Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Mroweczki, dzieki za linka. Moj apetyt jest ok, ale wrocila mi zgaga, odbijanie a i zdaza mi sie zwymiotowac (czytalam ze to normalne objawy zgagi w ciazy) a zatem moge jesc tylko lekkie potrawy. Wczoraj zrobilam blad i skusilam sie na pizze, myslalam ze mi jelita eksploduja:( Dzis na objad mam lasagne, ktora za mna \"chodzila\" od poczatku ciazy, ale chyba tylko skubne, bo boje sie tych rewelacji zoladkowych. Dobrze, ze jesz pietruszke, bo jest bogata w zelazo!:) Jak ktos ma niedobory zelaza moze sobie chrupac peczek dziennie. Polecam wam pyszne maselko, ktore zawsze robila mi mama: siekasz bardzo drobno pietruszke i rozcierasz z miekkim maslem, schladzasz. Mozna posolic ale ja wole solic jak maselko jest juz na kanapce. Dla mnie pycha, ale ja jestem wszystkozerna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super.. napewno sprobuje tego maselka.. Wszystko co ma pietruszke jest teraz pycha :) Co do linka to wlasnie zauwazylam ze nie chce sie sciagac.. hmm moze pozniej cos ruszy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filka w tym tygodniu wyjatkowo bylam dwa razy ale u dwoch roznych lekarzy... i chyba w koncu trafilam na takiego ktory jest ok i przede wszystkim jest kompetentny!!! a i przyjmuje na nfz i prywatnie tez :) wiec prywatnie juz chodzic nie bede a za miesiac mam kolejna wizyte i wtedy poznam plec :) ta ginekolozka u ktorej bylam w pon chyba pisalam juz o tym, stwierdzila ze wyniki toxo mam dobre, a to blad bo skoro nie zarazilam sie tym wczesniej to istnieje ryzyko zakazenia sie wlasnie teraz...i po 20 ktoryms tygodniu bedziemy powtarzac to badanie. jak na razie wszystko z malenstwem jest w porzadku, nie ma przepuchliny, mozg rozwija sie dobrze i mierzy juz 12 cm :D w szoku jestem, bo w ciagu 3 tygodni podroslo 6,5 cm co do mojego biodra lekarz na poczatku myslal, ze uprawialam sport wyczynowy przed ciaza [moze tez ze wzgl na moj wyglad bo jestem szczupla] ale nic takiego nie bylo, stwierdzil wiec ze przeciazylam biodro :( jak mnie dotykal przy badaniu to czulam delikatny bol z prawej strony, wiec msuze na siebie uwazac... ok to na tyle, za miesiac kolejna wizyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dokładnie takie same płyty z ćwiczeniami - fajna sprawa. Do tej pory nie mogłam ćwiczyć - caly miesiąc praktycznie przeleżałam w łóżku z powodu krwiaka :( A teraz czuje się jak nowo narodzona. Wcześniej czytałam że w drugim trymestrze mijają niektóre dolegliwości ciążowe. Wtedy nie mogłam w to uwierzyć i myślałam że te paskudne mdłości nigdy nie ustąpią - ale teraz naprawde czuję sie świetnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick..............imię....wiek....miejscowość....miesią c ... ....poród kasiak79........Kasia.........29......Żary............3. ..........29.03.09 filka .............Kasia.........28......Mikołów........4......... ..31.03.09 Roxelka.........Magda........29......Hockley,U.K...3.... .......31.03.09 kkarolina.......Karolina......28......Zachodnpom...4.... ......01.04.09 mroweczki.....Martyna.....25......Mielec...........4.... .......01.04.09 maja79..........Ania..........28......Augustów.......1.. ........02.04.09 lady_panthera..Malgosia....25......Varese/Mediolan....3. ...02.04.09 eliza ............Eliza..........25......Białystok.......2........ ..03.04.09 Mamuśka26....Karolina......26......Mazury .........2..........03.04.09 syla-.............Sylwia........33......Wielkopolska ...4......... 06.04.09 ppk..............Matylda......31......Warszawa......1... ........04.04.09 Monixyz........Monika.......29......Olsztyn..........1.. .........05.04.09 natala007......natalia.......20......warszawa.......2... .......06.04.09 Arleta...........?................?.......Płock......... ...?...........06.04.09 Apple_Seed.....Weronika...30.......Bielsko-Biała...4.... .... 07.04.09 wesolutka......Marta........24.......podlaskie.......3 ......... 08.04.09 matyjasowa....Malwina.....23.......Będzin..........3.... .......08.04.09 ewapit...........Ewa.........29.......Częstochowa..1.... ...... 09.04.09 Orzeszek83....Kasia........25.......Lublin............2. ........ 10.04.09 09zmudka90....Anna........18.......Poznań..........1.... ...... 10.04.09 Oliwka103.......Roksana....27.......Małopolskie.......4. ...........10.04.09 mareneu1.......Milena.......25........Gdańsk.........4. ........11.04.09 izabart..........Iza...........29.......Mysłowice......3 ..........12.04.09 rozalka82.......Kasia........26.......Kraśnik..........3 ..........15.04.09 alison28.........Justyna.....28.......Krakow.... .....3..........18.04.09 kijaki............Justyna.....23.......Andrychów..... 3......... 20.04.09 mimmy...........Aga..........32.......Krakow..........4. .........20.04.09 katarina67......kasia........29.......grudziadz......1.. ........20.04.09 basiunia*........basia........29........Śląsk........... .2..........22.04.09 mareneu1.......Milena.......25........Gdańsk.........3. ........24.04.09 Karolina1983....Karolina....25.........Mazury.......3... .30.04.-1.05.09 niuniadaq.......Kasia........24.........Kołobrzeg.....2. .........30.04.09 Kati75...........Kasia........32.........Wieden........2 ...........02.05.09 NIKOLA79......Kasia........29........malopolska.....4... ........15.04.09 Inka83.........Irena.........24........Pszczyna.......4..........02.04.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisałam się do tabelki :-) Dlaczego uważam że dzidzia przyjdzie na świat wcześniej - ponieważ od 9 roku życia choruję na cukrzycę a kobiety z tym problemem przeważnie mają poród wywoływany tak ok 38tc (wszystko w zależności od tego w jakim stanie będzie łożysko) dlatego nie mogę liczyć na tego 02.04 - zresztą mi to jedno oby tylko dzidzia była zdrowa. Teraz tak między 18-22tc mam się umówić na to USG prenatalne - mam nadzieję że wszystko będzie ok:-) - i jeszcze jedno Was też tak boli kręgosłup jak mnie okropność i do tego ciągła zgaga umilają mi ten czas :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie od kilku dni bolą plecy, konkretnie krzyż. Obawiam się, że to z powodu pracy. Zajęcia są na dywanie, także całe popołudnia przesiaduję siedząc na poduszce z dzieciakami. Jutro dzień wolny, chyba sobie poleżę albo na jakiś spacer się wybiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orzeszku pracujesz w przedszkolu, czy coś w rodzaju Helen Doron? Inka mnie okropnie plecy bolą od kilku dni, w szczegolnosci lewa strona..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy moge sie przylaczyc do choru cierpiacych z powodu plecow?:) Otoz mnie tez boli krzyz, wieczorami zwlaszcza, jak sie poloze to trudno mi sie przewracac z boku na bok wlasnie przez ten bol. Wg mnie to przez 8 godzinne przesiadywanie na krzesle w pracy. Dobrej nocy mimo wszystko dziewczyny! Czeka nas przeciez wspaniala nagroda w postaci dzieciaczka i jeszcze wiekszy bol plecow!!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) Mam pytanie: czy dokonujecie u siebie pomiaru wagi i brzuszka? Ja się rano zważyłam i wychodzi na to że mam więcej 4kg:( a w brzuszku jakieś 14cm więcej. Czy któraś z Was pracuje może w banku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przytylam od poczatku ciazy 1 kg ale nie wiem ile mam w brzuchu... az pozniej sie pomierze :P wiem, ze pomimo tego, ze piersi mi urosly o jeden rozmiar ich obwod sie nie zmienil, kilka razy jakis czas temu sie mierzylam, dziwne... w koncu sie wyspalam dzis ;) nie wstawalam rano a i bardzo szybko mnie zmoglo a mialam obejrzec American Pie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mróweczki właściwie trafiłaś w dziesiątkę, dokładnie helen doron:) Ja na początku ciąży schudłam i póki co dochodzę do mojej starej wagi, więc w sumie ciężko powiedzieć jak z tymi kilogramami. Z tego co straciłam dopiero 1 kg odzyskałam. Brzuszka też nie mierzyłam. Umówiłam się z siostrą na zakupy, może znajdę jeszcze jakieś spodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja jak na razie też nie za dużo przytyłam coś (1,5kg) - a z tym mierzeniem to fajna sprawa - muszę sobie sprawdzić :-) a co do pleców to widzę że nie jestem sama - a już się bałam że jestem wyjątkowo słaba skoro już tak wcześnie plecy mi dokuczają :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze jedno - chcecie dziewczyny wiedzieć co będziecie miały czy czekacie do końca na tę informację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholernika ja też! Najpierw nie chciałam wiedzieć a teraz tak mnie skręca z ciekawości - do tego z kim się spotkam to przepowiadają mi dziewczynkę - ciekawe czy trafią - ale jak będę wiedzieć to tylko ja i mąż reszta rodzinki ciekawskich niech czeka i dalej przepowiada :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co byś wolała? Albo może masz jakieś przeczucia?:) Ja bym chciała dziewczynkę, ale wszystko mi mówi, że to będzie chłopak, jakieś takie mam wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie to jest raczej obojętne ale też bardziej ciągnie mnie w stronę dziewczynki a czuję dokładnie jak ty na odwrót

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio byłam na mieście i tak dla zorientowania się weszłam do 2 sklepów z dziecięcymi ubrankami - w pierwszym śpioszki w rozmiarze 62 mieli tylko w niebieskich i różowych kolorach (uniwersalne wykupione jak to sprzedawczyni powiedziała) a w drugim znów były różowe i niebieskie a z uniwersalnych tylko jedna para zielonych - sprzedawczynie powiedziały że te uniwersalne kolorki jednak szybciej schodzą ze sklepu :-) ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam przeczucie na chłopca ale na ostatniej wizycie lekarz widział dziewczynkę chociaż mówił że to trochę za wcześnie i następnym razem mi powie dokładniej:) bardzo bym chciała, żeby to było dziewczynka, mąż o dziwo też:) jeszcze trochę ponad tydzien i mam nadzieje że się dowiem Więc tylko ja mam więcej kg? o kurcze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak byłam teraz na wizycie to lekarz się śmiał że bobo wstydliwe i nie chce się ujawnić (obrócił sie boczkiem i nic nie było widać) - wizytę mam teraz 7 listopada to może wtedy już będzie coś lepiej widać - no chyba że znów zrobi psikusa :-) i nie będzie chciało się ujawnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry dziewczeta :) 🌻 Nie mierzylam sobie jeszcze brzuszka, jesli bede to robic to wieczorem, bo rano jest malo widoczny...Nie przytylam chyba nic, tzn trudno powiedziec bo w domu mam tylko stara wage analogowa, ktora pokazuje od 4 miesiecy tyle samo. Za tydzien zwaze sie u gin na wadze elektronicznej. Ja chce znac plec dzidzi jak najszybciej, rozumiem ludzi, ktorzy wola miec niespodzianke, ale osobiscie nie moge sie doczekac. Tak jak pisalam mam przeczucie ze bedzie chlopak! (lekarz mojej kolezanki mowi podczas usg, ze widac u dzidzi hot-doga albo hamburgera..., ciekawe jak okresli to moja gin, to babka bardzo ...hm...dystyngowana...wiec chyba nie bedzie stosowac porownan gastronomicznych:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim Ja tez bardzo chce znac plec dziecka bardzo bardzo hahahah:)szukalam ostatnio nawet przychodni gdzie robia usg ale jak juz znalazlam to lekarka pwoiedziala mi zebym lepiej zapisala sie na usg prenatalne 3D i wtedy napewno juz powiedza mi co bedzie:P wiec sie zapisalam i etraz juz sie nie moge doczkeac:Pchociaz tak jak wczesniej pislaam bedzie chlopak na 99 % . Co do kilogramow to odkad sie waze u gina to przytym okolo 1, 2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dobijacie mnie:(tylko ja przybrałam:( Matyjasowa a ile kosztuje takie usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam zrobić to USG 3d/4d ale jeszcze się nie umówiłam - z tego co mnie poinformowano to podobno płaci się 200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filka, ja sie dziwie, ze nie przytylam... Moja szwagierka w 5 miesiacu przybrala juz 9 kilo w pierwszej ciazy (w sumie 28), ale sa tez osoby ktore nie przytyja nawet 10 kilo przez cale 9 miesiecy. Wiec to chyba bardzo indywidualna sprawa, wcale nie swiadczaca o obzarstwie czy zagladzaniu sie. U mnie w miescie usg 3D i 4D kosztuje od 150 do 250zl. Podobno 3D i 4D najlepiej robic w polowie ciazy, dostaje sie wtedy wydruki i plytke i pelen opis. Na mnie juz 2D robi ogromne wrazenie, a co dopiero jak mozna zobaczyc rysy dzidzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nastepna wizyte umowilam na 24 listopada i mam wielka nadzieje, ze moj ze mna pojdzie, bo chcialabym aby zobaczyl jak dziecko wyglada podczas usg i zeby byl przy potwierdzeniu plci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się przed tym badaniem tak bardzo broniłam a teraz jestem już zdecydowana - muszę tylko zadzwonić i się umówić (mam je mieć zrobione między 18-22tc) więc już mi dużo czasu nie zostało - ale strasznie się boję mam nadzieję że z maleństwem będzie wszystko w porządku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×