano wstałam wcześniej a przed gabinetem to o mało serce mi nie wyskoczyło. A do szkoły rodzenia idziemy od 28 października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój siostrzeniec 7 letni, u którego byłam mówił, że jak będę dużo jadła to brzuch mi urośnie i zrobi puff i dzidziuś wyjdzie na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik z tego względu ja tez chyba się denerwuję.Choć wierzę,że pochwalę się również dobrymi wiadomościami. A te wywody przedszkolaków świetne.Dzieci to maja wyobraźnieę!Ani się obejrzymy, a nasze będą takie przemądrzałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik to ja w takim razie będe dużo jadła i licze na szybkie puff - tak jakoś łagodnie to brzmi :D alez się uśmiałam z tych opinii dzieciaczków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kochane na poczatku ciesze sie ze wrocilam do was bo nareszcie zalozyli mi neta na nowym mieszkanku ;-) fajnie sie mieszka jestesy bardzo zadowoleni ;-) od kilku dni boli mnie znow brzusio ahh co ja mam wizyta byla 26 i ciesze sie strasznie ze pamietalyscie omnie jak i o wizycie ;-) a wiec tak z dzidzia wszystko ok wyszlo mi bialko w moczu ale to dlatego ze pewnie sie przeziebilam troszku ;-) co do mojego lekarza to sie zawiodlam strasznie wyczytalam takie nowe rzeczy ze nie wiadomo czy zdazy ta porodowka prywatna nie podpisal ze szpitalem rzadnym z czestochowy szok niby zapewnia mnie a do inych mowi co inego jestem strasznie zaniepokojona ta sytuacja bo co nagle zostane bez szpitala trafie do byle jakiego i co jak mnie beda traktowac jak nikogo nie znam poto chodze prywatnie i place zeby miec chociaz znana polozna lub ginka podczas produ szok przezylam innym powiedzial ze do kazdego szpitala musza nas przyjasc mnie zapewnia ze zdarzy ale nie widze rzadnych posuniec a juz pazdziernik wiec kochane postanowilam zmienic lekarza i jutro ide na pierwsza wizyte do lekarza bardzo dobrego specjaliste i podobno lekarz z powolania nie znalazlam rzadnej zlej opini na niego w prownaniu z moim obecnym ;-) przyjuje w szpitalu ktory jest w tym spisie rodzic po ludzku wiec mysle ze nbedzie chcial mnie prowadzic po ty moim ginku bo podobno nie jest on zbyt lubiany ale jaja powychodzily ;-) ciesze sie ze u was jest wszystko wporzadku Zabajona swietnie napisalas o tym porodzie az mi lzej Mia gratuluje corci witam wszystkie nowe kolzanki brzuchatki ;-) Kolezanka tzn moja psiapsiulka urodzila w czwartek i do ostaniego momemntu na usg mowila jej e ginekolog ze dziewczynka a tu wyszedl chlopak wszyscy byli wszoku nawet ginekolog ;-) ale cieszy sie zarowno z chlopca tak jak i by sie cieszyla z dziewczynki ;-) nawazniejsze ze zdrowiutkie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajnie ze czujecie ruchy gratuluje wam wszystkim kopniaczkow ja nie stety jeszcze nie czuje a dzisiaj mam 20 tc 2 dzien ;-) a polowkowego mi nie robil oze utro ten nowy mi zrobi mam nadzieje ze sie znim dogadam bo takto bede szukac dalej najwyzej ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazka ciesze sie ze twoje łozysko sie podnioslo i nie a zagrozenia to tak jak umnie podnioslo sie i nie przoduje jest z lewej strony mam robione badania z tarczycy jutro wyniki i do endokrynologa czy nie bedzie przeciwskazan do cesarki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick...........wiek.....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......22......25.01.09.. ..... +5/córcia karenk..........33....łódzkie...........18.. ...28. 01.09............+3....? Kluska=)........26....łódzkie...22.. 31.01-04.02.09..+3/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....19....31.01-04.02.09 ........synek gryzmoł........30....Warszawa.......17.....01.02.09. ...................? igmik............26....pomorskie.......22....01.02.09.. .............+2.. ? piksip...........28....śląskie............22.....01.02. 09..............+3...? LUTÓWKA......24....świętokrz.......19.....01-06.02.09. ........-0.60.? sabotażystka….30.....warszawa.....19.....02.02. 09....................? kasiula29.......29....Frankfurt........21.....02 .02.09.......... +2kg...? gruel............20....East Kilbride....18.....02.02.09.............+3 .....? fusyta.........33....podlaskie.........19.....02.02.09 ....niespodzianka Monia...........22....lubelskie.........22.....04.02.09. .......+6...córcia claribelka......21....lubuskie..........21.....04.02.09. ............synek? rosołek.........26....lubuskie..........21.....05.02.09. .........+1/synek agnesita........20....śląskie...........17.....05.02.09. .........+3 /synek Karella.........27....mazowieckie.....17.....06.02.09.. ... ......+3.....? LafyTaffy.......24...kolbuszowa......18......07.02.09... ...........synek Szklana Głowa.27...mazowieck.......21..... 07.02.09.....+8/córeczka malinova73....35....śląskie............22......09.02.09 ...........+7.....? Mia 82..........26....podkarpackie....22..... 09.02.09.....+3,5/ córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..22...09.02.09....... +4..synek? Mama3.........39....świętokrzys......21......10.02.09... .....+3/córcia Andzia1234...31....warszawa.........21......10.02.09.... ..........+6/?? adulka.........31....podkarpackie.....19......11.02 .09..................? Ewi785.........30....Lubuskie..........15...... 6-12.02.09................? lamamma......30....Pomorskie.........19......12.02.09... ...Mania/ek? helka...........30....mazowieckie.... 16......14.02.09....................? *Iskierka*......28....wlkp...............20..... 14.02.09...............+2..? Wazka.........29.....Rosja.............20......14.02.09 ........+6/córcia julka2384.....24.....lubuskie.........21.....15.02.0 9 ............+7/syn doddotka......25......wielkopolskie...17....15.02.09.. ............+3...? Nadia277.......27.....śląskie...........20....15.02.09 ..........+3/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........20..... 16.02.09..........+4/Maja PrzyszlaMama23de...MannheimDE.....21.....16.02.09...+4./ córeczka Habcia..........23.....małopolskie.......19....17.02.09 ......+1,5/synek katia-84.........24....małopolskie/Krk..21....18.02 .09.............+1/? Pimboli..........27....Schwarzwald/DE..21....18.02.09... .+2/coreczka balbiina ........23 ....Częstochowa......19....19.02.09......+1/Kacper kamasutra......21.... wielkopolskie.....20....23.02.09..............+6/? dota25..........29.....pomorskie.........16.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........17.....25.02.09. ...........+3...? Zabajona.......31..... warm.-maz.......19.....26.02.09.............+3,5 konwalia9......28..... Dublin.............12.....26.02.09...................? belucci.........28...niedaleko wawy.. .20....?.02.09....+4...synek i ? Witajcie Zaczynam od aktualizacji tabelki i gratulacji dla belucci oraz dla mam, które juz wiedza jakiej płci bedą ich skarby. Jestem juz po usg połówkowym, które kosztowało mnie cały dzień nerwówki ale już wiem, że wszystkie pomiary są normie, natomiast w dalszym ciągu nie dane mi było dojrzeć czy dziewczynka czy chłopiec. Też poleciała mi w dół hemoglobina, więc nie obejdzie sie bez preparatu żelaza. Na taki stawiajacy się brzuszek mozecie brać Nospę, wczoraj pytałam lekarza bo mi tez to ostatnio sie przytrafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przedewszystkim dziekuje wam ze pamietalyscie omnie bardzo sie ciesze i jest to bardzo mile buziole a tak na marginesie to z cecia sie wyienie z ktoras na numer telefonu wrazie czego zawsze bede mogla poinformowac co umnie sie dzieje a oras z was przekaze na forum np jak bedziemy rodzic juz to bedzie to bardzo wskazane ;-) co wy na to ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sprzatam potem mam wyklady dalam wszystkie rzeczy i sprzety dla dzidzi w jedno miejsce jak kupimy meble to bede je prac i prasowac i ukladac pimboli w jakim proszku bedziesz prac ubranka dla dzidzi?? ja sie zastanawiam czy moze nie poprosic kumpele zeby mi przywiozla z polski ten jelp bo to nie ma specjalnego dla dzieci jak juz tylko persil sensitive . balbina fajnie ze juz jestes a numerami powymieniamy sie wszytskie na naszym emailu mysle ze to najlepszy pomysl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki dziekuje za pocieszenie :) moze rzeczywiscie niedotarlo do niego ze bedzie mial dzidzie zobaczymy.... wczoraj jak ogladal film na dvd z encyklopedi zdrowia dziecka i tam pokazywali porod cesarke i naturalny i z tej cesarki dzidzia takie minki robila a on sie usmiechcnal.... wiem ze niebedzie zlym ojcem bo on uwielbia dzieci i zawsze do niego lgna, ale moglby miec troche zrozumienia dla mnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam koleżanki Gratulacje dobrych wiadomości - oby tak dalej moje miłe :) I proszę wszystkie mamy żeby nie martwiły się przed połówkowym - działamy wedle zasady - musi być dobrze i nie może być inaczej. Pamiętajcie Co to jest stawiający się brzuch i jakie są tego objawy? Boli? Co do facetów - szara masa... Moj nie daje dupki za bardzo ale też nie jest idealny... Ale w podsumaowaniu wychodzi na plus także nie narzekam :) No dobra czasem narzekam :) ale staram się nie nakręcać... Bo tylko dla mnie wtedy gorzej. Julka - czy twój był z tobą na usg i widział dzidzię? To jest hit! Reakcja murowana. Największych twardzieli zwala z nóg. :) A jak był i nie reaguje to ja już nie wiem :( Robię pierogi leniwe. Normalnie dostanę medal niedługo za gospodynię roku - tzn chyba sama sobie go przyznam, ale zawsze to coś:) W życiu tyle nie gotowałam a jak coś to makaron głównie. Buuuuziak dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana widzial na usg w 10 tyg, teraz niewidzial bo za kazdym razem jak bylam w szpitalu robili mi usg... chcialam jechac na trojwymiarowe ale podroz samochodem niejest wskazana :( i niewiem czy zobaczy dzidzie... chyba ze wybierzemy sie do szpitala na usg razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbinka nie martw się że nie czujesz ruchów. Ja byłam pewna że to kopniaki dopiero w 22 tyg zatem masz jeszcze czas. Szklana głowo gratuluje przyjemności z kucharzenia. Ja wczoraj zrobiłam kopytka pierwszy raz w życiu i mój luby mówi, że tylko kopytka będzie teraz jadł. A te kopytka to za sprawą Hałaśliwej która szalała z 4 kg ziemniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis robię gołąbki, ale jakoś tak niezdarnie mi wychodzą, nie wiem czemu, źle je ścisnęłam w garnku i mi dwa wylazły z kapusty, ehhh, a taka mam ochotę poleżeć, a tu garów trza pilnować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszla-sa proszki specjalne dla malych dzieci,np.:Domal Baby Fashion,Frosch Babys Waschmittel czy SA8 Babywaschmittel,musisz sie rozgladnac.W ostatecznosci pozostaje albo persil sensitive,albo omo sensitive-o tym ostatnim slyszalam dobre opinie. Ja nie bede sciagac proszku z Polski,no chyba,ze bym byla w PL i przy okazji kupila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×