Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość AnnaaaJ
Cześć dziewczyny! Udało mi się przebrnąć przez cały temat :) Jestem pielęgniarką. od 4 miesięcy pracuję na intensywnej terapii. Pielęgniarstwo lic skończyłam w czerwcu tego roku, a wcześniej studiowałam ratownictwo med i pracowałam w pogotowiu. Mój chłopak dostał pracę w Belfaście. W związku z tym w styczniu/ lutym jadę do niego. Obecnie zbieram wszystkie potrzebne dokumenty do tłumaczenia. Na początku planuję popracować jako HCA, żaby osłuchać się z językiem i podszkolić (moj ang jest na poziomie b1 i nadal intensywnie się uczę) a w momencie gdy otrzymam Pin i poczuję się na siłach będę starała się o posadę pielęgniarki. Moje pytanie głównie kieruję do dziewczyn z Irlandii północnej- LadyBird, Merren i Iska7. LadyBird kiedyś pisałaś że w północnej Irl jest zupełnie inaczej z pracą niż na "głównej" wyspie. Co to znaczy? jest o nią ciężej? inne wymagania? Znacie jakieś agencje pracy z polski które szukają piel do irl półn? (w internecie żadnego aktualnego ogłoszenia do Belfastu nie znalazłam) albo słyszałyście że gdzieś poszukują HCA, może w waszej pracy? :) (wolałabym nie jechać zupełnie w "ciemno") i jeszcze jedno. są jakieś domu opieki które zdecydowanie odradzacie albo które polecacie? Boję się że trafię tak jak Iskra_boża :( Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Dzięuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie iska7 Rynek pracy jest już przepełniony po brzegi. Tym bardziej, że tutejsze uniwerki produkują studentów pielęgniarstwa, tylko, że im jest łatwiej o pracę w szpitalu. Zaczynają w domach opieki ale szybko z nich uciekają na ciekawe stanowiska. Ja zaczynałam preceptorship z jednym absolwentem pielęgniarstwa i on już po dwóch miesiącach dostał pracę na kardiologii. Ja pracowałam w domu opieki z problemami kadrowymi i nie tylko, we wschodnim Belfaście. Dałam radę przepracować tam 8 miesięcy, sporo się tam nauczyłam :) Widzę, że ciągle potrzebują tam pielęgniarek, bo co jakiś czas pojawiaja się ogłoszenia o pracę na lokalnej stronie urzędu pracy. http://www.jobcentreonline.com/JCOLFront/Home.aspx Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iska7 W Belfaście jest sporo ogloszeń do domów opieki. Zarówno dla HCA jak i RGN, tylko problemem jest, że nie każdy oferuje preceptorship. Wiele domów opieki potrzebuje pielęgniarek z doświadczeniem, które mogą zacząć pracę natychmiast. To jest właśnie główny problem. Jest jedna agencja Jark Healthcare w Belfaście, w której pracowała Polka, może jeszcze pracuje, mogłabyś tam spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 3 tygodni ,oprócz normalnych zajęć, jestem tzw mentorship dla studentki trzeciego roku pielęgniarstwa.,która odbywa mega długie praktyki na ICU .Wczoraj pytana o przyszłą pracą powiedziała między innymi,że wszyscy absolwenci pielęgniarstwa w UK mają ustawowo zapewnioną pracę w szpitalach. Jako ciekawostkę dodam,że praktyki studenckie są płatne,ale to nie student płaci, tylko szpital -500 funtów miesięcznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy któraś z Was jest zapisana do związków zawodowych w UK ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość care asss
jako studentka 2 roku pielęgniarstwa odniosę sie do tego co mówi Agnieszka. Co lepsze, tak się składa że w chwili obecnej również odbywam 3mc praktykę na ITU:) Szkoda Agnieszko że nie pracujemy razem. Pierwsze słyszę że mam zapewniona pracę w szpitalu! dobrze by było:D Możesz jej spytać skąd ma te informację? Dostaje miesięczne NHS bursary w wysokości 390f, niezależnie czy jestem w trakcie praktyki czy teorii. I to wszystko, niestety.. Do tego muszę zrobić 230godz jako wolontariuszka za co nie dostaje nic, nowy wymóg NMC. Różowo nie jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość care asss
A oprócz tego dodatkowo pracuję w weekendy jako carer.Bez tego ciężko by było się utrzymać na studiach. Byłaby to wielka ulga gdybym miała zapewniona pracę.Bo pielęgniarki narzekają że o pracę ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość care asss
zdaje sobie sprawę że studenci 3 roku dostają więcej, to jeszcze stary system.Ja robię degree i niestety,HNS ucięło stypendia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
care asss, Wygląda wiec na to ,że "moja" studentka trochę naściemniała... A co do pierwszej pracy to trochę dziwne,ale kto inny mi mówił,że jest taki rządowy program "pierwsza praca" dla pielęgniarek i wszyscy objęci tym programem w NHS pracę mają zapewnioną..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurse:)
Na 100% w Szkocji absolwenci maja/mieli? zapewniona prace po ukonczeniu pielegniarstwa, czytalam artykul na ten temat w 2011 roku:) Anglii to raczej nie dotyczylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość care asss
coś mi się wydaje że do Szkocji się przeniosę:) pracuję z pielęgniarka ze Szkocji.Zapytam jutro czy coś na ten temat wie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
care asss, W związku z różnymi opiniami na temat zapewnienia pracy absolwentom pielęgniarstwa w szpitalach ponownie przepytałam "swoją podopieczną". Stwierdziła,że w tym (www.lhch.nhs.uk/ szpitalu ,każdy kto odbywa praktyki na ostatnim roku studiów ma zagwarantowane miejsce pracy.. Może jest tu jeszcze ktoś,kto ma jakieś dodatkowe informacje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość care asss
to ciekawe ostatni placement na 3 roku wybieramy sobie sami.. może rzeczywiście jest jakiś program, ale póki co to mnie nie dotyczy.Musze najpierw przebrnąć przez te nieszczęsne eseje:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jashua
Witam wszystkich! Wypełniam właśnie formularz z NMC mam kilka pytań czy znajdzie się kto jeszcze raz odświeży temat? Będę bardzo wdzięczny:) 1. Co wpisać w "Area of practice and specific duties"? czyli mam wpisać że pracuję na bloku operacyjnym i czym się tam zajmuję? 2. Co wpisać w miejscu " Professional education and training" wiem że to chodzi o studia ale obok jest "initial professional qualification obtained"? co dokładnie mam wpisać? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emt81
ad 1- dokładnie jak napisałeś. ad 2-ja wpisałem uzyskany w toku studiów tytuł/zawód Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jashua
Wracam wlasnie od kolejnego lekarza pierwszego kontaktu ktory stwierdzil ze nie podpisuje podobnych dokumentow wrrr podajcie namiary na jakiegos lekarza ktory mi podbije good helth. Pliss. A jak myslicie, nie moglby mi to podbic np zaprzyjazniony chirurg? Czy oni to uznaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jashua
Czy nmc to uzna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jashua
Czy nmc to uzna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisalam z Wami kilka miesięcy temu Miałam kilka pytań np jak zostać pielegniarka instrumentariuszka ? Muszę sie pochwalić Dostałam moją wymazona pracę Nie było łatwo ale bardzo tego chciałam Miałam 4 interviews Oferty wyszukiwalam na stronie nhs i poprostu wysylalam na te na które mi odpowiadało Oczywiście kilka odmownych bylo.Za nim dostaniesz sie na rozmowę musisz zdać calculacion test (zadania wiekszosc opisowych- dawki) A pizniej English test W kazdym szpitalu inne testy Pierwszy mój test oblalam bo jak zobaczyłam te pytania to nastawilam sie ze i tak nie dam rady Byłam zielona w tym jak znaleść tutaj pracę itd ale sie nie poddalam Rozpoczelam wolontariat i robiłam wszystko ale nigdy nie chciałam rozpoczynać mojej kariery od domu opieki bo powiedziałam sobie ze przyjechałam tutaj do lepszego i zrobię wszystko żeby tak było Szukajcie pracy w szpitalach Nawet jak by to miała być praca jako pomoc ale bedziecie już w tym środowisku gdzie chcecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jashua
To świetnie że Ci się udało, mnie też marzy się praca instrumentariusza w UK:) Nie ma to jak zabiegówka:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracuję w UK jako pielegniarka ponad rok. Myślę o zapisaniu się do związków zawodowych. Czy jesteście zapisani może już ? Jakieś wskazówki, porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda9999999999
Hej ostatnio w pracy jedna pielęgniarka złapała się za głowę jak usłyszała ze pracuje jako pielęgniarka już prawie rok w UK i nie jestem zapisana do RNC. Czy ktoś z Was jest tam zarejestrowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RCN jako związki zawodowe, jest beznadziejny. Nigdy więcej. Jak potrzebowałam skorzystać z ich pomocy, to mi tak doradzili, że by się to źle skończyło. Dopiero prywatny prawnik pomógł. A kasowali miesięcznie 18 funtów włącznie z subskrypcją Nursing Standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Walczaca z Wiatrakami, gdzie jest historia, ktora obiecalas? Jesli nie chcesz pisac o sobie, to daj choc kilka wskazowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskra a co właściwie Ci doradzili ? Tak sie ostatnio zastanawiałam, czy w razie problemów uzyskam odpowiednią pomoc. No a pieniądze płacimy niemałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WALCZACAZWIATRAKAMI
Cierpliwosci, w tamtym tygodniu zaczelam prace jako pielegniarka i mialam zyciowy kociol, szkolenia, wiec sorrki za poslizg. Sprawa z Kanada wyglada tak, ze proces nostryfikacji jest dlugi i bardzo kosztowny. Mi wszystko zajelo okolo 3 lat. Mowie o zgromadzeniu wszystkich papierow i ich ocenie. Po pierwsze tu zawod ma 3 stopnie, inne kompetencje dla kazdego stopnia - Registered Practical Nurse (tak jak u nas pielegniarka po liceum czy studium), Registered Nurse ( musi miec licencjat), Nurse Practitioner (magisterka + 2 letnie dodatkowe studia). Ja zlozylam podania na RPN i RN do College of Nurses (to tak jak nasze izby). Jak na razie udalo mi sie zdac egzamin na RPN i wlasnie zaczelam prace w nursing home. Rozdzielam leki, daje insuliny, dealuje sie z rodzinami, jestem pod nadzorem RN, ktorej sie pytam jak mam jakies watpliwosci, lub jak stan rezydenta sie pogarsza. Wracajac do sprawy dokumentow. Do Kanady jest wjazd bezwizowy dla turystow, ale zeby college of nurses chcial z Toba rozmawiac musisz miec jakis status, conajmniej wize na prace, bo nie jestem pewna czy akceptowaliby wize studencka. Ja mialam to szczescie, ze przyjechalam na wize na staly pobyt (cos jak zielona karta do USA), bo 5 lat temu mozna bylo ja zalatwic w Polsce. Teraz mozna ja zalatwic tylko z Kanady i trzeba na nia zdac IELTS. Poza tym kazali mi przyslac dokumenty z uczelni, izby polskiej, miejsca pracy po polsku i angielsku bezposrednio od nich i to mi zajelo najwiecej czasu, bo w Polskich urzedach to jeszcze kamien lupany i brak zyczliwosci. Bardzo mi to utrudniali i 2 razy zamiast do College dokumenty przysylali do mnie. Poza tym na RN trzeba napisac esseje z doswiadczenia zawodowego w Polsce, opisy przypadkow i postepowanie pielegniarskie. Sprawdzaja tym, czy moje kompetencje zgadzaja sie z kanadyjskimi. Udalo mi sie i to wybronic. Od 2013 zmieniaja sie przepisy i jest dodatkowy egzamin z prawa w opiece zdrowotnej. Wchodzi wymog dodatkowego ksztalcenia wiec biore studia pomostowe dla pielegniarek miedzynarodowych. Jesli chodzi o koszty to np tzw. document's assessment kosztuje $680 dla RN a egzamin panstwowy $500, wiec sumy zawrotne. Co roku zwieksaja koszty, wiec jak ja skladalam aplikacje placilam $170. Se tylko 3 szanse na zdanie egzaminu, po 3 nieudanej probie kaza robic studia od poczatku. Po zdaniu egzaminu trudno jest dostac prace. Trzeba miec znajomosci, bo pierwsze pytanie na interview jest o doswiadczenie w Kanadzie. Mam kolezanki ktore szukaja 2 lata. Ja dostalam tylko dzieki temu ze bylam health assistant i szefowa od razu zmienila mi stanowisko jak sie dowiedziala ze zdalam egzamin na RPN. Jest to wiec dobra droga, zeby zaczac. Zeby byc PSW (health assistant) trzeba skonczyc 7 miesieczny kurs i zdac egzamin panstwowy. Bez tego nikt nie przyjmie do pracy. Wiem, ze w Anglii mozna zaczac bez papierka i robic go w trakcie. To na razie tyle. Jesli kto ma pytania to smialo. Postaram sie odpisac kiedy tylko bede mogla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×