Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość jodła35i
Bardzo dziękuję ci za szybką odpowiedź ja mam straszną ochotę na studia pielęgniarskie ale to będzie oznaczało że będę musiała 3,5-4 lat pozostać w Polsce. Jak ty rozwiązałaś ten problem, to znaczy chciałam zapytać czy na okres studiów pozostaniesz w Polsce(pewnie jesteś osobą dużo młodszą ode mnie)? Ja oprócz tego że jestem już trochę za stara na studia niestety to jeszcze mam obawy że język przez tyle lat siłą rzeczy wywietrzeje z głowy. Mam jeszcze pytanie odnośnie studium dla pomocy pielęgniarskiej (jescze ten rok bym mogła przeboleć w Polsce) ale czy to cokolwiek zmieni w moim położeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla pielegniarka
Jodlo ja mam 26 lat wiec tak jestem troche mlodsza od Ciebie.zamierzam zostac w Polsce na czas studiow ale pracujac w Anglii swieta ferie itp.Studia stacjonarne trwaja 3 lata a wiec i Ty bys mogla jeszcze je skonczyc,na wielu uczelniach rekrutacja wciaz trwa.Natomiast jesli chodzi o kwestie Twojego studium pielegniarskiego to niewiele to chyba zmieni, ze studium czy bez w Anglii mozesz pracowac tylko jako carer;a co do angielskiego to zamierzam isc poprostu na kurs a raczej jakis bardzo dlugi kurs bo przez cale studia zamierzam uczyc sie angielskiego a polska telewizje zamienic na angielska:)pozdrawiam.na Twoim miejscu naprawde zastanowilabym sie nad studiami bo ja juz naprawde wiele kursow skonczylam ale to wciaz nie to a pielegniarka w obecnych czasach mozna zostac tylko po studiach.xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja poszłam na studia pielęgniarskie pomostowe w wieku 33 lat, to były studia półtora roczne dla dyplomowanych pielęgniarek. Studiowały ze mną dziewczyny na pomostowych 2.5 rocznych, które były dobrze po 50. Więc nie opowiadaj farmazonów, że jesteś za stara ;) Jak chcesz pracować w UK jako carer, nie musisz kończyć żadnej szkoły w PL. Wszystko na miejscu możesz zrobić, a pracodawca opłaci kurs. Ja już tydzień pracuję (hehe) w agencji, która rekrutuje care assistants do pracy. Dziś dostałam kontrakt. Pracuję jako Care Co-ordinator, ale szefostwo ma jakieś plany związane ze mną, bo jestem jedyną pielęgniarką tam i węszą możliwość rozszerzenia usług ;) No zobaczymy, jak to się dalej potoczy. Przynajmniej weekendy mnie nie obowiązują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jodła35i
Dziękuję wam bardzo serdecznie za odpowiedź ja wiem że do emerytury mi dość daleko i z tą starością to trochę na wyrost ale miałam na myśli że po skończeniu tych studiów będę przed czterdziestką i ciągle kłębią mi się w głowie pytania czy potem w takim wieku bez doświadczenia zawodowego cokolwiek znajdę w zawodzie czy tylko będę musiała kolejny papierek z kolejnej szkoły odłożyć do szuflady. Wiem ze nikt mi gwarancji nie da na pracę ale ten wiek po skończonych studiach nie daje mi spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurdyjka :))
Ja jestem w Twoim wieku ;) W październiku zaczęłam studia magisterskie online na pedagogice :D Ale w grudniu poznałam mojego obecnego męża i porzuciłam. Longlife learning, na naukę nigdy nie jest za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniczek1972
Oczywiscie, ze na nauke nigdy nie jest za pozno:-) ja zrobilam licencjat z pielegniarstwa majac lat 39 takze Jodla- duzo wiary w siebie- pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla pielegniarko
o ile sie orientuje to w Polsce nie ma juz czegos takiego jak staz podyplomowy. Staz trzeba bylo odbywac gdy konczylo sie studium. teraz po studiach masz tytul licencjat pielegniarstwa i mozesz od razu isc do pracy. Zupelnie tak samo jak w innych krajach UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jodła35i
Dzięki kochane za wasze odpowiedzi dałyście mi dużo wiary że wszystko się poukłada. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MajaMaj
Dziewczyny orientujecie sie moze co do pielegniarstwa i rynku pracy dla pielegniarek w Szkocji w domach opieki? Napiszcie mi jeszcze prosze czy jest ciezko dostac prace osobie z prawie zadnym doswiadczeniem na stanowisku pielegniarki (pracowalam tylko 4 miesiace w tym roku po kilku latach od uzyskaniu dyplomu), wiem, ze juz o to pytalam, ale potrzebuje Waszych cennych porad i waszego wsparcia :) moze inaczej - czy ciezko dostac prace z mozliwoscia odbycia preceptorship? Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malarka_58
Witam koleżanki z forum. Długo nie zabierałam głosu w dyskusjii, bo czekałam na decyzję z NMC. Teraz jestem zdruzgotana. Odmówiono mi Pin-u po 5-ciu miesiącach oczekiwania. Jestem po 5-cioletnim LM , ukończyłam szkołę w 1978, ale z 33- letnim stażem pracy. Zweryfikowali moje godziny szkoleń teoretycznych i praktycznych w LM i stwierdzili, że mam za mało godziń w porównaniu ze standartami ang..Dobrze, z góry było wiadome, że nie będą spełniały wymogów, po co ta dogłębna analiza. W myśl Dyrektywy, Dyplom Pielegniarki Dyplomowanej i lata pracy powinny być automatycznie przyznawane. Nie wiem o co tu w tym wszystkim chodzi. Czuje się pokrzywdzona. Jestem w trakcie pisania odwołania, a nie omieszkałam o tym poiformować moje izby. Nie poddam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już dość w uk
pielęgniarek z Polski, Indii.Opanujcie się dziewczyny.Skończy jedna z drugą szkołę w Polsce i od razu ze słabym językiem, lub bez wali do jukej:) Ten rynek też się w końcu nasycił.Sama próbowałam dostać sie na studia tutaj.Nie udało sie, tyle jest chętnych.Wyobraźcie sobie co będzie za 3 lata... Pracodawca zawsze chętnie zatrudni pielęgniarkę z dyplomem z Uk niz z Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla pielegniarka
Jak taka madra jestes to sama z UK wracaj do Polski. Poprostu zazdrosna jestes ze ktos ma dyplom a Ty nie. Ha ha ha;pouczac to swoje dzieci mozesz a nie dorosle osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MajaMaj
Na ile PIN jest przyznawany, slyszalam, ze na 3 lata, wiec czy expiry date oznacza, ze w tym czasie trzeba dokonac oplaty za kontynuacje "PIN-u" czy, ze tylko do tego czasu masz PIN, bo ja mam podana date,ze mam wazny rok,hmm...Troche sie pogubilam :) czy w jakis sytuacjach przyznaja tylko na rok PIN???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MajaMaj
Do osoby, ktora ma dosc pielegniarek z Polski Zal mi Ciebie!!!Chcialaby dupa do raju co?Samo pielegniarstwo to ciezki kawalek chleba, a uzyskanie PIN-u drugi ciezki kawalek, masa papierkow,oplata,dlugie czekanie na odpowiedz itp. a potem szukanie pracy.Jedna Pani dzis napisala tu na forum, ze jej odmowili PIN-u (bardzo mi przykro,trzymam kciuki za ta Pania) Wiec jesli ktos juz ma owe atuty powinien je wykorzystac jak sie tylko najlepiej da!Wiec nie wypisuj takich bzdur i zabierz sie za swoja robote, bo moze i w twojej pracy ciebie tez maja dosc jako kolejna Polke na wyspach- (wg twojego rozumowania, ze niby co przeciwna kolejnym Polakom w UK jestes???) albo zaczna miec dosc :) Grunt to wierzyc w siebie i wykorzystac swoje kwalifikacje zawodowe, a z tego co wiem to Polskie pielegniarki sa cenione w UK i chcetnie zatrudniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znam nikogo, komu by się udało zarejestrować w NMC po medyku. Dlatego zrobiłam studia pomostowe- nie było szans inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już dość w uk
he:) wiedziałam że mnie tu od razu zlinczują zazdrosna nie jestem, studiuje już inny kierunek.To co napisałam było między innymi odpowiedzią na post osoby której odmówiono pinu i innej która celowo planuje studia pielęgniarskie w Polsce aby od razu wyjechać do Uk nie pracując w Pl ani jednego dnia. Uważam że nie warto tak robić skoro już teraz tyle pielęgniarek wali do Uk. Skończyłam też jedne studia w Polsce.Jak je zaczynałam był duży popyt na ten kierunek, wiele młodych ludzi się na niego rzuciło. W tym momencie bez znajomości lub "odrobiny" szczęścia przyzwoitej pracy nie znajdę. Skoro studia pielęgniarskie sa takie ciężkie to dlaczego nie pójdziecie na medycynę, stomatologię? z pracą po tym nigdzie nie byłoby problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla pielegniarka
Do osoby juz dosc w UK. Moze Ty juz lepiej sie nie wypowiadaj albo odwiedz jakies forum na Filipinach albo w Indiach i powiedz im to samo:hej ludzie nie studiujcie bo pracy nie znajdziecie. Ty sie lepiej martw o swoja prace i swoje studia bo niektorzy Anglicy po studiach w sklepie pracuja. Dosc juz tego zasciankowego myslenia.Jestesmy Europejczykami i mamy prawo studiowac gdzie chcemy i pracowac gdzie chcemy a ten komu naprawde zalezy prace znajdzie zawsze. Bardzo dobrze ze na studia sie nie dostalas i pielegniarka nie zostaniesz -jednej nadasanej zrzedliwej pielegniarki mniej. Moze jeszcze mi powiesz ze Ty ludziom chcialas pomagac haha dobre sobie. Bron mnie Panie Boze przed takimi pielegniarkami jak Ty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla pielegniarka
Do iskry bozej. Iskierko Ty nas informuj o Twoich postepach w pracy ,zyczliwe Ci osoby w tym ja trzymamy kciuki.Dziekuje osobie ktora odpowiedziala na mojego posta o stazu. Tez znalazlam te informacje w internecie chociaz latwo nie bylo bo stare regulacje z nowymi sie mieszaja.Staz nadal obowiazuje ale obcokrajowcow studiujacych w naszym kraju bo tez i tacy u nas sa PANNO JUZ DOSC W UK. pozdrawiam goraco wszystkie pielegniarki nie poddawajcie sie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja mam problemy ze znalezieniem pracy jako pielegniarka, nawet w domu opieki. Chcialam zaczac jako care assistant dla nhs ale na nawet na interview mnie nie zaprosili. Ostatnio mialam interview w domu opieki ale powiedzieli ze nie jestem gotowa do pracy jako pielegniarka ( obronilam licencjat 5 lat temu i od tej pory nie pracowalam w zawodzie ) i zaoferowali mi prace jako care assistant i mozliwosc dalszego rozwoju tzn treningi i potem moze dadza mi szanse sie wykazac jako piel.. przyjelam oferte - zobaczymy co bedzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodapołożna
A jeśli chodzi o położne nie wiecie jak jest w UK??? W Polsce też zarabiam 1600 zł. Ledwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynka, nie ustawaj w poszukiwaniach (pracujac czy nie). Poszukaj mozliwosci brania chocby pojedynczych dyzurow albo jakiegos malego domu opieki gdzie sa problemy kadrowe. Ja taki na poczatku znalazlam i powiedzialam wlascicielowi po prostu "daj mi szanse, a bedziesz mial doskonalego pracownika" - zwyczajnie go poprosilam (bez nadymania sie i zgodzilam sie odbyc kilkudniowy training za darmo). Przyjal mnie ale nastepnego dnia dostalam lepsza propozycje. Nie zapomnialam mu podziekowac z calego serca, bo slyszalam, ze zatrudnil tez druga Polke. Nie wiem gdzie mieszkasz - czy to UK czy np Irlandia Polnocna, bo to zupelnie dwa rozne miejsca ale nie poddawaj sie. Wiedz, ze moglas trafic gorzej, np Irl. Pol. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już dość w uk
ależ ja wam tego prawa nie zabieram:D studiujcie gdzie chcecie ale później nie narzekajcie że nie macie pracy bo przecież polskie pielęgniarki są tu tak cenione i tak bardzo potrzebne i spodziewałyście się że przyjmą was z otwartymi ramionami. Ja tez sie cieszę że nie dostałam się na takie studia, a wypowiadać się będę jeśli mam ochotę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Martynka85pigulauk No to zaczynam sie bac o siebie :( Mam prawie identyczna sytuacje w prawdzie juz pracowalam jako care assistant i jako pigula 3 miesiace w PL ale i tak sie boje, ze ciezko bedzie z praca. Nie zaoferowali Ci preceptorship?Podobno wiekszosc domow opieki je oferuje. Naprawde sie zaczelam bac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Ja mieszkam w Irlandii Północnej. Ze znalezieniem pracy w zawodzie byly problemy. W końcu się udalo - zaoferowano mi preceptorship. Trafiłam do domu opieki, który ma nie tylko problemy kadrowe ale i wiele wiele innych (poważnych). Praca w chwili obecnej jest bardzo stresujaca a zarobki nieadekwatne do odpowiedzialnosci jaka ponoszę za wszystko i za wszystkich. Chyba trochę tęsknię za pracą jako care assistant - zero stresu, pracę jak skończyłam to szłam do domu. A teraz muszę zostawać po godzinach, które i tak nie są płatne. Nie chce ryzykować poszukiwania pracy bez 6-cio miesiecznego doświadczenia. Po studiach nie pracowałam w Polsce. Od razu wyjechałam jak tylko zebrałam opowiednie dokumenty potrzebne do rejestracji w NMC. Sytuacja życiowa nie pozwolila mi zostać dłużej w Polsce. już dość w uk Widzę, że należysz do grona Polaków, którzy chcą żeby innym rodakom było gorzej na Wyspach. Nie bądź zawistna i okaż trochę zrozumienia - różne są sytuacje w życiu. Wszystkim pielęgniarkom życze powodzenia w znalezieniu spokojnej pracy :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6- miesieczne doswiadczenie- tylko skad je uzyskac, skoro nie bardzo chca dac sznanse na prace nawet w care home? Z kapelusza :) Ja po prostu mam nadzieje, ze dotre do pracodawcy, ktory da owa sznase. Czeka mnie ciezka przeprawa.W Polsce nie zamierzam pracowac jako pielegniarka juz ani jednego dnia.Pracowalam 3 miesiace i nawet umowy nie chcialam przedluzyc, nie ze wzgledu na prace pielegniarska ale ze wzgledu na wredny personel , smieszne zarobki no i tesknote za wyspami.Po roku w PL wracam do UK gdzie mieszkalam kilka lat.Wracam z PIN-em wiec...modle sie, aby sie udalo tym razem pracowac w swoim zawodzie. A czy pracujac jako np. care assistant mozna robic "po godzinach" gdzies tam za free preceptorship?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej dziewczyny moze i ja moge wtracic 2 grosze:) Od 4 lat pracuje w szpitalu w Szkocji. Moje doswiadczenia moge sie komus przydac wiec smialo pytajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawa rejstracji w NMC jest dosc skomplikowana oprocz zaswiadczen sa tam porownywane tzw kryteria edukacyjne i niestety polskie Licea medyczne nie zawsze je spelnialy. Co do pracy w szpitalu trudno mowic o redukcji etatow ale jest ich znaczne ograniczenie. Wiele kolezanek wrac po urlopach macierzynskich do pracy i one maja pierszenstwo w obejmowaniu wakatow. Od tego roku maja byc wprowadzone tzw programy pomostowe ktore zapewnia mlodym pielegiarkom po szkole kontakt z zawodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla pielegniarka
Hej Piki mam pytanie. Czy mialas jakies doswiadczenie jak zaczynalas w Szkocji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dosc duze doswiadczenie w bardzo dobrym szpitalu i dosc szerokie w zakresie opieki nad pacjentem od osob starszych po 3- letnia praktyke na oddziale ortopedi dzieciecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam jesli moja wypowiedz jest dosc chaotyczna ale wydaje mi sie ze dosc wazne przed podjeciem decyzji o wyjezdzie jest zadanie sobie pytania gdzie chce pracowac i co lubie w moim zawodzie? Czy mam wystarczajaca motywacje do pracy z osobami starszymi czesto borykajacymi sie z problemem demencji czy raczej kocham zycie na oddzilale dynamike pracy i wyzwania? trzymam kciuki i chetnie odpowiem na inne pytania obiecuje Was czytac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×