Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Ale padłam.. polożyłam się przy córci i spałam prawie 2 godziny, na dodatek wcale nie moge powiedzieć że jakoś wiecej energii mam.. to chyba ta pogoda.. Co do praw kobiet w ciąży, u nas w miescie jesttaka apteka, w ktorej wisi lista upowaznionych do oblugi bez kolejki.. honorowi dawcy krwi, inwalidzi... i kobiet w ciazy brak! Juz w pierwszej ciąży przestałam się łudzić że jakieś pierwszeństwo mi przysługuje.. raz tylko pamietam w tesco nie moglam ustac w kolejce i wymusilam otwarcie kasy pierwszenstwa.. teraz tam nie chodze poprostu.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej a ja już jestem po rozmowie z mężem i nie chce iść ze mną na to USG 3d/4d spytałam go tylko w jakich godzinach się umówić bo nie wiem czy jedzie ze mną czy nie to on popatrzył na mnie jakbym nie powiem co od niego chciała :-( coś mi się zdaje że już do końca to będzie tylko i wyłącznie moja sprawa - przykro mi bo chciałam aby też zobaczył naszą dzidzie - no ale cóż zmuszać go nie będę, ale jeśli będę wiedzieć już jaka to płeć to też mu szybko nie powiem - trudno coś za coś - nie wiem czy się rodziców boi że go wyśmieją czy co :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka to faktycznie szkoda.. moj narazie tez sie wzbrania twierdzac ze przeciez juz to wszystko widzial przy pierwszej ciazy, ale mam nadzieje ze jednak pojdzie ze mna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka to okropne. A czy on musi o tym informować rodziców? przecież to Wasza sprawa. Mój mąż na I usg szedł też z niepewną miną a teraz się dopytuje kiedy następna wizyta i czy ma wtedy wolne bo już się stęsknił za fasolką. Powiedz mu może żeby pobył choćby minutę a jak mu się nie spodoba to wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello! Filka , nie stresuj się u mnie 4, 5 kg do przodu haha. Nie wymiotowałam od poczatku ciąży a od drugiego trymestru pochłaniam jedzenie, mniam. Inka. Proponuje pogadaj na spokojnie z mężem i daj mu trochę czasu. Ajjj ci teściowie, ciekawe jakie my będziemy. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy sa tu jakies kwietniowki rowniez z poznania??? a tak ze sie wtrace to ja od poczatku ciazy przytyłam tylko 1 kg a wymiotuje do dzis. obecnie jestem w 15 tyg ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda Inka, że twój mąż nie chce zobaczyć dzidzi.Ja z moim teraz byłam i po wyjściu z gabinetu powiedział, że na każdej wizycie będzie ze mną. Z pierwszym dzieckiem 10 lat temu nie było takiej możliwości, miałam tylko 2 razy usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ale sobie wczoraj maraton sklepowy urządziłam. Udało mi się kupić niedrogo 3 tuniki ciążowe. I na teraz i na potem. Za to jak wróciłam to myślałam, że nie wstanę do wieczora. Kręgosłup mnie tak bolał że ledwo doszłam do domu. Nawet mąż obiadek robił sam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuję jeszcze z nim pogadać ale ja widzę że on się po prostu tego boi - nie wiem jak on to sobie wyobraża ale wczoraj już na ten temat z nim nie gadałam bo było mi strasznie przykro - zobaczymy - umówię się a potem będę próbować go namówić - a skoro nie chce iść na to 3d/4d to może potem na zwykłe go namówię - ale to już nie to samo - bo może on po prostu potrzebuje trochę czasu - sama już nie wiem co o tym myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Inka tak sie zastanawiam nad zachowaniem Twojego meza , potrafie zrozumiec ze moze niechciec isc na porod rodzinny ale na usg??? to ciekawe jak sie dziecko urodzi to tez tylko ty bedziesz sie nim zajmowala bo to kobiety wychowuja dzieci (oczywiscie wedlug niektorych ludzi)???, moj maz tez byl wychowany w domu w ktorym ojciec byl od zarabiania na dom wogole sie nimi nie zajmowal , i dlatego zawsze mu brakowala ojca , i on od samego poczatku czul sie ojcem i przezywal to tak samo jak ja, byl przy porodzie(to byla jego decyzja) , i teraz tak samo cieszy sie ta ciaza Inka sprobuj z nim delikatnie porozmawiac bo napewno jest Ci przykro ze niechce byc z toba w tak waznych momentach :))) ja dziewczyny tez przytylam ale ile to sie okaze w poniedzialek u lekarza, ale brzuszek juz mam ale to druga ciaza wiec szybciej tyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :D Widze ze w przyszłym tygodniu duża część z nas ma wizytę.. fajnie..:) Muszę sie pochwalić.. czuję ruchy maluszka!!! Nie są to kopniaki, ale przekręcanie się i delikatne ruchy.. ale i tak cudowne.. przynajmniej jestem spokojniejsza.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny mnie też się wydawało że coś czuję ale nie jestem pewna czy to to:) kurcze ja mam wizytę dopiero w następny wtorek bo mojego lekarza nie ma w piątek:( muszę się iść jeszcze piknąć na morfologie, jak ja tego nie lubie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka a planowaliście to dziecko czy to taki \'\'przypadek\'\'? Może Twój facet jest jeszcze w szoku? A cieszy się wogóle na to dziecko? Może powiedz mu jak to badanie wogóle wygląda, może nie wie ... Czy my możemy pić białą i czerwoną herbatę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala007
Cześć dziewczyny dawno do was nie zagladałam mialam sporo na głowie ślub ,wesele i takie tam ale już na szczęście po wszystkim i nawet bawiłam sie nieźle:) tylko troszke zmarzłam w środe bylam u lekarza 16 tc. ale nie widział jeszcze płci dopiero przy następnej wizycie bede wiedziała ale za to czuje obracanie dzidziusia na początku nie wiedziałam co to jest ale teraz jest to w miare regularne wiec to napewno malec sie wierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mi tez sie wydaje ze czulam wczoraj pierwsze ruchy :D najpierw bulgotanie z lewej strony a pozniej juz wyraznie czulam ze cos tam z lewej sie dzieje :) moze akurat to bedzie to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o boze serio??????????????????? a podobno pierworodki wyczuwaja znacznie pozniej!!! ja pierdziu nie moge uwierzyc w to!!! hehehe a wslanie mialan napisac i zapomnialam :P dostalam od gina kalendaez ciazy/ karte ciazy fajne to jest, taka ksiazeczka sporo tam jest rzeczy opisanych mozna wszystkie wyniki wpisywac tam itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi pierworodkami to to nie donca prawda, ja w pierwszej ciazy tez bardzo wczesnie czulam ruchy, nawet ginka mi nie wierzyla... Zobaczysz za kilka dni jak bedzie fajnie czuc :D nie mialas u wczesniejszego gina karty ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam taka standardowa i mam ja dalej, ale ta ksiazka wlasnie to 2w1 mozna wszystko sobie tam samej notowac :) z firmy elevit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki obejze sobie najnowszy odcinek teraz albo nigdy, bo wczoraj go sciagnelam i pozniej zaczne sie szykowac do wyjscia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala007
dziewczyny jak myslicie kiedy najlepiej zapisac sie do szkoly rodzenia? i zapytac lekarza o pród? moze któras z Was juz rozmawiała na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natala do szkoły rodzenia musiasz zadzwonić i się zapytać od ktorego tygodnia mozna sie zapisywać, a z lekarzem na temat porodu to chyba jeszcze za wczesnie.. tak mi sie wydaje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkola rodzenia to chyba bardziej pod koniec ciązy bo trwa przynajmniej u nas jeden mies ale ja raczej nie zamierzam się zapisać bo 400zł za 2 spotkania w tyg przez mies to duzo za duuuużo. Za tą kaskę sporo dla dziecka mozna kupić a ja wątpie w taką naukę. To tak jak uczyć pływać bez wody. Wolę posłuchać rad koleżanek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala007
tak pod koniec ciązy ale słyszałam ze zapisywac sie trzeba wczesniej bo buzo chetnych jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala007
a myślicie nad porodem? ja ostatnio sporo.. nie wiem sama jak rodzic.. boje sie naturalnego porodu bo przecinaja krocze ale nie wiadomo co lepsze bo cesarka to operacja.. sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filka planowaliśmy tego bobaska; z tego co widzę to bardzo cieszy się na to maleństwo choć on jest bardzo trudny w okazywaniu uczuć - jednak przez te 7 lat już go trochę pod tym względem poznałam - przytula się do brzusia, głaszcze go ale wiesz podsunęłaś mi myśl że może on boi się tego badania bo nie wie jak ono będzie wyglądać - teraz przez ten weekend muszę jeszcze raz delikatnie podejść do tej sprawy może się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też boję się tych wszystkich rzeczy związanych z porodem naturalnym, ale mimo wszystko chyba nie zdecyduję się na cesarkę. Chyba że nie będzie wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam poród za sobą i nie mam złych wspomnień... nacinanie nie jest koniecznością i nie zawsze jest wykonywane... ja wolę rodzić niż chodzić do dentysty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i do szkoły rodzenia też nie chodziłam a mimo to jakoś tak instynktownie wiedziałam co robić, jak oddychać i jak sobie choć troche ulzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natala a co zrobisz sobie cesarke na zyczenie???? ja rodzilam naturalnie nacinali mi krocze (wogole tego nie czulam) i jak widzialam w szpitalu kobiety po cesarce to naprwde cieszylam sie ze urodzilam naturalnie , cesarka to przeciez operacja , nie boli moze w trakcie porodu ale za to pozniej napewno bol jest straszny co do szkoly rodzenia my chodzilismy w ostatnich tyg ciazy u nas koszt byl jakis nieduzy, ale dla mnie ta szkola rodzenia to byla najlepsza rzecz jaka mogla mi sie wydarzyc w ciazy , po pierwsze duzo sie dowiedzialam po drugie niesamowicie sie wyciszylam przestalam bac porodu ale to tez zasluga kobiety ktora ja prowadzila , ja naprawde polecam szkole rodzenia dla mnie to swietna rzecz !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×