Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Dzieki dziewczyny :) juz powysylalam cv do domow opieki w mojej okolicy , zarejestrowalam na staffnurses i nurses.co.uk i dzisiaj zlozylam aplikacje do pracy jako HCA na sali operacyjnej w prywatnym szpitalu- tak zeby sie jakos wkrecic w rytm szpitalny w uk na poczatek.Mam tez zamiar zrobic kilka kursow ze strony staffnurse np Basic life support , niezbyt drogie sa od 5 do 25 funtow , moze z nimi moje cv bedzie lepiej wygladalo... Jeszcze raz dziekuje za pomoc. Aha i jeszcze o tych skladkach w izbie, ja nigdy nie placilam bo nie pracowalam w zawodzie i mi dali zaswiadczenie bez wyrownywania niczego wiec chyba zalezy od izby albo od pani ktora tam pracuje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynka Odwazna jestes. :) Dziewczyny Jezeli cokolwiek chcialam powiedziec ta swoja pisanina na najnizszym z mozliwych poziomow, to tylko to, zebyscie umialy walczyc z systemem, ktory nie jest przyjazny bez wzgledu na to, co by o nim nie powiedziec, zebyscie nie poprzestawaly na licencjacie z pielegniarstwa, bo to nie koniec, a poczatek walki o siebie. Nikt licencjatem z pielegniarstwa Pana Boga za nogi nie zlapal i pracodawcy szczeka nie opadnie. Nasza ocene, miejsca pracy i szczeble na ktore mozemy sie wspiac reguluje wolny rynek (pracodawca), a on wymusza konkurencje. Badzcie konkurencyjne i nie bojcie sie elastycznosci. Jezeli nie macie "kompleksu pomiatania", to nikt wam krzywdy nie zrobi. To zawod jak kazdy inny - specjalizujcie sie i uczcie sie jezyka, wszystkimi mozliwymi formami nauki (nie tylko w pracy). To decydujaca sprawa w walce z systemem. Teraz sa miejsca pracy dla nas tylko dlatego, ze zwalniaja sie one po filipinskich i hinduskich pielegniarkach, ktore wyrzuca sie z Wysp bez zadnych skrupolow, z powodu kryzysu. Te pielegniarki, tez byly wysoko cenione ... Zostaja jeszcze tylko te z wysokimi kwalifikacjami. To, czy jestesmy tu mile widziane, czy nie reguluje potrzeba rynku, unijne i miejscowe prawo. Walczcie z tym jak chcecie. Nie mowie przeciez, ze nie nalezy walczyc w zwiazkach zawodowych, czy byc dumnym ze wszystkiego co polskie. Kazdy zrobi jak zechce. Jedne z nas maja sile przebicia inne nie, rozny jest poziom jezyka, kwalifikacji i doswiadczenia ale trzymajmy sie razem. Nie przenosmy tego "... kolezanko, a ja jestem lepsza od kolezanki..." na wyspiarski grunt. Badzmy realistkami. Realista to ktos, kto patrzy i widzi. Zycze wam powodzenia i osiagniecia zamierzonych celow. Na pewno bede jeszcze pisac, choc moze nie tak czesto. Zauwazylam, ze jest tu za duzo moich wypowiedzi. :) Teraz pozwole wypowiedziec sie innym. :) I jeszcze na koniec: Przepraszam cie Iskro_boza. Nie chcialam cie obrazic ale tez jestem Polka i nie moge sobie pozwolic na to, zeby mnie obrazano - szybko mnie ponosi. Nie neguje twojej postawy. Mozesz na pewno byc dumna ze wszystkiego co osiagnelas i na pewno jestes wzorem dla wielu pielegniarek. Trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Martynka85 pigulauk... Martynka napisz jak mozesz bo od Ciebie z Tojego postu wziełam tłumacza w Londynie ,fakt tłumaczy szybko i tanio ale razem z tłumaczeniami dostałam dom każdego dokumentu certyfikat że dane tłumaczenie jest zgodne z orginałem ,czy orientujesz sie może albo kto kolwiek na forum czy taki certyfikat wystarczy czy oprócz tego musze to jeszcze potwierdzić notarialnie??Dzięki dziewczyny i pozdrawiam forumowiczów.Mam nadzieje że też mi się w końcu uda zarejestrować bo jestem tylko po Medyku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaE
Dziewczyny co sadzicie o polskich posrednikach zalatwiajacych prace jako pielegniarka czy jako HCA w UK ?Czy ktoras z Was skorzystala z uslug takiej agencji?Czy korzystalyscie z ich pomocy w rejestracji do NMC?Bardzo prosze o jakies opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten certyfikat musi pozostac spiety z oryginalem bo np przy kopiowaniu tlumaczenia ich pieczatka jest niewidoczna no i po to zeby potwierdzic ze tlumaczyli z oryginalu a nie kopii np. ( obie wiemy ze tlumacza ze skanow hehe) Jesli chcesz cie tego tlumaczenia/dokumentu pozbyc to oczywiscie to wystarczy ale po to każa kopiowac i potwierdzac zebys w przyszlosci nie musiala placic znowu za tlumacza . Taniej wyjdzie kopia od notariusza... Zaswiadczenie o niekaralnosci i zaswiadczanie z izb jest wazne 3 miesiace wiec mozesz im dac oryginaly bo i tak sie przeterminuja i beda uniewaznione ale oryginalne dyplomy, certyfikaty i ich tlumaczenia na twoim miejscu bym zachowala . Mam nadzieje ze sie na cos przydalam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Martynka85 .rozumiem ,faktycznie lepiej to potwierdzić u notariusza niż sie pozbyć tych certyfikatów w razie zagubienia dokumentów.pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mam pytanko, czy wiecie moze do kogo mam sie zglosic w szpitalu jesli bym chciala robic wolontariat na A&E . Nie wiem czy bezposrednio do szpitala czy moze zadzwonic do NHS Trust ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Drogie Panie, piszę pierwszy raz i zwracam się z gorącą prośbą o pomoc, a mianowicie, mam 29 lat, jestem mgr socjologii, chciałabym w tym roku pójść na studia licencjackie pielęgniarskie i od razu po nich wyjechać do Anglii. Czy bez stażu mam tam szanse na pracę? Czy sam licencjat jest tam uznawany? Jestem w ogromnej rozterce, gdyż chciałabym podjąć dobrą decyzję, bo mam już swoje lata i nie chciałabym, stracić kolejnych, tak jak to było w przypadku tej mojej nieszczęsnej socjologii, po której nic nie ma. I Drogie Panie tak szczerze czy warto w tym wieku dopiero zaczynać to pielęgniarstwo od podstaw? I do tego musiałbym od podstaw uczyć się języka bo słabo z nim. Dziękuję z góry za wszystkie odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co mogłaby tam robić po skończeniu samego licencjata, czy w ogóle mogłabym tam coś robić, mam na myśli może jakąś pracę ze starszymi osobami itp., i jak tam jest to opłacane, bo nie mam żadnego pojęcia. Nadmieniam, iż osoba z oipip poinformowała mnie, że nawet doktorat i długi staż w Polsce nie przygotowuje do pracy w uk, mam taki mętlik w głowie i nie wiem co mam o tym myśleć. Jeszcze jedno, na dyplomie licencjackim co ma się napisane - tak ogólnie pielęgniarka?, bo żadnej specjalizacji chyba nie ma prawda? to są dodatkowe sprawy. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy, że poczytasz nasze ostatnie posty, na pewno sytuacja Ci się rozświetli. Licencjat pielęgniarstwa jest uznawany w UK automatycznie. Co będzie za 3 lata, jak skończysz studia, trudno powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaE
Dziewczyny wiem, ze pewnie ten temat sie juz powtorzyl ale wysiadlam na 10-tej stronie z 20 tego tematu :( czy moglybyscie tak w extra skrocie napisac- doswiadczenie w pracy jako pielegniarka mam tylko 3 miesiace, od ukonczenia studiow minelo 5 lat , jestem w trakcie rejestracji do NMC aby uzyskac PIN i teraz moje pytanko-uzyskuje PIN, czy zostane zatrudniona juz jako pielegniarka czy musze odbyc jakis dodatkowy staz w UK np. w moim przypadku jesli tak krotko w PL pracowalam jako pielegniarka?Jakis kurs adaptacyjny itp.?Czy robienie tych ich kursow i szkolen jest niezalezne od tego, ze juz pracuje u nich jako pielegniarka np. w nursing home?Generalnie czy po otrzymaniu PIN-u dostane oferte juz jako pielegniarka a nie HCA z koniecznoscia odbycia stazu czy kursu adaptacyjnego zeby moc pracowac na stanowisku RGN .Jak to wyglada, tak tylko prosze chocby w extra skrocie i 3 zdaniach o odpowiedz. Z gory dziekuje. Przezywam to baaardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Odpiszę Tobie AniaE Skończyłam studia licencjackie w 2010 roku. Zaraz po odebraniu dyplomu zaczęłam zbierać dokumenty do rejestracji w NMC i szykowałam się do wyjazdu na Wyspy. Mieszkam w Irlandii Północnej. Przyleciałam w sierpniu i zaczęłam szukać pracy jako Care Assistant, co nie było łatwe. Miałam sporo interview ale nikt nie chciał mnie przyjąć. Dostałam pracę dopiero w grudniu kiedy byłam już zarejstrowana w NMC. Zajęło mi to ok. 1,5-2 miesiące - już nie pamietam dokładnie. Udało mi się za pierwszym razem dzięki poradom dziewczyn z tego wątku. Pracując jako C/A szukałam pracy jako RGN no i też musiałam swoje odczekać. Dostałam ofertę preceptorshipu dopiero w marcu no i zaczęłam prace RGN w kwietniu. Rejestracja nie jest problemem po skończeniu licencjatu ale znalezienie pracy z oferta preceptorshipu. Nie wiem jak w Angli. Może jest lepiej. Tutaj w Irlandii Płn. kryzys chyba jest bardziej widoczny na rynku pracy pielegniarek. Bardzo malo ofert no i w większości wymagane 6 miesięcy doświadczenia - czyli preceptorship.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym prace RGN dostałam przez przypadek. Trafiłam do niezbyt dobrego miejsca no ale odczekam swoje. Preceptorship koncze w pazdzierniku i uciekam stamtad bo mam dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik2210
Dziewczyny napiszcie proszę jak mam się dobrze przygotować do rozmowy w care home, o co pytają i wogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę o odp. czy na studiach lcencjackich są zadawane różne prace zaliczeniowe, eseje itp. czy tylko teoria do wkucia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgfid
Na studiach licencjackich miałam dziesiątki planów opieki z praktyk, pisania przeróznych procedur a z patologii to juz przesadził bo nawet pisałam procedury ogólnokrajowe w razie wybuchu bomby atomowej czy ataku biolgicznego. Poniewaz to było wspomagane internetem codziennie w tyg. siedziałam do 24 - 1ej i prowadziłam dyskusje bądź cos pisałam miałam po min.10 przedmiotów w semestrze. Bradzo ciezkie studia a mam porównanie bo mam studia biznesowe i ogrodnicze i tamte nie dały mi tak w kość jak ten licencjat z pielęgniarstwa. Juz nie podejde do magisterki tak jestem póki co zrażona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agwar
Witam sredecznie. Mam pytanie dotyczące pracy jako pielęgniarka (nie pomoc) w UK. Jestem młodą pielęgniarką z tytułem magistra piel. mam półtoraroczne doświadczenie w pracy na bloku operacyjnym jako instrumentariuszka. Proszę o pomoc jak to wygląda, zaczęłam myśleć o wyjezdzie bo nie starcza mi na życie w tym chorym kraju. Jestem mama samotnie wychowującą swoją córkę i jest naprawdę ciężko. Właściwie to nawet nie wiem od czego miałabym zacząć, myśląc o wyjeżdzie do UK Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serenity Jestes w najlepszym wieku, zeby rozpoczac studia pielegniarskie. Masz b. dobre przygotowanie (socjologia to 30% pielegniarstwa). Studia pielegniarskie, to sama przyjemnosc. Wiedza, ktorej nie da sie ogarnac. Mozna wybierac z calej palety specjalizacji i robic to co cie najbardziej interesuje - wlaczajac w to socjologie jesli zechcesz. To zawod z przyszloscia (szczegolnie geriatria, rehabilitacja i chirurgia kosmetyczna). Zawod bez ograniczen terytorialnych, zarobkowych i edukacyjnych. I wreszcie gromna satysfakcja z pracy. Na poczatek do opanowania: anatomia, fizjologia i patologia. Fizjologia to klucz do sukcesu. Jesli to zrozumiesz, to zrozumiesz juz wszystko. Zycze Ci powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do AniaE. Po uzyskaniu PIN szukasz pracy jako pielęgniarka, nie HCA. Szkolenie może, ale nie musi, zaoferować pracodawca. Możesz szukać takiego, u którego będziesz mogła odbyć preceptorship. Jest to nieobowiązkowe, zależne od pracodawcy. Na naszą korzyść jednak, gdyż dostajemy możliwość nauczenia się wszystkiego pracując na stanowisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich:-) mam pytanie dotyczące Bupy, czy któras z Wa pracowała dla nich??? jakie macie opinie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pracuję od 1 czerwca dla Bupy w Bingley. Świetny dom opieki, fajni ludzie, uhh, oby nie zapeszać, oby tak dalej. Bupa płaci 10.29 na godzinę, niewiele, ale przerwy są płatne, nadgodziny 12.73Ł. Pracując 12 godzin dostajesz obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to gratuluję fajnej pracy i miejsca:-) trochę się naczytałam o Bupie ale to pewnie wszystko zależy od tego jak się trafi, co nie co sama będę wiedziała za 3 tyg bo zaczynam pracę w Cambs och też bym chciała dobrze trafić - pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik2210
do Aniczek72 w związku z tym ze zaczynasz nie długo prace chciałam zapytać jak wyglądała Twoja rozmowa o prace?o co pytali?cz ciężko było? z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoras z was, dziewczyny myslala kiedys o wyjezdzie do USA, zna prcedure albo przez jakas jej czesc przebrnela? Bylabym wdzieczna za informacje nt. kolejnosci dzialan:), bo na razie trudno mi to uchwycic... nie moge fragmentow informacji poskladac jeszcze w calosc. Czy wiecie jak radza tam sobie polskie pielegniarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Asik2210 polecam Ci bardzo ksiązke język angielski dla pielegniarek Eweliny Małko i Christofera Govender-Kubiec, na podstawie tej ksiązki przygotujesz się dobrze do każdej rozmowy kwalifikacyjnej i bedzie dobrze:-) naprawdę polecam, jest w niej zawarte praktycznie wszystko co nam potrzeba a i pomocne są odpowiedzi na pytania zadawane przez pracodawce które mozna sobie ułozyć pod siebie. Na kazdej rozmowie o pracę jest ogromny stres ale to równiez zalezy od tego kto sie po drugiej stronie i z Toba rozmowia, głowa do góry, my jestesmy silne babki i poradzimy sobie w każdej sytuacji:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peakstaff
Witam wszystkich, Posiadamy kilka wolnych etatów na stanowisko: pielęgniarka na terenie Anglii w domach opiekii. Jeśli któraś z pan jest zainteresowana, bardzo proszę o kontakt emial jobs@peakstaff.co.uk. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnesii@
Do iskra_boza Mam problem. Dostałam potwierdzenie z NMC że akceptują moje dokumenty, a jedyne co muszę zrobić to przesłać 76 funtów. Proszę napisz(cie) mi jak mam to zrobić z Polski? Nie podali żadnego numeru konta ani nic. Jak do nich dzwoniłam kobieta powiedziała mi że nie przyjmują żadnych transfer bank, tylko draft? Nie za bardzo się jeszcze orientuje co to jest ten draft, dlatego bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×