Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Gość sunny9
Taką radość sprawiły mi te ciuszki, z reszta jestem w 22tc po usg 3,4D po którym pani dr stwierdziła ze wszystko jest ok i już wcześniej sobie postanowiłam ze po tym badaniu jak będzie dobrze to zaczynam zbierać ciuszki. A kupujecie ciuszki w LUMPEKSACH???? Kupiłam super ogrodniczki dżinsowe, kamizelkę puchowa taka na 5mc dobrej firmy i wydałam 8zł,(dzisiaj dostawa 40zl kg). tyle jest ładnych rzeczy nie znoszonych i za jakie małe pieniądze, a w 5-10-15,HM, czy w podobnym ta sama kamizelka kosztowała by z 40 zł. W moim miasteczku szpital nie ma najlepszej renomy a już w ogóle porodówka, także nie zamierzam w nim rodzić. jak Bóg da to pojadę do szpitala oddalonego 35km lub o 55km i będę rodzić w wodzie bo to mi się marzy najbardziej. Ale to wszystko oczywiście zależy od tego jak rozpocznie się moja akcja porodowa i czy maluszek się odwróci bo na razie mam ułożenie pośladkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny po weekendzie! Ja również mam wizytę u gina w czwartek i czekam z niecierpliwością a dodatkowo w środę mam USG serduszka małego (czego ostatnio nie dało sie zrobić) i mam nadzieję że wszystko będzie ok Co do ubranek to ja również od czasu do czasu już coś kupię a mój mąż równie mało entuzjastycznie do tego podchodzi - jak na razie twierdzi jeszcze że za wcześnie - w piątek wybraliśmy się wspólnie na zakupy i sam stwierdził że od stycznia trzeba by było konkretnie pomyśleć nad rzeczami dla maluszka - więc powoli go nakręcam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mam być szczera to ja nie wyobrażam sobie kupowania ciuszków przechodzonych zwłaszcza dla tak małych dzieci, ale to jest każdego sprawa indywidualna. Na razie nic jeszcze nie kupiłam, ale zamierzam to zrobić po nowym roku, może mi lekarz pozwoli choć trochę wychodzić, a jak nie to wszystko spadnie na mojego mężusia, ale wiem że sobie poradzi bo dla syna też już kupował jak się urodził. Choć miałam naprawdę dużo koszulek, faftaników i śpiochów to jednak nie nadążąłam prać i prasować bo z początku używaliśmy pampersów i nadszedł taki okres, że co mały się budził to był mokry bo wyciekało mu z pieluszki. Dopiero jak przeszliśmy na higgiesy to codzienne pranie ustało. Może troche gorzej się je zakładało, bo są trochę sztywniejsze, ale to była kwestia przyzwyczajenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja starszej corci czesto kupuje w szmateksach - z praktycznego wzgledu - super jakosc, a nawet jak poplami jakas bluzeczke czy spodniczke poprostu wyrzucam i kupuje nowa.. takze ostatnio jak bylam maluszkowi kupilam kilka par spodenek, ktore najpierw wypiore w wysokiej temperaturze w normalnym proszku a potem w proszku dla niemowlat, nie wspominajac o wyprasowaniu :D Zadna bakteria nie ma szans - a koszt duzo mniejszy :) Jednak wiekszosc rzeczy mam po corci np bodziaki czy pajacyki zakupione w tesco.. szczerze polecam ze wzgledu na jakosc bawelny- sa nie do zdarcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny9
Wiadomo ze nie kupuje sie w lumpach ciuchów zmechaconych, poplamionych, wyciągniętych widocznie zużytych, w dobrych lumpach ciuszki są naprawdę świetne dobrej jakości dobrych firm i po niespranych kolorach i metkach ciuszki wyglądają na zupełnie nowe, także ja nie widzie żadnych przeciw wskazań do kupowania w tych sklepach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunny ja też tak mam z mężem że wiecznie mu za wcześnie ... ja już od dawna nie wytrzymuje i kupuje ciuszki już chyba od października a może i wcześniej. Też zaglądam do ciucholandów i komisu dziecięcego bo kupować wszystko nowe to masakra. Wózek i łóżeczko kupiłam w komisie. W komisie wszytskie ciuszki są czyściutkie i wyprasowane, zresztą czy takie maluszki potrafią zniszczyć ciuszki?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam nic kupionego dla malucha,boję sie jeszcze,ale przed Świętami jedziemy do nowego dzieciecego sklepu i jeśli w środę poznam płeć to może coś kupię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jestem i JA:):):) Dzis byłam u lekarza wszystko jest superowo:):):)KREW... MOCZ MAM podobno IDEALNE...takze bardzo jestem zadowolona...Serduszko Mateuszka bije szalone...wszytsko jest WSPANIALE:)Zwolnienie mam do 8 stycznia...lekarz sie smiał ze sie zobaczymy za ROK:) Miałam odwiedzic chrzesnika...z prezentami...ale sie okazało ze ma biedactwo OSPE...wiec pojechałam z tata i on zaniósł prezenty:(pytałam lekarza i kategorycznie ZABRONIŁ kontaktu z zarazonym ospa musze poczekac teraz az maly wyzdrowieje zeby sie z nim zobaczyc:(:(:( Wogole to nie wytrzymałam i kupiłam mojemu skarbeczkowi...na MIKOŁAJA bluze...(taka malutka kochana)i skarpetki oczywiscie:):):) KIJAKI dziekuje za zaproszonko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie Kwietnióweczki, wróciłam z usg i z radością informuję że zasilę grono mamuś oczekujących na córeczki :) :) Więcej napiszę później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja to super:) Peggy gratuluję podwójnie bo dziewczynka teraz to na wage złota:) masz już imię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Peggy GRATULUJE:) Wreszcie jakas córcia:) Maja ja tez miałam dzis wizyte hehe mamy wszystko tak samo;) Dziewuszki ja odebrałam tez wyniki mam za mało żelaza dostałam żelazo na hemoglobine dodatkowo:) heeh bierze któras tez? Odebrałyscie te wynki na glukoze???? Lekarz mi mówi,ze wszystko ok..ale mi sie cos wydaje wysoka;P mam Glukoza w surowicy 86 mg/dl norma 70-110 po wypiciu Glukoza w surowicy 121 mg/dl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pegi gratuluje:) w koncu jakas dziewczynka hahahhaha bo same chlopaki na naszym forum hahha a ja niedawno wrocilam z pracy jutro amm wolne ale musze porobic badania i ta nieszczesna glukoze bede pila :P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glukozę po wypiciu miałam 105mg/dl, a co do witamin na żelazo to ja biorę prenatal classic,bo w składzie witamin żelazo powinno mieć 60mg wtedy to jest najlepsza dawka,tak mi mówił mój gin.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Glukoza nie powinna przekraczac po wypiciu 140 mg/dl.... wiec norma;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peggy gratuluję córeczki!!!!!!!!!! Maja fajnie, że po wizycie jesteś zadowolona!! Legally ja też oprócz witamin biorę dodatkowo żelazo brałam raz dziennie, teraz jak byłam u gin kazała dwa razy dziennie łykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Straaasznie dziś wykończona jestem po pracy, niech te dwa tygodnie szybko mija i przerwa świąteczna! Peggy, aż się nie chce wierzyć, że córeczka, gratuluję!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny9
Gratulacje wszystkim mamusia po wizytach, córeczek i dobrych wyników. Ja mam następna wizytę 30 czyli wypadło mi dwa razy w tym miesiącu i następne usg :) dr musi sprawdzić czy dalej mam ułożenie pośladkowe :(, no i czeka mnie ta nieszczęsna glukoza......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A więc: nasza dziewczynka rozwija się prawidłowo, wszystkie parametry mieszczą się w normie. Waży 305g. Z badania wychodzi dokładnie ten sam termin porodu co z ostatniego dnia miesiączki :) Lekarz wszystko cierpliwie nam tłumaczył i pokazywał, ale powiem szczerze, że badanie w 12 tygodniu było dla mnie czytelniejsze. Widzieliśmy jak nasza córeczka ziewa :) Kochana :) Imię dla córeczki mieliśmy już od dawna, będzie NADIA, co już zmieniam w tabelce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiak79......Kasia...29......Żary...............29.03.0 9... Roxelka.......Magda..29......Hockley,U.K......31.03.09.. .Xavier filka ...........Kasia...28......Mikołów...........01.04.09 ...Agatka kkarolina......Karolina. 28...Szczecin..........01.04.09... mroweczki...Martyna..25......Mielec........ ..01.04.09...Kubuś rrothka......Dorota......20.........Lublin.......02.04.0 9... lady_panth..Małgosia.25...Varese/Mediolan.. 02.04.09... Inka83.........Irena.....25........Pszczyna.....02.04.09 ...Robert mikolajamama...Aga....26.........Poznań.......03 .04.09.Mikołaj eliza ............Eliza.....25......Białystok...... 03.04.09... Mamuśka26..Karolina...26......Mazury ........03.04.09... umbrella82......Kinga...26.....małopolska........5.04. 09 Adaś Monixyz........Monika..29......Mazury.........05.04.09.. . MaJa86....Marzena.....22......Kraków.........05.04.0 9.MaTeUsZeK syla-k........Sylwia...33......Wielkopolska......06.04.0 9... natala007...Natalia...20......Warszawa..... ..04.04.09...Zuzia Arleta.......Anka.......24......Płock......... ....06.04.09...Dawid Apple_Seed...Weronika...30...Bielsko-Biała....07.04. 09...chłopiec legally blonde 86..Marta..22..Warszawa........08.04.09...Bartek wesolutka......Marta.......24.....podlaskie.....08. 04.09...Michał izabart.......Iza.......29.......Mysłowice.......08.04.0 9... Lilka79......Lilka......29.....Warszawa..... ....09.04.09... Orzeszek83....Kasia.....25....Lublin............10.04.09 ...Krzyś Oliwka103.....Roksana...27...Małopolskie......10.04.09.. . martusiatko....Marta....24.....Szczecin.......10.04 .09...Franek Martenka84....Marta....24.....Koszalin........10.04.09.. . matyjasowa...Malwina..23......Będzin..........11.04.09.. . Wiktoria mareneu1.....Milena....25.....Gdańsk...........11.04.09. .. 25wiki........... Diana.........25.....Kielce.......13.04.09....Patryk Mocca85.........23............Warszawa....... 14.04.09....chłopiec rozalka82.......Kasia.....26....Kraśnik.........15.04.09 ... NIKOLA79......Kasia.....29...malopolska.......15.04 .09.Kacperek alison28.......Justyna...28.......Krakow.......18. 04.09...Jakub kijaki......Justyna..23.......Andrychów........20.04.09. .. Sunn9 Olka........24......pomorskie............20.04.09..Nikodem mimmy.....Aga......32.......Krakow.............20.04.09. .. katarina67....Kasia....29....grudziadz........20.04 .09...Cyprian martazaw...Marta....33......zachodniopo....21.04.09 ... basiunia*...Basia....29........Śląsk..............22.04. 09... Ajkaa......Asia......25........Śląsk...............24.04 .09... gosian.....Gosia....28........Gostyń............25.04.09 ... joasia82...Asia......26........Poznań...........25.04.09 ... baderka...Justyna...31.........Piła..............26. 04.09...Natalka pyshotka..Agnieszka..30....Śląsk......... ......26.04.09...Maciuś Menia21...Marzena...23....Edinburgh..........26.04.09 ... Peggy81.....Gosia.....27.....Małopolska........26.04. 09...Nadia alexandra2p..Ola......29.....Dublin..............26.0 4.09... venita.... .Natalia.....24.....podlaskie/uk......27.04.09... Angela26...Ania......26.......Warszawa........28.04.09 ... nandii........Ela........32........Złotoryja.........28 .04.09.. Malutkadrobniutka.....Kasia...24...__..........30.04.09 ... Mam nadzieję, że skopiowałam dobrą tabelkę, proszę sprawdźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martenka84
Ja mam wizyte 23 grudnia.U mnie jeszcze niewiadomo czy bedzie chlopiec czy dziewczynka.Ale mam nadzieje ze moje dzieciatko w koncu sie ujawni.Bede miec piekny prezent na swieta.Tez musze zrobic badania i tez mam glukoze.I jak wyglada te badanie.Czy samemu trzeba kupic glukoze i ja wypic 1h przed badaniem?Boja niewiem jak wyglada te badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny9
Podobno ciąże ułożone pośladkowo w wiekszości koncza sie cesarka, można urodzić naturalnie ale jest to poród bardzo bolesny i niebezpieczny bo dzidzie wyciagaja za nózki. Robia też masaże przed porodem brzucha żeby odwrócić malucha ale z tego co wiem to lepiej wybrać cesarke....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny9
Peggy śliczne imię dla dziewczynki, naprawde super. Moja dzidzia też miała być Nadia,ale bedzie Nikodem ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny9
jak chodzisz prywatnie to płacisz i dostajesz glukoze na miejscu tzn w laboratorium, wypijasz czekasz godzine i po godzinie pobieraja krew, a jak chodzisz państwowo to musisz kupic glukoze w aptece i w laboratorium rozcieńczą i podadzą . tak jest u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przestraszyłaś mnie trochę, bo takie zapisał mi ułożenie płodu. A ja myślałam że dziecko obraca się główką na dół kilka tygodni przed terminem porodu. I teraz już sama nie wiem.:( Dzięki, Nikoś też ładnie i brałam pod uwagę gdyby się okazało że będzie synek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny9
Dzidzia może sie jeszcze odwrócić jest malutka i ma dużo miejsca, dlatego bede miała znowu robione badanie. Tak sie pocieszam, ale dzisiaj usłyszałam od znajomej ze jej szwagierka od samego początku miała ułożenie pośladkowe i tak już zostało i skończyło sie cesarką. moje jest nisko na 3,4d powiedziała ze miednicowe, a moja dr ze pośladkowe, to chyba to samo? Przestałam sie tym martwić tak bardzo jak na początku ważne żeby dzidzuś był zdrowy, a czas pokaże w sumie do 34 tygodnia ma prawo sie odwrócić tak powiedziała mi moja dr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×