Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość renata 35
Witam wszystkich to moze i ja wtrace kilka swoich groszy w ten watek, ktory sledze rowniez od jakiegos czasu. Piszecie, ze NMC nie daje pinu osobom po liceach medycznych-a to nie prawda, chybe, ze cos sie zmienilo przez ostatnie kilka lat. Ja staram sie o pin jeszcze jak Polska nie byla w Uni i dostalam odmowe, ze za malo godzin i tak dalej, Irl poludniowa to samo. Odpuscilam az tu NMC samo sie do mnie odezwalo z pytaniem czy nadal jestem zainteresowana, bo zmienily sie przepisy Polska weszla do uni i maja obowiazek respektowac nasze papiery. Rejestracje dostalam w miesiac -do dzis ja mam. Place roczne skladki a skorzystalam z niej dopiero w maju tego roku, kiedy przenioslam sie z Irlandii do Anglii i jakims cudem dostalam prace w NHS na bloku operacyjnym. Przypomne, ze jetsem po liceum medycznym raptem z jednorocznym starzem w Polsce. W Irlandi jak juz wywalczylam pin do dostalam prace w krwiodastwie, gdzie pracowalam dwa lata. To caly moj starz, a od maja jestem tu - mam nadzieje ze juz na dluzej. Takze zycze powodzenia i wytrwalosci i troche wiary w siebie, chociaz ta Polska mentalnosc bardzo nam przeszkadza w zdobywaniu sukcesow-takich bzdur nam natlukli do glowy przez tyle lat, ze pokolenia mina zanim narod stanie na nogi i zacznie wierzyc w siebie juz nie mowiac o dumie narodowej, ktorej nie mamy za grosz-bo niby z czegu tu byc dumnym. Ale sie rozpisalam-mam nadzieje ze nikogo nie urazilam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Renaty Miałaś niezłe szczęście ,że dostałaś PIN ,bo ja też jestem po LM i pracowałam 15 lat w Polsce na oddziale Kardiologii ,mam oprócz tego certyfikat ukończenia kursu z Ratownictwa Medycznego,i niecały miesiąc temu przysłali mi odmowę ,że nie mam kwalifikacji ani wiedzy żeby pracować na terenie UK ,fakt że odkąd tu przyjechałam (niecałe 2 lata )to nie pracowałam ale pilnie sie uczyłam angielskiego ,bo przyjechałam z zerową znajomością angielskiego ale jak to sie mówi poświeciłam sie dla mężą który tutaj przebywa od paru lat i stwierdził że nie wraca do Polski ,więc ja szybko wypowiedzenie za porozumieniem stron i tak to jestem w Anglii .Nie myślałam od razu o rejestracji bo zanim połapałam sie o co w tym wszystkim biega no i znalazłam pieniążki na załatwienie wszystkich potrzebnych dokumentów włącznie z tłumaczeniami to troche minęło.Nie mam studiów ani licencjata bo mnie na nie stać nie było ale jestem po LM i uważam że jestem dobra pielęgniarką i z dużą wiedzą zarówno pielęgniarską jak i medyczną ,mogłabym w każdej chwili wrócić do pracy i na pewno bym nie zawiodła bo niektórych rzeczy i nawyków się nie zapomina,jak wkłucia dożylne cewnikowanie ,rozpuszczanie i obliczanie dawki leków obsługa pomp sprzetu zmiana opatrunków i przede wszystkim opieka pielegnacyjna.Do tej pory myślałam że to jest ważne i to się liczy ale się pomyliłam bo niestety jak pisałam wyżej nie przyznali mi pinu.Podłamałam się ,mąż mnie twardo wspiera ale co to da ,mój angielski ma jeszcze trochę do życzenia więc nie mam jak się wykłócac z nimi i nie mam za bardzo nikogo do pomocy chodzi mi o znajomych,nie wiem co robić bo bardzo bym chciała dalej pracowac w zawodzie ale czas pokaże na razie wkuwam solidnie angielski wraz z pojęciami medycznymi i spróbuje gdzieś sie załapac jako opiekunka może chociaż tyle ,także gratulacje Renata że dostałaś w końcu po LM PIN i powodzenia w pracy ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już pisałam o tym w jednym z poprzednich swoich postów-KAŻDY PRZYPADEK JEST INNY. W UK "cuda" się zdarzają. Pisałam również o moim koledze,który nie mógł dostać "PIN-u" jako magister fizjoterapii z 25 letnim udokumentowanym stażem pracy w PL ,USA oraz Afryce. Angole trzymali się litery prawa,które mówi,ze fizjoterapeuci spoza UK muszą nostryfikować swoje dyplomy.... W myśl zasady,ze "kropla drąży skałę" rozpoczął dwuletnią korespondencję z urzędami ,która skończyła się otrzymaniem PIN w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy musialyscie pokazac pracodawcy w UK swiadectwo ostatniej pracy lub inny dokument potwierdzajacy, ze pracowalyscie w PL jako pielegniarka?Czy np. zaswiadczenie z izby pielegniarskiej o przebiegu pracy zawodowej im wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie potrzebujesz nic z Polski, jak masz PIN. I tak Ci nie uznają. Ja mam referencje ze szpitali w PL, nikogo one nie interesowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W UK zawsze niezbędne są referencje,gdy przeszłaś już pomyślnie rekrutację.Zazwyczaj wtedy musisz wskazać poprzedniego pracodawcę a ten obecny (do którego aplikowałaś) wyśle pod wskazany przez Ciebie adres odpowiedni formularz do wypełnienia (oczywiście po angielsku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, wyleciało mi z czaszki, że ja pracowałam w UK w różnych branżach, więc polskie referencje nie były potrzebne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja i tak mam 2 referencje z UK jedna z care homu, 2-ga z warehouse ;) chyba bardziej im na brytyjskich zalezy, bo sobie przefaxuja dane,mam nadzieje, ze jest im to wszytsko jedno od kogo sa refereccje byle by ktos potwierdzil, ze mnie zna, ze ladnie pracowalam i nie narobilam balaganu :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a nie myślałyście o prywatnej działalności, praktyce, gabinecie czy czymś takim? Mnie coraz bardziej chodzi to po głowie. Na stronie NMC pisze, że pielęgniarka może sobie praktykę/działalność otworzyć. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na stronie NMC piszą o możliwości założenia własnej praktyki.Tu chodzi raczej o możliwości prawne,Realna możliwość zaistnienia w takim interesie to całkiem co innego..Prawda jest taka,że Anglicy nie są skłonni do płacenia za to za co nie muszą. Pomimo tego ,że wszyscy psioczą na tutejszą służbę zdrowia, to co mają zagwarantowane jest wystarczające dla nich na tyle,że nie widzą potrzeby szukania usług medycznych za pieniądze,które realnie są dostępne w NHS .Dodatkowo b.dobrze działający system pomocy socjalnej sprawia,że podstawowe potrzeby mają zapewnione z nawiązką. Kiedyś przychodziłam do bardzo zamożnych emerytowanych lekarzy jako pracownik agencji.Dziadkom się nudziło,wiec moja praca polegała na pogawędkach,popijaniu herbatki i oglądaniu albumów ze zdjęciami.Za to płacił w 800% Council a pozostałe 20% ze swojej kieszeni dziadkowie...Pomyśl,,jaką cene mogła byś zaproponować ,żeby wzięli Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja ostatnio pracowałam jako Care Co-ordinator w dość dużej firmie świadczącej usługi pielęgnacyjne i opiekuńcze. Firma miała kontrakt podpisany z Social Services i PCT. Przez to, że jest ogólnie w kraju kryzys, państwo obcina dziadkom przydziały i finansowanie. Dziadki mają np. przydzielone 2-3 godziny opłacane przez państwo, drugie tyle dokupują od agencji prywatnie. Całkiem nieźle się ten biznes kręci. Poza tym zastanawiam się też, bo czasem lekarze GP wchodzą w spółki z pielęgniarkami samo zatrudnionymi, zakładając praktyki. Czasem mają już taką praktykę i chcą zatrudnić pielęgniarkę na warunkach self-employed. Dlatego mnie ten temat interesuje. Poza tym jeszcze właśnie taka agencja rekrutacyjna jest dość ciekawym przedsięwzięciem. I licencja nie tak droga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakty,które opisałaś to czysta prawda. W UK też Jest kryzys i w żadnej branży nie jest lekko.Czy myślisz o agencji świadczącej usługi dla szpitali i domów pomocy oferującej własnych pracowników? (Nursing & Care Workers Agencies,) W tej branży jest tak źle jak nie było od lat. Są tysiące takich agencji ,które walcząc o klienta zeszły ze swoimi marżami praktycznie do zera,bo branie pracownika z agencji jest teraz absolutną ostatecznością ( szukają oszczędności,żeby jakoś przetrwać) Jeśli myślisz o agencji zajmującej się rekrutującą pracowników dla firm to chyba tez b.trudno z tego wyżyć,zwłaszcza temu ,kto dopiero próbuje zaistnieć na tym rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny doradzcie, co najlepiej zrobic jesli nie uda mi sie dostac pracy jako pielegniarka w nursing home z preceptorship lub bez niego tzn. ogolnie pracy jako RGN bo np. nie oferuja preceptorship lub dlatego ze mam za male doswiadczenie itp. Gdzie najlepiej uderzyc w takiej sytuacji, co zrobic?Czy pracowac jako care assistant i gdzies robic jakies treningi z nursing (jesli to mozliwe) czy jako HCA czy moze praca przez agencje dla pielegniarek? Jak w takiej sytuacji jesli wystapi najlepiej zareagowac i zadzialac? Poradzcie prosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma na to uniwersalnej recepty.. Wszystko zależy od wielu czynników/ w tym wielu zmiennych/ : 1. na jakim poziomie władasz angielskim 2. czy umiesz się dobrze "sprzedać' na rozmowie kwalifikacyjnej. Sądzę ,ze w przypadku "zerowego"doświadczenia w pracy w UK możesz spróbować załapać się na jakiś czas jako pomoc pielęgniarska w jakimś szpitalu lub domu pomocy. Tam w każdej wolnej chwili zgłębiaj tajniki pracy pielęgniarskiej /w tym "papierologię",która w Nursing Homes jest ważniejsza od samych rezydentów./ Dopiero jak poznasz specyfikę pracy i zakres obowiązków pielęgniarki w UK szukaj pracy w swoim zawodzie.Bardzo zwiększysz swoje szanse na otrzymanie pracy mając do swojej dyspozycji samochód (wraz z umiejętnością dowolnego przemieszczania się nim ). W UK są bardzo wysokie ubezpieczenia komunikacyjne dla nowicjuszy ,ale da się to obejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik2210
witam i proszę o radę: jestem pielęgniarką z krótkim stażem pracy(6 miesięcy) udało mi się dostać PIN number(po prawie pół roku), zarejestrowałam się na stronie NHS i sprawdzam tam ogłoszenia ale tam oferty są tylko na band 5 i się zastanawiam czy wogóle mogę aplikować na takie ogłoszenie? i na jakich stronach jeszcze się zarejestrować?ja mieszkam w Birmingham, rozniosłam cv po domach opieki i nic :-(, zaczynam wątpić czy wogóle kiedyś zacznę pracować w zawodzie, już myślałam żeby iśc np na wolontariat tylko też nie wiem czy wyśtarczy przejść się znów po domach opieki i zapytać??? a noi o co mniej więcej pytają na interview?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik2210
witam i proszę o radę: jestem pielęgniarką z krótkim stażem pracy(6 miesięcy) udało mi się dostać PIN number(po prawie pół roku), zarejestrowałam się na stronie NHS i sprawdzam tam ogłoszenia ale tam oferty są tylko na band 5 i się zastanawiam czy wogóle mogę aplikować na takie ogłoszenie? i na jakich stronach jeszcze się zarejestrować?ja mieszkam w Birmingham, rozniosłam cv po domach opieki i nic :-(, zaczynam wątpić czy wogóle kiedyś zacznę pracować w zawodzie, już myślałam żeby iśc np na wolontariat tylko też nie wiem czy wyśtarczy przejść się znów po domach opieki i zapytać??? a noi o co mniej więcej pytają na interview?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zarejestruj się koniecznie na staffnurse.com.Bardzo starannie wypełnij wszystkie rubryki, daj komuś do sprawdzenia swoje CV. Może tu jest jakiś problem.. Oczywiście możesz aplikować do szpitali na band 5,ale szanse na przyjęcie do pracy bez doświadczenia w UK masz naprawdę bardzo małe małe. W formularzu podaj swój numer komórkowy i od tej chwili nie rozstawaj się z nim nawet w nocy. Na pewno będą dzwonić przeróżne agencje rekrutacyjne ,którym będzie bardzo zależało na tym,żebyś dostała pracę.(za to biorą prowizję do pracodawcy) Nie godź się na stawkę poniżej 11funtów/godz przy płatnych przerwach w pracy lub 12 funtów, gdy za przerwy nie płacą. Standardowe pytania na interview: 1.Jak rozwiązujesz sytuacje konfliktowe pomiędzy pracownikami 2.jak sobie radzisz ze stresem (chodzi o sposób pozbywania sie stresu w wolnym czasie) 3.Co zrobisz,jak zorientujesz się ,że podałaś niewłaściwy lek 4.Jak się adoptujesz do nowych warunków (ja mówię ,że skoro tu jestem i nieźle sobie radzę to znaczy ,że nie mam z tym kłopotu) 5.Co rozumiesz pod pojęciem "ABUSE" Do rozmowy podchodź na luzie. W Nursing homme brakuje mnóstwo pielęgniarek. Uogólniając wszystko zależy od tego jak się będziesz potrafiła "sprzedać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo zwiększysz swoje szanse jeżeli będziesz mobilna tzn. miała do swojej dyspozycji samochód. Komunikacja miejska w UK jest droga i dodatkowo na dojazdy autobusami traci się mnóstwo czasu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszko9876 mam pytanko czy przez staffnurse.com mozna dostac stala prace czy jest to na zasadzie agencji pracy tymczasowej,ze od przypadku do przypadku jakies agencje zarejestrowane na staffnurse.com zalatwiaja prace raz w jednym care home raz w innym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Hallo ToJa Przez staffnurse.com można dostać każdy rodzaj pracy. Agencje,które tam "buszują" szukaja odpowiednich kandydatów dla swoich zleceniodawców. W grę moze wchodzić zarówno praca na czas określony,w niepełnym wymiarze czasu,jako kontrakt stały. NHS ma swój system rekrutacji/tylko i wyłącznie poprzez internet/,więc na staffnurse.com nie ma co szukać pracy w NHS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agencje,które "przeczesują "staffnurse.com załatwiają pracowników dla wszystkich pracodawców, którzy złożą zlecenie na znalezienie potrzebnego pracownika. Każda agencja może poszukiwać odpowiednich kandydatów dla bardzo wielu rożnych pracodawców.Procedury są zazwyczaj takie,że w pierwszej kolejności,czytają informacje o kandydacie ,które on sam zamieści na stronie.Potem pracownik agencji dzwoni pod podany nr telefonu dopytuje o różne szczegóły sprawdzając przy okazji poziom angielskiego.Tym ostatnim aż tak bardzo bym się jednak nie przejmowała. Głównie chodzi o to ,żeby się rozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik2210
Agnieszko9876 bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To przypominam od razu, że agencja STR działa szybko. Z tym, że pojęcia nie mają gdzie kierują swój personel, a zachwalają tak miejsce pracy, że hoho. Nie chcę zapeszać, ale wczoraj miałam interview w prywatnej firmie, która ma sieć praktyk GP, kontrakt z NHS. Pensja ciekawa, emerytura z NHS itp. Praca byłaby w poradni, albo i dwóch, jakbym chciała nieco nadgodzin. Dziś do mnie zadzwonili i zaproszono mnie do tejże poradni, w której bym miała pracować na rozmowę z Clinical Lead Nurse na jutro. No zobaczy się, co to będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla pielegniarka
I ja i ja tez trzymam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam pytanie do malarka58_58 ,czy mozesz napisac jak przebiega na chwile obecna twoja rejestracja w nmc. Ja rowniez jestem po lm i po woli trace nadzieje na rejestr ,mimo ze dzieki niektorym osoba na forum ja zaszczepilam.NMCprzysłały mi po raz kolejny informacje ze mam im doslac akt małzenstwa oraz nowosc w postaci deklaracji na jaki,, rodzaj,, pielegniarki sie deklaruje .Pismo a raczej transcript of trainning ma zawierac dokładna ilosc godz teor i prakt [wczesniej wyslałam im z OKE dokładny wykaz],problem w tym ,ze nie wiem kto tym razem ma go wypelnic a na dodatek podbic.Mhhhhhhhhhhh kurcze trace nadzieje i nie wiem czy dalsze wysylanie papierow ma jakis sens .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli w ogóle z tobą korespondują ,to znaczy,że sprawa jest do załatwienia. W swojej sprawie zadzwoń do Izb pielęgniarskich w PL.Tam Ci powiedzą ,kto ma wystawić dokumenty których żąda NMC.Deklaruj chęć rejestracji jako General Nurse (pielęgniarka ogólna) lub taką specjalność w jakiej pracowałaś w PL ,o ile w UK taka specjalność występuje. Dla General jest najwięcej możliwości zatrudnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy odpowiedź Izb Pielęgniarskich np w Warszawie będzie nie satysfakcjonująca to należy dowiedzieć się w innym oddziale (w innym województwie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×