Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Ja cały czas myślę , żeby ciąże donosić. O porodzie będę myśleć mięsiąc przed rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta ma rację. Jeszcze duuuużo czasu do porodu i wszystko się może wydarzyć. Oczywiście mam nadzieje, że nie będzie żadnych problemów po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala007
zastanawiam sie nad cesarka z innych przyczyn poprostu musze byc w maju na chodzie a termin mam na 4 kwietnia. a jak sie czuje kobieta dwa tygodnie po porodzie naturalnym? lepiej niz miesiąc po cesarce? moze ktoras z Was miała ? to moja pierwsza ciąża i nie orjętuje sie po czym dochodzi sie do siebie lepiej dodam tez ze nie bylam nigdy operowana..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie sa 3 szkoly rodzenia: 2 darmowe i 1 prywatna.. W tych dwoch zajecia zaczynaja sie od 26 tyg i sa raz w tyg.. w poprzedniej ciazy bylam tylko na 1 zajeciach w beznadziejnej szkole.. pozniej niestty musialam lezec.. Teraz chcialam chodzic do takiej przyszpitalnej, poznaje sie polozne, personel, miejsce.. mysle ze to super rzecz.. tyle ze moj maz ze wzgledu na prace nie da rade ze mna chodzic.. a smej mi glupio.. szkoda :( Baderka ja tez wole rodzic niz isc do dentysty :D Natala.. Mam za soba porod naturalny, ktorego sie cholernie balam.. pare tygodni przed porodem czytalam wszystko co sie da o przebiegu porodu takze wiedzialam ze jak np boli tak ze gorzej nie moze, znaczy 7 cm, jak chce sie kupke - dziecko wchodzi do kanalu rodnego.. nacinania krocza wogole nie czulam.. Widzac dziewczyny po cesarce dziekowalam Bogu za porod naturalny.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze dziewczyny.. nasz topik nawet tvn przyciagnął :D:D Natala, w maju bedziesz 3,5 tyg po porodzie.. normalnie juz sie wtedy funkcjonuje. Fakt ze moja kolezanka po cesarce na zyczenie, 2 tyg po porodzie byla juz z nami na zajeciach na studiach.. za to nie karmila piersia - nie pojawila sie laktacja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natala a czemu miesiac po porodzie naturalnym miala bys nie dojsc do siebie??? tak naprawde to sprawa indywidualna jedne kobiety zaraz po porodzie potrafily usiasc na stolku i czuly sie swietnie inne nie ale miesiac to naprawde duzo czasu by dojsc do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja 2 tyg. po porodzie naturalnym byłam juz całkiem na chodzie, natomiast moja znajoma przez dobry miesiąc zwijała się z bolu po cesarce i potem jeszcze długo walczyła z pozostałościami po tej ka=jakby nie patrzeć operacji... dlatego moim zdaniem cesarka tylko w razie konieczności... ale to juz wybór każdej z nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się mróweczki3,ja też jestem sama mąż w delegacji,a bardzo chciałam chodzić chociaż to moja druga ciąża.Przecież nie będę chodziła z córką,to śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chcialabym sie zapisac do szkoly rodzenia. po prostu nie wiem co to znaczy bol miesiaczkowy, nie mam zadnego porownania. i u mnie jest odwrotnie nie boje sie chodzic do dentysty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. natala007 z tego co sie orientuje od niedawna nie ma mozliwosci \"{cesarki na zyczenie\" jest to karalne -dla lekarza to blad w sztuce i bez wyraznego wskazania nie mozna jej wykonywac. Nie wiem jak to w praktyce wyglada pewnie jak ktos zaplaci to i tak mu zrobia... Ze swojego doswiadczenia wiem ze nie ma sie do czego pchac i uwierz mi ze 2 tygodnie po porodzie naturalnym bedziesz bardziej na chodzie niz miesiac po cesarce. Dla mnie to byla tragedia. Od najmlodzych lat czynnie uprawialam lekkoatletyke a 3 tygodnie po cesarce do sklepu na osiedlu szlam chyba z pol godziny pokrzywiona jak stara babka- normalnie dojscie do tego sklepu zajmuje 5 min. Tak ze dobrze sie zastanow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszej ciazy zapisalam sie do szkoly rodzenia w czwartym miesiacu . Bylam tam tylko raz, i to sama , bo trafilam na film z porodu naturalnego razem z prezentacja na fantomie. Tak sie przerazilam ze cala droge do domu plakalam . Teraz sie z tego smieje ale coz... wtedy mialam tylko 20 lat i widzialam takie cus poraz pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Inka tak sie zastanawiam nad zachowaniem Twojego meza , potrafie zrozumiec ze moze niechciec isc na porod rodzinny ale na usg??? to ciekawe jak sie dziecko urodzi to tez tylko ty bedziesz sie nim zajmowala bo to kobiety wychowuja dzieci (oczywiscie wedlug niektorych ludzi)???, moj maz tez byl wychowany w domu w ktorym ojciec byl od zarabiania na dom wogole sie nimi nie zajmowal , i dlatego zawsze mu brakowala ojca , i on od samego poczatku czul sie ojcem i przezywal to tak samo jak ja, byl przy porodzie(to byla jego decyzja) , i teraz tak samo cieszy sie ta ciaza Inka sprobuj z nim delikatnie porozmawiac bo napewno jest Ci przykro ze niechce byc z toba w tak waznych momentach :))) ja dziewczyny tez przytylam ale ile to sie okaze w poniedzialek u lekarza, ale brzuszek juz mam ale to druga ciaza wiec szybciej tyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak wogole to pisalam zeby sie pochwalic ze odebralam dzis wyniki AFP i odczynu Coombsa i sa prawidlowe ufff kamien mi spadl z serca!!!. Tyle sie naczytalam o tych wszystkich wadach ze w koncu zaczelam sie zastanawiac czy u mnie jest cos nie tak ze moja gin mnie na to skierowala. Kurcze lepiej za duzo nie wiedziec a ja z kazda pierdola szukam po necie a potem sie martwie. Ale chcialam wam napisac cos smiesznego. Otoz z moim mezem sie dzieje cos dziwnego od paru dni a nawet juz dwa tygodnie ma podobne objawy jak ja ma mdlosci zle sie czuje, nie nie jest chory. Smieje sie z niego ze jest w ciazy razem ze mna czy to mozliwe zeby az tak sie przejmowal?? hehehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z tym tyciem to roznie bywa ja teraz w tej drugiej ciazy na kazdym wazeniu u gin 1 kg mnej czyli razem juz - 4. Ostatnio mi powiedziala ze najwyzszy czas zaczac tyc. Ale co ja poradze jak jem jak wrobelek, na nic nie mam ochoty, wieczne nudnosci i wymioty - które nie przeszly do tej pory a to ponad 16 tydzien juz. Natomiast w ciazy nr 1 na tym etapie to juz chyba z 10kg mialam na plusie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholerka nie wiem,muszę się jeszcze dowiedzieć od jakiego tygodnia u nas się zaczynają?chciałabym chodzić ale jak pójdę sama,to tak jakoś głupio będzie wyglądało i ja też nie bardzo będę się czuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krusellkaa
witajcie nie jestem na waszym forum sle taz mam termin na kwiecien. I tak was tu czasami czytam. Własnie mróweczko jak to jest z tymi tygodniami ?? ja mam termin na 10 i lekarz mi powiedzial ze jestem w 16 Izabert ma termin na bodajrze na 4 i tez niby jest w 16 ?? Co lek rz to inaczej liczy :( przecierz z tego wychodzi ze urodziłabym w marcu dziwne. Znalazłam taka stronke http://dziecko.haczewski.pl/ i tu znowu wychodzi mi 15 tydzien .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 14 tyg więc Izabart chyba 15? Bylam pare dni temu na USG chcialam zmierzyć przezierność karkowa okazało się,że dzidzia jest juz na to za duża.Ginka powiedziała,że dluość dzidziusia nie może przekroczyć 8,5cm a moja miala wtedy 9,2.Wydałam kase,ale prznajmniej mialam przyjemność widziec moje malestwo i dowiedziec sie,że szysto ok.Bylam z synkiem,strasznie sie cieszyl.Niestety mój mąz pracje do pozna i nie mogl ze mna isc. Piszece,że czujecie jak dzidziusie sie ruszaja.Mnie zastanawia to,że dwa tygodnie temu czulam a teraz nic.Przedwczoraj może tylko przez chwile. Ale chyba jest ok skoro usg w porzadku. Ja do szkoły rodzenia nie chodziłam i teraz też nie będe.Wole kase przeznaczyc na coś innego.W czasie porodu człowiekjest w takim bólu i szoku,że n wydaje mi sie ze instynktownie sam wie co robic zeby zmniejszyc bol i ułatwić dzidzi przyjscie na swiat.Kazdy ma inne sposoby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki chcialam napisac ponad 15 a pomylilam sie bo sobie liczylam wg kalendarza ze przedwczoraj mi sie zaczal 16 tydzien skoro ost M mialam 2 lipca. Termin od pani doktor mam na 8 kwietnia a nie na 12 tak jak w tabelce zapisalam na smaym poczatku ale stwierdzilam ze nie bede sie przemianowywac bo i tak cesarka to nie wiem kiedy dokladnie bedzie...moze nawet w marcu wiec co to za roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wogole jak wy to sobie liczycie? tzn jak podajecie bo dla mnie jak jest 15tydz i 3dni to na chlopski rozum jestem w 16 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam poprawiona i zrobilam troszke porzadku. pozdr nick..............imię....wiek....miejscowość....miesiąc ... ....poród kasiak79........Kasia.........29......Żary............3. ..........29.03.09 filka .............Kasia.........28......Mikołów........4......... ..31.03.09 Roxelka.........Magda........29......Hockley,U.K...3.... .......31.03.09 kkarolina.......Karolina......28......Zachodnpom...4.... ......01.04.09 mroweczki.....Martyna.....25......Mielec...........4.... .......01.04.09 maja79..........Ania..........28......Augustów.......1.. ........02.04.09 lady_panthera..Malgosia....25......Varese/Mediolan....3. ...02.04.09 Inka83.........Irena.........24........Pszczyna.......4..... .....02.04.09 eliza ............Eliza..........25......Białystok.......2........ ..03.04.09 Mamuśka26....Karolina......26......Mazury .........2..........03.04.09 ppk..............Matylda......31......Warszawa......1... ........04.04.09 Monixyz........Monika.......29......Olsztyn..........1.. .........05.04.09 syla-.............Sylwia........33......Wielkopolska ...4......... 06.04.09 natala007......natalia.......20......warszawa.......2... .......06.04.09 Arleta...........?................?.......Płock............4...........06.04.09 Apple_Seed.....Weronika...30.......Bielsko-Biała...4.... .... 07.04.09 wesolutka......Marta........24.......podlaskie.......3 ......... 08.04.09 matyjasowa....Malwina.....23.......Będzin..........3.... .......08.04.09 izabart..........Iza...........29.......Mysłowice......4..........08.04.09 ewapit...........Ewa.........29.......Częstochowa..1.... ...... 09.04.09 Orzeszek83....Kasia........25.......Lublin............2. ........ 10.04.09 09zmudka90....Anna........18.......Poznań..........1.... ...... 10.04.09 Oliwka103.......Roksana....27.......Małopolskie.......4. .......10.04.09 mareneu1.......Milena.......25........Gdańsk.........4. ........11.04.09 rozalka82.......Kasia........26.......Kraśnik..........3 ..........15.04.09 NIKOLA79......Kasia........29........malopolska.....4... ........15.04.09 alison28.........Justyna.....28.......Krakow.... .....3..........18.04.09 kijaki............Justyna.....23.......Andrychów..... 3......... 20.04.09 mimmy...........Aga..........32.......Krakow..........4. .........20.04.09 katarina67......kasia........29.......grudziadz......1.. ........20.04.09 martazaw........Marta......33......zachodniopom...3..... .....21.04.09 basiunia*........basia........29........Śląsk........... .2..........22.04.09 mareneu1.......Milena.......25........Gdańsk.........3. ........24.04.09 Karolina1983....Karolina....25.........Mazury.......3... .30.04.-1.05.09 niuniadaq.......Kasia........24.........Kołobrzeg.....2. .........30.04.09 Kati75...........Kasia........32.........Wieden........2 ...........02.05.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie juz calkiem pogubilam.. sprawdzalam na tym haczewskim i wyszlo 16 tydz i 3 dzien, w czwartek ide di gina i weglug jego obliczen to bedzie 17 tyg.. :D:D Mniejsza z tym, byleby wszystko oki bylo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izabart przepraszam za zamieszanie.. patrzac w tabelka, jakims cudem zobaczylam ze masz termin na 14.04.. nie wiem jak to zrobilam bo nikt nie ma takiego terminu, ale odkad w ciazy jestem moje myslenie znacznie spowolniło... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic sie nie stalo . Z moim mysleniem tez nie za dobrze a ja przestalam sie tak przejmowac tymi wyliczeniami bo wg tych kalkulatorów internetowych to mi za kazdym razem wychodzi inna data. Zreszta w porownaniu do tych prawie 10 miesiecy to tydzien w przod czy tyl....najwazniejsze zeby bylo wszystko oki. Ide gotowac kalafiora bo nie zapeszajac dzis mnie nie mdli hurrrrrraaaa!!!! moze w koncu sobie pojem za dwoch albo dwie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocilam w koncu :) ja do szkoly rodzenia bede niestety chodzila sama, bo moj bedzie pracowal... izabart to ja tez nie wiem jak to z tymi tygodniami u ciebie. ja licze tydzien kiedy zacznie sie pelny a nie tak jak ty, ze gdy juz sie zaczal 15 tydzien i ktorys tam dzien to ja nie wpisuje 16 tygodnia. bylam u lekarza w srode i sam potwierdzil ze to 15 tydzien wiec moj kalkulator dobrze liczy. za kilka dni dopiero bede w 4 miesiacu, a i miesiaczke ostatnia mialam 1 lipca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krusellkaa
Izabert widze ze jestes z Mysłowic ja tez :) Czy moze juz sie zastanawialas gdzie bys chciała rodzic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bede rodzic w szpitalu nr 1, wiem ze rozne opinie o nim kraza ale pierwszy raz tez tam rodzilam i nie mam na co narzekac jezeli chodzi o opieke. Wiadomo ze sa pielegniarki i polozne z powolania lub nie wiec to zalezy na kogo sie trafi a chyba nie ma szpitala w ktorym pracuje caly personel bez skazy. Zreszta moja gin tez tam pracuje a nie wyobrazam sobie chodzic do nikogo innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×