Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

iskra_boza To żeby Ci się dobrze pracowało :) Jak już się rozkręcisz w nowym miejscu napisz ile masz rezydentów pod opieką i w jakim stanie. Czy ktoś pracował dla Southern Cross Healthcare ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oglądam ale bardzo rzadko ;) No i jakoś problemy Southern Cross nie przykuły mojej uwagi bo do tej pory się nimi nie interesowałam. Cóż, trzeba będzie się zastanowić później nad innym miejscem pracy, gdzie przynajmniej płacą za przerwy. Na razie miesiąc preceptorshipu za mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgfid
Co do BUPY to ja mam najgorsze doświadczenia z pracy w Birmningham. Jak mnie wysyłała tam do domów agencja to zawsze był problem z personelem a zdrzało sie że była 1-a piel. na 3-y floor tzn. zwykle ok.64 pacjentów i to bardzo cieżkich. Po prostu obóz pracy, warunki rzeczywiście dobre dla personelu i chorych ale nie sposób bylo sie wyrobic tyle pracy i cięzko z nadzorem w zakresie manual handling.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też słyszałam różnie. Od pielęgniarek pracujących dla Bupy w różych domach, dobre opinie, od agencji różne. Zależy od miejsca na jakie się trafi. Zobaczymy jakie jest to, w którym będę pracować. Przynajmniej uwolnię się od Priory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peakstaff
Witam , Jeśli któraś z Pan - pielęgniarek poszukuje obecnie pracy w Anglii, posiadamy wolne etaty w miastach Derby, okolice Birmingham, okolice Southampton, oklice Gatwik , okolice Surrey.. praca na pełen etat stawki kształtują się od 11 do 13 funta na godzinę/ Care Home with Nursing. Jeśli któraś z Pan będzie zainteresowana lub będzie miala pytanie odnośnie ofert pracy możne wysłać emalia jobs@peakstaff.co.uk, 1454335860. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do emmetroad Bardzo dziękuje za rade niestety nie zostawiałam sobie żadnych potwierdzeń, co do osoby która się dowiaduje i dzwoni dom izb to mam angielkę. Przysłano mi , ze niestety mam za mało godzin po liceum medycznym, teraz zbieram dokumenty dotyczące godzin teorii i praktyki, mam specjalizacje z ratownictwa wiec dołączę im godziny praktyk i teorie, poza ty wysłałam im dokumenty dotyczące mojej magisterki ze Zdrowia Publicznego też chcą godziny nauki i praktyki. Mam jeszcze trochę certyfikatów ze szkoleń i zastanawiam się czy tez wysłać dotyczą zaawansowanych zabiegów reanimacyjnych, i btls. chyba wrzucę może nie zaszkodzi. W Anglii jest mój mąż wiec tylko dlatego zbieram te dokumenty. Tak czytam te informacje o pracy w Anglii i trochę mnie przeraża, wychodzi na to że nadajemy się tyko do domów opieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skiperko Zycze Ci powodzenia w rejestracji ale jezeli mimo wszystko sie nie uda, to byc moze jest jeszcze jedna mozliwosc - jednoroczne lub 18 miesieczne studia pielegniarskie do poziomu licencjata. Nie przegladalam tego zbyt dokladnie w UK ale w Irlandii kazda os. z dyplomem pielegniarki moze je zrobic (to jest cos takiego jak studia pomostowe w PL tylko sie tak nie nazywa). Na pewno tez twoj mgr ze zdrowia publicznego mialby pozytywny wplyw na decyzje podejmowana przez szkole. Pierwsza rzecza, ktora musialabys zrobic chcac sie zapisac do szkoly bylby pewnie NARIC: http://www.naric.org.uk/index.asp?page=82 po wyslaniu im dokumentow, twoje LM zostaloby ocenione do poziomu UK i wiedzialabys na jaki poziom akademicki mozesz probowac sie dostac. Nie pamietam ile to kosztuje (cos miedzy 50-70 funtow). Ostateczna decyzje podejmuje szkola ale nie wydaje mi sie zeby mozna bylo przeskoczyc jakis poziom. Tak jak wszedzie - trzeba isc po kolei. Tu sa poziomy: http://en.wikipedia.org/wiki/National_Qualifications_Framework Tutaj sa wszystkie organizacje prowadzace nauczanie na kierunkach zwiazanych ze zdrowiem: http://www.rdlearning.org.uk/pages/Default.asp?IsResearch=0&criteria=off Nie wiem dokladnie jak jest w UK ale w Irlandii zgodnie z dyrektywami unijnymi nie wymaga sie zadnych egzaminow z angielskiego dla obywateli UE. Raz tylko spotkalam sie z testem robionym przez szkole ale to byla uczelnia techniczna (moze ze wzgledu na stopien trudnosci). Niestety z tego co widze, to UK jest daleko w tyle z wdrazaniem ustaw unijnych. To wielkie halo, ktore teraz UK tak naglosnilo, dotyczace zmian dla pielegniarek z UE Irlandia wprowadzila juz b. dawno temu. Nie wiem jakie sa ceny za szkole w UK ale w twoim wypadku (jako, ze bylabys jeszcze przed rejestracja) istnieje mozliwosc ubiegania sie o dofinansowanie. Szczegoly: http://www.nhsbsa.nhs.uk/Students/3253.aspx Jeszcze raz zycze powodzenia. Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skiperko Przejrzalam, to jeszcze raz i teraz nie mam pewnosci czy da sie bez rejestracji dostac na skrocone studia pielegniarskie (trzeba by pewnie zasiegnac informacji u zrodla) ale moze mimo wszystko linki, ktore ci podalam beda pomocne. Mam kolezanke w UK i z informacji, ktore mi podaje wynika, ze pielegniarki sa tam ksztalcone na wielu roznych poziomach. Moze bedzie warto sie tym zainteresowac i przemyslec. Wierze, ze ci sie uda, to co sobie zaplanowalas. Trzymaj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy orientujecie sie może ile sie czeka na niezbędną dokumentacje z NMC ?Około trzech tygodni temu wysłałam do nich formularz z prośba o przesłanie mi aplikacji wraz z wykazem dokumentów potrzebnych do rejestracji w MNC a tu cisza .Chciałabym żeby zdążyli mi je przysłac bo lece do Polski 30 maja i bym załatwiła wszystko w naszych izbach ,jak myślicie czy zadzwonic tam i spytac sie kiedy dostane te dokumenty czy poprostu tak długo to trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgfid
Wejdź na ich strony i wszystkiego się dowiesz po co czekasz na odp. od nich ... oni na takie listy nie iodpisuja bo wszystko jest w necie. ja juz 6 lat temu wszystko wysłałam zgodnie z tym co było w necie i czekalam. Fakt trwało to ok. pół roku wtedy teraz jest podobno szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malfid
Czy ktoś może wie cos na temat sieci Sanctuary Care?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Nie wiem czy dobrze został zrozumiany mój ostatni post .Zrobiłam tak jak kazali na ich stronie czyli zanim rozpoczniesz rejestrację to najpierw trzeba poprać z ich strony druk(EU request for NMC application forms )-pobrałam wypełniłam i wysłałam poczta -register letter-taka opcja też była wymieniona na ich stronie,i czekam aż przyślą mi niezbędne formularze żebym mogła rozpocząć rejestracje.Miałam nadzieje że do dwóch tygodni przyjda ponieważ za tydzień lecę do Polski więc myślałam ,że mając te dokumenty zaniose od razu do naszych izb bo też tam jest strona gdzie muszą wypełnic nasze izby.List z prośba o ten for,ularz wysłałam miesiąc temu a tu dalej cisza .Ile wy żescie czekały na te dokumenty od nich a może lepiej tam zadzwonić i ponowić prośbę?Dzieki z góry za odpowiedż i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Ja nie mialam najmniejszych problemow z rejestracja, jezyk znam ale nikt o niego nie pytal. Wszystko przebieglo sprawnie i otrzymalam PIN po jakichs 4 miesiacach od rozpoczecia rejestracji czyli jakies 2 miesiace temu. Najlepsze w tym jest to , ze moim zdaniem ktos tam popelnil blad poniewaz po uzyskaniu tytulu licencjata w lipcu 2006 roku ( prawie 5 lat temu) nie pracowalam w zawodzie ani w Polsce ani w Uk. Uczylam sie jezyka pracujec w drukarni.. Powinnam zamiast PINu dostac skierowanie na return to nursing practise course ale stalo sie inaczej. Teraz mam PIN i nie wiem co z nim zrobic. Return to practise course kosztuje jakies 1000 funtow wiec wolalabym raczej popracowac jakis czas za darmo ( w zamian za trening ) ale nie wiem czy to w UK mozliwe. W polsce w takiej sytuacji przyjmuja z otwartymi ramionami ale w Uk nie mam pojecia ? Nie wiem tez do kogo sie zglosic ? Moze do menagera szpitala ? Do Barbary- nic nie da dzwonienie- trzeba czekac. Na pewno przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alberta2
Mam pytanie.Właśnie wysłałam papiery do NMC i skończyłam w Polsce specjalizację{2 lata} z anestezji i int.ter.Czy ona jest w UK coś warta,z doświadczeniem 7 lat na OIOM-ie i anestezji pediatrycznej?Może ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik2210
witam mam pytanie o co pytają na rozmowach o prace w uk? wyjeżdżam do uk w czerwcu i chcę szukać pracy w zawodzie, chciałabym się jakoś przygotować dajcie znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgfid
Własnie przeszłam rozmowe w Polsce w firmie brytyjskiej. Najpierw rozmowa ogólna z szefem sieci, później 2-u etapowy test raczej logiczny niz z wiedzy medycznej a później rozmowa 1,5 godz. z 2oma managerkami na tematy co robiłam poprzednio w UK.Razem 3,5 godz. 1-a osoba... Rejestrujac sie wczesniej w agencji brytyjskiej jak byłam w Anglii są bardzo szczegółowe testy z wiedzy na dane stanowisko np. ja szukałam w medycynie pracy albo jako district nurse to różne aspekty prawne, kursy w tej dziedzinie, kwalifikacje praktyczne itd. Decyduje najlepiej ukończenie brytyjskiej szkoły albo świetna znajomosc tamtego rynku jezeli chodzi o takie pozycje. Co do szpitala nie wiem ale zapisz sie do bazy NHSu i będziesz codziennie dostawc oferty a tam masz wszystko napisane....ale nie jest łatwo szczególnie na wyższe pozycje powyzej band 5...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynka85pigulauk nie potrzeba Ci żadnego return to practice. Potrzebujesz preceptorship. Pracujesz jako pielęgniarka, ale pod okiem innej. Większość organizacji to oferuje, włącznie z NHS. Traktują Cię jako nowo wykwalifikowaną pielęgniarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik2210
napiszcie proszę jak wyglądają rozmowy o pracę?jakie pytania i wogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki ci Iskro boza. Tylko , ze zeby zostac preceptee trzeba najpierw dostac prace jako pielegniarka a o to nie tak latwo, probowalam w domach opieki i nic . Nie wiesz czy moglabym robic czegos takiego w czsie wolnym i za darmo. Mam u mnie w pracy tydzien wolnego w miesiacu wiec mogolabym w tym czasie sie doszkalac.. Albo zatrudnie sie jako HCA i moze po jakim czasie cos zalatwie... Nie wiem nawet z kim w szpitalu moglabym o tym porozmawiac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokumenty potrzebne do rejestracji w NMC : - Wypelniona aplikacja ( jest w niej taki podpunkt dotyczacy zdolnosci do pracy , ( fitness to practice chyba) ktory moze byc bez problemu podbity przez GP w UK- u mnie musialam zaplacic 10 funtow. - zaswiadczenie o niekaralnosci ( mozna zalatwic przez ambasade- wydzial konsularny- cena 60 funtow ) -dyplom + suplement -zaswiadczenie z twojej izby piel. o zgodnosci kwalifikacji z dyrektywami unijnymi) -prawo wykonywania zawodu -akt urodzenia ( skrocony odpis) WSZYSTKIE dokumenty musza byc przetlumaczone ( tlumaczenie przysiegle lub certyfikowane) www.languagewarehouse.co.uk w londynie- robia je naprawde szybko i tanio- wystarczy przeslac skany dokumentow i gotowe dokumenty dostajesz poczta. WSZYSTKIE dok. musza byc skopiowane i podbite przez notariusza . Polskie oryginaly tez !!! W UK nazywa sie notary public lub solicitors - tanio nie jest- ja dalam 80 funtow ale ceny zaleza od regionu. Do NMC wysylamy tylko kopie chyba ze chcesz sie pozbyc dokumentow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AH i jeszcze kopia paszportu tez potwierdzona notarialnie. Najlepiej im to wszystko wyslac uporzadkowane, czyli np kopie oryginalu dyplomu spiac z jego tlumaczeniem itd zeby wiedzieli co jest co..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynka85pigulauk Jesteś pielęgniarką, szkoda czasu na pracę jako HCA. Zarejestrowałaś się na stronie staffnurse.com? Ja przez tą stronę dostałam pracę. Porejestruj się na stronach różnych organiacji: Bupa, MHA, Orchard Homes. Pielęgniarki są potrzebne do pracy wszędzie i ciągle! Powysyłaj CV do domów opieki. Na dobrą sprawę jako polska pielęgniarka, nie musisz mieć nawet preceptorship. Ale lepiej zrobić, bo wszystko nowe, inne, no i przerwa w zawodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny kochane wiem że sie powtarzam ale właśnie mi przyszły dokumenty do rejestracji i nie za bardzo sie orientuje co ja mam sama wypełnic ,co moje izby w polsce a co lekarz.pierwsza strona jest juz z moimi danymi,potem Section 2 :Profesionaledukation and training -czy tu mam sama wypełnić?,potem section 4:Declaration of good health by occupational health department/medical practitioner-nie wiem czy dobrze rozumiem,że tu wypełnia lekarz np.mój GP tu w Anglii?i potem jest Supporting Declaration of Good Health and Good Character for Admission to a Part of the NMC's Professional Register-czy tą cześć wypełnic mają moje izby w Polsce ,i czy maja to wypełnic po angielsku?i ostania strona -Details of registration and practice ,i Registration or licensing authorities -czy to znowu ja wypełniam? przepraszam że tak zawracam głowę ale nie mam do kogo tu w Anglii sie zwrócić a mój angielski jeszcze kuleje ale twardo sie uczę -dziekuję z góry za poradę ,Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam powstawiało mi jakieś bużki zamiast liter a to nie było zamierzone-pierwsza bużka to "P" druga bużka to "D"-Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wypelnilam prawie wszystko sama tylko section 4 wypelnil i podbil mi GP za 10 funtow. Izby nawet mojej aplikacji nie widzialy , ja mialam wszystkie dokumenty zanim dostalam aplikacje, co i jak dowiedzialam sie z kafeterii :) o ile pamietam tam sa dwie deklaracje zwiazane z Good character, jedna to selfdeclaration ktora podpisujesz sama a ekwiwalentem drugiej jest Zaswiadczenie o kwalifikacjach do wykonywania zawodu pielegniarki ( w tym jest deklaracja o zgodnosci kwalifikacji z dyrektywami unii europ) , ktore wydadza ci w izbie ale nie od reki , trzeba zlozyc wniosek o wydanie . Pole w aplikacji zostawilam puste . Doswiadczenia nie mam wiec nie wypelnialam. Latwiej bedzie jak juz przetlumaczysz sobie papiery bo aplikacja musi byc wypelniona po angielsku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskro boza , tak robie , zarejestrowalam sie na nurses.co.uk 3 tyg temu, przez jakis tydzien telefon dzwonil bez przerwy , z roznych agencji ale zaden pracodawca mnie jeszcze na interview nie zaprosil ... bede dalej probowac , dzieki za dodanie otuchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×