Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość magdziacha
Cześć walcząca, mam pytanko, czy wiesz coś o procesie rejestracji pielęgniarki w Kanadzie która ma już PIN w UK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WALCZACAZWIATRAKAMI
Madziacha, nie mam pojecia. Nie znam tu brytyjek. Ale moge Ci powiedziec, ze dla kanadyjczykow liczy sie jakie kursy mialas na studiach i co robilas w pracy. Zapytaja Cie o suplement dyplomu i opis programu nauczania oraz o tzw. job description z miejsc pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za info Walczaca z Wiatrakami Jeszcze kilka dni temu widzialam informacje o zamknietej tymczasowo liscie "skilled worker", ktora maja ponownie uruchomic od 2013. Z tego co czytam, to moga tez ulec zmianie inne warunki dotyczace emigracji do Kanady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jashua
Witam! Wysłałem w zeszłym tygodniu papiery do NMC i pomyślałem sobie że zamiast czekać na PIN mógłbym wyjechać w styczniu do Londynu i poszukać pracy jako Care assistant żeby poduczyć się języka i obyć w temacie. Rozumiem że aby podjąć taką pracę nie potrzebuję PINU? Co myślicie o tym pomyśle? Lepiej czekać na PIN w PL czy jechać na wyspy i szukać pracy? Podpowiedzcie coś proszę. Darek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jashua, Pomysł dobry,ale jego końcowy efekt uzależniony jest od tego czy "dostatecznie pilnie odrobisz lekcje" przed wyjazdem. Chodzi o to,że to jest dość skomplikowane przedsięwzięcie od strony logistycznej w tym sensie,że "różnie ' bywa z przyjęciami do pracy bez dokumentów ustawowo wymaganych do pracy z ludźmi.Chodzi mi m.in o zaświadczenie o niekaralności z CRB, bez którego pracodawca nie ma prawa zatrudnić w domu opieki. Wniosek do CRB kieruje twój przyszły pracodawca,więc z Polski tego nie załatwisz. Dodatkowo musisz załatwić sobie National Insurance Number (taki odpowiednik ZUS'u ),konto w banku oraz nie wiem ,czy nie tzw Work Permit,który Polakom przyznają z automatu ,ale trzeba czekać.( Napisałam 'nie wiem" bo gdy ja to załatwiałam to prawie nikt nie wiedział,że Polska jest w Unii Europejskiej i od każdego nie anglika wymagali tego dokumentu.) W UK procedury zatrudnienia najczęściej przeciągają się w i kto nie jest na to przygotowany w międzyczasie może zbankrutować...Jakby tego było mało to trzeba tez gdzie mieszkać a więc kłopoty z wynajęciem bez posiadania referencji itp itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emmetroad, Przeczytałam twój post na temat zarobków i kosztów życia w IE. Jesli zsumować podane przez Ciebie koszty życia (1200E) + to co można "lekko odłożyć" (1500E) wychodzi mi 2700 Euro Netto co daje pensję brutto bez nadgodzin jakieś 3850 Euro.Zakładając,że Twój kontrakt jak pielęgniarki w Nursing home opiewa na 160 godzin/miesiąc to po przeliczenia za jedną godzinę płacą Ci 24 Euro brutto. Przeliczając wyliczone zarobki w IE na funty brytyjskie daje to kwotę 3120Ł W UK pielęgniarka w Nursing Home zarabia ok 12Ł brutto co daje miesięcznie 1920 Ł... Z porównania wynika,że pielęgniarka w IE jest prawdziwym krezusem ,bo zarabia o 63% więcej jak pielęgniarka na analogicznym stanowisku w UK. Czy mogłabyś się do tego jakoś ustosunkować i ewentualnie wskazać mi błąd w tym wyliczeniu?? pozdrawiam Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emmetroad, ....."tak prawde mowiac nie oplaca sie za duzo pracowac".... To co piszesz brzmi jak wypowiedzi moich angielskich koleżanek,które za skurczybyka nie potrafią skumać tego ile zapłacą podatku i dlaczego..One sa święcie przekonane,że jak osiągniesz pułap np 30% podatku to te 30% zapłacisz od wszystkich swoich zarobionych pieniędzy od początku roku a prawda jest taka,że te 30% zapłacisz tylko od kwoty zarobków powyżej tego progu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NUSERr
Agnieszka mając 2pracę w każdej będę musiał ponieść koszt 20% i później bd mógł to odzyskać przez rozliczenie roczne czy się mylę ?dostałem formularz z nmc od czego zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NUSERr
Agnieszka mając 2pracę w każdej będę musiał ponieść koszt 20% i później bd mógł to odzyskać przez rozliczenie roczne czy się mylę ?dostałem formularz z nmc od czego zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NURSERr Łódź
Agnieszka mając 2pracę w każdej będę musiał ponieść koszt 20% i później bd mógł to odzyskać przez rozliczenie roczne czy się mylę ?dostałem formularz z nmc od czego zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NURSERr Łódź, W pierwszej pracy potrącają łącznie ok 30% .Na to się składa zaliczka na podatek dochodowy (20%) oraz składka na Twoje ubezpieczenie (emerytalne,zdrowotne i... być może coś jeszcze). W kolejnych pracach zaliczka na podatek rośnie do 25%,bowiem Inland Revenue zakłada ,że jesteś 'krezusem" i przekroczysz próg 30-to procentowego dochodu. Po zakończeniu podatkowego roku obrachunkowego (30 kwiecień) skarbówka sama Ci wyliczy twój podatek należny (tutaj nie składa się żadnych PIT'ów) a ewentualną nadpłatę zwróci Ci za pośrednictwem listonosza pod postacią czeku. W sprawie wypełniania formularzy do NMC niech się wypowiedzą te ,które niedawno to robiły-są bardziej na bieżąco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka9876 Podalam koszty zycia 1000-1200, zeby miec jasnosc. :) Jezeli chodzi o moje zarobki w nursing home to tak to mniej wiecej wygladalo jak napisalam. Bylam tam zatrundiona na najniszza stawke, bo moje doswadczenie w pielegniarstwie wynosilo "zero". Nie mam przy sobie moich payslipow i prawde mowiac nie chce mi sie tego teraz liczyc. Do wyplaty netto bez jakichs specjalnych poswiecen mialam 2400-2600 euro miesiecznie. Pracowalam co druga niedziele, mialam przeciez czasami nocki i od czasu do czasu zdarzaly sie przeciez jakies swieta, a te dni byly duzo lepiej platne. Moze rzeczywiscie moja sytuacja byla o tyle lepsza, ze ulga podatkowa dzielilam sie z moim mezem 60%-40%. Jezeli chodzi o to, ze nie oplaca sie pracowac za duzo to niestety prawda. Ja bronilam sie przed nadgodzinami rekami i nogami, wiec prawde mowiac nigdy nie przekraczalam wyzszego progu podatkowego, ale kolezanki Filipinki z tego co wiem braly najwyzej 3 zmiany ekstra. Teraz tez nie biore nadgodzin, bo za pierwsze (i ostatnie) nadgodziny w nowym miejscu zaplacili mi smieszne pieniadze, pozatym mam teraz mniejsza ulge podatkowa. Ide do urzedu skarbowego w pon. zeby zapytac o warunki dla "single taxpayer", to podam wiecej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jashua
Kupiłem bilet do Londynu na 9 stycznia:) Jak ktoś wie coś o pracy w Londynie jako care assistant to piszcie:) Mój mail darioklos@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emmetroad, dzieki za odpowiedź, W międzyczasie , trochę nieudolnie zerknęłam na aktualnie oferowane zarobki dla pielęgniarek w nursing home w IE. Z tej,jak zaznaczam pobieżnej i na prędze zdobytej wiedzy wynika,że aktualnie płacą pielęgniarkom do 32000 do 37000 Euro brutto.Może być i tak,że płace oferowane face to face są nieco wyższe od tych z internetu.. W największym uproszczeniu przyjmując dolny zakres zarobków otrzymasz 1860 Euro netto a gdy przyjmiesz kwotę z górnego pułapu 2160 Euro netto. Polacy pojawiający się tam na rynku pracy oczywiście nie "załapią się" na górny pułap stawek,co chyba oczywiste.. Ja oczywiście nie twierdzę ,że Ty nie zarabiasz swoich 2700 netto,ale taka kwota nieosiągalna jest dla kogoś ,kto nie wypracowuje nadgodzin i komu nie przysługują żadne ulgi podatkowe (o których wspomniałaś),czyli większości Polaków. Ponadto trzeba wiedzieć korzystanie z ulg i innych przywilejów podatkowych przez osoby,które myślą w przyszłości o otrzymaniu paszportu Republiki Irlandii skutkuje tym,że taki wniosek będzie odrzucony z uwagi na korzystanie z ulg ..Tak przynajmniej jest w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka 9876 Ulga podatkowa w Irlandii to nie zasilek, wiec nie ma wplywu na otrzymanie obywatelstwa. To jest czesc normalnej procedury obliczania podatku dochodowego. Poza tym srednie zarobki pielegniarek w Irlandii w nursing home to jakies 34 000 euro rocznie (ja na taka stawke zostalam przyjeta). Nie jest to ani malo (bo w duzej odleglosci od miast placa mniej), ani duzo, bo w lepszych nursing home placa wiecej i oczywiscie dla osob z doswiadczeniem tez to inaczej wyglada. Kolezanka, ktora przyjechala w tym roku prosto z PL przez agencje TTM dostala "na dzien dobry" wiecej niz ja, bo miala doswiadczenie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emmetroad, Sorry,źle się wyraziłam.Tak to bywa,jak pisze się na gorąco a potem nie chce się tego przed publikacją przeczytać...Oczywiście chodziło mi o korzystanie z zasiłków a nie o ulgi podatkowe powodzenia Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NURSERr Łódź
a co z socjalem na dzieci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iska7
dostalam dzisiaj list po 6 tygodniach lub dluzej z nmc z prosba o doslanie im certified copy of my diploma i police check polski i a ngielski, czy ich prosba o dyplom tyczy sie samego dyplomu czy maja na mysli takze suplement? Police check miaam z dat 08.08.2012 a oni otrzymali moje papiery special delivery z dniem 27.10.2012 otworzyli je pozniej i police check stracil waznosc bo otworzyli je pewnie po 8.11.2012, czy o jest ok abym znow to zalatwiala mam potwierdenie ze papiery byly u nich przed utrata ich 3 miesiecznej daty waznosci:/ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NURSERr Łódź
czy ktoś mi może powiedzieć jaki socjal otrzymam za jedno dziecko w uk a jaki za 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iska7
W irlandii Północnej: w zależności od dochodow za rok 04.2011-04/2012 bo rok rozliczeniowy jest tutaj od kwietnia do kwietnia w tym roku aby dostac child tax credit jako malzenstwo lub para nie mozna bylo przekroczyc 27.000Ł. wysokosc tax credit jest rozna w zaleznosci od dochodow. nie wiem jak jest jako samotny ojciec czy matka czy tez jak ludzie kombinuja ze niby sami dziecko wychhowuja sa w separacji itd dostaje sie wiecej i mozna sie starac o mieszkanie z house executive. ja raz dostawwalam tax credit w wysokosci 40Ł na miesiac. Dopóki dziecko nie skonczy 16 roku zycia dostajesz bez wzgledu an zarobki tzw. child benefit na pierwsze dziecko 20Ł co 4 tygodnie a na drugie dziecko 16 Ł co 4 tygodnie.child benefit nalezy ci sie bez wzgledu na zarobki. tutaj masz strone gdzie mozesz obliczyc czy ci sie nalezy child tax credit i ile, ale aby ci wszystko wyliczylo musisz tutaj byc przyjamniej 3 miesiace i miec wysokosc dochodu w funtach za caly ubiegly rok od kwietnia do kwietnia. http://taxcredits.hmrc.gov.uk/Qualify/DIQHousehold.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iska7
uwazam ze nie ma co kombinowac z child tax credit bo jak cie zlapia to placiz kare albo jak ci dochod przekroczy 27.000 to kaza ci zwracac to co ci dali za ubiegly rok, lepiej robic nadgodziny niz lamac glowe nad child tax credit. child benefit masz gwarantowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurser
no ale jakie to sa kwoty i od czego sa zalezne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdskdsd
welcome to england, beneficiarze, ehhh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wrócilabym
nawet pielęgniarki kombinują wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iska7 ja jak wysyłałam papiery, to wysłałam i dyplom i suplement. Moją aplikacje przyjęli za 1 razem, nic nie musiałam dosyłać. Co do zaświadczenia o niekaralności może zadzwoń i spytaj powiedz w czym rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kułko
Edziazgredzia- a kiedy zaczęłaś pielęgniarstwo. po 2005? Ja wysłałąm już dokumenty do nmc, ale bez suplementu (zaczęłam piel. w 2008). Jeszcze nie mam odpowiedzi więc się zastanawiam czy przyjmą sam dyplom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NURSERr Łódź
kółko powiedz mi bo dostałem niedawno papiery z nic od czego mam zacząć a na czym skonczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NURSERr Łódź
kółko powiedz mi bo dostałem niedawno papiery z nmc od czego mam zacząć a na czym skonczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×