Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość iska7
u mnie w care homie FSHC odnosnie płac, tak pielegniarka ma coś koło 12-14funi za godzine, niestety neiw iem jak sa platne nadgodziny bo z tego co sie orientuje ktos na kontrakcie 36H nadgodziny ma platne powyzej 144 godziny przepracowanej w 4 tyugodniowym systemie placy. Jesli chodzi o stawki większe godziowo to sa to tylko 3 dni w roku, nowy rok, boze narodzenie i easter monday bodajże i na tym koniec a stawka w te dni to poltorej stawki normalnej. weekendy, sobota czy neidziela nie sa lepiej platne-stawka podstawowa. Wszystkei bank holiday takze sa po podstawowej stawce dlatego lepiej znaleźć coś z NHS bo płace są o niebo lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FSHC płaci pielęgniarce 10.95 za godzinę. Za nadgodziny 13.69. Za bank holiday a są to tylko 3 dni w roku - Easter Monday, 1 stycznia i 25 grudnia. Za pracę w tych dniach zarabia się nieco ponad 16 funtów ale nie wiem dokładnie ile. Szału nie ma :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NURSEr Łodz
Czy czasowo mozna pogodzic okolo 160h prace w zmianach 12h majac przy tym dodatkowa prace czy jest to jakos okreslone jesli ma sie jeden etat ile mozna dorobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Bupa miałam 10.29, Priory 12.80, agencja płaciła mi 13, 15 sobota, 18 niedziela i podwójna stawka w bank holiday. W poradni mam 14/godz. Practice Nurse pracująca dla agencji ma tutaj 16 f. Ostatnio miałam ofertę pracy do domu opieki w Londynie, przysłaną mi na maila przez jakąś agencję- 11f/godzinę. Pomyślałam sobie, że to chyba jakiś żart. W Londynie zazwyczaj są lepsze warunki. Znam dziewczynę, która pracuje jako Health Care Assistant, substance misuse i ma 10/ godzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NURSEr Łodz
i ile godzin masz w tej przychodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NURSEr Łodz
CZyli masz dwie prace> ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NURSEr Łodz, Na ICU nie ma zmian 12-godzinnych .Godziny dnia i nocy się ze sobą "zazębiają" ze względu na to,że trzeba mieć czas na przekazanie sobie pacjentów.Te godziny tez są płatne i wliczone "w etat". W takim systemie pracy przy etacie wynoszącym 160 godzin masz 17 dni w miesiącu wolnego,więc nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc "czy można pogodzić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NURSEr Łodz
to jak w jakim systemie sie pracuje na icu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w przychodni pracuję na stałe, mam 30 godzin. Nie mam teraz drugiej pracy, bo mi się nie chce. Pracuję od pon-pt 0d 8-14.30 i tak mi dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NURSEr Łodz
CZyli wychodzi na to ze jesli pracujesz na oddziale po 13 godzin to bd pracowac 11dni w miesiacu moze sie myle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NURSEr Łodz
Agnieszka Kiedy moge byc na band 6 lub 7 jakie kryteria musze spelnic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NURSEr Łodz, Podam przykład. Są stanowiska które wymagają bycia na Band 6 albo wyższym. Jeśli np ktoś się zwalnia lub odchodzi na emeryturę to pracodawca ogłasza konkurs na obsadzenie tego wakatu. W pierwszej kolejności taka osoba poszukiwana jest wśród pracowników szpitala a ogłoszenie o naborze trafia na tablicę ogłoszeń i do internetu na stronę internal NHS czyli lokalną. Jeśli rekrutacja wewnętrzna zakończy się niepowodzeniem ogłoszenie o naborze trafia na ogólnokrajową stronę NHS. Gdy komisja wybierze kandydata,który jest "tylko" Band 5 to mogą mu zaproponować to stanowisko o ile uzupełni brakujące szkolenia. (gdy są one niezbędne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NURSEr Łodz
a co z band 7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NURSEr Łodz
ok przeciez mi napisalas czy z band 5 mozna isc na band 7 od razu czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NURSEr Łodz
czyli band 5 to zwykle pielegniarki a band 6 i band7 to sa jeszcze inne stanowiska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, ze Band jest wazny jezeli chodzi o NHS, a co z prywatnymi szpitalami? Czy tam tez dziala skala plac i podzialu weglug Band?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NURSEr Łodz, Band 5 to może być "pielęgniarka z rejestracji" ,która niekoniecznie coś umie jak również pielęgniarka z miejsc,której nie zastąpi nikt z "zewnątrz". Gratyfikacją za odpowiedzialne i wymagające ponadprzeciętnej wiedzy odcinki są wysokie stawki za overtime (jednakowe dla wszystkich) , relatywnie szybsza ścieżka awansu oraz łatwość zdobycia pracy dla osób z dużym doświadczeniem zawodowym. Nie da się przeskoczyć ( nie znam takich przypadków) kolejnych szczebli hierarchii zawodowej. A czy w Polsce można od razu zostać naczelną pielęgniarką albo dyrektorem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emmetroad, Nie znam rynku prywatnych szpitali,ale z pewnością nie obowiązują tam zasady wynagrodzeń z NHS. Podobno trochę lepiej płacą ,ale zabezpieczenia socjalne są o wiele gorsze. Ogólnie NHS ma lepsze notowania... Jest to największy pracodawca w UK - każdy rząd musi się z nim liczyć i w związku z tym zawsze są bardzo ostrożni ,gdy chodzi o zakusy na odebranie jakichś przywilejów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przychodniach prowadzonych przez GP, też nie ma Band. Większość z nich jest prywatna, z kontraktami z NHS. W ten sposób ja pracuję dla prywatnego pracodawcy, ale emeryturę będę miała z NHS, mam smart card i różne NHS'owe bonusy, w tym refundowane kursy na uni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NURSEr Łodz
Jedno i najwazniejsze pytanie czy mozna miec 2 etaty i ile mozna zarabaiac czy jest to okreslone np jesli ma sie jedna prace w szpitalu czy w domu opieki jaką można miec druga czy moze to byc jeden etat czy tylko polowka jak to wyglada? Agnieszka pomoz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iska7
wg mnie mozesz miec kilka prac ale wtedy na kazda z nich dostaniesz inna wysokosc podatku, ktory zalezy od twojego rocznego dochodu, nie znam sie na tym , ale ile prac wezmiesz wg mnie zalezy od ciebie kwestia abys byla w stanie pogodzic jedna z druga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NURSEr Łodz, Nie ma zakazu pracy u konkurencji . W UK podejście do pracy jest takie,że możesz pracować nawet w 10-u miejscach po kilkanaście godzin jak pracodawcy i tobie to odpowiada. U mnie jest tak,że nie mogę przychodzić do "mojego" stałego miejsca pracy na dyżury jako pracownik agencji,ale do szpitala "za rogiem" już tak. Twoje pytania w lwiej części dotyczą wysokości zarobków.Musisz wiedzieć ,że przychodząc "znikąd" do UK ZAWSZE startujesz z najniższego pułapu wynagrodzeń. No chyba,że jesteś Panem anestezjologiem złowionym przez headhunter'a na zlecenie jego klienta.Wówczas miałbyś murowane 130k/year. W związku z powyższym ma twoim miejscu skupiła bym się na tym jak zdobyć pracę a nie na tym ile maksymalnie zarobię. Tutaj dobra praca nikogo nie szuka. Na ICU o jedno wolne miejsce walczy często kilkadziesiąt osób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NURSEr Łodz, D wyżyn zarobków w UK lub w jakimkolwiek innym kraju przed tobą długa i ciernista droga a założony cel niepewny.. Lepiej skonstruuj sobie do wykonania plan "minimum" i uzbrój się w cierpliwość i pokorę.Wówczas będziesz miał mniej rozczarowań i tak szybko nie "opadną ci skrzydełka".Tutaj nikt na ciebie nie czeka, a jeśli już się pojawisz to będziesz musiał na każdym kroku udowadniać,że jesteś lepszy od innych.Wtedy przy odrobinie szczęścia będziesz miał szanse osiągnąć cel "maksimum"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NURSEr Łodz
OK wiec w jakim sektorze powinienem szukac pracy dodatkowej majac etat w domu opieki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nurser Nie wiem dokladnie jak jest w UK, ale przypuszczam, ze podobnie lub lepiej niz w IE. W Irlandii jezeli dostaniesz prace w nursing home, to mozesz pracowac do bolu jesli zechcesz :) Przyjezdzajac bez rodziny (100-1200 euro kosztow zycia) jestes w stanie w co miesiac odlozyc lekko jakies 1500euro, reszta zalezy od Ciebie. W tym nursing home w ktorym ja pracowalam, mozna dorobic bez smierci z wycienczenia moze jakies nastepne 500 netto. Mozna tez wziac dyzury za care assistant. Ale duzo pracy oznacza zwykle wiekszy podatek i tak prawde mowiac nie oplaca sie za duzo pracowac. Wydaje mi sie, ze dziewczyny Cie tutaj troche nie rozumieja. W Irlandii np. normalne zarobki sa w skali 1800 -2500 i rzesze osob w ten sposob zarabiaja. Marne zarobki to 1300, a b. dobre zarobki to jakies 4000 i wiekszosc osob w tej skali sie utrzymuje. Sa specjalisci i managerowie, ktorych zarobki nijak sie maja do tej skali, ale to juz inna bajka. Wiec jak widzisz rozrzut jest w sumie maly i chocbys nie wiem co robil, to na poczatek tego nie przeskoczysz, bo albo Ci nic wiecej nie zaoferuja, albo Ci utna w podatkach. :) W UK jest pewnie podobnie tylko roznica w kursie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walczaca z Wiatrakami Mam informacje, ze z Kanady duzo pielegniarek wyjechalo do US i o prace, np. w Ontario nie jest teraz trudno. Jak to wyglada naprawde?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----Mi @Mi, wspomnialas kiedys o Australii. Moj znajomy jest b. zainteresowany informacjami z pierwszej reki. Czy jestes jeszcze na tym forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WALCZACAZWIATRAKAMI
Jesli chodzi o pielegniarki kanadyjskie to i owszem jakies 10-15 lat temu byla wielka emigracja do usa. W USA lepiej placa, nadal. Jednak na zarobki nawet RPN (to jak nasza piel. po liceum lub studium) w Kanadzie naprawde nie mozna narzekac. W zwiazku z tym granica sie otwarly dla obcokrajowcow. Na poczatku lat 90-tych o licencje bylo bardzo latwo. Teraz poprzeczka jest wysoko podniesiona. Obecnie jest tez taki naplyw pielegniarek z Indii i Filipin (tam chyba nie ksztalca w innych zawodach ;)), ze slyszalam ze pielegniarki wycofali z tzw. listy "skilled worker". Zawody bedace na tej liscie sa najbardziej pozadane w Kanadzie. Mam wrazenie przesytu jak na razie, bo pracodawcy niechetnie daja szanse obcokrajowcom. Zawsze pada pytanie czy masz doswiadczenie w Kanadzie. Jesli nie- dziekuja za uwage. Jednak trzeba byc optymistycznym bo w Kanadzie z tego co sie zorientowalam to dziala falowo i za jakies 5 lat znow beda blagac pielegniarki z zagranicy zeby przyjechaly. Jesli masz ochote to jak najbardziej. Warto sprobowac. Mozna zaczac jako PSW i wtedy latwiej dostac prace. Ja jednego dnia bylam PSW a drugiego juz mnie przeniesli na stanowisko pielegniarki w tym samym nursing home. Czyli jest to mozliwe. Jakby co sluze rada odnosnie calego procesu rejestracyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×